![]() |
Ludzie jaki Ulatowski.. Facet co sie pilki uczyl w Islandii i nagle jest gwiazda bo wygral w tej nedznej lidze 7 meczów pod rzad ? Mam nadzieje, ze to artykul wyssany z palca, bo jesli ktos we wladzach Wisly rzeczywiscie ma takie pomysly to niezbyt dobrze to rokuje na przyszlosc.
|
Cytat:
|
Boże ,że Ty patrzysz na to i nie grzmisz... Ulatowski ... ha ha dobre sobie.. Na prawdę poziom dziennikarstwa sportowego w naszym kraju to .......ony poziom dna. Swoją drogą gdyby ktokolwiek z doradców Cupiała podpowiadał mu Ulatowskiego na trenera to wybaczcie ale ja już bym wolał ,żeby tą drużynę prowadził Rafał Janas z Ryśkiem Czerwcem. Albo Skorża albo dobry fachowiec od podstaw z zagranicy... Czechy, Holandia, Anglia, Włochy, Hiszpania , Niemcy... No właśnie może Niemcy.. przecież tam jest tylu trenerów . Kolega MARKUS pisze ,że wolałby kogoś z osiągnięciami.. a przyznam ,że wolałbym kogokolwiek z zagranicy kto prowadził przez dłuższy czas nawet drużynę średnią ale w mocnej lidze... Przecież trenerów z osiągnięciami to nawet w Polsce nie jest za wielu.
|
Cytat:
Tak w ogóle to my tu gadu gadu a jestem ciekaw czy na najwyższym szczeblu decyzje już zapadły - w sensie czy Skorża jest już de facto na wylocie, czy ma jeszcze o co walczyć. |
rozsądne wyjście z nieciekawej sytuacji - zatrudnienie i ściągnięcie z USA - Piotra Nowaka (gość ma wiedzę, pojęcie o piłce i pnie się w górę !!!) ,
co do Skorży nie oszukujmy się ale tak czy siak jego czas dobiega końca, jeżeli nawet uratuje teraz posadę to przy kolejnym kryzysie straci ją na pewno, więc po co udawać, że jest okej wszystko jak zespół nasz nie ma stylu wygrywania.Chciałbym aby Skorża został ale jako np dyrektor sportowy ! Myślę że nie głupi pomysł. |
Głupi czy niegłupi, nie ma co się nad tym zastanawiać, bo on sam nigdy na to nie pójdzie. Myślę, że Skorży bardziej zależy na tym, żeby być trenerem, a nie po prostu być w Wiśle.
|
Z każdym kolejnym dniem ma coraz większe obawy do tego co może wnieść nowy trener. Mamy dwóch walecznych piłkarzy. Sobolewski, Głowacki. Mówię wam. Z tymi piłkarzami sukcesów w europejskich pucharach się nie doczekamy. Jeśli drużyna xxx ustępuje wyraźnie drużynie yyy pod względem technicznym to kluczem do sukcesu może okazać się waleczność, agresja i nieustępliwość piłkarzy. My zatrudniamy tylko takich dobrych technicznie, uważających przy tym by czasem nie odnieść kontuzji. W złą stronę poszła polityka transferowa. A Skorża jej nie pomógł. Potrzebujemy min 5-6 piłkarzy na różnych pozycjach z minimum taką walecznością jaką wykazuje Sobolewski. To tylko moje zdanie, ale z tej mąki chleba nie będzie...
|
Ale głupoty z tym Ulatowskim. Nie wierze, że Cupiał byłby takim ignorantem, popelniając po raz nty ten sam błąd. Wg mnie on planuje dać Skorży szansę do końca sezonu.
|
Cytat:
1) przyjście Jirsaka to autorski pomysł Bednarza, praktycznie Skorża nie decydował o jego przydatności do jego wizji więc, możesz jego odliczyć. 2) Powyższe zakupy Lecha to jedno okienko transferowe, w pozostałych okienkach też po stronach przybyli w Lechu figurowali gracze za których trzeba było zapłacić..... Pewnie nawet Dolha dostał jakąś dolę za podpisanie kontraktu - jak u nas Niedzielan To Twoje mniej więcej jest trochę mylące, bo Smuda w swojej 3-letniej kadencji w Lechu wydał znacznie więcej niż Skorża . Co do tego, że Łobo to pomysł Skorży - nie zaprzeczam, ale jak wybijają Ci Kosowskiego na zasadzie nie - bo Boss gościa nie lubi, to pewnie ratoał się tym co mógł. Łobo stracił w Lubinie plac na rzecz pawłowskiego, tylko, że za Pawłowskiego krzyczało Zagłębie 1 mln, a Wojtuś miał sumę odstępnego wpisaną w kontrakcie i był praktycznie jedynym wówczas dostępnym prawym pomocnikiem na rynku...... To, że jego gra w Wiśle to równia pochyła - nie zaprzeczam, ale uważam, że Skorża gdyby został u nas Kosowski, nie ciągnąłby do składu Łobodzińskiego z horrendalnym kontraktem. |
Źródło tej informacji to Futbol News - ta sama szmira co wypluła info o rzekomych popijawach Łobodzińskiego we Wrocławiu przed meczem z Legią. Jak się okazało info wyssane z palca.
Mam wrażenie, że chcą zaistnieć na rynku, i dbaja o to, żeby być często cytowanym. Zgodnie z zasadą marektingu i promocji: "nie ważne jak o tobie piszą, byle pisali" |
boleck,nie dziwię się Cupiałowi,że w pewnym momencie powiedział STOP!,dla skandalicznego marnowania kasy.Żeby długotrwale inwestować w futbol,to trzeba mieć wiarę,że nie jest się notorycznie oszukiwanym przez trenerów-obiecywaczy,szemranych menedżerów i lekarzy-konowałów(Dawidowski!),o różnych działaczach nie wspominając.Dziesiątki spie...transferów,te wszystkie Ouadje i Belotty...
|
Cytat:
|
Bezwzględnie ufałem Skorży przez ostatnie 2,5 roku. Za każdym razem, gdy pojawiały się plotki o jego zwolnieniu modliłem się, żeby okazały się nie prawdą. Teraz po raz pierwszy Skorża jest u mnie na cenzurowanym. Jeśli przeciw Odrze wybiegnie jedenastka Pawełek - Alvarez, Jop, Marcelo, Brożek - Łobo, Diaz, Jirsak, Kirm - Małecki, Brożek to chyba mnie krew zaleje. Nie wymagam rewolucji jak niektórzy, ale proszę przynajmniej o zastąpienie Jopa Diazem na środku obrony, w pomocy niech gra Cantoro. Do ofensywy nic nie wniesie, ale przynajmniej nie będzie stwarzał okazji przeciwnikom... Jeśli jeszcze Leszczak posadzi na ławce Brożka lub Małeckiego, a Ćwielong Łobo to już w ogóle zesr*m się ze szczęścia. Błagam trenerze pokaż że masz jaja.
|
ciacho a no ma, powiedział pod koniec pierwszego swojego sezonu, że potrzebuje 7 zawodników, nie dostał, bramkarza też nie dostał, wysokiego napastnika też ie dostał, jeśli Skorża nie może w Wiśle realizować swojej wizji to bez sensu, na jego miejscu postąpiłbym już dawno jak Janas w Bełchatowie. rozarian tak ok, ale czy ty nie kontrolujesz ludzi którzy trwonią twoją kasę, poza tym, piłka nożna to drogi biznes, jeśli Bogus nie zamierza inwestować i nie popiera hard work to niech się zajmie szachami.
|
no tyle, ze my nie prezentujemy zadnego stylu. kopiemy jakieś lobiki albo czekamy na fuksa ze piłka przedostanie sie w pole karne, że strzał z dystansu wejdzie (1 na milion) albo ze przeciwnik samoboja strzeli, ze dostanie czerwoną, że jeden zawodnik swoim jakims zagraniem zdobedzie bramke. druzyna nie zdobywa goli tylko pojedynczy zawodnicy, jedyna akcja co mi sie przypomina z dobra wymiana podan to wtedy kiedy kirm strzelił z podania brozka, aa nawet zduzych liter nie chce mi sie pisac
|
Hedu ale jeśli ktoś zleca ci zadanie, ty przedstawiasz listę co musi być spełnione, abyś zrealizował zadanie, nie dostajesz nic i jeszcze wyrzucają ci zespołu najważniejszego zawodnika bo go Boguś nie lubi, a wytyczne dla trenera dalej zostają takie same to uważasz, że takie zachowanie własciciela jest fair. Maciek po pierwszym sezonie powinien walnąć drzwiami i wyjść.
|
Cytat:
Natomiast po stronie Lecha wbrew temu co piszesz, nie doszukasz sie juz wielkich pieniedzy wydawanych na pilkarzy w okresie bytnosci tam Smudy. Moze jeszcze Rengifo (ponoc tylko 100 tys $) czy Djurdjevic (za darmo). Chyba, ze potrafisz wskazac o kogo chodzi. Dopiero po sprzedazy Murawskiego sypneli groszem na Chrapka, Zapotoke czy Kasprzika, ale to i w Wisle przeciez sciagnieto Kirma itp. |
Cytat:
Tu sie musze zgodzic z Markusem co do ROLI danego pilkarza w zespole. Kosa byl jaki byl ,ale dla Wisly byl BEZCENNY. prawdziwy walczak,moto napedowy ,lider ,czy jak by go nienazwac postac ktora pierwsza dawala sygnal typu "I na nicchhhhhhhhhhhhhh " ....... dzis nic takiego nie wystepuje i dobrze Markus pisze mamy za to rzucanie "k**wami na prawo i lewo. to nic nie buduje a napewno nie amosfery w druzynie i checi zeby cos osiagnac. Pisze ,to bo jakos niewiem czy Skorza tgo nie widzi czy co ze takie zachowanie "gwiazdorow" ktore powinien wytępić juz dawno niszczy ten zespol????????? |
Zgadzam się z przedmówcami, Ja osobiście nie rozumiem decyzji dlaczego Pan Paweł Brożek jest kapitanem. Kapitan to dla mnie zawodnik,który jest zaangażowany w swoją grą na maxa, ma dawać innym przykład swoją postawą na boisku, a nasi piłkarze widzą takiego Brożka co wszystko jak się da olewa, mało tego przyjdzie co do czego znowu z 5-ciu metrów nie potrafi trafić i jeszcze ma pretensje do innych. Co z tego,że jest w tej drużynie dość długo na bycie kapitanem trzeba zasłużyć i mieć do tego charakter i temperament!!!!!
|
jeśli jest mowa o kapitanie, to według mnie powinien teraz dostać opaskę Marcelo.
|
Cytat:
Kapitan musi umieć pociągać za sobą ludzi, dawać im wiarę we własne siły w każdej sytuacji. Kosowski wiary w siebie, poczucia własnej wartości, pazerności (wyrwać jak najwięcej od każdego, nie tylko Cupiala :-) ) bezczelności i arogancji dla rywali miał aż nadto. To w sporcie są cechy bezcenne. To sprawiało, że Wisła była zupełnie odmieniona. Takiego lidera jak Kosowski strasznie ciężko znaleźć. Mającego w dodatku autorytet w drużynie. Brożek na pewno nim nie jest, Sobolewski i Głowacki na pewno też nie aż w takim stopniu, to inny typ człowieka niż Kamil. |
Koniec listopada i żadnych zmian kadrowych, trener wciąż "robi swoje". Nie wierzę, po prostu nie wierzę w to co się dzieje w Wiśle. Dla mnie jedynym racjonalnym wytłumaczeniem są plany zmian kadrowych w przerwie zimowej.... Jeśli nie, to czarno widzę przyszłość.
|
Spoko ja wszystko rozumiem, może Maciek na ciężkie warunki ale mi nie o to do końca chodzi. Ja bym chciał widzieć zespół, chciał widzieć jakikolwiek styl nie wiem, agresywny dużo biegania i szybkości albo stabilniejszy dużo podań a u nas nie ma nic.
NASZEJ GRY SIĘ OBECNIE NIE DA OGLĄDAĆ. To mnie boli najbardziej że sam już nie mogę patrzeć na to bagno!! I o to mnie najbardziej serce boli bo rozumiem przegrać po bieganiu czy walce a u nas nie ma ani jednego ani drugiego. Chciałbym żeby nasza gra choć nawiązywała do czegoś europejskiego tak troszeczke.... |
Markus jeśli chodzi o bezczelność i nieobliczalność to Małecki się nadaje :)
|
Cracovia "wybiegała" sobie zwycięstwo...oglądałem 3-ci raz ten mecz, dzisiaj kolejną powtórkę - oni zapier..lali do każdej piłki, nawet tej wychodzącej na aut. A nasi tylko rozkładali ręce jak im odskoczyła piłka. Dwa demotywatory (motywatory??) dla naszych grajków:
|
Cytat:
i jeszcze jedna uwaga Kosowski po powrocie z zagranicy był znacznie lepszym graczem niż przed było widać że dużo bardziej profesjonalnie podchodzi do zawodu bo przedtem to i grał dobrze raz na 5 meczy i taktycznie był znacznie słabszy przed wyjazdem |
Cytat:
Kosowski potrafił odpowiednio ukierunkować cały zapał i energie drużyny - nie na k...anie dookoła, tylko na walkę o to, co nasze. Za Kosowskiego nie zdarzały sie żadne Lewadie, Valenrengi itd, bo on po prostu nie potrafił w ten sposób przegrywać. On nie umiał znieść sytuacji, w której jacyś tzw. leszcze robiliby z nim, co chcieli. Ambicjonalnie nie zniósłby tego, aby jakiś "traktorzysta" woził go na lewo i prawo. Po prostu wk....ił by się i zaczął "zapierdalać" za dwóch.A z nim cały zespół. Na tym polega urok charyzmatycznych przywódców i osobowości. |
Plus moja uwaga że jeśli kapitanem jest starszy zawodnik to dobrze by koledzy czuli przed nim taki respekt. Darzyli go zaufaniem i co też ważne szanowali pomimo tego że nieraz opierdzieli!
Pamiętam tego skromnego Małeckiego sprzed 3 lat. Miał się zmienić, no i się zmienił. Szkoda tylko że nie piłkarsko. Heh |
Pewnie sprowadźcie sobie tego Petrescu. Wtedy będziecie mieli styl taki jak wtedy co prowadził Wisłe. Piłka na pałę do przodu i nich się napastnik głowi co z nią zrobic. Nie mówię, że mamy obecnie jakiś styl bo nie mamy. Ale mieliśmy wyniki w postaci 2 tytułów w 2 ostatnich latach, a za Petrescu to jakoś sobie nie przypominam poza sukcesem w postaci 8 miejsca ( choc dołożył się do tego Okuka i Nawałka i Moskal). Prawda jest taka, że Skorża poukładał zespół 2 lata temu. Doszedł tylko Kosa i Boguski. Ale od wiosny 2008 zespół jest systematycznie osłabiany a sprowadzani zawodnicy są po prostu słabi i nie zasługują na grę w Wiśle. Odszedł Kosa, Paulista, Baszczu, Zieńczuk a kto przyszedł w ich miejsce? Łobodzinski, Kirm, Cwielong. Nie bronie Skorży bo w tej rundzie mimo lidera przeżyliśmy tyle katastrof i wstydu, że wystarczyło by to na 2 sezony. Po drugie drużyna gra coraz słabiej na co złożyło się wiele czynników m.in brak Boguskiego (bez niego Brożek traci ponad połowę swojej wartości) Sobola i Głowackiego. Niektórym się wydaje jak odeślą Małeckiego i Brożka do rezerw to nasza gra się poprawi. Brożek całą rundę gra środkach przeciwbólowych więc normalne jest,że nie będzie grał dobrze dlatego się dziwie, że lekarze pozwalają mu gra za wszelką cene. A Małecki mimo wszystko był najlepszy w derbach w I połowie z Wisły.Według mnie jeżeli skończymy na pierwszym miejscu tą rundę to Skorża powinien zostac a w zimie pomyśle o przebudowie drużyny. Tylko pewnie wyjdzie jak zwykle, bo nie ma kasy na transfery
|
Pytanie, bo nie wytrzymuje już. Dlaczego niektórzy z uporem maniaka forsują Alvareza, który nie ma wrzutki, daje się ogrywać i wyprzedzać, a każda przebitka to duża szansa na roztrzaskanie Pabla w drobny mak? Gdyby Burliga rozegrał trzy mecze, pewnie mielibyśmy coraz lepszego prawego obrońcę. Legia postawiła na Borysiuka i co? Kubowicz byłby gorszy swego czasu? Mieliśmy mistrza i viccemistrza ME! Te składy rozpierzchły się w p.... i dzisiaj jesteśmy w d...., bo nie wprowadziliśmy NIKOGO z dwóch dobrych roczników do drużyny.
|
|
Cytat:
ps. Brozinho bez formy i zdrowia, ale dalej bedzie na sile gral. Diaz tylko zmienia pozycje, dramatyczna forma pozostaje. Kirm cofa sie w rozwoju. Nie potrzebujemy przedszkolanki, potrzebujemy trenera. |
Cytat:
Z podrażnionym ambicjonalnie Kosowskim było tak, że gdy człowiek na niego patrzył to sam miał ochotę wejść na boisko i biegać od jednej bramki do drugiej. Nie trzeba nic mówić, jak to często czyni Małecki... Powiedzcie mi czy Sobolewski coś mówi? Wypowiada się na temat gry? Nie... On w ogóle dla mediów nie istnieje... On daje przykład swoją grą... Zaprawdę powiadam wam (:P) charakter i ambicje piłkarzy nie po słowach, a po czynach (tych na boisku) poznać możecie... |
Niech tylko Sobol dol składu wróci to opier... Małeckiego i skończy się jego gwiazdorstwo.Kto będzie motywacyjnym piłkarzem jak odejdzie Głowa i Sobol? Chyba nie Mały :lol:
|
Brożki do rezerw! :)
|
Cytat:
Czytam, że rozważa ściągnięcie Łobodzińskiego - kogo może wystawić? Ćwielonga. Następnie mamy coś o Małeckim - myśle, nie wierze, zaryzykuje i wpuści Leszczaka? Nie, Ćwielonga przesunie się do przodu, a za Małeckiego damy Cantoro. Później znowu mam nadzieje, piszą o Jopie... W końcu, przecież nawet jakiś obrońca z rezerw nie może być wolniejszy od niego! A jednak, za Jopa będzie grał Diaz, a na jego miejsce wróci Cantoro. :D Podobają mi się te rozkminki Skorży coraz bardziej. Czekam aż w końcu się w****i na poważnie, tupnie nogą i za Brożka do ataku wystawi Łobodzińskiego... A na skrzydlo przesunie Diaza, za którego na środku będzie grał Cantoro. :D A kogo dałby Skorża do ataku na super mocną Odrę gdyby poważnych kontuzji nabawili się jutro Brożek, Małecki, Boguski, Ćwielong, Łobodziński, Kirm i "zapchaj dziura" Diaz? http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21887/wisla_...mutny_470.jpeg Cantoro? Brożka z protezą na nodze? |
Zmiany kosmetyczne - jeżeli można to nazwać zmianami
|
No musze przyznac ze Maicej zawstydził samego Turbodymomena tym roszadami w składzie.
Rewolucja ,ilez musial sie głowic zeby wymyslec czy zauwazyc ze Jop czy Lobodzinski nie nadaja sie do gry nawet w 1 lidze ... |
Cytat:
|
Myślę, że Kosa to żadne panaceum na kłopoty Wisły. Nie ma żadnej Wisły w sercu, pamiętam mu kilka wywiadów i nigdy nie zapomnę. Nie nadaje się na żadnego kapitana, bo nie jest to człowiek czysty jak łza i oddany sprawie Gosiewski Kaczyńskim :) Natomiast z pewnością jest to niesłychanie solidny i waleczny najemnik, świetny zawodnik i zmarnowany piłkarz (to samo z Szymkiem).
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl