![]() |
Przemek1902 wszyscy sportowcy powinni obejrzec ten film.
http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_(film) |
Cytat:
...to sie chlopaki obudzily z nowa rzeczywistoscia w tabeli. Cytujac klasyka "liga bedzie ciekawsza"... (grunt to umiec wytlumaczyc porazke!!!) Z dnia na dzien lepiej nie bedzie, na razie ku pokrzepieniu serc... http://www.youtube.com/watch?v=uIera...eature=related http://www.youtube.com/watch?v=uDr7Z...eature=related http://www.youtube.com/watch?v=zZbyF...eature=related Patrzmy w gore, a nie rownajmy w dol!!! |
Niektórzy z Was piszą,że trener nie ma znaczenia.. Otóż ma i to spore.Przykład? Choćby nieszczęsna dla nas Cracovia, proszę przyszedł Lenczyk z przedostatniego miejsca wygrzebał zespół. Jakby tego mało było wygrał z Lechem, Wisłą oraz zremisował z Legią. Napewno Cracovia nie gra porywająco, ale zobaczcie jakich ma piłkarzy ( na papierze napewno gorszych od naszych)
|
Cytat:
|
to jest wina Skorży, który tak ich rozpuścił. Grali sobie na pół gwizdka i wygrywali po 1:0 lub 2:1, a teraz nagle jest płacz, bo trzeba trochę pobiegać i powalczyć.
|
Słyszeliście Kołtonia?? Niewierze że 130 tys niechcieli mu dać . Darmozjad i leń Łobo ma 200 .
|
To co teraz mowi w Cafe Futbol Mateusz Borek to jest skandal jesli chodzi o menedżerke Skorży! Kazimierski razem ze Skorza sa bardzo zadowoleni z tego co prezentuje Moretto, mowia ze to zdecydowanie najlepszy bramkarz jakiego ogladali w Wisle. I teraz uwaga: gosc ma kosztowac tylko 50 000 euro (ma karte w reku ale to prowizja dla menedzera) i chce znowu tylko 130 000 € rocznie + wejsciowki (jak na bramkarza z Benfiki mozna sie bylo spodziewac ze zażyczy sobie conajmniej 2 razy tyle) i co mowi Skorza? Ze to za duzo i rezygnuje z niego a za kilka dni bedzie go testowac Legia i znowu beda mieli kolejnego po Musze bramkarza ktorego bedziemy jeszcze wyklinac jak bedzie im sam w pojedynke wygrywal z nami mecz. Jak ja slysze cos takiego to naprawde czlowiekowi sie cisnienie podnosi. Jak ktos liczyl ze teraz bedzie normalnie, ze beda jakies konkretne transfery to odrazu niech o tym zapomni! Sluchajac czegos takiego naprawde ciezko o jaki kolwiek optymizm w tym kierunku.
|
Skorża nie chciał dać prowizji dla 2 menadżerów (polskiego i portugalskiego), która wynosiła 50 tys. uważał ze to za dużo
|
Pańskie Jaja.
Wyróżniający bramkarz polskiej ligi kosztuje kilkaset tysięcy, a nie daje żadnej gwarancji że się sprawdzi. Kasprzik w Amice grał piach, a kosztował sporo. 200 tys. złotych za bramkarza, który wreszcie spełnia oczekiwania sztabu szkoleniowego to za dużo. To ja pytam, ile może być. Rozumiem, że Moetto ma za grę w Wiśle dopłacać z własnej kieszeni? I jego menedżerowie również? |
Cytat:
Wszędzie widzę, że piłkarzom brakuje ambicji... a to nie jest prawda. Oni biegają, walczą. Każdy piłkarz chciałby wygrywać ale nie zawsze wychodzi ;/ wszystko jest kwestią psychiki i otoczenia, które ją kształtuje. Wiecie co to socjalizacja ? to proces nabywania, kształtowania wartości, wzorów zachowań obowiązujących w danym otoczeniu. Na bazie psychiki rośnie rozwój piłkarza. Jeżeli jest ona mocna i potrafi wyssać z otoczenia to co dobre to gracz staje się dobrym piłkarzem. Niestety Polacy, jako naród narzekający nie potrafią się dobrze ukształtować, mają złe wzorce w otoczeniu i nie wierzą w siebie. Myślimy i mówimy, że polacy są słabi, ta sama myśli udziela się piłkarzom, a później oni nie wierzą w siebie.Oczywiście jest mobilizacja ale ona nic nie da jeżeli nie czujesz się pewnie, że jesteś najlepszy. Jeżeli nie masz komfortu gry to nie zdecydujesz się na niekonwencjonalne zagranie, bo się go boisz. Wszystko powinno należeć do trenerów młodzieżowych grup, aby uczyć ich jak najwięcej dobrych ciekawych zagrać, sztuczek piłkarskich. Wtedy czują się pewnie, maja co wykorzystać w grze. Teraźniejsza piłka nożna jest nieprzewidywalna i drużyny, które grają ten sam futbol od kilku lat zaczynają przegrywać, bo grają schematycznie, przewidywalnie. Jeżeli nie nauczysz się techniki za młodu to w późniejszym czasie już się jej nie nauczysz (podobnie jest z pływaniem, najlepiej jest się nauczyć go za młodu). Dlaczego chociażby Stilic gra już gorzej w następnych sezonach ? Bo jest już rozszyfrowana jego gra, tak samo jest z innymi piłkarzami, w tym z Brożkiem. Cały czas pilnuje go kilka osób, on nie potrafi się uwolnić, musi teraz spróbować innych zagrań. Piłka Nożna musi być elastyczna, jeżeli komuś coś nie wychodzi w danym momencie to musi ktoś inny nadrobić. Brożek nie może strzelić bramki to robi miejsce innemu graczowi... wszystko to musi ułożyć trener, ale trener w którego piłkarze wierzą, że to co on ustawi będzie dobre! Bo jeżeli jego plan nie wypali to piłkarze bd grać według swojego planu i wtedy nic nie będzie wychodziło jak należy tak jak w przysłowiach (gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść). I nie zgadzam się, że nieważna jest rola trenera jak mówi Zbigniew Boniek. Trener musi być psychologiem, który ukształtuje piłkarzy. Na dzień dzisiejszy Skroża jak dla mnie jest trenerem na 3+/6. Skorża obecnie spada ze swoimi wartościami. Być może zbyt długo pracuje z piłkarzami, są oni zmęczeni już jego osobą, nie wprowadza on nowych elementów na treningu. Najbardziej jednak denerwuje mnie to, że każdą porażkę komentuje tym, iż jest to jego wina. Panie Skorża to już słyszeliśmy i nas to irytuje, wymyśl coś nowego bo się zapadamy. Sprzedaj kogoś, zrób wietrzenie w szatni, działaj pan!! |
Wg mnie pogłoski z Moretto to plotki. 130 tyś euro to nie dużo i dobremu bramkarzowi a takim jest raczej Moretto Wisła dałaby taki kontrakt. Musiało się wszystko rozbić o coś innego, a może Moretto i jego menago chcieli zdecydowanie więcej? A może nic nie jest stracone i Moretto zaakceptował propozycję Wisły i podpisze kontrakt dopiero wiosną bo teraz przecież nie może.
|
Ja nie wiem czy to za dużo, po pierwsze Skorża nie daje tych pieniędzy więc nie wiem czemu tak uważa. Po drugie Wisła pozbywa się Cantoro( 200 tys. euro), Dawidowski ( też nie mało, nie pamiętam ile), Niedzielan też ponad 200 tys. euro.
|
Jesli to prawda, ze Skorza poskapil 50 tys Euro za takiego bramkarza to niech sie juz moze pakuje..
|
50 tys. euro prowizji to dużo? Przy transferze C. Ronaldo prowizja wyniosły kilka milionów euro. Byznesmen Skorża się nie popisał i nie liczcie, że uda się kogoś wartościowego sprowadzić w następnym okienku, bo za darmo to boli gardło.
Cytat:
|
Niezależnie czy to prawda czy nie,to serial z bramkarzami(już dwadzieścia parę odcinków),można nazwać "I tak wkoło Macieju".Panu trenerowi dedykuje za całokształt piosenkę Ray Charles'a "Hit The Road Jack".Wystarczy tylko zamienić Jacusia na Maciusia.
|
Cytat:
a jak tak zacznie bronić tak na jutubie to co będziecie płakać jak przy tej łamadze Łobodzińskim? zastanówcie się co piszecie :lol: |
Cytat:
Pożyczki brane były z kas firmy, a nie jego portfelu. Cupiał - jako właściciel może wyłożyć hajs na Wisłę, a nie pożyczać. Pożyczkę może dać w tym przypadku Telefonika którą nie tworzy jedna osoba w postaci Bossa. Bogu dziękować że możemy to spłacać "grosz po groszu" i liczyć że nagle firma nie nakaże spłacić po kilka konkretnych sum na rok. Ale tylko ze względu na to że Boss jest właścicielem Wisły i dopóki z nami jest raczej nam nie grozi. Ale nigdy nic nie wiadomo i jedno wielkie bum może spowodować spadek do A-klasy. Dlatego trzeba cieszyć się z tego co jest i nabijać tych MP póki Boss z nami siedzi. Bo jeszcze za tym możemy zapłakać. A do wyjścia na prowadzenie w rankingu najbardziej utytułowanego klubu brakuje nam niewiele. Bo chyba nie muszę przypominać że kwota tego zadłużenia wynosi więcej aniżeli budzet Wisły. Dlatego jeszcze przez wiele lat nie wyjdziemy na prostą. I powtarzam - gdyby to od Skorży zależało to kupiłby sobie takich 5 Morettów. |
Moretto niby chce/chciał 130 tysięcy euro rocznie + wejściówki. Pewnie razem wyjdzie gdzieś 200 tysięcy euro na sezon. Najlepszy był tekst Borka, że klub zaproponował Moretto mieszkanie w jakimś bardzo słabym hotelu. Nie musieli go dawać do 5 gwiazdek, ale 2 gwiazdki to trochę przesada jak na mistrza Polski. Wystarczy spojrzeć, gdzie nasi gwiazdorzy śpią na zgrupowaniach (same 5 gwiazdek)
|
Cytat:
|
Wielkie brawa dla Skorzy za akcje z Piotrkiem Brozkiem! W tym jednym momencie powrocila moja wiara w niego i poprawil sie humor. Pokazal ze ma jaja i wciaz to on ma najwiecej do powiedzenia w druzynie i nikt nie bedzie mu na glowe wchodzil.
|
Ale duży minus za Marcelo!przy stanie 0:3 powinien po przerwie do zmienić!!
|
Gdyby nie to że Marcelo nie zagra z Ruchem i Diaz bedzie musiał grać na srodku to Piotrka Brożka juz do końca rundy z młodej ekstraklasy bym nie wypuścił.
|
Dobrze Skorza postąpił..powinna byc surowa kara ale taka zeby druzyna na tym nie straciła..Piotrek powinien przyjsc na następny trening i przeprosic za to co zrobił :)
|
Panie Maćku, po raz pierwszy jestem całkowicie z panem, poza jedną pana wadą największą, czyli pana minimalizmem, który zaprezentował pan w drugiej połowie meczu a podsumował pan słowami " Pepe, dajcie im pograć ". Musi pan wyleczyć się z kunktatorstwa i minimalizmu, który z ust trenera mistrzowskiego klubu nigdy, przenigdy w życiu, nie może się powtórzyć, bo wtedy będę pierwszym i największym pana wrogiem, gdyż takie pana podejście wobec Wisły jest wodą na młyn dla minimalizmu jej wielu piłkarzy oraz przyczyną braku jej rozwoju za pana kadencji. Takie zachowanie, najpierw pana a w ślad za pana rozkazami, pana piłkarzy, jest absolutnie nie akceptowalne. Liczę na pana samorefleksję i że wyciągnie pan wobec siebie, jedyne słuszne wnioski na przyszłośći i to nie po utracie "głowy" czy lidera ligii, gdyż jak dotąd wyciągał pan wnioski dopiero po fakcie i wielokrotnych powtórzeniach tych samych błedów minimalizmu, które zawiodły pana i Wisłę na skraj przepaści w pucharach z Levadią oraz z prestiżowymi rywalami Wisły w lidze.
Mecz z Odrą powinien wykazać tak mnie czyli kibicom, jak i panu oraz Cupiałowi, co jest grane w Wiśle. Jestem zbulwersowany zachowaniem się Piotrka Brożka oraz postawą innych polskich piłkarzy Wisły z dotychczasowego, podstawowego składu. Zachowanie Piotrka Brożka i jego słowa do pana " to wyjdź i zagraj sam " obrazują podejście nie tylko samego Piotrka do Wisły i pana czy Cupiała, który to Cupiał, ilekroć przybył na mecze Wisły, to dostawał policzek od polskich piłkarzy, podobny do tego, jaki dzisiaj obnażył wreszcie publicznie Piotr Brożek i to w imieniu jak mniemam, także swojego brata Pawła oraz kilku innych polskich piłkarzy Wisły. Wyraźnie widzę zmęczenie materiału, które odważyło się w imię swoich minimalistycznych interesów, zaprzepaścić nawet 50 letni okres dominacji nad Cracovią, psując relację na linii kibice- piłkarze. Cieszy jedynie przypadek Patryka Małeckiego, który może i przypadkiem, ale przyłączył się dziś do tej dobrej strony Wisły i oby już tak mu zostało, choć jego wypowiedź pomeczowa i apologia wobec Brożków, trochę podważa tą moją nadzieję. Kto, jak kto, ale ci 3 piłkarze tj. Brożkowie i Małecki, to dla Skorży powinni pójść w ogień, gdyż zawdzięczają mu najwięcej ze wszystkich dotychczasowych trenerów Wisły, a nie pyskować na niego lub podważać jego kompetencje a o braku zaangażowania nie mówiąc. Liczę w przyszłości także na Boguskiego oraz Sobolewskiego i Głowackiego, gdyż nie podejrzewam ich o trzymanie strony z minimalistami i nieudacznikami. Brawa za decyzję nie tylko wobec Piotra Brożka, ale także wobec Łobodzińskiego. Mam nadzieję, że ten przepłacany antypiłkarz już nigdy nie zagra w podstawowym składzie i nie będzie zgarniał całej puli z przeogromnego, swojego kontraktu a Piotrek Brożek dostanie lekcję pokory na całe swoje życie. Najdalej zimą proszę usunąć trwale ze składu mgr. Jopa oraz Ćwielonga. Oni także nie nadają się do Wisły absolutnie, tak pod względem charakterów, jak i umiejętności. Proszę już teraz dawać szansę piłkarzom ME a zwłaszcza Leszczakowi, o ile rozumie on pojęcie profesjonalnej pracy i gry oraz szacunku do Wisły, jak sam pan o to u niego się martwi. Jirsaka proszę wysłać na siłownię i zadbać o jego kondycję i wydolność a wtedy stanie się on bardziej wartościowym piłkarzem. Postawa Marcelo powinna być wzorem dla pozostałych piłkarzy Wisły, tak na boisku, jak i poza nim. Dość psucia atmosfery boiskowej walki, przez sfrustrowanych piłkarzy Wisły z pod gwiazdy minimalizmu i nonszalancji oraz wiecznego pyskowania i narzekania na wszystkich poza sobą samym. Dość tolerowania niechlujstwa i kunktatorstwa w Wiśle. Mam nadzieję, że stać pana aż na taką niezbędną w Wiśle metamorfozę, bo jeśli nie, to proszę już teraz podać się do dymisji, gdyż Wisła nie przetrzyma kolejnego blamażu pucharowego w dobie jej finansowego kryzysu, w dużej mierze spowodowanego właśnie wcześniejszymi blamażami pucharowymi, gdyż jdynym i największym źródłem dochodów Wisły, powinny być pieniądze, leżące na boiskach, zwłaszcza pucharowych a nie wyłącznie kasa ligowa z : Cupiała, kibiców i Ekstraklasy z canałem + włącznie. Żarty w Wiśle się skończyły i musi mieć pan tego pełną świadomość, bo tu nie tylko pan może stracić pracę, ale Wisła może stracić o wiele więcej a może i wszystko, jeśli nie wyciągnie się teraz niezbędnych wniosków z dotychczasowych błędów. Sam Cupiał także powinien zareagować i udowodnić, że jeszcze Wisła i TF nie umarły. Nowi piłkarze profesjonalni są Wiśle potrzebni, jak nigdy dotąd. Formuła trenerskich cudotwórców się wyczerpała. Pora na profesjonalistów i ciężką pracę wszystkich Wiślaków. |
Kocie czy ty myślisz że Skorża to przeczyta?:)Bo tak piszesz jakby zaraz po meczu trener wskakiwał na to forum i z wypiekami czytał co napisaliśmy...
|
"Dajcie im pograc" to podsumowanie pracy Pana Macieja.heh
|
Cytat:
|
To ja mam pytanie do Pana Macieja "dajcie im pograć" Skorży - Czy takimi słowy motywował Pan zespół w przerwie na drugą połowę ? Jeśli tak to żegnam ozięble.
|
Hypocrite, jesteś synonimem słowa "idiota". Albo fanem Pasów. Albo jedno i drugie...
Cytat:
|
Cytat:
Widzę że nawet nie masz swojego zdania cytując posty innych :D |
Wy chyba macie problem z głową. Skorża nie mówił drużynie by dała pograć Odrze, tylko zabronił Ćwielongowi latać 30 metrów od ich bramki bezsensu za piłką, której to nie miał szans przejąć. To że nasza obrona grała później w obronie tak na prawdę bez ustawienia to już inna sprawa (Burliga grał jak pomocnik nie obrońca, Alvarez często schodził do środka, a Marcel wybierał się na samotne rajdy z piłką).
Nie bierzcie wszystkich rozkmin Terleckiego na serio. |
Cytat:
Brakło jednego wiatraka i Kirm strzelił dwie bramki. Gdyby brakło drugiego strzeliłby następne dwie. Macieju Skorżo nie idź tą drogą, nie bój się stawiać na młodych, bo Ty niedługo odejdziesz, a nam zostaną następcy Twoich ponoć "niezastąpionych". |
Cytat:
........... |
Cytat:
|
Brawo Kocie, Twój post powinien trafić na skrzynkę mailową naszego treneiro.A na Twoje "konto" Maciej powinien przelać 0,5 litra dobrej wódki za dobre rady. Powaga:evil:
|
Myślę, że Kirm dziś dobitnie skomentował słowa skierowane do niego przez Skorżę o rzekomym braku umiejętności. Jak jemu brak umiejętności na polską ekstraklasę, to co w niej robi 90% pozostałych piłkarzy!?
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak narazie to nie pokazywał nic poza szereg. Zgodze się natomiast co do "pozostałych piłkarzy". Miejmy nadzieje że te bramki dziś pozwola Kirmowi uwierzyc w siebie i będzie cześciej brał gre na siebie. Bo naprawde nam jest ktos taki potrzebny.. i miejmy nadzieje ze to dopiero początek strzelania Andraża. Ale bramka naprawde cudna. |
Cytat:
:rotfl: Ale akurat tutaj pełna zgoda, ponieważ Kirm w dużej mierze przyczynił się swoją grą do tego awansu. |
Cytat:
Kirm dzisiaj pokazał część swoich umiejętności, a myślę ,że może grać jeszcze lepiej. Nie chcę tu wyrokować ,ale zapowiada się na gracza o podobnym potencjale co Kosowski. Problem do tej pory tkwił w tym ,że chłopak bał się indywidualnych akcji bo Brożek albo Małecki zawsze do nie wyskakiwali "z ryjem". Dzisiaj odniosłem wrażenie ,że Małecki się uspokojił (rozmowa ze Skorżą?), Pawła nie było no i Kirm w końcu pokazał kilka fajnych rajdów prawą stroną.Do tego nie bał się strzelić... no i wiemy co z tego wyszło......:D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl