![]() |
Zieniu dobij tradycyjnie warszawskie parówy :)
|
Zasłużona wygrana Ruchu.
|
No i tak Legia zjadała tę ligę, a tu Górnik liderem :-)
Górnik, który punkty stracił tylko z nami. |
No w końcu jakaś łyżka miodu prosto z Chorzowa :P
|
Kolega kreseq w temacie "Europejskie puchary.." napisał kilka dni temu o Legii:
Cytat:
|
forsy jak lodu mają w Warszawie a żałują na średniej klasy trenera z Zachodu np kogoś takiego jak Maaskant albo ten Jovanovic co Apoel trenował co by to wszytsko ogranął i nauczył grac po Europejsku jak Levy Śląska.
Ta rotacja Urbana ma jedną podstawową wade - gracze nie są ze sobą zgrani, brakuje automatyzmu.Kosa to cień zawodnika sprzed roku - chyba już jest myślami w Atletico Madryt albo w Valencii |
No przecież mają trenera z Hiszpanii? :)
Ruch szczęśliwie bo szczęśliwie ale wygrał. |
Kubeł zimnej wody na głowe Legii i prezesa Leśnodorskiego a to był tylko Ruch. Ciekawe jak zagraja z Lechia 24 sierpnia czyli pare dni po 1 meczu ze Steaua Bukareszt.
|
Cytat:
|
Cytat:
Mówiąc poważnie, kubeł zimnej wody na rozgrzane łby to raz, dwa że się nie da wszystkiego wygrac, trzy - MEDIA pompują balony, jakby co to śmiać się z nich ;) To był tylko Ruch? No tak, bo Lechia to jest poziom o wiele wyższy .. hłe hłe ;) Niech młodziak Brożek strzeli po powrocie tyle co dziadek Sagan ;) |
Ostatnie 10 minut Legia siedziała na Ruchu niemiłosiernie. Może i zagrali lekką padakę, ale i Ruch miał dziś dzień konia, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Górnik się rozpędził. Czyżby wielka piłka wracała do Zabrza? |
Cytat:
|
He, he, he, rozpaczliwa próba usprawiedliwienia tej nędzy, która dla obserwujących futbol (bez tłumaczenia Leśnodorskiego) jest aż nadto widoczna. Nieudane transfery, dzisiaj już widać słabość Pinto czy Juniora miotajacych się bezradnie po boisku. Styl z Molde czy Ruchem, ten zespł miał podobno wszystkich lekko łatwo i przyjemnie a ma coraz większe problemy.
Tak, to był tylko Ruch, zespół który kilka miesięcy temu sportowo spadł z ekstraklasy ale utrzymał się przy zielonym stoliku kosztem Groclinu. Narazie to gracie z samymi ogonami ekstraklasy. Pewnie przypadkowo ułożono wam taki terminarz ligowy jak też "przypadkowo" wylosowano najsłabszy zespół w PP (Rozwój). Wszystko po to aby w końcu doczłapać się do LM. W końcu wywalono na to 100 mln zł. Ale tu bliżej klapy niż LM. Ale skoro naprezes Leśnodorski mówi, że macie 51 % szans :) to chyba wie co mówi :) Co do dziadka Saganowskiego. To raczej Brożkowi moze buty czyścić pod względem strzelonych bramek. Paweł Brożek był przynajmniej dwukrotnym królem strzelców w przeciwienstwie do Saganowskiego. No ale nie będę się już śmiał z waszej tajnej broni , którą zawojujecie LM. Przezio pewnie wam o tym powiedział, że w całej Euroopie nie ma lepszego napastnika niż ...Saganowski.:) |
Cytat:
|
Ewentualnie zapytać się czy oni chcą grać w pucharach czy tych pucharów w mało sportowy sposób unikają ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Co do Górnika, to oni są w tym momencie zależni od dwóch piłkarzy - Nakoulmy i Olkowskiego. Jak im któryś zgubi formę albo wypadnie ze składu, natychmiast Górnik będzie miał problemy, bo choć Nawałka ładnie to wszystko taktycznie poukładał, to zawodników ma topornych i mało kreatywnych, w dodatku ławki też w Zabrzu nie widać. Olkowski jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo gość do tej pory dużo biegał, ale jak przychodziło co do czego to przez dwa sezony grał kupę - fatalne dośrodkowania i karykaturalne wykańczanie akcji. Sam jestem ciekaw czy jest w stanie tak grać chociażby do końca rundy. Co do Nakoulmy, to w jego przypadku słabych spotkań jestem pewien. Taki typ piłkarza, że na 2-3 kolejki potrafi totalnie zniknąć.
|
Cytat:
|
Halo, halo, Panowie, ale gdzie ta najzdolniejsza w Polsce Warszawska 9 z bólem serca piszę z dużej litery :D ) młodzież?
Porównując obecnie formę głównych kandydatów do mistrzostwa, czyli Śląsk, Amica i Legia to dla mnie mistrzostwo powędruje do Wrocławia. Balonik pompowany od początku sezonu w końcu pękł i bardzo dobrze, bo może pan owłosiona klata trochę spokornieje. Ja widzę to tak, sromotna klęska teraz w LM a potem bez zwycięstwa w fazie grupowej PE. PS: porównywanie Saganowskiego do Brożka i stawianie tego pierwszego wyżej jest dla mnie bardzo zabawne. Dzięki Warszawiacy za poprawę humoru z rana :D |
Cytat:
Dlatego nie sugerowałbym się zeszłym sezonem. Bo w tym sytuacja może być lepsza (nowy stadion) i kto wie? |
Jedna wtopa i już teorie. Legia zagra I składem i zniszczy czy to Lechie, Górnik czy kogokolwiek z tej śmiesznej ligi.
|
Taa... nikt w tej lidze nie jest bardziej śmieszny niż Legia. Bronić się u siebie przed przeciwnikiem z silnej ligi norweskiej grającym w dziesiątkę :rotfl: czy może być coś bardziej ośmieszającego?
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Po mojemu bardziej ośmieszające byłoby np. odkrycie sie w rewanżu i przyjęcie dwóch dzwonów od mistrza Norwegii (który miał nóż na gardle). Zostań może w politycznym chłopie ze swoimi napinkami. |
Cytat:
|
Co wpis to lepsze jaja. Nikt nikogo w tej lidze nie zje. Dominacji żadnej nie będzie przez długi czas. To nie te czasy i nie ten poziom.
Ruch zagrał świetny mecz, Surma zaliczył strzał życia, Legia zagrała słabo i przekombinowała. Kilku zawodników nie zagrało, reszta wbiła ok 80 minuty. Widać że Urban myśli o pucharach, liga nie ucieknie. Pocisnąć może każdy każdego. Nikt normalny nie wierzy w medialne .......enie o dominacjach, zjadaniu i innych tego typu duperelach. Osobny akapit dla po.......onych kibiców Ruchu. Wiedzą za co ;) |
kreseq:
Cytat:
Cytat:
0 22 Cytat:
Cytat:
A jeśli chodzi o moją opinię to Panowie nauczcie się jednego. Jedna porażka wiosny nie czyni ;) 3 kolejki ligowe nie są miarodajne. Równie dobrze możemy od następnej kolejki zrobić tabelę na nowo i być może w 3 najbliższych meczach komplet pkt zgarnie Zawisza i co? Też będziemy się nad nim spuszczać, że murowany mistrz? Wszystko jak co roku zdąży się jeszcze 10 razy zmienić. Oczywiście nie może się nie zdarzyć, że efekt finalny będzie taki jak na dziś dzień czyli Legia/Górnik mistrz, Zawisza/Korona spadek ale w takie rzeczy to wątpie. Jeszcze 5 razy w tym sezonie Legia zaliczy blamaż, 5 razy Śląsk zgubi formę a na wiosnę ktoś przestanie punktować a ktoś zacznie. Także śmieszy mnie jak co roku to ferowanie wyroków po 1-2-3 meczach, to mówienie w 20/21/26 kolejce, że teraz już nie ma bata i mistrza zdobędzie drużyna x bo jest w gazie. Ta liga jest tak nieregularna, nie ma tutaj powtarzalności, że nie sposób przewidzieć co się wydarzy w następnej kolejce a wy chcecie po 4 kolejkach rozdawać karty i mówić kto ligę zdominuje, kto zdobędzie mistrza, kto zagra w pucharach, kto wejdzie do 8 a kto spadnie. Założę się, że z tych przewidywań czyli uogólniając mocna Legia/Lechia/Śląsk/Jaga/Górnik, słabe Zagłębie/Podbeskidzie/Korona/Zawisza po 30 kolejkach połowa z tego się nie sprawdzi i w pierwszej 4 nie ujrzymy np Jagi i Górnika a na dole nie zobaczymy np Zawiszy i Podbeskidzia |
Jaroo1.
1. Zwróć uwagę, że przed Ruchem już czegoś takiego nie pisałem, bo byłem świadomy tego, że na dłuższą metę taka rotacja musi przynieść wtopę, a w Chorzowie w ostatnich 10 latach strzeliliśmy trzy gole. Spodziewałem się kłopotów, te kłopoty były, nie mniej jednak trudno było nie dostrzec, że Ruch oddał dwa strzały życia, a od 80 minuty po prostu umarli kondycyjnie z naszym drugim składem. Raz to się mogło wydarzyć. Wydarzy się pewnie jeszcze ze 3-4 razy. Wtopa jest wtopa, Ruch zagrał superambitnie i szacun dla nich. 2. Dalej uważam, że wygramy tą ligę dość gładko - powiedzmy 10 punktami, lub na skutek podziału punktów 5 punktami, bo w ostatnich 7 kolejkach nie zdążymy uciec na 10. Mogę się o to założyć o każdej porze. A że od czasu do czasu przegramy? I co z tego? To była druga porażka w lidze w tym roku. Jeszcze pewnie dołożymy ze dwie na jesieni i ze dwie na wiosnę. Albo po trzy. Z kim mamy tą ligę przegrać? Z Lechem? Już wyżej cenię Śląsk, fajna drużyna, bardzo dobre transfery, ale nie na 37 meczów. Nie dadzą rady kondycyjnie i będą okresowo łapać takie 2-3 z Jagą. Dużo bardziej martiwe się oklepem jaki sprawi nam Steaua, a potem drużyny w grupie LE. Zakładzik? P.S. Zapraszamy Lechię. |
Przynajmniej Legia nie pobije Naszego rekordu 21-1 za czasow Kasperczaka gdzie tez na poczatku lalismy kazdego przeciwnika jak tylko moglismy :)
|
Cytat:
Czyli jak ktoś straci niezbyt wiele przed zimą, będzie miał środki na jakieś wzmocnienia to może spokojnie zagrać o wszystko wiosną, mam oczywiście nadzieję, że to my będziemy taką drużyną. |
Temat o Ekstraklasie a tu rozmowy o Legii Warszawa w Europie..
Czy komuś się tematy nie pomyliły? Ekstraklasa to 16 zespołów a tu wiecznie rozmowy o Legii. Przypominam to nie jest forum warszawskiej drużyny! Za każde rozmycie tematu będzie BAN. |
No i Amica wygrała. Z nami będą już innym zespołem niż ostatnio (niestety) i nie ma co liczyć że łatwo z nimi pogramy jak inne zespoły do tej pory. Są poza pucharami to teraz zostaje im tylko krajowe podwórko.
Ciekawe jak My będziemy wyglądać za 2 tygodnie? Oby lepiej, bo porażkę z pyrami niechętnie przyjmę, liczę na coś miłego:) |
Cytat:
|
rok temu Lech na początku sezonu odpadlł w el.l LE z AiK Sztokholm i z PP z Grudziądzem a potem w lidze wszytsko wygrywał i był po jesieni na 2 miejscu w lidze za Legią
|
Ale 2. sezon z rzędu odpadnięcie z LE w III. rundzie to dla nich katastrofa finansowa. Sezon temu jakoś tam spięli budżet bez tych wpływów finansowych, ale chyba nie muszę przypominać ile meczów ligowych wygrali minimalnie, najczęściej po 0 - 1 na wyjeździe. 2. taki szczęśliwy sezon w lidze im się nie przytrafi. Stawiam, że 4-5 miejsce to dla nich max w tej naszej wyrównanej lidze.
|
A dla mnie oni mimo wszystko są niestety głównym faworytem do mistrzostwa. W Legię nie wierzę. Moim zdaniem będzie tak jak z każdym mistrzem w ostatnich latach, który po sukcesie grał słabo w lidze w następnym sezonie. I czuję, że Legia tak jak po mistrzostwie w 2006 roku będzie. Śląsk jeszcze gorzej w lidze niż Amica. A Amika ma potencjał jak na naszą słabą ligę. Nie uważam, że będą wszystko wygrywać ale uważam, że zwycięstwa przeplatane remisami i porażkami wystarczą w tym sezonie na mistrzostwo. Amika słaba ale nie gra w naszej lidze z Realem tylko z Koroną, Podbeskidziem i innymi. Ma potencjał 2 zaraz po Legii a Legia się rozsypie moim zdaniem bo mistrza długo wyczekiwanego zdobyli w zeszłym sezonie - presja już zeszła. Zresztą Kołtoń na stronie polsatsport.pl typował już na początku sezonu mistrzostwo dla Amiki a vice dla Legii.
@Ayala. Tak wszystko Amikorze wygrywali w zeszłym sezonie, że u siebie wygrali do 20 kolejki tylko 2 mecze |
Cytat:
|
Nie rozśmieszajcie mnie z tą Amicą, zobaczycie jak ich zjedziemy po przerwie na reprezentację i PP. Z Koroną to mieli farta, jakby był Ojrzyński i nie było by tej całej szopki to Amica by w dupę dostała albo znowu remis :D
|
Mistrzostwo to temat z odległej przyszłości na teraz, a nawet po dwóch rundach będzie nierozszczygnięty. Nie ma zdecydowanego faworyta bo wszyscy są słabi, dlatego nawet najsłabszy jak się zepnie to wygra z trochę mniej słabym. Problem w tym, że najsłabsi nawet nie próbują i dzięki temu tylko trochę mniej słabi wygrywają bez wysiłku a degrengolada postępuje.
Wystarczy uwierzyć, że można, sumiennie trenować w meczach walczyć o bramki, a nie murować przy 1:0, nie bać się grać bezczelnie, a wynik sam przyjdzie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl