Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Drozd 21.03.2023 22:33

Luis będzie chciał złapać żółtą a dostanie czerwoną, tak się mogą skończyć kombinacje. Zresztą bez niego też damy radę. Nawet z ŁKS, siłą jest zespół wiara i chęci.

Karherop 31.03.2023 13:17

Wraca La 1 liga a wraz z nią już dziś mecz TBB - Ruch

Po dzisiejszym meczu może się okazać że poznamy nowego rywala w walce o 2 miejsce. Nie trudno sobie wyobrazić za 3 kolejki Ruch na 4 miejscu w tabeli.

Jaroo1 31.03.2023 13:28

Cytat:

Wraca La 1 liga
A to już nie jest LigĘ tylko La 1 liga? :D

Ruch może szybk spaść na 4 a później się obudzić i wskoczyć na 1 :P Także żadnego rywala raczej do praktycznie końca sezonu nie poznamy. Będzie się pewnie trzeba bić z Ruchem, ŁKSem i Niecieczą o miejsca 1-4

Karherop 31.03.2023 21:33

Oficjalnie w grze o awans do ekstraklasy mamy wszystko w swoich rękach. Matematycznie wygrywając wszystko mamy ekstraklasę.

I sprawdza się scenariusz o którym wspominałem, czyli na rywala nr 2 do awansu wyrasta BBT. Ruch leci w dół.

Wojtas 31.03.2023 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598657)
Oficjalnie w grze o awans do ekstraklasy mamy wszystko w swoich rękach. Matematycznie wygrywając wszystko mamy ekstraklasę.

I sprawdza się scenariusz o którym wspominałem, czyli na rywala nr 2 do awansu wyrasta BBT. Ruch leci w dół.


bo ten Ruch tak naprawde jest cieniutki,(o awans ŁKS jest duzo lepszy)
ogladam czasem kawałki ich meczów i to ze sa na takim miejscu w tabeli to naprawde i tak na wyrost,a raczej pokazuje miernosc poziomu 1 ligi (jakby jakis był ....)

Pulpet 01.04.2023 05:29

Też mam wrażenie, że Ruch spuchnie. Moim zdaniem napędzani są entuzjazmem i świeżością tych młodych chłopaków, ale w ostatecznym rozrachunku przegonimy ich jakościąi doświadczeniem naszej kadry. Termalica też może ich przeskoczyć.

krysztal 01.04.2023 09:30

Na razie nadal mają kontrolę i wszystko w swoich rękach

Elendil 01.04.2023 12:16

zdecydowanie za wcześnie na jakieś cieszynki, jak wygramy wszystko w kwietniu, to pogadamy... Jeszcze gdyby Ruch przegrał w ekipą z dołu, to rozumiem, ale oni przegrali i tak z naszym bezpośrednim rywalem, który na dodatek ma zaległy mecz do rozegrania.

Karherop 01.04.2023 21:00

Wygrany 7 mecz z 16. Jeszcze 9 do końca. Teoria mówi że trzeba wygrać minimum 6 z 9, równe 2/3 spotkań.

Przy okazji korzystny wynik w Gdyni i Arka się raczej wypisuje z walki o top2. Nie przy takiej formie.

Jutro przekonamy się też w jakiej formie jest naprawdę Puszcza, bo wcale nie tak mocny Sosnowiec może ją zaskoczyć.

pepe72 01.04.2023 21:46

Mecz, który miał być łatwo wygrany został łatwo wygrany.
Staty po meczu. Na pewno zachowamy 3 miejsce!
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          25    13    12
punkty            45    25    20
średnia            1,80  1,92  1,67
Procent meczów    74%         
             
Baraże            53         
brakuje            8         
średnia na mecz    0,89
             
awans vice        64         
Brakuje          19
średnia na mecz    2,11
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          23   
średnia na mecz    2,56
najwcz. w kolejce 33

Żarty się skończyły, zaczęły się schody.

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2023 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598721)
Wygrany 7 mecz z 16. Jeszcze 9 do końca. Teoria mówi że trzeba wygrać minimum 6 z 9, równe 2/3 spotkań.

Przy okazji korzystny wynik w Gdyni i Arka się raczej wypisuje z walki o top2. Nie przy takiej formie.

Jutro przekonamy się też w jakiej formie jest naprawdę Puszcza, bo wcale nie tak mocny Sosnowiec może ją zaskoczyć.

myśle że już jest ten czas gdy można stwierdzić że o top dwa powalczy już tylko ktoś z grupy

ŁKS , RUCH, TERMALICA ,MY

Blixa 01.04.2023 22:34

Moment prawdy nadchodzi. W najgorszym wypadku za ch**a nie mozemy oddać trzeciego miejsca.

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2023 22:39

a to ma jakieś znaczenie 3 czy 6 ?

Grisza1 01.04.2023 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1598742)
a to ma jakieś znaczenie 3 czy 6 ?

No ma. Trzeci miejsce obydwa mecze barażowe gra u siebie. Szóste miejsce obydwa na wyjeździe.

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2023 23:01

ok , nie wiedzialem

Karherop 01.04.2023 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1596719)
W tym sezonie będzie potrzeba 64-65 punktów
Tego scenariusza w przypadku Wisły nawet nie ma sensu rozważać.
Tutaj trzeba będzie ostro się.spinać, żeby dobić do 50 - potrzebnych do baraży

Chyba się ostro spielismy :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598237)
Czysto matematycznie - w naszych rękach a właściwie nogach jest max 3 miejsce.
Hipotetycznie - możemy wygrać i z Ruchem i ŁKSem a i tak zająć 3 miejsce.

Matematyka z nami kibicami.

To co jeszcze niedawno było naszym maxem, dziś się wydaje minimum (4 miejsce).

Co pewne, wyścig po awans będzie pasjonujący. Liczę że z Puszcza nie pękniemy, zresztą jak ktoś ma pękać to rywale przed meczami z nami a nie odwrotnie.

sandomingo 01.04.2023 23:38

Baraże coraz bliżej, to fakt!
3 najbliższe mecze wyznaczą realne cele.
Żeby marzenia o bezpośrednim awansie mialy swój ciąg dalszy to potrzeba w nich minimum 7 pkt.
Mimo wszystko nadal potrzebujemy ok 20 pkt, moze nawet 22 do 2 miejsca.
Czyli bilans 7-1-1 do konca sezonu. Dla mnie to jest scenariusz SF

krysztal 01.04.2023 23:55

Tak na chłodno rzuciłem okiem na tabelę wiosny.Właściwie to czego my się obawiamy?Puszcza wiosną jest cieniem drużyny która tak solidnie punktowała jesienią.Skra,Odra Czy Sandecja lepiej punktują od nich nie wspominając o Resovii.Jak sami sobie nie zrobimy krzywdy to Puszcza może nam skoczyć.

pepe72 02.04.2023 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1598737)
myśle że już jest ten czas gdy można stwierdzić że o top dwa powalczy już tylko ktoś z grupy

ŁKS , RUCH, TERMALICA ,MY

Co nie znaczy, że ktokolwiek się przed nami położy. Poza tym Puszcza ma jeszcze mecz w tej kolejce i zaległy z BBT.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1598749)
Tak na chłodno rzuciłem okiem na tabelę wiosny.Właściwie to czego my się obawiamy?Puszcza wiosną jest cieniem drużyny która tak solidnie punktowała jesienią.Skra,Odra Czy Sandecja lepiej punktują od nich nie wspominając o Resovii.Jak sami sobie nie zrobimy krzywdy to Puszcza może nam skoczyć.

Puszcza ma mecz zaległy więc z tym "cieniem" to bym tak nie przesadzał. Być może ŁKS tak myślał, a 3 marca w Niepołomicach było 1:0.

noname7 02.04.2023 03:07

.
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598748)
Baraże coraz bliżej, to fakt!
3 najbliższe mecze wyznaczą realne cele.
Żeby marzenia o bezpośrednim awansie mialy swój ciąg dalszy to potrzeba w nich minimum 7 pkt.
Mimo wszystko nadal potrzebujemy ok 20 pkt, moze nawet 22 do 2 miejsca.
Czyli bilans 7-1-1 do konca sezonu. Dla mnie to jest scenariusz SF

6 2 1 tez moze dac. Bardzo realne - Chojniczanka , Sosnowiec , Stal Rzeszów , Niecziecza - DOM , Leczna , Ruch , LKS , Podbe wyjazdy. Poza tym - ta liga jest zalosna w kosmos , a Wisla ma ciezkich kotow - jak na nią - w składzie.

orm 02.04.2023 05:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598748)
Baraże coraz bliżej, to fakt!
3 najbliższe mecze wyznaczą realne cele.
Żeby marzenia o bezpośrednim awansie mialy swój ciąg dalszy to potrzeba w nich minimum 7 pkt.
Mimo wszystko nadal potrzebujemy ok 20 pkt, moze nawet 22 do 2 miejsca.
Czyli bilans 7-1-1 do konca sezonu. Dla mnie to jest scenariusz SF

Nadrobienie 1 pkt w 9 meczach to SF?

Inna sprawa, że mecze z czołówką dopiero przed nami

Karherop 02.04.2023 07:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598748)
Baraże coraz bliżej, to fakt!
3 najbliższe mecze wyznaczą realne cele.
Żeby marzenia o bezpośrednim awansie mialy swój ciąg dalszy to potrzeba w nich minimum 7 pkt.
Mimo wszystko nadal potrzebujemy ok 20 pkt, moze nawet 22 do 2 miejsca.
Czyli bilans 7-1-1 do konca sezonu. Dla mnie to jest scenariusz SF

S-f to byłoby obecnie dla takiego Podbeskidzia, dla nas jest to po prostu z możliwych scenariuszy.

Obecnie zdobyliśmy 21/21 pkt, obstawiam że 20/27 jest do osiągnięcia w pozostałej części sezonu i da to awans.

Drozd 02.04.2023 08:06

Jeżeli przed meczem w Niepołomicach nie wypuszczą na boisko kultywatora to nie mają z nami szans. Przed pierwszym meczem pisałem, że celem powinien być bezpośredni awans. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie było, stąd seria której jesteśmy świadkami. Teraz zaczyna się poważniejsze granie z drużynami które też mają jakieś ambicje, co wcale nie musi znaczyć, że będzie trudniej bo dotąd łatwo nie było. Stawiam, że wygrywając w Łodzi wygramy całą ligę. A celem powinno być teraz wygrać wszystko i nie jest to S-f.

Arked 02.04.2023 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orm (Post 1598753)
Nadrobienie 1 pkt w 9 meczach to SF?

Inna sprawa, że mecze z czołówką dopiero przed nami

Z drugiej strony mecze z czołówką to tzw. mecze o 6 punktów co paradoksalnie jest dla nas korzystne, bo możemy sami załatwić sprawę bez oglądania się na innych.

Skawa Wadowice 02.04.2023 08:31

Teraz nastepne druzyny beda chcialy nas atakowac. Obrona dalej u nas elektryczna. Otworzy sie miejsce w ataku. Sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladac. Najbardziej obawiam sie jednak brukbetu. Ruch to jednak beniaminek i brakuje mu juz umiejetnosci technicznych, LKS to twor Kazia wiec bronic tez nie bedzie umial. A brukbet swiezo spadl z ekstraklasy i maja po nas najlepsza kadre.

Jaroo1 02.04.2023 08:35

Wisła pokazała, że meczów u siebie czy to na wyjeździe z dołem i środkiem tabeli nie ma się co obawiać bo po prostu rozjeżdżamy w nich rywali, także można być "pewnym" punktów z CHojniczanką itp
Ale teraz wchodzimy szczebel wyżej i praktyczne co tydzień gramy z kimś z czołówki i to często na wyjeździe. I tu będzie trzeba pokazać swoją wyższość, okaże się czy stać też klub na regularne wygrywanie takich meczów. Jeśli tak, jeśli dobrze zapunktujemy z taką Puszczą czy później Ruchem, to dalej nawet może być wpadka z ŁKSem itd i tu już nie tyle rywale, brak farta itp ale własna nieporadność mogłaby nas pozbawić braku awansu bezpośredniego, bo ta druzyna ma wszystko aby ogolić średnie zespoły bez większego wysiłku, jeśli dołoży jeszcze tę cegiełkę w tych pierwszych meczach z bezpośrednimi rywalami do awansu, to już później tylko cud by sprawił, że to zepsujemy.

Karherop 02.04.2023 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1598760)
Teraz nastepne druzyny beda chcialy nas atakowac. Obrona dalej u nas elektryczna. Otworzy sie miejsce w ataku. Sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladac. Najbardziej obawiam sie jednak brukbetu. Ruch to jednak beniaminek i brakuje mu juz umiejetnosci technicznych, LKS to twor Kazia wiec bronic tez nie bedzie umial. A brukbet swiezo spadl z ekstraklasy i maja po nas najlepsza kadre.

Dlatego scenariusz w którym i my i BBT są w top 2 to już nie s-f.

Co ciekawe zresztą bukmacherzy na starcie ligi tak właśnie typowali zespoły do awansu.

Wszyscy mówią że najbliższe 2-3 kolejki coś rozstrzygną, a wg mnie kluczowe będą kolejki 30-32 czyli ŁKS, BBT i PBB

Najbliższe 4 mecze to rywale którzy bardzo odstają od nas poziomem gry i technicznym i taktycznym. Nadrabiają fizycznością, zaangażowaniem i stanem murawy (Niepołomice oraz Gliwice).

A jak sobie radzimy z takimi rywalami pokazało ostatnie 7 spotkań.

pepe72 02.04.2023 09:10

Zostało 14 meczów pomiędzy top7:
K26 Ruch-Podbeskidzie
K26 Puszcza-Wisła
K23 Bruk Bet-Puszcza (12 kwietnia)
K27 Bruk Bet-ŁKS (16 kwietnia)
K28 ŁKS-Podbeskidzie
K28 Ruch-Wisła
K29 Podbeskidzie-Bruk Bet
K29 Arka-Puszcza
K30 ŁKS-Wisła
K31 Arka-Ruch
K31 Wisła-Bruk Bet
K32 Podbeskidzie-Wisła
K33 Arka-ŁKS
K34 Bruk Bet-Arka

A nasz kalendarz to:
w Puszcza
d Stal
w Ruch
d Chojniczanka
w ŁKS
d Bruk-Bet
w Podbeskidzie
d Zagłębie
w Górnik Ł

Jeszcze się dużo może zdarzyć.

Skawa Wadowice 02.04.2023 09:34

Łęczna ma u siebie na rozkładzie LKS, Brukbet i nas. Od kąd Mamrot tam przyszedł to grają nieźle i punktują regularnie. Tutaj po cichu liczę, że ŁKS i Brubet polegną. My jestesmy w ostaniej kolejce wiec moze juz bedzie coś wiadomo XD

nero 02.04.2023 09:38

7 zwycięstw pod rząd, czy może nam już odjebać i możemy zacząć liczyć ile kolejek przed końcem sezonu zapewnimy sobie awans? :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl