![]() |
Rownie obrazowe:) zgadzam sie.
|
Cytat:
|
WITAM
Jestem osobą co z reguły ratuje małe biznesy czyli pomaga wyjść im z długów oczywiście robię to nie odpłatnie traktuje jako hobby bo ja pracuje w ubezpieczeniach. Co powinno się stać by Wisła Kraków funkcjonowała dobrze 1.Uniezależnić się finansowo od prezesa Bogusława Cupiała a)Zostaje właścicielem ale daje tylko pieniądze w sytuacjach kryzysowych b)Stworzyć ze współpracy z jedną z sieci komórkowych własną sieć komórkową o nazwie Biała Gwiazda i dzielić się z siecią komórkową po 50%. Czyli jesteś fanem Wisły kupujesz jej starter i np doładowujesz za 30 zł a 15 zł idzie dla Wisły liczmy że wydamy 10000 starterów i niech każdy minimum doładuje za 30zł to daje nam 300000zł dzielone na pół czyli miesięcznie wychodzi nam 150000zł miesięcznie. c)Wprowadzić płatną informacje sms z informacjami co się dzieje z klubem i podczas meczów dla wszystkich sieci komórkowych powiedzmy 5zł miesięcznie d)Wprowadzenie własnego napoju energetyczne White Star podpisujemy umowe z jakims dystrybutorem napoju który z każdej sprzedanej puszki daje odaje 1zł e)Znalezienie sponsora głównego tak jak pisałem wyzej nawiazać współprace z jaką wytwórnia napojów energetycznych czyli reklamujęmy ich głowna marke za pewną kwote plus 1 zł od puszki za napój white star f)Stajemy się główny operatorem stadionu podpisujemy miastem umowe że zyski z wynajmu poieszczeni biurowych mają 25% ZYSKU MY 75% ZYSKU g)Tworzymy muzeum z prawdziwego zdarzenia z sklepikiem kibica 2.Budujemy infrastrukture pod mlodzież i skauting i zarabiamy na piłkarzach jak Ajax Amsterdam 3.Pozbywamy się bednarza a siagamy kogos niedrogiego z czech 4.Trener Zagraniczny z polskim asystentem takim który by mógł przejąć klub za pare lat mam wiecej pomysłów ale nie mam czasu ich sie rozpisywać |
kolego pomysły masz jakieś ale one są nierealne.Nie ma opcji na taką współpracę z siecią komórkową. Myślisz ,że ktoś by dał 50 % Wiśle?.Najwyżej jakaś mała opłata za samą nazwe,co do doładowania ,to nie jest tak,że te 30 zł doładowanie to jest taki sam zysk.Operator także ponosi jakieś koszty a w tym 30 zł trzeba też odliczyć podatki duperele.Trzecia sprawa nie jest kibiców naszego klubu na tyle ,żeby to przyniosło jakikolwiek duży zysk.Wydaje mi się ,że nawet 10000 takich starterów by nie poszło.Po czwarte wydaje mi się ,że były już jakieś startery wiślackie .Po piąte było już pare energetyków wiślackich ,były również w sklepach i co?Nie widze już żadnego,więc pewnie ani nie cieszyły się dużym zainteresowaniem ,a na pewno z puszki nie było zysku złotówki.Pomieszczeniami biurowymi na pewno będzie próbowało zarządzać miasto i najgorsze jest to,że mają takie podu**one pomysły jak stworzenie komisariatu straży wiejskiej .
|
Powiem tak jesli chodzi o napój energetyczny to nie był sprzedawany przez wisłe ale prze skwk i tu był brak promocji
Jeśli byśmy mieli małe zyski z własnej sieci to zawsze to sa zyski z tego co wiem fanów wisły jest około 100000 w samej malopolsce. A 10000 to niech co dziesiąty a do tego w innych rejonach kraju mamy kibiców mogli by zamawiac startery przez neta. A sprzedać prawa do swoich meczów nie Canal+,Polsatowi, tylko TVP dużo meczów w otwartej wiec wiecej sponsorów bo meczu nie bedzie ogladac np 100000 osób a np 2000000. |
Tylko niestety 90 procent naszych kibiców to lenie i mają w dupie to w jakiej sytuacji jest Wisła i nie chciałoby im się wydać nawet paru groszy ,żeby wspomóc klub.Ale oczekiwania mistrzowskie to wszyscy mają.A przykładem na to są sytuacje jak trzeba było iść choćby na glosowanie Rady Miasta na temat naszej hali to się wstawiło 20 osób
Sprzedać praw ot tak sobie nie można ponieważ prawa do pokazywania meczów ma Canal plus, Polsat oni przecież mają umowy z Ekstraklasa.SA itd ,a po drugie nie masz pojęcia jak wielki zastrzyk finansowy mają polskie kluby właśnie dzięki pieniądzom z C+ .Takimi pieniędzmi to TVP na pewno nie dysponuje. Co do energydrinków to był jeden Skwk jak i jeden TS Wisły |
Cytat:
|
1.Dobra promocja Energetyka plu sprzedaż na satdionie
2.Co do praw kazdy klub sam moze decydowac prawami po wygasnieciu umowy przeciez przed zakupem praw do ekstraklasy prze C+ platfoma N oferowała Wisle,Legi i lechowi kupienie prawa do ich meczów Oczywiscie prawa do ich meczów to znaczy na ich stadionie. Niech TVP da 50% tego co otrzymujemy od canal+ plus sponsorzy chetniejsi wychodzimy na zero 3.Fakt nasi kibice powini bardziej sie zangazowac uwazam ze stowarzyszenie powino miec udziały w klubie i finasowac czesciow klub składkami od kibiców |
Cytat:
|
Zgłębie parę punktów, o których tu jeszcze nie mówiono, bo o sponsorach, zrobieniu muzeum to można książkę napisać.
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
1. Napój nie był rozprowadzany na stadionie
2.Własne sieć komórkowa w stanach jedna z druzyn NFL ma i uwierzcie mi zyski ma bardzo duzo 3.Płatne informacje sms wy mówiecie o samym wyniki a ja mówie o kazdym nowym news a)informowanie o stanie meczu np co 15 minut b)informowanie o wszystkich zmianach w klubie transfer, trenerzy c)Informacje o biletach |
Byłoby dobrze, by Pan Cupiał jednak dołożył do tego interesu, ale dołożył sensownie.
Szczerze - wystarczyłaby jedna, jedyna rzecz - 3 boiska treningowe dla Wisły z dobrze przystrzyżoną trawą, z minimum jednym boiskiem z mieszanką sztucznej trawy z prawdziwą. Piłkarze muszą mieć gdzieś trenować. Zawsze podniesie to jakość zespołu o 5 %, ale jednak moim zdaniem, po przemyśleniu wielu rzeczy to w tej chwili priorytet. Nie chce inwestować w nowych piłkarzy, nie chce Akademii, niech zrobi jedno dla tego klubu - 3 boiska treningowe w Krakowie. |
Cytat:
|
|
wklejcie calosc
|
Cleber powiedział bolesną prawdę:
Cytat:
|
I ogromne brawa za te słowa . Szczera prawda . Nie wiem jakim cudem , ale dużo bym dał aby te słowa dotarły do Cupiała i przede wszystkim... go oświeciły .
|
Krotko i na temat; nie wierze ze Cupial zainwestuje w mlodziez; Wisla stanie sie ligowym sredniakiem, zespolem na poziomie Slaska. Czyli, ogorki ktorych wstyd pokazywac w Europie.
Tyle. ------------------------------------ Mimo wszystko dziekuje Cupialowi za lata 1997-2005, szczegolnie za sezon 2002/2003. Ten okres to byly piekne chwile Wisly. ----------------------------------- Stety, ale to co dzialalo w poprzedniej epoce, w tej juz nie dziala. Przekonal sie o tym dobitnie... Wojciechowski. Teraz trzeba budowac klub na w miare zdrowych zasadach, te nieszczesne szkolenie chocby. Cieszy mnie ten skok w polskim futbolu. Byc moze my na tym tracimy, ale przynajmniej jest szansa ze za kilka lat w tej lidze bedzie normalniej. --------------------------------- Oczywiscie ten skok narazie dotyczy tylko scislej czolowki; by byc sredniakiem w tej lidze wciaz nie trzeba nic budowac. Mam nadzieje ze i to kiedys sie zmieni. Z drugiej strony... bycie sredniakiem w polskiej lidze to... gowniany biznes. Ani ludzi to nie grzeje (mala frekwencja), ani kasy z tego nie ma. Ot, taka wegetacja. ------------------------------- Na dzis dzien perspektywy sa takie; nie trojkat (trzy zespoly znaczaco odstajace od reszty) a para bedzie wizytowka ligi. Legia i Lech znaczy sie. Ale to kwestia kilku lat, bo w Lechu szkolenie dalej w powijakach jest. Ot, model hiszpanski... po polsku rzecz jasna. Czyli tak, pi razy oko, poziom 20 razy mniejszy. |
Model hiszpański powiadasz... tylko że Hiszpanie mają większe pole do manewru, i za plecamy czołowej dwójki jest kilka innych silnych drużyn, plasujących się na miejscach 3-6, grywających w LM/LE i zgarniających "puchary drugiego rzędu". Mam tu na myśli sytuację, w której Valencia / Atletico / Sevilla za europuchary rokrocznie zgarniają sporo €€€ dzięki którym nie tylko opłacą piłkarzom kontrakty, ale jeszcze i na szkolenie zostanie.
O bolączkach związanych z brakiem wielu boisk treningowych Wisły napisano tu już dziesiątki stron. Ktoś nawet wspomniał, że Bogusław Cupiał przyglądał się eksperymentowi Legii, związanemu z ich centrum treningowemu. Tym bardziej dziwi, że przy tej okazji nie zostały wyciągnięte żadne wioski. Przecież gros kibiców Wisły nie oczekuje od Bossa, że nagle, w czasach kryzysu, rzuci milionami na nowych piłkarzy. Ale trochę infrastruktury treningowej to podstawa. Taka Mestalletta na wzór Valencii na przykład. I choć pod Wawelem wszyscy powinni znać przysłowie "Nie od razu Kraków zbudowano" to niepokojące jest, że w przypadku Wisły tej budowy jeszcze nie rozpoczęto. |
http://www.futbol.pl/node/444667 Info numer milion dwa z serii Cupiał sprzedaje Wisłę.
|
Maspex Wadowice
|
Kamrat to jest Twoje marzenie czy masz jakies przecieki :)?
|
Cytat:
Jakkolwiek, popierałbym Cupiała, gdyby zrezygnował z finansowania Wisły na rzecz większego zapaleńca. Pytanie tylko, kto i ile chciałby w Wisłę zainwestować - a przede wszystkim, by słuchał się znawców futbolu, a nie jakichś pseudodoradców. |
Cytat:
|
Kasperczyk z Maspexu też mieszka w Myślenicach...
Ale to chyba zły trop. |
ale przeciez to jest to samo to co wkleilem z onetu, ktorego zrodlem byl fakt... i to samo (oprocz watku o malopolsce) co juz pisalem 5-6 tygodni temu, ze dzialania klubu wskazuja na przygotowywanie pod sprzedaz..
to nie jest tajemnica jak sie patrzy na to, jesli widzi sie co firmy robia normalnie jak przygotowuja cos pod sprzedaz... w piatek jak bede na dlugi weekend w Krakowie to przejde sie do sadu bo sprawozdanie finansowe, bo w Monitorze Polskim dalje za 2011 nie ma... za 2010 Wisla miala ok 1.3 mln czystego zysku.. |
A może po prostu Cupiał nareszcie znalazł sponsora na koszulki. Taki Tymbark lub Kubuś mógłby być obecny na koszulkach i taka firma jak Maspex potrzebuje takiej reklamy więc może o to w tym wszystkim chodzi.
|
jeśli chodzi o Foodcare to już byli zaangażowani w wiele różnych projektów sponsoringu w sporcie : Kubica , Reprezentacja Polski. Przychody na rok 2012 planowane są na poziomie około 900mln zł ,ale i tak nie jest to spółka ,która jest w stanie wyłożyć dużą sumę na zakup Wisły a i jeszcze bardzo duże pieniądze w klub zainwestować w najbliższych latach
|
Cytat:
I w tym miejscu należałoby na takich nieudaczników jak Bednarz nasłać jakiś UKS, żeby go ukarali i aby stracił możliwość bycia członkiem zarządu jakiejkolwiek spółki kapitałowej w tym kraju. Bo gada gość straszne głupoty w mediach, klub się stacza we wszystkich obszarach, a on w dodatku lansuje się na prawnika (którym nigdy nie był i nie będzie) - a nie realizuje podstawowych swoich obowiązków. PS. Zysk netto za 2010 - 1,3 mln - gołe liczby potrafią kłamać. Bardziej miarodajne by było gdybyś napisał, że spółka miała 15 mln straty na sprzedaży i ponad 18 mln zł przychodów z transferów. 4,5 mln EURO rocznie na transferach to raczej niełatwy do zrobienia rezultat. Zwłaszcza, jak dysponuje się w większości szrotem. Jak dołożysz, że w 2010 budżet klubu był jeszcze w miarę nie napompowany chybionymi inwestycjami (relacja jakość do ceny i kosztu utrzymania) - co nastąpiło w 2011 - to dojdziesz do odkrycia obecnego stanu faktycznego - a mianowicie, że jesteśmy w czarnej dupie.... |
Cytat:
Jeżeli kiedyś okaże się, że wyjdziemy na prostą dzięki takim a nie innym działaniom zarządu ( oczywiście inspirowanym przez Cupiała - bo że żadna decyzja nie jest podejmowana poza nim chyba każdy wie już od dawna) odszczekam z dziką satysfakcją wszystkie swoje domysły na temat wszelkich wałów mających na celu wydojenie klubu z kasy do dna. Tyle, że jakoś dziwnie nie widzę takiej perspektywy. |
Cytat:
Mylisz się kolego - jaka jest sytuacja finansowa klubu bardzo dobrze wiemy. Ale nie z mediów tylko ze sprawozdań finansowych. "Mityczny dług" jest jak najbardziej realny - i pokazuje dobitnie, że spółka nie jest w stanie wypracować nadwyżki na rzecz właściciela pozwalającej na niwelowanie tych pożyczek, a co jakiś czas dorzuca kolejną dziurę budżetową wypracowaną przez dyzmów polskiego zarządzania piłką nożną jak np. Basałaj. Telefonika (Boguś Cupiał) takie pożary zawsze gasi - udzielając kolejnych pożyczek. Przerzucanie winy na Cupiała i sugerowanie, że on pociąga za wszystkie sznurki to jakiś absurd. Kto to niby powiedział ? Jakieś leśne dziady pokroju Koźmińskiego ? Ludzie skompromitowani i nieskalani jakimkolwiek sukcesem w zarządzaniu ? Nie ma się co dziwić, że Boguś patrzy im na ręcę i nie daje pełnej swobody w podejmowaniu działań - bo doprowadziliby do kompletnej finansowej katastrofy. Telefonika Kable SKA to grupa kapitałowa podobnie jak Wisła zbudowana na kapitale dłużnym. Bardzo duże lewarowanie - z tą różnicą , że nie od podmiotu powiązanego tylko od banków. Róźnica jest taka, że spółka ta potrafi spłacić rocznie 165 mln zł kosztów finansowych i jeszcze wypracować 110 mln zysku netto. A Wisła ma narastająco ze 100 mln zł straty - nawet te pożyczki nie pełnią swojej roli (tarczy podatkowej).... Żaden przedsiębiorca w takich realiach po prawie 15 latach doświadczeń nie da sobie wciskać kitów jakimś błaznom, udającym menagerów. Jedynymi osobami dojącymi ten klub z kasy (jak piszesz) są przepłaceni grajkowie i właśnie pseudo menagerowie. Bednarz nie jest żadnym menagerem - ma zerowe doświadcznie w biznesie i żadnych pomysłów na rozwój. Jego celem jest jak najdłuższe trwanie na stołku i cashowanie kontraktu. Ja nie widzę tu wspólnego mianownika z dobrem Wisły i dlatego powinien polecieć ze stołka jak najszybciej. |
Cytat:
Ad 2 ze sprawozdań finansowych których nie ma? Ad 3 jakie jest oprocentowanie tejże pożyczki? Dalej ponad 30%? |
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
30% to stanowią przychody Wisły od TF w całej strukturze sprzedaży za 2010. Ktoś kto uważa, że Cupiał rzeźbi Wisłę, to już ociera się o psychiatryk. Ale w społeczeństwie, w którym jakąś tam pozycję odgrywają osoby pokroju Macierewicza niewiele już jest w stanie mnie zdziwić :) |
Cytat:
|
Wszyscy mówią o akademii. A przecież w Krakowie działa Akademia Szymkowiaka i Frankowskiego i jak tam są dobrzy gracze, to mogą później trafić do Wisły. Tak samo jest akademia piłkarska TS Wisła, jest kilka roczników. Gorzej jeżeli chodzi o boiska treningowe. To już jest na prawdę wielki wstyd.
|
Cytat:
|
boiska treningowe też są - na AGH nowe, oświetlone, wypasione!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl