Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [7. Kolejka] GKS Bełchatów - Wisła Kraków 26 września niedziela godz. 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7618)

YoYko 26.09.2010 19:30

Wg mnie ta taktyka powinna zostać jak najszybciej zmieniona. Nie będę udawał eksperta ,ale dla mnie, okiem kibica, nie da się grać jednym napastnikiem. Jak tu strzelać bramki?.Poza tym zawodnicy ofensywni nie wiedzą chyba co mają robić w takim ustawieniu. Rios to dobry piłkarz, posiada wszelkie atuty ,aby być ustawiony na szpicy. Gra na skrzydle i właściwie nic nie pokazuje. To nie jest pozycja dla niego. I jeszcze Maciek Żurawski ,którego bardzo cenię, wygląda jakby nie rozumiał się z kolegami z drużyny. Nie da się z gówna zrobić czekolady. W tym ustawieniu Wisła nie będzie strzelać dużo bramek.

Kurz 26.09.2010 19:33

Chciałem tylko przypomnieć, że to nie Władca Pierścieni i trener Maaskant nie jest Gandalfem Białym. Potrzebujemy czasu i przede wszystkim kilku wartościowych zawodników, żeby zacząć grać zdecydowanie lepiej. Przynajmniej do zimy wiele w obrazie gry się raczej nie zmieni. Słabe momenty będą przeplatały się z lepszymi i jeszcze wiele nerwów stracimy. Myślałem, ze wszyscy już zdali sobie z tego sprawę, a tu... po każdym meczu to samo.

wolfy 26.09.2010 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez YoYko (Post 987006)
Nie będę udawał eksperta ,ale dla mnie, okiem kibica, nie da się grać jednym napastnikiem.

To jest problem, bo mamy w kadrze tylko jednego napastnika. Reszta to atrapy.

Gwiaździsty 26.09.2010 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 987011)
Przynajmniej do zimy wiele w obrazie gry się raczej nie zmieni. Słabe momenty będą przeplatały się z lepszymi i jeszcze wiele nerwów stracimy. Myślałem, ze wszyscy już zdali sobie z tego sprawę, a tu... po każdym meczu to samo.

Skoro do zimy nic się nie zmieni, to na wiosnę będziemy grac o 7-8 miejsce, które napewno wszystkich zadowoli wraz ze skarbnikiem klubu i prezesem Basałajem.

tommiyacht 26.09.2010 19:36

zaryzykuje stwierdzenie ze... Paweł Brożek jest w niezłej formie. Seryjnie. Jak dostał piłke gdzies w srodku pola to ładnie pociagnął, dobre kiwki pod polem karnym i wykladanie na strzał... on poprostu nie ma z kim grac a raczej nie ma mu kto podawac. Jedną świece puścił od Zurawia ale to bylo bardzo silne podanie i po dwóch kozłach. Strzel se z takiej piłki.

Mar85 26.09.2010 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 987011)
Chciałem tylko przypomnieć, że to nie Władca Pierścieni i trener Maaskant nie jest Gandalfem Białym. Potrzebujemy czasu i przede wszystkim kilku wartościowych zawodników, żeby zacząć grać zdecydowanie lepiej. Przynajmniej do zimy wiele w obrazie gry się raczej nie zmieni. Słabe momenty będą przeplatały się z lepszymi i jeszcze wiele nerwów stracimy. Myślałem, ze wszyscy już zdali sobie z tego sprawę, a tu... po każdym meczu to samo.

Tyle że trener Maaskant ma najlepszą kadrę w lidzę, nie postawi na Gargułę, Małeckeigo i Bunozę bo oni są w lepszej formie niż Ci co grają, Pawełek też nie wiem co na boisku robi. To są widocznę błędy trenera, tak jak napisał kolega wystawianie Riosa na skrzydle, to jest napastnik, czemu nie postawić tam Małego lub Kirma, na ławcę siedzą u nas gracze za miliony Jirsak, Garguła, Łobo, Kirm, (nie wspominając o Małym i Boguskim), który z trenerów w lidze ma taki komfort, przecież wiecznie pod formą oni nie będą bo to nie jest przypadek że kiedyś grali a jak przyszli do Wisły to grają źle...tu nie chodzi o umiejętności ale o psychikę i to jak trenują...a jeśli trener uważa że są słabi zesłać do rezerew a nie trzymać na ławcę, biorą pensje niech pograją tam jak się ich nie da wywalić

Kurz 26.09.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez YoYko (Post 987006)
Wg mnie ta taktyka powinna zostać jak najszybciej zmieniona. Nie będę udawał eksperta ,ale dla mnie, okiem kibica, nie da się grać jednym napastnikiem. Jak tu strzelać bramki?.Poza tym zawodnicy ofensywni nie wiedzą chyba co mają robić w takim ustawieniu. Rios to dobry piłkarz, posiada wszelkie atuty ,aby być ustawiony na szpicy. Gra na skrzydle i właściwie nic nie pokazuje. To nie jest pozycja dla niego. I jeszcze Maciek Żurawski ,którego bardzo cenię, wygląda jakby nie rozumiał się z kolegami z drużyny. Nie da się z gówna zrobić czekolady. W tym ustawieniu Wisła nie będzie strzelać dużo bramek.

To nie problem taktyki i ustawienia. Problemem jest przede wszystkim, brak optymalnej formy wielu piłkarzy i to zarówno tych z podstawowego składu jak i zmienników. Gdyby chociażby Zuraw grał tak jak przed wyjazdem, a Boukhari tak jak w najlepszych czasach w lidze holenderskiej, nie byłoby problemu.

KOMINEK 26.09.2010 19:47

tak dla schłodzenia głów w ubiegłym roku w Bełchatowie dostaliśmy w dupę (Nowak w 2 minucie) i jeszcze jedno Biała gwiazda przerwała świetną passę bełchatowian sześciu zwycięstw z rzędu na własnym stadionie.

Grantar 26.09.2010 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 986942)
Dramat...

Bełchatów robił co chciał.

No i kto dał Boguskiemu strzelać karnego? Przecież on prawie tam umarł. Strzał słaby, na szczęście bramkarz się rzucił w złą stronę.

Zobacz powtórkę .... strzał nie był słaby..

Podziwiam Boguskiego, że podszedł do karnego - po ostatnich okresie wieszania psów na nim .... pomyłka mogła go wiele kosztować.
Jedynym kto mógłby strzelać karnego był jeszcze Cleber. no bo kto ? Żurawski , Małecki ?

Już naprawdę nie masz się czego czepiać ??

element 26.09.2010 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 987024)
Gdyby chociażby Zuraw grał tak jak przed wyjazdem, a Boukhari tak jak w najlepszych czasach w lidze holenderskiej, nie byłoby problemu.


No nie byłoby bo Żuraw zostałby sprzedany, a Boukhari grający w Ajaxie Amsterdam nie zostałby wykupiony przez Wisłę za 5 mln euro i to na bidę. I koło się zamyka :-)

christof20 26.09.2010 19:50

Przez pierwsze 45 minut ciężko to było nazwać meczem. W następnej kolejce możemy mieć problemy ze środkiem obrony; na pewno nie zagra Cleber, a szanowna komisja zaraz może nam zawiesić Chaveza, za bezmyślny (i brutalny) faul na Kuświku. Boukhari musi poćwiczyć strzały na bramkę, bo coś mu to nie wychodzi (podobną sytuację, jak dzisiaj w 51 minucie miał tydzień temu z Koroną).
Z pozytywów - nieźle wypadł w debiucie Branco. Zagrał poprawnie w obronie i całkiem nieźle podłączał się do akcji ofensywnych.
Generalnie rzecz ujmując - zagraliśmy dużo słabiej niż w dwóch poprzednich meczach. Punkt zawdzięczamy bezmyślności Barana (albo cwaniactwu Brożka, jak kto woli :P).

IncognitoTSW 26.09.2010 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 987019)
Tyle że trener Maaskant ma najlepszą kadrę w lidzę, nie postawi na Gargułę, Małeckeigo i Bunozę bo oni są w lepszej formie niż Ci co grają, Pawełek też nie wiem co na boisku robi. To są widocznę błędy trenera, tak jak napisał kolega wystawianie Riosa na skrzydle, to jest napastnik, czemu nie postawić tam Małego lub Kirma, na ławcę siedzą u nas gracze za miliony Jirsak, Garguła, Łobo, Kirm, (nie wspominając o Małym i Boguskim), który z trenerów w lidze ma taki komfort, przecież wiecznie pod formą oni nie będą bo to nie jest przypadek że kiedyś grali a jak przyszli do Wisły to grają źle...tu nie chodzi o umiejętności ale o psychikę i to jak trenują...a jeśli trener uważa że są słabi zesłać do rezerew a nie trzymać na ławcę, biorą pensje niech pograją tam jak się ich nie da wywalić

Ochłoń trochę.

Kurz 26.09.2010 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 987019)
Tyle że trener Maaskant ma najlepszą kadrę w lidzę, nie postawi na Gargułę, Małeckeigo i Bunozę bo oni są w lepszej formie niż Ci co grają, Pawełek też nie wiem co na boisku robi. To są widocznę błędy trenera, tak jak napisał kolega wystawianie Riosa na skrzydle, to jest napastnik, czemu nie postawić tam Małego lub Kirma, na ławcę siedzą u nas gracze za miliony Jirsak, Garguła, Łobo, Kirm, który z trenerów w lidze ma taki komfort, przecież wiecznie pod formą oni nie będą bo to nie jest przypadek że kiedyś grali a jak przyszli do Wisły to grają źle...tu nie chodzi o umiejętności ale o psychikę i to jak trenują...a jeśli trener uważa że są słabi zesłać do rezerew a nie trzymać na ławcę, biorą pensje niech pograją tam jak się ich nie da wywalić

Rios to taki napastnik, który nigdy nie był za bardzo bramkostrzelny :). Pawełek gra, bo nasz drugi bramkarz i trzeci nie są dla niego poważną alternatywą. Głównym atutem Garguły jest magia jego nazwiska. Jest teraz jeszcze w słabszej formie od Żurawia. Mały i pokazał to co zwykle, czyli fajne zagrania przeplatane ze słabymi. Ma serce do gry, ale wszedł na podmęczonego przeciwnika, gdy zrobiło się już troszkę luźniej na boisku. Nie wiem więc czy jego postawa to zasługa formy czy mniej agresywnej gry Bełchatowian.

Kirm, Łobo i Jirsak powinni odejść. Nie są zawodnikami o jakich nam chodzi.

AYALA 26.09.2010 19:58

troche dużo tych 30-latków w Wiśle (Boukhari,Żuraw,Sobol,Branco,Cleber).Czas postawic na młodych (Leszczak,Burliga,Czekaj)

Ogryzek 26.09.2010 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 987038)
troche dużo tych 30-latków w Wiśle (Boukhari,Żuraw,Sobol,Branco,Cleber).Czas postawic na młodych (Leszczak,Burliga,Czekaj)

Wraca do nas z Górnika czy jak? :)


A na poważnie - nie ma kto biegać (Boukhari, Żurawski) tylko się mądrze ustawiają. Za dużo "generałów" od kierowania grą a za mało szeregowych do biegania (Małecki, Brożek, Kirm) stąd tak statyczna gra. No ale niektórym się to podoba. Mnie nie, bo na stojąco to i Barcelona nie wygrywa.

(Albo gra Boukhari albo Żurawski a nie dwóch powolnych "strategosów") !

AYALA 26.09.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 987040)
Wraca do nas z Górnika czy jak? :)


!

przepraszam, miałem na myśli Chrapka i Kamila Rado oczywiście.

filemon 26.09.2010 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 987038)
troche dużo tych 30-latków w Wiśle (Boukhari,Żuraw,Sobol,Branco,Cleber).Czas postawic na młodych (Leszczak,Burliga,Czekaj)

Leszczak chyba juz u nas nie gra po jakich rewoltach w kierunku chyba Bytomia ;) z 30latków to tylko Żurawia bym posadził na ławie.

Uważam, że w nastepnym meczu powinno tak to wyglądać: Pawełek - Cikos, Branco, Bunoza, Paljić - Boukhari, Sobol, Wilk, Piotr Brożek - Boguski, Paweł Brożek. A zmiany? Na 100% Małecki (dużo lepiej sie prezentuje, gdy wchodzi jako 'joker').
Dlaczego?
1) Więcej Polaków (6)
2) 4-4-2 jest stylem którym jednak najlepiej sie anm zawsze gralo
3) Kontuzje Riosa, Kirma i kartki Clebera, oraz hmm człowiek chaos - Chavez

I nauczcie ich:
- strzelać z dystansu
- wykonywać stałe fragmenty gry
- robić "trójkąty" na skrzydłach

PS: Kto jeszcze miał taki gigantyczny stres, gdy zobaczył, że Boguś bedzie wykonywać karnego? :-p

tofik 26.09.2010 20:11

Domorośli trenerzy ciąg dalszy. Co wam odwaliło z tym podawaniem składu ? Od tego jest inny temat.
Albo piszcie...przynajmniej jest się z czego pośmiać czasem.

YoYko 26.09.2010 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 987049)
Leszczak chyba juz u nas nie gra po jakich rewoltach w kierunku chyba Bytomia ;) z 30latków to tylko Żurawia bym posadził na ławie.

Uważam, że w nastepnym meczu powinno tak to wyglądać: Pawełek - Cikos, Branco, Bunoza, Paljić - Boukhari, Sobol, Wilk, Piotr Brożek - Boguski, Paweł Brożek. A zmiany? Na 100% Małecki (dużo lepiej sie prezentuje, gdy wchodzi jako 'joker').
Dlaczego?
1) Więcej Polaków (6)
2) 4-4-2 jest stylem którym jednak najlepiej sie anm zawsze gralo
3) Kontuzje Riosa, Kirma i kartki Clebera, oraz hmm człowiek chaos - Chavez

I nauczcie ich:
- strzelać z dystansu
- wykonywać stałe fragmenty gry
- robić "trójkąty" na skrzydłach

PS: Kto jeszcze miał taki gigantyczny stres, gdy zobaczył, że Boguś bedzie wykonywać karnego? :-p

Ja miałem.:D Ale z tego co widziałem ,to on strasznie się rwał ,aby ten rzut karny strzelać. Co mu się stało?:-p

bridgeburner 26.09.2010 20:21

http://www.weszlo.com/news/5628
tez jakos odniosłem wrażenie, że w głowach zawodników wciaż pokutują myśli w stylu:
my jesteśmy wielka Wisła nam sie należy, wygramy grając na pół gwizdka

Swoja droga po takiej passie 3 meczów moznaby sie zastanawiac czy w interesie wszystkich jest zwyciestwo
ale watpie ze byliby w stanie sie dogadac nawet na granie na zwolnienie trenera

*Michael* 26.09.2010 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 987049)
Uważam, że w nastepnym meczu powinno tak to wyglądać: Pawełek - Cikos, Branco, Bunoza, Paljić - Boukhari, Sobol, Wilk, Piotr Brożek - Boguski, Paweł Brożek.

ludzie co wy sie tak uje*****cie tych 2 defensywnych pomocników? to ma być ofensywny styl gry jaki zapowiadał trener? no nie masakra poprostu...

Ofensywny styl: rozumiem grać 4-4-2 bo taki nam najbardziej odpowiada no ale nie 2 def. pomocnikami.

Cikos - bardzo przeciętnie ostatnio gra
Branco - Pierwszy mecz i dość dobre wrażenie
Bunoza - myślę, że dzisiaj to on zamiast Clebera powinien grać
Paljic - niby ofensywny pomocnik a lepszy z niego lewy obrońca niż z "Pietii"
Boukhari - nie grał prawie nic dzisiaj.... co prawda znakomite dogranie do Brożka przy karnym.
Sobol - dzis dość pozytywnie ale ogólnie to bez formy ostatnio
Wilk - dzisiaj przeciętnie ale myślę ze i tak jest w lepszej formie niż Sobol
Pietia - hmmm dzisiaj nie grał nie wiem jak bedzie po kontuzji ale myślę ze powinno być więcej polaków w składzie
Boguski - moze ta bramka dzisiaj doda mu troche pewności siebie? zobaczymy
Brozio - kilka razy ładnie sie pokazał ale no nic dodac nic ująć... nie wyróżnia się jak w sezonach gdzie zdobywał korone króla strzelców.

Żuraw - uważam go za legende klubu (żywą i nadal grającą) ale sorry gość jest bez forym... wypad na ławeczke.

Szkoda Kontuzji Riosa i nie wiadomo wlasnie co znim. Oby Kiro wrócił... moze wkoncu czas dać Jirsakowi pograć? a moze Garguła odzyska dobrą dyspozycje? Na pewno powinien grać Mały robi dużo zamieszania... tylko wpoić mu do tego jego móżdżku żeby nie patrzył tylko i wyłącznie na piłke biegnąc w stronę bramki. Niech czasem podniesie głowe i niech nie śle takich balonów w pole karne... moze dla niego lepszy by był napad?

ogólnie moja jedenastka: Pawełek (mimo nienajlepszej gry to Jovanić przeraża popełnianymi błędami z koroną) - Branco, Bunoza, Chavez (dosc pozytywny wystep, nie ustrzegł sie bledow), Paljic- Kirm (jesli sie wyleczy), Wilk, Jirsak, Boukhari/ Rios (w zaleznosci co z ta kontuzja) - Małecki, Boguski/Brożek

Kurz 26.09.2010 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 987049)
2) 4-4-2 jest stylem którym jednak najlepiej sie anm zawsze gralo

Nie wiem czy zauważyłeś, ale już wiosną przestało się nam dobrze grać jakimkolwiek systemem. Dlatego nie zostaliśmy mistrzem. Dlatego przegraliśmy z Bełchatowem, Arką i Koroną. Dlatego zremisowaliśmy Jagą, Cracovią, Zagłębiem czy Odrą. Dlatego wyleciał Skorża. Od momentu przyjścia Kasperczaka trwa reanimacja, która na razie się nie powiodła. Tym bardziej, że klub postanowił sprzedać prawie całą obronę. Wyobraź sobie Wisłę wiosną bez Głowy, Marcelo czy Diaza z naszymi obecnymi obrońcami. Czy myślisz, ze gra w systemie 4-4-2 coś by zmieniła?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 987058)
tez jakos odniosłem wrażenie, że w głowach zawodników wciaż pokutują myśli w stylu:
my jesteśmy wielka Wisła nam sie należy, wygramy grając na pół gwizdka

Ja mam wprost przeciwne odczucia. Nie mam wrażenia, żeby nasi piłkarze grali na pół gwizdka. Po prostu na tyle teraz ich stać. Brakuje im nie chęci, a umiejętności, zgrania, formy...

Grantar 26.09.2010 20:36

Pooceniam 1-5
Mariusz Pawełek 2 - dobrze byłoby gdyby nie poważny błąd przy utracie bramki (złe ustawienie)
Erik Czikosz 3,5 - chyba się nie znam na piłce bo wydaje mi się że oprócz 1 dośrodkowania zagrał poprawnie
Serge Branco 3,5 - nieźle ,
Osman Chavez - 2 - pomyłka !! współwinny bramki, zasłużył na czerwień,
Cleber- 3,5 - jakoś nie pamiętam większych wpadek
Dragan Paljić - 4 - jeden z lepszych w tej szarzyźnie
Cezary Wilk - 4 - dobry w w odbiorze dzisiaj gorzej z grą do przodu
Rafał Boguski 3,5 - moim zdaniem ma dużą odporność i dobrze strzelił karnego jak na swoje 15 minut i tak zrobił pozytywniejsze wrażenie niż ostatnio,
Radosław Sobolewski - 3,5 - bez błysku
Andres Rios - 3 - no nie szło mu dzisiaj
Patryk Małecki - 2,5 - za egoizm powinien dostać w tyłek ,
Maciej Żurawski - 2 - statyczne granie przy obrońcach nie przyniesie korzyści Wiśle
Nourdin Boukhari - 3 - umie się ustawić, zagrać gdzie trzeba ... ale strzały to jakieś słabawe ma ...
Paweł Brożek - 4 - wraca do formy ale jeszcze brakuje

Ogólnie: kiepska pierwsza połowa - Wisła nie potrafi grać ataku pozycyjnego -

Moim zdaniem za Sobola powinien grać Rado, Boguski lub Garguła, na stoper niech wraca Bunoza (za Chaveza)

witeq 26.09.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 986913)
Zwycięstwo ze Śląskiem który jest też w ciężkiej sytuacji .....

żebyśmy się nie zdziwili, bo w Śląsku skończyło się wzajemne lizanie się po jajach wraz z wywaleniem Tarasiewicza. A potencjał ten zespół ma, bo Sobota Mila Sotirovic czy Diaz mieliby w tym momencie u nas pewny plac.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz
Problemem jest przede wszystkim, brak optymalnej formy wielu piłkarzy i to zarówno tych z podstawowego składu jak i zmienników

nie ma czegoś takiego jak optymalna forma. Albo się umie kopnąć, minąć, przyjąć, strzelić, albo nie. To typowo polskie zaciemnianie obrazu swoich nikłych umiejętności przez piłkarzy. Trener nas źle przygotował. Bidulki, uprawiają sport od lat i nie mają kondycji.
Chyba że mówisz o nadwadze - ale tu nie widzę aby Boukhari odbiegał od średniej krajowej prezentowanej przez Matusiaka czy Chinyamę. Ot, taka polska specjalność, zawodnik ofensywny ze zwinnością czołgu.

Karherop 26.09.2010 20:39

Subiektywne oceny (1-10) :

Pawełek : 6 - do utraty bramki wydawał się pewny . Jednak bramka idzie pośrednio na konto Clebera , Chaveza i jego . Poza tym bez zastrzeżeń , robił co do niego należało .

Cikos : 1 - nie wiem co on robił na boisku , dobrze że to tylko wypożyczenie

Cleber : 2 - przykro ogląda sie grę tak dobrego zawodnika , wydaje sie że sam spodziewal sie takich wystepów i dobrze że planuje emeryture

Chavez : 3 - miał lepsze interwencje niż jego partner , przypomina mi Choto z Legii tyle że musi sie ograc w naszej lidze . Przeczuwam że komisja ligi zawiesi go na jakieś 2 mecze .

Paljic : 3 - słaby mecz , nic nie dawał ofensywie , a defensywnie nie zawsze nadażał

Rios : 3 - nie wiem co to za kontuzja , ale jeśli rzeczywiście jest na rzeczy to coś go rozgrzesza za tak słabą gre

Sobolewski : 6 - jeden z niewielu którzy walczyli w tym meczu

Wilk : 5 - przeciętny występ

Boukhari : 4 - zrobił akcje bramkową , ale poza tym mógł mieć lepiej ustawiony celownik , dał się prosto ogrywać bełchatowianom

Żurawski : 2 - kolejny słaby występ.. który to już

Paweł Brożek : 6 - bez bramki , ale jego gra nie była zła w tym meczu , nieźle radził sobie na skrzydle fajnie dogrywajac piłke , niestety dwa razy Boukhari tego nie wykorzystał

Małecki : 5 - robi szum jednak nic w tym meczu z tego nie wynikało

Branco : 5 - ciężko ocenić , ale jest nadzieja że będzie lepszy od Cikosza

Pierwsza połowa to był dramat , druga daje nadzieję , natomiast ciągle nie można odżałować rozpieprzenia naszej defensywny w drobny mak

gigant 26.09.2010 20:52

Moje subiektywne oceny.
Wszyscy 2, Paweł Brożek 3.


Minister zdrowia ostrzega:
Całowanie piłkarzy po siurkach po każdym zjebanym meczu, kończy się minimalizmem i .......eniem kibiców przez samozwańcze gwiazdki.

westersyl 26.09.2010 20:55

Im się dzisiaj po prostu nie chciało grac... brakuje zadziorności, brak piany na zębach...

willow 26.09.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 987075)
Moje subiektywne oceny.
Wszyscy 2, Paweł Brożek 3.


Minister zdrowia ostrzega:
Całowanie piłkarzy po siurkach po każdym zjebanym meczu, kończy się minimalizmem i .......eniem kibiców przez samozwańcze gwiazdki.

Wszystko w temacie.
Ci, którzy naszym piłkarzom dali ocenę większą niż 3, powinni jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą.
Szczególnie dzisiejszy mecz polecam wszystkim tym, którzy na przekór rzeczywistości dalej uważają, że mamy świetny skład, a Markus, Wolfy czy ja pitolimy głupoty i jesteśmy pesymistami.
Nicków nie będę wymieniał, bo nie lubię kopać leżącego i satysfakcji mi to nie sprawia.

Kurz 26.09.2010 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 987064)
nie ma czegoś takiego jak optymalna forma. Albo się umie kopnąć, minąć, przyjąć, strzelić, albo nie. To typowo polskie zaciemnianie obrazu swoich nikłych umiejętności przez piłkarzy.

Pozwolisz, że sie z tobą nie zgodzę :-p. Weźmy chociażby Żurawia i Boukariego. Obaj wiemy, że potrafili grać i w szczycie formy byliby gwiazdami naszej ligi. Pytanie brzmi, czy to co pokazują teraz, to maks ich potencjalnych możliwości i już nic nie da się zrobić, czy też problem polega na nienajlepszym przygotowaniu do sezonu i braku zgrania zespołu. Być moze wiek i brak chęci w ich przypadku zrobił swoje, ale może to tylko kwestia tego, że przed przyjściem do Wisły nie trenowali i nie grali regularnie. To samo dotyczy Sobola. Czy zgasł na dobre, czy to tylko przejściowe problemy?

Lemoniadowy Joe 26.09.2010 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 987080)
Szczególnie dzisiejszy mecz polecam wszystkim tym, którzy na przekór rzeczywistości dalej uważają, że mamy świetny skład, a Markus, Wolfy czy ja pitolimy głupoty i jesteśmy pesymistami.
.

świetnego składu nie mamy ale na pewno ten zespół stać na o wiele lepszą grę

i tak mnie zastanawia czemu w tej lidze jest tyle walki a tak mało gry mam jakieś dziwne przekonanie że gdyby Wisła dzis zagrała w Krakowie z jakimś europejskim średniakiem to obejrzelibyśmy trochę piłki a nie kolejny raz taka kopaninę 10 graczy na 3 metrach kwadratowych

zagraliśmy kiedykolwiek w Bełchatowie fajny mecz?

PS ogólnie przyzwyczaiłem sie do takiej gry kiedyś to przynajmniej 2-3 mecze na runde były dobre a teraz od 3-4 lat nie pamietam , moze z Amica za Petrescu i Legia za OKuki (?)

MłodePokolenie 26.09.2010 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 987064)
żebyśmy się nie zdziwili, bo w Śląsku skończyło się wzajemne lizanie się po jajach wraz z wywaleniem Tarasiewicza. A potencjał ten zespół ma, bo Sobota Mila Sotirovic czy Diaz mieliby w tym momencie u nas pewny plac.



nie ma czegoś takiego jak optymalna forma. Albo się umie kopnąć, minąć, przyjąć, strzelić, albo nie. To typowo polskie zaciemnianie obrazu swoich nikłych umiejętności przez piłkarzy. Trener nas źle przygotował. Bidulki, uprawiają sport od lat i nie mają kondycji.
Chyba że mówisz o nadwadze - ale tu nie widzę aby Boukhari odbiegał od średniej krajowej prezentowanej przez Matusiaka czy Chinyamę. Ot, taka polska specjalność, zawodnik ofensywny ze zwinnością czołgu.

Albo piła się klei albo nie. Każdy ma gorsze dni i jak nie idzie to nie idzie - nic się na to nie poradzi.
Broń Bożę nie usprawiedliwiam naszych piłkarzyków w tym meczu. Gdyby grali "na pełnej" jak MY kibice dopingujemy przez całe 90 minut, bez względu na wynik, to gwarantuje nam "majstra".

szczepanwislak 26.09.2010 21:18

Czy zagraliśmy kiedykolwiek w Bełchatowie fajny mecz?? dobre pytanie...
Tak było to w 2007 r kiedy wygraliśmy 2 : 1 , bramki strzelali wtedy Paulista i Dudka.Ale wtedy jak pamiętamy był to najgorszy nasz sezon od czasów objęcia Wisłę przez Cupiała. To niefortunne 8 miejsce.
Co do dzisiejszego meczu to uważam tak jak większość , bardzo słaba pierwsza połowa , trochę lepsza druga i w konsekwencji bramka i jak to już się u nas staje tradycją znów niewykorzystane dogodne okazje.
Boję się , że upragnione mistrzostwo zaczyna się od nas powoli oddalać...

willow 26.09.2010 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 987099)
Boję się , że upragnione mistrzostwo zaczyna się od nas powoli oddalać...

hehe dobre... Kolega to był zahibernowany przez ostatnie tygodnie?
Jakie mistrzostwo? W tym sezonie?
Tu się trzeba modlić, żebyśmy do pucharów się załapali, choć i to jest mało realne.
Kiepski trener i kupa szrotu na boisku. To niestety nie wróży nic dobrego.

Ogryzek 26.09.2010 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 987067)
Subiektywne oceny (1-10) :

Pawełek : 6 - do utraty bramki wydawał się pewny . Jednak bramka idzie pośrednio na konto Clebera , Chaveza i jego . Poza tym bez zastrzeżeń , robił co do niego należało .

Cikos : 1 - nie wiem co on robił na boisku , dobrze że to tylko wypożyczenie

Cleber : 2 - przykro ogląda sie grę tak dobrego zawodnika , wydaje sie że sam spodziewal sie takich wystepów i dobrze że planuje emeryture

Chavez : 3 - miał lepsze interwencje niż jego partner , przypomina mi Choto z Legii tyle że musi sie ograc w naszej lidze . Przeczuwam że komisja ligi zawiesi go na jakieś 2 mecze .

Paljic : 3 - słaby mecz , nic nie dawał ofensywie , a defensywnie nie zawsze nadażał

Rios : 3 - nie wiem co to za kontuzja , ale jeśli rzeczywiście jest na rzeczy to coś go rozgrzesza za tak słabą gre

Sobolewski : 6 - jeden z niewielu którzy walczyli w tym meczu

Wilk : 5 - przeciętny występ

Boukhari : 4 - zrobił akcje bramkową , ale poza tym mógł mieć lepiej ustawiony celownik , dał się prosto ogrywać bełchatowianom

Żurawski : 2 - kolejny słaby występ.. który to już

Paweł Brożek : 6 - bez bramki , ale jego gra nie była zła w tym meczu , nieźle radził sobie na skrzydle fajnie dogrywajac piłke , niestety dwa razy Boukhari tego nie wykorzystał

Małecki : 5 - robi szum jednak nic w tym meczu z tego nie wynikało

Branco : 5 - ciężko ocenić , ale jest nadzieja że będzie lepszy od Cikosza

Pierwsza połowa to był dramat , druga daje nadzieję , natomiast ciągle nie można odżałować rozpieprzenia naszej defensywny w drobny mak

Moim zdaniem dałeś najbliższe prawdy oceny kopaczy po tym meczu:)
(Rios faktycznie wyjątkowo słabiutko dzisiaj)

BRTS39 26.09.2010 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 987105)
hehe dobre... Kolega to był zahibernowany przez ostatnie tygodnie?
Jakie mistrzostwo? W tym sezonie?
Tu się trzeba modlić, żebyśmy do pucharów się załapali, choć i to jest mało realne.
Kiepski trener i kupa szrotu na boisku. To niestety nie wróży nic dobrego.

Wszystko okaże sie na koniec sezonu. ja licze że zaskoczą. Moze Tobie to wypomne w maju, a może ty bedziesz miał rację. Wszystko wyjdzie w praniu.

Grantar 26.09.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 987080)
Szczególnie dzisiejszy mecz polecam wszystkim tym, którzy na przekór rzeczywistości dalej uważają, że mamy świetny skład, a Markus, Wolfy czy ja pitolimy głupoty i jesteśmy pesymistami.

Jeżeli ktoś pisał że Wisła ma świetny skład to musiało być dawno.
Tak - gra dzisiaj była momentami żenująca ...
Ale co jest konstruktywnego w pisaniu że wszystko jest źle ?
Remisujemy na wyjeździe z drużyną która wygrała u siebie 6 ostatnich meczów i była wyżej w tabeli. Kto się spodziewał wygranej ?

Widzisz willow jakieś wyjście z tej aktualnej tragedii ?

lucekj 26.09.2010 21:28

Niestety, ale w tym meczu zabrakło ambicji - ruchliwości i agresji.

W każdym meczu rywale nas gniotą ostrym pressingiem, nie wiem czy zauważyliście, ale podczas rozgrywania akcji po przekroczeniu połowy do naszego zawodnika doskakuje 2-3 zawodników i strata bądź wymuszony błąd.

Wisła przyjmuje przeciwnika z otwartymi ramionami, żadnego pressingu, żadnej agresji w odbiorze.

Prosta sytuacja - wyrzut z autu- widać jak na dłoni, że oni stoją, myślałem, że to się zmieni i będą przynajmniej zasuwać jak umiejętności są marne.

Więcej ruchu!!!

kro91 26.09.2010 21:30

Cytat:

Kiepski trener i kupa szrotu na boisku. To niestety nie wróży nic dobrego.
Nie widzialem tego meczu na zywo lecz tylko skrot wiec nie moge sie zbyt opiniotowrczo wyrazic ale jak widze komentarze tego typu to rece opadaja. Chlopie kiepski trener? nie wydaje mi sie to jest juz praktycznie srodek sezonu a druzyne przygotowuje sie duzo wczesniej, Jesli jestes taki madry zacznij trenowac zrob papiery na trenera i zobaczymy czy jak przyjdziesz do klubu po rozpoczeciu sezonu bedzie ci tak latwo to do kupy pozbierac. Nawet jesli trzeba bedzie czekac rok by byly owoce jego pracy to jestem w stanie poczekac i zobaczyc ta upragniona LM. I moge ci zagwarantowac ze jesli zostanie do nastepnej rundy i przygotuje wisle przez zime to na wiosne nie bd bata. To nie jest polska szkola tylko holenderska. Zenujace dla mnie jest gdy ktos uwazajacy sie za kibica wypisuje takie bzdury.

master17 26.09.2010 21:32

Powiedzcie mi jedno jak można z meczu na mecz grać taką padakę ? W Białymstoku podobało mi się to, że w końcu próbują grać piłką, konstruować akcje. W meczu z GKS powrócił stary styl piła w przód i heja :/ miałem już powoli nadzieję nigdy więcej tego nie zobaczyć jednak bardzo się przeliczyłem ale to niepierwszy raz chyba

willow 26.09.2010 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 987110)
Jeżeli ktoś pisał że Wisła ma świetny skład to musiało być dawno.
Tak - gra dzisiaj była momentami żenująca ...
Ale co jest konstruktywnego w pisaniu że wszystko jest źle ?
Remisujemy na wyjeździe z drużyną która wygrała u siebie 6 ostatnich meczów i była wyżej w tabeli. Kto się spodziewał wygranej ?

Widzisz willow jakieś wyjście z tej aktualnej tragedii ?

Nie, nie widzę. Nie mam pomysłu. Ale też i mi za to nie płacą. Mnie płacą za pracę, którą staram się wykonywać profesjonalnie i na której się znam. Jak się na czymś nie znam, to się tego nie tykam.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl