![]() |
Cytat:
|
Kraków-Bielany stan na 10:30-> 919 cm, o 10:00 było 922. Czernichów jest niestety aktualizowany co godzinę.
|
spoko dzięki za info. widać że woda opada, poza tym tak jak pisałem wcześniej Wisła w Wołowicach jest dużo mniejsza niż w '97, jednak pozostałe rzeczki i rowy melioracyjne które wpadają do Wisły a są obecnie zblokowane, mają dużo wyższy stan niż w powodzi stulecia. Wisla nie zagraża bezpośrednio, natomiast te małe strumyki tak, zalewają wszystko co znajduje się w ich pobliżu...
|
Mały wyciek wg Prezydenta Majchrowskiego http://polskalokalna.pl/raport/polud...uze,1265329,10
Szwagier mieszkający w TBSach na Nowohuckiej na wysokim parterze zaczął wynosić sprzęt piętro wyżej. Garaż do 2/3 wysokości zalany Zdjęcia sprzed kilkudziesięciu minut, mówi, że woda rośnie w oczach |
|
Radio Kraków przed chwilą podało, (podobno informacja nieoficjalna) że wału przy zakolu nie da się naprawić i umacniają, żeby bardziej nie puścił :|
|
Cytat:
|
no teraz to już wiem... dzowniłem do domu. wał przecieka w dwóch miejscach. Wołowice - Wyspa i Wołowice - Grotowa, straż prosi wszystkich o pomoc w ładowaniu piasku do worków. sytuacja jest ciężka, poza tym ludzie są w panice bo ktoś podał informacje że mają wały wysadzać... choć podobno to nieprawda. jednak teraz to już nie wiadomo...
|
Srzyzowanie Saskiej z Nowohucka k/Tandety
http://polskalokalna.pl/raport/polud...duze,1265321,1 |
Radio Kraków podało, że chętni do pomocy proszeni są o zjawienie się (najlepiej z rękawicami i łopatami ) przy ul. Wioślarskiej. Z tego co wcześniej słyszałem, brakuje ludzi, żeby próbować załatać ten pękający wał.
Proszone są również osoby chcące zatrzymać u siebie na kilka dni zwierzaki ze schroniska na ul. Rybnej |
Da się z Powstanców Wielkopolskich skrecic w Klimeckiego i na Kotlarski, czy raczej przez Zabłocie się próbować na Klimeckiego dostać ?
|
|
Cytat:
Przez zablocie tez mozesz miec problem bo Potrowa jest zamknieta a wyjazdy z dekerta jest tylko w prawo na kotlarski. Ale nie chce Cie wprowadzac w blad bo mogli przy takiej sytuacji cos tam pozmieniac. |
a nie wiecie może jak wygląda sprawa na a4, na odcinku z Krakowa d o Katowic? Siostra leci dzisiaj z pyrzowic i nie wiem czy sie tam dostanie. z góry dzieki.
|
Nie lepiej jechać na Olkusz? Potem w Dąbrowie G. w prawo i dalej prosta droga.
|
Cytat:
jechałem wczoraj a4 do Katowic i żadnych problemów po drodze nie było oprócz tradycyjnie dwóch remontów |
Cytat:
Tak, że ja bym generalnie sugerował jechać jakimś objazdem. EDIT: U mnie pod blokiem. http://www.youtube.com/watch?v=oIKASHgXKG4 W pyte. |
11:55. Zgodnie z decyzja policji wprowadzono ograniczenia w ruchu na Moście Wandy, ruch na nim odbywa sie tylko w kierunku Huty. Ograniczenia zostały wprowadzone w związku z bardzo dużym natężeniem ruchu.
|
Orientuję się ktoś jak wygląda sytuacja z mostem grunwaldzkim ?Będzie on normalnie czynny,czy są jakieś info zę go zamkną ?
Ruczaj być może troche zalało,ale od strony jednostki wojskowej Pychowice,Tyniec tamte obszary. |
Cytat:
e: juz mam |
Cytat:
|
Cytat:
|
U mnie zaczyna sie robić bardzo nieciekawie. Na osiedle Lipska wlewa się woda, przechodząca przez Lasówke, do tego w każdej chwili mogą puścić wały przy Myśliwskiej... nie ma żadnych służb, wojska, policji czy straży. Przywieźli tylko troche piasku i tyle było ich widać. Mosty dookoła pozamykane... ehh... takiego czegoś sie nie spodziewałem.
fotka http://img576.imageshack.us/img576/1906/zdjcia00035.jpg |
Wie ktoś jak wygląda sytuacja w miejscowości Brzegi? Wczoraj tam jechałem i woda wdzierała się prawie na ulice.
|
widok live na most debnicki http://www.krakow.pl/mktv/mostdebnicki
|
Ma ktoś może zdjęcie pękniętego wału koło Łęgu?
|
Mam nadzieję, że to to
http://polskalokalna.pl/raport/polud...duze,1265321,1 |
Na stacji w Bielanach rzeka spadła poniżej 9 metrów. Więc jest nadzieja że najgorsze już za nami.
Choć woda jeszcze długo będzie i żeby tylko te wały nie pękały... |
w Wołowicach i Jeziorzanach w niektórych miejscach to tragicznie wygląda... http://www.rmf24.pl/zdjecie,iId,181508,iAId,10939
|
Myślę, że te pomiary są mniejsze przez to, że pękł wał i ogrom wody wylał się na miasto. Zobaczymy co będzie dalej. Jeżeli pęknie wał przy moście zwierzynieckiem, będę odcięty od Krakowa...
|
http://polskalokalna.pl/raport/polud...duze,1265329,5
http://polskalokalna.pl/raport/polud...duze,1265321,1 ja pierdziele - przecież tam jest prawie metr wody ... "Majchrowski - Kraków jest bezpieczny" ... fuck |
Wie ktoś czy ulica Gromadzka jest zalana?
Dzięki wielkie swirson miałem tam samochód i się o niego trochę martwiłem |
Przed chwilą w Radiu Kraków nic nie mówili o ulicy Gromadzkiej, także myślę, że jest przejezdna.
|
|
Cytat:
|
wie ktoś jak wygląda sytuacja w przegorzałach ?
|
Cytat:
http://www.traxelektronik.pl/pogoda/...hst.php?ns=737 |
wie może ktoś coś o niepolomicach, chodzi o most Kraków-Niepołomice, jak tam sytuacja z wałem ?
|
http://polskalokalna.pl/raport/polud...duze,1265495,5
Brat Wiślak z Sandomierza? Sorry za OT. EDIT: Fakt, wujek Google nie gryzie. |
SKWK organizuje akcję pomocy dla powodzian.
W związku z coraz bardziej pogarszającą się sytuacją powodziową Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków organizuje zbiórkę pieniędzy i odzieży na rzecz poszkodowanych. Akcja zbierania datków oraz ubrań odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 22 maja, w godzinach od 11 do 16 w restauracji „U Wiślaków”. Jako kibice nie raz i nie dwa pokazywaliśmy, iż krzywda ludzka nie jest nam obojętna. Udowodnijmy po raz kolejny, że potrafimy pomóc i być solidarni z tymi, dla których żywioł nie okazał się być łaskawy. Sobota, 22 maja, od 11 do 16. Wszyscy „U Wiślaków”! Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl