![]() |
A co za różnica? :) Gdyby przemieszczanie się mogło tłumaczyć ślepotę... Wyobraźcie sobie podobne tłumaczenie głównego :). Kabaret.
|
wp_pl: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html
Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki poinformował w poniedziałek PAP, że od następnej kolejki piłkarskiej ekstraklasy nie będzie już tzw. arbitrów bramkowych. - Nie udał się ten eksperyment - przyznał. |
Cytat:
miałem 1% wątpliwości - teraz już wiem że to idiota zgodnie z przepisami sędzia stoi ZA linią bramkową - a gość jeszcze mówi że odskoczył do tyłu - czyli stojąc ZA linią jeszcze odskoczył - to przecież wynika jasno że wszystko się działo za linią. jeszcze to .......enie o złym kącie ... słońce mu chyba się w soczewkach odbijało ... człowiekowi tylko ciśnienie skacze :-/ |
Zakladajac ze Jarzebak nie ma zeza i widzi wzglednie prosto to wystarczy rozrysowac sobie prosta linie wzroku zeby zauwazyc ze spokojnie widzial linie boiska ponad pilka. Zeby miec trudnosci z ocena tej sytuacji musial by miec oczy na wysokosci kutasa.
|
Cytat:
|
Wyglada na to ze Boniek tez stesknil sie za mistrzostwem legii nie mniej niz jej kibice ktorzy przebrali sie w Krakowie za stado plemników.
Wydaje mi sie ze prezes PZPN raczej powinien sie kajac i zapewniac ze zrobi wszystko co w jego mocy by sedziowanie bylo lepsze a nie udzielac glupich komentarzy. Jak zlapie sie zlodzieja to trzeba zlodzieja pietnowac a nie rugac tego ktory go zlapal Ponizej dywagacje obu Panow Boniek napisał: "Panie Bednarz, zamiast projektów dotyczących sędziów, może by Pan skoncentrował się na pracy dla swojego pracodawcy. Wisła na to liczy" oraz "Sędziowie przepraszają, bo popełnili błędy, ale zawodnicy, którzy kopią się w czoło, są cicho". Bednarz ripostuje: "Nie obędzie się bez naszej reakcji na wpisy Bońka. Były skandaliczne! A po czołach nie kopią się piłkarze, tylko sam prezes - powiedział Bednarz dla "Przeglądu Sportowego". |
Do której galerii nasz klub zakwalifikuje decyzję sędziego z 4:41 tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=uMoovzcuLok ?
|
Moje dwa grosze o sędziowaniu i naszych protestach
http://futboltotalny.blogspot.com/20...a-gablote.html |
I dobrze, tu muszę Bednarza i nasz klub pochwalić. Można być wyruchanym raz, drugi, ale nie kilka razy po rząd, gdy ledwo się runda wiosenna zaczęła. Mam nadzieje, że Bednarz nie pozwoli jawnie kpić z naszego klubu i załatwi rudzielca razem z tą czarną mafią.
|
Cytat:
Ja osobiście bym wolał żeby Pan Bednarz podniósł standardy swoich transferów i pewnych działań, bo wypada w nich gorzej niż Jarzębak i reszta. |
Chcieliście Bońka na prezesa PZPN-u? To teraz macie. W momencie, kiedy Boniek został wybrany prezesem, spodziewałem się, że dla Wisły nadchodzą ciężkie lata.
Gdyby takie słowa powiedział Lato, to byłby to temat numer jeden na wiele dni. Z każdego małego potknięcia Laty pewne media robiły straszną aferę. Teraz te same media milczą, bo w końcu są powiązane z Bońkiem lub jego prawą ręką - jednym z dwóch najbardziej skompromitowanych ludzi w Wiśle w erze Cupiała, a więc Januszem Basałajem. Drugi to jego brat Bogdan. Stanowski nic nie powie, Borek nic nie powie, Smokowski nic nie powie i cała reszta nic nie powie, bo wiedzą komu zawdzięczają swoją karierę w mediach (Januszowi Basałajowi), więc nie będą krytykować swojego stwórcy. Towarzystwo wzajemnej adoracji będzie trwało w najlepsze, a afery za tych rządów będą dużo większe niż za czasów Laty. Boniek jest inteligentny i ma świadomość, kim się otaczać. Znajomi dziennikarze robią mu cały czas dobry wizerunek w mediach, nic nie mówiąc o aferach. Zauważcie, że Boniek robi interesy z Filipiakiem. Na weszło.com cisza. A o powiązaniach Laty cały czas gadali. Ciekawe, że jedyny klub, który mimo ciągłej korupcji nigdy nie został zdegradowany teraz ma profity po tym jak wybrano Bońka na prezesa. Mecze młodzieżówki gdzie będą? Na Cracovii. Ostatni mecz Dudka na jakim stadionie? Na Cracovii. Jaka firma wygrała przetarg na systemy informatyczne w PZPN-ie? Comarch. Za nami siedem spotkań ligowych - w czterech popełniono minimum jeden rażący błąd na naszą niekorzyść. Z Bełchatowem niesłuszna czerwona kartka, z Pogonią nieuznana prawidłowa bramka, z Podbeskidziem niepodyktowany słuszny karny, z Legią wiadomo. Przypadek? Nie. Jutro jest półfinał PP i weryfikacja Musiała. Wykartkuje Legię przed finałem, to będzie miał jeszcze większe problemy, bo już teraz jest poniżany przez lobby warszawskie. Zauważcie, że wśród wielu obserwatorów Musiał jest uważany za zdecydowanie najlepszego sędziego w Ekstraklasie, a nasze władze promują skompromitowanego Gila, skompromitowanego Marciniaka, skompromitowanego Borskiego z układami rodzinnymi (był na liście Fryzjera i dalej sędziuje, jego mamusia była zasłużoną pracowniczką PZPN-u, a tatuś znanym działaczem sportowym), czy skompromitowanego Małka. Gdzie jest Musiał? Ekspert od sędziów, oczywiście też skompromitowany Stempniewski z Canalu+ cały czas krytykuje Musiała. Jak tam jego pupilek Grzesiu G., zwany przez niektórych Gilewskim, który miał sędziować na Mistrzostwach Świata w RPA? Czemu od ponad czterech lat nie sędziuje? Afera korupcyjna to odpowiedź. Wczoraj w programie Stempniewski też skrytykował Musiała. Stwierdził, czyniąc idiotyczną aluzję, że sędzia nie musi przybijać piątek z zawodnikami, aby być dobrym - wiadomo kogo miał na myśli. Promują teraz Marciniaka. Widziałem go w paru meczach jak sędziował Wisłę i ma to być dobry sędzia? |
Gdyby był taki dobry to juz dawno sedziowałby w Europie. Swietnie to napisałes - popieram w 100%.
|
Koalik, świetny post, dziękuje.
|
Cytat:
Bednarz jako p.o. prezesa reprezentuje klub na zewnątrz i bardzo dobrze, że głośno mówi na temat skandalu z soboty. Na razie Wisła wygląda na osamotnioną w tej krucjacie, ale jestem święcie przekonany, że w przeciągu najbliższych tygodni prezesi innych klubów zaczną podzielać nasze zdanie w temacie sędziowania na polskich boiskach. Wszystkie zmiany zaczynają się od głośnej dyskusji, a ta właśnie się rozpoczyna. Sprawa transferów do Wisły to inny temat i na inną dyskusję, już wewnętrzną u nas. W sprawie przekrętów które są na nas publicznie robione, powinniśmy stać murem za klubem. |
Cytat:
- Widzieliście jakaś galerie sędziów w Madrycie, kiedy Mourinho mówił że sędziowie są przeciw niemu? Bednarz szuka tematów zastępczych, za chwile usłyszmy że sezon był nie udany, bo sędziowie źli. A Pan Bednarz zająłby się czymś co może zmienić jakość klubu, a nie czego się nie odwróci. |
Ludzie, jaka krucjata, jaka galeria sław?
Bednarz kompromituje siebie (choć myślałem, że bardziej już nie można), ale kompromituje przy okazji cały klub. W sobotę sędzia nas okradł, pozbawił szans na dobry wynik w meczu. Jakkolwiek skandaliczne by to nie było, taka jest piłka. Nie nam oceniać czy mamy do czynienia z przekrętem, układem czy sabotażem. Jeszcze całkiem niedawno to nam zarzucano, że sędziowie nam w kilku meczach sprzyjali. Bednarz był, jest i zawsze pozostanie kawałem buraczywa i jego "prezesura" jest szyderczym i okrutnym chichotem losu. Wiara w to, że protesty, odwołania czy co gorsza publiczne poszczekiwanie Jacka cokolwiek dadzą jest naiwnością. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy, potraktowano nas w taki a nie inny sposób, ale trzeba żyć dalej. |
Bednarz: Słowa Bońka są haniebne [cały wywiad w Dzienniku Polskim]
- Tak stanowcza reakcja klubu na błędy sędziowskie to nowość. - Musieliśmy zareagować, bo ile można siedzieć cicho i udawać, że nic się nie dzieje? Zwłaszcza jeśli później ktoś, tak jak pan Sławomir Stempniewski w programie Liga Plus Extra, jeszcze próbuje bronić tych sędziów i wygaduje takie bzdury, że już słuchać się tego nie da. Bądźmy wreszcie poważni. Dość mamy wysłuchiwania bredni. Jeśli pan Stempniewski mówi, że sędzia Jarzębak mógł się pomylić dlatego, że nie ma doświadczenia w roli arbitra bramkowego, to jest to jakiś żart. To jest liga zawodowa i jako kluby nie godzimy się, żeby robić sobie eksperymenty na żywym organizmie. To już nie chodzi o Wisłę czy Legię, ale również o inne kluby. Jak to wygląda, że na mecz, który jest jednym z kluczowych spotkań dla układu tabeli, który może mieć wpływ na to, kto zostanie mistrzem Polski, wysyła się nieprzygotowanego sędziego i jeszcze się tłumaczy, że nie wytrzymał psychicznie presji. - Naprawdę chcecie w szatni arbitrów zrobić tę "Galerię Sędziowskich Sław"? - Tak, bo chcemy, żeby sędziowie, przygotowując się do meczu, jeszcze w tunelu pamiętali o tym, jaka odpowiedzialność na nich ciąży. Zobaczmy, jak to teraz wygląda. Robi jeden z drugim błąd, którym wypacza wynik i idzie do "zamrażarki" na dwa, trzy mecze. A później wraca, jak gdyby nigdy nic. I w kółko mamy to samo. Praktycznie żadnej odpowiedzialności. Mamy prawo domagać się profesjonalizmu sędziów, którzy za swoją pracę dostają tak duże pieniądze. Skoro rocznie wydaje się cztery miliony złotych na sędziów, obserwatorów i delegatów, to chyba mamy prawo oczekiwać, że sędziowanie będzie profesjonalne, obiektywne, rzetelne i bezstronne. Dość mamy wysłuchiwania opowieści pana Stempniewskiego po każdej kolejce, który na siłę tłumaczy sędziów, mimo że ich błędy są oczywiste i krzywdzą kolejne kluby. |
Cytat:
w ogóle czepianie się sędziów jest śmieszne, ja bym w ogóle zakończył już sezon i rozdał medale - przecież już wszyscy piszą na kogo możecie trafić w eliminacjach LM |
Cytat:
|
Kocur - miejsce zamieszkania, nie jest równoznaczne z sympatia klubowa. Taka mała uwaga.
Czepianie się sędziów jest oczywiście normalne, ale nie do przesadyzmu. Sędzia raz daje, raz zabiera. Od lat jest to wiadome, i zwalanie winy na sędziów, i tylko na nich jest śmieszne, dla mnie. Kiedyś błędów nie popełniali? Owszem, popełniali, tylko byliśmy tak mocni, że i tak wygrywaliśmy. Cytat:
A zamiast tych galerii i cudów, Bednarz zająłby się szukaniem zawodników na przyszły sezon. Bo mecz z Legia już był, został przegrany, czasu się nie cofnie. Było minęło, tak samo jak przegrany ligowy sezon. Więc może lepiej patrzeć na to co będzie, a nie na to co było... |
Cytat:
Jacek Bednarz niech zrobi galerie sław swoich transferów, swoich ruchów w Wiśle Kraków. Wszedł psim swędem na dyrektora, potem do rady, teraz został prezesem... :foch: Jeszcze trochę i odkupi od Cupiała, Wisłę. |
Cytat:
brawo panie kibicu bravissimo |
Zachowanie Bednarza jest zachowaniem Bednarza - wymagać cudów po nim nie można. Zachował się standardowo czyli 'krótko' i emocjonalnie.
Inną osobną sprawą jest sędziowanie które jest fatalne. Dodanie jednego sędziego pogarsza jakość arbitrażu - jak to racjonalnie wytłumaczyć? Niech Boniek zajmie się sobą i własnym folwarkiem sędziowskim a my zajmiemy się własnym szrotem. Póki co jest po 'Polsku' czyli Boniek wytyka Wiśle słabość a Bednarz wytyka PZPN brak profesjonalizmu. Następna kwestia - kto będzie chciał inwestować w piłkę skoro mężowie zaufania czyli arbitrzy mylą się jak dzieci? Który sponsor lub właściciel umoczy (dosłownie) miliony tylko po to by sędzia powiedział - sorry źle się ustawiłem, jestem amator. |
Cytat:
Nie pozwala jawnie pluć na klub w formie tak groteskowej, że sam de facto ten klub opluwa |
Cytat:
Dlaczego ten mecz wygrała legia? Czy wygrała przez sędziów? My przez sędziów nie przegraliśmy, ok. Ale dlaczego ta warszawska prostytutka wygrała? |
Cytat:
Napastników nie ma i nie będzie bo wszystkich 7egia kupiła. Może ten leśnodorski to maniak zakupów, najpierw piłkarzy nakupował, teraz okienko zamknięte to dalej kupuje ale już w innej budce? Ogólnie to powinieneś w PR sędziów kręcić. |
Troche dziecinada jak dla mnie. Powinno się trzymać fason i klase zawsze i tym wygrywać. Nie zniżać się do poziomu prymitywnego środowiska piłkarskiego (choć może czego ja wymagam skoro Bendarz stamtąd się wywodzi). To klika, banda układów, układzików, wzajemnych powiązań, ......arzy i prostaków. I tyczy się to zarówno zawodników jak i działaczy, dziennikarzy czy sędziów. Naprawdę ich poziom moralno-etyczny jest bardzo często żąden, więc bardzo proszę żeby Bednarz nie angażował tego klubu w połajanki w tym gronie.
Dla mnie najlepsza jest ignoracja, zachowanie klasy i wydanie stanowczego oświadczenia. A wygrać z nimi na boisku już w następnym sezonie. Obawiam się też, że Bednarz wyczuł sposobność jak zdjąć z siebie i Cupiała część ciężaru i krytyki ze strony kibiców, mediów za obecną sytuację w Wiśle. Tak jak Bednarz jest zderzakiem Cupiała i wszyscy walą w niego zamiast tego wyżej, tak sędziowie mogą stać się sprytną wymówką za obecne wyniki Wisły. A co do Boguskiego to niestety się trzeba zgodzić. Nie można nikogo obrażać, ale to co on prezentuje od pewnego czasu to jest dramat. Wyobrażacie sobie, że piłkarz, którego siła fizyczna, dynamika itp jest na takim poziomie jak jego, jedzie na testy gdzieś do Premierleague albo Bundesligi ? Przecież mogliby się pomylić i zaprosić na zajęcia juniorów. |
Trzeba rozgraniczyć pewne sprawy.
1 Beznadziejan gra naszego zespołu przez większość sezonu 2. Transfery Jacka Bednarza 3. Zarządzanie klubem przez Jacka Bednarza 4. Sprawa sędziowania Wiśle Kraków Te sprawy to są zupełnie różne bajki i jeśli będziemy je łączyć to będziemy przeciw naszemu klubowi. Tak piłkarze grają beznadziejnie, tak Bednarz zrobił słabe transfery, tak klub obecnie zwija się a nie rozwija, ale jeśli ktoś nie uważa nie że nie powinniśmy głośno protestować przeciwko temu co wyrabiają sędziwie bo punkty 1,2,3 są prawdziwe to coś jest nie tak. Od dłuższego czasu nagminie podejmowane są decyzje krzywdzące Wisłę Kraków do czego zresztą przyznają się w większości sami sędziowie. Tłumaczenie się, że sędziowie są jeszcze nie dostacznie wyszkoleni zakrawa na kpinę. Co by było gdyby sędzia sądu powszechnego tłumaczył się że skazał kogoś przez pomyłkę na dwa lata więzienia bo nie doczył się tej części materiałów na studiach ? To nie jest gra o pietruszkę jedno miejsce wyżej lub niżej w tabeli to jest chyba ok. 200 000 zł. To co by nie powiedzieć zawodowa liga gdzie gra się o całkiem niemałe pieniądze. Nic bym nie powiedział gdyby pan Boniek i pan Stempniewski po meczu powiedzieli stała się karygodna rzecz z której zostaną wyciągnięte konsekwencje ale widzicie co się dzieje wszystko jest OK aWisłą ma stulić mordę. Tak być nie może. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Boguski jest piłkarsko najlepszy w Wiśle, tylko Kulawik z uporem maniaka wystawia go jako jedynego napastnika bez żadnego wsparcia, przez co dziki wiele traci, bo zanim ktoś podejdzie do gry to albo go sfaulują, czego sędzia oczywiście nie zobaczy, albo staranują bo Ibrakadabra to on nie jest. Powinien grać za Genkowem albo Sarkim, na boku Mały i Kosa/Iliev A w środku Sobol/Wilk/Chrapek/inni młodzi/ a dopiero w ostateczności Garguła. Niestety w wyniku usinego szukania placu dla Garguły Boguski wylądował na desancie na czym wszyscy tracą. Brożek P. W każdym meczu partaczył średnio trzy setki i nie słyszałem porównywania go do juniorów. A co do protestu. Jak najbardziej słuszny. Jak cie dymają a ty kładziesz uszy po sobie to będą cię dymać co raz częściej. Kolejnym krokiem jest cywilny wniosek piłkarzy przeciwko sędziom za pozbawienie premii. Żeby się kolejnym razem zastanowił czy lepiej dostrzec czy nie dostrzec. Cytat:
|
Jako kibice na najblizszym meczu a być może w finale PP, powinniśmy ustosunkować się do Bońka i PZPN. Wystarczy oprawa typu :
" Boniek = wrócilo nowe, jeszcze gorsze niż było stare" oraz parę ocenzurowanych tym razem okrzyków typu : " STOP PRZEMOCY SEDZIOWSKIEJ" PS. NC+ powinno zmienić formę kontrowersji sędziowskich na "Stępniewski Show" albo " jak podcinać wlasną gałąź i wygonić resztę sponsorów wraz z kibicami" |
Cytat:
Gdyby nie ten Pan Boniek to właśnie budowano by hotel PZPN za grube miliony. O innych sprawach nie wspomnę. Skrytykował Bednarza, którego sami tutaj nagminnie krytykowaliście. A teraz chcecie pluć w twarz Bońkowi i za chwile zrzucić nasze niepowodzenia na Prezesa Bońka. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
co do Bonka, niestety bardzo mnie rozczarowal - coraz bardziej od niego zalatuje hipokryzja
niedawno Zawisza zremisowal 0-0 mecz na wyjezdzie a ten na twitterze "mecz dobry ale sedziowie nie dojechali" - teraz duzo wiekszy przekret z nami i co? zadnej krytyki sedziow przydaloby sie temu rudzielcowi troche obiektywizmu |
Cytat:
ogolnie z twoim postem sie zgadzam... ale Boguski najlepsz pilkarsko w Wiśle?? prosze cie. rozumiem ze od niedawna najlepszego pilkarza w druzynie poznaje się po przyjęciu piłki po ktorym przeważnie odskakuje mu ona na 2-3m, albo notorycznym nie trafianiu w dogodnych sytuacjach ( a jak już trafi to tylko dlatego ze ktoś go nastrzeli lub mu zejdzie) czy może po tym że odpuszcza się gdy rozpedzonyu bramkarz druzyny przeciwnej biegnie w kierunku Boguskiego ktory ma kilka metrów blizej do piłki? owszem przed kontuzja Boguś może i był jednym z najlepszych piłkarsko zawodników w Wiśle, ale teraz?? zeby nie bylo ot to uważam że gdyby po tej akcji jedrzejczyka nie padla bramka, sędzia bramkowy zakomunikował by jednak że piłka wyszła za linie calym obwodem. mieli pomoc pomogli |
Cytat:
|
Dla mnie sytuacja wyglada tak:
Boniek zaatakował BEDNARZA nie Wisłę za słowa po meczu. Bednarz miał prawo i obowiązek nawtykać sędziom po tym co po raz kolejny odstawili. Jednak wypowiedz Bońka o "kopaniu się naszych pilkarzy po czolach" i "aby Bednarz zajal sie praca dla klubu" gdyby padly w innym kontekscie sa bardzo celne. Czy nasi pilkarze kopia sie po czolach? Kopia sie, w koncowce Bunoza i Malecki mieli 2 setki. Czy dobrze by było aby Bednarz z taka zaciekloscia walczył o dobro Wisły poza sędziowaniem. Dobrze by było. W mojej opini Bednarz dostał od Bońka najlepszy prezent jaki mogl dostac. Wczesniej bylo Bednarz vs kibice Wisly. Jest Bednarz + kibice vs PZPN(Boniek) Nagle barykada zostala przestawiona a, ze temat jest chodliwy to ma kilka tygodni spokoju. Czy Bednarz sie wkurzyl polemika? Tak bo byla celna i klula glownie jego. Aczkolwiek ta zlosc jest spowodowana "oczernieniem" wlasnej odoby a nie klubu. Troche inny punkt widzenia: http://ekstraklasa.net/panie-bednarz...2d5cf756000000 |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl