Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Bogusław Cupiał były właściciel Wisły - archiwum, ocena wspomnienia (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8846)

borys 05.10.2012 13:04

Rownie obrazowe:) zgadzam sie.

cfa 05.10.2012 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1280404)
Wtopiłem w Amber Gold .

Jak byś chodził do gimnazjum to byś nie wtopił.

f-cuda 08.10.2012 09:12

WITAM
Jestem osobą co z reguły ratuje małe biznesy czyli pomaga wyjść im z długów oczywiście robię to nie odpłatnie traktuje jako hobby bo ja pracuje w ubezpieczeniach.
Co powinno się stać by Wisła Kraków funkcjonowała dobrze
1.Uniezależnić się finansowo od prezesa Bogusława Cupiała
a)Zostaje właścicielem ale daje tylko pieniądze w sytuacjach kryzysowych
b)Stworzyć ze współpracy z jedną z sieci komórkowych własną sieć komórkową o nazwie Biała Gwiazda i dzielić się z siecią komórkową po 50%. Czyli jesteś fanem Wisły kupujesz jej starter i np doładowujesz za 30 zł a 15 zł idzie dla Wisły liczmy że wydamy 10000 starterów i niech każdy minimum doładuje za 30zł to daje nam 300000zł dzielone na pół czyli miesięcznie wychodzi nam 150000zł miesięcznie.
c)Wprowadzić płatną informacje sms z informacjami co się dzieje z klubem i podczas meczów dla wszystkich sieci komórkowych powiedzmy 5zł miesięcznie
d)Wprowadzenie własnego napoju energetyczne White Star podpisujemy umowe z jakims dystrybutorem napoju który z każdej sprzedanej puszki daje odaje 1zł
e)Znalezienie sponsora głównego tak jak pisałem wyzej nawiazać współprace z jaką wytwórnia napojów energetycznych czyli reklamujęmy ich głowna marke za pewną kwote plus 1 zł od puszki za napój white star
f)Stajemy się główny operatorem stadionu podpisujemy miastem umowe że zyski z wynajmu poieszczeni biurowych mają 25% ZYSKU MY 75% ZYSKU
g)Tworzymy muzeum z prawdziwego zdarzenia z sklepikiem kibica
2.Budujemy infrastrukture pod mlodzież i skauting i zarabiamy na piłkarzach jak Ajax Amsterdam
3.Pozbywamy się bednarza a siagamy kogos niedrogiego z czech
4.Trener Zagraniczny z polskim asystentem takim który by mógł przejąć klub za pare lat

mam wiecej pomysłów ale nie mam czasu ich sie rozpisywać

Chorynatrzykolory 08.10.2012 11:01

kolego pomysły masz jakieś ale one są nierealne.Nie ma opcji na taką współpracę z siecią komórkową. Myślisz ,że ktoś by dał 50 % Wiśle?.Najwyżej jakaś mała opłata za samą nazwe,co do doładowania ,to nie jest tak,że te 30 zł doładowanie to jest taki sam zysk.Operator także ponosi jakieś koszty a w tym 30 zł trzeba też odliczyć podatki duperele.Trzecia sprawa nie jest kibiców naszego klubu na tyle ,żeby to przyniosło jakikolwiek duży zysk.Wydaje mi się ,że nawet 10000 takich starterów by nie poszło.Po czwarte wydaje mi się ,że były już jakieś startery wiślackie .Po piąte było już pare energetyków wiślackich ,były również w sklepach i co?Nie widze już żadnego,więc pewnie ani nie cieszyły się dużym zainteresowaniem ,a na pewno z puszki nie było zysku złotówki.Pomieszczeniami biurowymi na pewno będzie próbowało zarządzać miasto i najgorsze jest to,że mają takie podu**one pomysły jak stworzenie komisariatu straży wiejskiej .

f-cuda 08.10.2012 11:08

Powiem tak jesli chodzi o napój energetyczny to nie był sprzedawany przez wisłe ale prze skwk i tu był brak promocji
Jeśli byśmy mieli małe zyski z własnej sieci to zawsze to sa zyski z tego co wiem fanów wisły jest około 100000 w samej malopolsce. A 10000 to niech co dziesiąty a do tego w innych rejonach kraju mamy kibiców mogli by zamawiac startery przez neta.
A sprzedać prawa do swoich meczów nie Canal+,Polsatowi, tylko TVP dużo meczów w otwartej wiec wiecej sponsorów bo meczu nie bedzie ogladac np 100000 osób a np 2000000.

Chorynatrzykolory 08.10.2012 11:21

Tylko niestety 90 procent naszych kibiców to lenie i mają w dupie to w jakiej sytuacji jest Wisła i nie chciałoby im się wydać nawet paru groszy ,żeby wspomóc klub.Ale oczekiwania mistrzowskie to wszyscy mają.A przykładem na to są sytuacje jak trzeba było iść choćby na glosowanie Rady Miasta na temat naszej hali to się wstawiło 20 osób

Sprzedać praw ot tak sobie nie można ponieważ prawa do pokazywania meczów ma Canal plus, Polsat oni przecież mają umowy z Ekstraklasa.SA itd ,a po drugie nie masz pojęcia jak wielki zastrzyk finansowy mają polskie kluby właśnie dzięki pieniądzom z C+ .Takimi pieniędzmi to TVP na pewno nie dysponuje.

Co do energydrinków to był jeden Skwk jak i jeden TS Wisły

Kociewiak 08.10.2012 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez f-cuda (Post 1281185)
WITAM
Jestem osobą co z reguły ratuje małe biznesy czyli pomaga wyjść im z długów oczywiście robię to nie odpłatnie traktuje jako hobby bo ja pracuje w ubezpieczeniach.
Co powinno się stać by Wisła Kraków funkcjonowała dobrze
1.Uniezależnić się finansowo od prezesa Bogusława Cupiała
a)Zostaje właścicielem ale daje tylko pieniądze w sytuacjach kryzysowych
b)Stworzyć ze współpracy z jedną z sieci komórkowych własną sieć komórkową o nazwie Biała Gwiazda i dzielić się z siecią komórkową po 50%. Czyli jesteś fanem Wisły kupujesz jej starter i np doładowujesz za 30 zł a 15 zł idzie dla Wisły liczmy że wydamy 10000 starterów i niech każdy minimum doładuje za 30zł to daje nam 300000zł dzielone na pół czyli miesięcznie wychodzi nam 150000zł miesięcznie.
c)Wprowadzić płatną informacje sms z informacjami co się dzieje z klubem i podczas meczów dla wszystkich sieci komórkowych powiedzmy 5zł miesięcznie
d)Wprowadzenie własnego napoju energetyczne White Star podpisujemy umowe z jakims dystrybutorem napoju który z każdej sprzedanej puszki daje odaje 1zł
e)Znalezienie sponsora głównego tak jak pisałem wyzej nawiazać współprace z jaką wytwórnia napojów energetycznych czyli reklamujęmy ich głowna marke za pewną kwote plus 1 zł od puszki za napój white star
f)Stajemy się główny operatorem stadionu podpisujemy miastem umowe że zyski z wynajmu poieszczeni biurowych mają 25% ZYSKU MY 75% ZYSKU
g)Tworzymy muzeum z prawdziwego zdarzenia z sklepikiem kibica
2.Budujemy infrastrukture pod mlodzież i skauting i zarabiamy na piłkarzach jak Ajax Amsterdam
3.Pozbywamy się bednarza a siagamy kogos niedrogiego z czech
4.Trener Zagraniczny z polskim asystentem takim który by mógł przejąć klub za pare lat

mam wiecej pomysłów ale nie mam czasu ich sie rozpisywać

proponuję zejść na ziemię :drapanie:

f-cuda 08.10.2012 11:30

1.Dobra promocja Energetyka plu sprzedaż na satdionie
2.Co do praw kazdy klub sam moze decydowac prawami po wygasnieciu umowy przeciez przed zakupem praw do ekstraklasy prze C+ platfoma N oferowała Wisle,Legi i lechowi kupienie prawa do ich meczów
Oczywiscie prawa do ich meczów to znaczy na ich stadionie. Niech TVP da 50% tego co otrzymujemy od canal+ plus sponsorzy chetniejsi wychodzimy na zero
3.Fakt nasi kibice powini bardziej sie zangazowac uwazam ze stowarzyszenie powino miec udziały w klubie i finasowac czesciow klub składkami od kibiców

Cracovsky 08.10.2012 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez f-cuda (Post 1281185)
WITAM
b)Stworzyć ze współpracy z jedną z sieci komórkowych własną sieć komórkową o nazwie Biała Gwiazda i dzielić się z siecią komórkową po 50%. Czyli jesteś fanem Wisły kupujesz jej starter i np doładowujesz za 30 zł a 15 zł idzie dla Wisły liczmy że wydamy 10000 starterów i niech każdy minimum doładuje za 30zł to daje nam 300000zł dzielone na pół czyli miesięcznie wychodzi nam 150000zł miesięcznie.
c)Wprowadzić płatną informacje sms z informacjami co się dzieje z klubem i podczas meczów dla wszystkich sieci komórkowych powiedzmy 5zł miesięcznie
d)Wprowadzenie własnego napoju energetyczne White Star podpisujemy umowe z jakims dystrybutorem napoju który z każdej sprzedanej puszki daje odaje 1zł
e)Znalezienie sponsora głównego tak jak pisałem wyzej nawiazać współprace z jaką wytwórnia napojów energetycznych czyli reklamujęmy ich głowna marke za pewną kwote plus 1 zł od puszki za napój white star
f)Stajemy się główny operatorem stadionu podpisujemy miastem umowe że zyski z wynajmu poieszczeni biurowych mają 25% ZYSKU MY 75% ZYSKU
g)Tworzymy muzeum z prawdziwego zdarzenia z sklepikiem kibica
2.Budujemy infrastrukture pod mlodzież i skauting i zarabiamy na piłkarzach jak Ajax Amsterdam
3.Pozbywamy się bednarza a siagamy kogos niedrogiego z czech
4.Trener Zagraniczny z polskim asystentem takim który by mógł przejąć klub za pare lat

mam wiecej pomysłów ale nie mam czasu ich sie rozpisywać

mocne, przepisałeś to chyba z wniosku licencyjnego ŁKS :D

R33 08.10.2012 19:09

Zgłębie parę punktów, o których tu jeszcze nie mówiono, bo o sponsorach, zrobieniu muzeum to można książkę napisać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez f-cuda (Post 1281185)
b)Stworzyć ze współpracy z jedną z sieci komórkowych własną sieć komórkową o nazwie Biała Gwiazda i dzielić się z siecią komórkową po 50%. Czyli jesteś fanem Wisły kupujesz jej starter i np doładowujesz za 30 zł a 15 zł idzie dla Wisły liczmy że wydamy 10000 starterów i niech każdy minimum doładuje za 30zł to daje nam 300000zł dzielone na pół czyli miesięcznie wychodzi nam 150000zł miesięcznie.

Tyle, że wtedy fani z innych klubów mogą się od tej sieci ,,odwrócić" tak więć cieżko by było kogoś takiego znaleźć
Cytat:

Pierwotnie napisane przez f-cuda (Post 1281185)
c)Wprowadzić płatną informacje sms z informacjami co się dzieje z klubem i podczas meczów dla wszystkich sieci komórkowych powiedzmy 5zł miesięcznie

Było już kiedyś coś podobnego. Chyba informacja o wyniku.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez f-cuda (Post 1281185)
d)Wprowadzenie własnego napoju energetyczne White Star podpisujemy umowe z jakims dystrybutorem napoju który z każdej sprzedanej puszki daje odaje 1zł

Napoji energetycznych mieliśmy już 2 (jak nie więcej wczęsniej) i to w różnych pojemnościach (tak więc ten argument też odpadnie) 1 SKWK i 1 TS Wisły - nawet podobne nazwy do Twojej były :D . Sam fakt, że już ich nie ma powinien wystarczyć, pominę już, że tego z TS Wisły pod koniec zrobiono hurtową wyprzedaż.

f-cuda 09.10.2012 07:52

1. Napój nie był rozprowadzany na stadionie
2.Własne sieć komórkowa w stanach jedna z druzyn NFL ma i uwierzcie mi zyski ma bardzo duzo
3.Płatne informacje sms wy mówiecie o samym wyniki a ja mówie o kazdym nowym news
a)informowanie o stanie meczu np co 15 minut
b)informowanie o wszystkich zmianach w klubie transfer, trenerzy
c)Informacje o biletach

bonawentura 09.10.2012 20:08

Byłoby dobrze, by Pan Cupiał jednak dołożył do tego interesu, ale dołożył sensownie.

Szczerze - wystarczyłaby jedna, jedyna rzecz - 3 boiska treningowe dla Wisły z dobrze przystrzyżoną trawą, z minimum jednym boiskiem z mieszanką sztucznej trawy z prawdziwą. Piłkarze muszą mieć gdzieś trenować. Zawsze podniesie to jakość zespołu o 5 %, ale jednak moim zdaniem, po przemyśleniu wielu rzeczy to w tej chwili priorytet. Nie chce inwestować w nowych piłkarzy, nie chce Akademii, niech zrobi jedno dla tego klubu - 3 boiska treningowe w Krakowie.

FraMat 09.10.2012 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1281386)
Byłoby dobrze, by Pan Cupiał jednak dołożył do tego interesu, ale dołożył sensownie.

Szczerze - wystarczyłaby jedna, jedyna rzecz - 3 boiska treningowe dla Wisły z dobrze przystrzyżoną trawą, z minimum jednym boiskiem z mieszanką sztucznej trawy z prawdziwą. Piłkarze muszą mieć gdzieś trenować. Zawsze podniesie to jakość zespołu o 5 %, ale jednak moim zdaniem, po przemyśleniu wielu rzeczy to w tej chwili priorytet. Nie chce inwestować w nowych piłkarzy, nie chce Akademii, niech zrobi jedno dla tego klubu - 3 boiska treningowe w Krakowie.

te boiska musiałyby być z drenażem porzadnym, a to juz daje kilka milionów

cronos20 11.10.2012 11:19

Jak to się robi za pół ceny, czyli kilka rad dla Bogusława Cupiała

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/

Kolumbus 11.10.2012 11:37

wklejcie calosc

brylant17 11.10.2012 22:16

Cleber powiedział bolesną prawdę:


Cytat:

Ktoś musi za to zapłacić.
Jeśli Cupiał nie zainwestuje w młodzież, Wisła się skończy. Stanie się zwykłym ligowym przeciętniakiem.

Karherop 11.10.2012 22:32

I ogromne brawa za te słowa . Szczera prawda . Nie wiem jakim cudem , ale dużo bym dał aby te słowa dotarły do Cupiała i przede wszystkim... go oświeciły .

Bobek90 11.10.2012 23:37

Krotko i na temat; nie wierze ze Cupial zainwestuje w mlodziez; Wisla stanie sie ligowym sredniakiem, zespolem na poziomie Slaska. Czyli, ogorki ktorych wstyd pokazywac w Europie.

Tyle.

------------------------------------

Mimo wszystko dziekuje Cupialowi za lata 1997-2005, szczegolnie za sezon 2002/2003. Ten okres to byly piekne chwile Wisly.

-----------------------------------

Stety, ale to co dzialalo w poprzedniej epoce, w tej juz nie dziala. Przekonal sie o tym dobitnie... Wojciechowski.
Teraz trzeba budowac klub na w miare zdrowych zasadach, te nieszczesne szkolenie chocby.

Cieszy mnie ten skok w polskim futbolu. Byc moze my na tym tracimy, ale przynajmniej jest szansa ze za kilka lat w tej lidze bedzie normalniej.

---------------------------------

Oczywiscie ten skok narazie dotyczy tylko scislej czolowki; by byc sredniakiem w tej lidze wciaz nie trzeba nic budowac. Mam nadzieje ze i to kiedys sie zmieni.

Z drugiej strony... bycie sredniakiem w polskiej lidze to... gowniany biznes. Ani ludzi to nie grzeje (mala frekwencja), ani kasy z tego nie ma. Ot, taka wegetacja.

-------------------------------

Na dzis dzien perspektywy sa takie; nie trojkat (trzy zespoly znaczaco odstajace od reszty) a para bedzie wizytowka ligi. Legia i Lech znaczy sie. Ale to kwestia kilku lat, bo w Lechu szkolenie dalej w powijakach jest.

Ot, model hiszpanski... po polsku rzecz jasna. Czyli tak, pi razy oko, poziom 20 razy mniejszy.

el Nuero 12.10.2012 08:41

Model hiszpański powiadasz... tylko że Hiszpanie mają większe pole do manewru, i za plecamy czołowej dwójki jest kilka innych silnych drużyn, plasujących się na miejscach 3-6, grywających w LM/LE i zgarniających "puchary drugiego rzędu". Mam tu na myśli sytuację, w której Valencia / Atletico / Sevilla za europuchary rokrocznie zgarniają sporo €€€ dzięki którym nie tylko opłacą piłkarzom kontrakty, ale jeszcze i na szkolenie zostanie.

O bolączkach związanych z brakiem wielu boisk treningowych Wisły napisano tu już dziesiątki stron. Ktoś nawet wspomniał, że Bogusław Cupiał przyglądał się eksperymentowi Legii, związanemu z ich centrum treningowemu. Tym bardziej dziwi, że przy tej okazji nie zostały wyciągnięte żadne wioski. Przecież gros kibiców Wisły nie oczekuje od Bossa, że nagle, w czasach kryzysu, rzuci milionami na nowych piłkarzy. Ale trochę infrastruktury treningowej to podstawa. Taka Mestalletta na wzór Valencii na przykład. I choć pod Wawelem wszyscy powinni znać przysłowie "Nie od razu Kraków zbudowano" to niepokojące jest, że w przypadku Wisły tej budowy jeszcze nie rozpoczęto.

libero 28.10.2012 11:38

http://www.futbol.pl/node/444667 Info numer milion dwa z serii Cupiał sprzedaje Wisłę.

Kamrat 28.10.2012 14:03

Maspex Wadowice

abidal 28.10.2012 15:02

Kamrat to jest Twoje marzenie czy masz jakies przecieki :)?

bonawentura 28.10.2012 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez libero (Post 1283841)
http://www.futbol.pl/node/444667 Info numer milion dwa z serii Cupiał sprzedaje Wisłę.

Rzeczywiście bardzo dużo informacji zostało zawartych w tym artykule. Znane konsorcjum z Małopolski - jeżeli ktoś tak się wypowiedział, to dlaczego nie dopisać jakie? Wiadomo, że przy przejęciach obie strony milczą, jakkolwiek w odpowiednim momencie na rynek wycieka taka informacja i to ona jest prawdziwa. Po prostu dziwny artykuł. Myślę, że na 90 % jest nieprawdziwy.

Jakkolwiek, popierałbym Cupiała, gdyby zrezygnował z finansowania Wisły na rzecz większego zapaleńca. Pytanie tylko, kto i ile chciałby w Wisłę zainwestować - a przede wszystkim, by słuchał się znawców futbolu, a nie jakichś pseudodoradców.

arti 28.10.2012 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abidal (Post 1283859)
Kamrat to jest Twoje marzenie czy masz jakies przecieki :)?

Marzenie. Maspex nie kupi Wisły.

marlyd 28.10.2012 15:13

Kasperczyk z Maspexu też mieszka w Myślenicach...
Ale to chyba zły trop.

WislaFan123 28.10.2012 16:19

ale przeciez to jest to samo to co wkleilem z onetu, ktorego zrodlem byl fakt... i to samo (oprocz watku o malopolsce) co juz pisalem 5-6 tygodni temu, ze dzialania klubu wskazuja na przygotowywanie pod sprzedaz..

to nie jest tajemnica jak sie patrzy na to, jesli widzi sie co firmy robia normalnie jak przygotowuja cos pod sprzedaz... w piatek jak bede na dlugi weekend w Krakowie to przejde sie do sadu bo sprawozdanie finansowe, bo w Monitorze Polskim dalje za 2011 nie ma... za 2010 Wisla miala ok 1.3 mln czystego zysku..

wwf 28.10.2012 21:53

A może po prostu Cupiał nareszcie znalazł sponsora na koszulki. Taki Tymbark lub Kubuś mógłby być obecny na koszulkach i taka firma jak Maspex potrzebuje takiej reklamy więc może o to w tym wszystkim chodzi.

allond 31.10.2012 22:58

jeśli chodzi o Foodcare to już byli zaangażowani w wiele różnych projektów sponsoringu w sporcie : Kubica , Reprezentacja Polski. Przychody na rok 2012 planowane są na poziomie około 900mln zł ,ale i tak nie jest to spółka ,która jest w stanie wyłożyć dużą sumę na zakup Wisły a i jeszcze bardzo duże pieniądze w klub zainwestować w najbliższych latach

TSW_forever 01.11.2012 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1283870)
to nie jest tajemnica jak sie patrzy na to, jesli widzi sie co firmy robia normalnie jak przygotowuja cos pod sprzedaz... w piatek jak bede na dlugi weekend w Krakowie to przejde sie do sadu bo sprawozdanie finansowe, bo w Monitorze Polskim dalje za 2011 nie ma... za 2010 Wisla miala ok 1.3 mln czystego zysku..

Nie chodź do sądu - zmarnujesz czas. Wisła nie złożyła do tej pory sprawozdania za rok 2011. Mimo, że miała taki ustawowy obowiązek (15 dni od zatwierdzenia sprawozdania przez WZA - a to trzeba zrobić do końca czerwca). Sprawozdanie musiało zostać zatwierdzone, bo Telefonika Kable SKA złożyła swoje skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2011.
I w tym miejscu należałoby na takich nieudaczników jak Bednarz nasłać jakiś UKS, żeby go ukarali i aby stracił możliwość bycia członkiem zarządu jakiejkolwiek spółki kapitałowej w tym kraju. Bo gada gość straszne głupoty w mediach, klub się stacza we wszystkich obszarach, a on w dodatku lansuje się na prawnika (którym nigdy nie był i nie będzie) - a nie realizuje podstawowych swoich obowiązków.

PS. Zysk netto za 2010 - 1,3 mln - gołe liczby potrafią kłamać. Bardziej miarodajne by było gdybyś napisał, że spółka miała 15 mln straty na sprzedaży i ponad 18 mln zł przychodów z transferów. 4,5 mln EURO rocznie na transferach to raczej niełatwy do zrobienia rezultat. Zwłaszcza, jak dysponuje się w większości szrotem. Jak dołożysz, że w 2010 budżet klubu był jeszcze w miarę nie napompowany chybionymi inwestycjami (relacja jakość do ceny i kosztu utrzymania) - co nastąpiło w 2011 - to dojdziesz do odkrycia obecnego stanu faktycznego - a mianowicie, że jesteśmy w czarnej dupie....

rafkur 01.11.2012 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW_forever (Post 1284522)
Nie chodź do sądu - zmarnujesz czas.

Pomijając obiektywna ocenę Bednarza to czy myślisz że akurat to jest jego wina? Od dawna uważam, że finanse SSA w mediach przedstawiane są tak jak akurat się komuś (właścicielowi) zachce. Czy jest to dziura czy są to zyski nie dowiemy się nigdy. Wiemy tylko, że jest mityczny dług jako uzasadnienie każdej kolejnej durnej decyzji.
Jeżeli kiedyś okaże się, że wyjdziemy na prostą dzięki takim a nie innym działaniom zarządu ( oczywiście inspirowanym przez Cupiała - bo że żadna decyzja nie jest podejmowana poza nim chyba każdy wie już od dawna) odszczekam z dziką satysfakcją wszystkie swoje domysły na temat wszelkich wałów mających na celu wydojenie klubu z kasy do dna. Tyle, że jakoś dziwnie nie widzę takiej perspektywy.

TSW_forever 01.11.2012 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1284526)
Pomijając obiektywna ocenę Bednarza to czy myślisz że akurat to jest jego wina? Od dawna uważam, że finanse SSA w mediach przedstawiane są tak jak akurat się komuś (właścicielowi) zachce. Czy jest to dziura czy są to zyski nie dowiemy się nigdy. Wiemy tylko, że jest mityczny dług jako uzasadnienie każdej kolejnej durnej decyzji.
Jeżeli kiedyś okaże się, że wyjdziemy na prostą dzięki takim a nie innym działaniom zarządu ( oczywiście inspirowanym przez Cupiała - bo że żadna decyzja nie jest podejmowana poza nim chyba każdy wie już od dawna) odszczekam z dziką satysfakcją wszystkie swoje domysły na temat wszelkich wałów mających na celu wydojenie klubu z kasy do dna. Tyle, że jakoś dziwnie nie widzę takiej perspektywy.

Każdego managera można ocenić i kryteria są dość proste (jakość oferowanych produktów/usług, generowana stopa zwrotu z posiadanych kapitałów, budowanie przewagi konkurencyjnej i podwalin pod rozwój spółki etc...) W żadnym z tych obszarów Bednarz nie ma się czym pochwalić. Wisła Kraków SA jest na równi pochyłej. Gdyby przyjąć, że jego misja to restrukturyzacja - to i na tej niwie nie ma żadnych sukcesów. Budżet jakim aktualnie operuje Wisła w warunkach polskich powinien zapewniać znacznie lepszy produkt sportowy niż to ma miejsce. Nie ma też żadnych istotnych nowych źródeł przychodu. Jeżeli restrukturyzacja miała polegać tylko na nieprzedłużaniu kontraktów piłkarzom, którym się one kończyły - to takie zadanie mógłby wykonać również portier z R22. Dla mnie Bednarz to cżłowiek do odstrzału - im szybciej tym lepiej. Żeby chociaż był wiślakiem jak Kulawik, to może to byłby jedyny argument za daniem mu szansy - ale przecież nie jest.

Mylisz się kolego - jaka jest sytuacja finansowa klubu bardzo dobrze wiemy. Ale nie z mediów tylko ze sprawozdań finansowych. "Mityczny dług" jest jak najbardziej realny - i pokazuje dobitnie, że spółka nie jest w stanie wypracować nadwyżki na rzecz właściciela pozwalającej na niwelowanie tych pożyczek, a co jakiś czas dorzuca kolejną dziurę budżetową wypracowaną przez dyzmów polskiego zarządzania piłką nożną jak np. Basałaj. Telefonika (Boguś Cupiał) takie pożary zawsze gasi - udzielając kolejnych pożyczek. Przerzucanie winy na Cupiała i sugerowanie, że on pociąga za wszystkie sznurki to jakiś absurd. Kto to niby powiedział ? Jakieś leśne dziady pokroju Koźmińskiego ? Ludzie skompromitowani i nieskalani jakimkolwiek sukcesem w zarządzaniu ? Nie ma się co dziwić, że Boguś patrzy im na ręcę i nie daje pełnej swobody w podejmowaniu działań - bo doprowadziliby do kompletnej finansowej katastrofy.

Telefonika Kable SKA to grupa kapitałowa podobnie jak Wisła zbudowana na kapitale dłużnym. Bardzo duże lewarowanie - z tą różnicą , że nie od podmiotu powiązanego tylko od banków. Róźnica jest taka, że spółka ta potrafi spłacić rocznie 165 mln zł kosztów finansowych i jeszcze wypracować 110 mln zysku netto. A Wisła ma narastająco ze 100 mln zł straty - nawet te pożyczki nie pełnią swojej roli (tarczy podatkowej).... Żaden przedsiębiorca w takich realiach po prawie 15 latach doświadczeń nie da sobie wciskać kitów jakimś błaznom, udającym menagerów.

Jedynymi osobami dojącymi ten klub z kasy (jak piszesz) są przepłaceni grajkowie i właśnie pseudo menagerowie.
Bednarz nie jest żadnym menagerem - ma zerowe doświadcznie w biznesie i żadnych pomysłów na rozwój. Jego celem jest jak najdłuższe trwanie na stołku i cashowanie kontraktu. Ja nie widzę tu wspólnego mianownika z dobrem Wisły i dlatego powinien polecieć ze stołka jak najszybciej.

rafkur 01.11.2012 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW_forever (Post 1284528)
Każdego managera można ocenić i kryteria są dość proste (jakość oferowanych produktów/usług, generowana stopa zwrotu z posiadanych kapitałów, budowanie przewagi konkurencyjnej i podwalin pod rozwój spółki etc...) W żadnym z tych obszarów Bednarz nie ma się czym pochwalić. Wisła Kraków SA jest na równi pochyłej. Gdyby przyjąć, że jego misja to restrukturyzacja - to i na tej niwie nie ma żadnych sukcesów. Budżet jakim aktualnie operuje Wisła w warunkach polskich powinien zapewniać znacznie lepszy produkt sportowy niż to ma miejsce. Nie ma też żadnych istotnych nowych źródeł przychodu. Jeżeli restrukturyzacja miała polegać tylko na nieprzedłużaniu kontraktów piłkarzom, którym się one kończyły - to takie zadanie mógłby wykonać również portier z R22. Dla mnie Bednarz to cżłowiek do odstrzału - im szybciej tym lepiej. Żeby chociaż był wiślakiem jak Kulawik, to może to byłby jedyny argument za daniem mu szansy - ale przecież nie jest.

Mylisz się kolego - jaka jest sytuacja finansowa klubu bardzo dobrze wiemy. Ale nie z mediów tylko ze sprawozdań finansowych. "Mityczny dług" jest jak najbardziej realny - i pokazuje dobitnie, że spółka nie jest w stanie wypracować nadwyżki na rzecz właściciela pozwalającej na niwelowanie tych pożyczek, a co jakiś czas dorzuca kolejną dziurę budżetową wypracowaną przez dyzmów polskiego zarządzania piłką nożną jak np. Basałaj. Telefonika (Boguś Cupiał) takie pożary zawsze gasi - udzielając kolejnych pożyczek. Przerzucanie winy na Cupiała i sugerowanie, że on pociąga za wszystkie sznurki to jakiś absurd. Kto to niby powiedział ? Jakieś leśne dziady pokroju Koźmińskiego ? Ludzie skompromitowani i nieskalani jakimkolwiek sukcesem w zarządzaniu ? Nie ma się co dziwić, że Boguś patrzy im na ręcę i nie daje pełnej swobody w podejmowaniu działań - bo doprowadziliby do kompletnej finansowej katastrofy.

Telefonika Kable SKA to grupa kapitałowa podobnie jak Wisła zbudowana na kapitale dłużnym. Bardzo duże lewarowanie - z tą różnicą , że nie od podmiotu powiązanego tylko od banków. Róźnica jest taka, że spółka ta potrafi spłacić rocznie 165 mln zł kosztów finansowych i jeszcze wypracować 110 mln zysku netto. A Wisła ma narastająco ze 100 mln zł straty - nawet te pożyczki nie pełnią swojej roli (tarczy podatkowej).... Żaden przedsiębiorca w takich realiach po prawie 15 latach doświadczeń nie da sobie wciskać kitów jakimś błaznom, udającym menagerów.

Jedynymi osobami dojącymi ten klub z kasy (jak piszesz) są przepłaceni grajkowie i właśnie pseudo menagerowie.
Bednarz nie jest żadnym menagerem - ma zerowe doświadcznie w biznesie i żadnych pomysłów na rozwój. Jego celem jest jak najdłuższe trwanie na stołku i cashowanie kontraktu. Ja nie widzę tu wspólnego mianownika z dobrem Wisły i dlatego powinien polecieć ze stołka jak najszybciej.

Ad 1 moja ocena pracy Bednarza jest zdecydowanie negatywna ( bez względu na to, że tak czy srak wykonuje polecenia z góry) więc nie zrozumieliśmy się co do niego.
Ad 2 ze sprawozdań finansowych których nie ma?
Ad 3 jakie jest oprocentowanie tejże pożyczki? Dalej ponad 30%?

TSW_forever 01.11.2012 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1284529)
Ad 1 moja ocena pracy Bednarza jest zdecydowanie negatywna ( bez względu na to, że tak czy srak wykonuje polecenia z góry) więc nie zrozumieliśmy się co do niego.

OK.

Ad 2 ze sprawozdań finansowych których nie ma?

Są wszystkie dostępne poza rokiem 2011.

Ad 3 jakie jest oprocentowanie tejże pożyczki? Dalej ponad 30%?

Patrząc w uproszczeniu na stan w roku 2010. Zadłużenie wobec TF na początku roku 82,6 mln. Koszty finansowe w całym roku 2010 to 2,776 mln zł. Licząć w sposób mocno uproszczony wychodzi 3,3% w skali roku. To jest poziom inflacji. Skąd wytrzasnąłeś te 30% ?

Matti1231 01.11.2012 17:05

http://http://www.weszlo.com/news/12...tylko_akademia

koniak 01.11.2012 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW_forever (Post 1284531)
Patrząc w uproszczeniu na stan w roku 2010. Zadłużenie wobec TF na początku roku 82,6 mln. Koszty finansowe w całym roku 2010 to 2,776 mln zł. Licząć w sposób mocno uproszczony wychodzi 3,3% w skali roku. To jest poziom inflacji. Skąd wytrzasnąłeś te 30% ?

Nawet mniej niż 3,3%, bo koszty finansowe od jednostek powiązanych wyniosły 2,35 mln. Ktoś kiedyś puścił famę o 30 procentach i połowa forum uważa, że Cupiał rzeźbi Wisłę...

TSW_forever 01.11.2012 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koniak (Post 1284577)
Nawet mniej niż 3,3%, bo koszty finansowe od jednostek powiązanych wyniosły 2,35 mln. Ktoś kiedyś puścił famę o 30 procentach i połowa forum uważa, że Cupiał rzeźbi Wisłę...

No tak - zgadza się, resztę stanowią różnice kursowe. Dlatego pisałem o tym, że licząc bardzo ogólnie - bo nie znając przepływów szczegółowych nie da się tego dokładnie policzyć.
30% to stanowią przychody Wisły od TF w całej strukturze sprzedaży za 2010. Ktoś kto uważa, że Cupiał rzeźbi Wisłę, to już ociera się o psychiatryk. Ale w społeczeństwie, w którym jakąś tam pozycję odgrywają osoby pokroju Macierewicza niewiele już jest w stanie mnie zdziwić :)

Pablo84 01.11.2012 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW_forever (Post 1284585)
No tak - zgadza się, resztę stanowią różnice kursowe. Dlatego pisałem o tym, że licząc bardzo ogólnie - bo nie znając przepływów szczegółowych nie da się tego dokładnie policzyć.
30% to stanowią przychody Wisły od TF w całej strukturze sprzedaży za 2010. Ktoś kto uważa, że Cupiał rzeźbi Wisłę, to już ociera się o psychiatryk. Ale w społeczeństwie, w którym jakąś tam pozycję odgrywają osoby pokroju Macierewicza niewiele już jest w stanie mnie zdziwić :)

Powiem ci bez szczypty sarkazmu, że żyło by sie nam o wiele lepiej i być może seryjnych samobójców było by trochę mniej :).Ale to nie temat polityczny.

licoo 01.11.2012 19:09

Wszyscy mówią o akademii. A przecież w Krakowie działa Akademia Szymkowiaka i Frankowskiego i jak tam są dobrzy gracze, to mogą później trafić do Wisły. Tak samo jest akademia piłkarska TS Wisła, jest kilka roczników. Gorzej jeżeli chodzi o boiska treningowe. To już jest na prawdę wielki wstyd.

syryls 01.11.2012 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1284591)
Wszyscy mówią o akademii. A przecież w Krakowie działa Akademia Szymkowiaka i Frankowskiego i jak tam są dobrzy gracze, to mogą później trafić do Wisły. Tak samo jest akademia piłkarska TS Wisła, jest kilka roczników. Gorzej jeżeli chodzi o boiska treningowe. To już jest na prawdę wielki wstyd.

Ba, oprócz tego jest jeszcze Akademia Juve

pysio 01.11.2012 20:01

boiska treningowe też są - na AGH nowe, oświetlone, wypasione!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl