![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie kluczowa sprawa to: czy Lech Poznań i miasto Poznań rozliczają się z tak ciekawych stawek za wynajem stadionu? Bo to oczywista darowizna - Lech ma obniżony czynsz za stadion, więc: a) klub powinien odprowadzać od tego podatek b) miasto powinno poinformować swoich mieszkańców, że sponsoruje klub piłkarski Jeśli a i b są prawdziwe, to wszystko jest ok. A na mój gust przynajmniej warunek a) musi być spełniony, bo w przeciwnym wypadku doczepi się fiskus, NIK i Bóg wie kto jeszcze. Jeśli nie, to czeka nas niezła afera ale w to bym niestety nie liczył. Święty Mikołaj juz przyniósł prezenty:-D |
Powiem tak:
Miasto Poznań łamie prawo wynajmując/udostępniając/dzierżawiąc mienie komunalne po tak niskiej cenie. Otóż podmiot wynajmujący itp. powinien co roku płacić minimalną stawkę, która jest równa procentowi wartości rynkowej mienia komunalnego :) (jakiemu procentowi nie pamiętam) Kwota ta może zostać obniżona, jeśli podmiot wykonał wcześniej remonty czy modernizacje wcześniej, na własny koszt. Vide Kraków i Wisła, która płaci trochę mniej ponieważ sami zapłaciliśmy za podgrzewaną murawę oraz oświetlenie. |
rocznie trzeba chyba placic 1% wartości, jeśli dobrze pamiętam
|
jeśli miasto poznań wyceniło ten stadion na 300 tysięcy... może się zrzucimy? :D
|
Ejno, panowie, bo coraz to bardziej absurdalne tematy się przewijają w tym temacie. Lechamica zła, bo płaci za mały czynsz? A co nas to obchodzi? Jak dla mnie mogą grać nawet za darmo, bo Reiss zrobi laskę prezydentowi miasta, ale co nam do tego? My jesteśmy Wisła, jesteśmy z Krakowa. Nie możecie zdzierżyć tego, że przez zimę są wyżej od nas? Spokojnie, po kolejnych dwóch kolejkach wszystko wróci na swoje miejsce. Niedługo będę bał się otworzyć teamt o vlepkach, by nie zobaczyć motywu z szalika CSKA...
|
My możemy tylko żałować, że nam miasto nie idzie tak na rękę... poza tym ich stadion, ich sprawa, mnie to praktycznie nie obchodzi i szumu z tego powodu robić nie zamierzam.....
|
A możecie mi gratulować wyboru gazety. Z zasady czytam wszystko,no może z wyjątkiem Wyborczej,czy Dziennika, bo to ani wiarygodne, ani rzetelne żródlo informacji. A informacje to ja mam z serwisu PAP-owskiego. Reszta newsów, ich tworu tzn Wyborcza ,Dziennik jest dla mnie niewiarygodna w żadnym calu. W zestawieniu z tymi gazetami Nie jest najbardziej wiarygodnym żródlem informacji. Poza tym jeśli nie czytaliście artykułu, to nie piszcie glupot. Zachęcam do przeczytania calości,a nie kawałków,które przytoczyłem.Rzetelność tego wymaga, w miarę inteligentny czlowiek tak robi. Poza tym nie mam żadnych rozterek z tego powodu, że Amica tak mało płaci za wynajem stadionu. Gdzieś to mam. Ale już lekko bulerwsuje to,że będzie tak mało płacić za grę na stadionie rozbudowanym z pieniędzy pochodzących z budżetu centralnego. A wiecie Misie czemu? Bo jak nam zmodernizują stadion to relatywnie więcej będziemy płacić za jego wynajem,bo cena rynkowa skoczy. A Amica czy jak to się zwie będzie płaciła grosze. A później będzie płacz i zgrzytanie zębów,że darmowych zawodników pozyskujemy. Zobaczcie jaka jest tego przyczyna a nie nadawajćie, jeśli potraficie dostrzec zależność przyczynowo skutkową.
3/4 z komentujących się zbłażnilo.Najpierw przeczytajcie,póżniej komentujcie, jak nie potraficie wyciągnąć sensu z tego co w skrócie napisałem,tylko musicie kawe na ławę. Tak SopranoPL,koszenie trawy mająza darmo,śmieszne co?:)mnie też to śmieszy. Bidna Amica nie ma kasy na wynajęcie firmy zajmującej się murawą. No ale będą poprzez "rzetelnych"prasowców z podupadającej Wyborczej i niedochodowego Dziennika, chwalić się jakich to super grajków podpisali:). Co do stadionów,to bodajże Polonia Warszawa, nie podpisał nowej umowy na dzierżawę, bo ich nie stać. Piast Gliwice płaci kilkadzisiąt tysięcy za możliwość gry na stadionie Odry...itd. Każdy ponosi koszty, to i ma też mniejsze wydatki. I macie jakiś kompleks,że nie wolno npisac nic o Amice,bo zaraz jest płacz. |
Gościu od dobrych 10 lat mamy takie warunki za dzierżawę o co ci chodzi??
Jakie pieniądze centralne? Miało być 50%, później 30%, a teraz nie całe 20%. Chyba pomyliłeś z Warszawą. No a ten tekst z wyborczą:), ale się zbłaźniłeś :D |
kiedy wychodzą nowe przepisy należy się do nich zastosować.
|
swoją drogą same ciekawe "newsy" dzisiaj, jak na przykład ten:
http://www.cracovia2009.republika.pl/1b_news.php.htm Cytat:
http://www.cracovia2009.republika.pl...liki/n4025.jpg sąsiadce zza miedzy pogratulowac dobrego humoru :rotfl: |
Słaby ten fake... :>
|
a tak poważniej to w Cracovii oczekują na Bartosza Ślusarskiego - choć co prawda "weszło" awizuje Slusarza raczej w Polonii Warszawa - jak by nie bylo - ruch na rynku i wszyscy (prawie) prześcigają się w co lepszych transferach
|
ech, a do nas Henry nie chciał przyjść :(
a co do kibiców Lecha to typowi kibice sukcesu z nich. Pamiętam jak na przełomie września i października rozległo się na ich stadionie huralne "Miał być mistrz polski a będzie mistrz wielkopolski". Teraz zachowują się jakby majstra mieli w kieszeni a Barca (szczególnie że już bez Messiego) modli się żeby nie wylosować ich w grupie LM. a co do postu Marszałka to :lol: faktycznie Lech powinien napisać do PZPN żeby kazali mu płacić większy czynsz bo to takie nieładne i wogóle że chcieliby zatrudnić Zdziska do koszenia trawnika bo za darmo? Przecież to oszukiwanie konkurencji. |
Cytat:
Brawo, szykuj się na awans, medal już czeka na biurku komendanta :) p.s. Lecz się człowieku. |
Cytat:
Absurd sytuacji znakomicie wyłapali Flamengista oraz vote for mike. |
W takim razie odniosę się do znakomitego wyłapania sytuacji.
a) nie jestem księgowym w klubie, ani tym bardziej nie kontroluję podatków, ale: b) wiadomość o sponsorowaniu klubu przez Miasto Poznań przez wiele lat była jawna i pojawiała się w kilku poznańskich mediach ( np. tu http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36006,3106765.html ) Zadowolony? |
Marszałek w całej tej historii ośmieszasz sie jednym, napisałeś:
Cytat:
ja to odczytałem w ten sposób. A to nic innego tylko dziecinna zazdrość, ze klub który powstał 2 lata temu wyprzedzł Wisłe Ery Cupiała w organizacji i zarządzaniu o kilka długości. Że my dreptamy od 10 lat w miejscu a oni, dzięki doświadczeniomw prowadzeniu Amiki(współpraca z kibicami, wypromowanie klubu jako wizytówki regionu) Kazdego z nas to boli, tym bardziej, że problemy w naszym zarządzniu znane sa od lat,przedstawiane sa na kazdym spotkaniu z zarządem czy jego częscia, a i tak gówno to daje. Paradokslanie uważam, ze sukces Lecha ( :D ) w tym roku byłby nam na rękę, bo w końcu Ten Do Którego Nic NIe Dociera. Przejrzałby na oczy. jak zdobedziemy mistrza, to będize jak co roku, jakies niby-ruchy. A jak nie teraz to za rok dwa Lech odjedzie nam takze sportowo i zmienienie 15 trenerów nic nie da. Dlatego tka ciebie jak i innych prosze o nieośmieszanie sie z tym szukaniem spisków w wielkopolsce,a raczej czerpaniem stamtąd tego czego u nas brakuje. Drugi przykład to Śląsk- sytuacja niemal identyczna jak w Poznaniu(nie licząc śmiesznego Zagłebia, która kibiców ma tylko w okolicahc Lubina i inyych nie zdobędzie, bo sukcesy mają juz za sobą) Ale miasto nie postawiło na Śląska, nie ma tam piłkarskiej atmosfery (tak, tak piknikowej, bo przeciez w Poznaniu nie ma 20tys chuliganów;) i to w momencie kiedy zespół awansował do I ligi i jest w czubie. Doskonale widac, na przykładzie chociażby KSC, ze tkai moment jestnajlepszy w propagowaniu klubu. Tak wiec,kończąc ten przydługi watek, w Poznaniu nic nie stąło się samo: bogate ligowe dosiwadcznie amikowców +dobry PR+ mądre zarządznie spowodowały szybki, ale nie zaskakujacy sukces. To samo moze osiagnąc Walter w Legii ze swoimi widzami Tańca zGwiazdami, na to samo szanse ma Śląsk U nas choć dzieje się wiele na poziomie kibiców, FC itp, to klub i miasto ciagle rzucają kłody pod nogi nam, jak i sobie samym. Dopóki sie to nie zmieni, będziemy ogądac plecy klubów lepiej zorganizowanych, tak jak one oglądały nasze, ze względu na kasę przez ostatnie 10 lat. Więc zamiast płakac nad tym jak Lech dobrze sobie radzi z miastem,kibicami i inwestycjami zastanówcie sie co zrobic by im dorównać, a nie sączcie nienawiści jak krakowscy przyjaciele kuchanek |
Cytat:
|
Cytat:
1)1,4 mln złotych płacimy za stadion. Sądzisz,że nie ma to przełożenia na nasze wydatki transferowe?Gratuluje, to raczej Ty się takim myśleniem ośmieszasz, stosując słownictwo większości.. Wisła sam musi wypracować środki na to,aby zapłacić za wynajem, w innym wypadku taka suma byłaby na co innego przeznaczona. Liczcie koszty. Nic nikomu nie zazdroszczę, dalekie mi to uczucie. Fajnie jest widzieć, jak ktoś się rozwija i mknie do przodu, wbrew stęchliźnie intelektualnej i moralnej, która u nas panuje. Ale jak to robi na zdrowych zasadach,takich samych jak wszyscy. A im to już tym bardziej nie ma czego zazdrościć, sądzą, że zbudują wielki klub:)niech budują. Cupiał pokazał ,ze nie jest to takie proste. Byle piłkarz dwa razy kopnie piłkę i już z tej przaśnej ligi chce zmykać. Oni uważają, że im się uda. Ich sprawa. 2) nie szukam żadnych spisków, tylko przytoczyłem fragment artykułu. Paranoja zaszła tak daleko,że nie wolno nic pisać o poznańskim tworze, bo zaraz zrywa się krzyk, że to z zazdrości. A czego ja mam im zazdrościc jak już? Sami się co niektórzy ośmieszają tym,że nie wolno tematu wywołać. Żyd w Poznaniu. 3) Mają świetny PR:)super. Ciekawe jakby sobie radzili w sytuacji gdzie w mieście są dwa klubu,a dykusja pomiędzy kibicami odbywa się na poziomie kastetów i sikier. Nie porównujmy sytuacji naszej i ich. Poza tym inaczej zarządza się klubem, który jest jednym w mieście i w zasadzie nie ma konkurencji. bbbnba,słabiutko. Wobec tego ile udziałów ma miasto w waszym tworze? |
Trzeciak uważa że Wiśle nie pomógł by nawet Ronaldo w walce o mistrza i że Garguła to żadne wzmocnienie. No zobaczymy
http://www.futbol.pl/index_2501.php?...15bbb36de6217b |
Panie Premierze (kurde co za nick ;) ) o to chodzi, że Marszałek ośmieszył się w całym poście, a nawet w kilku ostatnich, a już tekst " 3/4 z komentujących się zbłażnilo" to chyba do lustra może powiedzieć.
Cytat:
Cytat:
Pogoda ładna jest, meczy nie ma, idźcie lepiej dotlenić mózgi niż macie pisać pierdoły. Albo na lotnisko patrzeć czy już Wasz Beto wrócił: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
myslę, ze na nasze wydatki transferowe bardziej przekłada się brak chęci inwestowania.
Pozatym na każdtym meczu srednio błok 5 tys wolnychmiejsc u nas 30zł*5000*7 to ok 1mln złotych, jak widac pieniedzy można szukac wszędzie a co do Cupiała: to ze zawdonicy zmykaja z takich lig to rzecz normalna, Cupiał przekonał sięjednak o trudnościach dlatego, że nie umiał tak inwestowac pieniędzy by byc na taką ewentualnośc przygotowany i na koniec, skoro im nie zazdrościsz, to pisz od urzedu miasta, jak Poznań wspiera klub, a nie do nas jaki ten Lechs traszny bo za stadion nie płaci Cytat:
chłopie, kibic sukcesu to taka fraza, nie musi chodzić o wielki SUKCES, jest moda na klub wmieście to pojawiają sie kibice sukcesu, tak było u nas, na Cracovii, w Kielcach, ostatnio u was. Częśc z nich zostanie regularnymi kibicami, częśc zniknie jak drużyna zacznie przegrywać, słabiej grac, przeciwnik nie będzie atrakcyjny. Skad biora sie kibice Wisły Legii Widzewa, a niedługo pewnie i Lecha na drugim krańcu Polski? dostali legijne czy wislackie mleko od matki? |
"chłopie, kibic sukcesu to taka fraza, nie musi chodzić o wielki SUKCES, jest moda na klub wmieście to pojawiają sie kibice sukcesu."
To kiedy kibic sukcesu staje się zwyklym kibicem? Po ilu latach? Bo widze,że w Krakowie dosyć ciekawa definicja tego jest. W zeszłym sezonie mieliśmy porażki, mieliśmy słabych przeciwników, jakos te 10K zawsze było. Czy my od roku nagle zapełniamy stadion? Naprawde czas przewietrzyć mózg, niedaleko góry macie ,chyba zdrowie tam powietrze jest. Zaraz się okaże, że od momentu powstania pierwszego klubu na świecie to każdy kibic to kibic sukcesu, bo nagle moda na piłke powstała, hahaha. Trzeciak, zawsze pierdy mówił, choć w tym przypadku również sądze, że nagle Garguła Wam mistrzostwa nie sprawi. |
Cytat:
|
Cytat:
Co do punktu nr 3 w Twoim poście, to znów muszę stwierdzić, ze dyrdymały piszesz. Nasz PR jest zjawiskiem ogólnopolskim, takim samym, jakim zresztą był i Wasz z czasów dobrych występów w pucharach. I do tego ma sie nijak to, czy jest jeszcze Cracovia czy jakakolwiek inna konkurencja. Wizerunek zależy od postrzegania klubu przez osobę teoretycznie nie związaną emocjonalnie z klubem czy miastem. I na tym polu i my, i Wy mamy i mieliśmy równe szanse. Poza tym u nas na Wartę chodzi prawie tyle co na Cracovię, więc konkurencję też mamy jakaś ;) Przeczytaj post 'pana_premiera' z uwagą, może coś z niego wyniesiesz. Wiem że długi, ale warto. ;) |
ok no to dwie sprawy: gdzie byli ci kibice(chyba same dzieci w tych 10 tys nie są?) jak na Lecha chodziło po 3-5 tys ludzi? Pozatym pamiętam, że raz było was 26 tys, często ok 18-19, wiec czemu nagle tylko 10 tys sie liczy?Zeszły sezon, rpzecierz kuchennymi drzwiami, ale jednak gracie pucharach, to raczej dramatu nie było :)
w Poznaniu jest moda na piłkę od kilku lat(czasów Amiki czy wczesniej to nie wiem, nie monitoruje was za dokładnie) stąd napływ nowych, bądź w kapciach kibiców. Nie ma w ty nic dziwnego i jak pisałem częśc znich zostanie na pewno przy Lechu. NIe wiem o co ci chodiz z granicą, na meczu było wiele osób, częśc z nich kilka razy a częśc chodzi nadal. Efektem mody na dany klub jest zwiekszenie liczby pikników przedwe wszystkim(pamietacie Szczecin Bekdasa?), ale w dalszej(nie wiem jakiej) perspektywie, ci kibice lub ich dzieci przywiązują sie do klubu a nie tylko do drużyny, sukcesów itp Rozumiem jednak, ze w Poznaniu nic takiego nie nastąpio, ot któregoś roku nagle 5 tys ukrytych fanatyków wyjęło z szaf szale, dlatego ze Lech/Amica był postrzegany jako obciach w mieście a oni byli zawsze pod prąd :) teksty o wietrzeniu zachowaj dla siebie |
Cytat:
Lech - Polonia W. 4 tys Lech - GKS K. 6 tys Lech - Amica :) 8 tys Lech - Odra 5 tys. Chcesz więcej? Miałem jakiś tam szacunek do Was ale po tym co czasem tu wypisujecie coraz bardziej przypominacie mi naszych kochanych sąsiadów "zawsze pierwszych" i coraz mniej dziwi mnie Wasza zgoda. |
Nowy napastnik "Pasów"
http://sport.interia.pl/raport/trans...-pasow,1242155 Bartosz Ślusarski został dzisiaj piłkarzem Cracovii. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podpisze kontrakt z krakowskim klubem. To kolejna odsłona mocnej sesji transferowej "Pasów". Ostatnio klub z Kałuży sprowadził za 300 tys. zł z Korony Kielce Pawła Sasina. Teraz pora na Ślusarskiego. Znany ze świetnych występów w Lechu Poznań Bartosz próbował kariery w Portugalii (Uniao Leira). Ostatnio grał w West Bromwich Albion, z którym wczoraj rozwiązał kontrakt. Teraz Ślusarski postara się pomóc "Pasom" w utrzymaniu zespołu w ekstraklasie. Zawsze to derby będą ciekawsze... |
No to się pasiaki utrzymają. Nieźle się wzmocnili, ale i tak w derbach dostaną baty.
|
Ten "pierwszy lepszy sezon" to sobie odpuść bo akurat wybrałeś ten gdzie akurat najmniej chodziło i bankowo patrzałeś na inne sezony no ale tam takich liczb nie było. Na temat szacunku akurat Wiślak nie powinien się wypowiadać ale to osobny temat, na szczeście moderowany. I wierz mi, żaden Lechita nie ma szacunku do Wiślaków. Więc Twój bra kszacunku akurat ani mnie nie ziębi ani nie parzy.
Premier, nie liczę, że mamy 20K stałych kibiców, dlatego trzymam się wersji 10K " w Poznaniu jest moda na piłkę od kilku lat" No właśnie i to nie wyniki przyciągneły ich na stadion tylko inteligentny PR, więc jesteśmy kibicami sukcesu bo PR odniósł sukces? Spójrz na Górnik, to też kibice sukcesu, mimo że zajmują ostatnie miejsce, bo pojawiła się moda na Górnika? Już więcej nie tłumaczę, szkoda klawiatury, a żadnej misji prostowania Waszych faktów i mitów nie mam. pozdro |
Nikt tego nie neguje, bo to oczywiste, że "zadyszka" przytrafia się każdemu klubowi.
Dlatego nie masz co się łudzić, bo gdyby przez kilka lat Wisła broniła się przed spadkiem lub "walczyła" o środek tabeli mielibyście identyczną sytuację. Co nie zmienia faktu, że gdyby wyciągnąć średnią ze wszystkich meczów od powrotu do ekstraklasy wynikiem byłoby ponad 10 tys. widzów. I to biorąc pod uwagę sezony, gdzie zajmowaliśmy miejsca w drugiej połowie tabeli, a także mieliśmy do dyspozycji jedynie 2 proste (pojemność ok.7-8 tys.). Idealnym przykładem "mody na..." jest GKS Bełchatów. Sezon wicemistrzowski to prawie same komplety. Aktualnie są w czubie tabeli i na mecze przychodzi 3-4 tys. ludzi. edit: post kierowany do "ja_ka_". |
Cytat:
Jakie ograniczenie do 7-8 tys? W meczu z Legią w sezonie 95-96 26 tys i ograniczenia nie było? W tym samym z Łęczną 6 tys czy wspomnianą Amicą 4,5? To pokazuje jacy jesteście. Na koniec mam w nosie ile was przychodzi, moje posty są reakcją na bzdury jakie tu wypisujecie. Nie tylko tu z resztą. |
Cytat:
Jeśli o mnie chodzi, to nawet miasto Poznań może sobie płacić Lechowi Poznań za to, że ten korzysta z miejskiego stadionu. Jedyny problem polega na tym, jak to jest rozliczane - ale oczywiście kibice Amikolecha wypowiadający na tym forum nie mają o tym zielonego pojęcia, więc wolą odwracać kota ogonem (sorry Kocie, nie o ciebie chodzi). Jest całkiem prawdopodobne, że wszystko jest lege artis [dla opornych: według reguł sztuki, zgodnie z prawem]. Jestem jednak ciekawy, czy: 1. miasto informuje, że jest sponsorem klubu - i czy ma z tego tytułu np. powierzchnię reklamową na stadionie lub koszulkach 2. Poznaniacy mają świadomość tego, że miasto sponsoruje prywatny klub piłkarski (nie wszyscy kochają piłkę nożną, część woli polo wodne) 3. Klub płaci z tego tytułu podatek - bo obniżka czynszu poniżej ceny ustawowej (w Krakowie rajcy tego nie wymyślili - jest przepis nakazujący płacić 1% wartości obiektu rocznie za wynajem - więc jest "ogólnopolska stawka") to oczywista darowizna. Jeśli więc nie jest to umowa sponsorska - to z darowizny trzeba się też rozliczyć przed fiskusem. A do półgłówków mówiących o kompleksach - poznanie odpowiedzi na te pytania jest również w naszym interesie. Bo skoro u Lecha wszystko jest legalne, to my też możemy naciskać na miasto, by nas "zasponsorowano". Ale najpierw trzeba się zorientować, jak się to w Poznaniu kręci. W końcu 1,5 mln złotych więcej w budżecie piechotą nie chodzi. Na chwilę obecną starczyło by na sprowadzenie Garguły już teraz i do tego pewnie Żurawia w pakiecie. PS. moim zdaniem przed zalogowaniem na forum powinien być internetowy test IQ i czytania ze zrozumieniem, bo czasem człowieka trafia jak czyta takie pokemoństwo. Marszałek napisał normalnego posta na temat! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
P.S. Sorry że wyciągam takiego starocia, ale dawno nie zaglądałem tutaj. |
Cytat:
|
Flamengista:
1. TAK 2. TAK 3. TAK (choć tu wglądu do księg w urzedzie nie mam) Amen |
Cytat:
PS. Amigo, skoro brak Ci szacunku do nas, to ja zdecydowanie nie widze dalszej mozliwosci Twego i reszty "Lechitow" udzielania sie na tym forum. ..chyba ze znasz logiczne wytlumaczenie tego swego samoboja ? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl