![]() |
Cytat:
kapitalny mecz... naszego trenera, po prostu idealnie ustawił taktycznie nasz zespół . jak dla mnie Maaskant ma za ten mecz 10/10 . Super mecz Meliksona , Genkova i Chaveza . Bardzo dobry Pareiki , Sobolewskiego i Wilka . Solidny Małeckiego , Paljicia i Cikosza . Niestety przeciętny ( momentami słaby ) Jaliensa i Kirma . Kirmowi naprawde przydała by się ława . Nie odmawiam mu bramki bo ładnie wykończył akcję , ale powinien dzisiaj ze 2 strzelić i mieć 2 asysty. Od kilku spotkań mało zagrań mu wychodzi na boisku . Jaliens wpadał się w naprawde dziwną walkę z napastnikami Lechii . Nie wiem czy nie ma przekonania do własnych umiejętności czy własnie ma za duże przekonanie i wychodza mu strzaszne klopsy . Jak tylko Bunoza będzie zdrowy to niech walczy z Cikoszem o prawą obrone , a sam Cikosz powinien sprobować w jakimś meczu sił jako skrzydłowy . Sivakov pokazuje że jednak ma coś w sobie . Tacy zawodnicy też są potrzebni w drużynie , chociaz na pozór niewiele wnoszą . Na europejskie puchary może być z niego dobry zmiennik . |
zwłaszcza, że jest wypożyczony do końca sezonu :)
|
Cytat:
Nie zapominajmy w którym miejscu jesteśmy, bo potem mamy szok, zdziwienie i niedowierzanie, gdy przyjeżdża Lewadia, Karabach, czy ostatnio nawet Górnik. Liga jest tak słaba, że na szczęście nie zawsze rywal umie tą mizerię obrony wykorzystać. Warto też zauważyć, że dziś świetną pracę wykonali Sobol z Wilkiem, dzięki czemu tradycyjne błędy Słowaka, Holendra i reszty miał kto naprawiać i asekurować. Trzeba to dostrzegać. W ofensywie natomiast dużo dał powrót Genkowa i jak zawsze kilka ładnych akcji indywidualnych naszej perełki Meliksona. Małecki też przydawał się drużynie, myslał na boisku. Oby piękna bramka Sivakowa oznaczała przełamanie się w Wiśle tego zawodnika. Bardzo cieszą arcyistotne 3 punkty. Gratulacje dla drużyny. Mistrzostwo jednak jeszcze nie zdobyte, nadal trzeba wygrać kilka niezmiernie trudnych spotkań. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Brak Jirsaka= brak gry kombinacyjnej. Nie wiem czy tylko ja to zauwazylem. Spokojnie dalbym Meliksona na strone i Jirsaka do srodka. Kirm niech sobie odpocznie bo ewidentnie jest bez formy. Sivakow nic dodac nic ujac. Przypomniały mi sie od razu bramki Łobodzinskiego sprzed dwoch lat takze na Lechii :D
|
Mała dygresja odnośnie odejścia Pawła Brożka i znaczenia Tsvetana Genkova dla naszego klubu w kontekście dwóch ostatnich porażek i dzisiejszego zwycięstwa.
Paweł Brożek: 13 meczów - 6 goli - 2 asysty Tsvetan Genkov: 8 meczów - 5 goli - 1 asysta Tak więc Tsvetan ma jeszcze 5 spotkań na poprawienie swojego wyniku. Może się okazać, że nie tylko zastąpi godnie Pawła ale będzie wręcz wzmocnieniem i zmianą na lepsze. Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Ciekawe czy jak ktoś strzeli Lechii z 30 cm spalonego to też będzie miał podobne zdanie... Z oklaskami dla Wisły też błysnąl. Dodając do tego oklep trójką można podsumować, że dziś ewidentnie nie był jego dzień :D |
Cytat:
|
Cytat:
Akurat w tym meczu żadna z bramek nie była wynikiem błędu bramkarskiego. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja tam tylko słysze: "Siwakoooooooooow!!" a w tle "bramka? nie. jest!" |
Troszkę z perspektywy trybun - generalnie - przeciętny mecz z bardzo ładnymi bramkami. Wisła zagrała inaczej niż zwykle, czyli bardzo mądrze taktycznie, wyczekując na błędy rywala (których Lechia popełniła mnóstwo). Fajnie grał Melikson (zdecydowanie Lechiści zostawili mu zbyt dużo miejsca), Chavez czyścił wszystko, a Genkov dawał Wiślę ogromną pewność siebie. Słabszy mecz Małeckiego. Na plus na pewno, że nikt się bodajże nie wykartkował przed dopiero arcyważnymi meczami.
Lechia - drugą połowę można przemilczeć, bo to tragedia była :) W pierwszej połowie było troszkę lepiej (co nie znaczy, że dobrze...), szarpał na zmianę Lukjanovs (zwłaszcza) i Traore (bramka z trybun wyglądała na prawidłową, ale jednak spalony). Generalnie w wykonaniu Lechii bardzo słaby mecz, co tylko potwierdza słabszą dyspozycję wiosną. Na trybunach jakoś dziwnie piknikowo, doping przeciętny imho, jednak pogoda, alkohol i zgodowy mecz, troszkę wynik zrobiło chyba swoje :D Edit: Kafarski na konferencji się po prostu zbłaźnił. I tym "duchem gry" i stwierdzeniem "graliśmy w Krakowie". Chyba jednak śmierć mamy zbyt mocno na niego wpłynęła. |
Jazda ! Jazda ! Jazda ! Biała Gwiazda ! :)
|
Cytat:
Brawa dla was za stworzenie właśnie takiej atmosfery :) Trenerzy przemijają a przyjaźń Wisły z Lechią trwa. Nie zaważył pewnie delikatnego niuansu , że jeżeli już jakieś prztyczki(np gwizdy) zdarzały się dla waszych piłkarzy , to ze strony piknikowej trybuny. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Szymkowiak - bramka? Wieszczycki - Nie. Szymkowiak i Wieszczycki - Jest Wieszczycki - Niestety. Szymkowiak - Mistrzostwo Świata. Przy pierwszym "nie" jeszcze Wieszczycki mógł nie być pewny czy wpadnie, ale przy "niestety" piłka już była w siatce. Po za tym jednym głosem prawie z Mirkiem powiedział "jest" tylko dokleiło mi się do tego jakby niechcący to "niestety". http://i53.tinypic.com/2ugiemq.jpg |
Kirm - ława, czy nie - nie ma po pierwsze zmiennika, a po drugie ten facet ma najwięcej bramek z naszej drużyny...
|
Trzeba zwrocic uwage na 0 celnych strzałow na bramke Pareiki - nie pamietam kiedy ostatnio tak sie wydarzyło.
|
Cytat:
Po meczu kibice czekali na piłkarzy Lechii i Wisły aż podejdą do trybun, podeszli, pośpiewaliśmy - dla Wisły "lidera mamy" (i Małecki, jako jedyny słyszalny odkrzyknął "za chu** go nie oddamy!"), a dla piłkarzy Lechii "Czy wygrywasz czy nie", serwując mnóstwo braw obu drużynom. |
Cytat:
|
Cóż, nie udało się przyspieszyć "klepanego" na tyle by był skuteczny. Niewątpliwie brakuje jeszcze kilku ogniw do takiej gry. Brawa zatem dla Maaskanta za podpięcie taktyki pod przeciwnika.
Chavez, Melikson - autorzy zwycięstwa. Sobol znacznie lepiej z Wilkiem niż sam. Przy drugiej bramce widać jaką robotę robi Genkow. Czterech obrońców Lechii idzie za nim, zostaje czyste pole dla Kirma. |
Jeszcze mogę podkreślić dobrą grę młodego Janickiego w obronie Lechii. Będzie z niego kawał obrońcy, oby tylko rozwijał się prawidłowo, częściej grając :)
|
Cytat:
|
Markus zgadzam się z Tobą, aczkolwiek wypisywaniu tekstów "nikt w defensywie oprócz Chaveza" po pierwsze brzmi jakby grał na poziomie Puyola, po drugie obnaża brak zaangażowania innych zawodników.
Na pewno defensywa jest naszą najsłabszą formacją ale używanie takich słów to przesada. |
Cytat:
|
to "niestety" wieszczyckiego to ja odbieram jak " nie , niestety nie ma ". On to powiedzial jednym ciągiem, myslal ze nie wpadnie, a chcial zeby wpadło. Nie ma co tworzyc spiskowych teorii az w takim stopniu. Mi sie tez wydawalo w pewnym momencie ze nie ma, nawet jak pilka byla w bramce.
Cytat:
|
Nie rajcujcie się tak Siwakowem. Pamiętacie gol Kryszałowicza z 40 metrów z Odrą? On strzelił tego gola, bo po przechwycie piłki nie miałby siły dobiegnąć z nią w pole karne :P Podobnie było z Siwakowem, a i ogólna przydatność dla Wisły obu zawodników podobna :D
|
Cytat:
Okazuje się, że to nie pierwszy taki gol Sivakova w jego karierze. Na swoim koncie Michail ma już dwie bramki zdobyte uderzeniem ze swojej połowy. „Strzeliłem już takiego gola lidze białoruskiej, a także grając w młodzieżowym zespole Cagliari” – powiedział pomocnik Białej Gwiazdy. |
Cały Wieszczycki. Wstrętny obwisły cyc. To już nawet Smokowski potrafi jakoś swoją sympatię do Legii przytłumić w komentarzu. Mnie jeszcze irytują komentarze Węgrzyna. Fajnie komentuje Andrzej Iwan dla Orange Sport.
|
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast Smokowski, tak jak piszesz, trzyma poziom. Nie mam nic do niego. |
Mecz generalnie napewno udany.:)
Cieszy fakt ze przed głownymi meczami mamy ta małą zaliczke przewagi punktowej do reszty. Lechia zagrala jakos niemrawo,i 0 celnych strzałow troche to podsumowuje .Sam Traore im nic nie dal. U nas Melikson znowu blyszczał,wogole uwielbiam patrzec jak on z ta pilką czary wyprawia ,mija zawodnikow jak tyczki,wie kiedy przyspieszyc i tym ucieka rywalom.Zawodnik skarb -2 pierwsze gole to jego 70% wkladu. Bardzo madre słowa Maora : Cytat:
Wyróznil bym tez Genkova-jak jest podanie na uwolnienie to przyjmie pilke ,potrzyma ,ew zrbi róg czy da sie sfaulowac -kogos takiego nam od zawsze brakowało.Teraz przy takim napastniku inni maja lżej i moga czekac az im cos zgra chocby z głowki.Szkoda ze nie strzelil drugiego gola-a pilka praktycznie odbila sie od poprzeczki i mogla wpasc-szkoda widac bylo jak załuje. Obrona dzis poprawie ,chcoc bledy byly i jeden gdzie Pareiko jakos to wypiąstkował mogl sie skonczyc glupim golem.Chavez ma fajne zamachy ,jakby na totlanym luzie wybija w ....u te pilki :) Pomoc-Maly z Kirmem na mocna 4 ,Melikson na 6 -ten czlowiek zaczyna byc moim ulubiencem,i jak to powiedzial komentator C+ "perełką tej ligi :) "-ja zawodnika z taka latwoscia mijajacego rywali,i tak szybkiego to w Polsce nie widzialem,ba w innych ligach wcale nie jest takich na pęczki. Atak-Genkov -to zawodnik ktorego brakowalo , bo poprostu pilki ida na niego.Warto zwrocic uwage ze on jest niezykle silny ,i mysle ze czesc z tych jego "padów" to tylko symulka.Mi on stylem gry przypomina Svitlice z czasow dobrej formy z Legii. Generalnie gra ok,widac bylo presing i duzo walki.Dobrze ze sie Cikos nie wykartował,a mogl -powiedzmy sobie szczerze. Mistrz zalezy tylko od nas -i nasyzm najwieskszym przeciwnikem bedziemy my sami. |
3 pkt jadą do Krakowa:hura: oby tak dalej i MISTRZ jest nasz:-D
|
Cytat:
|
Przyuważcie ,że Maaskant jednak "pozytywnie zareagował". Dzisiaj Wisła już grała taktycznie inaczej niż dwa mecze ostatnie. Genkov też się rozkręcił. Brawa dla niego. Bułgaria to jest ciekawy kierunek. Deleva można by jeszcze ściągnąć.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Do tych statystyk dopisałbym jeszcze 2 sprokurowane karne przez Tsvetana. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl