Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

sandomingo 08.10.2018 18:52

Brawo Panowie, czekamy!

Wit.Ek. 09.10.2018 08:17

Dawno nie byłem tak szczęśliwy jak wczoraj.

Od przyjmowania Socios dzieli nas tak na prawdę wyłącznie jedno spotkanie Zarządu.

Chodzi o podjęcie uchwał o wysokości składek i wpisowego. Te uchwały muszą być ponieważ statut jasno mówi że członkiem zostaje się po zaplaceniu wpisowego więc po prostu musimy jasno określić wysokość tego wpisowego.

Pewnie w trakcie posiedzenia Zarządu przyjmiemy jeszcze kilka regulacji które precyzować będą na przykład zasady przyjmowania członków tak by były jasne na przykład zasady honorowania przez nas deklaracji przesłanej w formie dokumwntowej co będzie podstawą przyjmowania członków nie mieszkających w Krakowie, chcących pomagać Wiśle.

Tak czy siak. Zarząd odbędzie się bez zbędnej zwłoki :)

JudasPriest 09.10.2018 10:01

Mam pytanie. Czy można zrobić z Socios organizację pożytku publicznego? Wtedy każdy mógłby 1%pofatku przesłać

Wit.Ek. 09.10.2018 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1516135)
Mam pytanie. Czy można zrobić z Socios organizację pożytku publicznego? Wtedy każdy mógłby 1%pofatku przesłać

Tak to możliwe ale dopiero od 2021 roku gdy będziemy rozliczać podatek za 2020 będziemy mogli móc się z tego cieszyć.

Socios Wisła Kraków 14.10.2018 21:55

Panie i Panowie - zaczynamy! :)

https://socioswisla.pl/

MaLk 14.10.2018 22:10

Jak już wspominałem na sb, w klauzuli RODO jest błąd. Podstawą przetwarzania danych nie jest dobrowolna zgoda.

Jeśli mi nie wierzycie, spróbujcie sobie wyobrazić sytuację w której zostaję członkiem stowarzyszenia i cofam zgodę na przetwarzanie danych... ;)

krakus76_ 15.10.2018 05:23

Takie pytanie techniczne. Nie przewidujecie kontaktu telefonicznego ?

wiesniak842 15.10.2018 05:36

Przy okazji poprosimy o jakieś dane konta/paypala/innej metody dla zagranicznych wpłat (wiem, że takie dane prędzej czy później się pojawią, ale im szybciej tym lepiej więc ponaglam;)).

Wit.Ek. 15.10.2018 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1516362)
Jak już wspominałem na sb, w klauzuli RODO jest błąd. Podstawą przetwarzania danych nie jest dobrowolna zgoda.

Podstawą przetwarzania czyli mówiąc po ludzku "posługiwania się danymi" jest udzielenie zgody. I udzielenie jej jest dobrowolne bo nikogo nie zmusimy do tego by jej udzielił.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1516362)

Jeśli mi nie wierzycie, spróbujcie sobie wyobrazić sytuację w której zostaję członkiem stowarzyszenia i cofam zgodę na przetwarzanie danych... ;)

Możesz wycofać zgodę. Masz do tego prawo i tego prawa nikt Ci nie może odebrać. To wynika wprost z zapisów RODO. Informowanie, że masz takie prawo, jest nawet jednym z naszych obowiązków.

Jeśli jednak wycofasz dobrowolną zgodę utracisz członkostwo.

Wit.Ek. 15.10.2018 08:39

To wspaniałe uczucie widzieć już pierwsze deklaracje na poczcie
Że strony Zarządu obiecuję że będziemy szybko przyjmować...

szym_ek 15.10.2018 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1516364)
Przy okazji poprosimy o jakieś dane konta/paypala/innej metody dla zagranicznych wpłat (wiem, że takie dane prędzej czy później się pojawią, ale im szybciej tym lepiej więc ponaglam;)).

https://azimo.com/en

Polecem, możesz wysłać kasę bezpośrednio na polski rachunek bankowy (jeśli dobrze pamiętam to pierwszy raz za free)

MaLk 15.10.2018 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1516365)
Podstawą przetwarzania czyli mówiąc po ludzku "posługiwania się danymi" jest udzielenie zgody. I udzielenie jej jest dobrowolne bo nikogo nie zmusimy do tego by jej udzielił.

Możesz wycofać zgodę. Masz do tego prawo i tego prawa nikt Ci nie może odebrać. To wynika wprost z zapisów RODO. Informowanie, że masz takie prawo, jest nawet jednym z naszych obowiązków.

Jeśli jednak wycofasz dobrowolną zgodę utracisz członkostwo.

Jeśli wycofam zgodę po uzyskaniu statusu członka zwyczajnego, zgodnie z konstrukcją, jaką przyjęliście w klauzuli informacyjnej, nie będziecie w stanie pozbawić mnie członkostwa w sposób opisany w statucie. A jeśli przeniesiecie się wtedy na inną podstawę, której nie wymieniliście w klauzuli informacyjnej, to znaczy, że wprowadziliście w tej klauzuli odbiorców w błąd.

Po prostu przemyślcie sobie czy zgoda jest jedyną podstawą przetwarzania danych w stowarzyszeniu... ;)

silver03 15.10.2018 10:42

Byłaby możliwość umieścić jakiś szybki odnośnik do strony Socios na tym forum?

Preclarz 15.10.2018 11:47

No to teraz 216 zadeklarowanych do konca miesiaca niech zrobi ten nastepny krok...$$$.

krakus76_ 15.10.2018 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Preclarz (Post 1516373)
No to teraz 216 zadeklarowanych do konca miesiaca niech zrobi ten nastepny krok...$$$.

Zawsze mnie zastanawiało na ile takie deklaracje są wiarygodne (z punktu widzenia socjologicznego). Przykład FB pokazuję że liczba osób deklarujących uczestnictwo w jakimś wydarzeniu ma się nijak do rzeczywistości.

Tu trochę może być inaczej bo robienie z gęby cholewę trochę kompromituje osobę składającą deklarację (jeśli oczywiście pójdzie za tym oficjalna informacja kto z deklarujących z forum dotrzymał słowa - podając nicki tych forumowiczów).

As 15.10.2018 13:02

Mam krotkie dwa pytania.

1 - Czy oprocz tego Transferwise jest tez mozliwosc oplaty skladki przez PayPal?
2 - Czy macie dane konta bankowego do przelewow zza graniy? Osobiscie wolalbym sobie ustawic stale zlecenie.

szym_ek 15.10.2018 13:20

deklaracja wysłana

Czy możecie napisać ile deklaracji dostaliście w pierwszy dzień ? Pytam z ciekawości :P

Preclarz 15.10.2018 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1516378)
Mam krotkie dwa pytania.
2 - Czy macie dane konta bankowego do przelewow zza graniy? Osobiscie wolalbym sobie ustawic stale zlecenie.

Zakladasz na przyklad konto na cinkciarzu i tam mozna ustawic zlecenie stale takze majac konto zagraniczne i oni to przelewaja na polskie.

As 15.10.2018 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Preclarz (Post 1516380)
Zakladasz na przyklad konto na cinkciarzu i tam mozna ustawic zlecenie stale takze majac konto zagraniczne i oni to przelewaja na polskie.

Wyglada na to, ze wprowadziles mnie w blad.
Zalozylem sobie konto na cinkciarzu, chce sprawdzic opcje zlecenia stalego i otrzymuje taki oto komunikat:

"Uwaga! Utworzenie stałego zlecenia będzie możliwe po dodaniu polskiego konta walutowego i złotówkowego do naszego systemu."

Nie mam i nigdy nie posiadalem konta w Polsce :/

petred 15.10.2018 13:54

Jak mieszkam za granicą ale mam też zameldowanie w Polsce to w deklaracji o miejscu zamieszkania wpisuję adres zagraniczny, tak?

krakus76_ 15.10.2018 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1516381)
Wyglada na to, ze wprowadziles mnie w blad.
Zalozylem sobie konto na cinkciarzu, chce sprawdzic opcje zlecenia stalego i otrzymuje taki oto komunikat:

"Uwaga! Utworzenie stałego zlecenia będzie możliwe po dodaniu polskiego konta walutowego i złotówkowego do naszego systemu."

Nie mam i nigdy nie posiadalem konta w Polsce :/

A droga elektroniczną nie możesz takiego konta założyć ? Z tego co wiem to teraz chyba standard w większości banków.

Preclarz 15.10.2018 14:02

As, zasil portfel walutowy i bedziesz mogl wysylac.

As 15.10.2018 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1516383)
A droga elektroniczną nie możesz takiego konta założyć ? Z tego co wiem to teraz chyba standard w większości banków.

Przeciez to bez sensu zebym zakladal konto w Polsce na jedno zlecenie.

- Niech podadza swoj IBAN dla platnosci zagranicznych i po problemie.

As 15.10.2018 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Preclarz (Post 1516384)
As, zasil portfel walutowy i bedziesz mogl wysylac.

Z tego co widze to chca zebym "podpial" polski rachunek bankowy.

Preclarz 15.10.2018 14:13

Mozesz dodac rachunek bankowy spoza Polski i potem uzyc go do zasilenia portfela walutowego, ktory z kolei posluzy do zlecen stalych.

Laszi 15.10.2018 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez petred (Post 1516382)
Jak mieszkam za granicą ale mam też zameldowanie w Polsce to w deklaracji o miejscu zamieszkania wpisuję adres zagraniczny, tak?

Nie. Adres wpisz taki jak masz wpisany w rachunku bankowym.

wiertar 15.10.2018 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1516386)
Z tego co widze to chca zebym "podpial" polski rachunek bankowy.

a revolut nie ma polecenia stalego zlecenia?

wiesniak842 15.10.2018 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1516396)
a revolut nie ma polecenia stalego zlecenia?

Ma. Ja wlasnie tak dzisiaj wplacilem 200zl. Poki co czekam na cynk od zarzadu czy wszystko poszlo gladko i sprawnie;)

lopez71 15.10.2018 18:34

Mam pytanie. Czy mogę dostarczyć deklaracje osobiście?

Levis88 15.10.2018 18:48

Czy mogę zadeklarować min. 50 zł? Różne są miesiące, 50zl zawsze przeleje ale może będzie okres że dam radę więcej.

Wit.Ek. 15.10.2018 20:27

Pochwale się.
Dziś Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powołał mnie do eksperckiego Komitetu Rozwoje Ekonomii Społecznej, który mu doradza w kwestiach związanych z organizacjami społecznymi.

Nie jest to komitet polityczny ale gremium apolitycznych ekspertów na co dzień związanych z organizacjami pozarządowymi.

http://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/...nej.,4087.html

Wit.Ek. 15.10.2018 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1516399)
Czy mogę zadeklarować min. 50 zł? Różne są miesiące, 50zl zawsze przeleje ale może będzie okres że dam radę więcej.

Tak oczywiście. Proponuje wybrać składkę w wysokości 50 zł i dokonywać darowizn na cele statutowe, które można odliczyć od dochodu. Przy czym konto do darowizn ma końcówkę nr 0003

Preclarz 15.10.2018 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1516401)
Pochwale się.
Dziś Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powołał mnie do eksperckiego Komitetu Rozwoje Ekonomii Społecznej[/url]

Gratulacje. Oby to był pomyślny okres, podczas którego może uda ci się też przekuć w prawo jakieś idee, które ci pewnie chodzą po głowie.

Szneka 16.10.2018 08:43

Panowie skąd pobrać deklarację członkowską?

serek.c2 16.10.2018 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1516411)
Panowie skąd pobrać deklarację członkowską?

www.socioswisla.pl

As 16.10.2018 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1516396)
a revolut nie ma polecenia stalego zlecenia?

No i elegancko, zrobie przez Revoluta - dzieki

krzaq12 16.10.2018 17:44

Planujecie wprowadzić jakiś licznik członków Socios? By nakręcić akcję i rozbudzić wyobraźnię kibiców.

serek.c2 16.10.2018 17:57

Tak, licznik będzie.

lopez71 16.10.2018 18:42

Ponawiam pytanie o osobistym doręczeniu deklaracji. z góry dziękuje za odpowiedz

Wit.Ek. 16.10.2018 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lopez71 (Post 1516447)
Ponawiam pytanie o osobistym doręczeniu deklaracji. z góry dziękuje za odpowiedz

Jeśli zależy Ci na spotkaniu z kimś z Zarządu i dlatego chcesz osobiście doręczyć deklarację to oczywiście jestem gotów się gdzieś spotkać, umówić i przy okazji odebrać deklarację.
Jeśli natomiast chcesz w jakimś miejscu pozostawić deklarację ponieważ nie masz możliwości zeskanowania lub zrobienia zdjęcia to pewnie kwestią najbliższego czasu będzie możliwość zostawienia deklaracji w Strefie Kibica lub wypełnienie deklaracji przed meczem.

Daj proszę znać do mnie na priv jak Ci mogę pomóc.
Pozdrawiam.
Witek Ekielski


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl