Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów 4 marca piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7939)

Jeremi 05.03.2011 00:11

[QUOTE=KacpiTSW;1060030]A ile lat wtedy miał Maciek a ile lat teraz ma Tsvetan? :-)

fakt, ale Maciek przyszedł z Lecha to jakby nie było dosyć blisko

Teqcontroller 05.03.2011 00:14

Prawda jest taka że nasza gra kuleje , gdy obrona wychodzi do środka pola nie ma komu grac ! i cały mecz sie przyglądałem temu i tak było z każda akcją powtarzam każdą.

Zawodnicy się chowają za przeciwnikami , nie ma ruchu bez piłki stoją i patrzą i czekają jak im piłka do nogi wpadnie.Stan mentalny naszych zawodników jest beznadziejny (Oprócz Małego Cikosa Melikson reszta szkoda gadać)

Oczywiście nie powiem ze jest źle , jest postęp , ale to jest dalej za mało.

Beznadziejna gra do tyłu i spowalnianie akcji to mnie wkurzało , nie była gry z 1 piłki tak jak to było w meczu z Arką.

Cytat:

Po odbiorze czy przy ataku pozycyjnym, każdy jakby się bał wyjść do gry i raz za razem były straty. Tak na prawdę to wygraliśmy dziś walecznością i wyższymi indywidualnymi umiejętnościami. Gramy obecnie taki waleczny ale bezpłciowy futbol.
Tak , zgadzam się jak najbardziej , ale jeśli mamy się bić w kwalifikacjach LM lub LE to z taką grą pojedziemy do domu taka jest prawda.

Obrona , powiem krótko i na temat , nic się nie zmieniło.

Jeliens - Wole juz Bunoza Chavez.

Nie mamy ataku nie mamy obrony. Mamy bramkarza mamy zajebisty środek. Ale to dalej za mało.

Jest duzo do poprawy , Trzeba grać tym co jest ,w lecie licze na szybkie transfery i zgrywanie nowych zawodników.

1q2 05.03.2011 00:15

[QUOTE=Jeremi;1060039]
Cytat:

Pierwotnie napisane przez KacpiTSW (Post 1060030)
A ile lat wtedy miał Maciek a ile lat teraz ma Tsvetan? :-)

fakt, ale Maciek przyszedł z Lecha to jakby nie było dosyć blisko

Ale to chyba ma małe znaczenie.Jak dla mnie to nawet 'Ibra' mógłby mieć problemy z golem.Najprościej jak się da - będziemy bardziej cisnąć - Genkow będzie strzelał, przydał by mu się też kompan w ataku - coś w stylu Żuraw,Kuźba

prezes85 05.03.2011 00:19

Genkov się bardzo dobrze ustawia ale nasi nie potrafią mu dograć z pierwszej piłki. Do tego grał z kontuzją po starciu na początku meczu.

Obrona fatalne poza brmkarzem wiec niewiem jak wy ich mozecie tak wysoko oceniać.

Titto 05.03.2011 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1060040)
Jeliens - Wole juz Bunoza Chavez.

Proszę o wyjaśnienie, dlaczego dla Ciebie środek Bunoza - Chavez jest lepszy od Bunoza - Jaliens lub Jaliens Chavez ..:>

Teqcontroller 05.03.2011 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1060048)
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego dla Ciebie środek Bunoza - Chavez jest lepszy od Bunoza - Jaliens lub Jaliens Chavez ..:>

Oglądnij mecz jeszcze raz i się przyglądnij Jeliensowi i Bunozie ,wtedy znajdziesz odpowiedź :D

koniak 05.03.2011 00:24

chyba każdy widzi, żę Chavez jest aktualnie najlepszym środkowym obrońcą, nie wiem co tu wyjaśniać
Maaskant trochę niepotrzebnie kombinuje bo Chavez się zgrywał z Bunozą z każdym kolejnym meczem na jesień, dzięki czemu w 4 ostatnich nie straciliśmy bramki. Dzisiaj środek obrony grał bardzo słabo i wielka zasługa Pareiko, że straciliśmy tylko 1 bramkę.

IncognitoTSW 05.03.2011 00:24

To, że Jaliens na razie nie wygląda za rewelacyjnie to jeszcze nie znaczy, że nie będzie grał dobrze.

atomek21 05.03.2011 00:26

W II połowie w tv było zbliżenie na Maaskanta, który puknął się 3 razy palcem w skroń, a z ruchu warg można było odczytać kierowane do zawodników "think!". Tego nam zdecydowanie brakuje w grze.

szczebrzeszcz 05.03.2011 00:27

wygraliśmy, pomimo koszmarnych błędów...

... z 14 i 15 drużyną ligi!:shock:

za tydzień 13. Widzew

masada 05.03.2011 00:28

Pareiko: ja na przekór wszystkim się jednak czepię. Widać po nim wiek. Gra oczywiście bardzo pewnie, widać doświadczenie, wyłapuje bardzo dobrze dośrodkowania, ma klej w rękach przy strzałach z dystansu, robi kawał solidnej bramkarskiej roboty. Ale, ale.

Po erze Pawełka, który nawet jak grał dobrze, tak jak w poprzedniej rundzie, pamięć o tym co potrafił czasem odwalić każda właściwie interwencja powodowała szybsze bicie serca, Pareiko daje na pewno wytchnienie i duży spokój. Ale, wydaje mi się, cudów i jakichś niesamowitych parad (które jednak pomiędzy tymi błędami się Mariuszowi zdarzały) się po Pareice nie spodziewajmy. Co ma wpaść to po prostu wpadnie, nie ta gibkość już, to widać gołym okiem.To będzie bardzo solidny, ale przeciętny bramkarz i nic ponad to.. ;p

Ps. Bańka z Meliksonem była napompowana do granic możliwości, a on naprawdę daje radę i nie zawodzi nawet na milimetr. Wygląda na razie naprawdę na świetny transfer.

Ech, z Pawłem z przodu mielibyśmy, uważam, MP w kieszeni, no ale to takie głupie gadanie. Może Genkow zaskoczy, miejmy nadzieję. Na zmiany dałbym szanse jeszcze Riosowi, Maciek już nam na pewno niestety nie pomoże.

DominoForza 05.03.2011 00:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1060058)
Pareiko: ja na przekór wszystkim się jednak czepię. Widać po nim wiek. Gra oczywiście bardzo pewnie, widać doświadczenie, wyłapuje bardzo dobrze dośrodkowania, ma klej w rękach przy strzałach z dystansu, robi kawał solidnej bramkarskiej roboty. Ale, ale.

Po erze Pawełka, który nawet jak grał dobrze, tak jak w poprzedniej rundzie, pamięć o tym co potrafił czasem odwalić każda właściwie interwencja powodowała szybsze bicie serca, Pareiko daje na pewno wytchnienie i duży spokój. Ale, wydaje mi się, cudów i jakichś niesamowitych parad (które jednak pomiędzy tymi błędami się Mariuszowi zdarzały) się po Pareice nie spodziewajmy. Co ma wpaść to po prostu wpadnie, nie ta gibkość już, to widać gołym okiem.To będzie bardzo solidny, ale przeciętny bramkarz i nic ponad to.. ;p

Ps. Bańka z Meliksonem była napompowana do granic możliwości, a on naprawdę daje radę i nie zawodzi nawet na milimetr. Wygląda na razie naprawdę na świetny transfer.

Ech, z Pawłem z przodu mielibyśmy, uważam, MP w kieszeni, no ale to takie głupie gadanie. Może Genkow zaskoczy, miejmy nadzieję. Na zmiany dałbym szanse jeszcze Riosowi, Maciek już nam na pewno niestety nie pomoże.

golkiper klase wyzej niz Pawelek

Arked 05.03.2011 00:41

Niektórzy narzekają na rajdy Małeckiego, a to dzięki nim wygraliśmy dzisiejszy mecz (pierwsza i trzecia bramka). Gdyby na miejscu "wariata" Małeckiego był ktoś grający bardziej zachowawczo to prawdopodobnie nie byłoby w ogóle tych sytuacji. Mały ma robić rajdy, ma się kiwać, ma próbować mijać trzech zawodników przeciwnika bo w tym jest najlepszy i dzięki temu wygrywamy mecze. A, że czasem straci piłkę? Co z tego? Bilans zysków i strat jest zdecydowanie na plus. Nie ma sensu zabijać ułańskiej fantazji Małeckiego bo tacy zawodnicy to rzadkość, a korzyści płynące z ich gry są wymierne.

PS: fajnie że teraz mamy dwóch takich zawodników (Melikson).

1q2 05.03.2011 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 1060060)
golkiper klase wyzej niz Pawelek

Tyle bez takich - nie ma lepszego bramkarza na świecie od Pawełka

bridgeburner 05.03.2011 00:44

Ja myśle że dla Jaliensa problemem jest... poziom ligi i wyszkolenia zawodników
On jest po prostu przyzwyczajony do wyższej kultury gry, bardziej przewidywalnych zachowań
A u nas w akcjach chaos, tu sie komuś piłka od piszczeli odbije i nie w ta strone leci, schemat akcji to czesto dzida do przodu i wyscig kto szybszy
kilka meczów ogrania i sie połapie o co w naszej rodziemej wersji piłki nożnej chodzi ;)

matti123 05.03.2011 00:46

Pareiko 8- Wszyscy widzieli jakie cuda wyprawiał, kuleje jedynie wybicie piłki ala Moretto
Cikosz 6- Aktywny w ofensywie, pokazuje się do gry choć nie zawsze jest we właściwym miejscu, waleczny, w defensywie dziś pewny poza 2 wpadkami gdzie był źle ustawiony i dostał piłkę za plecy
Jaliens 3- wg mnie najgorszy dziś zawodnik, gdy Bunoza dał się kiwnąć w polu karnym był to zawodnik do krycia przez Jaliensa ale nie wiedzieć dlaczego uciekł od niego, bardzo dużo niedokładnych podań przy wprowadzaniu piłki do gry
Bunoza 7- prawda że popełnił kilka błędów jednak wygrywał wszystkie główki i był twardy w obronie, ale grał czysto, po błędzie potrafił go naprawić dobrze się zastawiając, duży minus za kilkukrotne nie trzymanie lini spalonego, dobre wejścia do ofensywy
Palić 5- często źle ustawiony i spóźniony, dobrze że nadrabiał to prędkością i walecznością dziś mniej widoczny w ofensywie
Sobolewski 5- niby kilka piłek zebrał, ale nie był aktywny, nie cisnął zawodników przetrzymujących piłkę, nie zawsze wracał, w ofensywie nie istniał
Melikson 7- wiemy czym imponuje, jednak nieraz za długo przetrzymuje piłkę, 2 sytuacje w 1 połowie gdy po dał do nie odpowiedniego zawodnika wychodzącego na czystą pozycję, lub za długo przetrzymał, świetne dośrodkowania
Sivakow 6- dobrze poruszał się po boisku, uzupełniając luki w defensywie i w pomocy, zbyt mało kreatywny, za mało gry bierze na siebie, choć dobrze reguluje tempo gry
Małecki 8- ogromna waleczność, świetne akcje indywidualne, dobrze pokazywał się dziś na pozycji, słaby przegląd pola, o dziwo gdy został przesunięty do ataku zgasł, zbyt dużo strat przy jego rajdach, ale co gdyby nie jego indywidualna akcja
Kirm 6- najważniejsze że strzelił co u niego nie jest regułą, dużo wracał do obrony, nie wychodził do podań jak Małecki czy Melikson
Genkow 6- świetnie rozpoczął, dobrze pokazywał się i brał udział w każdej akcji do strzelenia bramki, jednak swoje zrobiły ostre wejścia, co sędzie powinien wcześniej ukrócić, mówicie że nie dostawał podań a 2 piłki na przecięcie z głowy były pięknie wyłożone tylko że do nich się spóźnił
Jirsak 8- to jest zawodnik grający do przodu i takie zadania taktyczne odpowiadają mu, dziś miał swój dzień, choć powinien jeszcze strzelić bramkę sam na sam prosto w bramkarza
Wilk - waleczny w odbiorze
Łobo - powinien szybciej podać jak miał dużo miejsca pod koniec

Vuko 05.03.2011 00:46

Albo Jaliens przyjechał do Polski odcinać kupny i zgarniać kasę .

jumson 05.03.2011 00:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 1060060)
golkiper klase wyzej niz Pawelek

Mało powiedziane. To co leciało w krótki po strzale Grzyba Pawełek wyciągałby z siatki..tyle co on puszczał po krótkim. Masada myślę, że jednak zmienisz zdanie co do Pareiko po całym sezonie.

DominoForza 05.03.2011 00:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1060063)
Tyle bez takich - nie ma lepszego bramkarza na świecie od Pawełka

no wlasnie teraz to wszyscy by go na piedestal posadzili a jak gral u nas to rowno ....ami lecieli po nim
Melikson motor gry ,nawet jak straci to walczy o pile ,dobra robota Małego dobre ,pewne rajdy

Mistel 05.03.2011 00:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koniak (Post 1060053)
chyba każdy widzi, żę Chavez jest aktualnie najlepszym środkowym obrońcą, nie wiem co tu wyjaśniać
Maaskant trochę niepotrzebnie kombinuje

A dlatego wystawia Bunozę bo ten zawodnik jest przyszłością Wisły. On jest nasz, niech gra i się rozwija. Chavez prawdopodobnie po sezonie odejdzie, więc lepiej jeśli tym drugim stoperem który będzie grał z Jaliensem będzie zgrany Bunoza niż niezgrany Bunoza.


Maaskant do tego więcej razy oglądał Jaliensa on nas. On wie na co go stać. Gdyby był słaby to by go nie wystawiał.

Arek1906 05.03.2011 00:48

ja mam pytanie do kogoś kto oglądał mecz w tv ...chodzi o sędziego. z trybun wydawało mi sie że przy stanie 2-1 robił wszystko żeby przeszkodzić Wiśle, jak to wyglądało w tv???

spirit 05.03.2011 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maor Melikson
Co jest takiego szczególnego w atmosferze na stadionie Wisły?
To, że kibice cały czas dopingują. Cały czas krzyczą i wspierają, nawet gdy drużynie nie idzie.

Może kilka słów o Twojej bramce? Podobno ktoś bardzo chciał, żebyś w dzisiejszy meczu trafił do siatki?
Tak. Boukhari życzył mi tej bramki i podobno nawet zaprzągł voodoo, żeby mi w tym pomóc (śmiech)

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...cos_szalonego/

Nordin to jest niezły wariat ;)

Bronex 05.03.2011 01:10

Ogólnie to trzeba dzisiaj pochwalić cały zespól bo wygrał wysoko po dobrej grze. Jak twierdzi , Maaskant ,drużyna może grać o wiele lepiej. Oby!!! W tej chwili nie jest wcale źle. Pomyślmy jak będzie wyglądała gra jak holenderski szkoleniowiec doprowadzi do poziomu ,który sobie zamierzył ;-) Osobiście dzisiaj najbardziej podobała mi się gra Jirsaka, Meliksona i nade wszystko Łoba - silny sprawny jeden strzał ,jedna wrzutka, kilka minut na boisku, widać ,że Wojciech może być jokerem w tej talii. Dobra żartowałem.

Co do Jaliensa. Wydaje mi się ,że jest to piłkarz na pewno solidny, ale sprawia wrażenie wyeksploatowanego. Może to też jest kwestia zgrania całej formacji defensywnej.

A Guła najlepszy . Trzydziecha stuknęła. Myślał ,że będzie miał pewne miejsce w składzie a tu trybuny po pasywnej postawie w meczu z Podbeskidziem. Bardzo dobrze, jest rywalizacja o miejsce w składzie ? Jest. Celnie spuentował to Smokowski - oj ciężko będzie się Gargule przebić do składu.

Teqcontroller 05.03.2011 01:25

Cytat:

Wisła nie była bezczynna w tym okresie, jej kontry siały spory zamęt. Jirsak przegrał jednak pojedynek z Perdjiciem (79. min), ale za moment zamarkował strzał, po czym wyłożył futbolówkę Maorowi Meliksonowi, który posyłając piłkę do pustej bramki zdobył swego pierwszego gola dla "Białej Gwiazdy". W tym momencie mecz był już rozstrzygnięty.
Oj ci pisamki....

Co do meczu. Jirsakowi ławka dobrze służy :DPiekna Asysta i Gol :D

Austerlitz 05.03.2011 02:28

W meczu z Ruchem negatywnie zaskoczyły mnie dwie osoby. O ile Genkova można jeszcze rozgrzeszyć za nieskuteczność, bo walczył, przepychał się i ogólnie robił dobrą robotę w przodzie, to nie rozumiem co na boisku robił Jaliens ? Facet się kiepsko ustawia, ślizga po murawie i notorycznie ogląda plecy przeciwników !! Chavez wróć !! Tyle dobrze, że w miarę poprawnie zagrał Bunoza. Sivakov coraz lepszy, napewno lepszy od Sobola. Maor zagrał bardzo dobrze, podobnie jak Mały ale szczególne ukłony dla skromnego bohatera ... Tomek Nie Zwalniaj Tempa !! Dziś zwycięstwo dał Jirsak :) .

wolfy 05.03.2011 03:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konfliktowy (Post 1060013)
Ja osobiście czekam, aż ktoś mu pokaże miejsce w szeregu.

No, jasne. Najlepszy zawodnik ofensywny w drużynie, wygrywa nam drugi mecz ( nie licząc sparingów ), ale niech mu ktoś pokaże miejsce w szeregu:rotfl:

Ofensywa jakoś działa, defensywa dalej nie. Za wcześnie na hurraoptymizm, ale jest paru piłkarzy którzy mogą ciągnąć ten wózek.

Cieszy mnie Garguła na trybunach, skoro mu brakuje serca do gry.

Bunoza daje się kiwać Jankowskiemu (?) jeden na jeden, ale w akcji winien Jaliens, bo nie zaasekurował (mimo, że z boku miał drugiego zawodnika Ruchu).
Bunoza nie zamyka spalonego, ale jest OK bo Zieńczuk nie trafił sama na sam.
Obrońca meczu.
Kabaret:-)

EDIT: A Maaskant jak dostał kilku PIŁKARZY, to nagle drużyna zaczęła coś tam grać. Niesamowite...

marian3a 05.03.2011 04:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek1906 (Post 1060070)
ja mam pytanie do kogoś kto oglądał mecz w tv ...chodzi o sędziego. z trybun wydawało mi sie że przy stanie 2-1 robił wszystko żeby przeszkodzić Wiśle, jak to wyglądało w tv???

Po pierwsze razi w oczy pustawy stadion ;/ ale jak zostanie w całości oddany to powinno to lepiej wyglądać :D
co do samego meczu to kilka uwag
Cikos zdecydowanie najsłabszy na boisku ... a najlepszy to Jirsak i Melikson oraz mały pokazali klasę :D
a co do sędziego - kabaret... niesłusznie uznał róg dla Ruchu po strzele kogoś od nich po czy dał Sobolowi kartkę ... i chyba zrozumiał swój błąd bo później gwizdnął raz czy tam dwa dla Wisły niesłusznie.
jak komentator powiedział " najgorzej jak sędzia próbuje naprawić swoje błędy błędami widać było że grajki byli wkur*ieni :d
a co do dopingu ... dawno mnie w Polsce nie było i jedna na bank nowa przyśpiewka wypada tragicznie w TV ... czułem się jak na pogrzebie albo w kościele hehe ... ale to już kwestia gustu :d ogólnie doping na plus :d good job !

alberto 05.03.2011 06:54

Jak to mówią: "po meczu do domu nie chodzę" więc dopiero teraz wróciłem :) Niestety kobieta już/jeszcze nie śpi;/ ale meczyk spooooko. 3 punkty,lider no i Maor. Podoba mi się ten chłopak, szybki, świetnie się zastawia. Bedzemy mieli z niego pociechę:)

Oldpara 05.03.2011 07:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1060090)
Bunoza daje się kiwać Jankowskiemu (?) jeden na jeden, ale w akcji winien Jaliens, bo nie zaasekurował (mimo, że z boku miał drugiego zawodnika Ruchu).
Bunoza nie zamyka spalonego, ale jest OK bo Zieńczuk nie trafił sama na sam.
Obrońca meczu.
Kabaret:-)

Ja skłaniam się ku opinii, że Bunzoa poza paroma nieprzemyślanymi wykopami i jednym nietrzymaniem linii spalonego dużo lepiej niż Jaliens.

W sytuacji z Jankowskim Jaliens nie wiadomo dlaczego uciekał od zawodnika którego Bunzoa próbował przechwycić, ale nie zdążył - ALE przecież akcja była prawą stroną, a Bunoza leciał z lewej na prawą żeby zamknąć dziurę po Jaliensie.

Przy golu to Jaliens odpuścił krycie wchodzącego w pole karne Grzyba.

Polecam oglądnięcie powtórek :)

Poza tym zgadzam sie co do Małeckiego - motor napędowy drużyny, lodołamacz, buldożer niszczący przeciwników. Gra fantastycznie, i to się o nim słyszy jest fantastyczne - praca nad mięśniami ud itp - generalnie widać, że mu się chce. Facet ma jaja i robi różnice. Jak mu się coś z głową nie porobi, to wejdzie do panteonu wiślackich gwiazd.

IncognitoTSW 05.03.2011 07:53

Jaliens jeszcze nie zagrał 2 meczów z tym samym partnerem na środku obrony a już wymagacie od niego, żeby wszystko było pięknie.

Oldpara 05.03.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1060098)
Jaliens jeszcze nie zagrał 2 meczów z tym samym partnerem na środku obrony a już wymagacie od niego, żeby wszystko było pięknie.

Oczywiście należy mu dać trochę czasu.
Ale z drugiej strony są gracze którzy od razu grają tak jak sie od nich oczekuje - np. Melikson, i chyba po 32 letnim stoperze reprezentacji Holandii i graczu czołowej holenderskiej drużyny należałoby sie spodziewać nieco więcej.

Co innego wynikające z niezgrania błędy w asekuracji czy ustawieniu, a co innego dawać się ogrywać jak dziecko przez graczy I-ligowca.

Oczywiście Jailiens ma potencjał i może jeszcze będzie dobrze grać, ale na razie nie ma co ukrywać, że prezentuje się absolutnie najsłabiej z nowych nabytków, i najsłabiej z trójki środkowych obrońców którzy są do dyspozycji w Wisle (poza Kowalskim)

Ogryzek 05.03.2011 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1059963)
J
Zauważyliście jak Kirm strzelił focha? Chodzi o sytuację gdy Melikson był faulowany w pierwszej połowie, była dogodna sytuacja na rzut wolny, widać było, że Kirm ma ochotę uderzać, a Małecki mu sie wpieprzył..Później Kirm dwukrotnie nie podał do Małeckiego w dogodnej sytuacji. Przy drugiej akcji pretensje Małeckiego skwitował splunięciem w jego kierunku. I dobrze. Widać, że nie da sobie wejść na głowe, choć nie wiem jakie są kompetencje jeśli chodzi o wykonywanie rzutów wolnych..

No faktycznie dobrze - jakby było 0-0 i przez foszastego Kirma stracilibyśmy punkty też byś takie bzdury pisał? On nie jest od strzelania fochów tylko od gry zespołowej. Sytuacja z 81 minuty - Kirm zamiast podać Małemu który byłby sam na sam z bramkarzem woli strzelić w boczną siatkę - no faktycznie pokazał jaki z niego "zespołowy" kopacz! Rozumiem że przy bramce na 1-0 gdyby sytuacja była odwrotna to Kirm w przeciwieństwie do Małego strzeliłby sobie na bramkę zamiast podawać i ciebie by to cieszyło? Kirm na ten moment gra dużo bardziej egoistycznie od Małeckiego. Taka prawda.


Moje oceny po wczorajszym zwycięskim meczu:)

Pareiko - 7 - to co miał wybronić wybronił. Pewny punkt zespołu.
Paljić - 4 - słabo, w obronie słabo, owszem biegał do przodu ale z tyłu słabo
Jaliens - 5 - średnio
Bunoza - 5 - średnio - gubił spalonego, na szczęście bez konsekwencji,
Cikos - 6 - o dziwo najlepszy z obrońców
Sobolewski 6 - poprawnie
Melikson - 7 - ruchliwy, szybki, strzelił gola, na razie bez asysty a tych oczekuje od nie najbardziej a nie sztuczek technicznych. Dobry mecz.
Sivakov - 4 - słaby mecz
Małecki - 8 - najaktywniejszy piłkarz meczu, asysta przy pierwszej bramce i udział przy 3 bramce (wyłożył piłkę Jirsakowi) wg mnie najlepszy na boisku
Kirm - 5 - strzelił gola i potem strzelił focha - tzn nie widział kolegów. A na poważnie - średni mecz - nie wygrywał pojedynków 1 na 1 - nie podawał kolegom (81 minuta)....
Genkov - 5 - walczył w powietrzu i odgrywał piłki - nic więcej, ale też i nie dostał żadnej piłki od kolegów żeby mógł coś zrobić

Jirsak - 7 - dobry mecz Czecha - bardzo ważny gol i dobre podanie do Meliksona
Wilk - 6 - walczył w środku pola
Łobodziński 5 - gorszy od Kirma na pewno nie był

Najlepsi na boisku
Małecki, Jirsak, Melikson, Pareiko (kolejność nie przypadkowa)
A graczem meczu oczywiście Mały:D

picasso 05.03.2011 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1060103)
Melikson - 7 - ruchliwy, szybki, strzelił gola, na razie bez asysty a tych oczekuje od nie najbardziej a nie sztuczek technicznych. Dobry mecz.

nie przeceniajmy znaczenia tych "asyst"..jeżeli np Melikson wyloży w meczu 10 "setek" Malemu (Genkovowi,Kirmowi.....) a ten 10 razy nie trafi do pustej bramki to Melikoson asyst będzie mial zero,ale to nie znaczy że będzie słabym pilkarzem.o ile strzelone bramki mówia coś o klasie napastnika,to statystyki asyst niekoniecznie pozwalaja ocenić obiektywnie np pomocników.

Ogryzek 05.03.2011 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1060106)
nie przeceniajmy znaczenia tych "asyst"..jeżeli np Melikson wyloży w meczu 10 "setek" Malemu (Genkovowi,Kirmowi.....) a ten 10 razy nie trafi do pustej bramki to Melikoson asyst będzie mial zero,ale to nie znaczy że będzie słabym pilkarzem.o ile strzelone bramki mówia coś o klasie napastnika,to statystyki asyst niekoniecznie pozwalaja ocenić obiektywnie np pomocników.

Owszem zgoda, asysta zależy również od wykańczającego akcję. Ale można zamiast asysta wstawić - otwierające podanie:)

No to ile miał tych otwierających podań, dośrodkowań - ja pamiętam 1. Zagrał dobry mecz, jeśli dołoży do tego więcej otwierających podań to będzie to wtedy dopiero dla mnie bardzo dobry mecz:)

Zwycięstwo cieszy:D

Blaszczu16 05.03.2011 08:42

Mimo wielkiej sympatii do Tomasa Jirsaka, myślę, że w następnym spotkaniu będzie się od niego wymagać nie wiadomo co i się kolejny raz spali. A tak dzisiaj wszedł z ławki, nikt nie pokładał wielkich nadziei w nim, nie naciskał, na luzie zagrał i przyniosło to efekty. No ale zobaczymy, obym się mylił, bo swego czasu uważałem go nie tyle za najlepszego piłkarza w Wiśle, ale za posiadającego największy potencjał.

Gradzik 05.03.2011 08:55

Panie i Panowie o tym co myślę, na temat naszej gry, napisałem krótko na portalu w komentarzu. Przecież tego nie da się oglądać!!! ZERO GRY, dzidy do przodu i heja. Takim sposobem gry możemy liczyć co najwyżej na mistrzostwo Polski. I NIC poza tym. Przyjdzie zagrać z kimś lepszym i umiejętności indywidualne nie wystarczą. W ogóle nie rozgrywamy piłki!!! Sobol i Sivakov podają do tyłu, a obrońcy tak jak wspomniałem - długa piła na Małego, Kirma. I co? I strata za każdym razem. A przecież wystarczy dosłownie kilka podań do przodu w środkowej części boiska. Nie oczekuję posiadania piłki 75%, ale z tymi umiejętnościami indywidualnymi do Ruch powinien dostać czwóreczkę do zera. Środek pola powinien wyglądać tak: jeden albo dwóch defensywnych pomocników, w tym koniecznie Wilk i rozgrywający - póki co Jirsak (docelowo Garguła).

martinius028 05.03.2011 08:57

Może ktoś wrzucić cały mecz do pobrania bo niestety pierwszej połowy nie mogłem obejrzeć.

Karherop 05.03.2011 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gradzik (Post 1060111)
Panie i Panowie o tym co myślę, na temat naszej gry, napisałem krótko na portalu w komentarzu. Przecież tego nie da się oglądać!!! ZERO GRY, dzidy do przodu i heja. Takim sposobem gry możemy liczyć co najwyżej na mistrzostwo Polski. I NIC poza tym. Przyjdzie zagrać z kimś lepszym i umiejętności indywidualne nie wystarczą. W ogóle nie rozgrywamy piłki!!! Sobol i Sivakov podają do tyłu, a obrońcy tak jak wspomniałem - długa piła na Małego, Kirma. I co? I strata za każdym razem. A przecież wystarczy dosłownie kilka podań do przodu w środkowej części boiska. Nie oczekuję posiadania piłki 75%, ale z tymi umiejętnościami indywidualnymi do Ruch powinien dostać czwóreczkę do zera. Środek pola powinien wyglądać tak: jeden albo dwóch defensywnych pomocników, w tym koniecznie Wilk i rozgrywający - póki co Jirsak (docelowo Garguła).

niechciałbym Ci wchodzic w słowo ale w takim razie naszej gry nie da się oglądać od 7 lat z przerwą półroczną na przyjście Kosowskiego. Nasza gra nie jest porywająca ale w dwóch ostatnich ligowych meczach pokazujemy i tak lepszą grę niż w 3/4 spotkań rundy jesiennej . Jest progress , a jak mówił Maaskant drużyna w takim kształcie pracuje z sobą 3-4 tygodnie w pełnym rytmie więc wkońcu i super gra przyjdzie .


Co do tej dzidy to moim zdaniem jest jeden główny winowajca - Bunoza . Niewiem co ma ten chłopak w głowie , ale nawet partnerzy już mają do niego pretensje za te wykopy na afere . I wcale nie chodzi o to że mu się nie wystawiają , tylko Bunoza czasami zachowuje się jak koń z klapką na oczach . Raz mu wyszło z Cracovią i teraz musi w każdym meczu wykonać takich prób 10 . Takie zagrania mają sens w ostatnich 5 minutach , ale nie czasie normalnej gry , gdzie z przodu stoi osamotniony Genkov .

Zdecydowanie wolę gre Chaveza niż Bunozy .

Drozd 05.03.2011 09:23

Nie czepiajcie się Kirma bo Małecki mógł dograć w jeszcze czystszej sytuacji koło 20 minuty pierwszej połowy. Na piątce stał zupełnie nie kryty chyba Kirm i się nie doczekał. A pierwszą bramkę z takiej wrzutki po rykoszecie, wślizgiem nie każdy by strzelił. Mały jest chamski w stosunku do kolegów, drze się, macha rękami, spokojni jak Irsak to olewają, ale nie każdy tak potrafi. W tej sytuacji z końcówki w momencie strzału po krótkim Kirma, Małecki był za plecami dwóch obrońców, więc podanie by na bank nie doszło może któryś z Ruchu strzeliłby sobie swojaka.

Tenzen 05.03.2011 09:36

To co powtarzał Mielcarski przez cały mecz. Genkow ma swoje zalety, ale za cholerę nie pasuje do taktyki. Gramy pięcioma pomocnikami, a jeden napastnik musi się umieć znaleźć w polu karnym i wykorzystywać ich zagrania. Genkow natomiast jest innym typem piłkarza, woli się cofnąć, rozpychać, pomagać pomocnikom w środku i asystować drugiemu napastnikowi. U nas jednak drugiego napastnika nie ma i nie będzie.

Genkow nawet jeszcze porządnego strzału na bramkę nie oddał, a grał chyba już w pięciu meczach.

Walczy, ok, ale nie przynosi to kompletnie żadnych efektów.

Jirsak. Na dzień dzisiejszy znacznie lepszy od Sivakow. Ale czy w następnym meczu też mógłby tak zagrać czy znowu zgaśnie? Jednak postawiłbym właśnie na Jirsaka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl