![]() |
On chyba mówił o dzieciach Clebera. Że bardziej się im należy niż Rogerowi - skoro od dziecka mieszkają tu i po polsku mówią lepiej niż po portugalsku.
|
Cytat:
PS. W meczu towarzyskim :P |
Cytat:
|
Jonczyk strzelił dla U-19 bramke. wygrali 2-1
|
Cytat:
Ale prędzej widziałbym w kadrze młodego Clebera, który mówi biegle po polsku i czuje się Polakiem niż Rogera, który nie mówi po polsku. |
Cytat:
No jak nie mówi? A `kulwa` w meczu z grecją ?:lol: |
Cytat:
|
Zawsze się zastanawiałem co on tam mruczy pod nosem podczas hymnu. Bo na pewno nie mazurka.
To teraz już sobie wyobrażam :-/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Gwiazdeczka od 7 boleści
|
Panowie, po co w ogóle się denerwujecie? Jako że przebywam we Włoszech, śledzę sobie tutejsze rozgrywki i... nie sądzę, by Kokoszce "groził" pobyt w Serie A. Nie ten poziom, nie te umiejętności. Mały przykład: przedostatnia w tabeli Serie A Atalanta Bergamo zremisowała (a była blisko wygranej) z AC Milan, natomiast w Serie B Empoli Kokoszki zajmuje 10. miejsce, nie potrafią pokonać podobnego średniaka Gallipoli. Wcześniej parę kolejek pod rząd Adam zaliczył na trybunach. Czy to na tych trybunach tak wiele "w dwa miesiące się nauczył"?
Szczerze wątpię. Owszem, treningi i boiska mogą być lepsze, ale drewniany zawodnik takim już pozostanie. Cannavaro ani Nesta to z niego nie wyrośnie. Do naszego Marcelo też mu daleko. Chyba Kokoszka, tak jak i Majewski, kompletnie "odfruwa" od rzeczywistości. Z bloku defensywnego on chyba najczęściej jest zmieniany - ale nic to, on tak "najwięcej się uczy". Płacą mu z dużym opóźnieniem, ale zachęca innych, by uciekali z Polski. Powodzenia Adam w tym wysiadywaniu trybun, żyj dalej w swoim dziwnym świecie. Z naszej Wisełki można trafić do lepszych klubów niż średniak w Serie B. Tylko trzeba umieć grać. PS. Sorry za off-top, ale czy Wisełka już dostała $$$ odszkodowania za Kokoszkę? Ile lat można czekać? Co nas obchodzi że trafił do klubu, gdzie zalegają z wypłatami dla zawodników? |
Ale ma rację. Jak ktoś się chce rozwijać, to powinien wyjechać i trenować, grać na wyższym poziomie. Nie koniecznie pchać się do klubów, gdzie jest wielka rywalizacja. Ale na pewno poziom trzeba podnosić.
W polsce takim młodym graczom grozi stagnacja. Wyjadą i nauczą się profesjonalizmu, może zmienią swoje podejście do zawodu. Na Brożka to już jest niestety za późno. Ale taki Lewandowski czy Małecki, jeszcze może coś z nich wyrośnie, jeśli wybiorą odpowiednią drogę. |
Pomijając wszelkie animozje związane z osobą Kokoszki, to ma on dużo racji: jeśli pilkarz chce się rozwijać to tylko poza Polską. I nieważne, że sam Kokoszka wyżej d.. nie podskoczy.
Natomiast zawodnicy z dużym talentem u nas w wiekszości się marnują: brak bazy treningowej, szkolenie z podręczników z lat 40 XX wieku, brak rywalizacji z naprawde klasowymi piłkarzami. Oczywiście, lepiej, żeby w Polsce stworzono warunki organizacyjne do uprawiania piłki na wysokim poziomie. Nie tylko boiska treningowe się liczą, ale cała struktura szkolenia. Mój kolega mieszka we Francji i posyła syna na zajęcia w profesjonalnym centrum szkolenia młodych piłkarzy. Płaci za to olbrzymie kwoty, ale chłopak uczy się techniki, taktyki, trenuje pod okiem fachowców a nie wuefistów. Czy będzie dobrym piłkarzem? Nie wiadomo - talent też się liczy. Ale wie, że nie marnuje czasu na popierdółki na treningach. A rodzice sa zobowiązani do trzymania krótko takiego juniora - żadne zabawy, żadne podejrzane kontakty: szkoła, trening, dom, nauka, wyjazdy klubowe. Albo chcesz trenować albo wolisz się bawić. Z ciekawostek: Na dzień przed meczem chlopak nawet nie pogra sobie na kompie - cała sfera psychiczna i mentalna już w tym wieku musi być skoncentrowana na technice użytecznej i na piłce. Nie można przystepować do meczu mając w glowie jakiś 63 level do przejścia w bzdurnej gierce... |
Niedzielan pakuje bramkę na 1-0...
|
Sie chłop w tym Ruchu rozstrzelał. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w przypadku gdyby nasz trener na niego stawiał jego forma strzelecka w Wiśle byłaby równie poprawna...
|
nie byłaby
|
zgadzam sie z FraMatem
inny styl inna gra, w Ruchu graja na niego, jest gwiazda, u nas nie bylo czasu na "odblokowywanie" Wtorka |
Cytat:
Jakby gral w Wisle to zeby cos zrobic najpierw musial by sie od obroncy "odkleic" Na Wisle chyba kazdy wie ze zespoly inaczej kryją ,zeby napastnicy wogole nie dostawali pilek w takmi cienutkim Ruchu on ma tyle mijsca ze moze jeszce z pilką krakowiaka zatanczyc i potem strzelic gola... |
Cytat:
JAWORZNO KS RUCH CHORZÓW |
Niedzielan to przykład dobrego piłkarza, który po prostu nie pasował do Wisły. Życze mu dobrze, cieszę się, że mu sie powodzi, ale uważam, że decyzja o rozstaniu była słuszna i z punktu widzenia Wisły i Niedzielana.
|
Hristu Chiacu strzelił 2 gole dla FC Timisoara w wygranm 6-0 meczu ligi rumuńskiej. W czwartek jego zespół zmierzy się z Ajaxem Amsterdam w fazie grupowej LE.
|
Cytat:
Kto wie może za kilka lat będzie się pisać, że Wisła nie poznała się na Jego talencie. Mizeria rodem z Rumunii. |
Wyglądał na zagubionego.
|
przypominał troche Jirsaka...niby jakiś potenciał widac u Niego było...ale nie mógł się przełamać...
ale Czech jest chyba jednak lepszym piłkarzem. |
polskie media donoszą, że kandydatem na trenera kadry jest Dan Petrescu. To bzdura, oczywiście. Dan jest gotow odejść z Unirei ale tylko do silnej ligi europejskiej. Odrzucił propozycję prowadzenia kadry Rumunii więc niby po co miałby prowadzić kadrę Polski? Jego zarobki w Unirei 500 tys euro musiałyby byc znacznie przebite, żeby w ogole zaczął się zastanwaić nad taką ofertę.
Skąd takie plotki? Ano, Ladbrokes, firma bukmacherska obstawia także szanse różnych osób na stanowisko trenera naszej kadry: prowadzi Smuda - zakłady w wysokości 1:2, a na dziewiątym miejscu jest Petrescu na którego przyjmowane sa zakłady 1:101, na Bońka 1:181, na Mourinho (14 miejsce) 1:401 |
Cytat:
|
Co do Niedzielana to nie zgodzę się że nie pasował do Wisły. Problemem było raczej to że potrzebował kilku meczów w pełnym wymiarze w ekstraklasie żeby dojść do formy z przed kontuzji. Wisła nie mogła mu tego dać dlatego dobrze że odszedł.
|
Cytat:
Nie pasowal... przypomij sobie te 2 czy 3 (??) mecze jakie zagral nim dostal kontuzji...jeden z najlepszych zawodnikow na boisku. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl