Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

krysztal 02.04.2023 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598751)
Co nie znaczy, że ktokolwiek się przed nami położy. Poza tym Puszcza ma jeszcze mecz w tej kolejce i zaległy z BBT.



Puszcza ma mecz zaległy więc z tym "cieniem" to bym tak nie przesadzał. Być może ŁKS tak myślał, a 3 marca w Niepołomicach było 1:0.

Jakie to ma znaczenie jeśli na razie punktują 1,00 na mecz?Równie dobrze mogą zaległy przegrać lub zremisować i nic się nie zmieni.W pierwszej rundzie w pięciu analogicznych meczach mieli 1,8 pkt

pepe72 02.04.2023 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1598774)
7 zwycięstw pod rząd, czy może nam już odjebać i możemy zacząć liczyć ile kolejek przed końcem sezonu zapewnimy sobie awans? :D

W tym temacie od dawna to podajemy. Jak wygramy następne 7 meczów to powinno wystarczyć na 2 miejsce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1598778)
Jakie to ma znaczenie jeśli na razie punktują 1,00 na mecz?Równie dobrze mogą zaległy przegrać lub zremisować i nic się nie zmieni.W pierwszej rundzie w pięciu analogicznych meczach mieli 1,8 pkt

Też mnie bardzo cieszy, że Puszcza gra słabo w tym roku. :>
Ale patrząc na tabelę to po dzisiejszym remisie to ma 40 punktów i mecz zaległy z Termaliką.
Więc mam nadzieję, że im urwie punkty.
Patrzyłem na kilka ostatnich meczów Chrobrego i kilka ostatnich Puszczy i wydaje mi się, że jednak była różnica, choć jedni i drudzy punktują w tym roku słabo (Chrobry 4, Puszcza 6).

pepe72 02.04.2023 19:21

Reszta stataów po kolejce:
Kod:

7 miejsce (pkt)  37
zostało meczów    9
przewaga          8
możemy tracić      0,89
   
6 miejsce (pkt)  39
zostało meczów    9
przewaga          6
możemy tracić      0,67
   
2 miejsce (pkt)  46
zostało meczów    9
brakuje punktów    1
potrzebna średnia+ 0,11
   
1 miejsce (pkt)  51
zostało meczów    9
brakuje punktów    6
potrzebna średnia+ 0,67

Mecze w "okolicy" w następnej kolejce:
Puszcza - My :alleluja:
Łęczna - ŁKS --- Łęczna może zaskoczyć
Ruch - Podbeskidzie --- Bielsko nie jest bez szans, choć na wyjazdach grają tak sobie
Chojniczanka - Bruk Bet --- małe szanse by nam ostatnia Chojniczanka pomogła
GKS Tychy - Arka --- jeśli Arka straci punkty to może wypaść z "okolicy", dziś traci do nas 6 punktów

Karherop 02.04.2023 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1598760)
Teraz nastepne druzyny beda chcialy nas atakowac. Obrona dalej u nas elektryczna. Otworzy sie miejsce w ataku. Sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladac.

Drużyny które będą z nami grać w tej rundzie przede wszystkim będą chciały nie przegrac.

Kto z nami zagrał otwarty mecz ten dostał największe bęcki. Najlepiej sie trzymały drużyny murujące czyli Tychy i Odra.

A dodatkowo pogoda będzie co raz lepsza więc i Hiszpanie będą takze grać co raz lepiej.

Po rozegraniu następnej kolejki + zaległego meczu BBT - Puszcza w kwestii awansu będzie sens analizować tylko 4 zespoły. Tabela się konkretnie wykrystalizuje.

sandomingo 02.04.2023 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598805)

A dodatkowo pogoda będzie co raz lepsza więc i Hiszpanie będą takze grać co raz lepiej.

Akurat prognozy na najbliższy tydzień są takie, że w sobotę w Niepołomicach mecz piłki błotnej.
A to nie jest narodowy sport Hiszpanów.

majkelson777 02.04.2023 21:21

Nie jest tak źle. Reprezentantki Hiszpanii w piłce wodnej zdobyły srebro na ostatnich igrzyskach, a mężczyźni zajęli czwarte miejsce.

A tak serio to Puszcza trochę jak Ruch,wiosną straciła impet. Zagrać na swoim poziomie, a wygrana nie powinna być problemem.

krysztal 02.04.2023 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598806)
Akurat prognozy na najbliższy tydzień są takie, że w sobotę w Niepołomicach mecz piłki błotnej.
A to nie jest narodowy sport Hiszpanów.

Akurat na piątek i sobotę pokazuje już fajną piłkarską pogodę. Tak że chyba nawet natura nam sprzyja

Karherop 02.04.2023 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majkelson777 (Post 1598807)
Nie jest tak źle. Reprezentantki Hiszpanii w piłce wodnej zdobyły srebro na ostatnich igrzyskach, a mężczyźni zajęli czwarte miejsce.

Szach mat.

Nie nie chce też mówić ale jakieś 63% bramek w tej rundzie zdobyliśmy po wrzutkach z bocznych sektorów lub STF. Wisła potrafi grać w powietrzu.

Resovia 1 z 2
Arka 2 z 3 (fatalne boisko)
Odra 1 z 2
Katowice 3 z 3
Tychy 2 z 2
Skra 0 z 3 (a boisko było fatalne)
Chrobry 3 z 4

sandomingo 02.04.2023 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majkelson777 (Post 1598807)
Nie jest tak źle. Reprezentantki Hiszpanii w piłce wodnej zdobyły srebro na ostatnich igrzyskach, a mężczyźni zajęli czwarte miejsce.

A tak serio to Puszcza trochę jak Ruch,wiosną straciła impet. Zagrać na swoim poziomie, a wygrana nie powinna być problemem.


Dobre, przyznaję! Oby to był dobry omen :)

wolfy 02.04.2023 22:46

Punkt straty do Ruchu w perspektywie meczu z nimi oznacza że teraz już wszystko w naszych rękach. Co nie znaczy że to już z górki, ale teoretycznie możemy liczyć już tylko na siebie.
Komplet siedmiu zwycięstw z sześcioma słabszymi drużynami i jednym rywalem do awansu to osiągnięcie samo w sobie. Dzięki temu można powiedzieć że sytuacja w tabeli się "zresetowała" - gdybyśmy mieli tylko punkt straty do drugiego miejsca po poprzedniej rundzie to bezpośredni awans nie uchodziłby za SF.

Karherop 02.04.2023 22:58

Optyka po kolejnych dwóch spotkaniach się niewiele zmieni.

I Puszcza i Chojniczanka to mogą (muszą!) być zwycięstwa.

Wtedy można będzie powiedzieć że mamy na rozkładzie 9 rywali z czego 2 kandydatów do awansu ale takich mocno miernych.

pepe72 02.04.2023 23:08

Optyka się nie zmieni ale jak Podbeskidzie zrobi nam prezent to może być bardzo przyjemnie przez Wielkanoc :)

ArturBarlinek 03.04.2023 08:04

nie, pokora i jeszcze raz pokora.
Póki co, nic nie wygraliśmy i wciąż jesteśmy daleko od awansu.

Karherop 03.04.2023 09:20

Co mówił Brzęczek: "pokora do przeciwnika"
Co mówi Sobolewski: " zrewanżować się i wygrac"

"Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, niewywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami."

Już wystarczy tej pokory. Trzeba iść po swoje i wygrać wszystko bez względów na przeciwnika.

Nie widziałem w podejściu do Chrobrego ani przez chwilę braku pokory, tylko mocne ciśnienie że trzeba wyjśc i rozklepac przeciwnika. Drużyna jest pozytywnie nabuzowana i kazdy czeka na mecz aby pokazać swoje najlepsze umiejętności. To może bardzo imponować. Zupełnie inne podejście niż wielu ligowcow nie walczących o nic,. gdzie wychodzi się na boisko tylko po to by zaliczyć spotkanie w statystykach.

Sorry za offtop

krysztal 03.04.2023 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598825)
Co mówił Brzęczek: "pokora do przeciwnika"
Co mówi Sobolewski: " zrewanżować się i wygrac"

"Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, niewywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami."

Już wystarczy tej pokory. Trzeba iść po swoje i wygrać wszystko bez względów na przeciwnika.

Nie widziałem w podejściu do Chrobrego ani przez chwilę braku pokory, tylko mocne ciśnienie że trzeba wyjśc i rozklepac przeciwnika. Drużyna jest pozytywnie nabuzowana i kazdy czeka na mecz aby pokazać swoje najlepsze umiejętności. To może bardzo imponować. Zupełnie inne podejście niż wielu ligowcow nie walczących o nic,. gdzie wychodzi się na boisko tylko po to by zaliczyć spotkanie w statystykach.

Sorry za offtop

Nie no ja w meczu z Chrobrym to po strzelonej drugiej bramce trochę brak pokory widziałem i bardzo szybko się to zemściło.

Kurz 03.04.2023 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598825)
Co mówił Brzęczek: "pokora do przeciwnika"
Co mówi Sobolewski: " zrewanżować się i wygrac"

"Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, niewywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami."

Już wystarczy tej pokory. Trzeba iść po swoje i wygrać wszystko bez względów na przeciwnika.

Nie widziałem w podejściu do Chrobrego ani przez chwilę braku pokory, tylko mocne ciśnienie że trzeba wyjśc i rozklepac przeciwnika. Drużyna jest pozytywnie nabuzowana i kazdy czeka na mecz aby pokazać swoje najlepsze umiejętności. To może bardzo imponować. Zupełnie inne podejście niż wielu ligowcow nie walczących o nic,. gdzie wychodzi się na boisko tylko po to by zaliczyć spotkanie w statystykach.

Sorry za offtop

Nie cenię Brzęczka, zirytowało mnie bardzo, ze został naszym trenerem, ale podejście Sobola nie miałoby znaczenia, gdyby nie transfery Kiko. Aż boję się pomyśleć co by się stało, gdyby ktoś nie wpadł na tę opcję... i ściągał tu piłkarzy Sapalopodobnych zamiast Hiszpanów.

Również sorry za offtop.

Karherop 03.04.2023 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1598828)
Nie no ja w meczu z Chrobrym to po strzelonej drugiej bramce trochę brak pokory widziałem i bardzo szybko się to zemściło.

To raczej mix koncentracji jak i również faktu że rywale stawiają wszystko na jedną kartę.

Co za tym idzie przed nami ciężki terminarz, ale również spotkania co do których nie trzeba zbyt wiele piłkarzy motywować. Tutaj wystarczy rzut oka na tabele.

masada 03.04.2023 18:50

https://twitter.com/zagrosik/status/...nmir_dzMw&s=19

Czy ja dobrze rozumiem, że z powyższego wynika, ze już nawet przy 16 punktach ciut bardziej prawdopodobny jest bezpośredni awans, niż jego brak? Czyli 5 zwycięstw i jeden remis... Aż ciężko uwierzyć

ciacho 03.04.2023 20:03

Dlaczego ciężko w to uwierzyć? Przecież jesteśmy punkt od miejsca dającego awans. Chcesz powiedzieć, że bardziej prawdopodobne jest, że Ruch zdobędzie więcej punktów niż my?

masada 03.04.2023 20:21

To może inaczej:
18 punktów daje niemal pewny bezpośredni awans (88%).
Czyli bilans 6-0-3

Karherop 03.04.2023 22:08

1. WISŁA KRAKÓW 21 pkt
2. Bruk bet 14 (mecz mniej)
3. ŁKS Łódź 14
4. Ruch 14

5. Arka Gdynia 11
6. Łęczna 11
7. Podbeskidzie 10

8. Resovia 10
9. Skra 9
10. Odra 8
11. Stal Rzeszów 8
12. Sandecja Nowy Sącz 8
13. GKS Tychy 7
14. Puszcza 6 (mecz mniej)
15. Chojniczanka 5
16. Sosnowiec 5

17. Chrobry 4
18. GKS Katowice 4

Tabela wiosny, gramy jeszcze z pogrubionymi.

To jaki wynik z Puszczą? :>

sandomingo 03.04.2023 22:20

Z Puszczą będzie bardzo, bardzo ciężko.
Na filmiku z kulis widać, że Fernandez ma opatrunek na lewym udzie.
Jaroch skręcił kostkę w 2 polowie, dogral na adrenalinie.
Zobaczymy jakim skladem uda sie tam wyjść
Dla Puszczy to będzie jeden z ostatnich meczow, gdzie pokażą 100% zaangazowanie, jubileusz.
Potem będą juz pewnie celować w 7 miejsce

skarabeus 04.04.2023 06:56

Tylko zwyciestwo. Nie moze byc inaczej.

pepe72 04.04.2023 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1598852)
https://twitter.com/zagrosik/status/...nmir_dzMw&s=19

Czy ja dobrze rozumiem, że z powyższego wynika, ze już nawet przy 16 punktach ciut bardziej prawdopodobny jest bezpośredni awans, niż jego brak? Czyli 5 zwycięstw i jeden remis... Aż ciężko uwierzyć

Pamiętaj, że Zagrosik liczy automatem, razem z wszystkimi wynikami bramkowymi o 0:0 do 4:4. I każdy wynik jest tam chyba tak samo prawdopodobny.
I tak, wg dzisiejszej tabeli, po zdobyciu 16 punktów komputer znalazł 47% układów, w których kończymy na 2 miejscu. Ale by nie było tak słodko, przy zdobyciu 22 znalazł 1% układów gdzie mamy trzecie.
Uroki statystyki :)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598857)
1. WISŁA KRAKÓW 21 pkt
2. Bruk bet 14 (mecz mniej)
3. ŁKS Łódź 14
4. Ruch 14

5. Arka Gdynia 11
6. Łęczna 11
7. Podbeskidzie 10

(...)
Tabela wiosny, gramy jeszcze z pogrubionymi.

To jaki wynik z Puszczą? :>

Potrzebujemy 7 KOLEJNYCH zwycięstw więc dla mnie bez różnicy ile byle 3 punkty dla nas. :>
Na wyjazdach strzelamy zazwyczaj 2 gole więc może 2:1.

Karherop 04.04.2023 07:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598861)
Potrzebujemy 7 KOLEJNYCH zwycięstw więc dla mnie bez różnicy ile byle 3 punkty dla nas. :>
Na wyjazdach strzelamy zazwyczaj 2 gole więc może 2:1.

Przed runda zakładałem 13 wygranych z 16, teraz więc zostało 6 z 9, ale im dłużej to analizuje tym bardziej przekonuje się że do awansu wystarczy nawet 62 pkt czyli nawet 17 z 27 pkt (5 wygranych + 2 remisy). Rozproszenie czołówki o czym się mówiło przed runda skutkuje nie najwyższą średnią punktów czołowych zespołów.

pepe72 04.04.2023 08:33

Od 24 kolejki, na wykresie (w podpisie) podaję aktualną średnią drugiego miejsca. Wahania są na tyle niewielkie, że do 12 kwietnia to ciężko cokolwiek prorokować. Zwłaszcza, że z walki o top2 powoli wypisuje się Arka ale jeszcze nadal mamy 5 zespołów.

masada 04.04.2023 08:35

A tak w tym momencie widzą bukmacherzy nasze szanse na awans:
Wisła - awans 1,30 vs brak awansu 3,25 (w tym na awans bezpośredni kurs 1,50)
identycznie kursy na ŁKS
szanse Niecieczy oceniane już ciut niżej - 1,60 vs 2,25 (na awans bezpośredni 2,25)
coraz mniej wierzą w Ruch - awans 2 vs 1,75 brak awansu (na awans bezpośredni kurs 3)

sevenheaven 04.04.2023 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598857)
1. WISŁA KRAKÓW 21 pkt
2. Bruk bet 14 (mecz mniej)
3. ŁKS Łódź 14
4. Ruch 14

5. Arka Gdynia 11
6. Łęczna 11
7. Podbeskidzie 10

8. Resovia 10
9. Skra 9
10. Odra 8
11. Stal Rzeszów 8
12. Sandecja Nowy Sącz 8
13. GKS Tychy 7
14. Puszcza 6 (mecz mniej)
15. Chojniczanka 5
16. Sosnowiec 5

17. Chrobry 4
18. GKS Katowice 4

Tabela wiosny, gramy jeszcze z pogrubionymi.

To jaki wynik z Puszczą? :>

Jeśli weźmiemy pod uwagę bezpośrednie mecze z drużynmi z którymi graliśmy to terminarz nie jest taki zły.. gramy jeszcze z 3 najgorszymi zespołami w tej rundzie

Karherop 04.04.2023 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598863)
Od 24 kolejki, na wykresie (w podpisie) podaję aktualną średnią drugiego miejsca. Wahania są na tyle niewielkie, że do 12 kwietnia to ciężko cokolwiek prorokować. Zwłaszcza, że z walki o top2 powoli wypisuje się Arka ale jeszcze nadal mamy 5 zespołów.

Każda kolejna kolejka nam odpowie na jakieś pytanie. Sam wrzucales mecze bezposrednie z top 7 w każdej kolejce. Jest ich dość sporo.

Jeśli (na co liczę) Puszcza z nami przegra to na 8 kolejek do końca będzie miała do nas 8 pkt straty, co przy założeniu że polegnie też z TBB to będzie dystans nie do odrobienia. Jeśli urwie remis to będzie tym lepiej dla nas.

Marzy mi się jeszcze sytuacja w której ŁKS przed meczem z nami jest w zasięgu 3 pkt. Kluczowy z naszej perspektywy będzie mecz BBT- ŁKS 16 kwietnia.

wolfy 04.04.2023 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598857)
1. WISŁA KRAKÓW 21 pkt
2. Bruk bet 14 (mecz mniej)
3. ŁKS Łódź 14
4. Ruch 14

5. Arka Gdynia 11
6. Łęczna 11
7. Podbeskidzie 10

8. Resovia 10
9. Skra 9
10. Odra 8
11. Stal Rzeszów 8
12. Sandecja Nowy Sącz 8
13. GKS Tychy 7
14. Puszcza 6 (mecz mniej)
15. Chojniczanka 5
16. Sosnowiec 5

17. Chrobry 4
18. GKS Katowice 4

Tabela wiosny, gramy jeszcze z pogrubionymi.

To jaki wynik z Puszczą? :>

Pokora dotyczy słów i braku lekceważenie przeciwnika, to coś zupełnie innego niż strach. Twoje pajacowanie po kilku wygranych meczach jest nie na miejscu. To nie jest tak że ze wszystkimi na luzie wygrywamy.

Puszcza to może być bardzo ciężki mecz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl