![]() |
w lidze Skonto jest dopiero czwarte:) powinniśmy ich ograć, ale najważniejsze aby ich nie zlekceważyć
|
http://en.wikipedia.org/wiki/Skonto_FC
spójrzcie z kim ona odpadała w ostatnich latach i wy obawiacie się Rygi? |
Tanie autokary są do Rygi. Z Warszawy można śmignąć za 65 zł. A do Warszawy też się za dużą cenę przecież nie jedzie. :-)
|
W 2010/11 odpadli w I rundzie eliminacji LE z Portadown
Portadown F&AC 1-1 Skonto Ryga 1 lipca, 19:30 Richard Lecky 38 - Juris Laizāns 90 Skonto Ryga 0-1 Portadown F&AC 8 lipca, 18:00 Richard Lecky 29 W 2009/10 zaczęli od II rundy eliminacji LE i od razu odpadli Skonto Ryga 1-1 Derry City FC 16 lipca, 18:45 Igors Kozlovs 17 - Thomas McManus 44 Derry City FC 1-0 Skonto Ryga 23 lipca, 20:00 Kevin Deery 57 W 2010 roku został mistrzem po 6 latach. |
Nie jest źle,Łotwa nam nie straszna
|
http://stadiony.net/pictures/stadium...stadions02.jpg
Pojemność 9 007 Loża VIP 120 Miejsca dla prasy 79 Kraj Łotwa Miasto Ryga Kluby FC Skonto Rīga Oświetlenie 1200 lux Inauguracja 2000 |
http://stadiony.net/stadiony/lva/skonto_stadions
Przyjemny stadionik. Na 9,5k ludzi. Pytanie: Ile dostaniemy biletów? |
Dla Wisły dobry rywal pod wieloma względami:
+ słaby piłkarsko, dopiero czwarty w chwili obecnej w swojej lidze. Sprawdzając pięć ostatnich sezonów to ani razu w europejskich pucharach nie wygrał. Ostatnio wyeliminowany przez drużyne z Irlandii Płn. +najbliższy z możliwych do wylosowania +pierwszy mecz na wyjeździe +Maaskant może zostać w Estonii po tym turnieju i bezpośrednio z tamtąd jechać. Na minus: - liga u nich jest w toku, a z tym problemy zawsze mieliśmy. Generalnie jak ich nie przejdziemy to powinni rozwiązać ten klub ;) |
stalsanok1946 ale jak taką niepewność będziesz wkradał w szeregi drużyny to owszem możesz przegrać. Nasi grajkowie muszą być skoncentrowani i nastawieni na zniszczenie rywala i wierze że przy Robercie tak będzie.
1 mecz wyjazd więc jest dobrze :) przy Levadii i Karbachu pierwsze mecze były u nas więc już jakaś zmiana jest:P |
Cytat:
|
Skonto moim zdaniem to dobry rywal zważywszy, że Ryga jest blisko i nie będzie problemów z długą podróżą np. Poza tym, bez najmniejszego problemu można zobaczyć jak grają i przygotować pod nich czego nie można powiedzieć o drużynach chociażby z Azerbejdżanu. Wiem wiem, to prawie to samo co Levadia, ale wierzę, że Maaskant jest dobrym motywatorem i nie będzie problemów.
|
Cytat:
Nie można lekceważyć tej drużyny. |
Jedyne co mi się rzuca w oczy to fakt, że średnia wzrostu u naszego rywala jest zatrważająco wysoka w porównaniu z naszą. Mam nadzieję że Maaskant jakoś poustawia to z tyłu przy stałych fragmentach. Przynajmniej Maor i Mały będa się mogli przy drągalach wyszaleć ;)
|
Cytat:
"Patrzcie z kim oni odpadali w ostatnich latach (Levadia, Karabach) i wy się obawiacie Krakowa?" |
Zły prognostyk tylko taki, że oni maja najwyższy współczynnik z nie rozstawionych. 3 Lata temu też tak trafiliśmy nie szcześliwie w 2 rundzie i pech poszedł dalej na kolejne rundy , Barcelona , Tottenham. Wszystkie drużyny z najwyzszym współczynnikiem.
|
Cytat:
|
Myślicie, że są lepsi od Podbeskidzia? ;)
|
Cytat:
|
Chcialbym tylko jednego. By nasi w tym dwumeczu zagrali na 100% zaangazowania, by nie bylo prowizorki, by byla determinacja i chec awansowania i najwazniejsze. Zadnego lekcewazenia a powinno byc dobrze.
Jednak jestem daleki przed hurraoptymizmem i sugerowalbym nie pompowac balonika. Wogole co do losowania to z naszego punktu widzenia trafilo sie kilka ciekawych par: Mogren - Litex Sturm - Videoton Zestafoni - Dacia (ktos z tej pary moze byc w III rundzie rywalem Wisly) Dinamo - Nefthi Tre Fioro/Valetta - Ekranas (ktos z tej pary moze byc w III rundzie rywalem Wisly) |
Cytat:
|
Nie ma co panikowac. Pierwszy mecz na wyjezdzie.
W tym roku mamy 20 % wiecej szans na awans przez to, że gramy U siebie na R22, a nie na Hutniku czy w Sosnowcu. To tutaj potrafilismy ograc Beitar 4-0. A wydaje Mi sie, że Beitar to druzyna zdecydowanie lepsza od Skonto. |
Cytat:
|
HAHAHA no nie mogę, Skonto się boją! HAHAHA
Powiedzcie mi jak to możliwe, że narzekacie na to losowanie, a marzy wam się Liga Mistrzów? Skoro mamy skład na Ligę Mistrzów, to Skonto chyba ogramy z palcem w du..e, co nie? Owszem trafiliśmy na, obok Linfield, najtrudniejszego przeciwnika, ale dalej nie zmienia faktu, że jest to II runda i grają tu słabe ekipy. Nie darzę sympatią Niemców, ale zazdroszczę im pewności siebie i szacunku do każdego rywala. Oni nigdy nie narzekają na przeciwników, zawsze są pewni wygranej. Nie ważne, czy grają z Włochami, czy z Wyspami Owczymi. A my zawsze lamentujemy, zamiast się skupić na tym co najważniejsze. Bo rok temu odpadliśmy z Karabachem? A mieliśmy wtedy drużynę? Teraz mamy dużo mocniejszy skład i nie ma szans, żeby nam Skonto zablokowało drogę do celu. |
Beitar na transfery przed meczem z nami wydał 6 m funtów , a Skonto to może 6 tysiące mogło by wydać max :D
|
skeba twój pesymizm jest masakryczny...
skoro tak analizujemy to proszę: obecnie z Wisły nikt znaczący nie odszedł, w poprzednich latach jak były porażki było innaczej. Obecnie kontraktujemy przyzwoitych zawodników, wcześniej były milionowe testy i totalne NONAME.. Obecnie zaczęliśmy wcześniej przygotowania i mamy prawie całą kadrę dostępną, wcześniej potrafiliśmy lekceważyć rywala (Levadia) a i na zgrupowaniach była plaga kontuzji. Obecnie pierwszy mecz gramy na wyjeździe, poprzednie zaczynaliśmy od meczu u nas. Nie wierzę żeby teraz Skonto nie przeszli, tym bardziej jak mamy w składzie ludzi którzy zasmakowali LM i wiedzą jak tam fajnie :) |
3:0 na wyjeździe i 5:0 w Krakowie. Do boju Wisło!!!
|
tradycyjnie najtrudniejszy rywal z mozliwych
trudny wyjazd jak na pierwszy mecz w sezonie |
W tamtym okienku do Zagłębia przeszedł największy talent z łotewskiej ligi (18lat, 18 goli) i w Ekstraklasie był jednym z większych niewypałów.
|
Jeżeli w 3 i 4 rundzie są zespoły na poziomie Wisły i znacznie lepsze to nie możemy bać się Skonto Ryga
Bez lekceważenia ale musimy ich przejść nie ważne czy po 1-0 czy 5-0 ważne żeby przejść dalej |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bardzo się cieszę, że kibice Wisły okrzepli i nie ma dużo komentarzy "Miliard do zera, Wisełka żegna frajera". Niedawna historia nauczyła nas pokory i że do każdego trzeba podchodzić maksymalnie skoncentrowanym i z należytym szacunkiem. Oczywiście nie mam wątpliwości, że przejdziemy Skonto, byle tylko nastroje forumowe udzieliły się drużynie, która nie zbagatelizuj Łotyszy.
Jedziemy z nimi! |
Popatrzmy na to losowanie realnie: owszem, z naszego koszyka trafiliśmy najgorzej, ale patrząc ogólnie na kogo mogliśmy trafić to mogło być dużo gorzej (Kaukaz, Węgry...).
|
Rok temu odpadli z Portadown, ktory pozniej przegral z Qarabachem.
Maja mlody sklad - z jednej strony ambicja i wola walki z drugiej brak doswiadczenia. Moga sie spalic na naszym stadionie. W dodatku Szawle tez mialy mlody sklad rok temu. Nie sa obecnie w zbyt dobrej formie. Rewanz u siebie, na wyjezdzie tez nas sporo bedzie. Za rozpracowywanie rywala nie odpowiada juz Janas Rafal. W lutym wygralismy 4-1 sparing z teoretycznie lepsza Daugava. Trzeba porzadnie sie przygotowac i nie ma mowy o zadnym odpuszczaniu. Powinno. Ba, musi byc dobrze! |
Cytat:
|
Mecz w Rydze pokaże w ktorym miejscu jestesmy jesli chodzi o szanse gry w CL, licze ze nie odpuszcza i od pierwszego gwizdka beda zapieprzac... Genkov, Melikson, Malecki to gwarantuja wiec wierze ze sie uda :)!
|
Miliard do zera, Wisełka żegna frajera! ;-)
|
Cytat:
|
Wszyscy na Łotwe! :)
|
Jak teraz odpadniemy ze Skonto, to dopiero będzie katastrofa i wstyd. Karabach, Levadia to nic przy tym.
Wtedy odchodzili od nas czołowi zawodnicy, nie było drużyny, nie było Holendrów, nie było Meliksona. Pech chciał, że jak mieliśmy mocną ekipę, to trafialiśmy na Barcę, Real, czy sędziów. A jak były słabe kluby, to akurat czołowi zawodnicy odchodzili. Dlatego nie dziwię się tym wpadkom z poprzednich lat. No może, nie powinny się wydarzyć, ale było takie prawdopodobieństwo. Tym razem jest inaczej. Skład nie został osłabiony, drużyna jest zgrana. Problem jest jeszcze z obroną. Ale jak stracimy 2 bramki, to przecież możemy strzelić 5. Bo siłę ofensywna mamy solidną. Do Boju Wisełko!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl