Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [2. kolejka] ZAGŁĘBIE Lubin - WISŁA Kraków, piątek 07.08.2009 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6115)

Karherop 08.08.2009 09:03

Subiektywne oceny pomeczowe (1-10):

Pawełek ( do 92 minuty ) - 8 - zadziwiająco solidny i spokojny , wyłapywał wszystkie dośrodkowania i mocne strzaly w kierunku bramki .

Pawełek - (93 minuta ) - 1 - jak zwykle przytrafia mu się babol " stadiony świata " który tylko przekonuje wszystkich kibiców że ( obecnie ) nie nadaje się na pierwszego bramkarza Wisły Kraków , nie dziwią mnie gromy Skorży w jego kierunku . Kazimierskiego już dawno powinni wyrzucić na bruk co zrobił z tym piłkarzem . Gdy jeszcze rywalizował z Dolhą przed 3 laty czy z czasów gry w Odrze nie przytrafialy mu sie takie byki .

Alvarez - 7 - bardzo dobry mecz w wykonaniu Urugwajczyka . Coraz pewniej czuje się na boisku i przekłada się to na coraz lepszą gre . Będziemy mieli z niego jeszcze bardzo dużo pożytku

Glowacki - 8 - nie do przejścia dla rywali , gdy trzeba było posiłkował się faulem ale na szczęście nie zarobił żółtej kartki . Jak zawsze nie schodzi poniżej pewnego poziomu . Leo gdzy ty masz oczy ?

Marcelo - 9 - Ma coś czego nie ma żaden inny obrońca w polskiej lidze - wygrywa każdą górną piłke , zawsze gdy jest w polu karnym rywala pachnie bramką , postrach napastrników jak i... obrońców . Oby pograł w Wiśle jak najdłużej bo z kazdym meczem jego wartość rośnie .

Piotr Brożek - 6 - plus za ważną asyste , ale zdecydowanie lepiej mogła by wyglądac jego współpraca z Kirmem . Za mało wyjść ofensywnych , stałe fragmenty gry to za mało .

Łobodziński - 7 - w jego grze jeszcze można wiele poprawić , ale wkoncu widać u niego taki 'błysk' jaki miał jeszcze za czasó gry w Lubinie . Wierzę że będzie to dla niego przełomowa runda .

Sobolewski - 7 - Solidny mecz , ale za dużo głupich faulów , szkoda tej żaółtej kartki . Mimo iż nie jest w najwyższej formie to i tak jest w środku pola dla wielu nie do przejścia .

Diaz - 6 - jak zawsze walczy , szarpie , próbuje niekonwencjonalnych zagrań , ale i jak zawsze zbiera głupia kartke i zdzarają mu się głupie straty . Podejrzewałem jego zmiane bo druga kartka wisiała w powietrzu .

Kirm - 6 - Nie ulega wątpliwości że wczoraj lewa flanka wyglądała gorzej niż ta prawa . Widać jeszcze duże braki w zgraniu z zespołem , ale myślę że to kwestia 2-3 tygodni . Zobaczymy jak podziała na niego mecz w kadrze .

Małecki - 9 - dwie bramki , czego chcieć więcej ? W tej chwili to on w największym stopniu ciągnie naszą gre i tylko udowadnia że nowy kontrakt już dawno mu się należy . Wciąż ma jeszcze duże możliosci rozwoju i oby w niedługim czasie wyrósł nam polski Franck Ribéry .

Paweł Brożek - 6 - niby dwie asysty , ale Brożek w formie wykorzystywał by sytuacje takie jaką mial np w 88 minucie . Przełamanie wkońcu nastąpi , kwestia tego czy to będzie już w następnym meczu ? Kto wie . Pomimo tego wnosi bardzo dużo do drużyny .

Zmiennicy :

Cantoro - 6 - dawno nie oglądałem jego gry w dłuższym wymiarze , ale w pewnym sensie zawsze wiadomo czego się po nim spodziewać . Występ poprawny , wnosił spokój w grze , ale jak zawsze też i ja spowalniał za co należy się minus . Możei warto go trzymać na ławce jeszcze przez najbliższy rok ( pół ? ) .

Ćwielong , Jirsak - grali za krótko by podlegać ocenie

+

ocena pracy sędziego - Dawid Piasecki - 1 - Totalnie beznadziejna , mnustwo niepotrzebnych kartek dla naszych piłkarzy , a gdy zawodnik gospodarzy co krok brutalnie kopie naszych piłkarzy to kończy się tylko na jednym żółtku . Jak to powiedział komentator w C+ " sędzia nie czuje meczu " Do tego sytuacja z zejściem Małeckiego . Facet chciał za wszelką cene zostać zapamiętany i zapamiętany zostanie .

Lysy 08.08.2009 09:06

@Karherop
To się kupy nie trzyma ;) Brożek który zaliczył dwie piękne asysty słabiej od Łobodzińskiego który poza głupimi stratami niczym się nie wyróżnił?

Tenzen 08.08.2009 09:07

Kirm na razie wpasował się tylko w poziom Levadii... Ale no, dajmy mu czas.

Pawełek. Zdarzy mu się fenomenalna parada ale znacznie częściej zdarzy mu się puścić straszną szmatę. Co w sumie daje mu ocenę poniżej średniej.
Kurcze przy każdym podaniu obrońcy do Pawełka widzę mecz z Lechią.

Ilie nie grał dawno meczu... Choć i tak postawiłbym na niego teraz.

Paweł Brożek. Gdyby nie te asysty...
Pepe na tym samym poziomie strzeleckiej niemocy co Brożek.
Małecki numerem jeden w Wiśle. Na C+ cały czas gadali o tym newsie z fucktu. No ale coś w tym jest. Dlaczego nie dostał jeszcze nowego kontraktu i zarabia (piłkarskie) grosze?

Co do tego spalonego.
Sędzia kierując się zasadą "złą decyzję naprawić jeszcze gorszą" odgwizdał spalonego gdy jakąś chwilę później Brożek wyszedł sam na sam.

Trzeba kupić porządnego sprawdzonego bramkarza a nie testować w nieskończoność "bo może kiedyś się uda zleźć super talent który przyjdzie za darmo i zgodzi się zarabiać grosze". Eh ta rada nadzorcza...

Wizard 08.08.2009 09:11

Kilka spostrzeżeń :)
Bramka Marcelo zdecydowanie ze spalonego, jednak sędzia liniowy nie miał najmniejszych szans tego wychwycić - bodajże 3 Wiślaków była ustawiona idealnie w linii i zasłoniła widok bocznemu. Główny patrzał w innym kierunku. Mieliśmy sporo szczęścia, ale samo wykonanie i pomysł - brawo!

Akcja Brożka z Małeckim palce lizać. Zagranie na poziomie europejskim.

Pawełek - chciałem napisać, że kolejny pewny mecz Pawełka (po superpucharze)... do 91 min. bez większych błędów, pewnie wyłapywał dośrodkowania, dobrze wybił groźną piłkę z boku, która zmierzała do bramki (choć swoją drogą, czemu nie krył krótkiego słupka? Ale ważne, że tym razem się udało). Babol w 92 min jednak bez komentarza... W najbliższym Pucharze Ekstraklasy niech szansę dostanie Cebanu, jeśli ją wykorzysta to przy obecnej formie Pawełka powinien zająć miejsce w pierwszej 11.

Kirm - czekamy na ten błysk, aż zaskoczy - ale widać, że pojedyncze zagrania ma na europejskim poziomie. Moim zdaniem nie odczuwamy braku Marka Zieńczuka :).

Alvarez - w poprzednich meczach troszkę niemrawy, ale w tym pokazał się z bardzo dobrej strony. Niezły w defensywie, bardzo ofensywne wejścia pod bramkę przeciwnika. Tak musi grać boczny obrońca, a wierzę, że po następnych treningach i meczach będzie jeszcze lepiej :). Dobry występ.

Cieszy również wzrastająca forma Łobo. To co prawda nie jest to, czego oczekiwaliśmy gdy przychodził, ale po 1,5 roku kiepskiej gry jest to jakieś światełko w tunelu.

p e t e r 08.08.2009 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 775720)
z czasów gry w Odrze nie przytrafialy mu sie takie byki .

A setna bramka Frankowskiego w lidze? Mariusz przepuścił lekki strzał pod brzuchem, więc widać, że potencjał w puszczaniu szmat przejawiał już dawno temu.

Karherop 08.08.2009 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 775721)
@Karherop
To się kupy nie trzyma ;) Brożek który zaliczył dwie piękne asysty słabiej od Łobodzińskiego który poza głupimi stratami niczym się nie wyróżnił?

czego innego wymagamy od Pawła Brożka najlepszego zawodnika naszej ligi , a czego innego od Łobodzińskiego który po dwóch miernych sezonach zaczyna wkońcu wracać na właściwe tory .

Klepka z Alvarezem i załozenie siaty obrońcy przy 3 bramce nazwiesz głupią stratą ? To Łobodzińśki wypracowal nam 3 bramkę .Wraz z Maleckim i Brożkiem uczestniczył w kazdej akcji ofensywnej zespołu . Wreszcie widać w jego grze pewnośc i konsekwencje . Kwestia czasu gdy będzie mu wychodzić coraz więcej akcji .

Paweł Brożek ewidentnie spina się przed bramką rywala , zmarnowanie dwóch 'setek ' odbiło się na jego ocenie .

Marszałek 08.08.2009 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 775674)
Na osobne potraktowanie "zasługuję" też sędziowanie tego meczu. A było ono fatalane. Myślę, że sędzia zapracował na urlop od Ekstraklasy podobnie z resztą jak i jego asystenci.

Sędzia tragiczny. Co on robi na poziomie ekstraklasy to ja nie wiem.

Zacznę od tego,że bardzo miło oglądało się mecz jeśli chodzi o estsetykę spotkania. Fajnie wyglądający stadion, murawa nienaganna, doping Zagłębia przez cały mecz też podkręcał atmosferę. Dobry stadion to jednak podstawa. Inaczej kamery poustawiane, realizatorzy mogą się wykazywać. Naprawdę było fajnie.

Teraz odczucia sportowe. Mecz średni, na poziomie LE, że tak to ujmę to może było kilka akcji. Na szczególną uwagę zasługuje czwarty gol. Odbiór, klepa,klepa, strzał,gol. Tak gra cały świat. Najprostszy z możliwych sposobów. Bez żadnych kiwek bezsensownych, zastawiań. Dynamika i efekty są. Na klepę każda obrona da się zwieść. Nie będę pisał o waleczności,bo to norma powinna być i chwalić tego szczególnie nie ma sensu. Bezsprzecznym minusem jest brak skrzydeł przy kontrach. Czasami biegli do kontry jakby nie wiedzieli co mają rozegrać. Powinni mieć to wyćwiczone i grać z zamkniętymi oczami.

Brożek powinien usiąść na ławce, popracować nad sobą,może kilka meczy w ME by mu pomogło. Drużyna nie może cierpieć przez to,że facet ma zanik formy. Nie do pomyślenie aby w tak słabej formie zawodnik przebywał na placu tak długi czas. Cwielong mógł za niego wejść. Z metra piłkę pod koniec meczu chyba wepchnąłby do siatki?! Brożek w pierwszej polowie miał też znakomitą sytuację, uderzył nie tą nogą co trzeba. W sumie jak na gościa,ktorego wyceniają na 3 mln euro:)zagrał tragicznie. Zero instynktu, nic.
Pawełek?jakoś zaskoczony nie jestem. W pierwszej polowie już zachował się skandalicznie w sytuacji kiedy wkręcił Alvareza w ziemię gość z Lubina w polu karnym poszło dośrodkowanie po ziemi a piłkarz Pawełek o mało sam sobie nie wtoczył piłki do szatni. Nie wiem co stoi na przeszkodzie aby Cebeanu stał w bramce. Jeśli jest tak słaby,że nie jest w stanie Pawełka wygryźć z składu to nie ma sensu go trzymać.

kristos 08.08.2009 09:33

Szkoda Mariusza ,bo naprawdę zagrał bardzo dobry mecz - gdyby nie ta bramka.
Pewna gra na przedpolu,dobre interwencje przy strzałach a na koniec taki "wielbłąd".
Szkoda ,bo już myślałem że Mario ustrzeże się błędu.

IncognitoTSW 08.08.2009 09:37

Co w grze Pawełka było bardzo dobre wczoraj?

Marszałek 08.08.2009 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 775722)
Małecki numerem jeden w Wiśle. Na C+ cały czas gadali o tym newsie z fucktu. No ale coś w tym jest. Dlaczego nie dostał jeszcze nowego kontraktu i zarabia (piłkarskie) grosze?

A co on takiego gra,aby zarabiać więcej?Lewa noga do podpierania, dośrodkowania na aferę, zero w tym jakiejś celności, precyzji. Jedynie dużo biega i jest waleczny.Ligowy wyrobnik.

kristos 08.08.2009 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775731)
s
Brożek powinien usiąść na ławce, popracować nad sobą,może kilka meczy w ME by mu pomogło. Drużyna nie może cierpieć przez to,że facet ma zanik formy. Nie do pomyślenie aby w tak słabej formie zawodnik przebywał na placu tak długi czas. Cwielong mógł za niego wejść. Z metra piłkę pod koniec meczu chyba wepchnąłby do siatki?! Brożek w pierwszej polowie miał też znakomitą sytuację, uderzył nie tą nogą co trzeba. W sumie jak na gościa,ktorego wyceniają na 3 mln euro:)zagrał tragicznie. Zero instynktu, nic.

Dobre ,co ja mówię bardzo dobre.
Facet ,który asystuje prawie przy każdej bramce którą strzela drużyna,bierze udział w każdej ofensywnej akcji- powinien usiąść na ławce.Wiem nie strzela bramek - za to inni strzelają po jego podaniach.

Rob_Zombie 08.08.2009 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775731)
Brożek powinien usiąść na ławce, popracować nad sobą,może kilka meczy w ME by mu pomogło. Drużyna nie może cierpieć przez to,że facet ma zanik formy. Nie do pomyślenie aby w tak słabej formie zawodnik przebywał na placu tak długi czas.

Brożek nawet kulawy jest lepszy od Ćwielonga. 2 kolejki i 3 asysty + czwarta z Levadią, no i mała cegiełka dołożona przy tym samobóju.

Chesteroski 08.08.2009 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Waldi69 (Post 775718)
To samo tyczy się Mariusza. Ja napisze że jest to dobry bramkarz i nie zmieni tego błąd z końcówki meczu. Zresztą ile baboli zrobił Boruc, a te szybko się rozchodzą wszystkim po kościach.
No ale chętnie zobaczyłbym w meczu o punkty Ilie Cebanu...

A ile meczy Boruc wybronił, ile punktów zdobył, kogo ty w ogóle porównujesz!!!

Pawełek ma dużo cech dobrego bramkarza i to fakt, ale nie ma głowy, nie myśli, i to niepierwszy taki wypadek, więc wniosek prosty, jak na mistrza polski, to za słaby bramkarz.

Ile mu jeszcze kontraktu zostało?

Lysy 08.08.2009 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775737)
A co on takiego gra,aby zarabiać więcej?Lewa noga do podpierania, dośrodkowania na aferę, zero w tym jakiejś celności, precyzji. Jedynie dużo biega i jest waleczny.Ligowy wyrobnik.

Skoro piłkarz najlepiej prezentujący się w przekroju dwóch spotkań ekstraklasy jest dla Ciebie wyrobnikiem, to gdzie zakwalifikujesz Wojciecha Ł. z najwyższym kontraktem w drużynie? skali wyrobnictwa by brakło? :-)
Swoją drogą Pawłowski kilkoma niezłymi zagraniami pokazał, że nie bez powodu wygryzł ze składu Łobo.

jerry.lii.lewis 08.08.2009 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez p e t e r (Post 775724)
A setna bramka Frankowskiego w lidze? Mariusz przepuścił lekki strzał pod brzuchem, więc widać, że potencjał w puszczaniu szmat przejawiał już dawno temu.

Nawet Franiu wtedy narzekał, że jak na 100 bramkę to wolałby coś bardziej efektownego od takiego farfocla

brasilia79 08.08.2009 09:58

Pawełek ma do 31.12.2010

kibic sukcesu 2007 08.08.2009 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chesteroski (Post 775743)
Pawełek ma dużo cech dobrego bramkarza i to fakt, ale nie ma głowy, nie myśli, i to niepierwszy taki wypadek, więc wniosek prosty, jak na mistrza polski, to za słaby bramkarz.

Dokładnie, po prostu brak mu zwykłej, ludzkiej inteligencji.
To prosty chłopak i pewnego poziomu umysłowego nigdy nie przeskoczy - takiego go stworzyła natura i nic na to nie można poradzić.
Dlatego nigdy nie będzie wybitnym bramkarzem, bo bramkarz musi umieć myśleć.

Karherop 08.08.2009 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775737)
A co on takiego gra,aby zarabiać więcej?Lewa noga do podpierania, dośrodkowania na aferę, zero w tym jakiejś celności, precyzji. Jedynie dużo biega i jest waleczny.Ligowy wyrobnik.


dwa pytania koledze zadam

kto był najlepszym zawodnikiem Wisły w ostatnich dwóch meczach ?

czy ten gracz zasluguje by zarabiać 10 razy mniej niż inni czołowi gracze naszego zespołu ?

_gilardino_ 08.08.2009 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775737)
A co on takiego gra,aby zarabiać więcej?Lewa noga do podpierania, dośrodkowania na aferę, zero w tym jakiejś celności, precyzji. Jedynie dużo biega i jest waleczny.Ligowy wyrobnik.

Podobno zarabia 9 tys. zł miesięcznie co daje 110 tys rocznie + premie czyli piłkarskie grosze choć dla zwykłego śmiertelnika suma zawrotna. Dla porównania najwyższe kontrakty w Wiśle to coś koło 1mln a Małecki jest podstawowym zawodnikiem. Warto wspomnieć że nie ma tez wygórowanych żądań bo chciałby 300 tys. rocznie i stopniowa podwyżkę w kolejnych latach więc będzie zarabiał i tak 2 razy mniej niż taki Cantoro.

matusz 08.08.2009 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 775753)
dwa pytania koledze zadam

kto był najlepszym zawodnikiem Wisły w ostatnich dwóch meczach ?

czy ten gracz zasluguje by zarabiać 10 razy mniej niż inni czołowi gracze naszego zespołu ?

Należałoby się raczej zastanowić czy Ci najlepsi gracze naszego zespołu zasługują na to by zarabiać 10 razy tyle co Mały, po tym co pokazali w pucharach.

Marszałek 08.08.2009 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 775746)
Skoro piłkarz najlepiej prezentujący się w przekroju dwóch spotkań ekstraklasy jest dla Ciebie wyrobnikiem, to gdzie zakwalifikujesz Wojciecha Ł. z najwyższym kontraktem w drużynie? skali wyrobnictwa by brakło? :-)
Swoją drogą Pawłowski kilkoma niezłymi zagraniami pokazał, że nie bez powodu wygryzł ze składu Łobo.

Samo zdanie,dwóch spotkań ekstraklasy:) tłumaczy co to za poziom i to jeszcze z kim. Słabe zespoły, które pewnie od FC Karabach by w dupę dostały, to i błyszczeć na ich tle można. Nic specjalnego nie grał i nie gra. Na zachodzie w średnim klubie grałby końcówki, a Wy użalacie się nad tym ile zarabia.

Łobodziński jest idealnym przykładem na to,że u Nas nie ma relacji towar-cena. Nasi kopacze są zwyczajnie przepłaceni a Małecki zarabia w sam raz na naszą ligę. Poziom ligi jest mizerny więc nie ma co się oszukiwać i napalać,że piłkarzy mamy super. Są zwyczajnie mierni. Po"pokazać" polskich drużyn w Europie patrzę na to wszytko z perspektywy właśnie tego co się stało. I taki stan będzie się pogłębiać. W przyszłym sezonie nie jeden bedzie chciał wylosować słaby polski zespół, bo wie,że to niczym nie grozi. A na zachodzie tyle co Łobodzińskiemu to płaci się facetowi co potrafi grać lewą i prawą nogą na średnim poziomie. U nas facet nic nie umie a kasy kupę dostaje. Podobnie Małecki,nic takiego nie umie aby można było mu płacić na europejskim poziomie. Że dobrze zagrał z Ruchem i Zagłębiem?Kpiny jakies.

Donald_Tusk 08.08.2009 10:29

Dość tego dziadostwa i wstydu w bramce Wisły ! Pawełek na ławę - Cebanu między słupki !

AYALA 08.08.2009 10:32

Pawełkowi potrzeba porządnego trenera bramkarzy bo te jego błędy są do wyeliminowania.To nie był zły bramkarz jak go szkolił Stingaciu.

Gdyby Jop był nieco pewniejszy w obronie to bym na stałe Marcelo przesunął do ataku.

Jagul 08.08.2009 10:40

Co do Małeckiego: widać, że chłopak dużo potrafi. Jest waleczny i co pokazał w ostatnim meczu skuteczny. Niestety musi popracować przede wszystkim nad swoimi dośrodkowaniami. Nie wiem dlaczego on wykonuje zawsze rzuty rożne, po których praktycznie nie ma zagrożenia. Piłka z rogu musi być mocna i płaska, a nie świeca spadająca na 11metr z nadzieją że Marcelo wygra każdy pojedynek i strzeli bramke. Co do samej gry Wisły jestem pozytywnie zaskoczony. Dużo szybkiej gry z pierwszej piłki. Szczególnie zaskoczyła mnie gra Cantoro, który ładnie rozprowadzał piłkę po skrzydlach, ale również popisał się paroma efektownymi prostopadłymi piłkami.
Jeżeli chodzi o Mariusza moim zdaniem nie zachował skupienia i zawalił bramkę, czym udowodnił, że należy się szansa dla Cebanu. Moim zdaniem jeżeli mam oglądać babole puszczane przez Pawełka albo Cebanu to wolę oglądać Cebanu, który będzie się ogrywał i nabierał doświadczenia.

maxx304 08.08.2009 10:45

Moim zdaniem Małemu nie należy się zarabianie Bóg wie jakiej kasy. Podwyżka OK, ale nie za wysoko. Dlaczego? Bo Małeckiemu jeden mecz wyjdzie, a w pozostałych go nie widać, a jak widać, to irytuje niedokładnymi zagraniami, głupimi stratami itd. Wczoraj też mnie wkurzał, bo głupio zagrywał, ale te dwie bramki go rozgrzeszają. Nie sądzę jednak, żeby była to jakaś zwyżka formy, bo niestety wciąż dobre zagrania są przeplatane bezsensownymi i śmiem twierdzić, że tych drugich jest więcej.

IncognitoTSW 08.08.2009 10:48

Małecki ma lewą nogę do podpierania? Mecze znasz chyba tylko z relacji i ewentualnie z jakiegoś sopcasta. Bardzo często przerzuca piłkę na lewą nogę

Tenzen 08.08.2009 10:50

@maxx304 - Dokładnie to samo można powiedzieć o Pawle Brożku.

Jazda 08.08.2009 10:57

Trener Skorża powiedział, że w waszej szatni po meczu wrzało. O co chodziło? Arkadiusz Głowacki, kapitan Wisły: O nic nie chodziło (Arek powiedział to przez zaciśnięte zęby - przyp. red.).


Pewnie o tę bramkę z ostatnich sekund, przy której jeden z kolegów się nie popisał?
- Wcale nie. Ten gol to bardziej zasługa bardzo dobrego zachowania zawodnika Zagłębia, niż błędu kogokolwiek. Bardziej bym patrzył na kunszt techniczny przeciwnika (David Caiado - przyp. red.) niż na nasze błędy popełnione w tym momencie.


Nie chcesz publicznie krytykować kolegi za błąd?
- Moim zdaniem nie było żadnego błędu, tylko dobre zachowanie zawodnika Zagłębia. I wszystko w tym temacie. :D

matusz 08.08.2009 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 775776)
Małecki ma lewą nogę do podpierania? Mecze znasz chyba tylko z relacji i ewentualnie z jakiegoś sopcasta. Bardzo często przerzuca piłkę na lewą nogę

A co? Sopcast przekłamuje rzeczywistość czy co? Na stadionie dzieje się co innego niż w TV/sopcascie puszczają?

tomo 08.08.2009 11:05

Pawełek ma dobre umiejętności, ale jemu jest potrzebny prawdziwy trener który popracuje razem z nim nad elementami które u niego szwankują. Nie będę wspominał cytatu Szamotulskiego nt. Kazimierskiego bo go juz chyba wszyscy na pamięć znają. Dziwi mnie jednak fakt że Skorża cały czas trzyma tego pseudokołcza przy bramkarzach. Swoją drogą ktoś wyżej słusznie zauważył, że Mario pewnego poziomu inteligencji boiskowej nie przeskoczy, z tym się po prostu trzeba urodzić. Szkoda bo prywatnie to fajny gość. Nie mniej jednak uważam, że czas dać szansę Ilie.

mateuszFCOlkusz 08.08.2009 11:20

jak oglądałem mecz z trybuny nie dowierzałem. P.Brożek zagrał bardzo słabo, pełno niecelnych podań....jedno z nich nawet mogło sie zakończyć strata bramki. zupełnie bez formy. co jednak jego to te asysty tak że Paweł pracuj pracuj pracuj a napewno bedzie lepiej ;]
nie potrafie zrozumieć tego dlaczego bramkarz ktory cały mecz broni bardzo dobrze w samej końcówce puszcza takie coś..... a jak by to był strzał na 1 - 0 ??? mecz mógł by sie potoczyć zupełnie inaczej

Markus 08.08.2009 11:31

Udany mecz Wisły, który utwierdza w przekonaniu, że Skorża naprawdę nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w pracy z naszym zespołem. On wyciąga wnioski i drugi raz błędów nie powtarza (np: zmiana zagrożonego wykartkowaniem Diaza - kilka miesięcy temu w Poznaniu jej nie zrobił, teraz postąpił inaczej - i znakomicie).

Momentami gra była bardzo dobra, na niezłym poziomie, który i Europie dawałby nadzieję na przełomowy wynik. Szkoda, że już nie będziemy mogli tego zweryfikować.

Marcelo to w tej chwili zdecydowanie najlepszy obrońca w lidze, Alvarez też robi dobre wrażenie, cieszą postępy i wreszcie w miarę równa dyspozycja Łobodzińskiego, Diaz też czyni postępy, Kirm potrzebuje jeszcze nieco czasu. Małecki powoli dojrzewa, Brożek w końcu sie "odnajdzie", Głowacki dawno nie był tak "pewny".

A Pawełek? Cóż, zawsze robił poważne błędy, robi i będzie je robił. Przynajmniej kilkanaście w sezonie, część z pewnością będzie kończyć sie utratą bramek. Przy Kazimierskim to się jedynie pogłębia. Jeśli rywale w końcu zorientują się, że kompletnie nie ma "prawej strony" (każdy strzał, przy którym musi rzucić się na prawy bok, to prawie pewny gol), będzie jeszcze gorzej.

Gdyby nie ciągle aktualne widmo sprzedania jakichś piłkarzy w celu uzupełnienia budżetu, nawet mimo skrajnie trudnego "wyjazdowego" sezonu, można byłoby z pełnym optymizmem podchodzić do sprawy obrony tytułu.

Tej drużynie, pamiętając o kontuzjowanych piłkarzach, brakuje jeszcze tylko napastnika i bramkarza, aby nie miała znacznie słabszych punktów. Ewentualnie ofensywnego pomocnika, jeśli powrót Garguły do optymalnej dyspozycji będzie się przeciągał. Szkoda, że raczej nie możemy na ich sprowadzenie liczyć.

Pablooo 08.08.2009 11:36

Szkoda, że Skorża potrzebował tak dużo czasu, by wpaść na pomysł, że Wisła MUSI grać agresywnie, bardzo twardo, na lekkiej granicy brutalności. Kartki będą się pojawiały częściej - trudno. Ale dzięki temu Zagłębie długimi okresami czasu nie wiedziało, co ma zrobić z piłką.
Szkoda, że Skorża potrzebował tak dużo czasu, by wpaść na pomysł, że Wisła MUSI grać szybko, kombinacyjnie, z klepki. DOSYĆ podań dwójki stoperów między sobą x10. Środkowy pomocnik wychodzi po piłkę, ułatwiając wyprowadzenie jej na drugą połowę. Fajnie, że pojawiają się zagrania zewnętrzną częścią stopy (Kirm, Brożek). To bardzo cenne.

Szkoda, że musieliśmy odpaść z Levadią, żeby to nastąpiło.
Ale dobrze, że coś się ruszyło.

szprotson 08.08.2009 11:39

Pawełek ma po prostu inklinacje do gry ofensywnej.
Wiele razy juz zdarzało sie że stał na 16nastce, i wychodził do "lag" granych przez przeciwnika.
Wiele razy to sie opłaca, wiele razy, jednak ten błąd wczorajszy?
Ja bym napewno na jego miejscu sie rzucił na piłkę jakoś, albo chociaz probował, on ja odprowadził wzrokiem.
Szkoda. Inaczej sie człowiek czuje po wygranej w bardzo dobry stylu 4-0 niż tak jak wczoraj.

W końcu boczni obroncy grali wysoko. Podobała mi sie gra Alvareza, nie mial strat, biegał walczył.
Zaskoczony jestem tym ze Cantoro wszedł, i ...graliśmy w piłke.
Wojtek sie rozegrał, i bardzo dobrze.
A co do naszej obrony, to Marcel i Głowa tworzą mur i napastnicy zabijaja sie o nich.

Można byc dobrej myśli po takim meczu i to na wyjeździe. :)
Ave Wisła!

Lysy 08.08.2009 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 775758)
Podobno zarabia 9 tys. zł miesięcznie co daje 110 tys rocznie + premie czyli piłkarskie grosze choć dla zwykłego śmiertelnika suma zawrotna. Dla porównania najwyższe kontrakty w Wiśle to coś koło 1mln a Małecki jest podstawowym zawodnikiem. Warto wspomnieć że nie ma tez wygórowanych żądań bo chciałby 300 tys. rocznie i stopniowa podwyżkę w kolejnych latach więc będzie zarabiał i tak 2 razy mniej niż taki Cantoro.

Mały zarabia 8 tyś zł miesięcznie, da porównania Łobodziński dostaje aż 75 tyś zł! Czy jest aż 8 razy lepszym piłkarzem? nie bardzo :/ Nigdzie nie znalazłem wypowiedzi Małego w której żaliłby się, że mu źle, ba w wywiadach przyznaje, że z tych pieniędzy utrzymuje jeszcze mamę :-) Aczkolwiek kiedyś przyjdzie refleksja , ze coś tu nie gra, haruje na treningach jak wół, a dostaje grosze w porównaniu z innymi piłkarzami.

jova 08.08.2009 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 775796)
Szkoda, że Skorża potrzebował tak dużo czasu, by wpaść na pomysł, że Wisła MUSI grać agresywnie, bardzo twardo, na lekkiej granicy brutalności. Kartki będą się pojawiały częściej - trudno. Ale dzięki temu Zagłębie długimi okresami czasu nie wiedziało, co ma zrobić z piłką.
Szkoda, że Skorża potrzebował tak dużo czasu, by wpaść na pomysł, że Wisła MUSI grać szybko, kombinacyjnie, z klepki. DOSYĆ podań dwójki stoperów między sobą x10. Środkowy pomocnik wychodzi po piłkę, ułatwiając wyprowadzenie jej na drugą połowę. Fajnie, że pojawiają się zagrania zewnętrzną częścią stopy (Kirm, Brożek). To bardzo cenne.

Szkoda, że musieliśmy odpaść z Levadią, żeby to nastąpiło.
Ale dobrze, że coś się ruszyło.

Szkoda, że nie byłeś doradcą Skorży. Twoje CMowe doświadczenie mogłoby mu bardzo pomóc.
Jeszcze podpowiedz mu, że piłkarze powinni być skuteczniejsi i lepsi technicznie. Gdy Skorża posiądzie tą tajemną wiedzę wszystko powinno pójść z górki i sprawienie by piłkarze częściej trafiali do siatki pewnie będzie zwykłą drobnostką.
A nie, moment! To sprawienie by piłkarze egzekwowali polecenia trenera i grali tak jak on chce jest tą trudniejszą częścią pracy szkoleniowca. Takie banały jak brak pressingu, gry kombinacyjnej i skuteczności każdy potrafi dostrzec, ale nie zawsze da się je usunąć (zależnie od umiejętności piłkarzy) i nie każdy trener umie je wyeliminować.

BRTS39 08.08.2009 12:07

ILIE CEBANU!!!! Powiedzcie dlaczego przez dwa lata Ilie nie mogl zagrac wiecej niz 3 meczy oficjalnych?? CZy stało by sie cos gdyby zagrał z GKS .?? jeden mecz prosze Panie Skorza !!

Pablooo 08.08.2009 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 775811)
Szkoda, że nie byłeś doradcą Skorży. Twoje CMowe doświadczenie mogłoby mu bardzo pomóc.
Jeszcze podpowiedz mu, że piłkarze powinni być skuteczniejsi i lepsi technicznie. Gdy Skorża posiądzie tą tajemną wiedzę wszystko powinno pójść z górki i sprawienie by piłkarze częściej trafiali do siatki pewnie będzie zwykłą drobnostką.
A nie, moment! To sprawienie by piłkarze egzekwowali polecenia trenera i grali tak jak on chce jest tą trudniejszą częścią pracy szkoleniowca. Takie banały jak brak pressingu, gry kombinacyjnej i skuteczności każdy potrafi dostrzec, ale nie zawsze da się je usunąć (zależnie od umiejętności piłkarzy) i nie każdy trener umie je wyeliminować.

:)

Aż się uśmiałem. Nie, nie miałem na myśli kliknięcia myszką i ustawienia w grze komputerowej "ostra gra". O skuteczności akurat nic nie wspomniałem - celowo - bo jest różnica między agresywnymi atakami na przeciwnika (to można i należy nakazać piłkarzom), a skutecznością pod bramką. Tego drugiego nie wymusisz. Pierwsze tak.

A jeśli trener nie potrafi wymusić na piłkarzach tego, czego chce (chciał wcześniej? wg mnie nie do końca), to jest, za przeproszeniem, ****usiem, a nie trenerem. A jeśli wina leży po stronie piłkarzy, należy sprzeciwiających się wysłać do rezerw. Bez jaj. Dosyć głaskania po pupach i chwalenia za to, że ktoś biegał. No bez żartów. Wisła ma być wielka? Wisła ma wygrywać? No to do roboty. Podobno "siatka skautów" była planowana od miesięcy przed Levadią. Brednie.

Co do gry kombinacyjnej, to nie trzeba sięgać daleko pamięcią, żeby przypomnieć sobie ile meczów Wisła grała długą piłką na napastnika. Nie było to zalecenie Skorży? Pewnie, że było. Wspominane wcześniej podawanie stoperów "Ja do Ciebie, Ty do mnie" było też nagminne. Doceniam, że Skorża wpadł na pomysł, że nie może być takiej dziury w środku i co najmniej jeden ze środkowych pomocników troszkę się cofa, przynajmniej po to, żeby odegrać ją z klepki i stworzyć możliwość przeniesienia akcji do przodu.

westersyl 08.08.2009 12:18

Wydaje mi się że Mariuszowi przydałby się odpoczynek od tej całej nagonki - zasłużonej. Jeden mecz na ławie może mu tylko dobrze zrobić, odpocznie psychicznie itp. Z całym szacunkiem ale Pawałek popełnił tyle błedów na starcie tego sezonu, że Jan Mucha nie wiem czy wyczerpie ten limit do końca sezonu. Jedyny mecz w którym nic nie zawalił to mecz o superpuchar. Ilie też zasłużył na swoją szanse.

sebcio80 08.08.2009 12:39

zdjecia z meczu:
http://www.sebafoto.com/637/zaglebie...-wisla-krakow/

http://img244.imagevenue.com/loc513/..._122_513lo.jpg http://img195.imagevenue.com/loc682/..._122_682lo.jpg
http://img132.imagevenue.com/loc202/..._122_202lo.jpg http://img251.imagevenue.com/loc496/..._122_496lo.jpg
http://img196.imagevenue.com/loc844/..._122_844lo.jpg http://img255.imagevenue.com/loc256/..._122_256lo.jpg
http://img176.imagevenue.com/loc518/..._122_518lo.jpg http://img252.imagevenue.com/loc464/..._122_464lo.jpg
http://img235.imagevenue.com/loc141/..._122_141lo.jpg http://img206.imagevenue.com/loc390/..._122_390lo.jpg
http://img232.imagevenue.com/loc547/..._122_547lo.jpg http://img263.imagevenue.com/loc589/..._122_589lo.jpg
http://img198.imagevenue.com/loc818/..._122_818lo.jpg http://img186.imagevenue.com/loc490/..._122_490lo.jpg
http://img177.imagevenue.com/loc550/..._122_550lo.jpg http://img237.imagevenue.com/loc571/..._122_571lo.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl