Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

mr_kwolf 17.05.2011 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1095337)
Nie boję się tego napisać. ROZKWIT FASZYSTOWSKIEGO PAŃSTWA W PEŁNEJ KRASIE.

Zamykanie ludzi za wyrażanie w kulturalny sposób swoich poglądów jest jawnym działaniem przeciwko podstawowym prawom zagwarantowanym nam przez Konstytucje, ale widać Tusk i jego świta zapominają co to takiego jest. MAM NADZIEJE, ŻE ICH DNI W RZĄDZIE SĄ POLICZONE. Zamykanie trybuny jako środek prewencyjny przed zamknięciem całego stadionu? Teraz jeszcze wojewoda mazowiecki zastanawia się czy nie zamknąć stadionu Legii jako mecz podwyższonego ryzyka mimo, że żadnego zagrożenia nie ma, bo nas tam nie będzie, a sami ze sobą lać się chyba nie zamierzają. Ciekawe czy kwestią czasu jest zamknięcie przez Kracika stadionów Wisły i Cracovii, a wówczas sygnał będzie jasny. Zamknąć usta kibicom i zwalić winę na nich odwracając uwagę społeczeństwa od rzeczywistych problemów nękających nasz kraj.

Czekaj czekaj, ty jeszcze potrzebujesz zamknięcia krakowskich stadionów żeby to zrozumieć? Przecież to było oczywiste od momentu zamknięcia stadionów Legii i Lecha.

Obama i Amerykanie mają terrorystów, Tusk i Polacy mają "kiboli". Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wróg i nic tak nie powoduje "siedzenia cicho" jak brak poczucia bezpieczeństwa.

Tak jak USA wymyśliła że najlepszym rozwiązaniem będzie wymyślenie śmierci Osamy (da to poczucie Amerykanom że wojna w Iraku przynosi wymierne efekty) tak nie zdziwie się jak w sierpniu sytuacja w polskim światku kibicowskim wróci do normy, będzie tak samo na stadionach jak było, ale zmieni się PR wokół nas i będą opowiadali w TV jak to pięknie wygonili "kibolostwo" ze stadionów.

PhantomRanger 17.05.2011 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1095347)
Czekaj czekaj, ty jeszcze potrzebujesz zamknięcia krakowskich stadionów żeby to zrozumieć? Przecież to było oczywiste od momentu zamknięcia stadionów Legii i Lecha.

Obama i Amerykanie mają terrorystów, Tusk i Polacy mają "kiboli". Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wróg i nic tak nie powoduje "siedzenia cicho" jak brak poczucia bezpieczeństwa.


Tak jak USA wymyśliła że najlepszym rozwiązaniem będzie wymyślenie śmierci Osamy (da to poczucie Amerykanom że wojna w Iraku przynosi wymierne efekty) tak nie zdziwie się jak w sierpniu sytuacja w polskim światku kibicowskim wróci do normy, będzie tak samo na stadionach jak było, ale zmieni się PR wokół nas i będą opowiadali w TV jak to pięknie wygonili "kibolostwo" ze stadionów.

Faktycznie źle się wyraziłem, albo raczej nie dopowiedziałem.Nie chodziło mnie, bo to że Tusk chce zyskać tym punkty w wyborach jest oczywiste. Ogół społeczeństwa to nie obchodzi, ale przypadek zamknięcia kolejnych dwóch stadionów może im to zobrazuje.

kaco1985 17.05.2011 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez klusek89 (Post 1095327)
Fakt masz racje ale mimo wszystko uwazam ze kominiarki ewentualnie szaliki na twarz!!!

Mam rozumiec, ze niektorzy tu chyba chca ogladac najwazniejszy mecz w el. LM przed TV, a piłkarze mają grać przy pustych trybunach... Ta sytuacja i ten protest Nam sie trafił w najgorszym momencie... ;/ Amica, Derby, wyjazd na Legie, Feta, el. LM. Masakra ;/

South 17.05.2011 21:07

straszne naprawdę ,za chwile możne nie być nas na trybunach a ty .......isz o jakiejś lidze mistrzów ,niech piłkarzyki graja bo za to kapuchę biorą,my sie martwy o siebie Moim zdaniem przez protestowanie w TAKIM momencie możemy pokazać nasz charakter

John1906 17.05.2011 21:15

Dokładnie tak jak pisze South, właśnie na fecie będzie skupiona uwaga i wtedy należy pokazać charakter.

Jaroo1 17.05.2011 21:22

Przeciez protest sie trafil w złym momencie dla calej ligi. Polowa ligi moze powiedziec "fajnie walcyzmy o Puchary a tu protest", druga polowa mowi "fajnie wlacyzmy o utrzymanie a tu protest" wiec przestancie sie uzalac nad wszystkim i zacznijcie myslec bardziej przyszlosciowo niz jeden mecz do przodu, i co wazniejsze zacznijcie patrzec dalej niz poza czubek wlasnego nosa

sergio 17.05.2011 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1095395)
straszne naprawdę ,za chwile możne nie być nas na trybunach a ty .......isz o jakiejś lidze mistrzów ,niech piłkarzyki graja bo za to kapuchę biorą,my sie martwy o siebie Moim zdaniem przez protestowanie w TAKIM momencie możemy pokazać nasz charakter


My juz nasz charakter pokazalismy na derbach! Więc skoro myslisz że tym bardziej w pucharach coś
zrobimy to nie mam pytań....

rafkur 17.05.2011 21:40

Pomijając oczywiście fakt czy UEFA dopuści plac budowy jako miejsce rozgrywania eliminacji LM ?
Takie małe przypomnienie - bo widzę, że trwa w najlepsze dyskusja dopingować/nie dopingować tylko jeszcze nikt nie napisał o którym stadionie mówimy :P

davids 17.05.2011 21:43

http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk8A0&feature=player_embedded To już jest Białoruś...

fanTS1906 17.05.2011 22:23

Slyszalem kiedys cos takiego, ze polskie prawo zezwala na krytykowanie, wrecz obrazanie polityka bo musi on "posiadac gruba skore"; ktos moze bylby w stanie cos wiecej powiedziec na ten temat a najlepiej podrzucic przepis mowiacy o tym?

Pytanie oczywiscie zwiazane z tematem a zwlaszcza ostatnim filmikiem.

-S- 17.05.2011 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaco1985 (Post 1095392)
Mam rozumiec, ze niektorzy tu chyba chca ogladac najwazniejszy mecz w el. LM przed TV, a piłkarze mają grać przy pustych trybunach... Ta sytuacja i ten protest Nam sie trafił w najgorszym momencie... ;/ Amica, Derby, wyjazd na Legie, Feta, el. LM. Masakra ;/

Jak tak dalej pójdzie to 'nie protestując' sprawisz, że trybuny będą puste. Popatrz sobie na swój avatar ( tak to się nazywa?) Niektórzy mogą go interpretować jako podżeganie do przemocy.

miśqu 17.05.2011 23:32

Niech się tak dalej bawią. Zamiast teraz kiedy jest okazja budować fajną otoczkę na piłce, tworzyć widowiska jak na lepszych ligach, gdzie chodzą tysiące - Argentyna, Japonia, Francja, Włochy, Niemcy. To u nas dobija się to co jedynego pozytywnego w naszej lidze. Taka korupcja, takie słabe wyniki, a polscy kibice zawsze tworzyli na trybunach spektakle. Te matoły zamiast przyciągać ludzi, którym się ta atmosfera spodoba, to zniechęcają zwykłego człowieka. Totalna porażka. Właściwie nie wiem czego ta władza chce? Pan premier tak poczuł się urażony, że chce mieć puste stadiony dla siebie i kolegów. Siądzie na loży sam niekrytykowany przez nikogo?

Feta Ajaxu Amsterdam...

http://i52.tinypic.com/33yozmg.jpg

wislak68 18.05.2011 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1094897)
Poczekaj bo sie juz chyba zgubilem. Mowisz ze Slaskowi moglismy pomoc, zatem nie dopingujac sprawilibysmy ze Slaskowi otwartoby stadion?

Zgubiłeś się. Jeśli wytłumaczysz mi w jaki sposób z mojego postu wywnioskowałes to: "zatem nie dopingujac sprawilibysmy ze Slaskowi otwartoby stadion" to ja wytłumaczę Ci gdzie pobłądziłeś. Pasi?

0 22 18.05.2011 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1095337)
MAM NADZIEJE, ŻE ICH DNI W RZĄDZIE SĄ POLICZONE..

Są. Bo zaczęli z najlepiej zorganizowaną grupą społeczną w kraju. Zorganizowaną nie dla kasy, nie dla korzyści, a dla chwil. Jesteśmy całkowicie niezależni i mogą nam skoczyć. Za dużo nas jest byśmy to przegrali.

GajowyDrwal 18.05.2011 04:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1095528)
Są. Bo zaczęli z najlepiej zorganizowaną grupą społeczną w kraju. Zorganizowaną nie dla kasy, nie dla korzyści, a dla chwil. Jesteśmy całkowicie niezależni i mogą nam skoczyć. Za dużo nas jest byśmy to przegrali.

Niestety muszę się nie zgodzić. Patrząc z perspektywy polityka PO (czyli chowamy honor, grę fair głęboko do kieszenie, interesują nas jedynie słupki) zamieszanie jakie zrobił Tusk jest jak najbardziej dla jego partii korzystne. Na szczęście wydaję mi się, że i kibice nie wiele stracą, gdyż:

- Mamy końcówke sezonu, najważniejsze rostrzygnięcia mamy już za sobą. Ogólnie w naszym kraju ciśnienie na ekscytowanie się ekstraklasą przemija. Idealna pora na zamykanie stadionów. Kluby boją się bronić (po co narażać się na te dwa mecze?), media mają pożywkę, a Tusk bawi się twardego szeryfa i "po męsku" rozmawia z możnymi polskiej piłki... Niestesty lud to kupił. Czytam komentarze czy to na onecie, czy głupim joemonster i ludzie nie zaangażowani w kibicowanie albo popierają zamykanie stadionów, albo kręcą nosem, ale "przynajmniej się za nich jakoś wziął". Jednym słowem komunikat dla ogłupiałego elektoratu PO jest jasny: idziemy na wojnę.

- A co będzie w przyszłym sezonie? Obstawiam, że na pierwsza kolejkę, jeszcze będą zakazy wyjazdowe. Ale premier łaskawie poinformuje, że daje kibcom szanse. Oczywiście w pierwszej kolejce nic sie nie dzieje (jak w 99% kolejek przez ostatnie pięć lat...), dlatego premier ogłasza zwycięstwo z kibolami i odwiesza zakazy wyjazdowe... Oprócz tego dochodzi jeszcze otwarcie stadionów w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, przez co ekstraklasa zalicza najlepszą kolejkę jeśli chodzi o widownie w swej historii. Na dodatek na wszystkich stadionach jest spokojnie.

Elektorat PO nie ma wątpliwości - to zasługa Tuska, zamykania stadionów i kilku tysięcy zakazów stadionowych. Chwała im, trzeba podziękować w wyborach, bo jest to pierwszy rząd który uporał się z kibolami. Oczywiście parę tygodni/miesięcy później pojawią się jakieś incydenty, ale to tylko drobnostki w stosunku do tego co się działo (tutaj tvn pokarzę filmiki z lat 80/90).

Zresztą o potędze mediów, świadczy choćby mecz Arka - Wisła. Połamane krzesełka, skandowanie haseł z człowiekiem - ale jakoś wyborcza zaspała i nie było szokujących nagłówków. Efekt? Mecz przeszedł bez echa, pzpn dał nam jakąś śmieszną karę. A pamiętacie mecz Korona - Wisła i rachuciachu? Praktycznie "wykorczenia" podobne, ale przez psychozę wywołaną przez gw do dzisiaj nie możemy wjechać do Kielc...


--

Jedyny plus tych moich rozważań (o ile się sprawdzą), to to że od przyszłego sezonu wszystko zacznie wracać do normy...

Szkoda tylko, że na tych naszych aktualnych cierpieniach, rządzący sporo zyskają...

Baala 18.05.2011 06:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1095528)
Są. Bo zaczęli z najlepiej zorganizowaną grupą społeczną w kraju. Zorganizowaną nie dla kasy, nie dla korzyści, a dla chwil. Jesteśmy całkowicie niezależni i mogą nam skoczyć. Za dużo nas jest byśmy to przegrali.

Sorry ale śmieszą mnie takie teksty. Łącznie może to będzie strata 0.2-0.3% bo trzeba powiedzieć że część kibiców wogóle zrezygnuje z głosowania. Teraz porównajmy skok procentowy po przejściu celebryty Arłukowicza do PO. To będzie 2-3%. Z całym szacunkiem ale to są strachy na lachy bo dla przeciętnego wyborcy ważniejszy jest show niż coś realnego.

krwawy 18.05.2011 07:11

Powiem tak protest polegający na braku dopingu jest całkiem bez sensu, bo oni mają gdzieś czy będzie doping czy nie, znając życie to brak dopingu za sukces jeszcze ogłoszą i oznajmią że skończyli z wulgaryzmami na stadionach. Na braku dopingu to wszyscy stracą poza kaczorem donaldem, kluby najbardziej bo frekwencja spadnie, sponsorzy też mogą odlecieć.

Jak dla mnie to kluby powinny zrobić tak jak ITI sprawy do sądu o bezprawne zamknięcie stadionu a w ramach dopingu jechać na Donalda i jego przydupasów aby się już nigdy na żadnym stadionie nie pojawili.

zdzichu411 18.05.2011 08:19

Walka z wulgaryzmami jest arcyciekawa. Donek myśli że nagle wpoi ludziom, żeby zamiast "sędzia chu*" śpiewali spontanicznie "polscy sędziowie to niedobrzy panowie" ....
To przecież tak realne jak wykrzewić wśród Polaków to gdy jak np się wypierdzielą na chodniku, zamiast soczystej "kur**y " powiedzieć " ojej, ale się wyfiflaczyłem" ...

Ale co ja tam wiem o polityce... ;)

Gwiaździsty 18.05.2011 08:22

Najlepszy numer byłby gdyby OZSK zebrał podpisy i zarejestrował się w Komisji Wyborczej i wystartował w wyborach. Wtedy dopiero na tą bandę padłby blady strach. W każdym mieście po 2 kandydatów wytypowanych przez kibiców danego klubu i jazda z matołami. Dostaliby sraczki na maxa. A gdyby chociaż jeden wszedł do Sejmu i wyszedł na mównicę...:) Wyobrażacie sobie to.
Skoro taki bandyta jak Stokłosa, który swoim przeciwnikom obcinał palce jest w Senacie i pismakom to nie przeszkadza to tymbardziej mogliby pocałować w d... przedstawiciela kibiców.

zdzichu411 18.05.2011 08:24

Byłoby ciekawie, ale kibice to margines a oni doskonale o tym wiedzą. Nie wierze żeby chociaż 2 pkt procentowe zależały w tym kraju od kibiców. Pokazywały to już nie raz wybory. Choćby w Krakowie,

Gwiaździsty 18.05.2011 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zdzichu411 (Post 1095572)
Byłoby ciekawie, ale kibice to margines a oni doskonale o tym wiedzą. Nie wierze żeby chociaż 2 pkt procentowe zależały w tym kraju od kibiców. Pokazywały to już nie raz wybory. Choćby w Krakowie,

Tylko, że w Krakowie kibice nie mieli swojego kandydata. Wybór był polityczny między Majchrowskim nie do przyjęcia dla jednych i Kracikiem też nie do przyjęcia dla drugich. A tu swój kandydat kibiców, kibic Wisły i z drugiej strony Błoń na jednej liście. Lista dostaje wspólne głosy. A od ilości głosów na listę zależy ilu kandydatów wejdzie. Wszystko jest do zrobienia. Nawet jakby ich postraszyć to już jest zwycięstwo.

omen69 18.05.2011 08:46

To teraz na ochłodę... Hasło "Donald matole twój rząd obalą kibole" stało się bardzo popularne ale jego rzeczywiste spełnienie jest bardzo bardzo nierealne.

Proste wyliczenia. Na Ekstraklasę, I ligę i dwie II chodzi łącznie około 200000. Jest to liczba zawyżona (pod uwagę wziąłem rekord frekwencji w tym roku w ekstraklasie, 22 kolejkę I ligi i po jednej dowolnej z II). Oczywiście jak to ktoś zsumuje to wyjdzie mniej niż 150000 ale wziąłem pod uwagę kibiców co nie jadą na wyjazdy. Mimo wszystko liczba 200 tysięcy jest bardzo zawyżona, bo nie każdy kto ma bilet jest "kibolem" i nie każdy "kibol" ma skończone 18 lat i może głosować...

Mimo wszystko załóżmy, że jest nas jeszcze więcej, że jest pół miliona kiboli mówiących jednym głosem... to uwaga uwaga... zdobylibyśmy około 3% w nadchodzących wyborach. (PSL z 1,5 miliona poparcia zdobyło prawie 9%). A ponieważ nie ma w Polsce pół miliona kiboli i nie ma pewnie nawet 250 tysięcy to zdobycie nawet 1% wydaje się niemożliwe.

Ponadto nasz głos jest mało znaczący z perspektywy walki o poparcie. Te ostro zawyżone 3% zabrane PO a dane np. PiS nic nie zmienia w wynikach z 2007 roku. Co i tak jest żałosnym założeniem, że wszyscy kibice zagłosowali na PO i teraz by zagłosowali na PiS. Środowisko kibiców jest jednak bardziej podzielone, i tych co głosowali na PO jest pewnie mniej niż na inne partie, dlatego PO ma na kibiców wyj....

Gwiaździsty 18.05.2011 08:55

Tylko każdy kibic jest przy okazji czynnym uczestnikiem kampanii wyborczej. Świadomym celów, który bezinteresownie może zarazić swoim zapałem kolegów ze szkoły, uczelni, znajomych, członków rodziny oraz całkiem przypadkowych ludzi. Część ludzi głosuje na kandydata dlatego, że dostali ulotkę lub osoba która ją wręczała ładnie się uśmiechała itp.

zdzichu411 18.05.2011 08:58

ta, weź popatrz na Korwina Mikke, co wybory, wygrywa wszystkie sondy wśród internautów, wszystkie prawybory na wszystkich uczelniach. Też wszyscy zarażają nim swoje rodziny. Efekt 2,5 % . U nas byłoby jakies 5-6 razy gorzej. Trzeźwo trzeba patrzeć.

studio 18.05.2011 08:59

A to Cie zaskocze, Legia sie chwali ze wyrobila 100K kart kibica? U nas i u was tez te liczby beda zblizone, patzysz na tych co chodza na stadiony, sporo kibicow nie chodzi ale oglada i interesuje sie tym, gdzies widzialem jak w Irlandii jakis komik zalozyl partie i chyba 35% glosow uzyskal bo ludzie mieli dosyc politykow. Co prawda kibice to nie komicy ale nie jest to jakis nie wykonalny pomysl.

Po tym co odwalila milicja w Bialymstoku juz mnie nic nie zadziwi w tym kraju.

Drozd 18.05.2011 09:05

Niby racja, ale jak sie pojawi alternatywa dla dzisiejszego układu partyjnego to może się okazać ze ludzie od lat nie biorący udziału w głosowaniu wesprą taką alternatywę. I nie muszą oni być żadnymi kibolami. Na stadion przychodzą ludzie z każdej warstwy społecznej. Bywało ze na IX widywałem profesorów z AGH w koszulach flanelowych z dzieckiem i z szalikiem. Więc ta szopka którą kreują media wielu może irytować. A juz sie to zaczyna kojarzyć z PRLowska rzeczywistością czyli sankcjami za wygłaszanie opinii nieprzychylnych władzy. Perspektywa powrotu czasów cenzury i represji za poglądy może myślących ludzi zmobilizować do działania.

emj10 18.05.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1095528)
Są. Bo zaczęli z najlepiej zorganizowaną grupą społeczną w kraju. Zorganizowaną nie dla kasy, nie dla korzyści, a dla chwil. Jesteśmy całkowicie niezależni i mogą nam skoczyć. Za dużo nas jest byśmy to przegrali.

Hehe. Rozśmieszyło mnie to stwierdzenie. Jak dla mnie to jesteśmy na tyle małą grupą, którą można stłamsić, pozamykać i jeszcze zyskać na tym kilka punktów procentowych.

Wydawać by się mogło, że te kilkaset tysięcy ludzi coś znaczą, ale patrząc na to jak środowisko jest podzielone, w jak dużej części przyjmuje bierną postawę to na cuda nie ma co liczyć. Czy jest szansa, aby zebrać chociaż 50 do 100 tysięcy protestujących z samych kibiców? Ja śmiem wątpić.

zdzichu411 18.05.2011 09:10

wszystko prawda, ale widzieliście to w wiadomościach ? Ktoś pokazał jak łapali w Białymstoku ludzi? Nawet jak gdzieś pokazali to zapewne z komentarzem, ujęto prowokujących i zakłócających porządek bandziorów. Nikt o tym nie wie i nikt się nie dowie. Media kreują polityków i nie wierze, żeby poza bandy czworga wszedł do sejmu ktokolwiek. Nie ma takiej opcji. Choćby i było 1,5 mln kibiców, to żaden wynik, bo wśród tych kibiców będzie olbrzymi podział. Nie każdy zagłosuje za "łebkiem" który nie ma pojęcia o niczym innym jak o kibicowaniu.

Gwiaździsty 18.05.2011 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zdzichu411 (Post 1095593)
wszystko prawda, ale widzieliście to w wiadomościach ? Ktoś pokazał jak łapali w Białymstoku ludzi? Nawet jak gdzieś pokazali to zapewne z komentarzem, ujęto prowokujących i zakłócających porządek bandziorów. Nikt o tym nie wie i nikt się nie dowie. Media kreują polityków i nie wierze, żeby poza bandy czworga wszedł do sejmu ktokolwiek. Nie ma takiej opcji. Choćby i było 1,5 mln kibiców, to żaden wynik, bo wśród tych kibiców będzie olbrzymi podział. Nie każdy zagłosuje za "łebkiem" który nie ma pojęcia o niczym innym jak o kibicowaniu.

Piszesz trochę językiem GW czyli kibic = matoł. Wielu ludzi w stowarzyszeniach kibiców to są ludzie, którzy odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, społecznym, naukowym lub biznesie. Wystarczy, żeby reprezentować społeczeństwo w Sejmie. Stowarzyszenie napewno znalazloby takich ludzi wśród siebie nie ma problemów. Skoro w Sejmie zasiadał taki Florek z Big Brathera to chyba nie ma o czym mówić ?
Posłem PO jest np. bijąca w ringu po gębach Guzowska itp. wielu innych lanserów.

zdzichu411 18.05.2011 09:47

Wiem, napisałem to specjalnie, bo tak ludzie na nas patrzą. Wystarczy wtedy lekka kontra ze strony kogokolwiek, że 'bandyci ' chcą się dorwać do władzy i już jest pozamiatane. Nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać. Wolę zagłosować na JKM i mieć czyste sumienie, a to że nie wygra, trudno.

Snow 18.05.2011 10:23

http://podlupa.pl/movie/93

polecam ministerstwo prawdy jak zwykle trafnie podsumowało sytuacje.

M89 18.05.2011 11:36

Ciekawy wpis z legialive.pl

Cytat:

(L)eon38, 18.05.2011 11:11 - *.aster.pl
Tak się składa, że zarówno naukowo jak i zawodowo zajmuję się kwestiami walki informacyjnej i działaniami PSYOPS. Uważam, że chociażby w kontekście nie tylko bezprzykładnej nagonki w mediach na kibiców, ale i tego co stało się w Białymstoku podczas protestu Jagi kibice w skali całego kraju powinni się zorganizować. Od kilku elementów powinni rozpocząć. Moim skromnym zdaniem od tych kwestii:

1.Symbol z którym się będą identyfikować nie tylko kibice, ale także wszyscy ci, którzy popierają kibiców w działaniach przeciw Tuskowi (może to być określony kolor jak np. pomarańczowy w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie) albo jak opornik, który noszono wpięty w klapę albo na bluzie podczas Stanu Wojennego;

2.Hasła: jedno, albo dwa hasła które będą zawołaniem całego ruchu kibicowskiego w trakcie protestu przeciwko Tuskowi;

3.Strona internetowa, która będzie na bieżąco informowała o wydarzeniach na froncie walki. Na niej powinny być materiały multimedialne nie tylko z protestów, ale i krótkie spoty wyśmiewające Donalda i jego politykę. Poza tym ciekawe artykuły o proteście oraz czarna strona na której powinno się zamieszczać tych dziennikarzy i polityków, którzy nas kibiców szkalują. Ta strona powinna służyć także jako instrument do koordynacji naszych działań oraz uwypuklenia pozytywnych akcji kibiców (np. charytatywnych);

4.Powołać biuro prasowe złożone z kilku ludzi, którzy będą odpowiedzialni za kontakt z mediami oraz koordynację akcji z poszczególnymi klubami kibica w skali kraju. W biurze prasowym powinno się kumulować i zbierać wszystkie pomysły dotyczące akcji, opracowywać artykuły, materiały informacyjne, kontakty z mediami itp;

5.Każde stowarzyszenie czy klub kibica, który chce przystąpić do protestu wyznacza jedną osobę odpowiedzialną za kontakt z biurem prasowym. Ta osoba powinna przejść przeszkolenie w formule walki nonviolent- czyli walki bez przemocy oraz socjotechniki walki informacyjnej. Na tych zasadach opierały się aksamitne rewolucje. Wówczas ta przeszkolona osoba może swoją wiedzę przekazać reszcie kolegów w swojej miejscowości i tam już działają według tych zasad. Walka nonviolent daje nam tę przewagę nad Tuskiem, że wówczas nie sposób nam zarzucić agresji ani urządzania burd;

6.Na dobry początek proponuję akcję KTÓRA MOIM SKROMNYM ZDANIEM ZABOLI TUSKA: ZRÓBMY SKŁADKĘ, ZAPŁAĆMY KONONOWICZOWI I NAGRAJMY JEGO KRÓTKĄ WYPOWIEDŹ W KTÓREJ ON DZIĘKUJE PREMIEROWI TUSKOWI, ŻE REALIZUJE JEGO STRATEGIĘ POLITYCZNĄ: ŻE ZLIKWIDOWAŁ STOCZNIE, ZAMKNĄŁ STADIONY- SŁOWEM, ŻE NIE BĘDZIE NICZEGO. TUSK KANDYDUJE Z WARSZAWY, A TAKI SPOCIK Z WYPOWIEDZIĄ KONONOWICZA ZNOWU BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ MEGAPOPULARNOŚCIĄ. CAŁA POLSKA BĘDZIE MIAŁA POLEWKĘ Z DONKA. JEŚLI NIE DA SIĘ GO ZAŁATWIĆ POWAZNYMI ARGUMENTAMI TO ŚMIECHEM I IRONIĄ ZAŁATWMY GO. WALCZMY BRONIĄ TUSKA- SPOWODUJMY, ŻE W WARSZAWIE I OGÓLNIE W CAŁEJ POLSCE OBCIACHEM BĘDZIE PRZYZNAWANIE SIĘ DO GŁOSOWANIA NA NIEGO I JEGO PARTIĘ. Ośmieszmy go- ośmieszenie, wykpienie to jest bardzo groźna broń w walce informacyjnej.

To tylko wstępny szkic całej akcji protestacyjnej. Jeśli byłaby taka potrzeba mógłbym „w czynie społecznym” cały konspekt rozpisać na elementy: taktyczne, taktyczno- operacyjne i strategiczne w tej walce informacyjnej z Donkiem. Na dobrą sprawę nie trzeba wiele. Tylko troszkę samozaparcia, dyscypliny i wyzbycia się na czas akcji animozji pomiędzy poszczególnymi klubami kibica, woli walki (o to akurat jestem spokojny;-)), systematyczności i zimnej głowy w działaniu. Po miesiącu takiej akcji Donek będzie miał dość wojowania z nami, a będzie to także przestroga dla innych partii politycznych, że jak dorwą się do koryta i przyszłyby im do głowy takie chore rzeczy jak Donkowi, to czeka ich podobna wojenka. Ot, taka mała prewencja z naszej strony. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam ko(L)egów po szalu.

Football Sorceress 18.05.2011 12:02

http://www.guardian.co.uk/football/b...premier-league
Cytat:

What more beautiful sight have you seen in a stadium this season than thousands of strangers linking arms and bouncing joyfully together in well-choreographed glee? In theory, all those Manchester City fans should be chucked out for doing the Poznan, what with it requiring them to get to their feet mid-match, and that just goes to show that a well-intentioned regulation can be a spoil-sport. The Poznan, meanwhile, demonstrates that football fans can be trusted to interact harmoniously, so long as the authorities can be trusted not to cram too many of them in together.

rendkamp 18.05.2011 13:37

http://www.weszlo.com/news/6896

Donald_Tusk 18.05.2011 14:23

Podaję propozycję kilku dozwolonych do wywieszania na stadionach apolitycznych transparentów :D :

"Cała liga się raduje że PO nam panuje!",
"Aż od morza do Pułtuska cala Polska wielbi Tuska!"
"Za premiera Tuska uśmiechaj się i podziwiaj Buzka"
"Nie obelgi i nie wrzaski lecz kulturalne oklaski!",
"Na co szale mi czy race gdy Piterę wnet zobaczę!",
"Nawet na zamknietym stadionie serce me do PO płonie!"
"Już teraz wiem, że dni sa tylko po to, by do Niego wracać każdą nocą złotą. Nie znam słów, co mają jakis większy sens jeśli tylko jedno- jedno tylko wiem:Być tam, zawsze tam gdzie Tusk"
"Huliganów mało, a nas bardzo wielu.POnad nami świeci Słońce Peru"
"Używaj węża jako oręża, a będąc leserem zostaniesz premierem!"
"Zamknąć boiska i Orliki - na cmentarzach mamy wyniki!"
"Jeden do zera, niech żyje Julia Pitera!"
"Na co boiska i kopanie jak POd stolem się dostanie?"
"Na ch.. boiska i meczyki, przy stoliku dzis wyniki ! "

CH. 18.05.2011 14:39

Staruch w RDC http://www.youtube.com/watch?v=a-KqqB-Hotc

murray 18.05.2011 14:52

Miły i przyjemny ten dziennikarz. Wcale nie był zacietrzewiony.
"Można było usiąść i porozmawiać?" Co to za mowa?

orzeu 18.05.2011 18:33

W Faktach ktore ogladam raz na pol roku byl wlasnie reportaz o "Donald matole". Dokladnie tak jak bylo do przewidzenia przemilczane zostalo 30 innych transparentow, okrzykow i innych form bojkotu a naglosniony ten jeden. Reportaz oczywiscie przepelniony tekstami o "nielegalnej manifestacji" i przesmiewczym "zdaniem kiboli zamykanie stadionow ma podloze polityczne".

Przy okazji chwile wczesniej byl modelowy przyklad tego jak urabia sie polskie spoleczenstwo i tlucze mu do glowy ze zyje w najgorszym miejscu na swiecie, ze Polak twoj wrog i trzeba sie cale zycie wstydzic za swoja Polskosc. Reportaz o typie ktory przejechal pol swiata na rowerze i buchneli mu go w Warszawie. Niby byly informacje ze to sie zdarza, ze taka kradziez w Wawie ma miejsce dwa razy dziennie ale co z tego skoro caly czas byly teksty o tym ze "trzeba sie wstydzic" i ze "to moglo byc tylko u nas". Pozniej pojawia sie swiatelko w tunelu bo facetowi zadeklarowalo pomoc finansowa 3 tysiace Polakow a jakas firma postanowila mu rower sprezentowac. Gosc sam mowi ze to piekne ze strony Polakow, a dziennikarz w puencie stwierdza ze "facet na pewno zapamieta ta lepsza strone naszego kraju". Po czym dodaje na koncu "a nam Polakom jak zwykle pozostal tylko wstyd". Modelowy przyklad nienawisci do Polski i Polakow, nawet gdy jeden kradnie a 3 tysiace chce oddac to pozostaje nam tylko sie wstydzic.

GajowyDrwal 18.05.2011 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1095817)
Niby byly informacje ze to sie zdarza, ze taka kradziez w Wawie ma miejsce dwa razy dziennie ale co z tego skoro caly czas byly teksty o tym ze "trzeba sie wstydzic" i ze "to moglo byc tylko u nas".

Piękna manipulacja.

Coś o samym tylko Amsterdamie, a więc modelowym przykładzie miasta z wspaniałej tolerancyjnej Europy:

Cytat:

Rocznie około 80 000 jednośladów zostaje skradzionych, a 25 tysięcy wpada do amsterdamskich kanałów.
Czyli 220 rowerów dziennie.

A w samej Holandii:
Cytat:

Centraal Bureau voor de Statistiek podało jakiś czas temu, że w roku 2006 skradziono w Holandii 760 tys. rowerów.
To tak w ramach ciekawostki, bo wiadomo że u nich na ulicach jest kilkadziesiąt razy więcej rowerów niż w Warszawie...

Fuks 18.05.2011 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1095817)
W Faktach ktore ogladam raz na pol roku byl wlasnie reportaz o "Donald matole". Dokladnie tak jak bylo do przewidzenia przemilczane zostalo 30 innych transparentow, okrzykow i innych form bojkotu a naglosniony ten jeden. Reportaz oczywiscie przepelniony tekstami o "nielegalnej manifestacji" i przesmiewczym "zdaniem kiboli zamykanie stadionow ma podloze polityczne".

zapomniales dodać, że akurat w tym wypadku nie zgadzali sie z taką reakcja policji, zapowiadajac materiał Durczok powiedział, ze mimo ze walczą z kibolami itd to tym razem trzeba spojrzec na tą walke negatywnie, przedstawili opinie HFPC, na koncu w ostatnim słowie dziennikarz zaznaczył, ze nalezałoby sie zastanowic czy ta kara jest w ogole adekwatna ("czy to juz karny, czy moze raczej wolny? "). Pomijając tak wiele istotnych elementów z tego reportażu ciebie tez mozna nazwać manipulatorem, bo w swoim poscie całkowicie zmieniłes jego przekaz. Hipokryzja w naprawde dobrym wydaniu. I co za szczescie, że ogladając raz na pół roku akurat trafiles na taki fragment.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl