Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pero 19.07.2009 17:12

Właśnie na TVP3 Kraków zamiast meczu żużlowego leci mecz Wisły z Brugge z 1978 roku. Stadion nie do poznania:)

Bronowianin 19.07.2009 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez F-A-> (Post 764384)
Nie zapominaj, że to ... Kraków :-)

Właśnie... Nie sądzicie że dziwne jest to, że ucichły protesty okolicznych mieszkańców, konserwatorów zabytków itd. przeciwko temu że trybuny stadionu będą... za wysokie? Takie protesty już były, głównie przeciwko hotelom, nowej hali i całej infrastrukturze wokół stadionu, która miała powstać ale jak wiadomo nie powstanie. Strasznie się właśnie dziwie czemu dalej nikt nie protestuje... A przecież jesteśmy z miasta w którym nie tylko że "nic się nie da", ale przede wszystkim mieszkamy w mieście, w którym... "nie wolno budować za wysoko". To już taka tradycja że tu wszystko musi być oprotestowane, taki mały Ciemnogrodzik ;)

FraMat 19.07.2009 19:34

już za późno - inwestycja zatwierdzona i rozpoczęta, czas na protesty minął

stawski 19.07.2009 21:30

Wysokość nie ma komu przeszkadzać. Błonia z jednej, Park im. Jordana z drugiej, miasteczko z trzeciej, tereny Wisły z czwartej. Kto by tu miał protestować?? Ze stadionem Cracovii jest inaczej, on jest między zamieszkałymi ulicami. Jakbym tam mieszkał i siędowiedział że za oknem ma mi wyrosnąć betonowa ściana to sam bym protestował, nawet jakbym miał ksywe "Makino" :)
@adam303 - murawa niżej = więcej rzędów krzesełek. Przejżyj proszęten temat kilka/naście stron wcześniej.

Badyl1999 19.07.2009 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emilio (Post 764430)
Trybuna wschodnia:
http://i28.tinypic.com/wva3pj.png
czerwone - zrobione, żółte - w trakcie budowy

Niestety tył tej trybuny styka się z droga i dlatego mało prawdopodobne aby kiedyś mozna było powiekszyć
tą trybune od tyłu
Wiem że dużo pisano na temat przybliżenia do murawy
Ale czy nie dało by się zakończyć tej trybuny górnej części tak jak trybun bocznych (jak na obrazku)


http://img174.imageshack.us/img174/2079/wva3pj.png

Teraz to pewnie 7 woda po kisielu bo nie wierze aby ze względów ekonomicznych dach podnosili dla tych 6 rzędów

Kuba 20.07.2009 13:17

możliwe, ze będzie się to dało zmienic w przyszłości, ale nei sadze zeby az o 6 rzędów z powodu dachu i bhp
podobnie od strony murawy calkiem mozliwe, ze za nascie lat zaczna sie kombinacje jak obnizyc murawe i dodac chociaz dwa rzedy krzeselek

wierny 20.07.2009 13:35

Ma ktoś dane dotyczące finansowania naszego stadionu? Kto ile dał ? Urząd ministerstwo sportu? Z góry dzięki.

Donki 20.07.2009 13:42

A ja mam pytanie czy wiadomo ile bedzie kosztować jedno kszesełko na naszym stadionie ?? wiecie o co Mi chodzi ;-)

wierny 20.07.2009 16:00

Całkowity koszt stadionu to 399,483,527 a liczba miejsc to 33,326. Z tego wychodzi, że 1 krzesełko kosztuje 11,987 zł.

Brzeszczot 20.07.2009 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 764812)
Całkowity koszt stadionu to 399,483,527 a liczba miejsc to 33,326. Z tego wychodzi, że 1 krzesełko kosztuje 11,987 zł.


no dobrze sobie policzyles ...

brylant17 20.07.2009 18:06

Kiedś na youtube widzialem filmik Stadion Wisły Kraków z zapłek,nie moge znajść sypnie ktoś linkiem?

WILU TS 20.07.2009 18:16

http://www.bighumor.pl/pokaz,film,59486,10.html

tofik 20.07.2009 18:34

http://wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/
Pająk właśnie buduje pajęczynę. Kamerka na trybunę zachodnią :)

podszywacz 20.07.2009 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 764901)
http://wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/
Pająk właśnie buduje pajęczynę. Kamerka na trybunę zachodnią :)

Też to zauważyłem przed chwilą i zastananawiałem się gdzie się on tak spasł i gdzie się taki uchował :lol:

StelmiOriginal 22.07.2009 15:13

Proste pytanie do znawców:

skoro Cracovia gra w Ekstraklasie (hehe:) To gdzie oni będą grać mecze?

Na Hutniku?

To dlaczego Wisła nie moze tam grać?

Skoro juz sprzedaja bilety i karnety na runde jesienna do Sosnowca, to wiosna moze być spokojnie rozgrywana w Krk na Suchych Stawach.

Niech ktoś kompetentny odpowie na to pytanie.

lodecki 22.07.2009 15:16

a stadion Hutnika dostosowany jest do rozgrywek ekstraklasy ?

KoPer 22.07.2009 15:21

Cracovia ma grać na stadionie GKSu Katowice

carpenter 22.07.2009 15:22

Jezeli Cracovia bedzie grala w Ekstraklasie to swoje mecze beda rozgrywac na Gieksie, jesli w 1 lidze to na Hutniku

Arked 22.07.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Badyl1999
Ale czy nie dało by się zakończyć tej trybuny górnej części tak jak trybun bocznych (jak na obrazku)

Na obrazku "przedziurawiłeś" konstrukcję na której trzyma się cały dach. Moim zdaniem jest ona nie do ruszenia i musi zostać tak jak jest. Jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba rozbudowania stadionu to raczej tylko w dół, czyli obniżając murawe i dodając kilka rzędów.

Krolik 24.07.2009 00:09

czy dysponuje ktos zdjeciami ze ....stadionu WANDY ?? chcialbym przesledzis los naszych jupiterow czy aby sie nie zmarnowaly :-) albo moze ktos jakis link poda ????
bede wdzieczny !!!!!

<wislak88> 24.07.2009 07:36

Mamy pierwszy rygiel na górnym poziomie.
http://www.2012.org.pl/images/krakow2_aktualny_1024.jpg

peterwislak 24.07.2009 08:19

i zdemontowali go

saklak1906 24.07.2009 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 767268)
i zdemontowali go

Pewnie robili przymiarke czy aby na pewno spasuje do betonowych elemetow

rafalek 24.07.2009 08:53

Już jest spowrotem. Co by nie mówić, będzie robila wrażenie ta trybuna.

WILU TS 24.07.2009 11:06

Ależ to będzie potężne :) tylko co z tym wzrorem z krzesełek...już nie wiele aby dolny poziom miał krzesełka,no może nie tygodnie ale miesiąc góra 2

spinnaker 24.07.2009 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 767380)
Ależ to będzie potężne :) tylko co z tym wzrorem z krzesełek...już nie wiele aby dolny poziom miał krzesełka,no może nie tygodnie ale miesiąc góra 2

Raczej nie, pewnie krzesełka będą na sam koniec montować bo zawsze im cos może spasć z konstrukcji dachu np no i pare krzesełek się zniszczy

Pero 24.07.2009 14:18

a czy będzie realizowany na krzesełkach ten wzór co wygrał konkurs??

www.rallyonline.prv.pl 25.07.2009 10:39

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4463919614.jpg

Popatrzcie na narożnik! Tam nie będzie prawie żadnej przerwy!!! suepr to zrobili a obawialiśmy się że będzie odstęp między jedną a drugą trybuną!

WALDI TSW 25.07.2009 10:48

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._boisko//5442/ Tu jeszcze lepiej to widac

FajQ 25.07.2009 11:53

A mam takie pytanie:
Czy szyby przy D i E będą ścagane ?Chodzi mi o te po bokach.Bo jeżeli nie będzie przerwy między trybunami i krzesełko będzie zaraz przy szybie w narożniku to szyby zasłonią boisko.
Wiadomo kiedy pleksy mają zniknąć z D ?

saklak1906 25.07.2009 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WALDI TSW (Post 767891)

Dolna kondygnacja jest pod tym samym katem tak wiec tam bedzie zpasowane i nie bedzie szczeliny, jestem ciekaw ja to bedzie wygladac an gornej polowie trybuny.
Z perspektywy trybuny ta obleglosc od boiska nie wyglada az tak strasznie ale zobaczymy jak bedzie skonczona

www.rallyonline.prv.pl 25.07.2009 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 767950)
Dolna kondygnacja jest pod tym samym katem tak wiec tam bedzie zpasowane i nie bedzie szczeliny, jestem ciekaw ja to bedzie wygladac an gornej polowie trybuny.
Z perspektywy trybuny ta obleglosc od boiska nie wyglada az tak strasznie ale zobaczymy jak bedzie skonczona

Jeśli dolna częśc jest spasowana to i górna też musi być i zadnej szczeliny tam nie będzie natomiast będzie napewno uskok tzn górny poziom będzie wyżej a więc stworzy ściankę po obu stronach trybun za bramkami takaką jak na zdjęciu poniżej

http://s0.geograph.org.uk/photos/00/...2_b391e031.jpg

MarciN90 25.07.2009 13:20

a wie ktoś czy przy trybunie A i B robia juz scianke szczelinowa? Bo tak bawia sie nieśmialo z tą ziemią od paru juz tygodni a efektow nie widze i zaczyna to denerwowac jak nie wiem co robią :D bo tam z przodu (blisko murawy) widac ze cos jest wybetonowane kawaleczek

KaRaSTSW 25.07.2009 21:44

http://img124.imageshack.us/img124/904/48968779.jpg




Wydaje mi sie czy oni to boisko maja za waskie ? tam sie murawa nie zmiesci a co dopiero bandy z reklamami

arturtsw 25.07.2009 21:49

^^ Chyba żartujesz, wszystko elegancko się zmieści nie martw się:P

maciekTSW 25.07.2009 22:04

Panie Boże błagam Cię! Spraw aby jakiś ichniejszy Obłutowicz tak to zaprojektował, żeby między trybunami nie zmieściło się boisko. ^^

LooNatyk 25.07.2009 22:11

nie no bez jaj, to bylby przekret nad przekrety jakby ktos wybudowal stadion na ktorym sie boisko nie miesci :-P

sayek89 25.07.2009 22:19

Wczoraj wybrałem się z kolegami po 12 w nocy do Parku Jordana, wyobraźcie sobie że na budowie o tej porze nadal pracują! Akurat wtedy wylewali beton pod jedną ze ścianek na trybunie C. Jestem po wrażeniem tępa prac. 24/6 ;)

radekogi 25.07.2009 22:21

wystarczy popatrzeć na tymczasowe jupitery które jeszcze stoją i już widac że boisko sie zmieści. Przecież od nich do murawy bylo jeszcze kilka metrów

yarow 26.07.2009 00:49

Szkoda mi nadal tego, że u nas rozwiązania piętrowe nie niosą za sobą zwiększonej liczby krzesełek na trybunach :(
Po prostu jest tak, że z przyczyn JEDYNIE "wizualnych" zdecydowano się na przedzielenie trybuny i stworzenie piętra. Obtułowicz o tym chyba gdzieś mówił i myślałem że mnie trafi, jak to czytałem ...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl