Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Mundial 2010 w RPA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6716)

Witoldon 12.06.2010 17:52

Nie rozumiem fenomenu Higuaina, jak piłkarz regularnie pudłujący w prostych sytuacjach może miec tak niepodważalną pozycję w klubie i reprezentacji. Od Nigerii spodziewałem się trochę więcej, przynajmniej jednej bramki, ale pokazali, że w piłkę grac potrafią.
Teraz czas na twardy, szybki futbol bez murarki z którejkolwiek strony.

kubawislak 12.06.2010 17:53

No i Kalu Uche nam sie przypomniał, nawet mu zapomniałem już to w jaki sposób odszedł i trochę żal mi było że mu to nie wpadło.:P

For_FuN_ 12.06.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 912921)
Gościu strzela w lidze hiszpańskiej 27 bramek i Ty mówisz, że jest najsłabszym napastnikiem Argentyny?

Z tego wynika, że zdanie na temat Gonzalo wyrobiłeś sobie na podstawie jednego obejrzanego meczu.:)

Ogladalem z 10 spotkan w tym sezonie, w ktorych wystepowal i jakos mnie nie zachwycil. Strzela te bramki w Real'u, ale przy takich partnerach trudno sie dziwic...i tak, jak ktos pisal, nic mu nie wychodzi kiedy naprzeciwko siebie ma klasowych obroncow. Do Milito bardzo, bardzo mu daleko.

iiYama 12.06.2010 18:19

To ja jeszcze słówko o Tevezie. Nie macie wrażenia że zagrał jakoś topornie, bez błysku i fantazji? Ogólnie widzę tu sporo krytyki pod kątem Argentyny, a może nasze wymagania i wyobrażenia są zbyt wygórowane?

MCX 12.06.2010 18:22

Green - Johnson, Terry, King, A. Cole - Lennon, Gerrard, Lampard, Milner - Heskey, Rooney

Niespodzianka w bramce Anglików.

Ogryzek 12.06.2010 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 912946)
To ja jeszcze słówko o Tevezie. Nie macie wrażenia że zagrał jakoś topornie, bez błysku i fantazji? Ogólnie widzę tu sporo krytyki pod kątem Argentyny, a może nasze wymagania i wyobrażenia są zbyt wygórowane?

Ja uważam że mieli wygrać i wygrali. Jeśli liczą na cokolwiek, to z grupy powinni wyjść niskim nakładem sił. Jak Francja 4 lata temu. Nic więcej nie powinni pokazywać.
Natomiast teraz to tylko Higuain i Messi mieli problem ze skutecznością.

Prawdziwą siłę Argentyny ocenimy po 1 meczu po wyjściu z grupy.

(Holandia na Euro wymiatała, apotem..... padła) A to turniej jest 30 dniowy przecież.

AS82 12.06.2010 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 912948)
Green - Johnson, Terry, King, A. Cole - Lennon, Gerrard, Lampard, Milner - Heskey, Rooney

Niespodzianka w bramce Anglików.

Heskey ? Mysle ze mogli znalezc lepszego napastnika

laurence 12.06.2010 18:41

a ja tam uważam, że Higuain jest niedocenianym napastnikiem i w kolejnych meczach udowodni swoją wartość. Dodam jeszcze, że nie przemawia do mnie argument o tym, że strzela dużo bramek jak ma za plecami C.Ronaldo i Kakę. Zlatan w Barcy miał (jak grał) lepsze wsparcie i tylu bramek strzelić nie potrafił.

Zobaczymy jak Higuain zagra w kolejnym meczu (o ile zagra).

For_FuN_ 12.06.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 912948)
Green - Johnson, Terry, King, A. Cole - Lennon, Gerrard, Lampard, Milner - Heskey, Rooney

Niespodzianka w bramce Anglików.

Brakuje defensywnego pomocnika i klasowych skrzydlowych. Czemu nie gra Cole?? Heskey, to jakies jaja :D. USA bedzie gora ;).

Ogryzek 12.06.2010 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 912958)
Heskey ? Mysle ze mogli znalezc lepszego napastnika

A mają?

W lidze angielskiej grają sami cudzoziemcy. Poza kilkoma klubami w 11 jest góra 1-3 Anglików. Pomijam kuriozum Arsenalu z 1 Anglikiem:)
(AV i Tottenham - tu jeszcze jest przewaga Anglików w 11)

Nie mają z czego wybierać. Taka prawda.

WISŁAZWE 12.06.2010 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 912922)
Ale też jest taka opinia o Higuainie w tej samej Hiszpanii że gość strzela dużo bramek słabym zespołom a w ważnych meczach się spala.

W meczu z Lyonem zmarnował jak dziś z 5 setek i Real odpadł. W meczu z Barcą nie było lepiej...

To opinia dziennikarzy hiszpańskich:)


Dokłądnie może i strzelił 27 bramek, ale z mocniejszymi zespołami marnował sytuację za sytuacją ot taki zawodnik.

Dla mnie było do zmiany po 45 minutach, choć powiem, że Maradona ma trochę ból głowy przy ustalaniu składu w szczególności linii ataku:
Carlos Tevez - podstawowy zawodnik MC
Sergio Aguero - zdobywca LE
Lionel Messi - klasa sam w sobie
Gonzago Higuain - podstawowy snajper Realu Madryt
Diego Milito - LM, PW, Mistrzostwo Włoch

Konkurencja naprawdę duża,jest w czym wybierać wystarczy spojrzeć że na ławce siedzą zdobywca LM I LE. Dziwię się jednak trochę że stawia na Higuaina ja osobiście wolałbym zobaczyć Milito lub Aguero. Jak dla mnie pierwszą bramkę to Higuain strzeli dopiero z Grecją.

Podoba mi się postawa Maradony, widać że żyje z drużyną, ciągle lata koło linii boiska, dyskutuje przypomina trochę Mourinho, zdejmuje presję z piłkarzy, większą uwagę media poświęcają ''Boskiemu Diego".


Nigeria może mówić o dużym szczęściu, bo dzięki niesamowitemu Enyeam'ie( długo miejsca w Hapoelu nie zagrzeje) nie przegrywała wyżej co pozwoliło jej trochę w końcówce postraszyć Argentynę. Po pierwszych fragmentach spodziewałem się pogromu Nigerii, a tu tylko 1-0.

Liczę, że w meczu Anglia- USA padnie więcej bramek :)

qchar90 12.06.2010 18:56

ja myslalem ze zamiast Heskey zagra Defoe, mial bardzo dobry sezon w Tottenhamie,
Heskey nie zawsze gral w Aston Villi

WISŁAZWE 12.06.2010 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 912948)
Green - Johnson, Terry, King, A. Cole - Lennon, Gerrard, Lampard, Milner - Heskey, Rooney

Niespodzianka w bramce Anglików.


Czemu niespodzianka ??
Robert Green i David James bronili w el. MŚ widać Green lepiej się prezentuje, zresztą w skarbie kibica Green też jest typowany do pierwszej 11.

Niespodzianką przynajmniej dla mnie nie jest też wystawienie w 11 , Heskey wysoki napastnik 188 cm, przy wysokich stoperach USA - będzie miał za zadanie zgrywania piłek do Rooney'a. Za pewne Crouch jest w gorszej formie niż Heskey i dlatego Capello postawił na niego.


edit: James - lekki uraz już wiem czemu nie zagra :)

jurukuru 12.06.2010 19:35

Jeeeeeest :) Gerrard

iiYama 12.06.2010 19:42

Angole jednak harpagany są, zwróciliście uwagę na powtórki bramki Gerrarda? Po oddaniu strzału dostał korkami w kostkę/stopę, potem kolano mu wślizgiem kość zablokował a ten nic sobie z tego nie zrobił.

Robocop :)

qchar90 12.06.2010 20:12

no i wyszlo ze Anglicy to bramkarza nie maja ;/

w0lno. 12.06.2010 20:12

Bez bramkarza nie da się wygrać mistrzostw...

3żyk 12.06.2010 20:26

Nie potrafię zrozumieć czemu, zamiast znakomitego ostatnio Joe Harta, Capello stawia na Greena, który dobry sezon to owszem miał, ale 2008/2009, a ten ostatni był właśnie dla niego pełen wpadek pokroju tej dzisiejszej.

Kibic_1906 12.06.2010 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 912984)
Bez bramkarza nie da się wygrać mistrzostw...

Ligi również :-P Jak dla mnie powinien zejść Lennon - słaby coś jest dzisiaj.Wpuściłbym Defoe. Szkoda że nie pokazują rezerwowych na planaszach przed meczem :/

WISŁAZWE 12.06.2010 20:35

I jest Radio TVP1 :D

Żeby tego było mało, to jeszcze w pierwszej połowie przez te trąbkach( orkiestra jakaś czy jak) czułem się jakbym oglądał Groclin, do tego melodyjka bodaj z piosenki Watch out :)

WISŁAZWE 12.06.2010 21:09

Anglicy biją głową w mur i jeszcze te przerwy w transmisji masakra. Nie ciekawie śmierdzi remisem.

P.S link powyżej SPAM nie wchodzić :)

harthausen 12.06.2010 21:13

ależ Anglicy piach grają. No bez jaj, kto jak kto.
Musi być jakiś porządek na świecie, Anglicy tłuką resztę, my tłuczemy Polskę, chłop tłucze babę. Bez tego anarchia i chaos.

Cała nadzieja w Crouchu :D

Kris54 12.06.2010 21:20

no to pooglądane ....

63.5 Kg 12.06.2010 21:29

Bardzo fajny wynik.
Ciesze sie z te cieniasy nie wygraly ...:foch:

Ogryzek 12.06.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 913009)
Bardzo fajny wynik.
Ciesze sie z te cieniasy nie wygraly ...:foch:

Mówisz o USA? :D

saklak1906 12.06.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 913004)
ależ Anglicy piach grają. No bez jaj, kto jak kto.
Musi być jakiś porządek na świecie, Anglicy tłuką resztę, my tłuczemy Polskę, chłop tłucze babę. Bez tego anarchia i chaos.

Cała nadzieja w Crouchu :D

To bylo do przewidzenia, maja gwiazdy ale nie majka teamu. Runey nie istnial tak jak mowilem. Prezd meczem na mojej ulicy byly spiewy i rados a jest bloga cisza i mi to pasuje, im sie wydawalo ze sa najlepsi na swiecie a tak nie jest.

63.5 Kg 12.06.2010 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 913011)
Mówisz o USA? :D

Nie ,mowie o Anglikach ,bo widze ze na forum powstal kult tych cieniasow:foch:

WISŁAZWE 12.06.2010 21:33

W moim odczuciu słaby mecz, w szczególności w 2 połowie Anglicy bili głową w mur i nic z tego więcej się spodziewałem po tym zespole a tu takie nie miłe zaskoczenie.

Jaroo1 12.06.2010 21:36

Ja mam nadzieje ze Mundial wygra ktos z trojki Hiszpania, Argentyna, Brazylia oraz trzymam kciuki za WKS. To sa druzyny ktore graja piekna pilke dla oka, ktore nie graja w pilke bo to ich praca tylko graja w nia bo to ich milosc i pasja.

Kosa93 12.06.2010 21:44

Greena do Wisły! Następca Pawełka :D

harthausen 12.06.2010 21:45

ja bym powiedział tak: (kolejność dowolna) - Anglia, Brazylia, Argentyna, Hiszpania, Szwaby, Holandia, no, jeszcze Portugalia.
Byle nie żabojady i makaroniarze :)

jurukuru 12.06.2010 21:47

A ja obstawiałbym finał Niemcy- Hiszpania lub Brazylia- Hiszpania :-)

Mario Nh 12.06.2010 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 912992)
I jest Radio TVP1 :D

Żeby tego było mało, to jeszcze w pierwszej połowie przez te trąbkach( orkiestra jakaś czy jak) czułem się jakbym oglądał Groclin, do tego melodyjka bodaj z piosenki Watch out :)

Pierwszy raz Anglię oglądasz? :) Odkąd sięgam pamięcią wstecz zawsze grali na trybunach i akurat w tym jedynym wyjątku mi się to podoba.
A bramkarza to już zostawcie w spokoju, owszem błąd fatalny ale każdemu się może zdarzyć. Niektórzy pewnie pierwszy raz go widzieli w życiu a już porównują do Pawełka. Żałosne.

Ogryzek 12.06.2010 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 913018)
Ja mam nadzieje ze Mundial wygra ktos z trojki Hiszpania, Argentyna, Brazylia oraz trzymam kciuki za WKS. To sa druzyny ktore graja piekna pilke dla oka, ktore nie graja w pilke bo to ich praca tylko graja w nia bo to ich milosc i pasja.

Co za bełkot....

To że ktoś "brzydko" gra nie znaczy że nie jest pasjonatem futbolu... po prostu jest może mniej utalentowany?
I odwrotnie, może Argentynę nie cieszy futbol bardziej od Anglii czy USA tylko mają więcej talentu do piłki? (A łasi na kasę są pewnie tak samo jak inni)

I taki "leszcz" jak Ty myśli - tak Messi i Higuain to pewnie gra za darmo bo to ich miłość i pasja a Rooney myśli tyko o kasie a Terry żeby puknąć kolejną żonę kolegi:D

JAR0 12.06.2010 21:50

Nie wiem czy tylko mi się zdawało ale w studiu młody Szczęsny mówił więcej mądrych rzeczy niż expert Jurek.

Kosa93 12.06.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 913027)
Pierwszy raz Anglię oglądasz? :) Odkąd sięgam pamięcią wstecz zawsze grali na trybunach i akurat w tym jedynym wyjątku mi się to podoba.
A bramkarza to już zostawcie w spokoju, owszem błąd fatalny ale każdemu się może zdarzyć. Niektórzy pewnie pierwszy raz go widzieli w życiu a już porównują do Pawełka. Żałosne.

Poczucia humoru to Ty nie masz żadnego ;]

Jaroo1 12.06.2010 22:05

Cytat:

To że ktoś "brzydko" gra nie znaczy że nie jest pasjonatem futbolu... po prostu jest może mniej utalentowany?
I odwrotnie, może Argentynę nie cieszy futbol bardziej od Anglii czy USA tylko mają więcej talentu do piłki? (A łasi na kasę są pewnie tak samo jak inni)

I taki "leszcz" jak Ty myśli - tak Messi i Higuain to pewnie gra za darmo bo to ich miłość i pasja a Rooney myśli tyko o kasie a Terry żeby puknąć kolejną żonę kolegi:D
Co za bełkot :O

Uran235 12.06.2010 22:18

Póki co te mistrzostwa stoją na strasznie słabym poziomie. Wiele drużyn bardziej skupia się na defensywie niż na ofensywie, a potentaci nie potrafią znaleźć na to recepty. W efekcie mamy mało sytuacji podbramkowych, mało strzałów i mało bramek. W ogóle akcje śa prowadzone w żółwim tempie, gdyby nie fakt, że wszystkie drużyny prezentują się kiepsko motorycznie, myślałbym, że to wina przygotowań. Takto myślę, że wiele ekip jeszcze się nie zaaklimatyzowało, a biorąc pod uwagę, że będą grali mecze na różnych wysokościach w różnych miejscach o bardzo różnych porach, większość ekip pewnie nie zdąży złapać rytmu. Do tego gwiazdy minionego sezonu wyraźnie wyglądają na przemęczone. To mogą być mistrzostwa niespodzianek, choć nie dlatego, że ktoś okaże się zaskakująco dobry, tylko dlatego, że faworyci mogą zawieść.

Mario Nh 13.06.2010 06:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kosa93 (Post 913031)
Poczucia humoru to Ty nie masz żadnego ;]

Już mi się znudziła ta "Pawełkomania".
O 13:30 Kirm :)

Korea świętuje.

Maciuś 13.06.2010 06:39

Jak narazie MŚ nie maja zadnego klimatu, zbyt duzo jest przypadkowych druzyn ktore graja antyfutbol, az strach pomyslec co bedzie w 2016 kiedy UEFA rozszerzy liczbe uczestnikow ME do 24.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl