![]() |
Cytat:
|
Tylko nie fb. Nigdy tego nie miałem i miał nie będę.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Forum, nie ma fb i mial nie bede
|
Dla Wiślackiej Ligi Kibiców był kiedyś ukryty dział na forum, który był widoczny tylko dla zatwierdzonych użytkowników. Nie wiem jak to wyglada z administracyjnego punktu widzenia ale jeśli jest to technicznie możliwe to może wartałoby iść w te stronę.
|
Jeśli pojawi się forum, to raczej nowe, powiązane ze stroną internetową nad której stworzeniem pracujemy. Więcej w temacie zapewne napisze Rav :)
|
Stanowczo nie FB.
Niezależne forum na +. |
Jestem za forum. Ukryty dział dla potwierdzonych członków. Na pewno są takie możliwości (sam kiedyś administrowałem kilka for).FB w ostateczności, ale osobiście jestem przeciwnym tą formą komunikacji.
|
OK, niczego nie wykluczamy całkowicie, ale mam prośbę, żebyście nam pomogli zrozumieć - dlaczego nie Facebook? Jaki jest problem w zarejestrowaniu się na FB choćby po to, żeby używać go tylko do komunikacji w Socios?
Od razu zaznaczę, że chodzi o tzw. ukrytą grupę na FB. |
Cytat:
Dlaczego nie fb? Bo jestem przeciwny fb i innym tego typu wynalazkom Nikt nie chce fb jak sami widzicie |
Grupa na FB jest:
1. Mało profesjonalna. 2. Mało przejrzysta w komunikacji. Np. nie można cytować, posty pewnie łatwiej zgubić w natłoku. Na forum nie ma jakby bałaganu, każdy temat jest widoczny. |
FB wymusza udostępnianie publicznie swoich danych osobowych, wiele osób jest mu przeciwnych. Poza tym FB według swego widzi mi się może usunąć grupę nie podając żadnego powodu. Np zacznie ją zgłaszać jakiś kibol parchów i pewnego dnia będzie zablokowana.
No i tak jak kolega wyżej powiedział - to mało profesjonalne. |
Cytat:
Cytat:
|
Nie chcę wchodzić w głębszą polemikę - tylko krótka opinia:
przede wszystkim własne forum, z definicji, jest WŁASNE - mamy pełne możliwości administracyjne, śledzenie logów, zarządzanie kontami, zawartością i nic z tych rzeczy nie jest oddawane w cudze ręce.. Masz pełnię wiedzy odn. wrażliwych danych (nie)udostępnianych zewnętrznie (a takiej pewności mieć nie można używając FB). Przypominam, że to inicjatywa KIBICOWSKA i nieprzychylnych/wrogich grup wszelkiego typu jest bez liku. Drugie kryterium, to wiek - celujemy w szeroką grupę ludzi o pewnych, ustabilizowaych możliwościach finansowych, a tacy generalnie nie są już nastolatkami tylko raczej powyżej 30-35 lat minimum. Dla FB taką barierą wieku są wg mnie okolice 40tki, a często to właśnie ludzie powyżej tej granicy mają największe możliwosci finansowe. Tyle z mojej strony. Pzdr. |
BB14, dzięki, masz dużo racji. Mamy opracowane warianty: własne forum, forum wislakrakow.com i grupa FB z argumentami za i przeciw.
Jako że póki co skłaniamy się ku grupie na FB, przynajmniej na początku - skupcie się proszę na krytyce tej opcji :) Istotną kwestią jest też czas i koszt wdrożenia, a później koszt utrzymania. Grupę FB możemy założyć niemal od razu i bezkosztowo, a wolelibysmy ograniczyć koszty własne Socios, zwłaszcza na początku. |
Jeżeli ma być stworzona strona internetowa to razem ze stroną może być forum na tym samym serwerze, a jeżeli nie to czemu by tutaj nie stworzyć zamkniętego działu. Z czasem przyjdą jacyś drobni sponsorzy dzięki którym będzie można pokryć koszty serwera.
|
Najważniejsze pytanie jest takie czy właściciel wislakrakow.com zgodzi się na utworzenie osobnego działu - jeżeli tak to moim zdaniem nie ma co kombinować.
Jako administrator kilku grup na fb wrzucę kilka wad: - mało przejrzysta struktura (komentarze sie zlewają, ludzie nie widza kto o komentuje, więcej niż dwa aktywne wątki rozwalają całą dyskusję) - cenzura i automatyczne banowanie (wielu użytkowników będzie traciło dostęp do swoich kont za przewiny w innych czeluściach fejsbóka i potem trzeba będzie zakładać nowe konta, weryfikować je itd - dokładanie roboty zarówno dla organizatorów jak i członków socios) - ludzie odchodzą od fb i to masowo ograniczając się jedynie do messengera lub innych komunikatorów - na starcie odrzucamy więc sporą część członków socios, którzy nie założą fb tylko do grupy socios. - ^^ nawiązując do pierwszego - jeżeli decydujemy się na grupę fb to mocno ograniczamy możliwości hydeparkowania wokół stowarzyszenia - fb pozwoli tylko na załatwianie kwestii formalnych i technicznych (a to i tak w ograniczonym zakresie). |
Cytat:
|
W odpowiedzi na pytania, które zaczęły się pojawiać, informujemy:
1. Zarząd oraz Komisja Rewizyjna "Socios Wisła Kraków" za swoją działalność nie pobiera wynagrodzeń. 2. Zarząd "Socios Wisła Kraków" co miesiąc publikować będzie informacje finansowe tak, by dzięki przejrzystym i transparentnym finansom budować wiarygodność. 3. Źródłem finansowania "Socios Wisła Kraków" będą przede wszystkim składki członkowskie oraz darowizny. 4. Składki członkowskie ustalono na poziomie 50, 100 oraz 200 zł miesięcznie. 5. W zależności od wysokości wpłacanej składki, członkowie "Socios Wisła Kraków" nabędą swego rodzaju "rangę" oraz "siłę" głosu dotyczącą celu, na który zostaną wydane zebrane środki finansowe: - 50 zł miesięcznie - "Srebrna Gwiazda", siła głosu - 1; - 100 zł miesięcznie - "Złota Gwiazda", siła głosu - 2; - 200 zł miesięcznie - "Biała Gwiazda", siła głosu - 4. 6. Szczegółowe zasady dotyczące zliczania głosów Socios i podejmowania przez nich decyzji o przekazywaniu pieniędzy będzie opisywał stosowny Regulamin, nad którym pracujemy (liczymy na Wasze sugestie). 7. Wszyscy Członkowie Zwyczajni Socios Wisła Kraków mają po jednym głosie podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia. 8. Chcemy klubowi przede wszystkim pomagać finansowo, dlatego nie planujemy wprowadzania dla Socios np. zniżek na karnety, rabatów na gadżety klubowe itp. Rozmawiamy jednak z klubem na temat innego rodzaju - wg nas zdecydowanie bardziej ciekawego - "uhonorowania" Socios. |
Ze swojej strony chciałbym zapytać o następujące kwestie:
1) Głosowania od strony praktycznej, jak będą wyglądały? Tylko na spotkaniach i podczas bezpośredniej obecności? 2) Jakiego rodzaju dane osobowe od osób zadeklarowanych będziecie zbierać? Kto będzie ich administratorem oraz, jak planujecie je zabezpieczać przed ewentualnym wyciekiem? Bardziej precyzyjnie: niekoniecznie chciałbym, by ktoś poza linią socios - klub miał możliwość sprawdzać ile płacę i jak głosuję. Każdy, kto poznał klimaty krakowskie wiec czym takie rzeczy mogą skutkować. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wydaje mi się, że jedynym możliwym administratorem danych może być tylko Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. Bo jak niby inaczej (przyjmowanie członków, rozliczanie wpłat)? :)
|
Vinci,
1. Głosowanie ws. wydatkowania - drogą elektroniczną. Uprzedzając pytania: zapisy będą możliwe zdalnie. Walne Zgromadzenie (m.in. udzielenie absolutorium zarządowi, wybór władz) - osobiście. 2. Administratorem danych bedzie oczywiscie Socios Wisła Kraków. To też jest pewien problem jesli chodzi o utworzenie pokoju Socios na forum wislakrakow.com. Pytanie o zabezpieczenia na razie jest zbyt szczegółowe. Wiadomo, będą odpowiednie procedury, kasa pancerna, https-y, ssl-e... |
a propos wczesniejszej dyskusji
To moze osobna strona z forum z opcja "zaloguj / zarejestruj przez Facebooka". Wilk syty i owca cala ;) |
Rav pytał mnie, dalczego nie facebook:
- zakładać konto na tym molochu tylko dla Socios - kto to będzie chciał robić? - nie wiem czy wszyscy umieliby tam z tej grupy korzystać? sposób weryfikacji itp? + rozumiem, że dostępność dla wszystkich łatwiejsza? ale dlaczego nie może to być osobna strona? / platforma? po co wspomagać się facebookiem? pozdrawiam |
Rav ludzie nie chca Facebooka bo mozna sie polansowac, ze sie jest buntownikiem i nie ma sie tam konta ;-)
- Rozumiem, ze Facebook bylby najpraktyczniejszy bo koszty zadne i przy tym chyb najbezpieczniejsze rozwiazanie. - Jesli chodzi o dane osobowe na FB to przeciez sobie mozna zalozyc konto pod innym nazwiskiem. Nie ma obowiazku podowania prawdziwych danych. - Jesli ludzie tak srasznie sie Facebooka obawiaja to moze rozwazmy Google+? Wystarzy sobie zalozyc maila na Googlu. |
chyba Facebook jest bardziej nośny i medialny?
|
Cytat:
Pomysł z fejsem na tyle chybiony, że grupa może być wyrzucona w śmietnik bez podania powodu, na prośbę kilku uzytkownikow. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl