Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Nie dla ACTA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8542)

Wizard 28.01.2012 10:40

Oj wolfy, taki stary lis z wieloletnim stażem, a tak łatwo daje się prowokować pysiowi :-) Nie reagujcie na niego, robi z was jaja, a nawet jeżeli poważnie tak myśli to warto go z tym zostawić - "dyskusja z nim" tylko bardziej go nakręca by pisać dalej swoje bzdury :alleluja:

LanceTS 28.01.2012 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1213229)
Zaraz mi powiesz, że gdyby Tobie ktoś na tablicy wypisywał same wulgaryzmy, obrażał Cię itp. to na pewno byś trzymał takie prymitywy w imię wolności słowa? Człowieku zejdź na ziemie, chamy plują w twarz premierowi to się broni - banując szkodników.

ps. nie jestem elektoratem PO tylko od 10 lat głosuję zawsze na SLD :D

Czytam, czytam i uwierzyć nie mogę. Wiedziałem, że poziom forum spadł, ale nie sądziłem, że aż tak. Wczoraj jechał po zgodach, że zrobią roz....... w Warszawie, dzisiaj broni premiera i się szczyci że głosował na lewaków. Czytając jeszcze inne jego posty, nie mogę zrozumieć, jak to możliwe ze nie dostał następnego bana.

Chyba pora faktycznie opuścić to forum. Tu już nie ma ratunku.

TSWojtas 28.01.2012 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1213229)
ps. nie jestem elektoratem PO tylko od 10 lat głosuję zawsze na SLD :D


pogratulować - na co liczysz głosując na komunistów ? na powrót kartek ?Niestety wraz z całym tym politycznym bagnem w UE i z PO w Polsce sie pomału cofamy do ideałów lenina i innych bolszewików.A odsetek kretynów w społeczeństwie rośnie lawinowo...

serek.c2 28.01.2012 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1213229)

ps. nie jestem elektoratem PO tylko od 10 lat głosuję zawsze na SLD :D

Niedługo się okaże, że Pysio 11 listopada blokował Marsz Niepodległości ramię w ramię z Kaliszem i Kazią Szczuką...

Taka rada dla Ciebie - lepiej nie słuchaj Arapaho i nie ubieraj się na ten swój historyczny pierwszy wyjazd jakoś szczególnie wyzywająco - czuję, że sporo osób chętnie wysadziłoby Cię gdzieś w szczerym polu. W sumie miałbyś tam sporo "luzu", apelowałeś o niego w którymś ze swoich wybitnych postów.

AS82 - nie odpowiedziałeś na moje pytanie - kto podpisał ACTA?

gizmowisla 28.01.2012 12:26

Dajcie juz spokoj !!! ten Pysio sobie z was jaja robi i tylko was podpuszcza a wy sie gotujecie ....olejcie to - bo dajac sie prowokowac takim tekstom sami wystawiacie sie na polewke

DevilMayCry 28.01.2012 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1213262)
Czytam, czytam i uwierzyć nie mogę. Wiedziałem, że poziom forum spadł, ale nie sądziłem, że aż tak. Wczoraj jechał po zgodach, że zrobią roz....... w Warszawie, dzisiaj broni premiera i się szczyci że głosował na lewaków. Czytając jeszcze inne jego posty, nie mogę zrozumieć, jak to możliwe ze nie dostał następnego bana.

Chyba pora faktycznie opuścić to forum. Tu już nie ma ratunku.

Poziom forum upada nie przez użytkowników pokroju Pysia, tylko ludzi którzy nie potrafią sobie dać na luz, i biorą te jego teksty na serio. Bez odpowiadających liczba trolli spadłaby na wszystkich polskich forach praktycznie do 0.
Zawsze zastanawia mnie to kto tu jest bardziej "upośledzony". Ci co trollują, czy Ci którzy dają się na te prowokacje stale nabierać.

wolfy 28.01.2012 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez interia
A jeżeli już przy Stanach Zjednoczonych jesteśmy. Były już pytania od ambasady Stanów Zjednoczonych jak będziecie głosować, czy będziecie i kiedy?

- Nie, ja przynajmniej nie byłem adresatem takich pytań.

A interwencja amerykańskich dyplomatów i pytanie o dyscyplinę w głosowaniu nad dezyderatem wzywającym premiera do niepodpisywania ACTA to niestosowność czy skandal?

- Nie spodziewam się takiego zaangażowania. Byłbym zdumiony, gdyby tak się stało.

WTF?!

Źródło.

EDIT: ....a mać!
Wychodzi, na czyjej smyczy chodzi rząd.

LanceTS 28.01.2012 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1213299)
Poziom forum upada nie przez użytkowników pokroju Pysia, tylko ludzi którzy nie potrafią sobie dać na luz, i biorą te jego teksty na serio. Bez odpowiadających liczba trolli spadłaby na wszystkich polskich forach praktycznie do 0.
Zawsze zastanawia mnie to kto tu jest bardziej "upośledzony". Ci co trollują, czy Ci którzy dają się na te prowokacje stale nabierać.

Ale jego postów nie da się czytać i przechodzić koło nich bez odpowiedzi. Szczycenie się głosowaniem na komunistów, narzekanie że Wisła przekazał zgodom bilety na SP.

Prostszym sposobem będzie dożywotnie banowanie takich ludzi.

AntyDrozd 28.01.2012 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1213323)
Ale jego postów nie da się czytać i przechodzić koło nich bez odpowiedzi. Szczycenie się głosowaniem na komunistów, narzekanie że Wisła przekazał zgodom bilety na SP.

Prostszym sposobem będzie dożywotnie banowanie takich ludzi.

A kto ich zbanuje ? Jak typkek pokroju Flamengista woli dawać ostrzeżenia za podejrzenie o rasizm albo przekręcenie nicku..Tutaj liczą sie statystyki i kasa z reklam :D

miśqu 28.01.2012 23:31

Analiza historii w Faktach ;) i jeszcze kolejny etap walki z kibolami tym razem na skoczni.

http://pilkarscyfanatycy.blogspot.co...-wszedzie.html


to też ciekawe o czipowaniu

http://www.youtube.com/watch?v=zbABszxPlMg

orzeu 29.01.2012 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1213299)
Poziom forum upada nie przez użytkowników pokroju Pysia, tylko ludzi którzy nie potrafią sobie dać na luz, i biorą te jego teksty na serio. Bez odpowiadających liczba trolli spadłaby na wszystkich polskich forach praktycznie do 0.
Zawsze zastanawia mnie to kto tu jest bardziej "upośledzony". Ci co trollują, czy Ci którzy dają się na te prowokacje stale nabierać.

Foum czytaja rozni ludzie, w tym wielu mlodych. Brak reakcji na idiotyzmy powoduje ze ktos bez wyraznego wlasnego zdania uzna je za normalny glos w dyskusji. Dlatego nie mozna zostawiac bez komentarza roznych bredni. Co najwyzej mozna sie zastanowic nad forma komentarza, wg mnie najlepsze jest wysmianie, potem wscieklosc a najgorsze tlumaczenie bo to ostatnie stwarza pozory dyskusji a jak rozmawiac z kims kto na krokodyla mowi wielblad?

Wizard 29.01.2012 11:18

Generalnie zgoda orzeu. Jednak jedno 'ale' :) Jak to mawiał klasyk - z idiotami się nie dyskutuje, idiotów się zwalcza. Można rozmawiać gdy ktoś ma inne poglądy i POTRAFI je udokumentować argumentami. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze zwykłym trollowaniem, prowokacją, durnym i ślepym zapatrzeniem. Nie powiem kto powinien tu wkroczyć i jak zareagować, bo jeszcze to się skończy banem dla mnie :foch:
Tęsknie za dawnymi czasami, niestety to forum staje się zbyt poprawnie politycznie :magisterka:

Marszałek 29.01.2012 12:16

Sugerujecie aby posty Pysia kasować, bo są durne.

Dla mnie wypowiedzi Pysia, są jakie są. Ale daleki jestem od tego aby narzucać komuś co ma czytać czy głosić, a z tym łączyłoby się kasowanie jego wpisów. Poza tym brak u Was konsekwencji. Oburzacie się na Pysia a w tym samym czasie dajecie link do wypowiedzi Niesiołowskiego, które są podobnego kalibru. Pysio Wam przeszkadza a Niesiołowski nie. Nierozumiem. Link do wynurzeń Niesiołowskiego nie zaniża poziomu forum a wypowiedź Pysia tak.
Zdecydujcie się.

Z drugiej strony nikt Wam nie każe z Pysiem wchodzić w dyskusje.

jakkfk 29.01.2012 12:26

Brak u Was, władców forum konsekwencji:
Wypowiedzi Niesiołowskiego nie są blokowane, cenzurowane, karane, mimo, że sugerujesz jakoby zaniżały poziom forum na równi z Pysiem.
Wszelkie linki powiązane z SKWK są blokowane, cenzurowane mimo, że nie zaniżają poziomu forum jak Pysio i Niesołowski.
Nierozumiem.
Zdecyduj się - trzymacie poziom forum, czy osobiste żale w dupe ściskają.

To się ....a Marszałek domyśl jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Marszałek 29.01.2012 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jakkfk (Post 1213495)
Brak u Was, władców forum konsekwencji:
Wypowiedzi Niesiołowskiego nie są blokowane, cenzurowane, karane, mimo, że sugerujesz jakoby zaniżały poziom forum na równi z Pysiem.

Weż przeczytaj jeszcze raz co napisałem ze zrozumieniem.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez jakkfk (Post 1213495)
Wszelkie linki powiązane z SKWK są blokowane, cenzurowane mimo, że nie zaniżają poziomu forum jak Pysio i Niesołowski.
Nierozumiem.
Zdecyduj się - trzymacie poziom forum, czy osobiste żale w dupe ściskają.

Sprcyzuj może z tym żalem bo nie łapie? Kogo lub czego ma mi być żal?

Arapaho 29.01.2012 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1213494)
Sugerujecie aby posty Pysia kasować, bo są durne.

Dla mnie wypowiedzi Pysia, są jakie są. Ale daleki jestem od tego aby narzucać komuś co ma czytać czy głosić, a z tym łączyłoby się kasowanie jego wpisów. Poza tym brak u Was konsekwencji. Oburzacie się na Pysia a w tym samym czasie dajecie link do wypowiedzi Niesiołowskiego, które są podobnego kalibru. Pysio Wam przeszkadza a Niesiołowski nie. Nierozumiem. Link do wynurzeń Niesiołowskiego nie zaniża poziomu forum a wypowiedź Pysia tak.
Zdecydujcie się.

Z drugiej strony nikt Wam nie każe z Pysiem wchodzić w dyskusje.

Trochę nie trafione porównanie: wklejanie Niesiołowskiego czy Palikota to pokazywanie głupoty i prymitywizmu władzy. Nie reagowanie przez modów na pysiów i AS-ów82 to pozwalanie na -powiem delikatnie- robienie do własnego gniazda i ośmieszanie ruchu kibicowskiego z R22 przed czytającą te tematy kibicowska Polską . Chyba że uważasz że wpisy tych dzieciaków wnoszą coś do dyskusji i/lub są merytoryczne.
Wasza sprawa .

Wizard 29.01.2012 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1213609)
Trochę nie trafione porównanie: wklejanie Niesiołowskiego czy Palikota to pokazywanie głupoty i prymitywizmu władzy. Nie reagowanie przez modów na pysiów i AS-ów82 to pozwalanie na -powiem delikatnie- robienie do własnego gniazda i ośmieszanie ruchu kibicowskiego z R22 przed czytającą te tematy kibicowska Polską . Chyba że uważasz że wpisy tych dzieciaków wnoszą coś do dyskusji i/lub są merytoryczne.
Wasza sprawa .

Nic dodać, nic ująć :dziadek:

wolfy 29.01.2012 22:08

Po co dyskutujecie z tym trollem? On ma w dupie co napiszecie, jest tu tylko po to, żeby was w....iać.
Możecie wypunktować kolesia tak jak ja to zrobiłem, a on to oleje i wróci z innymi bredniami.

Ignorować, inaczej zrobi się z tego temat o trollu, zamiast o ACTA. A on tego właśnie chce.

Te jego "trzeźwe myślenie" jest mniej warte niż trzech czwartych tego forum w pijackim widzie. Grunt, że ma chłopak wysoką samoocenę.
Proponuję akcję "Olać pysia ciepłym moczem". Dajemy ignora i nie zaglądamy w jego posty, żeby się nie w....iać.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Widać, że umowa jest napisana pod amerykańskie korporacje. Jakich to niby znaków towarowych miałyby bronić nasze firmy? To Nike, Coca Cola i Disney wydają dziesiątki milionów dolarów na utrzymanie marki, nasze firmy mogą co najwyżej robić za podwykonawców.

A dawanie obecnej władzy w łapki możliwości śledzenia internautów to kręcenie bicza na własne dupsko. Własne - jako kibiców i obywateli. Już teraz rząd potrafi zrobić taki cyrk jak najazd na stronę "Antykomor" pod zarzutem "nakłaniania do zabójstwa prezydenta RP".

Internet to jedyna szansa dla naszej obecnej gospodarki: wbrew pozorom mamy tu świetne zaplecze naukowe, jesteśmy konkurencyjni.

Wiadomo, że koncerny medialne chcą utrzymać swoje wpływy, ale czy jest to dobre dla obywateli? Czy służy rozwojowi? Nad tym powinniśmy się zastanowić, a nie nad wynurzeniami jakiegoś pajaca, który rozumie tylko tyle, że trwa walka między "złodziejami" a "artystami".

Mam wrażenie, że w sprawie ACTA to ogon kręci psem. Koncerny medialne przepychają prawo, które uderzy w biznes internetowy. Takie powinny być priorytety? Nie rządu, bo to banda sprzedajnych idiotów, ale obywateli, o których miejsca pracy przecież tu chodzi. Miejsca już istniejące, ale przede wszystkim - te, które mogą powstać.

Bardzo ciekawy głos w spawie ACTA, autor zadaje ważne pytania.

Greeg 30.01.2012 00:46

Wszystkich, którzy jeszcze mają wątpliwości co do tego z jakim pokemonem usiłowali wdać się w polemikę odsyłam do pewnego postu na naszym forum:

http://wislakrakow.com/forum/showpos...6&postcount=35

Każdy starszy użytkownik ma już wyrobione zdanie na jego temat. Miał chłopiec 10 lat na to żeby dorosnąć a nadal pokazuje, że jest odporny na wszelakie argumenty i celem jego życia jest jedynie sianie zamętu.

Żeby nie było ... nie jestem tak płytki żeby śmiać się pyśku z Twojego wyglądu sprzed lat, jednak co bardziej doświadczonym użytkownikom powinny się przypomnieć perypetie jakie z Tobą przechodzili w latach świetności tego forum.

Może nie każdy pamięta, że za tym nickiem kryjesz się właśnie Ty. Osławiony forumowymi wpisami Pikachu.

Aby mój post był merytoryczny dopiszę jedynie, iż ACTA niesie zdecydowanie więcej realnych zagrożeń w sferze wolności, innowacyjności, wolnego handlu i wynalazczości niż potencjalnych korzyści z ochrony praw autorskich.

kubawislak 30.01.2012 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1213715)
Po co wy się kłócicie z dzieckiem? Przecież on ma 16 lat i opowiada bajki o tym że ma dobra prace i myśli że wszystkie rozumy pozjadał.
Marszałek gratuluje, szerzysz tylko w ten sposób DEBILIZM na tym forum.


P.S. A ja mam w dupie acta i rząd bo zarabiam 1000 dziennie i mogę płacić za oryginały i paliwo.

Tyle, ze za kilka lat będziesz płacił jeszcze więcej, bo wielkie korporacje będą mieć" monopol".

Drozd 30.01.2012 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1213715)
P.S. A ja mam w dupie acta i rząd bo zarabiam 1000 dziennie i mogę płacić za oryginały i paliwo.

:) To gratulacje i zarazem kondolencje. Bo ego masz większe niż dzienną stawkę, a to raczej w perspektywie nie pomaga.

Ciwkawe czy zmienisz zdanie jak za hodowanie w ogródku pietruszki będzie 10 lat paki. Bo legalna będzie tylko oryginalna.

WiślakMyślenice 30.01.2012 14:57

Pana wyżej co to ironia i sarkazm nie uczyli w szkole?

Drozd 30.01.2012 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1213768)
Pana wyżej co to ironia i sarkazm nie uczyli w szkole?

Teraz nie czas na ironie i sarkazm. Bo to symptomy przegranej sprawy. A tak źle chyba nie jest.

Autora przepraszam za niezrozumienie intencji.

Dzimi 30.01.2012 21:27

Nie wiem czy było , ale warto zobaczyć, świetna parodia:

http://www.youtube.com/watch?v=R6lsQ...eature=related

wolfy 30.01.2012 23:26

Boni bredzi coś o "nowych mechanizmach konsultacji". A może, zamiast uchwalać kolejne przepisy, tak dla odmiany spróbować zacząć stosować obecne? Bo problemem nie jest to, że nie dało się zaprosić organizacji pozarządowych, skoro one wręcz "wpraszały się" same. Pisano już o tym, jak zostały potraktowane m.in. przez premiera, który je bezczelnie okłamał.

Po co nowy mechanizm, skoro nawet nie próbuje się stosować starego?

Bardzo kompetentny mamy rząd.

Kocur 31.01.2012 06:58

Cytat:

Czy zapisy kontrowersyjnego porozumienia zaczną obowiązywać internautów, zależy głównie od UE


Sytuacja, w której rząd nie przedstawi parlamentowi do ratyfikacji porozumienia ACTA, jest coraz bardziej realna. Ale jak ustaliła "Rz", dla polskich internautów niewiele to zmienia. Po ratyfikacji ACTA przez Parlament Europejski przepisy tego porozumienia - poza karnymi - będą musiały przyjąć wszystkie państwa członkowskie UE.




Taka sytuacja komplikuje plany PO, która szuka wyjścia z politycznego klinczu, w jaki partia wpadła, gdy premier Donald Tusk zadecydował, że Polska jednak porozumienie ACTA podpisze.

http://www.rp.pl/artykul/796028,8004...ezy-od-UE.html




Oni już mają z mordy takie cholewy że chyba się już bardziej nie da :/

Arapaho 31.01.2012 09:22

Sensowne wypowiedzi Glacy u Lisa. Nie problem jest z tym czy ktoś ściąga pirackie mp3 czy avi z sieci. Problem jest w tym że ACTA niszczy konkurencję ponieważ światowe koncerny mogą zablokować np.tańsze zamienniki leków powołując sie że jakieś ich składniki uważaja za swoje,podobnie z programami open sourcowymi - ACTA umożliwia działanie poza sądami - krótko mówiąc szantaż, prewencyjne zatrzymania przez policję nawet na 3 miechy bez postawienia zarzutów co w przypadku firm może je niszczyć.
Dodatkowo może być tak ze w Polsce może być coś legalne ale ACTA daje prawo ekstradycji delikwenta jesli naruszyl np.prawo Japonii (casus kolesia z Anglii którego maja przekazac Stanom)
Kolejna sprawa to wypowiedz prawnika który przedstawił taką oto hipotezę; kupujesz koszulę i ten zakup jest traktowany jako zakup do użytku prywatnego (podobnie jak muzyka) jeśli pojawisz się w niej w TV czy imprezie publicznej producent bedzie mógł zarzadać tantiemów za publiczne wykorzystanie swojego produktu jeśli ci udowodni ze np. zarobiłeś pieniądze dzięki swojemu wizerunkowi w tym ubraniu

meyde9 31.01.2012 16:14

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_t...gle,p703512013

Nie do końca o ACTA, ale tematyka trochę podobna. Warto przeczytać o zbieraniu informacji przez Google.

Vinci 01.02.2012 20:28

Cytat:

Ratyfikacja umowy ACTA nie nastąpi wcześniej niż w 2014 roku. A może to być nawet 2015 rok - zapowiada minister kultury Bogdan Zdrojewski. Internauci nie odpuszczają i domagają się w ogóle rezygnacji z ratyfikacji kontrowersyjnych zapisów.
Pan minister Zdrojewski bardzo ubolewa:


Cytat:

Minister kultury Bogdan Zdrojewski powiedział, że najpierw trzeba zasięgnąć opinii całej listy ekspertów, a dopiero później zacząć rozmowy z internautami. W najbliższym czasie to oznacza oczywiście nie za rok, czy za pół, tylko w ciągu kilku, kilkunastu tygodni - powiedział Zdrojewski. Jak się okazuje, już dziś piętrzą się trudności. Te gremia są nieustrukturalizowane. Tzn. nie mają swoich jednoznacznych reprezentantów - ubolewa minister kultury.
http://www.rmf24.pl/raport-koniec-wo...ata,nId,432163

kreseq 02.02.2012 10:03

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=qNqNYY-Ihv4 - Fajna kompilacja.

wolfy 07.02.2012 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez interia
(...)Według mec. Piotra Schramma przeszkodą w ujawnieniu dokumentów, związanych z przygotowywaniem treści ACTA jest stanowisko Ministerstwa Kultury. To szef tego resortu jest z mocy polskiego prawa ich dysponentem i on zapewniał, że materiałów nie można ujawnić z powodu klauzuli zastrzeżenia. Zastrzeżenie jest zaś instytucją polskiego prawa, związaną z ustawą o ochronie informacji niejawnych. Trudno sobie zresztą wyobrazić, by podobną klauzulę mogły na stanowiska negocjacyjne nałożyć w Polsce inne państwa.Gdyby chodziło o zastrzeżenia w ramach dokumentów unijnych, to poznalibyśmy same stanowiska, tyle nie moglibyśmy się dowiedzieć kto dane stanowisko wyraził - mówi prawnik.

Teoretycznie można sobie wyobrazić, że minister Bogdan Zdrojewski zdejmie za stanowisk negocjacyjnych w sprawie ACTA klauzulę zastrzeżenia. Mec. Schramm jednak w to nie wierzy, choćby dlatego, "że jeżeli istniały przesłanki do tego, żeby taką klauzulę nadać, no to pewnie będzie teraz trudno żeby z kolei zająć stanowisko, że tych przesłanek nie było".

Opinia publiczna chciałaby zapewne wiedzieć, jakimi powodami kierował się minister utajniając dokumenty, które następnie miałyby być odtajnione.

Sprawa ujawnienia przebiegu negocjacji w sprawie ACTA nie tylko się więc w Ministerstwie Kultury zaczyna, ale i tam się kończy. Bez ich ujawniania.

I jak tu wierzyć w dobrą wolę rządku?

Link.

Pablo84 07.02.2012 01:30

11.02.2012 to będzie jakiś ogólnoeuropejski protest?Coś strasznie często powtarza się ta data.

Belzebub 08.02.2012 08:37

http://interia360.pl/moim-zdaniem/ar...oncernow,51603

Oho widzę, że powoli zaczynamy otwierać oczy !!

Mareq 08.02.2012 15:12

Wracając do kwestii prawnej
Sprawa natury ratyfikacji powinna po tym oświadczeniu nie pozostawiać żadnych wątpliwości.

Cytat:

John Clancy, rzecznik Komisji Europejskiej: Umowa dotyczy zarówno uprawnień UE, jak i kompetencji państw członkowskich - polityki karnej - i dlatego jako "umowa mieszana" musi być zatwierdzona na poziomie unijnym oraz w samych krajach członkowskich. Do sfinalizowania ACTA potrzebne jest dokończenie procesu ratyfikacji we wszystkich krajach Unii zgodnie z ich prawem konstytucyjnym oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Jeśli zabraknie któregokolwiek z tych elementów, nawet ratyfikacji tylko w jednym kraju, to Rada UE nie będzie mogła zawrzeć tej umowy.


A banialuki o tym , że część umowy będzie obowiązywało jak tylko PE wyrazi zgodę na ratyfikację , bądź o jakichś mitycznych 6 państwach UE można było usłyszeć od lewa do prawa i od A do Z . Od wspomnianego wyżej eksperta Schramma , przez europosła Zemke , po Rzecznik Praw Obywatelskich. To też mówili wiele...

Tak więc możliwości blokad procesu jest naprawdę sporo.

Gwiaździsty 08.02.2012 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1216057)
Tak więc możliwości blokad procesu jest naprawdę sporo.

Ale nie mówimy chyba o Polsce gdzie rządzi spolegliwa wzgledem innych państw ekipa.Trzeba mieć nadzieję, że inne kraje i ich społeczeństwa mają jaja. Czyli jak zwykle patrzeć na innych, że załatwia to za nas.

eol 08.02.2012 21:28

http://wyborcza.pl/1,75248,11110240,...perpuchar.html

Mecz odwolany wiec mam nadzieje ze czesc z tych co mieli pojechac na mecz pojda na manifestacje przeciw ACTA. Krakow niech jeszcze raz pokaze najwieksza demonstracje w Polsce. Cala Europa a moze i swiat bedzie tego dnia patrzec na demonstracje w wielu krajach UE.

tu macie link do informacji na FB https://www.facebook.com/events/215317315225357/ oraz aktualny https://www.facebook.com/events/2720...t_photo_change

Kocur 10.02.2012 14:42

Cytat:

Niemcy na razie nie podpiszą ACTA

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych wycofało zalecenie podpisania kontrowersyjnego porozumienia o ochronie własności intelektualnej ACTA

Opracowana z inicjatywy USA i Japonii umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - ACTA) została w styczniu podpisana przez Unię Europejską, ale nie uczyniły tego jeszcze wszystkie jej kraje członkowskie.
Ale przecież Unia kazała - tak Rudy mówił :rotfl:

Gwiaździsty 10.02.2012 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1216664)
Ale przecież Unia kazała - tak Rudy mówił :rotfl:

Tak kłamliwa banda jak PO to jeszcze chyba Polską nie rzadziła. Jaki sie temat nie pojawi to oparty jest na kłamstwie.

hiszpan00 10.02.2012 18:27

WAŻNE: O co na prawdę chodzi w ACTA? KONIECZNIE PRZECZYTAJ i nie słuchaj PROPAGANDY! Wypowiedz się, poleć ten post znajomym! Może to nie jest dobre miejsce na zamieszczenie tego artykułu ale jest to bardzo istotnie.

W ACTA jest napisane m.in.:
- Do podjęcia "działań korygujących/prewencyjnych" można przystąpić na podstawie samego PODEJRZENIA naruszenia prawa
- Można podjąć ww. działania "bez wysłuchania drugiej strony"
- "Działania korygujące" i "Naruszenie praw" nie są zdefiniowane i są dowolnie interpretowane przez urzędnika (któryś departament USA, pod naciskiem ich wywiadu i korporacji)
- Co bardzo ważne: wg. Konstytucji Polski, Umowy Międzynarodowe mają moc "nad" Polskim Prawem i je zastępują jeżeli byłyby sprzeczne
- Kompetencje sądzenia własnego Polskiego Obywatela za jego przestępstwa na terytorium Polski zostały dobrowolnie oddane na rzecz USA, które może zażądać ekstradycji a my nie możemy odmówić (przypomnę - na podstawie samego PODEJRZENIA, BEZ WYSŁUCHANIA DRUGIEJ STRONY)

Tak więc, jeżeli któryś departament/agent/korporacja USA rzuci PODEJRZENIE na kogokolwiek że może być "piratem", może go ZAMKNĄĆ na tak długo jak uważa i NIE SŁUCHAĆ jego obrony i podejmować działania korygujące jakie uważa za stosowne (cela 2x2, pozbawienie ubrania, wbijanie igły pod paznokieć, uśmiercenie, itp., vide: Guantanamo). Bez względu na to czy ktoś jest winny, czy nie - wystarczy PODEJRZENIE.

A do momentu podpisania ACTA (bo nasz dobrotliwy Premier podpisze nawet rozbiory za poklepanie po ramieniu), wg. polskiego prawa, można było kogoś aresztować na bodajże 24/48h i w tym czasie należało postawić zarzuty, a każdy miał prawo do OBRONY I SPRAWIEDLIWEGO PROCESU. A więc powstał kolejny element totalitarystycznej globalnej układanki USA, w którym odebrano podstawowe prawo do wolności i sprawiedliwego procesu obywatelom republik bananowych z upośledzonymi reprezentantami, np. takiej Polski (a Niemcy czy Szwajcaria NIE PODPISAŁY).

Przypomnę że p. Branning który wyniósł Wikileaks na krążku "Lady Gaga", siedział w celi "2x2" na podstawie samego PODEJRZENIA popełnienia przestępstwa przez 18 MIESIĘCY. Miał na sobie same kalesony, a jak zażartował że "po co mu brali spodnie i pasek, mógłby się przecież powiesić na kalesonach", to od tego momentu go przetrzymują NAGO. USA nie podpisało Konwencji Genewskiej, więc może torturować więźniów (jak w de facto obozie koncentracyjnym USA w Guantanamo), a potęga militarna daje im prawo silniejszego do prowokowania dowolnych wojen i zabijania milionów ludzi w dowolnej części świata. Teraz także do wyłapywania "niewygodnych" pod dowolnym pretekstem, którego nie muszą motywować i za który mogą zrobić cokolwiek.

W ACTA nie chodzi o prawa autorskie, ale o przestrzeganie elementarnych praw obywatelskich - do odpowiadania przez WŁASNYM PAŃSTWEM, do SPRAWIEDLIWEGO PROCESU, do domniemania NIEWINNOŚCI, do poszanowania OSOBISTEJ PRYWATNOŚCI i wolności do WYRAŻANIA POGLĄDÓW - oczywiście pod warunkiem poszanowania praw innych osób, bo np. łamanie praw autorskich jest złem i nikt temu nie przeczy. W ACTA nie chodzi o piratów i muzykę, ale o trzymanie za gębę obywatela swojego obywatela i obywatela republik bananowych, żeby go wywiad USA mógł wrzucić do pierdla kiedykolwiek i za cokolwiek.

Od tego momentu, na każdego z Was USA może rzucić "podejrzenie" o bycie "piratem" (co przypominam w żaden sposób nie jest w ACTA zdefiniowane - więc piratem może być "po uważaniu" ktoś noszący okulary, lub każdy Murzyn, albo każdy mieszkaniec Wodzisławia, albo - wreszcie - każdy kto skrytykuje władze USA), a następnie zażądać ekstradycji do USA czego Rząd Polski nie może odmówić, po czym nie stawiając Wam zarzutów przez 10 lat i bez konieczności udowodnienia Wam winy, nie dając Wam nawet prawa wytłumaczenia się, może podjąć dowolne działania korygujące, włącznie z torturami, śmiercią, okaleczeniem.

USA po ataku na World Trade Center wyprała mediami swoim obywatelom mózgi i wprowadziła Patriot ACT (zrzeczenie się praw do procesu, prywatności w ochronie przed "terroryzmem", co ludzie kupili), teraz tylnymi drzwiami rozszerzyli Patriot ACT na znaczną część obywateli innych państw świata - Internautów. Patriot ACT to totalitaryzm w USA offline. ACTA to legalny totalitaryzm na całym świecie online.

Jesteśmy już raczeni informacjami w mediach że "to przecież nie takie złe", że tylko chodzi o "prawa autorskie", że żeby "nie kraść", itp. Klasyczna kampania, by utrzymać państwo w ryzach i nie dopuścić do buntu jak ruchy antyglobalistyczne w USA. W najbliższym czasie będziemy raczeni przez media newsami, że na którymś opozycyjnym portalu znaleziono linki do linków prowadzących do linków które prowadzą do linków do nielegalnych filmów (czyli dowolnej strony, strzelam że cała sieć linkuje do siebie do 10-tego "pokolenia"), a jego redaktor został poddany ekstradycji i trafił do zagranicznego pierdla. To wszystko po to, żeby nauczyć Was gdzie Wasze miejsce i że władzy nie należy podskakiwać.

Wybraliśmy Premiera i musimy z nim żyć przez najbliższe 4 lata, choćby podpisał nawet i rozbiory. Mam jednak nadzieję, że będziecie o tym co zrobił pamiętać przy kolejnych wyborach i nie dacie się znów zmamić kolorowymi reklamówkami jak to będzie cudownie, jaka będzie druga Irlandia i jak wszystko się dookoła samo zbuduje. Apeluję do Was o to.

Druga sprawa, w ACTA chodzi też o BIZNES, np. PATENTY do LEKÓW, czy NASION, których właścicielami są największe korporacje świata. To biznes gigantyczny i możliwość zmonopolizowania rynku przez producentów, którzy mogą dyktować ceny (kosztem braku dostępności leku wśród ludzi - ale co tam, niech "bydło zdycha" jak go nie stać na nasze produkty, tzn. leki czy żywność). Tego tematu jednak nie chcę roztrząsać, bo uważam że jeszcze cięższym problemem jest to o czym do Was pisze, czyli formalne zakończenie resztek wolności jakie nam zostały. I tutaj, każdy kto dopuścił się domniemanego, nieudowodnionego "naruszenia praw autorskich" producenta leku czy nasion, poniesie za to konsekwencje. Nasze miejsce jest w kamieniołomach i przy kasie w skarbówce, mamy tylko żreć, mnożyć się, harować i płacić podatki, które są dystrybuowane do 1% bogatej części świata.

I Pan się na to wszystko zgodził - Brawo Panie Premierze. :-)

Żeby była jasność - PIRACTWO=KRADZIEŻ, PRAW AUTORSKICH TRZEBA W 100% PRZESTRZEGAĆ, ale NIE KOSZTEM POWROTU DO KOMUNY, Nie kosztem pozbawienia prawa do sprawiedliwego procesu, nie kosztem oddania obcemu mocarstwu prawa do dowolnego potraktowania Polskiego Obywatela na podstawie widzimisie. A tak niestety już jest.

NA KONIEC - jedno w tym wszystkim jest tylko pocieszające.

Starsi moi Czytelnicy pamiętają "Solidarność" i o co wtedy ludzie walczyli - o wolność, brak cenzury, prawa człowieka, obalenie ustroju totalitarnego. Wszyscy wierzyli że wykluje się wtedy coś lepszego, a tu, niespodzianka, historia zatacza koło. Jednak żadne imperium w historii ludzkości nie trwa wiecznie. Wszystko ma swój początek i koniec. W Polsce w latach 50-tych były strajki, kolejne w 70-tych, a w 80-tych wszystko d**nęło z wielkim hukiem. Obserwujemy pierwszą (drugą?) falę strajków w Polsce (np. 10 tys. osób w Krakowie, prężnych, 20-30, wykształconych, dobrze ubranych, innymi słowy władze mają się czego bać, bo zapewniam Was że nie był to pospolity durny motłoch i gimnazjaliści, jak piszą media). Są strajki w zw. z sypiącą się UE - Hiszpania, Portugalia, Grecja, Włochy - kompletna blokada medialna, żebyśmy nie wiedzieli i się nie przyłączali. Są olbrzymie strajki w USA, ruchy antyglobalistyczne we wszystkich miastach. Patrząc na historię, można to porównać do rozruchów w Polsce w 56, czy latach 70-tych. Globalny system wytrzyma jeszcze kolejne 2-3 fale niezadowolenia, ale nie będzie to trwało wiecznie.

Pamiętajcie że to My Wszyscy jesteśmy 99% świata - więc widać światełko w tunelu. Wierzę, wiem, że kiedyś znowu będziemy wolni. A jeżeli nawet nie my, to nasze dzieci lub wnuki. :-)

P.S. Zrzekam się praw autorskich majątkowych do tej wypowiedzi (osobistych się nie da zrzec). Wyrażam zgodę na powielanie mojej wypowiedzi, cytowanie, kopiowanie, dowolne rozpowszechnianie i podejmowanie każdego działania na rzecz zwiększenia przekazu - za co z góry dziękuję.

P.S.S. ŹRÓDŁA:

Konstytucja RP, art. 91.2., 90.1, 55.1.

art. 91.2.
"Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową."

art. 90.1.
"Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach."

art. 55.1.
"Ekstradycja obywatela polskiego może być dokonana na wniosek innego państwa lub sądowego organu międzynarodowego, jeżeli możliwość taka wynika z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowej (...)"

ACTA, art. 12.2:

"Każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania (12.1. "szybkich i skutecznych") środków tymczasowych BEZ WYSŁUCHANIA DRUGIEJ STRONY (...) W wypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony, każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do podejmowania decyzji bez zbytniej zwłoki (...)"
-to nie moje słowa tylko innego użytkownika
Proszę was o kopiowanie i wklejanie tego na inne strony"

eol 10.02.2012 20:12

Wszystkie media mowia tylko o jutrzejszych protestach przeciw odwolaniu meczu o superpuchar a nie przeciw ACTA. Mam pytanie do kibicow bedacych na protescie kibicow czy zamierzacie protestowac tez przeciw ACTA i rzadowi? Rzad chce was wykorzystac i sprobuje wywolac zamieszki zeby pokazac w mediach tylko walki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl