Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

WislaOnly 02.03.2012 03:32

Genialnie!!!:) Super trener! Polak, z charyzmą!
Panie probierz, mała podpowiedź (kpię :), ustawienie należy ćwiczyć takie:
--------------Parejko---------------
Jovanović- Chavez- Czekaj- Diaz
Małecki-----Wilk----Iliev
Melikson---Garguła
----Biton---

Powodzenia trenerze, oby stał się Pan Wiślackim Wengerem.

MichaelMyers 02.03.2012 05:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1226124)
Wytłumacz jeszcze transfery Branco, Boukhariego, Lameya, Genkova, Sivakova czy też wypożyczenie za sporą kasę Nuneza. No sorry ale ostatnio Jóźwiak rozjebał Valcxa transferami. Ja wiem, że nie ma funduszy i podobne pierdoły ale trzeba sobie radzić jakoś a mitologizowany na tym forum Stan sobie w tym okienku nie poradził. Takie są fakty. Uważam, że to dobry dyrektor sportowy ale proszę nie robić z niego boga, bo w sumie w lecie będziemy w dupie także dzięki jego polityce wypożyczeń.

Wszystko się zgadza tylko jest jeden problem, Legia opłaca najlepszych piłkarzy po 500 tys euro (i słusznie), wg Basałaja to by były kominy płacowe nasz limit to 300, bo ten facet stoi w latach 90-tych, a wtedy można było miażdżyć ligę takimi kontraktami, teraz połowa klubów ekstraklasy stać na podobne dla najlepszych zawodników.Cupiałowi się wydaje, że jak wyda kilkaset tysięcy euro na piłkarza, to on mu gwarantuje sukces, a utwierdza go w tym przekonaniu nasz prezes.To właśnie w wielu wywiadach sugerował Stan, żeby drużyna się rozwijała potrzebne są pieniądze, o wiele większe niż te, które dostał na transfery.Z taka polityką Cupiał może sobie kupić klub na Słowacji , Węgrzech czy Bułgarii i jechać biedaków w lidze, u nas to już nie te czasy.

dwakroki 02.03.2012 05:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1226127)
Wszystko się zgadza tylko jest jeden problem, Legia opłaca najlepszych piłkarzy po 500 tys euro (i słusznie), wg Basałaja to by były kominy płacowe nasz limit to 300, bo ten facet stoi w latach 90-tych, a wtedy można było miażdżyć ligę takimi kontraktami, teraz połowa klubów ekstraklasy stać na podobne dla najlepszych zawodników.Cupiałowi się wydaje, że jak wyda kilkaset tysięcy euro na piłkarza, to on mu gwarantuje sukces, a utwierdza go w tym przekonaniu nasz prezes.To właśnie w wielu wywiadach sugerował Stan, żeby drużyna się rozwijała potrzebne są pieniądze, o wiele większe niż te, które dostał na transfery.Z taka polityką Cupiał może sobie kupić klub na Słowacji , Węgrzech czy Bułgarii i jechać biedaków w lidze, u nas to już nie te czasy.

Dokładnie tak. Wisła płaci mniej niż Legia, więc też jakość transferów jest niższa. Ot, proste prawa rynku.

bódyń 02.03.2012 08:06

Kaziu Moskal to to zaden trenet. Chwilowy strazak ale nie bedzie nigdy zadnym trenerem, tak jak Kulawik.
Co do Probieza to w Jagieloni zawsze chcial byc najwieksza gwiazda. Odstawial Frankowskiego, uwazal ze Grosicki to slaby zawodnik. Z drugiej strony bedzie potrafil moze na nich krzyknac.
Co do tych co pisza, ze mamy slaby sklad. Gorszy sklad zdobyl MP (przed nowym sezonie doszlo kilku zawodnikow).
Co do Smudy:)
http://www.weszlo.com/news/9665-Niep...teraz_odwoluje
FRANCISZEK SMUDA PRZED ZATRUDNIENIEM PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla PAP): - Mam kontrakt do Euro, ale już wiem, co będę robił później. Nawet, gdybyśmy zagrali w finale. Po zakończeniu turnieju najpierw solidne wakacje, a później... Dowiecie się w lipcu.

FRANCISZEK SMUDA PO ZATRUDNIENIU PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla Rzeczpospolitej): - Nie chcę w tej chwili myśleć o tym, co będzie. Na pewno podejmę jakąś decyzję, ale na razie nie mam czasu się zajmować tak daleką przyszłością. Muszę być przygotowany na wszystko, więc rozważam różne propozycje, ale przecież jeśli Polska wyjdzie z grupy, mogę przedłużyć umowę z reprezentacją. Wierzę, że tak będzie.

arti 02.03.2012 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1226135)
.
Co do Smudy:)
http://www.weszlo.com/news/9665-Niep...teraz_odwoluje
FRANCISZEK SMUDA PRZED ZATRUDNIENIEM PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla PAP): - Mam kontrakt do Euro, ale już wiem, co będę robił później. Nawet, gdybyśmy zagrali w finale. Po zakończeniu turnieju najpierw solidne wakacje, a później... Dowiecie się w lipcu.

FRANCISZEK SMUDA PO ZATRUDNIENIU PROBIERZA W WIŚLE (wywiad dla Rzeczpospolitej): - Nie chcę w tej chwili myśleć o tym, co będzie. Na pewno podejmę jakąś decyzję, ale na razie nie mam czasu się zajmować tak daleką przyszłością. Muszę być przygotowany na wszystko, więc rozważam różne propozycje, ale przecież jeśli Polska wyjdzie z grupy, mogę przedłużyć umowę z reprezentacją. Wierzę, że tak będzie.

to je vyborne!:haha:
oczywiście o ile nie zmyślone.
pamiętajmy, że MP zatrudniono oficjalnie wczoraj popołudniu i co od razu rzepa dzwoni do Smudy z takim właśnie pytaniem?
może tak, może nie.

Romuald 02.03.2012 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1226084)
Chciałbym się mylić ale dla mnie Probierz to gwarancja tegorocznej klęski , taka wisienka na zgniłym torcie.Gość bez żadnych sukcesów, prowadzący samych ogórków , do tego z przerośniętym ego.Jedynie coś w tej Jadze(chwilowo) zrobił ale jak wypadł mu Grosicki to była już tragedia zakończona porażką w pucharach z jakimiś pastuchami
Obym się mylił.

Czytasz co piszesz? najpierw piszesz Probierz bez żadnych sukcesów prowadzacy ogórki a nizej podajesz przzykład Jagi ...puchar i superpuchar ze sredniakiem to faktycznie żaden sukces:haha: Trudno żeby po odejściu Grosickiego nie było dramatu skoro to na nim opierała się gra ofensywna.Jaga nie miała kadry takiej jak Wisła.że mogli Grosickiego zastąpić... ale po co ja ci mam to tłumaczyć ,nie zrozumiesz.

Arkas 02.03.2012 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1226137)
to je vyborne!:haha:
oczywiście o ile nie zmyślone.
pamiętajmy, że MP zatrudniono oficjalnie wczoraj popołudniu i co od razu rzepa dzwoni do Smudy z takim właśnie pytaniem?
może tak, może nie.

Może wiedzieli o zatrudnieniu już wcześniej? Bo Probierz dogadał się z Wisłą nieco wcześniej.

Co do samego trenera daje mu osobiście szansę, liczę że jego twarda ręka pomoże poskładać tą drużynę i po sezonie nie będzie się bał wyczyścić skład. Jedynym mankamentem który "trzeba usunąć" to asystent, który miał przygodę w klubie po drugiej stronie błoń. My jako kibice powinniśmy się temu sprzeciwić, tak jak kiedyś wyrażaliśmy dezaprobatę odnośnie Łaciaka.
I szkoda Kazia, można stwierdzić, tylko pogratulować temu buc*** Basałajowi za takie potraktowanie jakby nie było legendy. Mam nadzieję że zostanie asystentem w przyszłości.

Dariook 02.03.2012 09:12

Mam nadzieję że choć u siebie zobaczymy Wisle. .. Atak od początku i bramka w pierwszymi kwadransie! Po stracie każda drużyna się odkryje i dalsze bramki tylko kwestią czasu.
Byle jedna więcej, 3-2, 5-4 itp. ..nieważne.
Na wyjazdach asekuracyjnie, ale na R22 cisniemy.

Pablo84 02.03.2012 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1226143)
Może wiedzieli o zatrudnieniu już wcześniej? Bo Probierz dogadał się z Wisłą nieco wcześniej.

Co do samego trenera daje mu osobiście szansę, liczę że jego twarda ręka pomoże poskładać tą drużynę i po sezonie nie będzie się bał wyczyścić skład. Jedynym mankamentem który "trzeba usunąć" to asystent, który miał przygodę w klubie po drugiej stronie błoń. My jako kibice powinniśmy się temu sprzeciwić, tak jak kiedyś wyrażaliśmy dezaprobatę odnośnie Łaciaka.
I szkoda Kazia, można stwierdzić, tylko pogratulować temu buc*** Basałajowi za takie potraktowanie jakby nie było legendy. Mam nadzieję że zostanie asystentem w przyszłości.

No ale ludzie...Zrozumcie, że za WSZYSTKO odpowiada CUPIAŁ!Czytaliscie Mirka Szymkowiaka?Jeszcze przedwczoraj był w klubie, rozmawiał i co?Nic nie wskazywało na zwolnienie.Basałaj jak każdy inny poza trenerem , może dyrektorem i kopaczami, to figuranci- sa głosem Cupiała.
A ci figuranci, lub jak kto woli to "słupy" to są od tego by zbierać tęgie baty od mediów/kibiców itp.
Też nie przepadam, ża naszym prezesem, ale.......bez przesady..

RYBA 02.03.2012 09:18

Ciekawa decyzja ze strony klubu ale tez dziwna dlatego ze mozna bylo Probierza łyknąć spokojnie w przerwie zimowej i byćmoże sezon byłby uratowany. Jeśli o polskich trenerów chodzi to obok Maćka Skorży wyróżniłbym właśnie Probierza, facet ma jaja, powinien " poustawiać" gwiazdorów i wskazać im odpowiednie miejsce w szeregu. Co mnie osobiście cieszy to fakt że Jaga za probierza grała skuteczną i ciekawą dla oka piłke, pozostaje liczyc na to ze u Nas bedzie podobnie

Snoopy5 02.03.2012 09:21

Probierz w Wiśle?!
 
Cupiał chce zaliczyć bodaj wszystkich młodych trenerów którym początkowo się powiodło jak Skorża , teraz wymyślił Probierza który był na podorędziu. Na pewno szkoda Moskala , swój chłop , no właśnie był chyba zbyt swój i niektórzy go olali. Sam też nie był odważny i nie walnął pięścią w stół bo stwierdził że zespół nie potrzebuje wzmocnień. To nieprawda . Zawsze może być lepiej . Każda drużyna potrzebuje wzmocnień , nawet Barca kupuje zawodników a przecież ma niemalże samograj . Wisła tym bardziej potrzebuje dobrych graczy. Ale najczęściej powodem są pieniądze których obecnie nie wyłożono . Probierz nie jest z pewnością lalusiem i nie zgodzi się z taką czy inną postawą gdy zobaczy jak słabo przezentuje się zespół Wisły. Może wzmocnić go mentalnie , porwać do walki , wstrząsnąć jak dobry psycholog ale umiejętności czy techniki nie nauczy . Ja bym tylko chciał żeby spróbował w końcu taktyki 4-4-2 na Reymonta z dwoma napastnikami . I tak wiele do stracenia nie ma .

MichaelMyers 02.03.2012 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dwakroki (Post 1226130)
Dokładnie tak. Wisła płaci mniej niż Legia, więc też jakość transferów jest niższa. Ot, proste prawa rynku.

Sprawa jest oczywista, na początku rządów TF różnica finansowa między Wisłą a resztą ligi to była przepaść.Wisła szybko zdominowała ligę i na boisku miała jakość nieosiągalną dla konkurencji.Pózniej inni się wzbogacali a my cały czas staliśmy w miejscu w końcu Lech zaczął inwestować większe pieniądze i szybko odrobił dystans grał też z powodzeniem w LE podczas kiedy Wisła w rozgrywkach pucharowych pogrążona była w kryzysie.Polonia i Legia były następne.Dlatego dziwią mnie te wypowiedzi Basałaja, który powtarza na okrągło, że Wisła powinna regularnie w lidze wszystko wygrywać i jeszcze grać pięknie , niby z jakiej racji? To jest albo wersja dla kobiet i dzieci, albo nasz prezes ma urojenia.Jak on tak Cupiałowi podpowiada to ja się nie dziwie, że my jesteśmy coraz dalej w tej lidze.

Ogryzek 02.03.2012 09:24

Pomijam kwestię rozwiązania umowy z Kaziem.

W sumie jestem umiarkowanym optymistą po zatrudnieniu Probierza. Bardziej spodziewam się walki i biegania na boisku z elementami gry niż klepania piłki w poprzek boiska przez obrońców jak ostatnio. Wydaje mi się że nasza gra będzie szła bardziej w strone Petrescu niż Maaskanta.

Ważną cechą Probierza jest to że nie da sobie wejsć na głowę piłkarzom. A z minusów - wiadomo - nie prowadził nigdy takiego klubu jak Wisła. Kiedyś musi być ten pierwszy raz:)

Zobaczymy co z tego będzie:D

foxtrot_green 02.03.2012 09:33

Jest jedna dobra rzecz w tym całym trenerskim bałaganie. Cupiał utarł nosa Dyzmie. ;D

http://www.weszlo.com/news/9665-Niep...teraz_odwoluje

http://bi.gazeta.pl/im/4/3684/z36840...szek-Smuda.jpg

MichaelMyers 02.03.2012 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1226154)
No ale ludzie...Zrozumcie, że za WSZYSTKO odpowiada CUPIAŁ!Czytaliscie Mirka Szymkowiaka?Jeszcze przedwczoraj był w klubie, rozmawiał i co?Nic nie wskazywało na zwolnienie.Basałaj jak każdy inny poza trenerem , może dyrektorem i kopaczami, to figuranci- sa głosem Cupiała.
A ci figuranci, lub jak kto woli to "słupy" to są od tego by zbierać tęgie baty od mediów/kibiców itp.
Też nie przepadam, ża naszym prezesem, ale.......bez przesady..

W Wiśle inwestplan układa Basałaj sam się tym chwalił w jednym wywiadzie, ciągle powtarzał o kominach placowych itp teraz Legia ma Ljuboje czy Novo, bo oni wolą brać za darmo i dobrze opłacić, a My Genkova czy Kirma, bo wolimy płacić słabym klubom za przeciętnych piłkarzy, żeby tylko kontrakt nie przekroczył 250 tys.Trener to pierwszy krok, Moskala podjął się czegoś co go przerosło, Probierz powinien sobie lepiej poradzić, ale to nie trener był największym problemem Wisły tylko zbyt mała ilość piłkarzy robiących różnice.

dawiss 02.03.2012 09:46

Przeciez Kirm to twór Skorzy ;) Czemu podciagasz go pod Basalaja? W mistrzowskim sezonie Genkov gral bardzo dobrze, teraz kiedy nikomu nie idzie tak dobrze mozna wypominac Genkova...

Wczesniej Genkov gral jako napastnik, tereaz ciagle kaza mu zapierdalac od obroncy do obroncy, najlepiej od czasu do czasu, zeby gral 5 obronce... To napastnik, powinien atakowac, strzelac, tymczasem Moskal wystawial go po to zeby bronil. Skad ma miec sile na bieganie do ataku?

MichaelMyers 02.03.2012 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1226166)
Przeciez Kirm to twór Skorzy ;) Czemu podciagasz go pod Basalaja? W mistrzowskim sezonie Genkov gral bardzo dobrze, teraz kiedy nikomu nie idzie tak dobrze mozna wypominac Genkova...

Wczesniej Genkov gral jako napastnik, tereaz ciagle kaza mu zapierdalac od obroncy do obroncy, najlepiej od czasu do czasu, zeby gral 5 obronce... To napastnik, powinien atakowac, strzelac, tymczasem Moskal wystawial go po to zeby bronil. Skad ma miec sile na bieganie do ataku?

Genkov grał bardzo dobrze? Tak samo bardzo dobrze jak Garguła, przyszedł Melikson i pokazał jak gra dobry piłkarz.Może dobrze grał dla Ciebie.Poza Maorem,Bitonem czy Ilievem nie widze w Wiśle piłkarza,który gra dobrze.Inni co najwyżej przeciętnie lub słabo.

piotrekj66unia 02.03.2012 09:51

Primel przeciez tez z Amiki przyszedl o ile sie nie myle

dawiss 02.03.2012 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1226168)
Genkov grał bardzo dobrze? Tak samo bardzo dobrze jak Garguła, przyszedł Melikson i pokazał jak gra dobry piłkarz.Może dobrze grał dla Ciebie.Poza Maorem,Bitonem czy Ilievem nie widze w Wiśle piłkarza,który gra dobrze.Inni co najwyżej przeciętnie lub słabo.

Moze jestes za mlody aby pamietac mistrzowski sezon, ale nie bylo w nim ani Ilieva ani Bitona ;)

tofik 02.03.2012 09:52

Mamy słabą drużynę, nie mylić ze słabymi pilkarzami. Indywidualnie, na papierze wygląda to nieźle. Niby powinniśmy taką Koronę czy inne Podbeskidzie kosić bez problemu. Ale jeszcze nikt nie potrafił tak wykombinować, żeby zespołowo drużyna wyglądała na miarę potencjału. Ostatnio z Koroną piłka chodziła, ale to wszystko, brakowało zakończenia akcji strzałami, a skrzydlowi, nie robili żadnej przewagi.

Ciekawi mnie co Michał "Pep Guardiola" Probierz na to zaradzi. Zmiana ustawienia ? Chyba jedyne co może zrobić, to grać dwoma napastnikami. Tylko wtedy kto do środka pomocy (Wilk nie umie rozgrywać, Nunez to pusty łeb), gdzie Melikson w takim systemie ?

MichaelMyers 02.03.2012 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1226170)
Moze jestes za mlody aby pamietac mistrzowski sezon, ale nie bylo w nim ani Ilieva ani Bitona ;)

odpowiem tak, wiesz kto to był Świerad? dla mnie podobna jakość co Genkov.

ps. Jeżeli Świerada nie znasz, to inny przykład Niciński taki sam "bardzo dobry"

piotrekj66unia 02.03.2012 10:04

zagrac 3-5-2:D obroncow mamy kiepskich to tylko 3 bedzie gralo ;) 2 defensywnych pomocnikow jest, skrzydla sa, na SPO Melixon no i 2 napastnikow mamy:)

dawiss 02.03.2012 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1226172)
odpowiem tak, wiesz kto to był Świerad? dla mnie podobna jakość co Genkov.

ps. Jeżeli Świerada nie znasz, to inny przykład Niciński taki sam "bardzo dobry"

Znam obu, jednak myślę, że porównywanie Świerada (poziom 2 ligowy) do Genkova to spory nietakt lub Twoja bujna wyobraźnia.

ziz99 02.03.2012 10:19

Kulisy zatrudnienia Probierza.

Probierz był bliski Cracovii. Koniec Valcksa i Basałaja w Wiśle, Skorża zostaje w Legii?

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/12..._Basalaja.html

sportnh 02.03.2012 10:23

Probierz bedzie na lawce juz w jutrzejszym meczu? bo ktos tu cos pisal ze od Lecha dopiero, ocb?

lorddavy 02.03.2012 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1226163)
W Wiśle inwestplan układa Basałaj sam się tym chwalił w jednym wywiadzie, ciągle powtarzał o kominach placowych itp teraz Legia ma Ljuboje czy Novo, bo oni wolą brać za darmo i dobrze opłacić, a My Genkova czy Kirma, bo wolimy płacić słabym klubom za przeciętnych piłkarzy, żeby tylko kontrakt nie przekroczył 250 tys.Trener to pierwszy krok, Moskala podjął się czegoś co go przerosło, Probierz powinien sobie lepiej poradzić, ale to nie trener był największym problemem Wisły tylko zbyt mała ilość piłkarzy robiących różnice.

Masz rację, polityka kominów płacowych jest nieunikniona jeśli chcemy jeszcze o coś grać w lidze. Wszyscy po równo to mieli w poprzednim systemie. Niestety u nas jest wielu miernych piłkarzy na wysokich kontraktach zamiast 2-3 naprawdę dobrych i kilku krajowych słabszych na niższych. Nie tak prosto będzie to odkręcić latem.

Ajax 02.03.2012 11:00

Od meczu z Lechią Probierz już trenował z zespołem.

Oldpara 02.03.2012 11:11

Ale się tumult zrobił. Aż się nie chce na forum wchodzić. Aaa.... w sumie to od Korony się nie chce :)
Fajnie, że mamy nowego solidnego trenera, ale szkoda Kazia Moskala.

Teraz pozostaje trzymać kciuki, żeby się Probierzowi z Wisłą udało

MichaelMyers 02.03.2012 11:38

lorddavy -Musi się skończyć stawianie na ilość, a zacząć na jakość, do destrukcji można użyć tańszych piłkarzy jak np Wilk, który w przeszkadzaniu w grze przeciwnikowi jest dobry, ale do kreowania gry potrzebujemy piłkarzy z wyższej pułki, jeden Melikson to za mało, a tylko on potrafi grać w szybkim tempie , takim w jakim się gra nowocześnie, i takich piłkarzy powinniśmy mieć ze trzech, bo reszta jak Kirm,Genkov,Małecki w ogóle za nim nie nadążają oni by chcieli stać i dostać piłkę do nogi, w ogóle nie potrafią się połapać w grze na szybszym poziomie.Problem jest , że Basałaj podpisał z wieloma długie kontrakty i teraz nie ma co z nimi zrobić, tak jak powiedziałeś.

Baala 02.03.2012 11:54

Probierz ma kilka wad:
- nie lubi jak ktoś jest bardziej medialny od niego
- w Jagielloniii nasprowadzał niezliczone ilości szrotu. Wszyscy odchodzili po rozwiązaniu umowy po 2-3 miesiącach siedzenia na ławce. Przez trzy lata pracy w Białymstoku w Jagiellonii było ponad 60 piłkarzy...
- wyjazdy, Jaga pod jego wodzą grała na wyjazdach bardzo słabo, często remis był uważany za sukces

Plusy:
- gość ma twardy charakter i nie da sobie na głowę wejść
- lubi zaryzykować (czeto dobrze na tym wychodzi)
- w Białymstoku stworzył twierdze nie do zdobycia, zdecydowana większość punktów to zwycięstwa u siebie

Ten ostatni myślnik w plusach i minusach może wynikać z położenia Białegostoku. Każdy zawsze śię skazył że trzeba daleko jechać i stąd Jaga wygrywała, jednak z drugiej strony Jaga też na wyjazdy ma daleko bo większość drużyn z Ekstraklasy to południe Polski.

Licze że zrobi Reymonta znowu twierdzą, a wyjazdy będzie miał lepsze ze względu na mniejsze odległości.

Ma_niek 02.03.2012 12:10

- z medialnością przesadzasz, owszem jest medialny ale mało który trener nie jest.
-przecież to nie on wybierał piłkarzy głownie ściągał mu Kulesza nowych.
-z wyjazdami sie zgodze...same remisy, co w naszym polozeniu nie jest dobrym znakiem bo mamy ten sam problem.

Plusy:
-FAkt i jeśłi bedzie trzeba wzmocnień powie to głośno, nie cacka się z piłkarzami, ci co nie zasuwają kończą w rezerwach, co niewątpliwie kilku naszym gwiazdeczkom by sie przydało.
-W Białymstoku twierdza na wyjazdach słabo.

Baala 02.03.2012 12:18

Co słabo?
2010/2011 - Jaga u siebie bilans 11-2-2
2009/2010 - bilans 9-5-1
Czyli bilans 20-7-3

Sezon przed Probierzem: bilans u siebie 9-2-4
ten sezon: 5-2-2 (jeszcze 6 meczów przed nimi w domu)

Kurz 02.03.2012 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1226171)
Mamy słabą drużynę, nie mylić ze słabymi pilkarzami.

Z piłkarzami również jest problem i żeby ciągle nie jeździć po defensywie, skupię się na naszym ofensywnym potencjale.

Iliev - byłby świetnym zmiennikiem, gdyby w Wiśle było przynajmniej 2 utalentowanych bocznych pomocników. W sytuacji, gdy nie ma żadnego, a Ivicy wystarcza sił na 45 minut i niekoniecznie, co 3 dni, robi się tragedia.

Kirm - nigdy mnie nie przekonywał, ale miał swoje lepsze fragmenty w Wiśle. Od początku sezonu praktycznie bez formy. Jeśli miałoby to tak dalej wyglądać, koniecznie trzeba sypnąć trochę grosza na tacę i modlić się o to, żeby ktoś go od nas kupił albo okazało się, że maczał palce w korupcji.

Garguła - osiągnął co prawda wyższą formę niż Patryk Małecki czy Kirm bez formy, ale nie jest zupełnie piłkarzem tego formatu, jakiego potrzebujemy, choć nie mam wątpliwości, że mógłby być silnym punktem Korony Kielce, Górnika Zabrze czy Ruchu Chorzów.

Małecki - tak jak Kirm od roku praktycznie bez formy, co można by mu wybaczyć. Istotniejszym problemem jest to, że jego styl gry podwórek niż boisk europy. Czasami uda mu się przepchnąć (jak jest w formie) i strzelić bramkę, ale zwykle raczej szkodzi niż pomaga kolegom. Niestety, chyba bezrefleksyjny i uparty.

Melikson - jest świetnym piłkarzem, ale... pamiętam jego porównanie do Stilica, autorstwa Maaskanta. Lepszy do gry z kontry niż ataku pozycyjnego (chociaż oczywiście wiele potrafi). Najgroźniejszy wtedy, gdy ma piłkę przy nodze choć oczywiście zdarza mu się wrzucać doskonałe prostopadłe piłki. Nie mam wątpliwości, że przydałby mu się w drużynie taki Stilić z najlepszego okresu, bo w przypadku zagęszczonej obrony wiele jego atutów blaknie.

I jest jeszcze Jirsak... Na szczęście kończy mu się kontrakt.

Michal_1990 02.03.2012 12:31

Niektórzy tutaj twierdzą, że Probierz nie nadaje się do Wisły, bo wcześniej nie pracował w czołowym polskim klubie. Dla przypomnienia:
Maciej Skorża przed przyjściem do Wisły trenował Amikę Wronki (ta prawdziwa, wroniecka), nawet doszedł do fazy grupowej pucharu UEFA, tyle że Amica dostawała tam porządne baty.
Michał Probierz trenował Polonię Bytom i Widzew Łódź, cel - utrzymanie się w lidze - cel osiągnięty

Potem Skorża i Probierz trafili do ligowych średniaków - Groclinu i Jagiellonii. Obydwaj zdobyli PP, Skorża Puchar Ekstraklasy, a Probierz Superpuchar Polski.

Obydwaj zlekceważyli swoich przeciwników w pierwszej fazie rozgrywek europejskich - odpowiednio Levadia i Irtysz Pawłodar, uznając te mecze jako część przygotowań do sezonu, ale potrafili sprawić niespodzianki in plus - pogrom Beitaru i walka do końca z Arisem, prowadząc w Salonikach.


Skorża i Probierz trafili do Wisły by odbudować drużynę po nieudanych występach i wyciągnąć Wisłę z kryzysu. W przypadku Maciusia skończyło się to MP, jak będzie z Probierzem ?

Merkury 02.03.2012 12:42

Probierz staje przed zadaniem z cyklu specjalnych albowiem przed nami seria ciężkich spotkań i z końcem obecnego miesiąca będziemy wiedzieli czy z tej mąki będzie chleb - moim zdanie NIE ale każdemu trzeba dać szansę. Co do Moskala, gdyby nie cud w Londynie to wcześniej by się z nim pożegnano inna sprawa to stan naszej kadry, Wisła nie może grać dwoma napastnikami bo tych ma aż dwóch i siłą rzeczy ani Kaziu czy teraz Michał nie będą mogli w ten sposób ustawiać drużyny.
To że Basałaj i Stan są na wylocie było jasne od zwolnienia Maaskanta, w ogóle dziwię się Basałajowi, że pracuje tu dalej skoro jego koncepcja legła w gruzach (chodzi tylko o kasę).
Trudno mi jest sobie wyobrazić, że ktoś zechce kupić Wisłę a właściwie karty zawodników od Cupiała gdzie w klubie jest totalnym burdel ze wszystkim tak na prawdę.
Jedynym rozwiązaniem jest postawienie klubu w stan upadłości z tym, że i to może okazać się niemożliwe z uwagi na brak aktywów, którymi to postępowanie należałoby pokryć.
Wisła od samego początku była i jest fatalnie zarządzana a Cupiał wygrał tylko dlatego na początku gdy zainwestował nie było w polskiej piłce konkurencji a teraz jest i są ogromne problemy.

HEDu 02.03.2012 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1226204)
Probierz ma kilka wad:
- nie lubi jak ktoś jest bardziej medialny od niego
- w Jagielloniii nasprowadzał niezliczone ilości szrotu. Wszyscy odchodzili po rozwiązaniu umowy po 2-3 miesiącach siedzenia na ławce. Przez trzy lata pracy w Białymstoku w Jagiellonii było ponad 60 piłkarzy...
- wyjazdy, Jaga pod jego wodzą grała na wyjazdach bardzo słabo, często remis był uważany za sukces

Plusy:
- gość ma twardy charakter i nie da sobie na głowę wejść
- lubi zaryzykować (czeto dobrze na tym wychodzi)
- w Białymstoku stworzył twierdze nie do zdobycia, zdecydowana większość punktów to zwycięstwa u siebie

Ten ostatni myślnik w plusach i minusach może wynikać z położenia Białegostoku. Każdy zawsze śię skazył że trzeba daleko jechać i stąd Jaga wygrywała, jednak z drugiej strony Jaga też na wyjazdy ma daleko bo większość drużyn z Ekstraklasy to południe Polski.

Licze że zrobi Reymonta znowu twierdzą, a wyjazdy będzie miał lepsze ze względu na mniejsze odległości.

Jaga nie tylko z Probierzem nie zdobywa punktów na wyjazach. Tam żaden trener nie potrafił tego dokonać, a Probierz miał z nich i tak najlepsze statystyki.

justin81 02.03.2012 13:10

Wiecie, że politycy bazują na właśnie takich ludziach jaka jest większość na tym forum. Na tych, którzy mają krótkotrwałą pamięć. Zabawne jest to,że po każdej zmianie trenera w tym klubie, tak jak i w sumie w większości polskich klubach zapanowywuje jakiś dziwny stan podniecenia czy zauroczenia nowym trenerem i przekonanie, że to on, właśnie on, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, po jednym treningu odmieni zespół. I tak dzieje się od lat, trener po trenerze, a wyniki cały czas pozostają bez zmian, ale jednak ludzie wierzą, że ten następny tj. to.
Zrozumcie, bo widze, że większość tutaj nie ma najmniejszego pojęcia na czym polega praca trenera. A polega na pracy z MATERIAŁEM LUDZKIM. To nie jest Football Manager, gdzie klikniesz, zasejwujesz, przerobisz na edytorze, i chłopaki będą grali i robili to co ty chcesz w przeciągu 30min. To nie jest JW consturction i praca na budowie, że walniesz młotkiem tyle i tyle razy, przystawisz to do tego i będzie pasować i stać lata. To nie jest pani prezes miss świata, która przypudruje nosek, położy makijaż, przymaluje usta i wszystko będzie ładnie wyglądało.
Powtarzam, tj. praca, praca przez duże "P" z MATERIAŁEM LUDZKIM. Naukowo udowodnione jest, ażeby jakikolwiek schemat zadziałał na boisku, bo wielu szczeka, że nie ma ataku lub obrony, MINIMUM, powtarzam MINIMUM, nie MAXIMUM musiał by być trenowany od 8-12 powtórzeń po 3 serie, CODZIENNIE przez 8 tygodni. To jest MINIMUM. A logiczne jest, że nie będziesz tłuk tego samego schematu co trening, bo jest to niemożliwe spowodowane wieloma czynnikami, chociażby dniem meczowym. A gdzie kondycja, taktyka, koordynacja, szybkość itp itd. Czyli te 8 tydoni trenowania JEDNEGO schematu, rozciąga się na conajmniej 4 miesiące. Dlatego na trenowanie z prawdziwego zdarzenia potrzeba panowie CZASU, a każdy chce mieć wyniki na wczoraj.
W rzeczywistości wymagany jest CZAS, BARDZO DUŻO CZASU do wyrobienia pewnego poziomu albo jakości gry. Tutaj widze specjalistów co już po 10 meczach i 2,5 miesiącach pracy wystawiają panu Moskalowi świadectwo z pracy trenera. Kiepski, słaby, nie nadaje się... Wy natomiast nadalibyście się na prezesów polskich klubów, bo mają dokładnie takie same bezproduktywne podejście. Myślicie, że w kontraktcie jest zapisane, że nowy trener przychodząc z miejsca ma zapisane w nim 3 wygrane pod rząd. Bo widze, że większość tak to traktuje. Jak nie wierzycie, to sklećcie sobie drużynke, zostańcie trenerem, zapiszcie się na jakiś puchar sołtysa i przyjdźcie z powrotem, opowiedzcie co żeście wygrali, i jak to fantastycznie wasza drużyna kopała się po czole.Jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim w tym kraju ludzie ze zdrowym rozsądkiem zdobędą przewage nad oszołomami, którzy oczekują cudów i uwielbiają rzeźbienie w gównie. Pozdro.

Krotochwila 02.03.2012 13:11

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...ly_Krakow.html

"Jak dowiedział się Sport.pl Patryk Małecki ma wrócić do składu Wisły Kraków prowadzonej od czwartku przez Michała Probierza. Nowy trener mistrzów Polski najprawdopodobniej porozumiał się w tej sprawie bezpośrednio z właścicielem klubu Bogusławem Cupiałem - miało się to stać za plecami prezesa Bogdana Basałaja."


Szkoda słów.

Marszałek 02.03.2012 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1226223)
Wisła od samego początku była i jest fatalnie zarządzana a Cupiał wygrał tylko dlatego na początku gdy zainwestował nie było w polskiej piłce konkurencji a teraz jest i są ogromne problemy.

Dlatego nie będzie wcale lepiej i nie rozumiem ludzi, którzy uważają,że ten sezon jest stracony ale przyszły to będzie już ok. Dla mnie obecny sezon jest wstępem do tego co nas będzie czekać przez najbliższe lata. Długie lata. Stagnacja i tyle w okolicach środka tabeli, góra 3-5 miejsce. A jest to wynik zaniedbań, których też nie nadrobi się w sezon,dwa. Liczył się dorażny cel czyli z roku na rok MP i tyle. Sukcesy nic nie budowały ani nie wnosiły do siły Wisły. Ot MP, odchodzili najlepsi i mrzonki o LM:)i kopanie się o MP.

Najgorsze co się teraz może zdarzyć to zdobycie MP przez Polonie. Wojciechowski sypnie groszem i możliwe że tym samym awansuje do LM, a wtedy dominacja na kilka lat w lidze pewna. Ktoś to płacił grubą kasę Boninowi nie cofnie się wg mnie przed żadnym wydatkiem. Legia też jakoś tam działa, koślawe to wszystko ale jakiś plan tam jest i przynosi pomału efekty. Scenariuszy można by pisać bez liku, ale na pewno te dwa zespoły będą w nich dominujące. Tym trzecim może być Wisła ale to na zasadzie wyskoku. Tak samo jak Poznań, Sląsk.

Probierz to zwiastun tego ,że zmierzamy w przeciętność, pewnie, że na siłę znajdziecie coś, że jest mega super hiper. Ale to oszukiwanie siebie samego. Obronna rekacja mózgu powoduje oszukiwanie samego siebie:)

mariutto 02.03.2012 13:26

Nie daliście mu nawet jednego meczu rozegrać a już oceniacie. Jakie to polskie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl