Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turystyka - miejsca, atrakcje, dojazd, noclegi, kuchnia, ceny, zwyczaje [ zbiorczy] (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2328)

WiślakNH 11.04.2010 12:12

W te wakacje planujemy wybrać sie nad morze do Włoch tylko zastanawiam sie gdzie sie udać,oczywiście cena gra tutaj znaczącą rolę.Był ktoś może w Bibione?Oczywiście nie tylko to wchodzi w grę,interesowały by mnie noclegi (hotele,domki do wynajęcia,apartamenty) i jakie są ceny podstawowych rzeczy.

eryk_cartman 14.04.2010 00:54

Mam pytanie, był ktoś z was może w miejscowości Sielpia Wielka?? Warto wybrać się tan na weekend majowy?? Bo słyszałem, że w ciągu roku miejscowość wymiera i tylko w sezonie coś się dzieje? Może polecicie jakieś noclegi,pola namiotowe :)??

swirson 14.04.2010 05:37

W Sielpi nic się nie dzieje, jednakże w długi weekend w przypadku dobrej pogody powinno być sporo ludzi. Głównie scyzoryki i włókiennicy. Byłem 3 lata temu za domek z prysznicem, kuchnią płaciliśmy coś koło 100 zł na 6 osób. Jak chcesz to dam Ci namiary.

Zarko42 16.04.2010 12:25

Czy w Krakowie jakieś biuro podróży organizuje weekendowe wycieczki do Lwowa? Czy ktoś był kiedyś w Lwowie, jakie wrażenie? Warto jechać?

P.e.c.h 16.04.2010 12:55

Abdar na Piłsudskiego miało kiedyś tego typu wycieczki

joshi 16.04.2010 13:18

ja byłem we Lwowie dwa razy i gorąco polecam. Można w łatwy sposób dojechać tam na własną rękę ( pociąg, bus ). Pobyt jest tani, a wrażeń masa. Pokój kosztował mnie chyba 50 zł (od osoby, ale ręki nie dam sobie uciąć) za noc, ale nie wysilałem się zbytnio z szukaniem. Poszliśmy do hotelu w samym centrum miasta i tam zostaliśmy. Jedzenie dobre, wódka też :D, nie polecam MC Donaldsa, który jest wyjątkowo drogi.

tomo 18.04.2010 13:22

Rozważam możliwość wyjazdu nad Balaton. Ktoś był ? jakie wrażenia, ceny, gdzie się udać - do Siofok czy gdzie indziej ?

TRNKRN 18.04.2010 14:13

Balaton piękne miejsce. Ceny znośne, tylko musisz wybrać odpowiedni moment żeby się wybrać. Akurat jestem ekspertem w sprawach węgierskich (studiuje fil. węg.) i jeżdżę tam raz na jakiś czas. Jeśli chodzi o kąpiel, to najlepszym miejscem (ale i niewątpliwe najbardziej zatłoczonym) jest Siófok. Mają piękne plaże, zwłaszcza Nagy Strand. Ceny są przyzwoite, ale należy spodziewać się najazdu Niemców, Austriaków i ostatnio Ruskich w sezonie :> Przyznam, że sam też się tam wybieram do znajomego. Jeśli chodzi o kąpiele termalne to lepsze miejsca są po północnej stronie: Tapolca, Heviz. Są tam też ciekawe miejsca do zwiedzania. Np Keszthely, Balatonfured, Tihany. Można też wędrować po pięknych górach Bakony, oraz kosztować miejscowych, jakże wspaniałych win. Polecam zwłaszcza Badacsonyi Szürkebarát :) Cenowo, za nocleg można się zmieścić w prywatnych kwaterach w granicach 40-60 zł za noc. Czasami zdarzają się okazje. Jedzenie - trochę drożej jak u nas, tanie i dobre wina. Jak najbardziej polecam, zwłaszcza, że o tej porze roku jest tam świetna pogoda :)

_ukoL 18.04.2010 20:46

Wybieram się do Tunezji. Prosiłbym serdecznie osoby które były o wszelkie cenne wskazówki. Czego unikać? Po angielsku się dogadam? Jak z jedzeniem i wodą? Podobnie jak w Egipcie czy mniej zatruć? Dolary i Euro podobnie przyjmują? Wszelkie cenne rady. Proszę.

Pozdrawiam,
Wojtek.

!!IRIVER!! 18.04.2010 20:53

Był ktoś w Turcji? Które rejony najfajniejsze względem wypoczynkowym? Co najbardziej warto zwiedzić?

Wybieram się też do Warszawy na weekend majowy - ma ktoś namiary na tańsze hotele/hostele/kwatery..?

pan Dudi 21.04.2010 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 885898)
Wybieram się do Tunezji. Prosiłbym serdecznie osoby które były o wszelkie cenne wskazówki. Czego unikać? Po angielsku się dogadam? Jak z jedzeniem i wodą? Podobnie jak w Egipcie czy mniej zatruć? Dolary i Euro podobnie przyjmują? Wszelkie cenne rady. Proszę.

Pozdrawiam,
Wojtek.

Skoro byłeś w Egipcie, to mniej więcej wiesz, czego się można po Arabach spodziewać. Ich dzielnice targowe, tzw. Mediny, to po prostu zgraja Twoich "frendsów", którzy dla Twojego € zrobią wszystko. Jeśli chcesz coś kupić, to tylko za połowę ceny, którą Ci zaproponują. Jeśli masz miękkie serce, to odpuść sobie, bo Cię oskubią bez litości. Pamiętaj, że wszystko, począwszy od fotki z babą, która wypieka tradycyjnymi metodami jakiś tam ich arabski chleb, po, co bardziej oczywiste, przejażdżkę na wielbłądzie jest płatne. Targować należy się zawsze i wszędzie, chyba, że jesteś w knajpie z menu i cenami w nim- wtedy wiadomo, ale taksówki i zakupy na bazarach, to zdecydowanie miejsca do negocjacji cen. Unikać w zasadzie nie masz czego, a przynajmniej ja się z niczym niebezpiecznym tam nie zetknąłem, a byłem nawet na meczu drużyny Etoile Sportiff du Sahel (zobaczcie sobie ich herb ;) ) z jakąś drużyną z Tunisu. Nie muszę chyba mówić, że zbyt wielu białych to tam nie było, a obyło się bez jakichkolwiek incydentów :) Uważaj tylko na gości oferujących Ci podprowadzenie Cię gdzieś itp, bo zaprowadzą Cię do najbardziej oczywistego miejsca, do którego może nawet sam szedłeś, albo do np. zamkniętej wieży widokowej i będą się domagali kasy. Wszystkich ich po prostu ignoruj najlepiej, bo s****yny są strasznie zachłanne. Przez cały pobyt profilaktycznie piliśmy duże ilości wódki, więc nic nam nie było.:)Jeśli dobrze pamiętam, to mieliśmy przy sobie €.

Cytat:

tunezja ze wszytskich krajów, jest chyba najbardziej umiarkowana

więc to są muzułmanie ale praktykujący tylko kiedy trzeba(poza starszymi), np smierc bliskich
Zgadza się- choćby katolicka katedra stojąca w sercu Tunisu świadczy o tym, że nie jest to jakaś sfanatyzowana odmiana państwa islamskiego. byłem tam w ramadanie i nikt się nie burzył, że pijemy i żremy sobie do woli, czy to w hotelu, czy to w mieście, choć trzeba przyznać, że zdecydowana większość mieszkańców do zakazu jedzenia od wschodu do zachodu słońca się stosowała.

A co do wakacji, jeśli ktoś planuje (albo nie planuje i może zacznie ;) ) pojechać w Bieszczady to polecam tą miejscówkę:

http://warszawa.gumtree.pl/c-Nieruch...AdIdZ200332336

Idealny klimat dla grupki znajomych, niewielka odległość w zasadzie wszędzie, fajne widoczki i przystępna cena.

szczebrzeszcz 21.04.2010 11:16

tunezja ze wszytskich krajów, jest chyba najbardziej umiarkowana

więc to są muzułmanie ale praktykujący tylko kiedy trzeba(poza starszymi), np smierc bliskich
chociaz synagoga na Dżerbie to taka mała baza wojskowa (pare lat temu byl wybuch, zreszta normalni ludzie raczej z tego szczesliwi nie byli, bo turystów w nastepnych seoznach nie było=brak kasy)

aha libijczyków nienawidzą!
bo mają kasę i jeszcze tańszą benzynę

WiślakNH 02.05.2010 15:27

Poleci ktoś kompleks basenów w Polsce typu Tatralandia na Słowacji? Jest w ogóle coś porównywalnego?

Kordel 02.05.2010 15:35

Szukam fajnej miejscowości w naszych górach,gdzie można cos ciekawego zobaczyć,pobawić się itd z grupą znajomych w wakacje.Zalezy nam na dobrym połączeniu pociagiem i niewygórowanymi cenami pokoi/domków ;) Mile widziane bezpośrednie linki ;D Z góry dziękuje.

PAWEL NEWB 05.05.2010 15:49

Szukam jakiegoś domku 5-8 osoób. W rozsądnej cenie, na ten łikend. Najwazniejsza sprawa to musi mieć tv i odbierać mi gale mma. Miejscowość wsumie bez większego znaczenia (małopolska w strone gór :zakopane/ Rabka/ Dobczyce/ itd)

Nowohucianin^^ 19.06.2010 17:04

Tak sobie teraz pomyślałem że można by już w sumie zaklepać jakąś miejscówkę na Sylwestra. :D

Polecicie jakieś dobre miejsce (sprawdzone) gdzie byliście w tamtym roku. ;)

ja_ka_ 25.06.2010 08:29

Był ktoś z Was w węgierskim Egerze?
Jak najlepiej jechać (autem), jakieś dodatkowe opłaty drogowe itd., wskazówki... ?
Jak z noclegami? Mniej więcej jaki koszt... Po prostu wszystko co praktyczne.
Dzięki z góry za odpowiedzi i wskazówki.

gooro33 25.06.2010 08:43

Do tego co pan Dudi pisal o tunezji dodam ze maja bardzo tanie pociągi, sa to sprawy doslowinie groszowe.
Warto zabrac sobie jakis Polski przewodnik i na wycieczki fakultatywne jezdzic po prostu samemu. Jezeli znasz francuski dogadasz sie praktycznie z kazdym jezeli tylko angielski raczej klopotow nie bedziesz mial.
Warto jezdzic samemu bo mozna oszczedzic sporo kasy. A i takie zwiedzanie jest ciekawsze.
Ludzie bardzo przyjaznie nastawieni, co do mediny(serce tunisu)to trzeba pilnowac kieszeni bo kroja niesamowicie a scisk na tym targowisku jest niemilosierny. Warto u nich kupowac wyroby ze skory czy metalu bo np z ciuchami nie jest tak rozowo jak w turcji, sa chujo*** jakosci..

olTSchool 25.06.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 920450)
Był ktoś z Was w węgierskim Egerze?
Jak najlepiej jechać (autem), jakieś dodatkowe opłaty drogowe itd., wskazówki... ?
Jak z noclegami? Mniej więcej jaki koszt... Po prostu wszystko co praktyczne.
Dzięki z góry za odpowiedzi i wskazówki.

1. Autem - kwestia gustu - zależy co chcesz po trasie zahaczyć. Jak lubisz serpentyny to koniecznie przez Góry Bukowe do Ozd i potem koło Dobszyńskiej Jaskini na Poprad. Tylko tamtędy nie posuwa się zbyt szybko.

2. 2 lata temu płaciłem po 40 zeta od osoby za 3-osobowy pokój z kuchnią z osobnym wjeściem. Tylko to było w czasie łikendu majowego. w sezonie pewnie drożej. Jest masa kwater, pensjonatów, kampingi. Na każdą kieszeń w sumie.

3. Świetne kawiarnie koło ryneczku, cukiernie. Klimatyczne stare i dosyć tanie kapielisko termalne w centrum. Minaret - można czekać na wejście długo bo wpuszczają po 2 osoby. Kantory - kilka w centrum i nawet w niedzielę otwarte po kilka godzin. Fajne, kameralne i przyjazne miasteczko w sumie.

4. Dolina Pięknej Pani - cenowo i jakościowo rewelacja. :-) Tylko trudno wracać z plątającymi sie nogami, więc lepiej czasem zamówić taksę do miasta, bo to spory kawałek od centrum. Dobre żarcie dają drewaniane restauracyjki u wylotu doliny. Menu po polsku również bywa. Diabelski langosz rządzi. :)

5. Z Egeru blisko na pusztę, do Hortobagy, na ryby nad Cisę, do kąpielisk w grotach Miskolca i w sumie do Budapesztu jak wskoczysz na autostradę M3 - winietka konieczna.

Pzdr.

pietruch 01.07.2010 07:55

W sierpniu wybieram się z drugą połówką do Krakowa na Coke Live.
W związku z tym poszukuję w miarę taniego lokum dla 2óch osób na terenie Krakowa.
Tak żeby był dach nad głową i jakieś miejsce do spania.
Pomóżcie :).

1q2 01.07.2010 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 924564)
W sierpniu wybieram się z drugą połówką do Krakowa na Coke Live.
W związku z tym poszukuję w miarę taniego lokum dla 2óch osób na terenie Krakowa.
Tak żeby był dach nad głową i jakieś miejsce do spania.
Pomóżcie :).

Rzut beretem od festiwalu masz np letni hostel AWF

http://www.hostel-awf.krakow.pl/

Grabaż 01.07.2010 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 924564)
W sierpniu wybieram się z drugą połówką do Krakowa na Coke Live.
W związku z tym poszukuję w miarę taniego lokum dla 2óch osób na terenie Krakowa.
Tak żeby był dach nad głową i jakieś miejsce do spania.
Pomóżcie :).

Jeśli zależy Ci na bliskości lotniska, na którym odbywa się Coke Festiwal to propozycja użytkownika 1q2 jest bardzo dobra, bliżej się nie da (chyba, że wynajmiesz mieszkanie, na którymś z pobliskich osiedli). Jeśli chcielibyście zamieszkać bliżej rynku, 10-15 minut miłym spacerkiem, to polecam pokoje na miasteczku AGH http://www.taniehostele.pl/index.php?lang=pl Rejony AGHu są dobrze skomunikowane z lotniskiem na Czyżynach, zarówno jeśli chodzi o tramwaje jak i autobusu MPK. No i na stadion Wisły rzut beretem.

mic 02.07.2010 18:13

Polecicie jakies pole namiotowe (najlepiej nad jeziorem/rzeka) w odleglosci do 200km od Krakowa ?

mic 02.07.2010 22:44

I drugie ;)

Polecicie jakis hotel (ew region) w Tunezji, Egipcie, Turcji do ktorego mozna jechac w ciemno?

El'kabat 03.07.2010 22:42

Był ktos moze z Was w Dąbkach nad morzem ? z gory thx

Żmijka 04.07.2010 16:42

Był. Raz, dwa, trzy ...

Awe 04.07.2010 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 925992)
Polecicie jakies pole namiotowe (najlepiej nad jeziorem/rzeka) w odleglosci do 200km od Krakowa ?

Sielpia :)

Sebo_TS 10.07.2010 16:04

Polecicie fajne miejsce w Chorwacji ? Jakies namiary na apartamnety sprawdzone :)

g_o_l_d_i 13.07.2010 00:29

a ja szukam taniego hotelu z basenem i śniadankiem w Chorwacji przy plaży był ktos i może polecić ?

zim zum 13.07.2010 21:17

Szybkie pytanie. Wcięło mi mapę rowerową Krakowa i okolic. Pamiętam, że była taka trasa rowerowa do Ojcowa, na wysokości Łokietka odbijało się gdzies w prawo i polna droga, potem kilka skrętów i wyjeżdżalo się w ojcowie. Może ktoś mniej więcej naprowadzić jak to szło ? :)

QBAS 18.07.2010 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 926189)
I drugie ;)

Polecicie jakis hotel (ew region) w Tunezji, Egipcie, Turcji do ktorego mozna jechac w ciemno?

Krótko. Byłem, polecam.
Hurghada, Egipt - http://www.wakacje.pl/oferty/egipt/h..._terminy=27889

Wybierając się na wakacje radzę sprawdzić co piszę o danym miejscu (hotelu) turyści, którzy stamtąd wrócili. Nie ma chyba bardziej obiektywnego źródła informacji. A tutaj masz prawie 200 osób, które napisały swoje zdanie o tym miejscu, więc to na pewno nie pracownicy biur podróży piszą te opinie. A przynajmniej na pewno nie jakąś znaczącą liczbę, która diametralnie zmieniałaby całą ocenę.

d.j 20.07.2010 20:36

Witam

Mam pytanie czy może ktoś z was miał okazje szukać wakacji przychodząc do biura podróży "z walizką" mówiąc ze może na nie pojechać w każdej chwili? Jak wahają się wtedy ceny(tzn czy jest duża zniżka)

I drugie moje pytanie do osób które są rozeznane w ofertach wakacyjnych a może nawet ktoś pracuje w biurze podróży: Ile będzie mnie kosztowała(mniej więcej) wycieczka last minute Tunezja albo Egipt (all inclusive, 7 dni) Tylko chodzi mi o cenę z wszystkimi opłatami.

mic 21.07.2010 10:13

Byl ktos w Tunezji, w okolicach Susy ?
Jakies rady ?

palczi 21.07.2010 10:35

d.j - tak roznice sa i 50 % - 2 lata temu do Egiptu za 2 tyg w opcji all od osoby ( na 2 dzien wylot po wizycie w biurze) wyszlo 1400zl (ten sam hotel teraz okolo 3,5tys ) .Zawsze tak robie i cos sie trafia bardzo tanio.

mic - bylem 3 lata temu -nie idz wieczorem na targ jesli bedziesz z dziewczyna ( blondynki maja prz**bane w calej Afryce..) , jeden zaciagnie Cie do innego sklepu , kolejny arab ciagnie za reke twoja babe w przeciwnym kierunku ...(wiem z opowiesci Polakow bedacych na wieczor) .Jest jedna wielka dyskoteka ,plaza ladna(zalezy od hotelu bo sa wydzielone) .ogolem polecam jesli lubisz klimat Afryki -jednak jesli mialbym wybierac mdz Egiptem a Tunezja to polecam Egipt :)

adamd303 21.07.2010 11:51

Polecam ci przeglądanie ofert last minute na stronkach itaka, rainbowtours, orbis travel. Inne przydatne miejsca to portale oceniające hotele i zamieszczające opinie osób które w nich mieszkały. Moge ci pomóc w rezerwacji i zaproponować dodatkowy upust 5 - 7 procent od cen last minute. Adam 507 32 69 69

maciek777 22.07.2010 00:50

Wybieram sie w sierpniu z kumplem do zakopca na 3-4 dni i chcemy zachaczyc sie w jakims schronisku.Od lat bywam w zakopcu nizej w domkach.Stad moje pytanie jak wyglada sprawa z noclegiem w takim schronisku,jakies swoje doswiadczenia i spostrzezenia ?
pozdrawiam

Manson33 22.07.2010 01:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d.j (Post 939521)
Witam

Mam pytanie czy może ktoś z was miał okazje szukać wakacji przychodząc do biura podróży "z walizką" mówiąc ze może na nie pojechać w każdej chwili? Jak wahają się wtedy ceny(tzn czy jest duża zniżka)

I drugie moje pytanie do osób które są rozeznane w ofertach wakacyjnych a może nawet ktoś pracuje w biurze podróży: Ile będzie mnie kosztowała(mniej więcej) wycieczka last minute Tunezja albo Egipt (all inclusive, 7 dni) Tylko chodzi mi o cenę z wszystkimi opłatami.

Wylot 27,28.07. np. z Krakowa - all inclusive 1498,- PLN

http://oasistours.com.pl/oferta_7012...El_Sheikh.html

Poczytaj opinie o hotelu:

http://www.wakacje.pl/?page=opinieLi...id_hotele=1468

Można spotkać się przy piwku z kibicami Tottenhamu lub Widzewa.

Wszystko opłacone, dodatkowo wiza 15$ po przylocie ( nie korzystając z żadnych wycieczek fakultatywnych poza półwysep Synaj można jedynie wbić bezpłatną pieczęć Sinai Only )

Kibic z Grodu Kraka 22.07.2010 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 939775)
Byl ktos w Tunezji, w okolicach Susy ?
Jakies rady ?

Wróciłem jakieś dwa tygodnie temu z okolic Sousse , port el Kantaoui nie wiem jakich rad konkretnie potrzebujesz ale ogólnie targować się o wszystko smarować sie na słońcu (choć w Polsce nigdy tego nie robilem) Pisz na PW chętnie pomogę

snyrting 22.07.2010 08:32

W sobotę wybieram się z dziewczyną do Budapesztu. Będzemy jechać przez Słowację.

Może ktoś podpowiedzieć jakies interesujące miejsca warte odwiedzenia po drodze?

adamd303 22.07.2010 23:37

kreta
 
Moim ulubionym miejscem urlopopwym jest grecka wyspa Kreta. Jakby sie ktoś wybierał chetnie służę radą. [email protected]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl