Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Sposoby na podniesienie frekwencji. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9486)

JudasPriest 17.09.2018 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1514561)
Ostatni raz przy pelnych trybunach wygralismy w derbach dokładnie rok temu. Oczywiście doping byl inny ale to zrozumiałe.

Może i wynik zawyzyly bilety dla dzieci, ale pamietajmy że dalej w Krakowie nie ma studentów. Tak jak kolega wyżej pisał, jesli na Koronie bedzie 20 tys to będzie ogromny sukces. Wczesniej w PP z Lechią te 12-13 tys to byłby bardzo dobry wynik (i mecz by się zwrócił).

Rok temu bylo na derbach +- 25000....

krakus76_ 17.09.2018 12:36

Kilka rzeczy na "plus" w temacie zwiększenia frekwencji, które zrobił klub (co mocno mnie zdziwiło bo podobno u nas marketing nie istnieje).
1. Nowa oprawa na telebimie - animacja ze smokiem (dla dzieciaków to coś fajnego - pewnie przeżywały aż do zaśnięcia :).
2. Współpraca z MPK w zakresie zwiększenia liczby tramwajów i autobusów.
3. Informacja na telebimach w temacie odjazdów dodatkowych tramwajów.
4. Zwiększenie liczby otwartych kołowrotków na sektorze C z 2 do 4 (ale z tego co widziałem przy komplecie problem ten pojawił się za to na E - kolejki).
5. Zaangażowanie młodych zawodników do podniesienia jakości oprawy meczowej - flagi na kijach (robiło wrażenie, chociaż można zrobić to wokół całego boiska).

Zauważyliście coś jeszcze ?

Z innych spraw.
1. Mocno mnie zdziwiło że klub jednak analizuje dane statystyczne w zakresie sprzedaży biletów.
2. Przy tak licznej publice i aż tak dużej liczbie nowych kibiców doping był jednym z najlepszych od kilku lat (mecze z sąsiadką należą do innej kategorii i nie należy uch porównywać). A to dodatkowo prowadzało fajny klimat na meczu i dawało podstawę do "zajawki" na kolejny mecz.
3. Gramy otwartą piłkę a przy czymś takim trudno się nudzić. Po takim meczu słowa hymnu cyt. "smutek z serca zginie, troski odejdą precz." nabierają autentycznego znaczenia. To zdecydowanie podnosi poziom endorfin i aż się chce przyjść na kolejny mecz żeby coś podobnego przeżyć (ostatnio coś podobnego miałem oglądając mecz Lech - Wisła u Wiślaków i końcówka ostatnich derbów na Wiśle - to była istna masakra w głowie i dla takich chwil warto żyć :) ).

http://www.wislaportal.pl/photo/mecz...9.2018/102.JPG

BlurgH 17.09.2018 13:41

@krakus76_
1. Animacja ze smokiem - masz rację - super.
2. Współpraca z MPK - temat był poruszany min. tu na forum, jak widać, ktoś (Ktoś?) czyta nasze posty ;).
3. JW
4. Kolejki na E dotyczyły raczej części położonej wyżej - ja dotarłem pod stadion 20.20, bo wyjechałem z domu trochę za późno i na E14 wszedłem z marszu, aż sam byłem zdziwiony, bo tłum ludzi od strony Parku Jordana wyglądał mało zachęcająco.
5. Flagi przed meczem - tak powinno być zawsze !
W kwestii marketingu - takie działania jak zostały podjęte przy okazji ostatniego meczu powinny być standardem, a nie jednorazowym wyskokiem. Oby tak było, bo w chwili obecnej dobry marketing będzie baaaardzo potrzebny.

krakus76_ 17.09.2018 14:04

I jeszcze jedna bardzo istotna rzecz, o której teraz sobie przypomniałem.

W rejonie strefy kibica zawisły plansze z informacją na temat tego jak nie stać w kolejkach i co zrobić żeby kupić przez internet (w jasny, przejrzysty i "łopatologiczny" sposób). Osoby stojące w kolejne z nudów modą sobie przeczytać, przeanalizować na obrazkach i może do nich dotrze że nie jest to coś nie do przeskoczenia w dobie informatyzacji. To samo dzieje się w internecie. Klub zrobił czytelną wizualizację ja krok po kroku kupić bilet nie mając nawet karty kibica.

Kolejka do kasy już zdecydowanie krótsza niż z Górnikiem. Nie wychodziła poza ogrodzenie więc na poziomie "higienicznym".

Czy klub kiedyś robił analizę (badania ankietowe) ile kibiców to mieszkańcy:
a) Krakowa,
b) małopolski z wyłączeniem Krakowa,
c) innych części kraju.

Gdzieś widziałem że ktoś robił jakieś badanie internecie ale to mało obiektywne raczej.

I teraz coś co zawsze mnie ciekawiło (jako mieszkańca Krakowa). Może sami zainteresowani mi odpowiedzą.

Na meczu z Górnikiem widziałem może 2 autobusy na parkingu za sektorem C. Na meczu z Lechią tych autobusów było już zdecydowanie więcej (i jeszcze busy). Tymi autobusami przyjeżdżają tylko grupy dzieci ?

A jak jest z fan clubami ? Czy tymi autobusami przyjeżdżają również osoby, które się "skrzykują" i robią wspólny wyjazd na mecz ?

pepe72 17.09.2018 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1514579)
O widzisz, faktycznie.
No cóż - starość...
Inna kwestia, że kampanię wrześniową na studiach znałem tylko z opowieści...

Kujon! :>

A w temacie meczowym, to katering na A nie dał rady. Kolejki były do jakichś 15 minut po rozpoczęciu 2 połowy. Dobrze, że nasi poczekali aż sobie kupię hotdoga. Zapiekanek brakło.
Wejście na A się mocno przytkało. Chyba nie było informacji, że można wejść też przez H. Ale dlatego nie stałem w dużej kolejce ;)

BlurgH 18.09.2018 07:44

:shock: Że niby ja kujon ??


:haha:

MackoKurko 18.09.2018 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1514591)
Czy klub kiedyś robił analizę (badania ankietowe) ile kibiców to mieszkańcy:
a) Krakowa,
b) małopolski z wyłączeniem Krakowa,
c) innych części kraju.

Gdzieś widziałem że ktoś robił jakieś badanie internecie ale to mało obiektywne raczej.

I teraz coś co zawsze mnie ciekawiło (jako mieszkańca Krakowa). Może sami zainteresowani mi odpowiedzą.

Klub na 100% ma te dane z systemów sprzedaży, tylko się nimi nie podzielił.

ital 18.09.2018 14:11

właśnie dobrze że ktoś poruszył kwestie zamieszkania naszych kibiców. po takowej analizie pasowało by żeby klub pomyślał o jakimś małym sklepiku z pamiątkami i biletami w takich miastach jak Olkusz,Myślenice,Sucha, Mszana i kilka innych. Lub ogłosić że nawiąże współprace z istniejącymi już podmiotami. Taki lokalny przedsiębiorca wraz z kibicami mógłby z ramienia klubu organizować wyjazdy na mecze

Adrio 18.09.2018 14:35

W Olkuszu swego czasu działał sklepik Wiślacki ale już od roku bodajże jest zamknięty ale za to fanklub działa tam prężnie.

ital 18.09.2018 15:03

no właśnie zacząć tam gdzie nasi kibice (mając dane z kart kibica oraz po sprzedaży biletów) a potem powoli zdobywać nowe tereny. A jakby tak w czasie luzniejszych terminów wybrać miejsca treningów nie tylko w Kalwarii czy Myślenicach tylko np. w Gdowie lub w jakiejś innej miejscowości

krakus76_ 18.09.2018 15:23

Z tego co jest mi wiadomo kupując bilet nie trzeba podać adresu zamieszkania. Na kartach (przynajmniej mojej) faktycznie jest podane miejsce zamieszkania (dane w profilu elektronicznym).

Sklepiki pamiątkami. W dobie sklepów internetowych, zakupu przez internet, możliwość zakupienia na stadionie nie wróżę lokalnym punktom sprzedaży sukcesu (dotyczy to zarówno pamiątek klubowych czy biletów).

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest rozgrywanie meczów sparingowych takich jak ostatnio w Jaworznie (byłem więc wiem). Na samym stadionie stoisko z pamiątkami Wisły (nie wiem jak szła sprzedaż więc się nie wypowiem), rodziny z dziećmi, miejscowi kibice Wisły. To akurat może być skuteczny sposób na promocję poza Krakowem. Dodatkowo można byłoby przewidzieć możliwość zrobienia sobie zdjęcia z piłkarzami, zdobycia autografu.

To samo w sumie można zrobić organizując "wyjazdowe treningi pokazowe" (tak jak powyżej kolega pisał).

Dobrym pomysłem jest wsparcie przez klub osób, które organizowałyby wyjazdy autokarowe. Kwestia wypracowania jakiejś formuły jak to mogłoby wyglądać. Nawet osoby z fan clubów mogłyby być takimi "animatorami" wyjazdów dla "pikników". Jeśli nie z fan clubów to zawsze znajdzie się jakiś "Socios", któremu będzie się chciało i będzie czuł satysfakcję z integrowania lokalnej społeczności.

ital 18.09.2018 15:55

te sklepiki mogły by działać na zasadzie dodatkowego stoiska przy okazji jakiejś innej sprzedaży jako wyspa ( patrz akcesoria kibicowskie przy okazji mistrzostw) a przy okazji bilety ( zauważ że starsi kibice mają problem z obsługą internetu)

masada 19.09.2018 17:31

Wyliczenia miałem dobre, mamy drugą średnią frekwencję po 8 kolejce w ekstraklasie :)
Przy czym Legia sobie podciągnęła sporo teraz meczem z Amiką, my jeszcze takiego samograja nie mieliśmy.

czaro 19.09.2018 17:33

No z Lechią mieliśmy!

masada 19.09.2018 17:36

Chodzi mi o mecz, na którym frekwencja jest zawsze znaczaco wyższa, niezależnie od aktualnych wyników. Mamy takie trzy: derby, Legia, Amika

czaro 19.09.2018 17:38

Dla mnie mecz z liderem o 1. miejsce w tabeli to też samograj, ale nie będę się kłócił. To nie ma znaczenia. Ważne, aby to podtrzymać.

BlurgH 19.09.2018 17:38

To się Ekstraklasa zdziwi, jak utrzymamy frekwencję 20k+ w kilku kolejnych meczach...

masada 19.09.2018 17:45

Co prawda wciąż nie bardzo wierzę w to, że utrzymamy to tempo, które chłopaki że Stolarem zaproponowali na początku sezonu, ale zwrocilbym tylko uwagę na fakt, że od bardzo dawna po tym jak pompował się balonik przed jakimś meczem (poza ubiegłorocznymi derbami) i przychodziło wielu ludzi, to potem on z hukiem pękał.
Teraz były dwa kolejne mecze, gdzie przyszło sporo nowych ludzi i dostali świetny produkt, może to zaprocentuje

Arkadiusz.Czerepach 19.09.2018 17:59

afera jadczakowa napewno odbije sie na frekwencji , jesli nawet na forum czyli teoretycznie w gronie dość fanatycznym sa osoby ktorym te odgrzewane kotlety obrzydziły Wisłe, to co dopiero wśród januszy

brylant17 19.09.2018 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1514952)
Dla mnie mecz z liderem o 1. miejsce w tabeli to też samograj, ale nie będę się kłócił. To nie ma znaczenia. Ważne, aby to podtrzymać.

Jeszcze mamy mecze z Legią,Amicą i Craxą u siebie

krakus76_ 19.09.2018 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1514968)
afera jadczakowa napewno odbije sie na frekwencji , jesli nawet na forum czyli teoretycznie w gronie dość fanatycznym sa osoby ktorym te odgrzewane kotlety obrzydziły Wisłe, to co dopiero wśród januszy

Wśród fanatyków nie obrzydziły. Ja tego tak nie odczuwam. Na dobrą piłkę i dla Wisły nie mają znaczenia takie afery - bo co obrażenie się może zmienić. W przypadku nowych kibiców i takich "piknikowych" zapewne wpłynie na frekwencję (i tak z Koroną będzie niższa niż z Lechią ze względu na klasę rywala oraz stawkę meczu).

pepe72 19.09.2018 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1514953)
To się Ekstraklasa zdziwi, jak utrzymamy frekwencję 20k+ w kilku kolejnych meczach...

Ja też się zdziwię.

Nazywaj mnie Ekstraklasa.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1514985)
Wśród fanatyków nie obrzydziły. Ja tego tak nie odczuwam. Na dobrą piłkę i dla Wisły nie mają znaczenia takie afery - bo co obrażenie się może zmienić. W przypadku nowych kibiców i takich "piknikowych" zapewne wpłynie na frekwencję (i tak z Koroną będzie niższa niż z Lechią ze względu na klasę rywala oraz stawkę meczu).

Jak prasa będzie długo grzała to będzie problem.
Dlatego coś muszą dostać. Im szybciej zarząd to zrozumie tym lepiej dla Wisły.

PSYCHOLTSW 20.09.2018 06:49

Lech w tym roku, to będzie frekwencja na poziomie 10-12 tys, kolejka przed świętami i izima... także odpadnie nam jeden dobry mecz...

arti 22.09.2018 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1515007)
Lech w tym roku, to będzie frekwencja na poziomie 10-12 tys, kolejka przed świętami i izima... także odpadnie nam jeden dobry mecz...

niekoniecznie. zobaczymy na którym miejscu będziemy my i na którym amica i jaki będzie termin (chyba najlepsza sobota popołudniu, nie wieczorem) i jaka będzie pogoda - daj Boże plus 10:)
co do terażniejszości - przegraliśmy wczoraj marzenia o fajnej (18?20?) frekwencji na meczu z koroną.
jak jeszcze przegramy pp to 12 tysięcy będzie sukcesem.
Mam nadzieję, że kopacze i osoby w klubie zdają sobie sprawę, że takie popisy i wynik jak wczoraj tj. parę tysięcy ludzi w plecy na kolejnym meczu. Eurosport2 jest dużo bardziej dostępny niż canal i dużo więcej niż zwykle potencjalnych widzów na k miało szansę to zobaczyć.

krakus76_ 22.09.2018 18:27

W temacie frekwencji u sąsiadki.

Cytat:

Po ew. przegranej w Białymstoku obstawiam max 4 tys. z Wisłą Płock.

Przestrzeliłem. Było dokładnie 4121.

krakus76_ 28.09.2018 06:41

W sumie u nas jak na potencjał nie wiele lepiej. Piątek godzina 7:30 a sprzedanych zostało 6873 karnety/bilety.
Wystarczyło słabo zagrać w Szczecinie, poprawić porażką w PP a na dodatek trafić na Koronę i mamy efekt gwałtownego spadku frekwencji.

Podsumowanie. Można wymyślać różnego rodzaju działania promocyjne i marketingowe ale i tak wszystko sprowadza się do wyników, jakości gry oraz atrakcyjności rywala. Kropka.

ps. Macie może feedback od znajomych że zadziałał u nich efekt afery medialnej ?

Gero 28.09.2018 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1515694)
W sumie u nas jak na potencjał nie wiele lepiej. Piątek godzina 7:30 a sprzedanych zostało 6873 karnety/bilety.
Wystarczyło słabo zagrać we Wrocławiu, poprawić porażką w PP a na dodatek trafić na Koronę i mamy efekt gwałtownego spadku frekwencji.

Podsumowanie. Można wymyślać różnego rodzaju działania promocyjne i marketingowe ale i tak wszystko sprowadza się do wyników, jakości gry oraz atrakcyjności rywala. Kropka.

ps. Macie może feedback od znajomych że zadziałał u nich efekt afery medialnej ?

chyba w Szczecinie

BlurgH 28.09.2018 07:54

Na Lechii 2 tygodnie temu byliśmy we 4.
W tym tygodniu na Koronę idziemy 3.
Nie widziałem zniechęcenia aferą - miała być nas 4 na Koronie, ale jeden wypadł ze względów zdrowotnych, a nie medialnych.
Mimo to - jeśli zbierze się 15k ludzi na Koronie, to uznam to za cud.

!!IRIVER!! 28.09.2018 08:25

Mnie ostatnio na Lechii nie było, ale teraz będę :) pewnie koło 11 tys. będzie, tak realnie.

funkykoval 28.09.2018 10:11

Mnie na Lechii nie było ale bilet miałem oczywiście zakupiony - zarówno na mecz ligowy jak i pucharowy.

na Koronie też bilet zakupiłem ale nie wiem czy na 100 % dojadę.

Może to taka z tego sezonu prawidłowość - z Pogonią w zeszłym sezonie wygraliśmy 2x teraz w plecy. Z Koroną w zeszłym sezonie remis i porażka (plus wygrana w "dogrywce") więc siłą rzecz wychodzi zwycięstwo ;-)

Arkadiusz.Czerepach 28.09.2018 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1515698)
Na Lechii 2 tygodnie temu byliśmy we 4.
W tym tygodniu na Koronę idziemy 3.
Nie widziałem zniechęcenia aferą - miała być nas 4 na Koronie, ale jeden wypadł ze względów zdrowotnych, a nie medialnych.
Mimo to - jeśli zbierze się 15k ludzi na Koronie, to uznam to za cud.

forumowicze nie są reprezentatywną próbą, chodzi o tzw. randomów

twierdzić że "klimat" wokół Wisły nie ma żadnego wpływu na ich obecność na stadionie , to tak jakby napisać że wpływu nie ma pogoda

BlurgH 28.09.2018 17:04

To prawda - ale z naszej czwórki tylko ja jestem na forum, jeden kumpel to "stała ekipa" (i ten - małpa - się wysypał ), a pozostałych dwóch zajawiło się po Górniku i zostali :)
Więc jeszcze cały czas zaliczają się randomów.

saklak1906 28.09.2018 17:42

Ja nie dam rady byc jutro na meczu, ale tylko z powodow zawodowych. Mam wyjebane na rewelacjie Jadczaka

Karherop 28.09.2018 18:48

Żeby nasi sponsorzy mieli tak samo wyjebane.

regan 28.09.2018 22:23

Ja mam sposób. Namówic liczacych bilety do liczenia biletów przed każdym meczem, bo wszak kiedy liczą bilety wtedy frekwencja jest bardzo dobra :D

St Yabol 28.09.2018 23:10

no to licz

regan 29.09.2018 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1515741)
no to licz

uderz w stół a nożyce się odezwą ;)

pepe72 29.09.2018 11:26

Na FB jest, że 8018 wczoraj o 17

Brozinho_23 26.01.2019 16:58

Ma ktoś kontakt z kimś z klubu kto odpowiada za stronę internetową? Przydałoby się może np. w layout'cie albo na każdej podstronie pojedynczej umieść jakiś banner o sprzedaży karnetów i bonów, żeby nikogo ta informacja nie ominęła. Mogłyby to podchwycić inne Wiślackie portale oraz fanpage'e.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl