![]() |
Lechia w 10 tak nas klepie. Wiele do poprawy
|
Cytat:
|
pozazdrościć inteligencji
lechia powinna nas rozbić i rozgromić ale jedynie przez własną głupotę dostali potężnie w dupsko |
Pawełek wybronił dzisiaj ze cztery setki. Przy bramce obronił strzał z 12-14 metrów i do obrońców należało, żeby wyblokować dobijających. Poza tym obrona nie powinna dopuścić do tego strzału.
Pawełek znakomicie dla mnie dzisiaj. |
Rios w miejsce Boukhariego w kolejnym meczu - da nam więcej powodów do radości niż słoń z Maroka. Kolejna rzecz - Chavez w drugiej połowie naprawdę solidny występ.
|
Wynik ładny, szczególnie, że to Nasi Bracia, niektóre poszczególne postawy zawiodły, inne pozytywnie zaskoczyły, karny kontrowersyjny, Pawełek myślę - i tak nie miał najgorszego meczu, na trybunach wspaniała atmosfera i doping. Ogólnie bardzo dobry meczyk...
|
Co by nie mówić, to sędzia w spornych sytuacjach gwizdał na naszą stronę. Wynik i 3 pkt. oraz 2 poł. cieszą. Gra już mniej, ale kto to będzie pamiętał jak kolejny mecz będzie lepszy na co liczę. Tylko ten środek obrony.....to jest dopiero ból głowy.....
|
Pajlić i Wilk to jedyne w miare sensowne transfery. Trza grać w drugiej linii Wilk-Garguła- Sobol
|
Nie mamy obrony taki fakt
PS:Ile bramek uratował Pawełek? Nie poznaje go :) Cieszy 3pkt i liczba goli ale obrona jakby nie istniała,lechia wbijała się jak chciała |
nie czarujmy sie z taka gra w obronie Lech i Legia nas zleje
|
Cytat:
|
Jedna kolejka a tak pomocna ;) Czołówka dołuje a my się zbliżamy. Mam nadzieję, że już zaskoczyli i się nie zepsują co najmniej do zimy. Choć z drugiej strony, gdybyśmy teraz wszystkich rozjechali do końca, to pewnie żadnych wzmocnień by nie było. Zarząd jak widzi wyniki, widzi, że maszyna działa, to nie będzie jej zmieniać. Pytanie, czy to dobrze czy źle. Czy Maaskant odkrył sekret Wisły czy to tylko jednorazowy przebłysk.
No ale mniejsza, zobaczymy za tydzień. Grunt, ze nowy stadion w końcu został przyzwoicie ochrzczony ;) |
obrona fatalnie ale Legia i szczególnie Lech lepszy od Lechii aktualnie że mają nas zlać?
|
Staramy się grac poukladana pilkę to sa remisy albo oklep. A dzisiaj wygrywamy z iscie afrykanska fantazja niefrasobliwie w obronie, ale wszyscy sie cieszą :DD
W kazdym razie trzeba poprawic braki w defensywie, choc nie mam pojecia jak. Czekaja nas terac ciezkie spotkania i dobrze, ze wygralismy bo zaczynalo sie robic nieciekawie. Teraz moze nabiorą pewnosci jak równiez trener dostanie chwilę oddechu... Przynajmniej kibice bedą mogli dzisiaj spokojnie zasnąć :) |
no wynik nie odzwierciedla całkowicie przebiegu spotkania. Ofensywa w końcu w 2 części ruszyła , ale nie aż znów tak jakbym sobie tego życzył. Ale ta obrona to wciąż może nie katastrofa ale syndrom bardzo słabej można jej przyznać. Pawełek znów jak w 1 części nas ratował. Ale cieszy to co głownie było naszą bolączką , czyli skuteczność. wreszcie in plus. Brawo chłopaki, ogólnie mecz bardzo mi się podobał. Oby więcej takich w ekstraklasie !
|
moje 3 spostrzeżenia po dzisiejszym zwycięstwie:
1. Zaskakująco pewny Pawełek. Już nie mówię o tym, że uratował nam tyłek w kilku 100% sytuacjach. Po prostu przy każdym kontakcie z piłką, sprawiał wrażenie, że nie zamierza jej wypuszczać, że wie, co robi. Oby w następnych meczach było jeszcze lepiej. 2. Małecki jakby "okrzepł". Po bramce pobiegł do trenera, przybił "piątkę", mniej krzyczał na partnerów, więcej na przeciwników :) parę razy podziękował za zagranie. Może Maaskant znalazł z nim wspólny język? Za mecz i za postawę, spory plus 3 i NAJWAŻNIEJSZE. Zaczęliśmy grać od momentu, kiedy przestaliśmy grać w "dziesiątkę", czyli od momentu zejścia Bukhariego. Gość grał nieprawdopodobną padakę, dobrze, że tym razem trener zmienił go w miarę szybko. Zero ruchu, same straty, kompromitująco zmarnowana "setka". Nie lubię zwalać winy na jednego piłkarza, ale jak dla mnie facet nie zasługuje w tym momencie, żeby założyć koszulkę Wisły |
Cytat:
Wreszcie zagrał Andraż i oby pozostał w 1 składzie, wreszcie drewnianego, wolnego i mało zwrotnego Branco zluzował Erik. Jeszcze tylko Boukhari siądzie na trybunach i skład będzie optymalny, koleś po raz kolejny nie trafia w bramke z 4-5 metrów, cały mecz człapiac po boisku. Pawełek od początku rundy gra najlepsze mecze odkąd jest w Wiśle. Jest pewny, nie popełnia błędów. I oto chodzi, przez lata nie miał konkurenta i widać że to był błąd. |
A bym zapomniał.
DZIĘ-KU-JE-MY! |
Ciężko powiedzieć kto zasłużył na Man of the Match - Kirm albo Pawełek? Chyba jednak Mariusz, bo zaskoczył bardzo pozytywnie. Obronił dwa groźne strzały i dwie setki. Ogólnie był pewny, jedno słabe piąstkowanie, ale reszta ok.
|
Cytat:
Dokładnie kiedyś każdy kontakt z piłką Pawełką to była niepewność a teraz łapie,rzuca się ,ciekawe czy podczas karny w końcu rzuci się w dobrą stronę :-p:lol: |
Cytat:
|
Sorry nie zgodzę się, że li tylko przez własną głupotę. Wisła bramki na 4 i 5 do 2 strzeliła dzięki sobie. Karnego może i nie było. A to że pierwsze bramki padły po błędach Lechii, to cóż - taka jest piłka. My też straciliśmy bramkę po braku organizacji gry w defensywie z Górnikiem
|
mecz na dobrym poziomie wynik idzie w swiat martwi srodek obrony ale nic na to nie poradzimy
|
Cytat:
A u nas w stosunku 5 : 2 wygraliśmy również w tym samym sezonie z ŁkS-em |
Cytat:
|
pół godziny gramy tak wujowo, że aż zeby bola
po czym roznosimy w pył najlepsza do tej pory obrone w lidze a rece, za akcje ofensywne, to sie same do oklasków składają weź tu zrozum piłkę nożną i weź jej spróbuj nie kochać |
Andraż tym meczem udowodnił, że zasługuje na pierwszą jedenastkę. Do tego świetni Paljić, Garguła, Wilk. Być może za wcześnie, by o tym mówić, ale czuję, że wracają wielkie czasy Białej Gwiazdy. Mimo pierwszej części gry, która obnażyła słabość obrony, to w kolejnych 45 minutach nie mogłem mieć większych zastrzeżeń. Do tego dochodzą świetne parady Pawełka, który wyciągnął kilka ciężkich piłek.
Na plus: - Andraż Kirm (W kolejnym meczu koniecznie od początku!) - Środek pola, co raz ładniej wyglądające zagrania - Mariusz Pawełek i jego interwencje - Rozsądna gra Pawła Brożka Na minus: - Brak motywacji. Dopiero po bramce Patryka zespół zaczął czuć grę. - Słabość obrony, fatalne błędy, na szczęście w drugiej połowie było ich znacznie mniej |
W końcu taki mecz na jaki chyba wszyscy czekaliśmy. Pierwsza połowa koszmar, mogliśmy dostać 3,4 gole od Lechii, ale druga połowa super. Dużo akcji, podań kombinacyjnych, strzałów. Oby teraz uwierzyli w siebie i zaczęli grać na wysokim poziomie bo przełamanie jest teraz potrzebne jak nigdy: Lech, Cracovia, Legia:)
Najlepszy oczywiście Kirm, wyróżnić trzeba też Sobola (walczył na całym boisku no i bramka), Małego (dużo szarpał na skrzydle, jego gol dał nadzieję i wiarę w zwycięstwo), Gargułe (ładnie rozprowadzał piłki) i Pawełek - w wielu sytuacjach wybronił nam d**y, obronił kilka setek, po tym meczu chyba pokazał ze warto przedłużyć z nim kontrakt. Gdyby oceniać pierwszą połowę to kompletny chaos, w przerwie Maaskant potrząsnął nimi trochę i zaczęli grać bardzo dobrze. Chyba wykrystalizował się pierwszy skład. Jedyna zmiana to Rios za Boukhariego bo ten jest strasznie daremny. Teraz ciężki mecz z Lechem, ale wierzę przynajmniej w remis, choć można by nawet wygrać gdyby cały mecz zagrali tak jak drugą połówkę z Lechią. |
Dzis moment przelomowy meczu - nieodgwizdanie 100% karnego dla Lechii.
Pawelek - rewelacja. |
Dla mnie również Andraz zasłużył na to miano . Poza nim nikt tak nie wyróżnił się szczegółowo. Albo jeszcze Dragan , parę fajnych piłek , w tym szczególna przy pierwszej bramie Kirma
|
Wielokrotnie pisałem o tym, że Kirm ma świetnie ułożoną stopę do strzałów z dystansu. Dzisiaj to zaprezentował. Mimo dobrej gry, uważam, że owinien grać na pozycji ofensywnego pomocnika albo w środku pola gdyż jest ciągle w ruchu, wychodzi na pozycję, wymusza od partnerów podania. W dzisiejszym meczu miał udział przy 4 bramkach. Chłop ma potencjał i nie stać nas na zmarnowanie takiego piłkarza. Druga jego bramka pokazuje, jakie zagrożenia dla rywala stanowiłby ten piłkarz grając w środku boiska.
Wynik nie może przysłonić dramatu w defensywie. Bunoza niestety to poziom Polczaka i Wasiluka. Dragan jest niezły, ale to nie obrońca. W Chavezie jest potencjał, ale trzeba go przez pół roku obrabiać i uczyć europejskiej piłki, tak jak uczono Marcelo, czy Arboledę. Mamy obronę na poziomie 10 - 12 drużyny w lidze. Boję się bardzo meczów z Legią i Lechem, gdyż może być kompromitacja. |
Nie wiem co im Robert powiedział w przerwie, ale widać, że zadziałało :D Powtórzyć to w meczu z Pyrami,Parchami i Legią i jest gitara.Nordi na ławkę do składu Wilk i Rios teraz poprawić grę obrony i gitara a w przerwie zimowej sprowadzić klasowych 2 obrońców i napadziora i odjeżdżamy w lidze.Przepracować solidnie przygotowania i pożegnać się z niektórymi piłkarzami...
P.s Zejdźmy na ziemię przed nami 3 trudne mecze plus mecz w PP które trzeba wygrać |
Krótko:
Ten mecz pokazał tylko jedno: że o ile da się coś wycisnąć z naszej formacji ofensywnej, o tyle kompletnie nic z defensywy. P.S. Plus dla Pawełka, bo jednak chłopak wybronił parę piłek. |
Miałem po pierwszej połowie napisać: "Chavez, Bunoza, Sobolewski, Kirm, Garguła, Boukhari do zmiany...".
Cieszę się, że się powstrzymałem. Jestem dziś w szoku. Po prostu w szoku. Dziś zobaczyliśmy NAJGORSZĄ połowę w wykonaniu Wisły, oraz NAJLEPSZĄ. Po prostu "Dr Jekyll and Mr Hyde". Ale zacznijmy od początku: - Mariusz Pawełek- po raz kolejny świetny występ, nie którzy będą go obwiniać za 2 bramkę, ja jednak uważam, że nie mógł tej piłki złapać, ale myślę, że każdy wybaczy mu tą sytuację przy stanie 4:1 za to, że wcześniej po prostu kilka razy uratował nam du*ę. Mam nadziej, że wysoka forma Mariusza jest spowodowana dobrym warsztatem Kurdziela, a nie "walką o nowy kontrakt"... - Obrona (...) czy my nie graliśmy przypadkiem ustawieniem 0-4-1? (Boukhariego nie liczę) - Mały i Kirm - znakomite występy; Mały w obu półówkach wyróżniał się, Kirm tylko w drugiej, ale za to jak. Był po prostu prawdziwym Killerem, który w dwóch bardzo ważnych momentach dodał pewności drużynie. - Sobol - w pierwszej dno, w drugiej kapitalna bramka, która pociągnęła zespół do zwycięstwa; niestety każdy widzi, że jest to ostatni sezon Sobola, jednak dziś zagrał jak prawdziwy kapitan i w najważniejszym momencie dodał zespołowi tyle pewności, że Wisła w końcu zaczęła grać na luzie - Garguła i Boukhari - słabo to wyglądało i traaagicznie; pewniakiem do pierwszego składu jest dla mnie teraz Rios lub Wilk (raczej Wilk, zważywszy na (rzekomą) klasę następnych rywali), Garguła słabiej niż w Zabrzu ale jednak w drugiej połowie nie odstawał od partnerów; Boukhari jest 3 kilo za słaby i nie powinien miećwstępu na murawę w następnych meczach - Brożek - cichy bohater, szkoda, że strzelił tylko jedną bramkę, ilośc wygranych przez niego pojedynków napawa optymizmem, zważywszy na fakt, że to nasz jedyny napastnik. Dziękuje, teraz w końcu po meczu Wisły nie jest się wkur*ionym. |
Jak dla mnie najgorszy na boisku zdecydowanie Boukhari i chciałbym zobaczyć na jego pozycji Riosa już w następnym meczu!
|
Jak dla mnie Paljic powinien zostać na tej lewej obronie,a Pi. Brożek tam gdzie teraz jest czyli ławka - widać dużą różnicę. Kirm pokazał się z dobrej strony dzisiaj i myślę, że lewa strona Paljic - Kirm będzie optymalna. Boukhari co fakt to fakt, najlepiej zmienić na Wilka, Jirsaka albo Riosa, ale myślę że tak się nie stanie ponieważ nasz trener sam go sprowadził i teraz posadzenie go na ławkę będzie oznaczało, że się jednak Pan Robert pomylił - męski honor ? Tak samo na prawą pewnie Branco wróci. Nie wiadomo co dalej z środkiem obrony, bo myślę że boki AŻ takie złe nie są. Paweł potrzebuje konkretnej konkurencji na pozycje.
|
Cytat:
3/4 forum napinało się na Sobolewskiego, że powinien usiąść na ławce, a tu proszę zajebisty mecz w wykonaniu najlepszy na boisku obok Kirma i Pawełka. Ponadto podobało mi się spotkanie w wykonaniu Chaveza, Paljcia i może Cikosa wykonali dziś bardzo dobrą robotę i należą im się brawa. Teraz trzeba zapierdalać na treningu, aby uzyskać dobry rezultat z Widzewem, który dziś również rozegrał bardzo dobre spotkanie. Skład moim zdaniem optymalny to: Pawełek - Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić - Kirm, Sobolewski, Garguła, Małecki - Rios, Paweł Brożek (Kirm,Sobolewski,Garguła,Rios - Małecki, Paweł Brożek) Bądź Pawełek - Branco, Chavez, Bunoza, Paljić - Kirm, Sobolewski, Wilk, Garguła, Małecki(Rios), Paweł Brożek |
1. Dziwny mecz, bo po 30 minutach mogliśmy przegrywać 0-3, ewidentny karny dla Lechii za ciągnięcie za koszulke. Pierwsze 30 minut to straszna bieda.
2. Bunoza jest tragiczny tak słabego zawodnika nie było na obronie dawno, każdą bramkę zawala. Ten pierwszy gol też jego mam wrażenie że jakby poszedł z impetem na piłkę to spokojnie by ją wybił głową. 4. Kirm świetny mecz taki biegacz był potrzebny. 5. Pawełek znowu dobry mecz i nie pisać że zawalił gola bo tak nie było. Brożek dużo walczył 6. Paljic tylko i wyłącznie powinien grać na lewej obronie gdzie gra bardzo dobrze. Na pomoc się nie nadaje. 7. Zszedł Bukhari i gra się zaczeła. Maaskant przestań wystawiać swojego kolege! |
bardzo prosze nie spiewajmy tej przyśpiewki NIGDY NIE SPADNIE WISELKA NIGDY NIE SPADNIE, naprawde nie ma takiej potrzeby ,nas to nie dotyczy,niech śpiewają sobie to inni
|
Pierwszą połowę już przemilczę, bo coś tam skrobnęłam wcześniej.
Druga część gry zaskoczyła pozytywnie. Było jeszcze sporo braków, pomyłek, ale generalnie to jeden kącik ust może zacząć iść w górę. Radek Sobolewski w drugiej połowie w końcu był tym KAPITANEM, strzelił gola, poderwał zespół. W końcu. Andraż Kirm- pokazał, że może grać dobrze i w klubie. Dwa gole, wypracowany karny. W końcu. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy i to wysoko. Trochę szkoda jedynie tego, że akurat bratnią Lechię, ale pierwsze co to jednak trzeba patrzeć na siebie. A u nas kolorowo nie było [i nie jest!]. Mam nadzieję, że to naprawdę będzie przełamanie, takie przez duże "P" i popędzimy do przodu. Jak się dało zacząć grać bez Żurawia, tak mam nadzieję, że Maaskant przejrzy na oczy i w następnym meczu zamiast Boukhariego wejdzie Wilk. I tylko gdzie tu ew. miejsce dla Riosa? No cóż... Tym lepiej, jak będzie za dużo dobrych i w formie niż za mało. A! I jeszcze Cikos- wolę jego zdecydowanie bardziej od Branco. Panie Cupiał, prosimy o środek obrony. To na pewno. Gdyby nie MARIO dziś, byłoby ubogo. A teraz trzeba wyluzować, przypomnieć sobie, że różowo jeszcze nie jest i czekać spokojnie na kolejne mecze. :) Dziękuję, dobranoc. PS. Wisła z Krakowa, to Lechii druga połowa!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl