Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

rav 01.09.2018 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1513575)
No bez jaj, ja nie mam fb

A bedziesz zakladal konto na nowym forum?

sandomingo 01.09.2018 21:15

Tylko nie fb. Nigdy tego nie miałem i miał nie będę.

Wit.Ek. 01.09.2018 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1513638)
A bedziesz zakladal konto na nowym forum?

A gdyby stowarzyszenie miało swoją stronę i na tej stronie forum ?

pzkwr 02.09.2018 06:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1513651)
Tylko nie fb. Nigdy tego nie miałem i miał nie będę.

Ja również. Oddzielna strona i forum.

saklak1906 02.09.2018 08:49

Forum, nie ma fb i mial nie bede

As 02.09.2018 08:58

Dla Wiślackiej Ligi Kibiców był kiedyś ukryty dział na forum, który był widoczny tylko dla zatwierdzonych użytkowników. Nie wiem jak to wyglada z administracyjnego punktu widzenia ale jeśli jest to technicznie możliwe to może wartałoby iść w te stronę.

serek.c2 02.09.2018 09:46

Jeśli pojawi się forum, to raczej nowe, powiązane ze stroną internetową nad której stworzeniem pracujemy. Więcej w temacie zapewne napisze Rav :)

BB14 02.09.2018 10:12

Stanowczo nie FB.
Niezależne forum na +.

Karherop 02.09.2018 10:23

Jestem za forum. Ukryty dział dla potwierdzonych członków. Na pewno są takie możliwości (sam kiedyś administrowałem kilka for).FB w ostateczności, ale osobiście jestem przeciwnym tą formą komunikacji.

rav 02.09.2018 10:54

OK, niczego nie wykluczamy całkowicie, ale mam prośbę, żebyście nam pomogli zrozumieć - dlaczego nie Facebook? Jaki jest problem w zarejestrowaniu się na FB choćby po to, żeby używać go tylko do komunikacji w Socios?
Od razu zaznaczę, że chodzi o tzw. ukrytą grupę na FB.

ArturBarlinek 02.09.2018 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1513638)
A bedziesz zakladal konto na nowym forum?

Myślałem bardziej o dodatkowym dziale Socios widocznym dla członków

Dlaczego nie fb? Bo jestem przeciwny fb i innym tego typu wynalazkom

Nikt nie chce fb jak sami widzicie

Brozinho_23 02.09.2018 11:06

Grupa na FB jest:
1. Mało profesjonalna.
2. Mało przejrzysta w komunikacji. Np. nie można cytować, posty pewnie łatwiej zgubić w natłoku. Na forum nie ma jakby bałaganu, każdy temat jest widoczny.

Karherop 02.09.2018 11:09

FB wymusza udostępnianie publicznie swoich danych osobowych, wiele osób jest mu przeciwnych. Poza tym FB według swego widzi mi się może usunąć grupę nie podając żadnego powodu. Np zacznie ją zgłaszać jakiś kibol parchów i pewnego dnia będzie zablokowana.



No i tak jak kolega wyżej powiedział - to mało profesjonalne.

rav 02.09.2018 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1513698)
Dlaczego nie fb? Bo jestem przeciwny fb i innym tego typu wynalazkom

Dlaczego, konkretnie? Oczywiście znam ogólne argumenty przeciwników FB, ale mimo wszystko prosiłbym o ich wymienienie. Uważam, że można korzystać z FB w taki sposób, że nie jesteśmy śledzeni i nikt o nas, defacto nic nie wie. Zwłaszcza, gdyby korzystać tylko z grupy ukrytej Socios.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1513698)
Nikt nie chce fb jak sami widzicie

Nie nikt, tylko kilka osób na tym forum. Jak zapytam na FB, to kilka osób z FB nie będzie się chciało rejestrować tutaj czy na nowym forum.

BB14 02.09.2018 11:20

Nie chcę wchodzić w głębszą polemikę - tylko krótka opinia:

przede wszystkim własne forum, z definicji, jest WŁASNE - mamy pełne możliwości administracyjne, śledzenie logów, zarządzanie kontami, zawartością i nic z tych rzeczy nie jest oddawane w cudze ręce.. Masz pełnię wiedzy odn. wrażliwych danych (nie)udostępnianych zewnętrznie (a takiej pewności mieć nie można używając FB).

Przypominam, że to inicjatywa KIBICOWSKA i nieprzychylnych/wrogich grup wszelkiego typu jest bez liku.

Drugie kryterium, to wiek - celujemy w szeroką grupę ludzi o pewnych, ustabilizowaych możliwościach finansowych, a tacy generalnie nie są już nastolatkami tylko raczej powyżej 30-35 lat minimum. Dla FB taką barierą wieku są wg mnie okolice 40tki, a często to właśnie ludzie powyżej tej granicy mają największe możliwosci finansowe.

Tyle z mojej strony. Pzdr.

rav 02.09.2018 11:35

BB14, dzięki, masz dużo racji. Mamy opracowane warianty: własne forum, forum wislakrakow.com i grupa FB z argumentami za i przeciw.

Jako że póki co skłaniamy się ku grupie na FB, przynajmniej na początku - skupcie się proszę na krytyce tej opcji :)

Istotną kwestią jest też czas i koszt wdrożenia, a później koszt utrzymania. Grupę FB możemy założyć niemal od razu i bezkosztowo, a wolelibysmy ograniczyć koszty własne Socios, zwłaszcza na początku.

Adrio 02.09.2018 11:45

Jeżeli ma być stworzona strona internetowa to razem ze stroną może być forum na tym samym serwerze, a jeżeli nie to czemu by tutaj nie stworzyć zamkniętego działu. Z czasem przyjdą jacyś drobni sponsorzy dzięki którym będzie można pokryć koszty serwera.

Błaszczu_WIŚLAK 02.09.2018 11:51

Najważniejsze pytanie jest takie czy właściciel wislakrakow.com zgodzi się na utworzenie osobnego działu - jeżeli tak to moim zdaniem nie ma co kombinować.

Jako administrator kilku grup na fb wrzucę kilka wad:
- mało przejrzysta struktura (komentarze sie zlewają, ludzie nie widza kto o komentuje, więcej niż dwa aktywne wątki rozwalają całą dyskusję)
- cenzura i automatyczne banowanie (wielu użytkowników będzie traciło dostęp do swoich kont za przewiny w innych czeluściach fejsbóka i potem trzeba będzie zakładać nowe konta, weryfikować je itd - dokładanie roboty zarówno dla organizatorów jak i członków socios)
- ludzie odchodzą od fb i to masowo ograniczając się jedynie do messengera lub innych komunikatorów - na starcie odrzucamy więc sporą część członków socios, którzy nie założą fb tylko do grupy socios.
- ^^ nawiązując do pierwszego - jeżeli decydujemy się na grupę fb to mocno ograniczamy możliwości hydeparkowania wokół stowarzyszenia - fb pozwoli tylko na załatwianie kwestii formalnych i technicznych (a to i tak w ograniczonym zakresie).

petred 02.09.2018 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BB14 (Post 1513702)

Drugie kryterium, to wiek - celujemy w szeroką grupę ludzi o pewnych, ustabilizowaych możliwościach finansowych, a tacy generalnie nie są już nastolatkami tylko raczej powyżej 30-35 lat minimum. Dla FB taką barierą wieku są wg mnie okolice 40tki, a często to właśnie ludzie powyżej tej granicy mają największe możliwosci finansowe.

Tyle z mojej strony. Pzdr.

To jest jeden z ważniejszych argumentów. Wiadomo, idzie o obniżenie kosztów, ale nie ma co oszczędzać od początku na najważniejszych rzeczach , a komunikacja między członkami jest bardzo ważna. Skoro powstaje specjalna strona to zrobienie na niej forum raczej nie będzie bardzo kosztowne. Przecież wiadomo, że na początku duża część wpłat powinna być przeznaczona na ,,rozruch'' tego projektu, rozreklamowanie go itd. tym bardziej, iż początkowo zebrane środki raczej nie pozwolą na wydatną pomoc klubowi. Ja osobiście zdecydowanie wolałbym na początku nawet nieukryte forum na tym portalu niż FB. Ale widzę, że osoby związane ze sprawami organizacyjnymi są bardziej przychylne FB mimo zdecydowanej przewadze przeciwników tej opcji na tym forum. Trzeba im zaufać bo są lepiej zorientowani w temacie i skoro popierają FB to niech będzie na początek to FB

Socios Wisła Kraków 02.09.2018 15:11

W odpowiedzi na pytania, które zaczęły się pojawiać, informujemy:

1. Zarząd oraz Komisja Rewizyjna "Socios Wisła Kraków" za swoją działalność nie pobiera wynagrodzeń.

2. Zarząd "Socios Wisła Kraków" co miesiąc publikować będzie informacje finansowe tak, by dzięki przejrzystym i transparentnym finansom budować wiarygodność.

3. Źródłem finansowania "Socios Wisła Kraków" będą przede wszystkim składki członkowskie oraz darowizny.

4. Składki członkowskie ustalono na poziomie 50, 100 oraz 200 zł miesięcznie.

5. W zależności od wysokości wpłacanej składki, członkowie "Socios Wisła Kraków" nabędą swego rodzaju "rangę" oraz "siłę" głosu dotyczącą celu, na który zostaną wydane zebrane środki finansowe:

- 50 zł miesięcznie - "Srebrna Gwiazda", siła głosu - 1;
- 100 zł miesięcznie - "Złota Gwiazda", siła głosu - 2;
- 200 zł miesięcznie - "Biała Gwiazda", siła głosu - 4.

6. Szczegółowe zasady dotyczące zliczania głosów Socios i podejmowania przez nich decyzji o przekazywaniu pieniędzy będzie opisywał stosowny Regulamin, nad którym pracujemy (liczymy na Wasze sugestie).

7. Wszyscy Członkowie Zwyczajni Socios Wisła Kraków mają po jednym głosie podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia.

8. Chcemy klubowi przede wszystkim pomagać finansowo, dlatego nie planujemy wprowadzania dla Socios np. zniżek na karnety, rabatów na gadżety klubowe itp. Rozmawiamy jednak z klubem na temat innego rodzaju - wg nas zdecydowanie bardziej ciekawego - "uhonorowania" Socios.

Vinci 02.09.2018 16:06

Ze swojej strony chciałbym zapytać o następujące kwestie:

1) Głosowania od strony praktycznej, jak będą wyglądały? Tylko na spotkaniach i podczas bezpośredniej obecności?

2) Jakiego rodzaju dane osobowe od osób zadeklarowanych będziecie zbierać? Kto będzie ich administratorem oraz, jak planujecie je zabezpieczać przed ewentualnym wyciekiem? Bardziej precyzyjnie: niekoniecznie chciałbym, by ktoś poza linią socios - klub miał możliwość sprawdzać ile płacę i jak głosuję. Każdy, kto poznał klimaty krakowskie wiec czym takie rzeczy mogą skutkować.

PhantomRanger 02.09.2018 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1513728)
Ze swojej strony chciałbym zapytać o następujące kwestie:

1) Głosowania od strony praktycznej, jak będą wyglądały? Tylko na spotkaniach i podczas bezpośredniej obecności?

2) Jakiego rodzaju dane osobowe od osób zadeklarowanych będziecie zbierać? Kto będzie ich administratorem oraz, jak planujecie je zabezpieczać przed ewentualnym wyciekiem? Bardziej precyzyjnie: niekoniecznie chciałbym, by ktoś poza linią socios - klub miał możliwość sprawdzać ile płacę i jak głosuję. Każdy, kto poznał klimaty krakowskie wiec czym takie rzeczy mogą skutkować.

Jak dla mnie najbezpieczniej byłoby, aby klub administrował tymi danymi, bo jest w tym "wprawiony".

petred 02.09.2018 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1513728)
Ze swojej strony chciałbym zapytać o następujące kwestie:

1) Głosowania od strony praktycznej, jak będą wyglądały? Tylko na spotkaniach i podczas bezpośredniej obecności?

Raczej to nie przejdzie bo wiele osób mieszka zagranicą, a dużo zainteresowanych jest pewnie porozrzucane po całej Polsce

maaarcin 02.09.2018 16:29

Wydaje mi się, że jedynym możliwym administratorem danych może być tylko Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. Bo jak niby inaczej (przyjmowanie członków, rozliczanie wpłat)? :)

rav 02.09.2018 16:49

Vinci,
1. Głosowanie ws. wydatkowania - drogą elektroniczną.
Uprzedzając pytania: zapisy będą możliwe zdalnie.

Walne Zgromadzenie (m.in. udzielenie absolutorium zarządowi, wybór władz) - osobiście.

2. Administratorem danych bedzie oczywiscie Socios Wisła Kraków. To też jest pewien problem jesli chodzi o utworzenie pokoju Socios na forum wislakrakow.com.

Pytanie o zabezpieczenia na razie jest zbyt szczegółowe. Wiadomo, będą odpowiednie procedury, kasa pancerna, https-y, ssl-e...

Snow 03.09.2018 05:54

a propos wczesniejszej dyskusji

To moze osobna strona z forum z opcja "zaloguj / zarejestruj przez Facebooka".
Wilk syty i owca cala ;)

ArturBarlinek 03.09.2018 06:08

Rav pytał mnie, dalczego nie facebook:

- zakładać konto na tym molochu tylko dla Socios - kto to będzie chciał robić?
- nie wiem czy wszyscy umieliby tam z tej grupy korzystać? sposób weryfikacji itp?
+ rozumiem, że dostępność dla wszystkich łatwiejsza? ale dlaczego nie może to być osobna strona? / platforma?
po co wspomagać się facebookiem?

pozdrawiam

As 03.09.2018 06:59

Rav ludzie nie chca Facebooka bo mozna sie polansowac, ze sie jest buntownikiem i nie ma sie tam konta ;-)

- Rozumiem, ze Facebook bylby najpraktyczniejszy bo koszty zadne i przy tym chyb najbezpieczniejsze rozwiazanie.
- Jesli chodzi o dane osobowe na FB to przeciez sobie mozna zalozyc konto pod innym nazwiskiem. Nie ma obowiazku podowania prawdziwych danych.
- Jesli ludzie tak srasznie sie Facebooka obawiaja to moze rozwazmy Google+? Wystarzy sobie zalozyc maila na Googlu.

ArturBarlinek 03.09.2018 07:43

chyba Facebook jest bardziej nośny i medialny?

Dariook 03.09.2018 08:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1513761)
Rav ludzie nie chca Facebooka bo mozna sie polansowac, ze sie jest buntownikiem i nie ma sie tam konta ;-)

- Rozumiem, ze Facebook bylby najpraktyczniejszy bo koszty zadne i przy tym chyb najbezpieczniejsze rozwiazanie.
- Jesli chodzi o dane osobowe na FB to przeciez sobie mozna zalozyc konto pod innym nazwiskiem. Nie ma obowiazku podowania prawdziwych danych.
- Jesli ludzie tak srasznie sie Facebooka obawiaja to moze rozwazmy Google+? Wystarzy sobie zalozyc maila na Googlu.

No to jak się chcesz niby weryfikować przed dostaniem się do grupy zakładając konto pod innym nazwiskiem? ��

Pomysł z fejsem na tyle chybiony, że grupa może być wyrzucona w śmietnik bez podania powodu, na prośbę kilku uzytkownikow.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl