Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

IncognitoTSW 10.10.2009 12:58

On chyba mówił o dzieciach Clebera. Że bardziej się im należy niż Rogerowi - skoro od dziecka mieszkają tu i po polsku mówią lepiej niż po portugalsku.

Watts 10.10.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 802110)
Wie ktoś może jak tam Maćkowi Żurawskiemu się powodzi na Cyprze?

Jeśli moje umiejętności odcyfrowywania greckiego są w porządku, to wczoraj strzelił gola :)

PS. W meczu towarzyskim :P

BRTS39 10.10.2009 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 802126)
On chyba mówił o dzieciach Clebera. Że bardziej się im należy niż Rogerowi - skoro od dziecka mieszkają tu i po polsku mówią lepiej niż po portugalsku.

Ja o tym wiem to był skrót myślowy. Ale czym sie różni brazylijczyk ktorzy mieszka w polsce bo tata tam pracuje, od francuza ktorego dziadkowie byli polakami i dazyl do tego z mozolem?

szprotson 10.10.2009 13:41

Jonczyk strzelił dla U-19 bramke. wygrali 2-1

IncognitoTSW 10.10.2009 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 802129)
Ja o tym wiem to był skrót myślowy. Ale czym sie różni brazylijczyk ktorzy mieszka w polsce bo tata tam pracuje, od francuza ktorego dziadkowie byli polakami i dazyl do tego z mozolem?

Co do Obraniaka - słusznie, Ludo ma naszą krew.

Ale prędzej widziałbym w kadrze młodego Clebera, który mówi biegle po polsku i czuje się Polakiem niż Rogera, który nie mówi po polsku.

MichauSzczu 10.10.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 802181)
Co do Obraniaka - słusznie, Ludo ma naszą krew.

Ale prędzej widziałbym w kadrze młodego Clebera, który mówi biegle po polsku i czuje się Polakiem niż Rogera, który nie mówi po polsku.


No jak nie mówi? A `kulwa` w meczu z grecją ?:lol:

Nehiar 10.10.2009 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 802193)
No jak nie mówi? A `kulwa` w meczu z grecją ?:lol:

No przecież to jest pierwsze słowo jakiego uczą się obcokrajowcy u nas w Polsce :lol:

tofik 10.10.2009 16:59

Zawsze się zastanawiałem co on tam mruczy pod nosem podczas hymnu. Bo na pewno nie mazurka.
To teraz już sobie wyobrażam :-/

BRTS39 10.10.2009 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 802181)
Co do Obraniaka - słusznie, Ludo ma naszą krew.

Ale prędzej widziałbym w kadrze młodego Clebera, który mówi biegle po polsku i czuje się Polakiem niż Rogera, który nie mówi po polsku.

No i tu sie zgadzam.

tomaso 10.10.2009 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 800988)
No ok wyciagnie ,ale zarazem najprawdopodobniej posadzi na ławce.Duet Glowa-Marcelo ciezko bedzie rozbic a jest jeszce Jop i mielibysmy 4 sr obroncow :)

Marcelo zawsze moze zagrac na defensywnym pomocniku w razie potrzeby a Clebera duzo wyzej cenie od Jopa:)

Musiek1906 14.10.2009 09:32

Cytat:

Były piłkarz Wisły radzi: uciekajcie z Polski

- Przez dwa miesiące gry we Włoszech nauczyłem się więcej, niż przez te wszystkie lata w Polsce - przekonuje na łamach "Super Expressu" Adam Kokoszka, obecnie zawodnik grającego w Serie B Empoli.
- Mam radę dla moich kolegów z Ekstraklasy - uciekajcie z Polski i to jak najszybciej - mówi popularny "Kokos". - Na przykład Paweł Brożek - to dla niego ostatni gwizdek. A Robert Lewandowski? Co z tego, że ma 21 lat? W Polsce juz niczego się nie nauczy. Najtrudniej zrobić pierwszy krok, czyli wyjechać. Choć później ważne jest, żeby regularnie grać.

Kokoszce nawet nie przeszkadza fakt, że klub zalega z wypłatami pensji. Obrońca ostatnio dostał pieniądze za kwiecień, maj i czerwiec. - W Wiśle pieniądze były 10. dnia każdego miesiąca. Ale nie narzekam.
Źródło: http://sport.onet.pl/74327.4,1248705...wiadomosc.html

brylant17 14.10.2009 09:35

Gwiazdeczka od 7 boleści

el Nuero 14.10.2009 10:17

Panowie, po co w ogóle się denerwujecie? Jako że przebywam we Włoszech, śledzę sobie tutejsze rozgrywki i... nie sądzę, by Kokoszce "groził" pobyt w Serie A. Nie ten poziom, nie te umiejętności. Mały przykład: przedostatnia w tabeli Serie A Atalanta Bergamo zremisowała (a była blisko wygranej) z AC Milan, natomiast w Serie B Empoli Kokoszki zajmuje 10. miejsce, nie potrafią pokonać podobnego średniaka Gallipoli. Wcześniej parę kolejek pod rząd Adam zaliczył na trybunach. Czy to na tych trybunach tak wiele "w dwa miesiące się nauczył"?

Szczerze wątpię. Owszem, treningi i boiska mogą być lepsze, ale drewniany zawodnik takim już pozostanie. Cannavaro ani Nesta to z niego nie wyrośnie. Do naszego Marcelo też mu daleko. Chyba Kokoszka, tak jak i Majewski, kompletnie "odfruwa" od rzeczywistości. Z bloku defensywnego on chyba najczęściej jest zmieniany - ale nic to, on tak "najwięcej się uczy". Płacą mu z dużym opóźnieniem, ale zachęca innych, by uciekali z Polski. Powodzenia Adam w tym wysiadywaniu trybun, żyj dalej w swoim dziwnym świecie. Z naszej Wisełki można trafić do lepszych klubów niż średniak w Serie B. Tylko trzeba umieć grać.

PS. Sorry za off-top, ale czy Wisełka już dostała $$$ odszkodowania za Kokoszkę? Ile lat można czekać? Co nas obchodzi że trafił do klubu, gdzie zalegają z wypłatami dla zawodników?

tofik 14.10.2009 10:51

Ale ma rację. Jak ktoś się chce rozwijać, to powinien wyjechać i trenować, grać na wyższym poziomie. Nie koniecznie pchać się do klubów, gdzie jest wielka rywalizacja. Ale na pewno poziom trzeba podnosić.
W polsce takim młodym graczom grozi stagnacja. Wyjadą i nauczą się profesjonalizmu, może zmienią swoje podejście do zawodu.

Na Brożka to już jest niestety za późno. Ale taki Lewandowski czy Małecki, jeszcze może coś z nich wyrośnie, jeśli wybiorą odpowiednią drogę.

FraMat 14.10.2009 12:59

Pomijając wszelkie animozje związane z osobą Kokoszki, to ma on dużo racji: jeśli pilkarz chce się rozwijać to tylko poza Polską. I nieważne, że sam Kokoszka wyżej d.. nie podskoczy.
Natomiast zawodnicy z dużym talentem u nas w wiekszości się marnują: brak bazy treningowej, szkolenie z podręczników z lat 40 XX wieku, brak rywalizacji z naprawde klasowymi piłkarzami.

Oczywiście, lepiej, żeby w Polsce stworzono warunki organizacyjne do uprawiania piłki na wysokim poziomie. Nie tylko boiska treningowe się liczą, ale cała struktura szkolenia.

Mój kolega mieszka we Francji i posyła syna na zajęcia w profesjonalnym centrum szkolenia młodych piłkarzy. Płaci za to olbrzymie kwoty, ale chłopak uczy się techniki, taktyki, trenuje pod okiem fachowców a nie wuefistów. Czy będzie dobrym piłkarzem? Nie wiadomo - talent też się liczy. Ale wie, że nie marnuje czasu na popierdółki na treningach. A rodzice sa zobowiązani do trzymania krótko takiego juniora - żadne zabawy, żadne podejrzane kontakty: szkoła, trening, dom, nauka, wyjazdy klubowe. Albo chcesz trenować albo wolisz się bawić.
Z ciekawostek: Na dzień przed meczem chlopak nawet nie pogra sobie na kompie - cała sfera psychiczna i mentalna już w tym wieku musi być skoncentrowana na technice użytecznej i na piłce. Nie można przystepować do meczu mając w glowie jakiś 63 level do przejścia w bzdurnej gierce...

brylant17 16.10.2009 19:55

Niedzielan pakuje bramkę na 1-0...

buczo1985 16.10.2009 20:13

Sie chłop w tym Ruchu rozstrzelał. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w przypadku gdyby nasz trener na niego stawiał jego forma strzelecka w Wiśle byłaby równie poprawna...

FraMat 16.10.2009 20:56

nie byłaby

Orson 16.10.2009 21:02

zgadzam sie z FraMatem
inny styl inna gra, w Ruchu graja na niego, jest gwiazda, u nas nie bylo czasu na "odblokowywanie" Wtorka

Wojtas 16.10.2009 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 804333)
Sie chłop w tym Ruchu rozstrzelał. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w przypadku gdyby nasz trener na niego stawiał jego forma strzelecka w Wiśle byłaby równie poprawna...





Jakby gral w Wisle to zeby cos zrobic najpierw musial by sie od obroncy "odkleic"

Na Wisle chyba kazdy wie ze zespoly inaczej kryją ,zeby napastnicy wogole nie dostawali pilek


w takmi cienutkim Ruchu on ma tyle mijsca ze moze jeszce z pilką krakowiaka zatanczyc i potem strzelic gola...

jaworznoksr 17.10.2009 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 804366)
Jakby gral w Wisle to zeby cos zrobic najpierw musial by sie od obroncy "odkleic"

Na Wisle chyba kazdy wie ze zespoly inaczej kryją ,zeby napastnicy wogole nie dostawali pilek


w takmi cienutkim Ruchu on ma tyle mijsca ze moze jeszce z pilką krakowiaka zatanczyc i potem strzelic gola...

ja rozumie ze nasze kluby dzieli spora roznica, ale piszac cieniutki Ruch troche koles przesadziles...

JAWORZNO KS RUCH CHORZÓW

Oldpara 17.10.2009 13:55

Niedzielan to przykład dobrego piłkarza, który po prostu nie pasował do Wisły. Życze mu dobrze, cieszę się, że mu sie powodzi, ale uważam, że decyzja o rozstaniu była słuszna i z punktu widzenia Wisły i Niedzielana.

Charlie 17.10.2009 21:05

Hristu Chiacu strzelił 2 gole dla FC Timisoara w wygranm 6-0 meczu ligi rumuńskiej. W czwartek jego zespół zmierzy się z Ajaxem Amsterdam w fazie grupowej LE.

_ukoL 17.10.2009 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 804732)
Hristu Chiacu strzelił 2 gole dla FC Timisoara w wygranm 6-0 meczu ligi rumuńskiej. W czwartek jego zespół zmierzy się z Ajaxem Amsterdam w fazie grupowej LE.

Ten to był dopiero niewypałem...
Kto wie może za kilka lat będzie się pisać, że Wisła nie poznała się na Jego talencie. Mizeria rodem z Rumunii.

IncognitoTSW 17.10.2009 21:19

Wyglądał na zagubionego.

Proud 17.10.2009 21:33

przypominał troche Jirsaka...niby jakiś potenciał widac u Niego było...ale nie mógł się przełamać...
ale Czech jest chyba jednak lepszym piłkarzem.

FraMat 17.10.2009 21:41

polskie media donoszą, że kandydatem na trenera kadry jest Dan Petrescu. To bzdura, oczywiście. Dan jest gotow odejść z Unirei ale tylko do silnej ligi europejskiej. Odrzucił propozycję prowadzenia kadry Rumunii więc niby po co miałby prowadzić kadrę Polski? Jego zarobki w Unirei 500 tys euro musiałyby byc znacznie przebite, żeby w ogole zaczął się zastanwaić nad taką ofertę.
Skąd takie plotki?
Ano, Ladbrokes, firma bukmacherska obstawia także szanse różnych osób na stanowisko trenera naszej kadry: prowadzi Smuda - zakłady w wysokości 1:2, a na dziewiątym miejscu jest Petrescu na którego przyjmowane sa zakłady 1:101, na Bońka 1:181, na Mourinho (14 miejsce) 1:401

Oldpara 17.10.2009 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 804746)
na Mourinho (14 miejsce) 1:401

Postawić 3 miliony na Mourinho, posmarować w PZPN i jesteśmy miliarderami

matti123 17.10.2009 22:04

Co do Niedzielana to nie zgodzę się że nie pasował do Wisły. Problemem było raczej to że potrzebował kilku meczów w pełnym wymiarze w ekstraklasie żeby dojść do formy z przed kontuzji. Wisła nie mogła mu tego dać dlatego dobrze że odszedł.

Wojtas 17.10.2009 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 804540)
Niedzielan to przykład dobrego piłkarza, który po prostu nie pasował do Wisły. Życze mu dobrze, cieszę się, że mu sie powodzi, ale uważam, że decyzja o rozstaniu była słuszna i z punktu widzenia Wisły i Niedzielana.



Nie pasowal...

przypomij sobie te 2 czy 3 (??) mecze jakie zagral nim dostal kontuzji...jeden z najlepszych zawodnikow na boisku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl