![]() |
Cytat:
Obama i Amerykanie mają terrorystów, Tusk i Polacy mają "kiboli". Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny wróg i nic tak nie powoduje "siedzenia cicho" jak brak poczucia bezpieczeństwa. Tak jak USA wymyśliła że najlepszym rozwiązaniem będzie wymyślenie śmierci Osamy (da to poczucie Amerykanom że wojna w Iraku przynosi wymierne efekty) tak nie zdziwie się jak w sierpniu sytuacja w polskim światku kibicowskim wróci do normy, będzie tak samo na stadionach jak było, ale zmieni się PR wokół nas i będą opowiadali w TV jak to pięknie wygonili "kibolostwo" ze stadionów. |
Cytat:
|
Cytat:
|
straszne naprawdę ,za chwile możne nie być nas na trybunach a ty .......isz o jakiejś lidze mistrzów ,niech piłkarzyki graja bo za to kapuchę biorą,my sie martwy o siebie Moim zdaniem przez protestowanie w TAKIM momencie możemy pokazać nasz charakter
|
Dokładnie tak jak pisze South, właśnie na fecie będzie skupiona uwaga i wtedy należy pokazać charakter.
|
Przeciez protest sie trafil w złym momencie dla calej ligi. Polowa ligi moze powiedziec "fajnie walcyzmy o Puchary a tu protest", druga polowa mowi "fajnie wlacyzmy o utrzymanie a tu protest" wiec przestancie sie uzalac nad wszystkim i zacznijcie myslec bardziej przyszlosciowo niz jeden mecz do przodu, i co wazniejsze zacznijcie patrzec dalej niz poza czubek wlasnego nosa
|
Cytat:
My juz nasz charakter pokazalismy na derbach! Więc skoro myslisz że tym bardziej w pucharach coś zrobimy to nie mam pytań.... |
Pomijając oczywiście fakt czy UEFA dopuści plac budowy jako miejsce rozgrywania eliminacji LM ?
Takie małe przypomnienie - bo widzę, że trwa w najlepsze dyskusja dopingować/nie dopingować tylko jeszcze nikt nie napisał o którym stadionie mówimy :P |
http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk8A0&feature=player_embedded To już jest Białoruś...
|
Slyszalem kiedys cos takiego, ze polskie prawo zezwala na krytykowanie, wrecz obrazanie polityka bo musi on "posiadac gruba skore"; ktos moze bylby w stanie cos wiecej powiedziec na ten temat a najlepiej podrzucic przepis mowiacy o tym?
Pytanie oczywiscie zwiazane z tematem a zwlaszcza ostatnim filmikiem. |
Cytat:
|
Niech się tak dalej bawią. Zamiast teraz kiedy jest okazja budować fajną otoczkę na piłce, tworzyć widowiska jak na lepszych ligach, gdzie chodzą tysiące - Argentyna, Japonia, Francja, Włochy, Niemcy. To u nas dobija się to co jedynego pozytywnego w naszej lidze. Taka korupcja, takie słabe wyniki, a polscy kibice zawsze tworzyli na trybunach spektakle. Te matoły zamiast przyciągać ludzi, którym się ta atmosfera spodoba, to zniechęcają zwykłego człowieka. Totalna porażka. Właściwie nie wiem czego ta władza chce? Pan premier tak poczuł się urażony, że chce mieć puste stadiony dla siebie i kolegów. Siądzie na loży sam niekrytykowany przez nikogo?
Feta Ajaxu Amsterdam... http://i52.tinypic.com/33yozmg.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
- Mamy końcówke sezonu, najważniejsze rostrzygnięcia mamy już za sobą. Ogólnie w naszym kraju ciśnienie na ekscytowanie się ekstraklasą przemija. Idealna pora na zamykanie stadionów. Kluby boją się bronić (po co narażać się na te dwa mecze?), media mają pożywkę, a Tusk bawi się twardego szeryfa i "po męsku" rozmawia z możnymi polskiej piłki... Niestesty lud to kupił. Czytam komentarze czy to na onecie, czy głupim joemonster i ludzie nie zaangażowani w kibicowanie albo popierają zamykanie stadionów, albo kręcą nosem, ale "przynajmniej się za nich jakoś wziął". Jednym słowem komunikat dla ogłupiałego elektoratu PO jest jasny: idziemy na wojnę. - A co będzie w przyszłym sezonie? Obstawiam, że na pierwsza kolejkę, jeszcze będą zakazy wyjazdowe. Ale premier łaskawie poinformuje, że daje kibcom szanse. Oczywiście w pierwszej kolejce nic sie nie dzieje (jak w 99% kolejek przez ostatnie pięć lat...), dlatego premier ogłasza zwycięstwo z kibolami i odwiesza zakazy wyjazdowe... Oprócz tego dochodzi jeszcze otwarcie stadionów w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, przez co ekstraklasa zalicza najlepszą kolejkę jeśli chodzi o widownie w swej historii. Na dodatek na wszystkich stadionach jest spokojnie. Elektorat PO nie ma wątpliwości - to zasługa Tuska, zamykania stadionów i kilku tysięcy zakazów stadionowych. Chwała im, trzeba podziękować w wyborach, bo jest to pierwszy rząd który uporał się z kibolami. Oczywiście parę tygodni/miesięcy później pojawią się jakieś incydenty, ale to tylko drobnostki w stosunku do tego co się działo (tutaj tvn pokarzę filmiki z lat 80/90). Zresztą o potędze mediów, świadczy choćby mecz Arka - Wisła. Połamane krzesełka, skandowanie haseł z człowiekiem - ale jakoś wyborcza zaspała i nie było szokujących nagłówków. Efekt? Mecz przeszedł bez echa, pzpn dał nam jakąś śmieszną karę. A pamiętacie mecz Korona - Wisła i rachuciachu? Praktycznie "wykorczenia" podobne, ale przez psychozę wywołaną przez gw do dzisiaj nie możemy wjechać do Kielc... -- Jedyny plus tych moich rozważań (o ile się sprawdzą), to to że od przyszłego sezonu wszystko zacznie wracać do normy... Szkoda tylko, że na tych naszych aktualnych cierpieniach, rządzący sporo zyskają... |
Cytat:
|
Powiem tak protest polegający na braku dopingu jest całkiem bez sensu, bo oni mają gdzieś czy będzie doping czy nie, znając życie to brak dopingu za sukces jeszcze ogłoszą i oznajmią że skończyli z wulgaryzmami na stadionach. Na braku dopingu to wszyscy stracą poza kaczorem donaldem, kluby najbardziej bo frekwencja spadnie, sponsorzy też mogą odlecieć.
Jak dla mnie to kluby powinny zrobić tak jak ITI sprawy do sądu o bezprawne zamknięcie stadionu a w ramach dopingu jechać na Donalda i jego przydupasów aby się już nigdy na żadnym stadionie nie pojawili. |
Walka z wulgaryzmami jest arcyciekawa. Donek myśli że nagle wpoi ludziom, żeby zamiast "sędzia chu*" śpiewali spontanicznie "polscy sędziowie to niedobrzy panowie" ....
To przecież tak realne jak wykrzewić wśród Polaków to gdy jak np się wypierdzielą na chodniku, zamiast soczystej "kur**y " powiedzieć " ojej, ale się wyfiflaczyłem" ... Ale co ja tam wiem o polityce... ;) |
Najlepszy numer byłby gdyby OZSK zebrał podpisy i zarejestrował się w Komisji Wyborczej i wystartował w wyborach. Wtedy dopiero na tą bandę padłby blady strach. W każdym mieście po 2 kandydatów wytypowanych przez kibiców danego klubu i jazda z matołami. Dostaliby sraczki na maxa. A gdyby chociaż jeden wszedł do Sejmu i wyszedł na mównicę...:) Wyobrażacie sobie to.
Skoro taki bandyta jak Stokłosa, który swoim przeciwnikom obcinał palce jest w Senacie i pismakom to nie przeszkadza to tymbardziej mogliby pocałować w d... przedstawiciela kibiców. |
Byłoby ciekawie, ale kibice to margines a oni doskonale o tym wiedzą. Nie wierze żeby chociaż 2 pkt procentowe zależały w tym kraju od kibiców. Pokazywały to już nie raz wybory. Choćby w Krakowie,
|
Cytat:
|
To teraz na ochłodę... Hasło "Donald matole twój rząd obalą kibole" stało się bardzo popularne ale jego rzeczywiste spełnienie jest bardzo bardzo nierealne.
Proste wyliczenia. Na Ekstraklasę, I ligę i dwie II chodzi łącznie około 200000. Jest to liczba zawyżona (pod uwagę wziąłem rekord frekwencji w tym roku w ekstraklasie, 22 kolejkę I ligi i po jednej dowolnej z II). Oczywiście jak to ktoś zsumuje to wyjdzie mniej niż 150000 ale wziąłem pod uwagę kibiców co nie jadą na wyjazdy. Mimo wszystko liczba 200 tysięcy jest bardzo zawyżona, bo nie każdy kto ma bilet jest "kibolem" i nie każdy "kibol" ma skończone 18 lat i może głosować... Mimo wszystko załóżmy, że jest nas jeszcze więcej, że jest pół miliona kiboli mówiących jednym głosem... to uwaga uwaga... zdobylibyśmy około 3% w nadchodzących wyborach. (PSL z 1,5 miliona poparcia zdobyło prawie 9%). A ponieważ nie ma w Polsce pół miliona kiboli i nie ma pewnie nawet 250 tysięcy to zdobycie nawet 1% wydaje się niemożliwe. Ponadto nasz głos jest mało znaczący z perspektywy walki o poparcie. Te ostro zawyżone 3% zabrane PO a dane np. PiS nic nie zmienia w wynikach z 2007 roku. Co i tak jest żałosnym założeniem, że wszyscy kibice zagłosowali na PO i teraz by zagłosowali na PiS. Środowisko kibiców jest jednak bardziej podzielone, i tych co głosowali na PO jest pewnie mniej niż na inne partie, dlatego PO ma na kibiców wyj.... |
Tylko każdy kibic jest przy okazji czynnym uczestnikiem kampanii wyborczej. Świadomym celów, który bezinteresownie może zarazić swoim zapałem kolegów ze szkoły, uczelni, znajomych, członków rodziny oraz całkiem przypadkowych ludzi. Część ludzi głosuje na kandydata dlatego, że dostali ulotkę lub osoba która ją wręczała ładnie się uśmiechała itp.
|
ta, weź popatrz na Korwina Mikke, co wybory, wygrywa wszystkie sondy wśród internautów, wszystkie prawybory na wszystkich uczelniach. Też wszyscy zarażają nim swoje rodziny. Efekt 2,5 % . U nas byłoby jakies 5-6 razy gorzej. Trzeźwo trzeba patrzeć.
|
A to Cie zaskocze, Legia sie chwali ze wyrobila 100K kart kibica? U nas i u was tez te liczby beda zblizone, patzysz na tych co chodza na stadiony, sporo kibicow nie chodzi ale oglada i interesuje sie tym, gdzies widzialem jak w Irlandii jakis komik zalozyl partie i chyba 35% glosow uzyskal bo ludzie mieli dosyc politykow. Co prawda kibice to nie komicy ale nie jest to jakis nie wykonalny pomysl.
Po tym co odwalila milicja w Bialymstoku juz mnie nic nie zadziwi w tym kraju. |
Niby racja, ale jak sie pojawi alternatywa dla dzisiejszego układu partyjnego to może się okazać ze ludzie od lat nie biorący udziału w głosowaniu wesprą taką alternatywę. I nie muszą oni być żadnymi kibolami. Na stadion przychodzą ludzie z każdej warstwy społecznej. Bywało ze na IX widywałem profesorów z AGH w koszulach flanelowych z dzieckiem i z szalikiem. Więc ta szopka którą kreują media wielu może irytować. A juz sie to zaczyna kojarzyć z PRLowska rzeczywistością czyli sankcjami za wygłaszanie opinii nieprzychylnych władzy. Perspektywa powrotu czasów cenzury i represji za poglądy może myślących ludzi zmobilizować do działania.
|
Cytat:
Wydawać by się mogło, że te kilkaset tysięcy ludzi coś znaczą, ale patrząc na to jak środowisko jest podzielone, w jak dużej części przyjmuje bierną postawę to na cuda nie ma co liczyć. Czy jest szansa, aby zebrać chociaż 50 do 100 tysięcy protestujących z samych kibiców? Ja śmiem wątpić. |
wszystko prawda, ale widzieliście to w wiadomościach ? Ktoś pokazał jak łapali w Białymstoku ludzi? Nawet jak gdzieś pokazali to zapewne z komentarzem, ujęto prowokujących i zakłócających porządek bandziorów. Nikt o tym nie wie i nikt się nie dowie. Media kreują polityków i nie wierze, żeby poza bandy czworga wszedł do sejmu ktokolwiek. Nie ma takiej opcji. Choćby i było 1,5 mln kibiców, to żaden wynik, bo wśród tych kibiców będzie olbrzymi podział. Nie każdy zagłosuje za "łebkiem" który nie ma pojęcia o niczym innym jak o kibicowaniu.
|
Cytat:
Posłem PO jest np. bijąca w ringu po gębach Guzowska itp. wielu innych lanserów. |
Wiem, napisałem to specjalnie, bo tak ludzie na nas patrzą. Wystarczy wtedy lekka kontra ze strony kogokolwiek, że 'bandyci ' chcą się dorwać do władzy i już jest pozamiatane. Nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać. Wolę zagłosować na JKM i mieć czyste sumienie, a to że nie wygra, trudno.
|
|
Ciekawy wpis z legialive.pl
Cytat:
|
http://www.guardian.co.uk/football/b...premier-league
Cytat:
|
|
Podaję propozycję kilku dozwolonych do wywieszania na stadionach apolitycznych transparentów :D :
"Cała liga się raduje że PO nam panuje!", "Aż od morza do Pułtuska cala Polska wielbi Tuska!" "Za premiera Tuska uśmiechaj się i podziwiaj Buzka" "Nie obelgi i nie wrzaski lecz kulturalne oklaski!", "Na co szale mi czy race gdy Piterę wnet zobaczę!", "Nawet na zamknietym stadionie serce me do PO płonie!" "Już teraz wiem, że dni sa tylko po to, by do Niego wracać każdą nocą złotą. Nie znam słów, co mają jakis większy sens jeśli tylko jedno- jedno tylko wiem:Być tam, zawsze tam gdzie Tusk" "Huliganów mało, a nas bardzo wielu.POnad nami świeci Słońce Peru" "Używaj węża jako oręża, a będąc leserem zostaniesz premierem!" "Zamknąć boiska i Orliki - na cmentarzach mamy wyniki!" "Jeden do zera, niech żyje Julia Pitera!" "Na co boiska i kopanie jak POd stolem się dostanie?" "Na ch.. boiska i meczyki, przy stoliku dzis wyniki ! " |
Staruch w RDC http://www.youtube.com/watch?v=a-KqqB-Hotc
|
Miły i przyjemny ten dziennikarz. Wcale nie był zacietrzewiony.
"Można było usiąść i porozmawiać?" Co to za mowa? |
W Faktach ktore ogladam raz na pol roku byl wlasnie reportaz o "Donald matole". Dokladnie tak jak bylo do przewidzenia przemilczane zostalo 30 innych transparentow, okrzykow i innych form bojkotu a naglosniony ten jeden. Reportaz oczywiscie przepelniony tekstami o "nielegalnej manifestacji" i przesmiewczym "zdaniem kiboli zamykanie stadionow ma podloze polityczne".
Przy okazji chwile wczesniej byl modelowy przyklad tego jak urabia sie polskie spoleczenstwo i tlucze mu do glowy ze zyje w najgorszym miejscu na swiecie, ze Polak twoj wrog i trzeba sie cale zycie wstydzic za swoja Polskosc. Reportaz o typie ktory przejechal pol swiata na rowerze i buchneli mu go w Warszawie. Niby byly informacje ze to sie zdarza, ze taka kradziez w Wawie ma miejsce dwa razy dziennie ale co z tego skoro caly czas byly teksty o tym ze "trzeba sie wstydzic" i ze "to moglo byc tylko u nas". Pozniej pojawia sie swiatelko w tunelu bo facetowi zadeklarowalo pomoc finansowa 3 tysiace Polakow a jakas firma postanowila mu rower sprezentowac. Gosc sam mowi ze to piekne ze strony Polakow, a dziennikarz w puencie stwierdza ze "facet na pewno zapamieta ta lepsza strone naszego kraju". Po czym dodaje na koncu "a nam Polakom jak zwykle pozostal tylko wstyd". Modelowy przyklad nienawisci do Polski i Polakow, nawet gdy jeden kradnie a 3 tysiace chce oddac to pozostaje nam tylko sie wstydzic. |
Cytat:
Coś o samym tylko Amsterdamie, a więc modelowym przykładzie miasta z wspaniałej tolerancyjnej Europy: Cytat:
A w samej Holandii: Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl