Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wiesniak842 02.11.2017 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486574)
I jeszcze jedna uwaga, gdyby nie duża grupa piszących, którzy zachowują się w temacie trenera jak klienci "Coffeshop Amnesia" (http://www.coffeeshopmenus.org/Amnes...s/Amnesia.html) i zwalniają trenera po każdym meczu (nawet czasami zwycięskim) to dyskusję można by prowadzić trochę inaczej.

Może zamiast wynajdywać wyimaginowane problemy (nie jesteśmy w top 3 - zwolnić trenera) to można by dyskutować o realnych problemach. Fajnie, że Gazeta Krakowska się tym zajęła. Szkoda, że dopiero 1 listopada 2017.

Wymien mi prosze forumowiczow z tej duzej grupy, piszacych o zwalnianiu trenera po kazdym meczu. Powaznie pytam.

TIR_DO_SŁUBIC 02.11.2017 16:15

https://i.imgflip.com/1yociq.jpg

szprotson 02.11.2017 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486575)
Publikacja GK z wczoraj, odpowiedź zarządu z dzisiaj.
Chyba zarząd od tego jest by rozwiązywać konflikty wśród pracowników klubu.

tylko ze jak dla mnie tą odpowiedzia Damian zastosowal typowa spychologię...a to nie konczy sie dobrze.

Karherop 02.11.2017 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1486573)
Zgadzam się, dobre przykłady. Zwróć jednak uwagę na zasadnicze różnice:

1. wtedy nie mieliśmy szerokiej kadry i zmienników - teraz mamy
2. wtedy teoretycznie graliśmy o coś (realne szanse na Mistrzostwo, europejskie puchary, Lazio) - teraz nie gramy o tak wysoką stawkę

Moim skromnym zdaniem ryzykowanie zdrowia zawodników w obecnej naszej sytuacji nie jest wiele warte. My mamy kim grać, u nas ma się kto pokazać, my nie musimy zdobyć Mistrzostwa/awansować do pucharów- my jedynie możemy.



Klasyczna dobra mina do złej gry w stylu naszego nowego Zarządu. (..)

Dużo rozsądnych słów jednak mam dwa ale..

Każdy trener gra o "coś" chocby o swoją posadę. W Polsce nie ma miejsca na model "angielski" gdzie sredni staż trenerski to 5 lat...a przynajmniej w Wisle nie ma. W Pogoni ostatnio oglosili wielki 2 letni projekt Maciej Skorża który przetrwal 4 miesiące.

I jeszcze raz podkreślę. Nie popieram tego, ale rozumiem przesłanki sztabu szkoleniowego. Po Kiko widać presję wyniku. Oj widac

Zarząd wg mnie zachowuje się prawidłowo. Nawet w tym wywiadzie Dukat nie chowa glowy w piasek, ale potwierdza pewne problemy. To normalna zasada, że daje zaufanie i wolną rękę, aż do momentu gdy coś nie ucieknie spoza kontroli... i trzeba jak teraz interweniować.

ashkeczup 02.11.2017 16:47

Wizjonerem to Kiko nie jest, bo gdyby był, to nie kazałby swoim zawodnikom grać 2 meczów, które przedłużą ich pauze o kolejne 2 miesiące, ale też nie stawiałby na nasz obecny hehe 'styl', bo w przyszłości nie będzie z tego żadnej korzyści. Kopania w przód można się nauczyć w miesiać, gra w piłkę wymaga trochę więcej czasu, pomysłu i mózgu za kierownicą.

Kurz 02.11.2017 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1486573)

Ci zawodnicy to profesjonaliści (teoretycznie). Sztab to też profesjonaliści (teoretycznie). Od przygotować do sezonu minęły 3 miesiące. Jeżeli zaległości nie zostały do tego momentu nadrobione to o czymś to niedobrze świadczy- albo o lenistwie piłkarzy (nie poświęcają wolnego czasu na samodzielną pracę) albo o niekompetencji sztabu (obciążanie są skrajnie niewłaściwe dobrane, bądź nie dobrane w ogóle).

Oczywiście, gdyby był zespół rezerw to byłaby bajka. Ale nie ma. Dlaczego nie możemy grać sparingów jeden raz w tygodniu z jakimiś, z całym szacunkiem, leszczami?


Nie wiem czy "profesjonalizm" to dobre słowo w tej sytuacji. Duża część piłkarzy, których sprowadziliśmy nie grała do tej pory w takiej "siłowej" lidze. To samo przeżywają nasi zawodnicy, gdy przechodzą do silniejszych lig; potrzebują pół roku albo rok na przystosowanie się do innych obciążeń, tempa itd. Klub z kolei musi mieć wyniki tu i teraz, dlatego zajeżdżamy piłkarzy. Gdybyśmy tego nie robili, byłoby mniej punktów i pewnie nowy trener.

Pero 03.11.2017 15:12

Pisałem o tej sprawie już kilkakrotnie.
Widać sprawa jest już tak irytująca ze wypłyneła do Krakowskiej.

Wszystko w tym artykule zgadza sie z tym o czym słyszałem do tej pory.
Pewny jedynie nie jestem jak jest z monitorowaniem ale znając zdolności techniczne naszego szpeca od przygotowania to może tak być.

Ponoć sprzętu który zakupiony został na prośbe Bahra nie umiał obsługiwać.

Nie wiem na ile Pan Dukat jest przy drużynie i zna pewne kwestie. Jedno co wiem to o wszystkim wie Junco/ W sensie o tym że Kiko jest mądrzejszy od lekarzy...

czaro 03.11.2017 16:15

Przejrzałem ostatnie strony i zerknąłem na artykuły. Przepraszam, ale nie mam czasu czytać więcej. Jeżeli dobrze rozumiem Ramirez wystawia na mecze zawodników, którzy nie są na to gotowi i których występ zagraża zdrowiu. Nie tylko tych, którzy nie są przygotowani wytrzymałościowo i kondycyjnie, ale także tych, którzy mają niezaleczone urazy.

W mojej opinii na pierwszym miejscu powinno być zdrowie zawodników. Jeżeli zbliża się mecz sezonu, decydujący o awansie etc. i na własne ryzyko chcą wystąpić, a trener zgadza się również ponieść odpowiedzialność za wystawienie takiego piłkarza, to ok, niech w drodze wyjątku grają. Natomiast w pozostałych przypadkach (czyli dla nas 90% meczów) grać powinni tylko ci, których występ nie zagraża zdrowiu. Nie chcę w Wiśle ludzi, którzy dla swoich własnych celów (bo nie klubu, nie oszukujmy się) instrumentalnie posługują się innymi ludźmi.

Należałoby się także zastanowić, czy zawodnik, którego trener wstawia do składu i który dostaje polecenie gry pomimo zaleceń lekarskich, nie ma roszczenia wobec klubu w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu. Wówczas zachowanie Ramireza nie tylko byłoby niemoralne i nieprzystające do dobrego imienia Wisły, ale także narażało klub na odpowiedzialność prawną.

Do tego, jeżeli słowa kolegów są prawdziwe, należy się poważnie zastanowić nad dalszą współpracą z trenerem od przygotowania fizycznego. Nie wiem, skąd wyciągnął go Ramirez, ale jak na trenera z hiszpańskiej okręgówki ma całkiem spory tupet. Może mógłby swój zapał skierować na pogłębianie własnej wiedzy i troskę o formę zespołu, a nie wtrącanie się w sprawy kadrowe, na których - najwyraźniej - się nie zna.

TIR_DO_SŁUBIC 03.11.2017 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1486626)
Przejrzałem ostatnie strony i zerknąłem na artykuły. Przepraszam, ale nie mam czasu czytać więcej. Jeżeli dobrze rozumiem Ramirez wystawia na mecze zawodników, którzy nie są na to gotowi i których występ zagraża zdrowiu. Nie tylko tych, którzy nie są przygotowani wytrzymałościowo i kondycyjnie, ale także tych, którzy mają niezaleczone urazy.

W mojej opinii na pierwszym miejscu powinno być zdrowie zawodników. Jeżeli zbliża się mecz sezonu, decydujący o awansie etc. i na własne ryzyko chcą wystąpić, a trener zgadza się również ponieść odpowiedzialność za wystawienie takiego piłkarza, to ok, niech w drodze wyjątku grają. Natomiast w pozostałych przypadkach (czyli dla nas 90% meczów) grać powinni tylko ci, których występ nie zagraża zdrowiu. Nie chcę w Wiśle ludzi, którzy dla swoich własnych celów (bo nie klubu, nie oszukujmy się) instrumentalnie posługują się innymi ludźmi.

Należałoby się także zastanowić, czy zawodnik, którego trener wstawia do składu i który dostaje polecenie gry pomimo zaleceń lekarskich, nie ma roszczenia wobec klubu w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu. Wówczas zachowanie Ramireza nie tylko byłoby niemoralne i nieprzystające do dobrego imienia Wisły, ale także narażało klub na odpowiedzialność prawną.

Do tego, jeżeli słowa kolegów są prawdziwe, należy się poważnie zastanowić nad dalszą współpracą z trenerem od przygotowania fizycznego. Nie wiem, skąd wyciągnął go Ramirez, ale jak na trenera z hiszpańskiej okręgówki ma całkiem spory tupet. Może mógłby swój zapał skierować na pogłębianie własnej wiedzy i troskę o formę zespołu, a nie wtrącanie się w sprawy kadrowe, na których - najwyraźniej - się nie zna.

Jordi Jodar. Trener przygotowania fizycznego, który przyszedł do nas z Hong-Kongu.

http://www.dziennikpolski24.pl/sport...arzy,11657118/
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...le=Jordi_Jodar

czaro 03.11.2017 16:49

Długą drogę do Krakowa przebył w takim razie ten fachowiec.

kbr 03.11.2017 16:56

Ciekawe jak wyglądałyby komentarze gdyby taki artykuł odnośnie przygotowania fizycznego pojawił się za czasów Smudy.

AgresywnyChomik 03.11.2017 16:57

Zmiencie nazwe tematu na "Jak dojebac sie do Ramireza"

szprotson 03.11.2017 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1486635)
Długą drogę do Krakowa przebył w takim razie ten fachowiec.

Prosze sformułuj zarzut majac jakies podstawy...

Bo wydaje mi sie ze szukasz czegoś na siłe.

Snow 03.11.2017 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1486640)
Zmiencie nazwe tematu na "Jak dojebac sie do Ramireza"

Dokladnie.

Dla mnie zalosni sa ci 'anonimowi informatorzy' - jesli w ogole istnieja to mam nadzieje, ze wyjdzie kto to i zostana jak najszybciej wyj...ni na zbity pysk.

Takie rzeczy zalatwia sie wewnatrz druzyny, a nie z pismakami.

TIR_DO_SŁUBIC 03.11.2017 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1486642)
Dokladnie.

Dla mnie zalosni sa ci 'anonimowi informatorzy' - jesli w ogole istanieja to mam nadzieje, ze wyjdzie kto to i zostana wyj...ni na zbity pysk.

Takie rzeczy zalatwia sie wewnatrz druzyny, a nie z pismakami.

No cóż. Najpewniej to nie są obcokrajowcy, jeśli mowa o piłkarzach.

Snow 03.11.2017 17:09

Najpewniej nie sa to w ogole pilkarze, bo jedyni ktorzy mogli by miec pretensje to wlasnie ... obcokrajowcy. Cuesta i Velez.

Bo chyba nie mowimy o krotkim urazie Maleckiego, Brozku - ktory wszedzie apeluje o wiecej minut w 1 skladzie, czy majacym swoje lata Glowackim?

TIR_DO_SŁUBIC 03.11.2017 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1486644)
Najpewniej nie sa to w ogole pilkarze, bo jedyni ktorzy mogli by miec pretensje to wlasnie ... obcokrajowcy. Cuesta i Velez.

Bo chyba nie mowimy o krotkim urazie Maleckiego, Brozku - ktory wszedzie apeluje o wiecej minut w 1 skladzie, czy majacym swoje lata Glowackim?

Myślisz, że Cuesta i Velez kopaliby doła pod swoim amigo (ich dobre występy we Wiśle to potencjalna możliwość transferu i lepszego zarobku)?

Głowacki nie, bo ma charakter. Ale Brożek i Małecki? Dlaczego nie?

Chociaż kto to wie. Nie jest sielankowo. Ale mimo wszystko chyba nieprzypadkowo.

Snow 03.11.2017 17:15

Bo obydwu ma taki charakter, ze predzej probowali by wymusic gre gdy nie sa w 100% gotowi, nizli ktos by probowal ich do czegos zmuszac.
Tutaj np. zmuszony do gry po kontuzji Malecki: https://youtu.be/M8zQTyn56DE?t=2m33s

FraMat 03.11.2017 17:18

Obydwoje... znowu kurna to samo: czyli Małecka i Brożek? czy Brożkówna i Małecki?

W.S 03.11.2017 17:37

Czyli jak strzelaliśmy gole w końcówce, to Wisła świetnie przygotowana i dobry ten Jordi
a teraz nagle Wisła już źle przygotowana i Jordi jest zły

Karherop 03.11.2017 17:39

Sobolewskiego skreślcie z waszej listy informatorów, z dziennikarzami nie rozmawia :P

Snow 03.11.2017 17:45

Moim zdaniem jakis blad zostal popelniony z wprowadzaniem zawodnikow zakontraktowanych po okresie przygotowaczym.
Praktycznie nie ma problemow z tymi, ktorzy go przepracowali od deski do deski.
I tyle.

wiesniak842 03.11.2017 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W.S (Post 1486649)
Czyli jak strzelaliśmy gole w końcówce, to Wisła świetnie przygotowana i dobry ten Jordi
a teraz nagle Wisła już źle przygotowana i Jordi jest zły

Radze sobie sprawdzic na ile meczow tego "swietnego przygotowania" im wystarczylo. Kontuzje pomine bo szkoda strzepic ryja. Poza tym to zwolennicy Kiko piali peany na temat "Kiko time" i swietnego przygotowania:D Snow ma akurat racje. Jakis blad popelniono przy wprowadzaniu nowych zawodnikow w trakcie sezonu.

KOMINEK 03.11.2017 18:43

Na dzień dzisiejszy
Real Madryt Navas, Luca, Carvajal, Kovačić, Bale, Rafa Varane
Bayern Monachium : Manuel Neuer, Franck Ribéry, Juan Bernat, Thomas Müller, Joshua Kimmich, Kingsley Coman
Borussia Dortmund: Marco Reus, Erik Durm, Lukasz Piszczek, Sebastian Rode

Więcej mi się nie chciało szukać.
Ale co ja tam wiem

wiesniak842 03.11.2017 18:48

I o czym to niby ma swiadczyc??? Przeciez nikt nie ma pretensji do tego, ze kontuzje sa.

W.S 03.11.2017 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486653)
Radze sobie sprawdzic na ile meczow tego "swietnego przygotowania" im wystarczylo. Kontuzje pomine bo szkoda strzepic ryja. Poza tym to zwolennicy Kiko piali peany na temat "Kiko time" i swietnego przygotowania:D Snow ma akurat racje. Jakis blad popelniono przy wprowadzaniu nowych zawodnikow w trakcie sezonu.

Poprostu wkurza mnie to ciągłe gadanie o przygotowniu.
Kto nie byłby trenerem od przygotowania, to i tak co sezon musi pojawić się ten temat.
Cuesta jak i Velez zostali wpuszczeni za szybko no i efekty mamy

wiesniak842 03.11.2017 19:02

Zasadniczo sie z tym zgadzam. Niektorych kontuzji mozna bylo uniknac.

brylant17 03.11.2017 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1486657)
Na dzień dzisiejszy
Real Madryt Navas, Luca, Carvajal, Kovačić, Bale, Rafa Varane
Bayern Monachium : Manuel Neuer, Franck Ribéry, Juan Bernat, Thomas Müller, Joshua Kimmich, Kingsley Coman
Borussia Dortmund: Marco Reus, Erik Durm, Lukasz Piszczek, Sebastian Rode

Więcej mi się nie chciało szukać.
Ale co ja tam wiem

Ale gównoburzę wywołał TIR_DO_SŁUBIC niech zasiada za sterami i odpowiada też za przygotowanie fizyczne

ashkeczup 03.11.2017 19:46

Wszystko to nie zmienia faktu, że jeśli Kiko kazał grać komuś z kontuzjami mimo ich woli, ryzykując przy tym ich zdrowie, to jest podczłowiekiem.

TIR_DO_SŁUBIC 03.11.2017 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1486662)
Ale gównoburzę wywołał TIR_DO_SŁUBIC niech zasiada za sterami i odpowiada też za przygotowanie fizyczne

.... mnie interesuje Bayern, Real, Borussia. Mnie interesuje Wisła i udowodniona niekompetencja trenera (za artykułem prasowym).

Jak zwykle nie wnosisz nic do dyskusji poza szczekaniem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl