Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

nesta 19.08.2016 16:30

Do tej gry włączył się także były reprezentant Polski Tomasz Hajto. Na razie działa zakulisowo, ale skądinąd wiemy, że ma w zanadrzu nazwiska osób zainteresowanych transakcją.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ybko,10533126/

Jaja...

Ja podobnie - zastanawiam sie jaki cel miałaby w przejęciu SKWK i TS jesli nie mąja planu na finansowanie klubu.

regan 19.08.2016 16:38

Ale Skwk znaczaco obnizylo zadluzenie TSu z 13 mln do 1,8 chyba
Spolka pilkarska ma 11,8 w tym 3,6 sporne wiec maja latwiejsze pole do dzialania a takze wieksze mozliwosci i mocniejsza markę. Tak naprawde TS zyje dzieki ludziom SKWK i CanPacku. Szalu ni mo ale daja rade. Jest akademia pilkarska, Trenuj Sporty Walki, silownia, byl Krakbet. Tam dzialaja. Tu na tym forum tylko mądrale pisza co pewnie na meczu od derbow nie byli...
Przypominam, ze wyciagneli TS z bagna, na tyle ile mogli. Klubu nie zniszczyli, wiec nie mowmy o nich w kontekscie mniejszego zla co do tego durnia z Warszawki. Szanujmy sie

Karherop 19.08.2016 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1450109)
Do tej gry włączył się także były reprezentant Polski Tomasz Hajto. Na razie działa zakulisowo, ale skądinąd wiemy, że ma w zanadrzu nazwiska osób zainteresowanych transakcją.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ybko,10533126/

Jaja...

Ja podobnie - zastanawiam sie jaki cel miałaby w przejęciu SKWK i TS jesli nie mąja planu na finansowanie klubu.

Z Meresińskim klub wyląduje w IV lidze lub okręgówce, z TSem pewnie w I lidze więc i tak byłoby lepiej. Póki co zakup przez TS jest o tyle niemożliwy, że Meresiński nie odda Wisły za paczkę frytek, jest zbyt cfany..

Oczywiście każdy chciałby normalnego właściciela np Włodarskiego, ale póki co najważniejsze jest aby wyczyścić atmosferę wokół Wisły Kraków. A nawet i Hajto (którego nie darzę sympatią) jest lepszą opcją niż Meresiński..

!!IRIVER!! 19.08.2016 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1450108)
Nawiasem mówiąc M. Knura (o ile był pierwszy), to powinien nagrodę roku dostać za ujawnienie całej tej stajni rowerowej Kubusia.

Nie wpadaj w paranoje. Knura jest knurem bez względu na to co wytropił i jak wytropił. Co najwyżej ze dwa trufle można mu dać.

brylant17 19.08.2016 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1450107)
Albo kupić licencję od Termaliki :D

Sam już nie wiem czy śmiać się czy płakać.

i nazwa klubu Wisła Bruk-Bet Kraków ale sponsor będzie :lol:

Raf 66 19.08.2016 17:05

Gdzie dziś są sekcje zarządzane przez Towarzystwo Sportowe ?
Taki sam los spotkałby sekcję piłkarską, niestety.

Paweł 19.08.2016 17:08

Tak jeszcze w temacie rzekomego Foodcare, to skąd się wzięła ta wielka niechęć Cupiała do Włodarskiego?

regan 19.08.2016 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raf 66 (Post 1450114)
Gdzie dziś są sekcje zarządzane przez Towarzystwo Sportowe ?
Taki sam los spotkałby sekcję piłkarską, niestety.

No na Reymonta 22, a gdzie myslales? Mamy najwiecej sekcji w Polsce.
No a jaki mialby spotkac? Sekcja pilkarska jest na Reynobna 20 bo miejscy zmiebili adres.

bódyń 19.08.2016 17:18

A nie wiem czy bylo
http://i63.tinypic.com/30wxhdy.jpg

Danielek1906 19.08.2016 17:18

Czyżby mereś był słupem SKWK/TS? On nie daje rady, to oni wjeżdżają na białym koniu i ratują klub. Między młotem, a kowadłem... Miejmy nadzieję, że jednak odkupi nas jakiś POWAŻNY inwestor.

bravelukas 19.08.2016 17:21

Wisłę przejmie SKWK i TSW. Milczenie SKWK do tej pory jest jednoznaczne - my to bierzemy.

dj_ibutti 19.08.2016 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raf 66 (Post 1450114)
Gdzie dziś są sekcje zarządzane przez Towarzystwo Sportowe ?
Taki sam los spotkałby sekcję piłkarską, niestety.

Chodzi Ci np. o Final Four Euroligi ?

siemstein 19.08.2016 17:39

Z tym Włodarskim lipa :// Potężniejszego gościa nie będzie :/

Marcinkrakwoj 19.08.2016 17:42

Idzie w świat. :)
http://sport.interia.pl/klub-wisla-k...e-,nId,2255024

m_abg 19.08.2016 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1450097)
Poczuwam się do odpowiedzialności, że nie zweryfikowałem życiorysu osoby, którą niejako uwiarygodniłem własnym nazwiskiem


Nie wroze Citce kariery w biznesie skoro wchodzi w układy z niesprawdzonymi ludzmi. Udaje teraz niewinnego zeby tylko oczyscic swoje imie i nazwisko. A teraz jak sie wydało to podkulił ogon, uciekł i sie głupio tłumaczy. Jakby go na prawde przyszlosc Wisły interesowała to sam by sie dowiedział o Meresinskim czyz nie? ja wchodzac w społke z druga osoba przeswietliłbym ja od stop do głow zeby miec pewnosc, ze nie strace mojego wkładu. No chyba, ze miałbym to gdzies

To wychodzi na to że córka, Gaszka, Pilch i reszta też nie powinni kariery w biznesie zrobić.... a jednak. Taki kraj

emjot 19.08.2016 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1450048)
Zbychu ! Gdzie byłeś jak Legia wyciągała bezprawnie Cierzniaka z Wisly ?

na golfie albo briefingu u Platniniego :D

emjot 19.08.2016 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CMSNero (Post 1449964)
Nauczcie sie w koncu .. Meres jest wlascicielem i mamy trzymac za niego a nie za jakas ....e ktora po 3 tygodniach zrezygnowala ... byl Citko , nie ma Citko - pokazal sie tylko jaki ....a , nic nie zrobil ... Jest Meres , kiedys go nie bedzie , ale na dzis dzien mozemy powiedziec ze ma zla prase , troche slaba przeszlosc , ale jest wlascicielem Wisly i obowiazkiem kazdego z nas ( mam na mysli kibicow Wisly - nie zas tzn zielonych ludzikow ) jest wiara w tego pana ze jakos to bedzie ...

wiem ze jest to dla wiekszosci nie do pomyslenia , przeciez przez ostatnie 19lat jechaliscie po Cupiale ...

weź chłopie przestań się zgrywać
bo pomyślę (jak piszesz serio) że masz 8.5 lat albo iloraz inteligencji stułbi

emjot 19.08.2016 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 1450001)
tak, a biedny Cupiał siedział i łzy mu ciekły.

No weź
nadal ciekną :P

ps. niektórzy tu lubią bajki o dobrym carze który nie uja nie wiedział że lud umierał z głodu. W brudzie nie istniejących potiomkinowskich wsi :D

BigLeb 19.08.2016 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1450110)
Ale Skwk znaczaco obnizylo zadluzenie TSu z 13 mln do 1,8 chyba
Spolka pilkarska ma 11,8 w tym 3,6 sporne wiec maja latwiejsze pole do dzialania a takze wieksze mozliwosci i mocniejsza markę. Tak naprawde TS zyje dzieki ludziom SKWK i CanPacku. Szalu ni mo ale daja rade. Jest akademia pilkarska, Trenuj Sporty Walki, silownia, byl Krakbet. Tam dzialaja. Tu na tym forum tylko mądrale pisza co pewnie na meczu od derbow nie byli...
Przypominam, ze wyciagneli TS z bagna, na tyle ile mogli. Klubu nie zniszczyli, wiec nie mowmy o nich w kontekscie mniejszego zla co do tego durnia z Warszawki. Szanujmy sie

Jasne... Takie gadki słyszę od początku wojny z JB. Wtedy skwk rozpoczęło akcję zbijania wartości spółki, żeby ją w końcu przejąć. Jak widać działania są skuteczne. Tyle, że są takimi samymi gołodupcami jak JM. Nic dobrego z tego nie będzie dla nas - będzie wystarczająco dla kumatych, wszystko jedno w jakiej lidze. SKWK przejęła patologia, i nią kieruje - zapewne nie wprost, i tak samo będzie ze spółką piłkarską. Nikt normalny (sponsorzy) nie wejdzie w układ z gangsterami. Byli już tacy co próbowali.

Marcinkrakwoj 19.08.2016 18:41

Janex89 z twittera: pojawiają sie zainteresowani ale są skutecznie zniechecani przez skwk.

Jakoś mu wierzę.

nesta 19.08.2016 18:41

Nie bardzo rozumiem jak przejęcie klubu przez TS i SKWK miałoby poprawić klimat.. Zacznie sie takie samo drążenie dziennikarzy - co, kto, jak. A delikatnie mówiąc ważnych chyba wiedza, ze tam nie jest krystalicznie.

dj_ibutti 19.08.2016 18:43

Boże co za rozkapryszone płaczki.... Macie przed sobą widmo UPADKU klubu, mamy właściciela nie tylko gołodupca ale i idiotę i klasycznego krętacza, a Wy jesteście przerażeni wizją władztwa TS.

O mój Boże, nie będzie mistrzostwa! Ojej co to będzie, co to będzie!

!!IRIVER!! 19.08.2016 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450133)
Boże co za rozkapryszone płaczki.... Macie przed sobą widmo UPADKU klubu, mamy właściciela nie tylko gołodupca ale i idiotę i klasycznego krętacza, a Wy jesteście przerażeni wizją władztwa TS.

O mój Boże, nie będzie mistrzostwa! Ojej co to będzie, co to będzie!

Znaczy jeśli klubem rządzi jeden idiota i kretacz to małe piwo. TS - super ale za TS kryje się zapewne narkotowarzystwo z przerośniętym karkiem więc w sumie niewiadomo co dziś lepsze. Wg mnie obie te drogi prowadzą do 4.ligi

bonawentura 19.08.2016 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450133)
Boże co za rozkapryszone płaczki.... Macie przed sobą widmo UPADKU klubu, mamy właściciela nie tylko gołodupca ale i idiotę i klasycznego krętacza, a Wy jesteście przerażeni wizją władztwa TS.

O mój Boże, nie będzie mistrzostwa! Ojej co to będzie, co to będzie!

Tak, bo to niekompetentni ludzie. Bardziej kompetentny dla mnie jest ktoś, kto ma jakąś kasę w ręku i chciałby wreszcie profesjonalnie zarządzać klubem. A podejrzewam, że chętni są, tylko odstrasza ich perspektywa kontaktu z takimi gośćmi jak z S.K.W.K.

manson777 19.08.2016 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450133)
Boże co za rozkapryszone płaczki.... Macie przed sobą widmo UPADKU klubu, mamy właściciela nie tylko gołodupca ale i idiotę i klasycznego krętacza, a Wy jesteście przerażeni wizją władztwa TS.

O mój Boże, nie będzie mistrzostwa! Ojej co to będzie, co to będzie!

raczej co to będzie jak karki będą rządzić nie tylko na trybunach
ale i w gabinetach
podoba się taki scenariusz?
bo mnie niekoniecznie :-/

bonawentura 19.08.2016 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 1450140)
raczej co to będzie jak karki będą rządzić nie tylko na trybunach
ale i w gabinetach
podoba się taki scenariusz?
bo mnie niekoniecznie :-/

Dokładnie. Jeden już sobie za dużo pomyślał i jest właścicielem. Jakim? Widać, jakim. Chce uciekać, bo jest po prostu ... hmmm.. dyplomatycznie rzecz ujmując... niewystarczająco kompetentny, żeby zarządzać klubem. Misiek&Co. to ta sama para kaloszy, a on stoi za SKWK i TSem i spuści Wisłę na dno. I ma szemrane interesy. I generalnie niech trzyma łapy przy sobie.

qbbba 19.08.2016 19:17

Nie sztuką jest wpaść z deszczu pod rynnę. Jakoś nie widzę funkcjonowania klubu pod rządami TS. Po pierwsze mam spore wątpliwości, czy udźwigną taki ciężar pod każdym względem - finansowym, marketingowym, sportowym, organizacyjnym itp. Po drugie - czytam "TS", myślę "duże chłopaki". TS już dawno dał sobie wejść im na głowę, tłumacząc to resocjalizacją.

arti 19.08.2016 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1450117)

WW-"chętny" jak cena to 50 baniek. a jak 15 (razem z długami) to już nie?
chyba że jest jeszcze drugie dno?

dj_ibutti 19.08.2016 19:22

Po pierwsze - wiem,.że po forum na którym kibice ciągle mylą Cupiała z Ciupiałem, Boguskiego z Boguckim i Reymana z Reymontem, nie powinienem się wiele spodziewać, ale:

SKWK =/= TS WISŁA =/= WSH

Po drugie - wiem, że dla Was Wisła to tylko piłka nożna, ale tak nie jest. TS Wisła to ogrom sekcji (!) sportowych i lata sukcesów na różnych arenach - jak choćby w żeńskiej koszykówce, czy w "wykształceniu" kilkunastu olimpijczyków.

TS to także 110 lat tradycji i 110 lat zarządzania klubami sportowymi.

W końcu - przyjmijcie to wreszcie do wiadomości. To Ci "smutni panowie" wyprowadzili TS na prostą. To oni znacząco oddłużyli klub, czy wykorzystali nieużytki do robienia pieniędzy - parking, siłownia, grille. Dzięki nim TSW jeszcze istnieje, a co więcej jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej niż S.A.

Czy podoba mi się scenariusz w którym TS przejmuje sekcję.piłkarską ?
-Tak. Dlaczego? Bo Ci ludzie mają Wisłę w sercu i nie pozwolą jej zginąć. Nie mają grubych portfeli, ale mają know-how jak zrestruktoryzować klub i wiedzą gdzie szukać sponsorów.

Ale Wy wolicie Wojciechowskiego, bo na dzień dobry Wam kupi Stilica. A że po x miesiącach mu się znudzi i .......nie wszystkim, to mniej istotne. Najwyżej się.kupi licencję od Termalici.

Ludzie, czy Wy się słyszycie? Nastraszył Was ktoś jakimiś "dantejskimi" scenami w TS, jak to Misiek rządzi światem i terroryzuje ludzi na siłowni, a prawda jest taka że kto bywał w Extreme Fitness, czy choćby przebywał w tzw. Nowej Hali - przed i po "wrogim przejęciu", ten wie, że WSP to po prostu dobry biznesplan, poparty inwestycjami.

BigLeb 19.08.2016 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450144)
SKWK =/= TS WISŁA =/= WSH .

Koń jaki jest każdy widzi nie udawaj meresińskiego. ;)

nesta 19.08.2016 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450133)
Boże co za rozkapryszone płaczki.... Macie przed sobą widmo UPADKU klubu, mamy właściciela nie tylko gołodupca ale i idiotę i klasycznego krętacza, a Wy jesteście przerażeni wizją władztwa TS.

O mój Boże, nie będzie mistrzostwa! Ojej co to będzie, co to będzie!

Przerażenie to za duże słowo - przynajmniej w moim odczuciu. Jak kiedyś pisałem - w posiadaniu i zarządzaniu klubem nie tyle jest ważna duża kasa i pełen portfel, ale sieć kontaktów, dobry PR, marketing czy po prostu głowa na karku i dobre zarządzanie całym organizmem.
Nie boje sie tego, ze tam nie ma dużych pieniędzy. Bardziej tego czy bedą w stanie pozyskać środki finansowe na prowadzenie klubu, sponsorów, fachowców. Właśnie ze względu na kwestie wizerunkowe. Moze być bardzo podobnie jak teraz. Przecież zaraz Weszło i 5 innych portali zrobi artykuł na temat Miska, kolejni dziennikarze pokaza kto rządzi w TS, jakie określone osoby maja tam wpływy itp. itd.

Edit.
Twój drugi post.

Okej, tylko, ze jak wejdą na świecznik media zaczną szukać, drążyć itp. I jak zawsze nawet dobry plan zostanie przykryty sensacjami, które pewnie znajda. Tego sie boje. I czy w takiej sytuacji pozyskasz ludzi, sponsorów do funkcjonowania klubu.

dj_ibutti 19.08.2016 19:29

Ok, czyli Ludwik Miętta Mikołajewicz lata z kosą po osiedlach, wieczorem handluje dragami z kolegami z Lazio, a następnego dnia (wspólnie z kolegami z Chorzowa) robi zasadzkę na LPH pod Niecieczą.

El'kabat 19.08.2016 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1450138)
Znaczy jeśli klubem rządzi jeden idiota i kretacz to małe piwo. TS - super ale za TS kryje się zapewne narkotowarzystwo z przerośniętym karkiem więc w sumie niewiadomo co dziś lepsze. Wg mnie obie te drogi prowadzą do 4.ligi

Lepszy narkokark niż pieczarkowy słup :D

bonawentura 19.08.2016 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450147)
Ok, czyli Ludwik Miętta Mikołajewicz lata z kosą po osiedlach, wieczorem handluje dragami z kolegami z Lazio, a następnego dnia (wspólnie z kolegami z Chorzowa) robi zasadzkę na LPH pod Niecieczą.

Prawie, my potrafimy czytać pewne sugestie i wiemy, że klubem de facto będzie rządził Misiek, czyli prawie Miętta - Mikołajewicz z kosą ;)

dj_ibutti 19.08.2016 19:35

I Misiek sprzeda Mączyńskiego, a za kasę.z transferu kupi dwie tony koki.

wiesniak842 19.08.2016 19:36

Ależ by Wisła na tym zyskała!!! Jakieś cymbały już tutaj kiedyś wyliczały, że 50000 dziennie z dragów wyciągają pewne osoby. Pomyślcie ile to jest pieniędzy rocznie z samych dragów!!!

BigLeb 19.08.2016 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450151)
I Misiek sprzeda Mączyńskiego, a za kasę.z transferu kupi dwie tony koki.

Oczywiście, że nie ale też nie jest osobą, którą wypadałoby eksponować po skyboxach i gabinetach.

dj_ibutti 19.08.2016 19:39

Dobrze, że cinkciarz Cupiał był taką osobą ;)

rav 19.08.2016 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1450026)
A co potem to sie bedą martwić potem.. Wyprzedaż, niższa liga. Główny cel osiągnięty - Wisła jest ich.

Sugerujesz, że TS & SKWK wystawili JM w roli słupa? No to dementuję. I tak - TS to lepsza opcja niż JM.

Zapewniam Cię, że nie jest marzeniem TS przejęcie SA. To dla nich cholernie duży kłopot. Jestem niemal pewien, że gdyby doszło do szybkiego przejęcia SA przez TS to TS od razu:
- spróbuje uporządkować ten megabajzel,
- zacznie szukać nowego właściciela lub współwłaściciela.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1450019)
Nie tak do końca.Na pewno teraz łatwiej przejąć Wisłę niż d BC

Niekoniecznie łatwiej, ale faktem jest, że BC wybrał bazującą na farmazonie ofertę JM a nie realną TS.

Na pewno łatwiej będzie przejąć klub od TS niż od BC czy teraz od JM.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1450131)
Janex89 z twittera: pojawiają sie zainteresowani ale są skutecznie zniechecani przez skwk.

Raczej bzdura.

manson777 19.08.2016 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1450144)
Po pierwsze - wiem,.że po forum na którym kibice ciągle mylą Cupiała z Ciupiałem, Boguskiego z Boguckim i Reymana z Reymontem, nie powinienem się wiele spodziewać, ale:

SKWK =/= TS WISŁA =/= WSH

Po drugie - wiem, że dla Was Wisła to tylko piłka nożna, ale tak nie jest. TS Wisła to ogrom sekcji (!) sportowych i lata sukcesów na różnych arenach - jak choćby w żeńskiej koszykówce, czy w "wykształceniu" kilkunastu olimpijczyków.

TS to także 110 lat tradycji i 110 lat zarządzania klubami sportowymi.

W końcu - przyjmijcie to wreszcie do wiadomości. To Ci "smutni panowie" wyprowadzili TS na prostą. To oni znacząco oddłużyli klub, czy wykorzystali nieużytki do robienia pieniędzy - parking, siłownia, grille. Dzięki nim TSW jeszcze istnieje, a co więcej jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej niż S.A.

Czy podoba mi się scenariusz w którym TS przejmuje sekcję.piłkarską ?
-Tak. Dlaczego? Bo Ci ludzie mają Wisłę w sercu i nie pozwolą jej zginąć. Nie mają grubych portfeli, ale mają know-how jak zrestruktoryzować klub i wiedzą gdzie szukać sponsorów.

Ale Wy wolicie Wojciechowskiego, bo na dzień dobry Wam kupi Stilica. A że po x miesiącach mu się znudzi i .......nie wszystkim, to mniej istotne. Najwyżej się.kupi licencję od Termalici.

Ludzie, czy Wy się słyszycie? Nastraszył Was ktoś jakimiś "dantejskimi" scenami w TS, jak to Misiek rządzi światem i terroryzuje ludzi na siłowni, a prawda jest taka że kto bywał w Extreme Fitness, czy choćby przebywał w tzw. Nowej Hali - przed i po "wrogim przejęciu", ten wie, że WSP to po prostu dobry biznesplan, poparty inwestycjami.

a łyżka na to niemożliwe :alleluja:

żyjemy w różnych światach i raczej niekoniecznie przenikających się nawzajem
tyle że wrzuceniem do wora "wszystkich" strzelasz sobie w kopyta równie celnie jak ci co piszą coś o Ciupiale czy Boguckim

przyjmij do wiadomości to że dla mnie (a mam podstawy twierdzić że nie jestem jedyny)
pan Cupiał zmarnował 19 lat władzy nad Wisłą
nie zostawił nic: ani akademii, ani boisk treningowych (tzn. zostawił ale... jakoś tak niekoniecznie on miał cokolwiek wspólnego z ich budową - wszak dobrze pamiętam co to niby za cudo miało powstać koło kortowego - a i ciutkę daleko są one od stadionu Wisły), stadion też budował kto inny (odgrzeb sobie z bardzo dawnej prasy 1998?, 1999? jakie zamiary były TF w tej sprawie). Nie ma nic:
ani podstaw ani fundamentów, ani akademii z prawdziwego zdarzenia.

Jesteśmy w gównie po szyję, bo car mial fantazję wyp... Wisłę jak ścierę...
Po karkach spodziewam się.... dokładnie tego samego albo i jeszcze czegoś gorszego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl