Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kazimierz Moskal byłym trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9437)

rozarian 04.06.2015 11:21

Po Moskalu nie spodziewałem się nic ciekawego, gdy przychodził za Smudę, ale już sama ulga po pozbyciu się Frania wystarczyła za pozytywne chwilowe odczucie. Reaktywacja Kazika wyszła słabiutko. Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę na zachowanie Moskala podczas końcowych sekund meczu z Pogonią, gdy frajersko tracili 3 punkty? Stał jak mumia, kiedy grajki jak juniorzy przemieścili się pod bramkę rywala, zamiast zabezpieczyć tyły.
Nie zareagował w żaden sposób.

Robbie92 04.06.2015 11:28

Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!! Przegrali piłkarze mu tą rundę? I już zły? Eh.. Dajmy mu czas!

rafaltwsd 04.06.2015 11:46

Cytat:

Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!! Przegrali piłkarze mu tą rundę? I już zły? Eh.. Dajmy mu czas!
Święte słowa

Ajax 04.06.2015 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafaltwsd (Post 1403036)
Święte słowa

Dokładnie dajmy mu czas najlepiej, żeby spuścił nas z ligi. 1 punkt na mecz to szalone osiągnięcie!

serek.c2 04.06.2015 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1403039)
Dokładnie dajmy mu czas najlepiej, żeby spuścił nas z ligi. 1 punkt na mecz to szalone osiągnięcie!

No tak, to trenera wina, że Stilic nie trafia do pustej...

Moskal powinien pracować nadal i powoli budować zespół wg własnego planu. Teraz dokończył sezon rozbitym, przygotowanym przez Smudę zespołem. Niech wreszcie dostanie szansę na swój autorski zespół.

silver03 04.06.2015 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1403040)
Teraz dokończył sezon rozbitym, przygotowanym przez Smudę zespołem.

Ale głupoty. Smudzie przysłowiowo raz żarło raz nie, a zwolniony został przez piłkarzy, którzy strzelili focha. No cóż Moskal ulubieńcem części kibiców jest, więc będzie teraz zaklinanie rzeczywistości zrzucanie wszystkich win na Smude (zespół rozbity, źle przygotowany), a braki awansów Moskala z Termalica i GKS będą nadal tłumaczone tym, że Termalica nie chciała tak naprawdę awansować (widać to teraz), a GKS miał słabych piłkarzy :D

P.S. To wina Smudy, ze Brożek nie strzelał za jego kadencji? Oczywiście, że tak :D

EDIT:
Cytat:

W meczu ze Śląskiem nie wyszło zastąpienie Stilicia Maciejem Jankowskim, który rozegrał bardzo słaby mecz. - Widać było brak zgrania z nim. Nie ćwiczyliśmy takiego ustawienia - przyznał Brożek.
Bardzo rozsądna decyzja trenera w momencie kiedy gramy o puchary.

gdsmk 04.06.2015 12:52

Każdej tęgiej głowie krzyczącej "MOSKALA ZWOLNIĆ" polecam przestudiować jego kontrakt ( z naciskiem na długość).

Jak to nie pomoże, to listę płac trenerów w Wiśle.

Jeśli wciąż za mało, to finanse Wisły.

Idźcie grać w jakiegoś football managera. Jesteście ślepymi krzykaczami bez krzty rozsądku.

Oceniać Moskala (i 90% innych) jako trenera można będzie po dwóch sezonach spokojnej pracy.

Facet nawet nie miał połowy okresu przygotowawczego z drużyną.
Każdy z was tak napier..la, że u nas w TME trener nie ma komfortu pracy... to poczytajcie sami siebie.

Wystarczyło dowieźć Białystok, Pogoń i wsadzić pustaka Stilicia. I byście sprawdzali rozstawienia w LE.

To Moskal zjebał kontrę Garguły, setkę Semira i kazał Dudce zjebać ustawienie żeby Murawski strzelił z Pogonią?
Kazał Jovicovi wsadzić samobója z Legią i odpuścić krycie Rzeźniczaka?

nie wybielam go, nie oczerniam - oczywiście, mógł wpłynąć w takim okresie na drużynę mentalnie, zrobić nieznacznie korekty taktyczne - ale uważam że NIE SPOSÓB ocenić obiektywnie pracę Kazka po takim czasie i w takich warunkach. Dopiero za rok o tej samej porze.

Pozdrawiam.

serek.c2 04.06.2015 12:53

i to powinno zamknąć tę zbędną dyskusję na temat zwolnienia Kazimierza Moskala.

rozarian 04.06.2015 13:33

"Nie mogę zarzucić zawodnikom braku woli walki i zaangażowania"

Nikt Moskala nie wini za pudło Stilicia czy tym podobne rzeczy, ale że pieprzy 3 po 3.
Świadczy to o zakłamywaniu rzeczywistości, co źle wróży jego przyszłej pracy na Reymonta (o ile zostanie).

Kac 04.06.2015 13:33

Moskal musi zostać, będzie dobrze! :)

Rustin 04.06.2015 14:24

Osobiście nic do Moskala nie mam, nie spodziewałem się po nim cudów, bo nigdzie nie udowodnił, że jest kimś więcej niż przeciętnym trenerem. Jeden z wielu, wyróżniający się szacunkiem u kibiców za to, co zrobił dla Wisły jako piłkarz.

Jednak duży minus za jego ostatnie wypowiedzi, szczególnie o braku pretensji do zawodników o zaangażowanie. To jest kolejny raz plucie kibicom w twarz. Ale skoro piłkarze mogą, to trener też. Prezes napluł już w styczniu.

For_FuN_ 04.06.2015 15:37

Tymi wypowiedziami, to Moskal tylko potwierdza, że nie on rządzi w szatni(i dla mnie, to już jest podstawa do zwolnienia). Brożek chyba po drugim meczu pod wodzą pana Kazimierza, dał jasny sygnał do mediów i drużyny, co i jak...
Gdyby były pieniądze, perspektywy i wymiana części składu, to absolutnie należałoby go zwolnić(bo wyniki tragiczne). Niestety, niewiele się w klubie zmieni i zadowoleni kopacze znowu osiągną miejsca 5-8(puchary niepotrzebne, bo przecież byłby oklep od amatorów z Kazachstanu czy Azerbejdżanu).

serek.c2 04.06.2015 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1403060)
"Nie mogę zarzucić zawodnikom braku woli walki i zaangażowania"

Nikt Moskala nie wini za pudło Stilicia czy tym podobne rzeczy, ale że pieprzy 3 po 3.
Świadczy to o zakłamywaniu rzeczywistości, co źle wróży jego przyszłej pracy na Reymonta (o ile zostanie).

A gdzie Ty widzisz brak zaangażowania, poważnie pytam? Wg mnie grają na tyle na ile potrafią... Wy każdy słaby mecz tłumaczycie sobie brakiem zaangażowania?

Kurz 04.06.2015 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1403076)
Jednak duży minus za jego ostatnie wypowiedzi, szczególnie o braku pretensji do zawodników o zaangażowanie. To jest kolejny raz plucie kibicom w twarz. Ale skoro piłkarze mogą, to trener też. Prezes napluł już w styczniu.

Dlaczego niby Moskal miałby prać publicznie brudy dotyczące szatni? Ku uciesze gawiedzi?

mitmichael 04.06.2015 16:07

Jezeliby Moskal odszedł to by oznaczalo, ze w klubie pracuja niekompetentni ludzie, co my jestesmy zydkami zeby co chwile trenerow wymieniac? i tak gowno to da jak nie bedzie zaangazowania pilkarzy. Zgadzam sie ze słowami Smudy - tutaj to nawet Jurgen Klopp by długo nie popracował, trafił w samo sedno

Mixu 04.06.2015 16:13

Moim zdaniem Wisła odpuściła puchary w tym roku i coś Moskal musiał na konferencji powiedzieć ;) Wiadomo że Moskal to nie jest trener z najwyższej półki, nie oszukujmy się ale może on być naszą inwestycją. Na pewno to gość który ma potencjał i pare razy to pokazał w tym sezonie. Również pokazał to że ma jaja sadzając panienki na ławce. No i potrafi trafić do piłkarzy (Sarki, Guerrier, Boguski czy Jankowski)
Do tego zapewne dużo nie kosztuje.
I czym dłużej z nami będzie tym lepszym będzie trenerem..
Więc jestem ZA tym bym by jak najdłużej był u nas, piłkarze mieli wypłaty na czas i można budować drużyne.
Bez drogi na skróty ( która prowadzi znowu na manowce)

Rustin 04.06.2015 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1403098)
Dlaczego niby Moskal miałby prać publicznie brudy dotyczące szatni? Ku uciesze gawiedzi?

Nie napisałem, że chcę aby przyznał się do fochów Stilicia czy też reszty. Ale teksty o zaangażowaniu po kilku meczach przegranych w ostatnich minutach we frajerski sposób i żałosnym ostatnim meczu na R22 są nie na miejscu.

Ajax 04.06.2015 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1403040)
No tak, to trenera wina, że Stilic nie trafia do pustej...

Moskal powinien pracować nadal i powoli budować zespół wg własnego planu. Teraz dokończył sezon rozbitym, przygotowanym przez Smudę zespołem. Niech wreszcie dostanie szansę na swój autorski zespół.

Tego się obawiam widać, że stare ramole pod twardą ręką Smudy jakoś grały. Dobry wujek Moskal to nie jest dobre rozwiązanie. Jak będzie chciał przycisnąć śrubę Brożek i spółka zwolnią Moskala tak jak to robili z innymi trenerami wiele razy wcześniej.

Teraz tak jak ktoś pisał będzie zaklinanie rzeczywistości, że Smuda wszystko spieprzył. A tylko jemu zawdzięczamy grupę mistrzowską a nie bicie się o utrzymanie. Punktów uciułanych przez Moskala nie starczyło by chyba nawet na utrzymanie w lidze.

Kurz 04.06.2015 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1403126)
Tego się obawiam widać, że stare ramole pod twardą ręką Smudy jakoś grały. Dobry wujek Moskal to nie jest dobre rozwiązanie. Jak będzie chciał przycisnąć śrubę Brożek i spółka zwolnią Moskala tak jak to robili z innymi trenerami wiele razy wcześniej.

Stare ramole pd ręką Smudy grały na wiosnę tak samo, jak pod okiem Moskala. I podobnie przed Frankiem. Skończmy już te bajeczki na temat ich potencjału i wartości sportowej na papierze. Słabe wyniki to nie efekt braku zaangażowania czy grania przeciwko komuś, tylko odzwierciedlenie możliwości.

Ogryzek 04.06.2015 19:58

Dokładnie tak jak pisze Kurz - stare ramole nie są w stanie dać więcej, bo już nie mają z czego pocisnąć. Z takim materiałem ludzkim bez "świeżej krwi" nic nie zdziałamy.

!!IRIVER!! 04.06.2015 20:08

"Forum Wisła" na Twitterze twierdzi, że Ojrzyński nowym trenerem.

Ogryzek 04.06.2015 20:12

Czy nie za dużo tych zmian trenerów? Niech Moskal popracuje w przyszłym sezonie.

Kurz 04.06.2015 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1403138)
"Forum Wisła" na Twitterze twierdzi, że Ojrzyński nowym trenerem.

Może płaci za bycie trenerem, zamiast pobierać kasę. Wtedy jestem za!!! Tylko niech mu kupią kilku zdrowych zapie...aczy. Nie muszą umieć grać w piłkę. Ważne, żeby potrafili przeszkadzać przez 90 minut przeciwnikom. Już widzę oczami wyobraźni, jak nasz stadion zapełnia się, żeby oglądać Wisłę grającą, jak Korona lub Podbeskidzie :rotfl:

gdsmk 04.06.2015 20:32

Jeśli teraz zwolnią Moskala, to ten zarząd jest dla mnie bandą kretynów. No chyba, że stało się coś za kulisami, co go skreśla, lub Moskal zrezygnuje i zrzeknie się honorarium.

Kurz 04.06.2015 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 1403147)
Jeśli teraz zwolnią Moskala, to ten zarząd jest dla mnie bandą kretynów. No chyba, że stało się coś za kulisami, co go skreśla, lub Moskal zrezygnuje i zrzeknie się honorarium.

To jedyna rzecz, która im wychodzi. Dajmy się im wykazać :).

silver03 04.06.2015 20:48

Nie wiem skąd gościu ma info, może zmyśla...

Moskal blisko wypadu:
http://www.wykop.pl/wpis/12988001/ka...wisly-wislakr/

Chrapek blisko powrotu:
http://www.wykop.pl/wpis/12986191/mi...y-wislakrakow/

63.5 Kg 04.06.2015 20:50

Panowie ale to co się dzieje to przecież nic nowego...
Klub od wielu lat rządzony jest w sposób tragiczny i nic tego nie zmienia...

cierpliwy 04.06.2015 20:57

Wypie..ić wszystkich "piłkarzy", ale precz od trenera Moskala!

wściekłe pięści węża 04.06.2015 22:15

Cóż, idiotyczne decyzje zapadające w tym klubie to normalka, więc i ta by mnie nie zdziwiła.

Mam jednak nadzieję, że to durna plotka szukającego sensacji dziennikarza.

Ajax 04.06.2015 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1403136)
Stare ramole pd ręką Smudy grały na wiosnę tak samo, jak pod okiem Moskala. I podobnie przed Frankiem. Skończmy już te bajeczki na temat ich potencjału i wartości sportowej na papierze. Słabe wyniki to nie efekt braku zaangażowania czy grania przeciwko komuś, tylko odzwierciedlenie możliwości.

Tyle, że stare ramole pod okiem Sumudy nie traciły frajersko bramek w końcówkach w co drugim meczu, wykorzystali swoje sytuację bramkowe itp.

Powiedz mi tylko czemu wyniki za Smudy to była czołówka ligi a za Moskala spadek z tej ligi?? Przez tą samą grę? Ile bramek zdobył Stilic, Brożek itp??

serek.c2 04.06.2015 22:32

Szczególnie na wiosnę - jak zwykle - prezentowaliśmy świetną piłkę za Smudy. Wtedy brożek i Stilic prezentowali pełnię formy :D

Wesoły Romek 04.06.2015 22:55

Moskal nie potrafił awansować z Termaliką, gdy awans miał pewny. Nie potrafił też awansować do pucharów z Wisłą, kiedy były one niemal pewne. Nie ta liga Panie Moskal. Lepiej późni niż wcale. Nie pamiętam u nas gorszego trenera. Jego odejście to jedyny ratunek aby reanimować trupa, jakim jest nasz klub.

satori 04.06.2015 23:02

Tak duzo osob pisze, ze wiele rzeczy nie zalezy od trenera ale chyba zgodzicie sie, ze akurat na motywacje pilkarzy powinien wplywac trener. Moskal nie ma charyzmy stad mamy to co mamy

Kurz 04.06.2015 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez satori (Post 1403165)
Tak duzo osob pisze, ze wiele rzeczy nie zalezy od trenera ale chyba zgodzicie sie, ze akurat na motywacje pilkarzy powinien wplywac trener. Moskal nie ma charyzmy stad mamy to co mamy

Idąc tym tokiem rozumowania motywować nie potrafił Maaskant w drugiem sezonie (a i według niektórych w pierwszym), potem Probierz, potem Kulawik, potem Smuda, a teraz Moskal. Czy naprawdę tak trudno dostrzec, że bez względu na trenera od 4 lat powtarza się ta sama śpiewka? Może więc to nie problem motywacji i zaangażowania, tylko przecenianych możliwości naszych zawodników?

A może, nawet jeśli przyjmiemy, że spiskowa teoria o braku motywacji jest prawdziwa, nie istnieje trener na ziemi w zasięgu Wisły, który potrafiłby wykrzesać z naszych zawodników coś więcej poza tym co pokazują?

Tak czy inaczej na jedno wychodzi. W tym składzie personalnym, niezależnie od przyczyny, niezależnie jakiego będziemy mieli trenera, nie osiągniemy nic ponad to, co ugrywamy w ostatnich latach. Na to wskazują wyniki, to nie przypuszczenia i teorie spiskowe.

Patryko 04.06.2015 23:53

Wynik mamy taki, na jaki mamy skład - otwórzcie w końcu oczy.
Trener nie ma żadnego wpływu na chorą, finansową sytuację w klubie. Żaden nowy szkoleniowiec nie będzie mieć komfortu budowania drużyny po swojemu (czyt. nie dostanie pieniędzy na transfery) tylko dostanie słabych, może co najwyżej przeciętnych kopaczy z kartą na ręku. Do tego oczywiście oczekiwania ponad stan, MP i co najmniej faza grupowa LE.
Bez dogłębnego uzdrowienia finansów klubu nie będzie lepiej, nawet jakby tu przyszedł trenować Mourinho.
Bez woli Bossa do wykonania jakiegoś zdecydowanego ruchu będziemy ciągle taplać się w tym błocie, co zakończy się albo ogłoszeniem upadłości albo degradacją do niższej ligi, bo po prostu w końcu nie spełnimy wymogów licencyjnych do gry w Ekstraklasie.

AYALA 04.06.2015 23:59

jeśli to prawda że zawodnikom zalegają z wypłatami, to nowy trener niewiele zmieni

ślimak 05.06.2015 07:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1403158)
Tyle, że stare ramole pod okiem Smudy nie traciły frajersko bramek w końcówkach w co drugim meczu, wykorzystali swoje sytuację bramkowe itp.

Bo tracili w trakcie meczu. Oczywiście trudno było znieść te gole w końcówkach. Ale jeszcze trudniej było przeboleć 3-1 w Bełchatowie (!!!), czy 0-1 z Zawiszą. Szybko się zapomina. Tak samo jak żenującego poziomu ustawienia drużyny i fatalnej gry w środku pola z Urygą w każdym meczu.

coni 05.06.2015 07:27

Znow sie zaczyna zmiana trenera? Jak wywala Kazia to dla mnie jest signal ze zarzad dziala na skzode Wisly. (dwoch nie pracujach trenerow na urztymaniu - Smuda i Moskal - przy obecnej sytuacji finansowej)
Raczej nalezaloby zmienic polowe skladu zamiast trenera.

Lukasz 05.06.2015 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coni (Post 1403178)
(..)Jak wywala Kazia to dla mnie jest signal ze zarzad dziala na skzode Wisly. (dwoch nie pracujach trenerow na urztymaniu - Smuda i Moskal - (...)

A'propos, da się wykluczyć że Moskal nie miał klauzuli odejścia w przypadku braku awansu do pucharów?
Tak się zastanawiam czy aby na pewno będzie 3-ch trenerów na utrzymaniu. Jeśli będzie zmiana.

satori 05.06.2015 07:51

Jesli chca faktycznie zwolnic Moskala to nie wierze, ze nie ma jakiejs klauzuli albo wymysla tak, zeby bylo rozwiazanie kontraktu za porozukieniem stron. Nie jestem fanem zwalniania trenerow po takim czasie ale tez nie bylem i nie jestem zwolennikiem trenera Moskala. Ze skladem bym nie przesadzal nie cenilbym go tak nisko. Ok Lech i Legia moze tak ale w czym Jagielonia czy Slask ma lepszy sklad od nas? Problemem Wisly jest suma czynnikow takich jak: brak kasy co za tym idzie brak efektywnych wzmocnien, opoznienia w wyplatach co zapewne za tym idzie motywacja grajkow a na koniec tego wszystliego jest swietny czlowiek Moskal ale niestety slaby trener. Wciaz to utrzymuje ze Smuda powinien zostac do konca sezonu i jesli wyniki byly by slabe to teraz powinno sie szukac trenera a tak to mamy co mamy. Jesli nie ma klauzuli i faktycznie chca zwolnic Moskala i placic 3 trenerom to mysle, ze Boss powinien dac sobie spokoj z Wisla.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl