![]() |
Cytat:
Aha po tak długim okresie mej forumowej abstynencji czas napisać: Legia Mistrz :> [EDIT] A to zasady forum się zmieniły i napinać już nie wolno?! :lol: [EDIT MOD] Nie. Palenie rzucilem. |
spidey, ty pewnie wiesz lepiej, Trzeciak travel będzie wysyłać jakieś bilety w jedną stronę aktualnym Legionistom?
|
A cholera go wie, Trzeciak jest mądry inaczej, różnie może być.
|
Panie studio. Czy każda firma, tak jak wasz twór, nastawiona jakby nie było na generowanie zysku, może liczyć na szczególne wsparcie władz Poznania, tak jak to ma miejsce w przypadku firm non profit? Bo jak tak to,hmmm, a każda firma na takie traktowanie może liczyć czy tylko wybrane?w sumie, ciekawa.... strefa inwestycyjna:). Że działki po cenach niższych od rynkowych się u was sprzedaje to wiedziałem, ale żeby jeszcze wspierać prywatny biznes z państwowych pieniędzy i niczego nie żądać w zamian:). Niezłe standardy.
|
http://www.futbol.pl/index_2501.php?...527dc9c32f6f15
Czyli kto kogo kupił albo kogo zamierza kupić :-) |
Cytat:
|
KSC szaleje, Ślusarskiego im się zachciało. Oj robi się ekipa, robi się ekipa :rotfl:
|
Cytat:
Cytat:
Od czasów Dariusza W. dużo się zmieniło. Aktualnie to "Wisła Mistrz", a Lech sobie w międzyczasie nagrodę publiczności przyznał. |
http://www.lechpoznan.pl/art,11069,l...z_werderem.htm
Lech zagra sparing z Werderem Brema |
Studio...czy możesz odpowiedzieć na moje pytanie?? uświadomisz mnie i 7 kotów co i jak...
|
Informacja, która już się przewijała na forum:
http://sport.wp.pl/wid,10741246,kat,...l?ticaid=17522 i która pozornie nie ma nic wspólnego z naszą ligą. Pozornie, bo moim zdaniem ma - tylko w dłuższej perspektywie. Otóż moim zdaniem w profesjonalnym futbolu powstała podobna piramida jak Maldoffa - zawodnicy są przepłacani ponad miarę, koszty są olbrzymie. W dobie kryzysu finansowego ludzie - szczególnie w Wielkiej Brytanii - będą ciąć koszty. A z biletu na mecz można zrezygnować najszybciej, podobnie jak z nowej koszulki za 100 funtów i dekodera za kolejne 40-50 funtów miesięcznie. Chelsea było kolosem na glinianych nogach, ale zepsuło rynek. MU, MC, Liverpool musiały sporo przepłacać, by utrzymać swoich graczy. Teraz Real chce kupować Christiano Ronaldo za 105 mln € (i płacić mu 12 mln € rocznie). Totalny absurd. Jeśli Chelsea upadnie - co nie jest takie pewne, ale prawdopodobne - to ruszy lawina. System zacznie się walić. Wielkie kluby zaczną zaciskać pasa. Nie wierzę w upadek Realu, Manchesteru United. Ale kluby te zaczną ciąć koszty, również ograniczać swoją kadrę. Mniejsze, słabsze kluby w Premiership, Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech też pójdą ich przykładem. W Rosji - jak zauważył Marszałek - sytuacja też jest poważna. A będzie jeszcze gorzej. Bo stacje telewizyjne też będą chcieć renegocjować kontrakty (albo nie będzie skłonna podpisywać jeszcze wyższych), wycofa się część sponsorów. Niemożliwe? Moim zdaniem całkiem możliwe, wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w F1. A koszt utrzymania solidnego średniaka w Premiership zaczyna być podobny do utrzymania słabego zespołu F1. Oznacza to, że na rynku pojawi się wielu bezrobotnych piłkarzy - np. zawodnicy nr. 25-30 z kadry Chelsea, czy nawet nr. 16-20 z kadry hiszpańskiego średniaka. Zawodnicy ci będą musieli przyjmować o wiele gorsze propozycje, a umiejętności i tak mają kosmiczne jak na nasze warunki. Do tego średniaki zachodnioeuropejskie nie będą szastać pieniędzmi na transfery. A tylko takie kluby będą kupować zawodników z naszej ligi. Jeśli więc Brożek, Stilić, Lewandowski i Roger nie dostaną porządnej propozycji w ciągu następnego półrocza - potem będzie o nią o wiele trudniej. Kto da za nich 2-3 mln €? Przecież nie Barcelona, bo są na nią za słabi. Jeśli więc nie skorzystają z Webstera, zostaną w Polsce. To już z resztą widać w przypadku Rogera, który w normalnych warunkach odszedłby z polskiej ligi już po Euro 2008. Tymczasem w Polsce szykujemy się do Euro 2012, jest moda na piłkę nożną. Owszem, kryzys już nas dotknął - ale nie wpłynie on tak mocno na kluby, które i tak mają niewielkie wydatki. A dzięki systemu licencyjnemu większość ma stabilną sytuację finansową. Nie mówię, że Wisła kupi Ballacka, a Lech Gerrarda. Chodzi tylko o to, że jest szansa by w następnych latach dystans polskich klubów do zachodnich nie rósł, a nawet - by nieco zmalał. Powstaną nowe stadiony, trudniej będzie o drenaż najlepszych zawodników z polskiej ligi, a i do Polski mogą trafić lepsi obcokrajowcy niż dotychczas (więcej Cleberów i Stiliców, mniej Arrubarenów). Jest to więc dobry moment na inwestycje - szczególnie w infrastrukturę treningową, bo wcale nie będzie trzeba szastać pieniędzmi na sensowne wzmocnienia. |
Niestety o tą infrastrukturę treningową, chyba najtrudniej jest w Polsce. Żaden klub w Polsce nie myśli o tym, że taka baza treningowa + akademia piłkarska to jest czysty zysk na przyszłość, nasze kluby chcą pieniędzy "teraz", nie za 5 lat. Dobrze, że chociaż stadiony powstają co już wymusi większe wpływy do budżetu klubów.
Wspomniałeś o kwotach za piłkarzy, czy kwota 300K Gargule za rok jest adekwatna do jego umiejętności i przydatności do klubu? Czas pokaże, choć patrząc na Niedzelana Czy Dawidowskiego, Wiśle jakoś piłkarze strasznie wolno odwdzięczają się za pokaźne kontrakty. A nawiązując do opłacalności transferów: http://ekstraklasa.wp.pl/?ticaid=17522&_ticrsn=3 I wspomniany Pereiro już tylko za 2 bańki: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html |
Cytat:
I kryzys bardziej trafi ruskich - wiekszość klubów utrzymywana była przez firmy sprzedające bogactwa naturalne. Teraz spadły drastycznie ceny i popyt, więc tam sie pojawią pierwsze oszczędności i nikt więcej tam nie da 4 baniek za Janczyka czy chociażby te 1,7 mln za Gorę ;) Z resztą poglądów się zgadzam. |
jeszcze sie runda wiosenna nie zaczeła a w Zabrzu mówią że przepłacili za nowych zawodników.To jest chyba jedna z najdziwniejszych wypowiedzi Prezesa drużyny piłkarskiej jaka czytałem
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32296,t...wiadomosc.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale wcale tak się stać nie musi, bo mają... ...plecy taki mi się wniosek nasunął po meczu ostatniej kolejki |
Cytat:
Górnik i Pasy się uratują moim zdaniem |
opowieści pana Jarzębowskiego, jak to w kraju tragicznie a w Warszawie cudownie jest:
Cytat:
|
Cytat:
|
byli zawodnicy Pogoni Szczecin oskarżeni o handel narkotykami
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/i...kow_86119.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/n...cin_86270.html |
Cytat:
2. Mają świadomość, część ma nawet obiekcje 'czemu nie przedszkola' etc. 3. Tutaj dokładnie Tobie nie odpowiem jak to funkcjonuje, aczkolwiek musi być zgodnie z prawem, bo nikt nigdy nie podnosił tego faktu jako źródła nieprawidłowości w budżecie miasta. Moja wypowiedź odnosiła się do wypowiedzi Marszałka, z wielce opiniotwórczej prasy wywleczonej, iż sprawa wynajmu stadionu Lechowi śmierdzi. Bo tak sugerował w swoim poscie Marszałek. Jak widać, zawiódł Go węch. Co do pana Badacza Frekwencji Ja_ka, to jednak radzę zbadać sprawę głębiej, by stwierdzić, że w czasie wymienionych 4 meczów z niską frekwencją, maksymalna pojemność naszego stadionu wynosiła 7-8 tys. Dlaczego? To już zagadka dla naszego Badacza. ;) Wracając do tematu, to Cracovia chyba poczyniła proporcjonalnie najlepsze wzmocnienia w tej rundzie. Lekko sie przed spadkiem obronią, szczególnie walcząc z Piastem, ŁKSem, Odrą czy Polonią..w naszej lidze jest 4 czy 5 zespołów, które nie powinny w niej grać patrząc na ich mozliwości czy bałagan organizacyjny. |
Badacz czuwa :P
na poważnie. Już wcześniej napisałem że dla mnie możecie chodzić w 1000 czy 50 000 tys chodzi mi o to że wypisujecie czasem farmazony nie mające nic wspólnego z prawdą. Sorry za of |
|
|
Wyt tu gadu gadu, a na forum Polonii W. ekspiacja przeszłości i prekognicja przyszłości w jednym :D:
Król_olch napisał: 1946 - Mistrzostwo na zgliszczach 2000 - Mistrzostwo na matactwach 2009 - Mistrzostwo na syfie tak sie rodzi legenda http://www.wielkapolonia.pl/forum/vi...=295473#295473 |
Były gracz ŁKS'u i Pogoni Szczecin Claudio Milar zginął w wypadku autobusu:
http://www2.90minut.pl/news/83/news833692.html Cytat:
Miał swoją stronę: http://www.claudiomilar.com/ Szkoda chłopaka. Był naprawdę dobry, a w Brazylii uchodził za niekwestionowaną gwiazdę swej drużyny. EDIT. Ciekawa fotografia z jego blog'a http://www.claudiomilar.com/blog/wp-...milar-anjo.jpg |
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,61...o_Madryt_.html
ciekawy transfer Legii.. a tutaj coś co przerabialiśmy ostatnio MY :D http://www.pilka.pl/legia-ma-oferte-dla-krzynowka |
http://www.lechpoznan.pl/art,11102,l..._cup_extra.htm Niektóre wyniki zaskakujące...
|
Ciekawe jest to, że gówniarz który w piłce nie osiągnął dosłownie nic ma tak wybujałe ego.
Chciało mnie Nantes i Atletico, perspektywa gry u boku Aguero kusiła, ale... Kosecki to by Aguero pewnie podawał piłki. Ale z trybun, jak je wykopie za daleko na treningu. Chłopaczek zagrał ledwie parę meczy w kadrze U-18, nie zdążył nawet liznąć profesjonalnej piłki a już sodówka do głowy uderza. Oczywiście kontrakt w Legii załatwił mu ojciec - ciekawe czy uda mu się też "załatwić" występy w pierwszym zespole. Na razie to niech się Kosa junior weźmie porządnie do treningów. Ma już 19 lat, a doświadczenie zerowe. To ostatnia chwila, by stać się przyzwoitym ligowcem... |
dla takiego chłopaka jak młody Kosecki to chyba najlepsze byłoby żeby pograł sezon lub dwa w takim zespole jak np. Znicz żeby sie ograł jak Lewandowski.W Legii ciężko bedzie sie mu przebic tak samo jak w Atletico a od gry w rezerwach napewno forma nie wzrośnie a wrecz przeciwnie.
Chociaż jak sie ma umiejetności jak np Rybus czy Borysiuk to można grac z powodzeniem w pierwszym składzie Legii majac kilkanaście lat |
a niech chłopu idzie jak najlepiej, co będziemy na starcie źle życzyć (choć 19 lat to trochę już ten start spóźniony, ale niech tam).
Czy akurat mu pójdzie na miarę (pardon, toutes proportiones gardees) takiego Lubańskiego? Wątpliwe, przeczy temu statystyka: ja , prócz E.Smolarka nie znam żadnego syna dobrego piłkarza , którego by móc choćby zacząć do ojca porównywać. Przykład z naszymi Kmiecikami mówi swoje. W Europie jest jeszcze syn Cruyffa, coś tam grał w Barcy, ale tylko tak długo, jak boski Johann miał tam coś do powiedzenia, później bywało różnie. Jeśli ten młody Kosecki choćby częściowo zrobi tyle co Ebi - to już będzie dużo. Tak czy tak, jest się komu przyglądać (gdyby to była inna drużyna, to nawet bym mu kibicował :D) |
harthausen - Junior Diaz :D
|
ogólnie na świecie, to bardziej sie Udaje, niz Nieudaje, piłkarzom z korzeniami. czyli synkom, wnuczkom, chrześniakom
Jordi Cruyff takiej kariery jak ojciec nie zrobił, ale gra w Barcy to i tak cos Syn Georga Weah gra w Milanie, Song z Arsenalu to chrześniak Rigoberta Songa syn Jacquesa Songo gra w U-19 Francji syn Meho Kodro tez gdzies w Primera Division treunuje i w młodzieżówce i wiele innych mając w rodzinie jakiegoś piłkarza, zawsze jest łatiwje. zawsze. przykład Kuby Błaszczykowskiego pokazuje to tak samo Sławek Peszko. Jakby go wujek z trampkarzy nie wziął do Płocka, to by teraz dalej w Nafcie Jedlicze sie kopał w Okręgówce |
z tym zgoda, że jak już ktoś w rodzinie ma ustawionego w jakiejś branży, to na jego plecach krewniakowi łatwiej wjechać. Ale co innego wjechać a co innego samemu w tym pociągu coś zdziałać.
A teraz małe rachunki. Średnio w lidze jest 16 zespołów, połowa z tego w miarę dobra. Z jedenastu grajków pierwszej jedenestki z pięciu coś tam więcej umie - średnio więc w kraju jest 40 w miarę przyzwoitych piłkarzy. (uśredniam, inna ilość tych dobrych w Anglii czy Hiszpanii, inna u nas czy Austrii). Krajów w Europie około 30, to daje 120 dobrych w jednym pokoleniu. Wymiana co 5 lat, więc przez ostatnie 20 lat pokaże się z 600 ludzi, którzy umieli grać w piłkę , nie tylko kopać. Ilu wymieniłeś ? Czterech. Pomnóżmy to razy pięć, nie o wszystkim da się wiedzieć. Daje 20 synów dobrych piłkarzy, którzy też wstydu nie przynoszą. 20/600 to 3% . W przybliżeniu. Co innego być dobrym jak taki Ebi, który co umie to umie i jakieś zajęcie w Europie znajduje a co innego być wsadzanym do składu za tatkę. Co nie zmienia faktu, że źle temu młodemu Koseckiemu nie życzę, jego życie i jego sprawa jak to rozegra a dobrych zawodników w reprze nigdy dość. A że nie bardzo wierzę, cóż, jemu to, jeśli będzie dobry ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. |
Cytat:
Spokojnie Flamengista. Piszesz ze ma wybujale ego? To przeczytaj o tym jak Boniek zaczal gre w kadrze Polski. Kazali mu nosic pilki to im na dzien dobry powiedzial , zeby sami sobie nosili! Deyny, Lata, Lubanskie tak zostali potraktpowani przez mlokosa!. I tez mowili co to za jeden z tego Bonka? Nic nie osiagnal a juz gada jakby wszytsko osiagnal :D Zobaczymy jak Kosecki gra to bedziemy wiedziec. Jak pamietasz dobrze ojciec byl jednym z niewielu ktorzy naprawde grali na europejskim poziomie. Inna sprawa to to , ze gdyby byl bBog wie jakim talentem to bysmy o nim nigdy nie uslyszeli w kontekscie Legii. |
Cytat:
tak na rozluźnienie, przemyślenia kadrowicza Wawrzyniaka. :) |
Ostrowski podpisał kontrakt z Legią, 3 lata,od lipca, sytuacja bardzo podobna do tej z Gargułą. Tarasiewicz jeszcze wczoraj ostrzegł,ze jesli podpisze z Legia umowe od lipca, bedzie grał w rezerwach ...
|
Powyższy cytat ma wiele wspólnego z tym:
Cytat:
|
Coś mi się wydaje, że chyba jednak zasiedział się trochę za długo w gabinecie tego psychologa. Jak widać co za dużo, to niezdrowo :lol:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl