Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

sztafi 16.02.2010 22:51

http://sportowetempo.pl/pn_malopolsk...la_w_Wolbromiu


http://sportowetempo.pl/wiadomosci_p...sie_na_Wolbrom

akakiusz 29.03.2010 00:26

Dziś do Krakowa przybyła Reprezentacja Anglii ISFA (reprezentacja szkół mistrzostwa sportowego) do lat 16, która w nadchodzącym tygodniu rozegra trzy mecze sparingowe w Krakowie i Katowicach. Anglicy zakwaterowani zostali w Hotelu Europejskim, a dziś odbyli trening na boisku A-klasowej Jutrzenki Giebułtów. Inicjatorami sprowadzenia do naszego regionu szkolnej reprezentacji Anglii są Tomasz Dudek (prezes Zieleńczanki Zielonki) oraz Tadeusz Gątkiewicz (prezes Jutrzenki Giebułtów).

W najbliższych dniach, przybysze z Wysp Brytyjskich rozegrają gry kontrolne z rówieśnikami Wisły Kraków, SMS Kraków oraz GKS Katowice. Zaliczą także zwiedzanie obozu Auschwitz w Oświęcimiu oraz kopali soli w Wieliczce.

Wie ktoś kiedy i gdzie mecz z Wisłą??

tomo 02.04.2010 13:28

Wisła ME - Polonia ME 2:2 (1:0) dla Wisły Jeleń i Wanatowicz

Słaby mecz generalnie. Jedno co mnie irytowało najbardziej to sytuacje gdzie nawet delikatne trącenie w ferworze walki naszego kopacza przez przeciwnika kończyło się od razu upadkiem na ziemię z płaczem. W drugą stronę z resztą sytuacja była podobna. Jak jak jakieś panienki, zero twardej agresywnej gry.

akakiusz 02.04.2010 22:56

Mecz faktycznie cieniutki... Inna sprawa, że Wiślacy pewnie by go wygrali gdyby trener Kulawik nie przemeblował obrony w końcówce meczu

grzesiek632 09.05.2010 13:58

Młoda Wisła pokonała dziś młodą Legie 2:1

Strzelając gole w ostatnich 6 minutach gry, w meczu tym wystąpili tacy piłkarze jak: Cleber, Łukasz Garguła, Hristov czy Peter Singlar. Kto strzelił gole do tej pory nie mam informacji.


Żmijka
Dziękuje za poinformowanie,

Żmijka 09.05.2010 14:02

Kto? :-) Bramkarz Jarosiński (typowego Kuszczaka puścił legionista :lol: ) i Daniel Brud po rogu.
Singlar nie grał raczej ...

Tenzen 09.05.2010 14:21

Hristov, mega król strzelców nawet w młodej ekstraklasie jeszcze nic nie strzelił także co on jeszcze u nas robi.

Ile zagrał Łukasz Garguła? Jak jego gra wyglądał?

Watts 09.05.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 895416)
Kto? :-) Bramkarz Jarosiński (typowego Kuszczaka puścił legionista :lol: ) i Daniel Brud po rogu.
Singlar nie grał raczej ...

Jest jakakolwiek szansa na materiał filmowy z tego gola? :D

Żmijka 09.05.2010 15:43

Niestety chyba nie, nie widziałam nawet kogokolwiek z kamerka taką szkoleniową czy to Wisły czy (L).

Garguła grał 45min (I połowe), wyglądał tak:
http://i41.tinypic.com/w8q1ab.jpg

W II połowie tak:
http://i39.tinypic.com/vorhva.jpg

Ravers 09.05.2010 15:48

No no bramka Jarosińskiego w ME,nie spodziewałbym się,ciekawe czy Wisła da mu szansę w Ekstraklasie.Chociaż on grał kiedyś chyba z Groclinem.

sharkey 09.05.2010 19:43

Owszem grał i z tego co pamiętam to 4 bramki dostał...chyba 3 z jego winy:)

Eleusis 09.05.2010 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 895592)
Owszem grał i z tego co pamiętam to 4 bramki dostał...chyba 3 z jego winy:)

Yyy, jak już coś, to jedna.

DarekK_11 09.05.2010 20:21

http://mundialowo.blox.pl/2007/05/br...roclin-04.html

Tylko ta ostatnia z jego winy, przy wcześniejszych szans większych nie miał ;)

Donki 09.05.2010 21:03

Teraz jest skrót z meczu Na TVP 3
Wisła - Legia ME

DarekK_11 09.05.2010 21:16

Kto przegapił ten będzie mógł /chyba/ obejrzeć tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/sport/sportwideo
gdy wrzucą Kronikę z dziś :)

Żmijka 09.05.2010 22:44

http://www.tvp.pl/krakow/sport/sport...v-2010/1772815 dokladnie tutaj :)

Swoją drogą to ślepłam dziś wybitnie :/ nie zauważyłam grającego Singlara (a grał, chociaż chyba raczej sie nie wyróżniał ;)) ani kamery ... :]

tylko_na_kilka_dni 10.05.2010 11:45

na YT
skrót: http://www.youtube.com/watch?v=X1VavHglTd8
gol Jarosińskiego: http://www.youtube.com/watch?v=QzLwV03Vpwg

kolumb 25.05.2010 10:53

http://krak.tv/kategoria-9,film-1313.html
brameczka Burligi w derbach młodej :)

tomo 30.05.2010 17:01

Mam nadzieję, że w następnym sezonie w barwach Wisły, obojętnie czy to ME czy pierwsza drużyna (w co szczerze powątpiewam) nie zobaczę gwiazdora Jarosińskiego. Ostatni mecz ME zachowanie podobne do Pawełka z wyprostowanym fakiem. Żenada.

polok1906 30.05.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolumb (Post 904275)
http://krak.tv/kategoria-9,film-1313.html
brameczka Burligi w derbach młodej :)

Brameczka ładna :-D

anthony09 31.05.2010 20:37

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/0,91672.html
Wisła Kraków w Młodej Ekstraklasie w sezonie 2009/2010 zajęła ostatecznie 8 miejsce.
Jest to idealny przykład na to, iż nie posiadamy odpowiedniego zaplecza w osobie młodych graczy. W zeszłym sezonie wygraliśmy dzięki temu, że grali u nas Niedzielan, Dawidowski, Cebanu a w tym sezonie nasz klub pokazał jakie młode talenty posiadamy :( Widzicie przyszłość FC Barcelony bez jej wychowanków, czy chociażby Arsenalu bez swoich talentów... ? Jeżeli już powstała ta ME to należałoby jej potencjał wykorzystywać a my niestety robimy sobię jaja ... Jeżeli przyjdzie już ten Basałaj to powinien wziąć się za szkielet tego klubu i wzmocnienie młodych. W składzie młodych powinni się znajdować piłkarze rep. U-18 a my osobiście rep. mamy coraz mniej w każdej kategorii ...

Żmijka 31.05.2010 20:44

W zeszłym roku to my zajeliśmy 2 miejsce ("mistrzem" był Ruch). Wygraliśmy te śmieszne rozgrywki w pierwszym ich sezonie czyli 07/08.

SpoXsteR 31.05.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 907194)
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/0,91672.html
Wisła Kraków w Młodej Ekstraklasie w sezonie 2009/2010 zajęła ostatecznie 8 miejsce.

w takim badz razie wypisz mi te wielkie talenty z Zaglebia Lubin, ktore zajelo 1 miejsce..
tez mi wyznacznik, 2 miejsce zajeli nasi sezon wstecz i 1 miejsce na poczatku tych rozgrywek.. i co? nagle wplynelo do 1 skladu 5 nowych zawodnikow stanowiacych o sile druzyny?
1, 2 i 8 miejsce.. zdominowali nasi te rozgrywki .. rzeczywiscie dobry przyklad.

felipe 31.05.2010 22:54

Nie ma co wyciągać wniosków, że ci mają lepszą "młodzież", a ci szkolą gorzej.
Młody, jak jest zdolny, to gra w I drużynie.
W ME to grają amatorzy - jeśli w połowie sprawny Dawidowski ładował w niej swego czasu gola za golem to chyba mamy obraz poziomu tego "inkubatora" dla wiecznych "młodych zdolnych". Tam grają słabi i słabsi...

_barszczu 01.06.2010 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 907235)
w takim badz razie wypisz mi te wielkie talenty z Zaglebia Lubin, ktore zajelo 1 miejsce..
tez mi wyznacznik, 2 miejsce zajeli nasi sezon wstecz i 1 miejsce na poczatku tych rozgrywek.. i co? nagle wplynelo do 1 skladu 5 nowych zawodnikow stanowiacych o sile druzyny?
1, 2 i 8 miejsce.. zdominowali nasi te rozgrywki .. rzeczywiscie dobry przyklad.

Może nie z Zagłębia, ale z takiego Ruchu - w ME zanim dostali się do kadry I zespołu grali Sadlok, Sobiech, Stefański

do tego możesz dodać włączonych do I zespołu Flisa, Lisowskiego

tylko różnica między Wisłą a Ruchem jest taka, że tam nie trzyma się w MESIE graczy powyżej 20 roku życia, co w Wiśle jest standardem

emjot 01.06.2010 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 907270)
Nie ma co wyciągać wniosków, że ci mają lepszą "młodzież", a ci szkolą gorzej.
Młody, jak jest zdolny, to gra w I drużynie.
W ME to grają amatorzy - jeśli w połowie sprawny Dawidowski ładował w niej swego czasu gola za golem to chyba mamy obraz poziomu tego "inkubatora" dla wiecznych "młodych zdolnych". Tam grają słabi i słabsi...

w połowie sprawny Dawidowski strzelił 3 bramki w 11 występach. Trudno to nazwać ładowanie gola za golem.

Nie w tym rzecz.
Rzecz w tym że przy braku pieniędzy to nasi wychowankowie powinni mieć priorytet. Wychować, ograć w I drużynie, sprzedać.
Tymczasem nasza MESA niedoinwestowana, bez boiska na którym mogliby chłopaki trenować składa się w większości z graczy w wieku 20-22 lata w dodatku z takich którzy nie mają szans na grę w jakimkolwiek klubie ekstraklasy. Bo są zwyczajnie za słabi. Batko, Brud, Cygal, Jeleń, Kozieł, Majcherczyk 21, Burliga, Zalewski, Jarosiński 22, Cyzio, Frasik, Masiuda, Papież, Pawlus po 20. Mniej niż dwudziechę mają tylko Czekaj, Chrapek, Ligienza, Ochman, Stanek i Skołorzyński (dwaj ostatni zagrali tylko po jednym meczu...)

Zresztą gdzie grają nasi Mistrzowie z I sezonu MESY?
Rosłoń i Jarosz spadają z Przebojem Wolbrom do III ligi
Bik wrócił do Skry Częstochowa
Darda w Czarnych Olecko
Jacek i Smółka w Brukbecie Nieciecza, Kwiek takoż (z tym, że on zaliczył jeszcze dwa kluby w II lidze szwajcarskiej)
Janik nie przebił się w Sandecji
Kmiecik w Sandecji
Kokoszka Empoli
Kowalski wraca z Piasta
Krasnodębski w Skrze Częstochowa
Kubowicz po wypożyczeniu do Floty wraca do nas po sezonie
Łapuszek w Unii Tarnów
Magiera w Górniku Z.
Mąka u nas na ławie
Nabiałek w Rakowie Częstochowa
Pindiur w Świcie Krzeszowice
Rado Artur zaginiony bez wieści ostatnio Stali Poniatowa
Mały w I drużynie
Oczywiście wkład takiego Nabiałka, Kokoszki, Małego, Kmiecika, Bika, Magiery w mistrza to 5-6 spotkań.

Widać więc jak to jest z tym szkoleniem młodzieży w Wiśle...

bridgeburner 01.06.2010 11:10

Że aż tak jest to sobie nie zdawałem sprawy
Przeciez trzymanie w takiej ME kogos powyżej 20 lat sie mija z celem całkowicie
chyba, że trenuje z pierwszym zespołem a na mecze jest tam odsyłany to ewentualnie 21
Jak ktos ma sie wybić to pokaże że warto w niego inwestować w wieku lat 17-18
jak Mały czy Brożkowie

lucas1906 01.06.2010 12:12

Nawiązując do tematu miałem wczoraj okazję oglądać mecz naszych juniorów [niewiem, który to mógł być rocznik, ale na oko 94-95]. Grali mecz z drużyną juniorką Birmingham City. Myślałem ze nasi piłkarze zostaną krótko mówiąc zjedzeni przez Angoli, tymczasem wygralismy 2 : 0 [mogło być wyżej] i naprawdę chłopaki wywarli bardzo dobre wrażenie. Gra z klepki, podania. Anglicy przewyższali ich trochę szybkościowo i wytrzymałościowo, ale reasumując mamy naprawdę zdolną młodzież i wypadałoby, aby paru chłopaków się nie zmarnowało, ale to niestety chyba tylko życzenia.

Jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę przy rozgrzewce było to mianowicie, że piłkarzy Birmingham instruowało 3 trenerów. Poszczególny wykonywał z nimi określone ćwiczenia, natomiast u nas tylko jeden.

joshi 01.06.2010 12:49

i ten jeden ma pewnie w opiece 3 grupy...
a wyniki w młodzieżowej piłce nie mają znaczenia. Polacy co jakiś czas osiągają dobre rezultaty w piłce juniorskiej ( i to na dużych imprezach ), ale później giną w seniorach. Natomiast jest spora szansa, że te dzieciaki z Birmingham zadebiutują za kilka lat w Premiership, a nasi w tym czasie będą kopać się w czoło np. w Niecieczy..

lucas1906 01.06.2010 13:03

Mnie ten mecz dał obraz, że mamy cholernie zdolnych młodych piłkarzy, grających z ambicją, determinacją, jak wczoraj, ale niestety im są starsi tym maja mniejsze perspektywy przebicia się do dobrego klubu. W naszym kraju talent to jest zawodnik 23 letni niestety.

W Anglii zawodnik załóżmy o mniejszych umiejętnościach i tak jest w stanie więcej osiagnąć bo mają odpowiedni sztab ludzi, którzy są w stanie pokierować młodymi piłkarzami, zagwarantować im odpowiedni poziom.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl