Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

John1906 22.07.2009 09:41

to jeszcze nie koniec:)
W czwartek zbiera się zarząd PZPN i wtedy według mnie głównym przedmiotem dyskusji powinien być właśnie temat wniosku licencyjnego dla ŁKS-u" - powiedział Piechniczek.

7 kotów 22.07.2009 09:45

To tak jakby w maratonie odebrano zloty medal maratonczykowi z Etiopii za to ze biegl boso i nago, i dano zloto amerkaninowi bo mial zajebisty dres i buty za 2,700 euro, mimo ze przybiegl 3 godziny po etiopczyku.

Flamengista,
a j mam w dupie przepisy licencyjne.
To jest sport, a nie konkurs urody.

LKS moze miec problemy z wystartowaniem w 1 lidze. Bo Klejman juz brzeczy ze nie ma pieniedzy i go nie stac.
Wtedy co ?
6 liga ? Calkiem nowy klub ?

100 letni klub ma przestac istniec bo kilku oszolomow pod krawatem wymysla sobie przepisy ?!
Ciesz sie ze my "mamy co do garnka wlozyc" a nie ......., ze "prawo jest prawo" czy ze takie sa przepisy.
A te przepisy sa zle.

eot.

saklak1906 22.07.2009 09:46

Pomomijajac fakt ze Cracovia utrzyma sie dzieki LKS.

LKS jest sobie sam winnien bo nie dostarczyl wszystkich dokumetow w terminie badz byly nie kompletne lub malo wiarygodne i z tym nie ma co dyskutowac.
Jaka jest lub byla sytuacja w klubie wszyscy wiemy (strajki brak kasy nawet na obiad dla zawodnikow) wiec placze ze PZPN udupil LKS za widzimisie smieszne.

Od tego sa terminy zeby ich dotrzymywac, od tego sa licencje zeby je spelniac i kazdy nawet najmniejszy sprzedawca sznurowek na bazarku wie ze jak do Urzedu Skarbowego nie zaniesie deklaracji w terminie to beda problemy.

Mi zabrano licencje na sprzedaz alkoholu tylko dla tego ze mialem wypadek w tym dniu kiedy uplywal termin zaplaty i zaplacilem dnia nastepnego. I co i musialem sie od nowa starac i przez dwa miesiace knajpa byla zamknietai nie bylo wybacz- moglem zaplacic tydzien wczesniej, za bledy sie placi

Wiślak178 22.07.2009 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 765686)
Jaka jest lub byla sytuacja w klubie wszyscy wiemy (strajki brak kasy nawet na obiad dla zawodnikow) wiec placze ze PZPN udupil LKS za widzimisie smieszne.
i

Tak, tylko ze teraz do klub wszedł nowy właściciel, zaległości w wypłatach zostały uregulowane, wszystko szło ku lepszemu. ŁKS przez wiele lat biedy dostawał licencję a teraz gdy juz wszystko sie poprawiało go udupili. No i myślę że te zespoły które były na miejscu spadkowym powinny spaść, a za ŁKS i Widzew powinny grać kolejne kluby pierwszoligowe (Korona, Podbeskidzie). A Arka gralaby by baraże też z klubem pierwszoligowym (Znicz).

John1906 22.07.2009 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 765686)
Pomomijajac fakt ze Cracovia utrzyma sie dzieki LKS.

LKS jest sobie sam winnien bo nie dostarczyl wszystkich dokumetow w terminie badz byly nie kompletne lub malo wiarygodne i z tym nie ma co dyskutowac.
Jaka jest lub byla sytuacja w klubie wszyscy wiemy (strajki brak kasy nawet na obiad dla zawodnikow) wiec placze ze PZPN udupil LKS za widzimisie smieszne.

Od tego sa terminy zeby ich dotrzymywac, od tego sa licencje zeby je spelniac i kazdy nawet najmniejszy sprzedawca sznurowek na bazarku wie ze jak do Urzedu Skarbowego nie zaniesie deklaracji w terminie to beda problemy.

Mi zabrano licencje na sprzedaz alkoholu tylko dla tego ze mialem wypadek w tym dniu kiedy uplywal termin zaplaty i zaplacilem dnia nastepnego. I co i musialem sie od nowa starac i przez dwa miesiace knajpa byla zamknietai nie bylo wybacz- moglem zaplacic tydzien wczesniej, za bledy sie placi

tylko czemu ta śmieszna komisja nie traktuje wszytskich tak samo ?
ŁKS - wykopać a już Polonia B.,Piast czy Ruch są ok ?
to nie jest równe prawo
piszesz, że terminy są po to żeby ich dotrzymywać, to ja sie k... pytam czy PZPN dotrzymał jakiegoś terminu kiedyś ?

Raphael 22.07.2009 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 765685)
(...)a j mam w dupie przepisy licencyjne.
To jest sport, a nie konkurs urody.(...)

W sporcie zawodowym muszą tym bardziej obowiązywać przepisy. Gdybyśmy mieli do czynienia z drużynami na podwórku to owszem, nie powinno być przepisów licencyjnych.

Już zbyt długo tolerowano te wszystkie odstępstwa od normy. Jeśli chcemy iść do przodu i zmniejszać dystans do Europy Zachodniej i właściwie też Wschodniej to musimy wymagać od klubów wysokich standardów. Jeśli kogoś na to nie stać to trudno. Nie można nikogo premiować za zasługi czy tradycje.

Flamengista ma tutaj pełną rację moim zdaniem.

John1906 22.07.2009 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 765696)
W sporcie zawodowym muszą tym bardziej obowiązywać przepisy. Gdybyśmy mieli do czynienia z drużynami na podwórku to owszem, nie powinno być przepisów licencyjnych.

Już zbyt długo tolerowano te wszystkie odstępstwa od normy. Jeśli chcemy iść do przodu i zmniejszać dystans do Europy Zachodniej i właściwie też Wschodniej to musimy wymagać od klubów wysokich standardów. Jeśli kogoś na to nie stać to trudno. Nie można nikogo premiować za zasługi czy tradycje.

Flamengista ma tutaj pełną rację moim zdaniem.

chcesz wymagać od klubów standardów, a jakie standardy ma PZPN ?

wisl@k_TS 22.07.2009 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 765679)
Bo po przesunięciu ŁKS Cracovia zajmuje miejsce barażowe. Po degradacji Widzewa na trzeciej pozycji w I. lidze jest ulokowane Podbeskidzie. Między tymi drużynami powinny się odbyć baraże.

Najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Ale profesor zdaję się już kupił Ekstraklasę.

Co do licencji jeszcze. Spada ŁKS, to niech leci z nim Ruch i Polonia B. No chyba że profesor zostawia sobie asa w rękawie na przyszły sezon, gdy jego CracoviaNigdyNieSpadnie znów da ciała to będzie wniosek do pana Lewickiego (i do prokuratury oczywiście:D) na Polonię, potem na Piasta, na Ruch itd.

Szczurek_PB 22.07.2009 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 765711)
Najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Ale profesor zdaję się już kupił Ekstraklasę.

Co do licencji jeszcze. Spada ŁKS, to niech leci z nim Ruch i Polonia B. No chyba że profesor zostawia sobie asa w rękawie na przyszły sezon, gdy jego CracoviaNigdyNieSpadnie znów da ciała to będzie wniosek do pana Lewickiego (i do prokuratury oczywiście:D) na Polonię, potem na Piasta, na Ruch itd.

Czy za przeproszeniem możesz się odp..... od Polonii, Ruchu ii Piasta?
Masz wgląd w dokumenty licencyjne, że tak mówisz?

Bo Ty i np. John1906 pieprzycie jak jakiś szmaciarz z którejś z gazet, który twierdził, że Polonia nie dostanie licencji bo ma jakieś wielomilionowe długi (ciekawe w jaki sposób by je miała sobie zrobić). Informacje te miał rzekomo od członka komisji licencyjnej. Nie pomyślał o tym, że te dokumenty są otwierane dopiero na posiedzeniu, i nikt wcześniej nie ma do nich wglądu.

wisl@k_TS 22.07.2009 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 765727)
Czy za przeproszeniem możesz się odp..... od Polonii, Ruchu ii Piasta?
Masz wgląd w dokumenty licencyjne, że tak mówisz?

Nie mam wglądu, ty też nie masz. Mówię to co słyszałem w wielu mediach i po doświadczeniach z ubiegłych lat, kiedy to właśnie twój klub najczęściej miał problemy z licencjami. Poza tym to widać gołym okiem że wymienione wyżej drużyny mają najgorszą infrastrukturę i są w najgorszej kondycji finansowej.

Żeby było jasne, dla mnie żenadą jest to co zrobiono z ŁKSem ale jak już się bawimy to na całego. Klub z Łodzi jest po prostu kozłem ofiarnym całej tej sytuacji. A i jestem niemal pewny, jeśli na miejscu Cracovii była taka dajmy na to Odra Wodzisław (klub raczej bez jakiegoś lobby w PZPNie) to przynajmniej dopuszczono by do ponownego rozpatrzenia wniosku ŁKSu.

Marszałek 22.07.2009 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 765727)
Czy za przeproszeniem możesz się odp..... od Polonii, Ruchu ii Piasta?


.

No właśnie tez za bardzo nie rozumiem czemu wymieniłeś Polonie,Ruch i Piast.Infrastruktury nie mają to prawda ale jakoś płynność finansową zachowują skoro jakoś w tej lidze grają. Szczerze mówiąc bardzo podoba mi się Polonia, bo grają fajny futbol, i w każdym meczu walczą. A,że kasy nie mają aż nadto? Co poradzić, przyciągnąć kapitał do takiego klubu jest niezmiernie ciężko. To,że w ogólne ktoś kasę daje to jakiś cud. Walczaki pierwszej wody, takich zespołów w lidze nam potrzeba więcej. A co do infrastruktury nie ma się co napinać, bo my zapleczem treningowym raczej nie grzeszymy biorąc pod uwagę nasze ambicję.

John1906 22.07.2009 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 765740)
No właśnie tez za bardzo nie rozumiem czemu wymieniłeś Polonie,Ruch i Piast.Infrastruktury nie mają to prawda ale jakoś płynność finansową zachowują skoro jakoś w tej lidze grają. Szczerze mówiąc bardzo podoba mi się Polonia, bo grają fajny futbol, i w każdym meczu walczą. A,że kasy nie mają aż nadto? Co poradzić, przyciągnąć kapitał do takiego klubu jest niezmiernie ciężko. To,że w ogólne ktoś kasę daje to jakiś cud. Walczaki pierwszej wody, takich zespołów w lidze nam potrzeba więcej. A co do infrastruktury nie ma się co napinać, bo my zapleczem treningowym raczej nie grzeszymy biorąc pod uwagę nasze ambicję.

chodzi raczej o problemy finansowe w rundzie wiosennej i nie uregulowane wypłaty z zawodnikami niz o infrastrukture w tym kontekście zostały wymienione Ruch i Polonia B.
a ŁKS został po prostu zrobiony kozłem ofiarnym jak pisał kolega wyżej :)

For_FuN_ 22.07.2009 11:38

Piechniczek robi z siebie durnia, bo licencyjna komisja odwolawcza zachowala sie prawidlowo...zgodnie z prawem i ze statutem PZPN. Jak sprawa moze wrocic do ponownego rozpatrzenia, skoro przeszla juz wszystkie instancje? Komisja juz sie wypowiedziala w tej sprawie, a pan vice-prezes PZPN nie zna statusu zwiazku, w ktorym pracuje. Chce dymisjonowac innych,kiedy to sam powinien podac sie do dymisji. Kuriozum jest natomiast fakt, ze z ligi nie spada Cracovia, skoro zajela przedostatnie miejsce. Niech idioci z PZPN'u wbija sobie do glowy, ze za wyniki sportowe spadaja: Gornik i Cracovia, a Arka gra baraze. LKS nie dostaje licencji na gre w tym sezonie w ekstraklasie(czyli zachowuje miejsce 7 z poprzedniego sezonu) i nie jest przesuwany na ostatnie miejsce(bo na jakiej podstawie?).

spy11 22.07.2009 12:26

Jak by na tę sprawę nie patrzeć, to ŁKS sam jest sobie winny. Nie spełnił wymogów ale działacze liczyli, że jak co roku jakoś to będzie. Tymczasem w PZPNie w końcu znaleźli się ludzie którzy nie poddali się naciskom i zgodnie z prawem licencji nie dali. Szkoda tylko, że na pokrzywdzonej pozycji jest Podbeskidzie, bo powinny być baraże.

M89 22.07.2009 14:30

Terminarz I kolejki - gramy z Ruchem w Sosnowcu o 15:30... Nie chcę być wulgarny, ale kogoś chyba po.......iło.

szczebrzeszcz 22.07.2009 14:40

no właśnie kto taką godzinę wymyślił?

saklak1906 22.07.2009 15:09

I jak na zlosc w sobote bede w rozjazdach. No zaje fajnie mi sie sezon zaczyna. W dodatku jak Wisla przejdzie do III rundy pierwszego meczu tez nie ogladne bo tez bede w trasie.
Jak nie urok to sraczka

Bartosz 22.07.2009 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 765870)
I jak na zlosc w sobote bede w rozjazdach. No zaje fajnie mi sie sezon czaczyna. W dodatku jak Wisla przejdzie do III rundy pierwszego meczu tez nie ogladne bo tez bede w trasie.
Jak nie urok to sraczka

Dramat:(((

dynek.pl 22.07.2009 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 765857)
no właśnie kto taką godzinę wymyślił?

wiadmo C+ bo jest grand prix Lotyw na zuzlu pozniej caly wieczor
tylko co jest wazniejsze dla abonentow ? chyba ekstraklasa niz zuzel
a pozniej kazdy klub ma miec sztuczne oswietlenie, ciekawe po co ?

maciek5656 22.07.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 765878)
wiadmo C+ bo jest grand prix Lotyw na zuzlu pozniej caly wieczor
tylko co jest wazniejsze dla abonentow ? chyba ekstraklasa niz zuzel
a pozniej kazdy klub ma miec sztuczne oswietlenie, ciekawe po co ?

Tylko że C+ może przełożyć mecz ekstraklasy na dowolną godzinę, ale grand prix już nie jest w stanie. Może jeszcze się opamiętają i pokażą żużel na C+Premium tak jak to było podczas pełni sezonu piłkarskiego. Zwłaszcza że z tego co widzę to SGP nie będzie transmitowane w HD.

Wojtas 22.07.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 765878)
wiadmo C+ bo jest grand prix Lotyw na zuzlu pozniej caly wieczor
tylko co jest wazniejsze dla abonentow ? chyba ekstraklasa niz zuzel
a pozniej kazdy klub ma miec sztuczne oswietlenie, ciekawe po co ?


A nie mial nic do gadania Orange ktory tez pokazuje mecze i stad takie z dupy godziny(w zeszlym sezonie np mecze byly o 14 ) ,bo musieli pokazac ich 6 w jeden dzien ,i musza to na godzny rozlozyc.

A C+ grand Prix Lotwy to moglby na zwykłym puscic.

_gilardino_ 22.07.2009 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 765891)
A C+ grand Prix Lotwy to moglby na zwykłym puscic.

I często tak robią więc może powód jest inny, Nie zdziwię się jak policja maczała w tym palce.

Jaroo1 22.07.2009 22:33

A co jest nie tak z godzina?
Niech graja w pełnym słoncu i sie hartuja a nie pozniej na MS padaja ze zmeczenia bo 30 stopni jest. W Anglii, Szkocji graja w poludnie i jest dobrze wiec i u nas nie zaskzdiz jak sa mecze o 14 a do tego jest tez czesto ze mecze sa o 18/19/20 i wilk syty i owca cała, raz sie walczy w poludnie a raz przy sztucznym oswietleniu gdzie wiadomo emocje kibicowskie sa wieksze wiec nie ejst tak zle ;)

kieu 22.07.2009 22:45

Kuchenkorz po raz 100 z rzędu idzie na majstra...
http://www.sport.pl/sport/1,65025,68...ra__Znow_.html

I riposta Weszło, nie mogłem sie powstrzymać:
http://www.weszlo.com/news/3347

luke1906 22.07.2009 23:47

bardzo dobra godzina, jeszcze żeby było z 30 stopni, niech zapierdalają w największym upale

!!IRIVER!! 23.07.2009 01:32

Dobrze, że nie w tą sobotę grają, bo ma się ochłodzić. Może za tydzień wrócą upały?

flamengista 23.07.2009 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 766283)
bardzo dobra godzina, jeszcze żeby było z 30 stopni, niech zapierdalają w największym upale

Dokładnie to sobie pomyślałem.

W zasadzie szkoda, że gramy w cywilizowanym Sosnowcu. Przenieść ich do jakiegoś Jasła czy Dębicy i skoszarować w hotelu robotniczym na cały sezon "w nagrodę".

killzone 23.07.2009 15:39

Cytat:

Jakub Wawrzyniak został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Komisję Dyscyplinarną greckiej Superligi za stosowanie dopingu.

Przypomnijmy, że po pierwszej wpadce (5 kwietnia w meczu z AÓ Xánthi) polski obrońca został zdyskwalifikowany na trzy miesiące. Wskutek odwołania karę zwiększono do roku. Jednak Grecki Narodowy Instytut ds. Zwalczania Dopingu (ESKAN) przebadał ponownie wszystkie próbki pobrane od Wawrzyniaka przy okazji wcześniejszych meczów i okazało się, że tę samą zabronioną substancję znaleziono w dwóch z ponownie przebadanych próbek - z meczów z Panióniosem (21 lutego) i Astéras Trípolis (22 marca). Wskutek tego przedłużono dyskwalifikację do dwóch lat.
Nie mam wiecej pytan :lol: :lol:

Zygmunt.Król 23.07.2009 16:18

Choto kontuzjowany. Zostajemy z jednym stoperem...

Pewnie Mirek się zapyta - to kiedy ta wyprzedaż w Wiśle? :D

!!IRIVER!! 23.07.2009 16:32

Czyżby koniec kariery Wawrzyniaka? :P

Marszałek 23.07.2009 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zygmunt.Król (Post 766858)
Choto kontuzjowany. Zostajemy z jednym stoperem...

Pewnie Mirek się zapyta - to kiedy ta wyprzedaż w Wiśle? :D

Ty się śmiejesz a zapewne Mirosław już wykonuje telefon,aby podpisać jakiegoś super grajka z Premiera Division co w przeszłości zagrał 1 mln spotkań, i w ogóle jest zajebisty, mimo,że dwa lata nie grał:)i zgodzi się za 500 tysiecy euro kopać piłkę przy Łazienkowsiej:)

Zygmunt.Król 23.07.2009 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 766887)
Ty się śmiejesz a zapewne Mirosław już wykonuje telefon,aby podpisać jakiegoś super grajka z Premiera Division co w przeszłości zagrał 1 mln spotkań, i w ogóle jest zajebisty, mimo,że dwa lata nie grał:)i zgodzi się za 500 tysiecy euro kopać piłkę przy Łazienkowsiej:)

Widzę że nie jesteś na bieżąco. Mirek dostał ultimatum, że jeśli jeszcze raz sprowadzi jakiegoś Hiszpana, będzie sprowadzał gwiazdy do remizy pod Nasielskiem. Teraz czesze rynek południowoamerykański...

saklak1906 23.07.2009 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 766428)
Dokładnie to sobie pomyślałem.

W zasadzie szkoda, że gramy w cywilizowanym Sosnowcu. Przenieść ich do jakiegoś Jasła czy Dębicy i skoszarować w hotelu robotniczym na cały sezon "w nagrodę".


W tych miastach nie jest tak zle ja bym ich wyslal na pastwisko w Wokowicack kolo Brzeska- gorszego boiska to ja w zyciu nie widzialem jak gralem.
Jak by pograli tam z godzine to by sie dowiedzieli co to jest pasja grania w pilke za free, a nie w ****. walenie za ogromna kase

Marszałek 23.07.2009 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zygmunt.Król (Post 766908)
Widzę że nie jesteś na bieżąco. Mirek dostał ultimatum, że jeśli jeszcze raz sprowadzi jakiegoś Hiszpana, będzie sprowadzał gwiazdy do remizy pod Nasielskiem. Teraz czesze rynek południowoamerykański...

A to przepraszam. Czyli ściągnie jakieś Beto na obronę:)

Wojtas 23.07.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 766428)
Dokładnie to sobie pomyślałem.

W zasadzie szkoda, że gramy w cywilizowanym Sosnowcu. Przenieść ich do jakiegoś Jasła czy Dębicy i skoszarować w hotelu robotniczym na cały sezon "w nagrodę".



A ja mysle ze jedynym batem na nich bylby ktos z podjesciem zyciowym Petrescu.

On juz dawno wyrokowal skad sie wziela wczorajsza kompromitacja-z braku checi i ambicjii oraz oglnego lenistwa .

Ale przeszkadzal ,to sie go pozbyto ,a efekty dzis zbieramy.

kieu 24.07.2009 13:43

Smolarek w Amice?
http://futbolnet.pl/wiadomosci/niewi...jscia-do-lecha

Paweł 24.07.2009 19:10

Czyżbyśmy jednak mieli pożegnać pasiastych?

http://www.weszlo.com/news/3363

saklak1906 24.07.2009 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 767676)
Czyżbyśmy jednak mieli pożegnać pasiastych?

http://www.weszlo.com/news/3363

To by bylo zbyt piekne zeby moglo byc prawdziwe:D :D

Kocur 24.07.2009 19:30

Darli gębę wołając o sprawiedliwość, pisali donosy że ŁKS się spóźnił z wnioskiem więc teraz niech w świetle swojego prawa po prostu wyp..... z ligi

amen

StelmiOriginal 24.07.2009 19:30

Jeszcze sie okaze ze Górnik Zabrze wejdzie do Extraklasy ;]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl