![]() |
Wg mnie ta taktyka powinna zostać jak najszybciej zmieniona. Nie będę udawał eksperta ,ale dla mnie, okiem kibica, nie da się grać jednym napastnikiem. Jak tu strzelać bramki?.Poza tym zawodnicy ofensywni nie wiedzą chyba co mają robić w takim ustawieniu. Rios to dobry piłkarz, posiada wszelkie atuty ,aby być ustawiony na szpicy. Gra na skrzydle i właściwie nic nie pokazuje. To nie jest pozycja dla niego. I jeszcze Maciek Żurawski ,którego bardzo cenię, wygląda jakby nie rozumiał się z kolegami z drużyny. Nie da się z gówna zrobić czekolady. W tym ustawieniu Wisła nie będzie strzelać dużo bramek.
|
Chciałem tylko przypomnieć, że to nie Władca Pierścieni i trener Maaskant nie jest Gandalfem Białym. Potrzebujemy czasu i przede wszystkim kilku wartościowych zawodników, żeby zacząć grać zdecydowanie lepiej. Przynajmniej do zimy wiele w obrazie gry się raczej nie zmieni. Słabe momenty będą przeplatały się z lepszymi i jeszcze wiele nerwów stracimy. Myślałem, ze wszyscy już zdali sobie z tego sprawę, a tu... po każdym meczu to samo.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
zaryzykuje stwierdzenie ze... Paweł Brożek jest w niezłej formie. Seryjnie. Jak dostał piłke gdzies w srodku pola to ładnie pociagnął, dobre kiwki pod polem karnym i wykladanie na strzał... on poprostu nie ma z kim grac a raczej nie ma mu kto podawac. Jedną świece puścił od Zurawia ale to bylo bardzo silne podanie i po dwóch kozłach. Strzel se z takiej piłki.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
tak dla schłodzenia głów w ubiegłym roku w Bełchatowie dostaliśmy w dupę (Nowak w 2 minucie) i jeszcze jedno Biała gwiazda przerwała świetną passę bełchatowian sześciu zwycięstw z rzędu na własnym stadionie.
|
Cytat:
Podziwiam Boguskiego, że podszedł do karnego - po ostatnich okresie wieszania psów na nim .... pomyłka mogła go wiele kosztować. Jedynym kto mógłby strzelać karnego był jeszcze Cleber. no bo kto ? Żurawski , Małecki ? Już naprawdę nie masz się czego czepiać ?? |
Cytat:
No nie byłoby bo Żuraw zostałby sprzedany, a Boukhari grający w Ajaxie Amsterdam nie zostałby wykupiony przez Wisłę za 5 mln euro i to na bidę. I koło się zamyka :-) |
Przez pierwsze 45 minut ciężko to było nazwać meczem. W następnej kolejce możemy mieć problemy ze środkiem obrony; na pewno nie zagra Cleber, a szanowna komisja zaraz może nam zawiesić Chaveza, za bezmyślny (i brutalny) faul na Kuświku. Boukhari musi poćwiczyć strzały na bramkę, bo coś mu to nie wychodzi (podobną sytuację, jak dzisiaj w 51 minucie miał tydzień temu z Koroną).
Z pozytywów - nieźle wypadł w debiucie Branco. Zagrał poprawnie w obronie i całkiem nieźle podłączał się do akcji ofensywnych. Generalnie rzecz ujmując - zagraliśmy dużo słabiej niż w dwóch poprzednich meczach. Punkt zawdzięczamy bezmyślności Barana (albo cwaniactwu Brożka, jak kto woli :P). |
Cytat:
|
Cytat:
Kirm, Łobo i Jirsak powinni odejść. Nie są zawodnikami o jakich nam chodzi. |
troche dużo tych 30-latków w Wiśle (Boukhari,Żuraw,Sobol,Branco,Cleber).Czas postawic na młodych (Leszczak,Burliga,Czekaj)
|
Cytat:
A na poważnie - nie ma kto biegać (Boukhari, Żurawski) tylko się mądrze ustawiają. Za dużo "generałów" od kierowania grą a za mało szeregowych do biegania (Małecki, Brożek, Kirm) stąd tak statyczna gra. No ale niektórym się to podoba. Mnie nie, bo na stojąco to i Barcelona nie wygrywa. (Albo gra Boukhari albo Żurawski a nie dwóch powolnych "strategosów") ! |
Cytat:
|
Cytat:
Uważam, że w nastepnym meczu powinno tak to wyglądać: Pawełek - Cikos, Branco, Bunoza, Paljić - Boukhari, Sobol, Wilk, Piotr Brożek - Boguski, Paweł Brożek. A zmiany? Na 100% Małecki (dużo lepiej sie prezentuje, gdy wchodzi jako 'joker'). Dlaczego? 1) Więcej Polaków (6) 2) 4-4-2 jest stylem którym jednak najlepiej sie anm zawsze gralo 3) Kontuzje Riosa, Kirma i kartki Clebera, oraz hmm człowiek chaos - Chavez I nauczcie ich: - strzelać z dystansu - wykonywać stałe fragmenty gry - robić "trójkąty" na skrzydłach PS: Kto jeszcze miał taki gigantyczny stres, gdy zobaczył, że Boguś bedzie wykonywać karnego? :-p |
Domorośli trenerzy ciąg dalszy. Co wam odwaliło z tym podawaniem składu ? Od tego jest inny temat.
Albo piszcie...przynajmniej jest się z czego pośmiać czasem. |
Cytat:
|
http://www.weszlo.com/news/5628
tez jakos odniosłem wrażenie, że w głowach zawodników wciaż pokutują myśli w stylu: my jesteśmy wielka Wisła nam sie należy, wygramy grając na pół gwizdka Swoja droga po takiej passie 3 meczów moznaby sie zastanawiac czy w interesie wszystkich jest zwyciestwo ale watpie ze byliby w stanie sie dogadac nawet na granie na zwolnienie trenera |
Cytat:
Ofensywny styl: rozumiem grać 4-4-2 bo taki nam najbardziej odpowiada no ale nie 2 def. pomocnikami. Cikos - bardzo przeciętnie ostatnio gra Branco - Pierwszy mecz i dość dobre wrażenie Bunoza - myślę, że dzisiaj to on zamiast Clebera powinien grać Paljic - niby ofensywny pomocnik a lepszy z niego lewy obrońca niż z "Pietii" Boukhari - nie grał prawie nic dzisiaj.... co prawda znakomite dogranie do Brożka przy karnym. Sobol - dzis dość pozytywnie ale ogólnie to bez formy ostatnio Wilk - dzisiaj przeciętnie ale myślę ze i tak jest w lepszej formie niż Sobol Pietia - hmmm dzisiaj nie grał nie wiem jak bedzie po kontuzji ale myślę ze powinno być więcej polaków w składzie Boguski - moze ta bramka dzisiaj doda mu troche pewności siebie? zobaczymy Brozio - kilka razy ładnie sie pokazał ale no nic dodac nic ująć... nie wyróżnia się jak w sezonach gdzie zdobywał korone króla strzelców. Żuraw - uważam go za legende klubu (żywą i nadal grającą) ale sorry gość jest bez forym... wypad na ławeczke. Szkoda Kontuzji Riosa i nie wiadomo wlasnie co znim. Oby Kiro wrócił... moze wkoncu czas dać Jirsakowi pograć? a moze Garguła odzyska dobrą dyspozycje? Na pewno powinien grać Mały robi dużo zamieszania... tylko wpoić mu do tego jego móżdżku żeby nie patrzył tylko i wyłącznie na piłke biegnąc w stronę bramki. Niech czasem podniesie głowe i niech nie śle takich balonów w pole karne... moze dla niego lepszy by był napad? ogólnie moja jedenastka: Pawełek (mimo nienajlepszej gry to Jovanić przeraża popełnianymi błędami z koroną) - Branco, Bunoza, Chavez (dosc pozytywny wystep, nie ustrzegł sie bledow), Paljic- Kirm (jesli sie wyleczy), Wilk, Jirsak, Boukhari/ Rios (w zaleznosci co z ta kontuzja) - Małecki, Boguski/Brożek |
Cytat:
Cytat:
|
Pooceniam 1-5
Mariusz Pawełek 2 - dobrze byłoby gdyby nie poważny błąd przy utracie bramki (złe ustawienie) Erik Czikosz 3,5 - chyba się nie znam na piłce bo wydaje mi się że oprócz 1 dośrodkowania zagrał poprawnie Serge Branco 3,5 - nieźle , Osman Chavez - 2 - pomyłka !! współwinny bramki, zasłużył na czerwień, Cleber- 3,5 - jakoś nie pamiętam większych wpadek Dragan Paljić - 4 - jeden z lepszych w tej szarzyźnie Cezary Wilk - 4 - dobry w w odbiorze dzisiaj gorzej z grą do przodu Rafał Boguski 3,5 - moim zdaniem ma dużą odporność i dobrze strzelił karnego jak na swoje 15 minut i tak zrobił pozytywniejsze wrażenie niż ostatnio, Radosław Sobolewski - 3,5 - bez błysku Andres Rios - 3 - no nie szło mu dzisiaj Patryk Małecki - 2,5 - za egoizm powinien dostać w tyłek , Maciej Żurawski - 2 - statyczne granie przy obrońcach nie przyniesie korzyści Wiśle Nourdin Boukhari - 3 - umie się ustawić, zagrać gdzie trzeba ... ale strzały to jakieś słabawe ma ... Paweł Brożek - 4 - wraca do formy ale jeszcze brakuje Ogólnie: kiepska pierwsza połowa - Wisła nie potrafi grać ataku pozycyjnego - Moim zdaniem za Sobola powinien grać Rado, Boguski lub Garguła, na stoper niech wraca Bunoza (za Chaveza) |
Cytat:
Cytat:
Chyba że mówisz o nadwadze - ale tu nie widzę aby Boukhari odbiegał od średniej krajowej prezentowanej przez Matusiaka czy Chinyamę. Ot, taka polska specjalność, zawodnik ofensywny ze zwinnością czołgu. |
Subiektywne oceny (1-10) :
Pawełek : 6 - do utraty bramki wydawał się pewny . Jednak bramka idzie pośrednio na konto Clebera , Chaveza i jego . Poza tym bez zastrzeżeń , robił co do niego należało . Cikos : 1 - nie wiem co on robił na boisku , dobrze że to tylko wypożyczenie Cleber : 2 - przykro ogląda sie grę tak dobrego zawodnika , wydaje sie że sam spodziewal sie takich wystepów i dobrze że planuje emeryture Chavez : 3 - miał lepsze interwencje niż jego partner , przypomina mi Choto z Legii tyle że musi sie ograc w naszej lidze . Przeczuwam że komisja ligi zawiesi go na jakieś 2 mecze . Paljic : 3 - słaby mecz , nic nie dawał ofensywie , a defensywnie nie zawsze nadażał Rios : 3 - nie wiem co to za kontuzja , ale jeśli rzeczywiście jest na rzeczy to coś go rozgrzesza za tak słabą gre Sobolewski : 6 - jeden z niewielu którzy walczyli w tym meczu Wilk : 5 - przeciętny występ Boukhari : 4 - zrobił akcje bramkową , ale poza tym mógł mieć lepiej ustawiony celownik , dał się prosto ogrywać bełchatowianom Żurawski : 2 - kolejny słaby występ.. który to już Paweł Brożek : 6 - bez bramki , ale jego gra nie była zła w tym meczu , nieźle radził sobie na skrzydle fajnie dogrywajac piłke , niestety dwa razy Boukhari tego nie wykorzystał Małecki : 5 - robi szum jednak nic w tym meczu z tego nie wynikało Branco : 5 - ciężko ocenić , ale jest nadzieja że będzie lepszy od Cikosza Pierwsza połowa to był dramat , druga daje nadzieję , natomiast ciągle nie można odżałować rozpieprzenia naszej defensywny w drobny mak |
Moje subiektywne oceny.
Wszyscy 2, Paweł Brożek 3. Minister zdrowia ostrzega: Całowanie piłkarzy po siurkach po każdym zjebanym meczu, kończy się minimalizmem i .......eniem kibiców przez samozwańcze gwiazdki. |
Im się dzisiaj po prostu nie chciało grac... brakuje zadziorności, brak piany na zębach...
|
Cytat:
Ci, którzy naszym piłkarzom dali ocenę większą niż 3, powinni jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą. Szczególnie dzisiejszy mecz polecam wszystkim tym, którzy na przekór rzeczywistości dalej uważają, że mamy świetny skład, a Markus, Wolfy czy ja pitolimy głupoty i jesteśmy pesymistami. Nicków nie będę wymieniał, bo nie lubię kopać leżącego i satysfakcji mi to nie sprawia. |
Cytat:
|
Cytat:
i tak mnie zastanawia czemu w tej lidze jest tyle walki a tak mało gry mam jakieś dziwne przekonanie że gdyby Wisła dzis zagrała w Krakowie z jakimś europejskim średniakiem to obejrzelibyśmy trochę piłki a nie kolejny raz taka kopaninę 10 graczy na 3 metrach kwadratowych zagraliśmy kiedykolwiek w Bełchatowie fajny mecz? PS ogólnie przyzwyczaiłem sie do takiej gry kiedyś to przynajmniej 2-3 mecze na runde były dobre a teraz od 3-4 lat nie pamietam , moze z Amica za Petrescu i Legia za OKuki (?) |
Cytat:
Broń Bożę nie usprawiedliwiam naszych piłkarzyków w tym meczu. Gdyby grali "na pełnej" jak MY kibice dopingujemy przez całe 90 minut, bez względu na wynik, to gwarantuje nam "majstra". |
Czy zagraliśmy kiedykolwiek w Bełchatowie fajny mecz?? dobre pytanie...
Tak było to w 2007 r kiedy wygraliśmy 2 : 1 , bramki strzelali wtedy Paulista i Dudka.Ale wtedy jak pamiętamy był to najgorszy nasz sezon od czasów objęcia Wisłę przez Cupiała. To niefortunne 8 miejsce. Co do dzisiejszego meczu to uważam tak jak większość , bardzo słaba pierwsza połowa , trochę lepsza druga i w konsekwencji bramka i jak to już się u nas staje tradycją znów niewykorzystane dogodne okazje. Boję się , że upragnione mistrzostwo zaczyna się od nas powoli oddalać... |
Cytat:
Jakie mistrzostwo? W tym sezonie? Tu się trzeba modlić, żebyśmy do pucharów się załapali, choć i to jest mało realne. Kiepski trener i kupa szrotu na boisku. To niestety nie wróży nic dobrego. |
Cytat:
(Rios faktycznie wyjątkowo słabiutko dzisiaj) |
Cytat:
|
Cytat:
Tak - gra dzisiaj była momentami żenująca ... Ale co jest konstruktywnego w pisaniu że wszystko jest źle ? Remisujemy na wyjeździe z drużyną która wygrała u siebie 6 ostatnich meczów i była wyżej w tabeli. Kto się spodziewał wygranej ? Widzisz willow jakieś wyjście z tej aktualnej tragedii ? |
Niestety, ale w tym meczu zabrakło ambicji - ruchliwości i agresji.
W każdym meczu rywale nas gniotą ostrym pressingiem, nie wiem czy zauważyliście, ale podczas rozgrywania akcji po przekroczeniu połowy do naszego zawodnika doskakuje 2-3 zawodników i strata bądź wymuszony błąd. Wisła przyjmuje przeciwnika z otwartymi ramionami, żadnego pressingu, żadnej agresji w odbiorze. Prosta sytuacja - wyrzut z autu- widać jak na dłoni, że oni stoją, myślałem, że to się zmieni i będą przynajmniej zasuwać jak umiejętności są marne. Więcej ruchu!!! |
Cytat:
|
Powiedzcie mi jedno jak można z meczu na mecz grać taką padakę ? W Białymstoku podobało mi się to, że w końcu próbują grać piłką, konstruować akcje. W meczu z GKS powrócił stary styl piła w przód i heja :/ miałem już powoli nadzieję nigdy więcej tego nie zobaczyć jednak bardzo się przeliczyłem ale to niepierwszy raz chyba
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl