Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

micmac 25.05.2010 15:17

Polskie kluby w pucharach.
 
Większość z was tutaj pisze, że nie mamy żadnych szans na awans do pucharów, albo nasze szanse są znikome. Może i się z wami zgodzę, ale tylko w przypadku takich drużyn jak Ruch i Jaga. Jak wiadomo te drużyny na lato będą raczej osłabione niż wzmocnione. Z Ruchu najprawdopodobniej odchodzi Sobiech a nie wiadomo co będzie z Sadlokiem. Z Jagi podobno ma odejść Grosicki i Bruno. Bez tych zawodników obie te drużyny stracą naprawdę dużo na swojej wartości. Według mnie to będzie tak jak w przypadku Polonii Warszawa w tamtym roku. Co do Wisły to też mam poważne wątpliwości. Jeżeli wiślacy nie wzmocnią się 3-4 dobrych i perspektywicznych zawodników to o fazie grupowej LE możemy zapomnieć. No chyba, że będziemy mieć farta i trafimy na przeciętne zespoły, które (podkreślam) przy dobrej grze jesteśmy w stanie ograć. Ja w Wiśle jak najbardziej widział bym Ulatowskiego. To młody trener z wizją, który jak najbardziej mógł by zacząć tworzyć nową silną Wisłę, tym bardziej, że lubi on stawiać na młodych zawodników. Jedynym klubem o który się nie martwię jest Lech. Co prawda z awansem do LM będzie trudno(mimo że z całego serca im tego życzę, bo będzie to korzyść dla całej polskiej piłki), ale 4 runda a co za tym idzie awans do fazy grupowej LE jest w zasięgu tej drużyny. Osobiście nie wierze, że Lech mógłby sobie nie poradzić z jakąś z nierozstawionych drużyn w 2 rundzie kwalifikacji. Mam tylko nadzieję, że w Lechu zostanie Peszko, bo bez niego i Lewego Lech nie ma co myśleć o fazie grupowej. Myślę, że nawet nie pomogą im jakieś super wzmocnienia, bo jak dobrze wiemy, drużyna musi mieć czas na zgranie się.
Jedno jest pewne. Bez odpowiednich pieniędzy, włożonych przez Polskie kluby w trafne i przemyślane transfery, żaden Polski klub na jesień nie będzie się w najmniejszym stopniu liczył w Europie.:-)

Wojtas 25.05.2010 22:34

W naszej obecnej sytuacji z tej listy kazdy jest poza naszym zasiegiem...

Widac golym okiem ze bez wzmocnien mozemy zapomniec o Pucharach ,i modlic sie raczej zeby nie bylo kolejnej Levadii.

a na transfery raczej sie nie zanosi....

Arturo Qr2nów 25.05.2010 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez micmac (Post 904333)
Jeżeli wiślacy nie wzmocnią się 3-4 dobrych i perspektywicznych zawodników to o fazie grupowej LE możemy zapomnieć. No chyba, że będziemy mieć farta i trafimy na przeciętne zespoły, które (podkreślam) przy dobrej grze jesteśmy w stanie ograć.

Zakładając, że masz rację z tym, iż bez rzeczonych wzmocnień nic nie zdziałamy, to ja Ci powiem od razu, że nic nie zdziałamy. Na 3-4 wzmocnienia - wzmocnienia, nie ma co liczyć. Kiedy takowe miały ostatnio miejsce? Fakt, mądrzejsi będziemy dopiero 1 czerwca, a właściwie to po pierwszym, a może i drugim obozie. Jednak nic nie zapowiada solidnych wzmocnień. Natomiast farta, to mieliśmy rok temu, eliminacje Ligi Mistrzów, a po drodze Levadia i Debreczyn, ale dobrej gry i może przede wszystkim chęci zabrakło.

emj10 15.06.2010 12:16

Już 1 lipca zmagania w LE rozpoczyna Ruch Chorzów, a dwa tygodnie później do boju w Europejskich Pucharach ruszą Amica i Wisła. Czy nie uważacie że po raz kolejny nasze kluby znacząco się osłabiły zamiast wzmocnić swoją kadrę i nie widzę za bardzo szansy na sukces w pucharach.

Amica
Odszedł - Lewandowski
Odchodzi - Peszko
Przyszedł - Kiełb

Wisła
Odszedł - Alvarez i Ba
Odchodzi - Głowacki
Przyszedł - Jovanic

Ruch
Odszedł - Niedzialan
Odchodzą - Sadlok i Sobiech
Przyszedł - Olszar

Nie wygląda to optymistycznie.

rw88 15.06.2010 15:27

Z opiniami tego typu bym poczekał, bo Wisła i Lech dopiero rozpoczęły finalizację swoich celów transferowych, a wiadomo, że w naszych warunkach najpierw zazwyczaj się kogoś sprzedaje, żeby zweryfikować swoje plany transferowe i jeszcze długo tak będzie. Ja ogólnie o Wisłę i Lecha jestem pod tym względem dosyć spokojny, bo nie pozwolą sobie w tych obozach zaraz przed otwarciem nowych obiektów na przypięcie łatki drużyny, która się tylko osłabia i oddaje rolę faworyta wzmocnionej (przynajmniej "medialnie") Legii, a pierwsze transfery obu tych ekip są obiecujące i wyglądają przynajmniej w teorii na przemyślane - Jovanić i Kiełb to solidni, w dalszym ciągu perspektywiczni zawodnicy z niezłym potencjałem na przyszłość.

Bardziej się obawiam o występ Ruchu, szczególnie po oglądnięciu ich występów przeciwko Pogoni, imitujących trochę te pierwsze dwie rundy LE, które ich czekają, jak i fakt gry z krótkim przygotowaniem fizycznym przed dwumeczem. Liczę więc tutaj na jakieś San Marino czy Luksemburg, z którym na pewno byłoby łatwiej niż np. z Gyorem czy egzotycznym Tobołem. Styl gry Ruchu byłby lepszy na grę z jakimś całkiem niezłym rywalem, bo wtedy ich dobrze zogranizowana defensywa się sprawdza (vide Ruch - Lech czy Ruch - Legia) i nie mieliby takiej presji zwycięstwa. Jagiellonia natomiast jako drużyna kompletnie niedoświadczona na polu międzynarodowym moim zdaniem nie zdąży się rozegrać, a być może też trafią na rywala będącego zupełnie poza ich zasięgiem. Ogólnie mam przeczucie, że jeśli Wiśle i Lechowi nie pójdzie bardzo dobrze, to punktowo w rankingu może być podobnie słabo jak w poprzednim sezonie, bo Ruch i Jaga to dwie kompletne niewiadome - czy zje ich presja i brak doświadczenia, czy właśnie podejdą do tego odwrotnie, bez respektu i tremy, starając się gryzieniem trawy i walecznością powalczyć o punkty do rankingu.

micmac 16.06.2010 22:21

Dokładnie. Teraz tylko ptk. w rankingu powinny się liczyć. Jeżeli ani Lech ani Wisła nie przejdą przynajmniej paru rund to w ogólnym rankingu możemy znowu spaść, a co za tym idzie będziemy mieli mniej drużyn w Europejskich pucharach. Tak w sumie to bliżej nam do tego aby mieć ich mniej niż więcej no ale bądźmy dobrej myśli. Co do transferów to musimy jeszcze trochę poczekać. W końcu okienko transferowe dopiero się rozpoczęło, więc trudno o jakieś konkrety. Miejmy nadzieje, że Ruch i Jaga też się odpowiednio wzmocnią, bo na razie to za różowo nie wygląda...

RoS 21.06.2010 10:26

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Przed losowaniem Ligi Mistrzów Kolejorz trafił do grupy 1, gdzie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów jego przeciwnikami mogą zostać
Levadia Tallin (Estonia)
Metalurgs Lipawa (Łotwa)
Olimpi Rustawi (Gruzja)
Pjunik Erywań (Armenia)
Inter Baku (Azerbejdżan)

Powtórka z historii:-D

Chorzowianie przed losowaniem trafili do grupy 5, co ograniczyło wybór potencjalnego rywala Niebieskich do następujących drużyn:
Flora Tallin (Estonia)
Gyori ETO (Węgry)
Metalurg Skopje (Macedonia)
Szachtior Karaganda (Kazachstan)
KF Laci (Albania)
Zeta Golubovci (Czarnogóra).

Proponuje Tallin dla jednych i drugich. Sprawdzimy jakie postępy poczyniły nasza liga i liga estońska w przeciągu roku :-)

tofik 21.06.2010 10:29

Wszystkie zespoły wyglądają groźnie, ale Lech na pewno chce wylosować Levadię.

rw88 21.06.2010 10:33

Ale nas w ciula zrobili z tymi grupami...Oczywiście sama Azja prawie. Ale też sami jesteśmy sobie winni, bo to, że zaczynamy od tych rund od których zaczynamy to jest tylko i wyłącznie nasza wina. Ruchowi więc życzyć KF Laci, Lechowi Levadii. Punkty rankingowe nam są po prostu potrzebne jak powietrze w tej chwili.

martin_6 21.06.2010 10:41

Cytat:

Punkty rankingowe nam są po prostu potrzebne jak powietrze w tej chwili.
Po co?
Jedyne, co nam potrzebne, to ranking klubowy, potrzebny do rozstawienia. Żeby mieć dwie drużyny w LM to i tak musielibyśmy co roku zgarniać po 5 punktów, co jest nierealne.

rw88 21.06.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 917886)
Po co?
Jedyne, co nam potrzebne, to ranking klubowy, potrzebny do rozstawienia. Żeby mieć dwie drużyny w LM to i tak musielibyśmy co roku zgarniać po 5 punktów, co jest nierealne.

Po to żeby przynajmniej unikać kolejnych azjatyckich wojaży i startować od III rundy...Przez co zaczynać swoją przygodę w pucharach nie w trakcie przygotowań do sezonu, ale po nich.

felipe 21.06.2010 10:45

Lepiej żeby Lech nie wylosował Levadii bo grzmotnie ją w dwumeczu 5-6 do zera (zmobilizują się - to będzie dla nich prestiżowy mecz po zeszłorocznym blamażu Wisły) i się zacznie napinka.

Bądźmy poważni - ta rundę przejdą z palcem w dupie. Ja im życzę Armenię, niech się choć wykosztuja i wymęczą w podróży.



Co do Niebieskich - tych już taki pewny nie jestem. To mimo wszystko półka niżej niż Wisła/Lech - przegrać mogą DOSŁOWNIE z każdym :) Nic mnie nie zdziwi.

BęczarkaTS 21.06.2010 10:50

jest losowanie gdzieś w TV??

rocco_1906 21.06.2010 11:01

http://video.uefa.com/video/Competit...ideoFlash.html

tofik 21.06.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 917889)
Lepiej żeby Lech nie wylosował Levadii bo grzmotnie ją w dwumeczu 5-6 do zera (zmobilizują się - to będzie dla nich prestiżowy mecz po zeszłorocznym blamażu Wisły) i się zacznie napinka.

Nie powinniśmy się takimi rzeczami przejmować. Z drugiej strony 6-1 w dwumeczu to z Levadią wygrał napakowany gwiazdami Galatasaray z Rijkaardem na ławce. Oni są na prawdę ciężkim orzechem do zgryzienia :)

SpoXsteR 21.06.2010 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 917889)
Lepiej żeby Lech nie wylosował Levadii bo grzmotnie ją w dwumeczu 5-6 do zera (zmobilizują się - to będzie dla nich prestiżowy mecz po zeszłorocznym blamażu Wisły) i się zacznie napinka.
.

zaczna ale tylko bezmozgi .. jak mozna takie cos porownywac skoro mecz meczowi nierowny.. to tak jakby napisac ze Slowenia jest lepsza od Anglii bo oni wygrali z Algeria a Anglia zremisowala .. :rotfl:
ja juz nawet widze te niusy na interiach , onetach :rotfl:
co by nie pisac maja latwiutka droge i znajac ich szczescie w ostatniej rundzie trafia na Liteksa czy Hapoel.. boje sie ze awansuja, i tak pewnie sie stanie, oby im sie to czkawka odbilo a nie odjechali nam na kilka nastepnych lat..

rocco_1906 21.06.2010 11:12

Lech do Azerbejdzanu :)

Arturo Qr2nów 21.06.2010 11:12

Lech - Inter Baku
A już myślałem, że Levadia, było blisko :lol:

wonski_eNHa 21.06.2010 11:12

Levadia - Debrecen :D ciekawe czy się zrewanżują chłopaki za poprzedni sezon.

Gucio25 21.06.2010 11:14

ajj piękne losowanie dla kuchenek. :)
daleko i gorąco.

uwielbiam te uefowskie losowania, przypominają jak się emocjonowaliśmy wszyscy tymi losowaniami LM.. ;)

Pan Jotka 21.06.2010 11:14

No t Kuchenkorz ma daleki wyjazd. Współczuje. Ciekawe kogo my wylosujemy?

SpoXsteR 21.06.2010 11:15

Szkoda ze pierwszy mecz Inter ma na u siebie (chyba ze wymagaja tego przepisy..)

Gucio25 21.06.2010 11:17

nie wymagają tego przepisy. jak widać w transmisji, dwie kulki w jednej parze są mieszane, bo pierwsza wyciągnięta drużyna gra pierwszy mecz u siebie.

edyta: jeszcze fajną muzyczkę zapuścili.. :) szacuneczek za transmisję.

rw88 21.06.2010 11:25

No to Lech będzie miał gorąco...:lol: Chociaż pocieszyć ich może fakt, że raz już z "azerską Barceloną" z Lenkoran sobie radę dali, no i Inter Baku w tamtym sezonie sobie specjalnie nie poradził - w I rundzie el. LE przegrali dwukrotnie ze słabym Spartakiem Trnawą 2:1 i 3:1. Ale oni zawsze są nieobliczalni, mają też kilku ciekawych zawodników np. Rubinsa, tego Łotysza z czasów kiedy dzięki nam zagrali na Euro, czy jego kolegę z kadry Karlsonsa, oprócz nich to kilku reprezentantów azerskiej kadry, plus zaciąg (mimo wszystko) szrotu z Ameryki Południowej. No i nie sądzę, że sobie Poznaniacy pozwolą na lekceważenie takiego rywala, mimo wszystko zapowiadają się na groźniejszych od Estończyków z poprzedniego roku.

el Nuero 21.06.2010 11:25

To teraz czekamy, kogo wylosują "Niebiescy" i gdzie los skieruje Wisełkę. Mam nadzieję, że tym razem nasi poważniej podejdą do rywalizacji niż w zeszłym roku - nawet jeśli nasz rywal będzie najsłabszym z możliwych.

Cwiara11 21.06.2010 11:27

Jest Losowanie t TV ?????

Gucio25 21.06.2010 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cwiara11 (Post 917940)
Jest Losowanie t TV ?????

tak ciężko przejrzeć poprzednią stronę?

transmisja live na uefa.com pewnie od 13, bo tamta się skończyła.
link, jakby ktoś nie znalazł
http://video.uefa.com/video/Competit...ideoFlash.html

zim zum 21.06.2010 11:29

Już nie przesadzajcie, że Amica przy takim układzie gier nie poradzi sobie z Interem. Z niecierpliwością czekam kogo wylosuje Ruch, bo jak będzie to Flora albo ten zespół z Węgier, to mogą mieć kiepsko.

rafal777 21.06.2010 11:32

Hahahaa, 1 runda eliminacji do eliminacji eliminacji i się martwimy czy kluby z naszej ligi dadzą sobie radę <lol2> Po Euro 2012 jestem za rozwiązaniem PZPN wycofaniem wszystkich drużyn z rozgrywek europejskich i rozpoczęciem wszystkiego od nowa. Po jakichś 3 latach możemy znów zacząć próbowac pokazać się w Europie. Obecnie to jest żenada...

Pan Jotka 21.06.2010 11:46

Spoxter...Chyba nie liczysz że Lech dokona kompromitacji na skalę Wisła-Levadia....Wygra oba mecze wysoko.

Syn Kangura z 1984 21.06.2010 11:47

Do boju Inter :rotfl:

Fuks 21.06.2010 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 917955)
Spoxter...Chyba nie liczysz że Lech dokona kompromitacji na skalę Wisła-Levadia....Wygra oba mecze wysoko.

bez napastnika? wątpie :D

martin_6 21.06.2010 11:56

Forza Inter! :D

Ruch może mieć ciężko. Jak trafi na Węgrów, to ma przechlapane :)

tatar22 21.06.2010 11:58

inter baku
 
jest to druzyna z która lech powinien sobie poradzic zobaczymy na kogo trafi Wisełka

damians 21.06.2010 12:00

zaczyna się transmisja, modlić się o bliski i atrakcyjny wyjazd ;)

wonski_eNHa 21.06.2010 12:01

Lech sobie może i poradzi ale na pewno nie będzie to wysoki wynik.
A Wisła?? Z chorwatami będziemy zapewne grać :]

AYALA 21.06.2010 12:47

daleki wyjazd czeka Niebieskich bo też na Kaukaz do Szachtjora Karganda.To bardzo kosztowny wyjazd.

W Interze Baku gra ten Litwin Robertas Poskus co kiedyś grał w Widzewie i Poloni Warszawa.

WALDI TSW 21.06.2010 12:57

ale beda jaja jak trafimy na zwyciezce pary Szachtjora - Ruch :D mysle ze Ruch sobie poradzi z ta ekipa i mecz w europejskich pucharach na wyjezdzie w Chorzowie:) mozliwe to jest??

Wojtator 21.06.2010 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WALDI TSW (Post 918001)
ale beda jaja jak trafimy na zwyciezce pary Szachtjora - Ruch :D mysle ze Ruch sobie poradzi z ta ekipa i mecz w europejskich pucharach na wyjezdzie w Chorzowie:) mozliwe to jest??

nie można trafić na drużynę z tej samej federacji : )

Mareq 21.06.2010 12:59

Cytat:

daleki wyjazd czeka Niebieskich bo też na Kaukaz do Szachtjora Karganda.To bardzo kosztowny wyjazd.
Troche sie ten Kaukaz rozrósł odkad uczeszczalem na lekcje geografii ; )
Ruch sobie niezłą wycieczkę ,,zafundował'' . Chyba jeszcze żadna drużyna z naszej ligi nie była tak daleko grając w europejskich pucharach . Daleko za Uralem , Azja pełną gęba :)
Warto też dodać ,że rywal Ruchu jest w środku sezonu.
To raczej było złe losowanie dla zespołu z Chorzowa:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl