![]() |
Cytat:
|
Kilka rzeczy na "plus" w temacie zwiększenia frekwencji, które zrobił klub (co mocno mnie zdziwiło bo podobno u nas marketing nie istnieje).
1. Nowa oprawa na telebimie - animacja ze smokiem (dla dzieciaków to coś fajnego - pewnie przeżywały aż do zaśnięcia :). 2. Współpraca z MPK w zakresie zwiększenia liczby tramwajów i autobusów. 3. Informacja na telebimach w temacie odjazdów dodatkowych tramwajów. 4. Zwiększenie liczby otwartych kołowrotków na sektorze C z 2 do 4 (ale z tego co widziałem przy komplecie problem ten pojawił się za to na E - kolejki). 5. Zaangażowanie młodych zawodników do podniesienia jakości oprawy meczowej - flagi na kijach (robiło wrażenie, chociaż można zrobić to wokół całego boiska). Zauważyliście coś jeszcze ? Z innych spraw. 1. Mocno mnie zdziwiło że klub jednak analizuje dane statystyczne w zakresie sprzedaży biletów. 2. Przy tak licznej publice i aż tak dużej liczbie nowych kibiców doping był jednym z najlepszych od kilku lat (mecze z sąsiadką należą do innej kategorii i nie należy uch porównywać). A to dodatkowo prowadzało fajny klimat na meczu i dawało podstawę do "zajawki" na kolejny mecz. 3. Gramy otwartą piłkę a przy czymś takim trudno się nudzić. Po takim meczu słowa hymnu cyt. "smutek z serca zginie, troski odejdą precz." nabierają autentycznego znaczenia. To zdecydowanie podnosi poziom endorfin i aż się chce przyjść na kolejny mecz żeby coś podobnego przeżyć (ostatnio coś podobnego miałem oglądając mecz Lech - Wisła u Wiślaków i końcówka ostatnich derbów na Wiśle - to była istna masakra w głowie i dla takich chwil warto żyć :) ). http://www.wislaportal.pl/photo/mecz...9.2018/102.JPG |
@krakus76_
1. Animacja ze smokiem - masz rację - super. 2. Współpraca z MPK - temat był poruszany min. tu na forum, jak widać, ktoś (Ktoś?) czyta nasze posty ;). 3. JW 4. Kolejki na E dotyczyły raczej części położonej wyżej - ja dotarłem pod stadion 20.20, bo wyjechałem z domu trochę za późno i na E14 wszedłem z marszu, aż sam byłem zdziwiony, bo tłum ludzi od strony Parku Jordana wyglądał mało zachęcająco. 5. Flagi przed meczem - tak powinno być zawsze ! W kwestii marketingu - takie działania jak zostały podjęte przy okazji ostatniego meczu powinny być standardem, a nie jednorazowym wyskokiem. Oby tak było, bo w chwili obecnej dobry marketing będzie baaaardzo potrzebny. |
I jeszcze jedna bardzo istotna rzecz, o której teraz sobie przypomniałem.
W rejonie strefy kibica zawisły plansze z informacją na temat tego jak nie stać w kolejkach i co zrobić żeby kupić przez internet (w jasny, przejrzysty i "łopatologiczny" sposób). Osoby stojące w kolejne z nudów modą sobie przeczytać, przeanalizować na obrazkach i może do nich dotrze że nie jest to coś nie do przeskoczenia w dobie informatyzacji. To samo dzieje się w internecie. Klub zrobił czytelną wizualizację ja krok po kroku kupić bilet nie mając nawet karty kibica. Kolejka do kasy już zdecydowanie krótsza niż z Górnikiem. Nie wychodziła poza ogrodzenie więc na poziomie "higienicznym". Czy klub kiedyś robił analizę (badania ankietowe) ile kibiców to mieszkańcy: a) Krakowa, b) małopolski z wyłączeniem Krakowa, c) innych części kraju. Gdzieś widziałem że ktoś robił jakieś badanie internecie ale to mało obiektywne raczej. I teraz coś co zawsze mnie ciekawiło (jako mieszkańca Krakowa). Może sami zainteresowani mi odpowiedzą. Na meczu z Górnikiem widziałem może 2 autobusy na parkingu za sektorem C. Na meczu z Lechią tych autobusów było już zdecydowanie więcej (i jeszcze busy). Tymi autobusami przyjeżdżają tylko grupy dzieci ? A jak jest z fan clubami ? Czy tymi autobusami przyjeżdżają również osoby, które się "skrzykują" i robią wspólny wyjazd na mecz ? |
Cytat:
A w temacie meczowym, to katering na A nie dał rady. Kolejki były do jakichś 15 minut po rozpoczęciu 2 połowy. Dobrze, że nasi poczekali aż sobie kupię hotdoga. Zapiekanek brakło. Wejście na A się mocno przytkało. Chyba nie było informacji, że można wejść też przez H. Ale dlatego nie stałem w dużej kolejce ;) |
:shock: Że niby ja kujon ??
:haha: |
Cytat:
|
właśnie dobrze że ktoś poruszył kwestie zamieszkania naszych kibiców. po takowej analizie pasowało by żeby klub pomyślał o jakimś małym sklepiku z pamiątkami i biletami w takich miastach jak Olkusz,Myślenice,Sucha, Mszana i kilka innych. Lub ogłosić że nawiąże współprace z istniejącymi już podmiotami. Taki lokalny przedsiębiorca wraz z kibicami mógłby z ramienia klubu organizować wyjazdy na mecze
|
W Olkuszu swego czasu działał sklepik Wiślacki ale już od roku bodajże jest zamknięty ale za to fanklub działa tam prężnie.
|
no właśnie zacząć tam gdzie nasi kibice (mając dane z kart kibica oraz po sprzedaży biletów) a potem powoli zdobywać nowe tereny. A jakby tak w czasie luzniejszych terminów wybrać miejsca treningów nie tylko w Kalwarii czy Myślenicach tylko np. w Gdowie lub w jakiejś innej miejscowości
|
Z tego co jest mi wiadomo kupując bilet nie trzeba podać adresu zamieszkania. Na kartach (przynajmniej mojej) faktycznie jest podane miejsce zamieszkania (dane w profilu elektronicznym).
Sklepiki pamiątkami. W dobie sklepów internetowych, zakupu przez internet, możliwość zakupienia na stadionie nie wróżę lokalnym punktom sprzedaży sukcesu (dotyczy to zarówno pamiątek klubowych czy biletów). Zdecydowanie lepszym pomysłem jest rozgrywanie meczów sparingowych takich jak ostatnio w Jaworznie (byłem więc wiem). Na samym stadionie stoisko z pamiątkami Wisły (nie wiem jak szła sprzedaż więc się nie wypowiem), rodziny z dziećmi, miejscowi kibice Wisły. To akurat może być skuteczny sposób na promocję poza Krakowem. Dodatkowo można byłoby przewidzieć możliwość zrobienia sobie zdjęcia z piłkarzami, zdobycia autografu. To samo w sumie można zrobić organizując "wyjazdowe treningi pokazowe" (tak jak powyżej kolega pisał). Dobrym pomysłem jest wsparcie przez klub osób, które organizowałyby wyjazdy autokarowe. Kwestia wypracowania jakiejś formuły jak to mogłoby wyglądać. Nawet osoby z fan clubów mogłyby być takimi "animatorami" wyjazdów dla "pikników". Jeśli nie z fan clubów to zawsze znajdzie się jakiś "Socios", któremu będzie się chciało i będzie czuł satysfakcję z integrowania lokalnej społeczności. |
te sklepiki mogły by działać na zasadzie dodatkowego stoiska przy okazji jakiejś innej sprzedaży jako wyspa ( patrz akcesoria kibicowskie przy okazji mistrzostw) a przy okazji bilety ( zauważ że starsi kibice mają problem z obsługą internetu)
|
Wyliczenia miałem dobre, mamy drugą średnią frekwencję po 8 kolejce w ekstraklasie :)
Przy czym Legia sobie podciągnęła sporo teraz meczem z Amiką, my jeszcze takiego samograja nie mieliśmy. |
No z Lechią mieliśmy!
|
Chodzi mi o mecz, na którym frekwencja jest zawsze znaczaco wyższa, niezależnie od aktualnych wyników. Mamy takie trzy: derby, Legia, Amika
|
Dla mnie mecz z liderem o 1. miejsce w tabeli to też samograj, ale nie będę się kłócił. To nie ma znaczenia. Ważne, aby to podtrzymać.
|
To się Ekstraklasa zdziwi, jak utrzymamy frekwencję 20k+ w kilku kolejnych meczach...
|
Co prawda wciąż nie bardzo wierzę w to, że utrzymamy to tempo, które chłopaki że Stolarem zaproponowali na początku sezonu, ale zwrocilbym tylko uwagę na fakt, że od bardzo dawna po tym jak pompował się balonik przed jakimś meczem (poza ubiegłorocznymi derbami) i przychodziło wielu ludzi, to potem on z hukiem pękał.
Teraz były dwa kolejne mecze, gdzie przyszło sporo nowych ludzi i dostali świetny produkt, może to zaprocentuje |
afera jadczakowa napewno odbije sie na frekwencji , jesli nawet na forum czyli teoretycznie w gronie dość fanatycznym sa osoby ktorym te odgrzewane kotlety obrzydziły Wisłe, to co dopiero wśród januszy
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nazywaj mnie Ekstraklasa. Cytat:
Dlatego coś muszą dostać. Im szybciej zarząd to zrozumie tym lepiej dla Wisły. |
Lech w tym roku, to będzie frekwencja na poziomie 10-12 tys, kolejka przed świętami i izima... także odpadnie nam jeden dobry mecz...
|
Cytat:
co do terażniejszości - przegraliśmy wczoraj marzenia o fajnej (18?20?) frekwencji na meczu z koroną. jak jeszcze przegramy pp to 12 tysięcy będzie sukcesem. Mam nadzieję, że kopacze i osoby w klubie zdają sobie sprawę, że takie popisy i wynik jak wczoraj tj. parę tysięcy ludzi w plecy na kolejnym meczu. Eurosport2 jest dużo bardziej dostępny niż canal i dużo więcej niż zwykle potencjalnych widzów na k miało szansę to zobaczyć. |
W temacie frekwencji u sąsiadki.
Cytat:
Przestrzeliłem. Było dokładnie 4121. |
W sumie u nas jak na potencjał nie wiele lepiej. Piątek godzina 7:30 a sprzedanych zostało 6873 karnety/bilety.
Wystarczyło słabo zagrać w Szczecinie, poprawić porażką w PP a na dodatek trafić na Koronę i mamy efekt gwałtownego spadku frekwencji. Podsumowanie. Można wymyślać różnego rodzaju działania promocyjne i marketingowe ale i tak wszystko sprowadza się do wyników, jakości gry oraz atrakcyjności rywala. Kropka. ps. Macie może feedback od znajomych że zadziałał u nich efekt afery medialnej ? |
Cytat:
|
Na Lechii 2 tygodnie temu byliśmy we 4.
W tym tygodniu na Koronę idziemy 3. Nie widziałem zniechęcenia aferą - miała być nas 4 na Koronie, ale jeden wypadł ze względów zdrowotnych, a nie medialnych. Mimo to - jeśli zbierze się 15k ludzi na Koronie, to uznam to za cud. |
Mnie ostatnio na Lechii nie było, ale teraz będę :) pewnie koło 11 tys. będzie, tak realnie.
|
Mnie na Lechii nie było ale bilet miałem oczywiście zakupiony - zarówno na mecz ligowy jak i pucharowy.
na Koronie też bilet zakupiłem ale nie wiem czy na 100 % dojadę. Może to taka z tego sezonu prawidłowość - z Pogonią w zeszłym sezonie wygraliśmy 2x teraz w plecy. Z Koroną w zeszłym sezonie remis i porażka (plus wygrana w "dogrywce") więc siłą rzecz wychodzi zwycięstwo ;-) |
Cytat:
twierdzić że "klimat" wokół Wisły nie ma żadnego wpływu na ich obecność na stadionie , to tak jakby napisać że wpływu nie ma pogoda |
To prawda - ale z naszej czwórki tylko ja jestem na forum, jeden kumpel to "stała ekipa" (i ten - małpa - się wysypał ), a pozostałych dwóch zajawiło się po Górniku i zostali :)
Więc jeszcze cały czas zaliczają się randomów. |
Ja nie dam rady byc jutro na meczu, ale tylko z powodow zawodowych. Mam wyjebane na rewelacjie Jadczaka
|
Żeby nasi sponsorzy mieli tak samo wyjebane.
|
Ja mam sposób. Namówic liczacych bilety do liczenia biletów przed każdym meczem, bo wszak kiedy liczą bilety wtedy frekwencja jest bardzo dobra :D
|
no to licz
|
Cytat:
|
Na FB jest, że 8018 wczoraj o 17
|
Ma ktoś kontakt z kimś z klubu kto odpowiada za stronę internetową? Przydałoby się może np. w layout'cie albo na każdej podstronie pojedynczej umieść jakiś banner o sprzedaży karnetów i bonów, żeby nikogo ta informacja nie ominęła. Mogłyby to podchwycić inne Wiślackie portale oraz fanpage'e.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl