![]() |
|
Dziś do Krakowa przybyła Reprezentacja Anglii ISFA (reprezentacja szkół mistrzostwa sportowego) do lat 16, która w nadchodzącym tygodniu rozegra trzy mecze sparingowe w Krakowie i Katowicach. Anglicy zakwaterowani zostali w Hotelu Europejskim, a dziś odbyli trening na boisku A-klasowej Jutrzenki Giebułtów. Inicjatorami sprowadzenia do naszego regionu szkolnej reprezentacji Anglii są Tomasz Dudek (prezes Zieleńczanki Zielonki) oraz Tadeusz Gątkiewicz (prezes Jutrzenki Giebułtów).
W najbliższych dniach, przybysze z Wysp Brytyjskich rozegrają gry kontrolne z rówieśnikami Wisły Kraków, SMS Kraków oraz GKS Katowice. Zaliczą także zwiedzanie obozu Auschwitz w Oświęcimiu oraz kopali soli w Wieliczce. Wie ktoś kiedy i gdzie mecz z Wisłą?? |
Wisła ME - Polonia ME 2:2 (1:0) dla Wisły Jeleń i Wanatowicz
Słaby mecz generalnie. Jedno co mnie irytowało najbardziej to sytuacje gdzie nawet delikatne trącenie w ferworze walki naszego kopacza przez przeciwnika kończyło się od razu upadkiem na ziemię z płaczem. W drugą stronę z resztą sytuacja była podobna. Jak jak jakieś panienki, zero twardej agresywnej gry. |
Mecz faktycznie cieniutki... Inna sprawa, że Wiślacy pewnie by go wygrali gdyby trener Kulawik nie przemeblował obrony w końcówce meczu
|
Młoda Wisła pokonała dziś młodą Legie 2:1
Strzelając gole w ostatnich 6 minutach gry, w meczu tym wystąpili tacy piłkarze jak: Cleber, Łukasz Garguła, Hristov czy Peter Singlar. Kto strzelił gole do tej pory nie mam informacji. Żmijka Dziękuje za poinformowanie, |
Kto? :-) Bramkarz Jarosiński (typowego Kuszczaka puścił legionista :lol: ) i Daniel Brud po rogu.
Singlar nie grał raczej ... |
Hristov, mega król strzelców nawet w młodej ekstraklasie jeszcze nic nie strzelił także co on jeszcze u nas robi.
Ile zagrał Łukasz Garguła? Jak jego gra wyglądał? |
Cytat:
|
Niestety chyba nie, nie widziałam nawet kogokolwiek z kamerka taką szkoleniową czy to Wisły czy (L).
Garguła grał 45min (I połowe), wyglądał tak: http://i41.tinypic.com/w8q1ab.jpg W II połowie tak: http://i39.tinypic.com/vorhva.jpg |
No no bramka Jarosińskiego w ME,nie spodziewałbym się,ciekawe czy Wisła da mu szansę w Ekstraklasie.Chociaż on grał kiedyś chyba z Groclinem.
|
Owszem grał i z tego co pamiętam to 4 bramki dostał...chyba 3 z jego winy:)
|
Cytat:
|
http://mundialowo.blox.pl/2007/05/br...roclin-04.html
Tylko ta ostatnia z jego winy, przy wcześniejszych szans większych nie miał ;) |
Teraz jest skrót z meczu Na TVP 3
Wisła - Legia ME |
Kto przegapił ten będzie mógł /chyba/ obejrzeć tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/sport/sportwideo
gdy wrzucą Kronikę z dziś :) |
http://www.tvp.pl/krakow/sport/sport...v-2010/1772815 dokladnie tutaj :)
Swoją drogą to ślepłam dziś wybitnie :/ nie zauważyłam grającego Singlara (a grał, chociaż chyba raczej sie nie wyróżniał ;)) ani kamery ... :] |
na YT
skrót: http://www.youtube.com/watch?v=X1VavHglTd8 gol Jarosińskiego: http://www.youtube.com/watch?v=QzLwV03Vpwg |
http://krak.tv/kategoria-9,film-1313.html
brameczka Burligi w derbach młodej :) |
Mam nadzieję, że w następnym sezonie w barwach Wisły, obojętnie czy to ME czy pierwsza drużyna (w co szczerze powątpiewam) nie zobaczę gwiazdora Jarosińskiego. Ostatni mecz ME zachowanie podobne do Pawełka z wyprostowanym fakiem. Żenada.
|
Cytat:
|
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/0,91672.html
Wisła Kraków w Młodej Ekstraklasie w sezonie 2009/2010 zajęła ostatecznie 8 miejsce. Jest to idealny przykład na to, iż nie posiadamy odpowiedniego zaplecza w osobie młodych graczy. W zeszłym sezonie wygraliśmy dzięki temu, że grali u nas Niedzielan, Dawidowski, Cebanu a w tym sezonie nasz klub pokazał jakie młode talenty posiadamy :( Widzicie przyszłość FC Barcelony bez jej wychowanków, czy chociażby Arsenalu bez swoich talentów... ? Jeżeli już powstała ta ME to należałoby jej potencjał wykorzystywać a my niestety robimy sobię jaja ... Jeżeli przyjdzie już ten Basałaj to powinien wziąć się za szkielet tego klubu i wzmocnienie młodych. W składzie młodych powinni się znajdować piłkarze rep. U-18 a my osobiście rep. mamy coraz mniej w każdej kategorii ... |
W zeszłym roku to my zajeliśmy 2 miejsce ("mistrzem" był Ruch). Wygraliśmy te śmieszne rozgrywki w pierwszym ich sezonie czyli 07/08.
|
Cytat:
tez mi wyznacznik, 2 miejsce zajeli nasi sezon wstecz i 1 miejsce na poczatku tych rozgrywek.. i co? nagle wplynelo do 1 skladu 5 nowych zawodnikow stanowiacych o sile druzyny? 1, 2 i 8 miejsce.. zdominowali nasi te rozgrywki .. rzeczywiscie dobry przyklad. |
Nie ma co wyciągać wniosków, że ci mają lepszą "młodzież", a ci szkolą gorzej.
Młody, jak jest zdolny, to gra w I drużynie. W ME to grają amatorzy - jeśli w połowie sprawny Dawidowski ładował w niej swego czasu gola za golem to chyba mamy obraz poziomu tego "inkubatora" dla wiecznych "młodych zdolnych". Tam grają słabi i słabsi... |
Cytat:
do tego możesz dodać włączonych do I zespołu Flisa, Lisowskiego tylko różnica między Wisłą a Ruchem jest taka, że tam nie trzyma się w MESIE graczy powyżej 20 roku życia, co w Wiśle jest standardem |
Cytat:
Nie w tym rzecz. Rzecz w tym że przy braku pieniędzy to nasi wychowankowie powinni mieć priorytet. Wychować, ograć w I drużynie, sprzedać. Tymczasem nasza MESA niedoinwestowana, bez boiska na którym mogliby chłopaki trenować składa się w większości z graczy w wieku 20-22 lata w dodatku z takich którzy nie mają szans na grę w jakimkolwiek klubie ekstraklasy. Bo są zwyczajnie za słabi. Batko, Brud, Cygal, Jeleń, Kozieł, Majcherczyk 21, Burliga, Zalewski, Jarosiński 22, Cyzio, Frasik, Masiuda, Papież, Pawlus po 20. Mniej niż dwudziechę mają tylko Czekaj, Chrapek, Ligienza, Ochman, Stanek i Skołorzyński (dwaj ostatni zagrali tylko po jednym meczu...) Zresztą gdzie grają nasi Mistrzowie z I sezonu MESY? Rosłoń i Jarosz spadają z Przebojem Wolbrom do III ligi Bik wrócił do Skry Częstochowa Darda w Czarnych Olecko Jacek i Smółka w Brukbecie Nieciecza, Kwiek takoż (z tym, że on zaliczył jeszcze dwa kluby w II lidze szwajcarskiej) Janik nie przebił się w Sandecji Kmiecik w Sandecji Kokoszka Empoli Kowalski wraca z Piasta Krasnodębski w Skrze Częstochowa Kubowicz po wypożyczeniu do Floty wraca do nas po sezonie Łapuszek w Unii Tarnów Magiera w Górniku Z. Mąka u nas na ławie Nabiałek w Rakowie Częstochowa Pindiur w Świcie Krzeszowice Rado Artur zaginiony bez wieści ostatnio Stali Poniatowa Mały w I drużynie Oczywiście wkład takiego Nabiałka, Kokoszki, Małego, Kmiecika, Bika, Magiery w mistrza to 5-6 spotkań. Widać więc jak to jest z tym szkoleniem młodzieży w Wiśle... |
Że aż tak jest to sobie nie zdawałem sprawy
Przeciez trzymanie w takiej ME kogos powyżej 20 lat sie mija z celem całkowicie chyba, że trenuje z pierwszym zespołem a na mecze jest tam odsyłany to ewentualnie 21 Jak ktos ma sie wybić to pokaże że warto w niego inwestować w wieku lat 17-18 jak Mały czy Brożkowie |
Nawiązując do tematu miałem wczoraj okazję oglądać mecz naszych juniorów [niewiem, który to mógł być rocznik, ale na oko 94-95]. Grali mecz z drużyną juniorką Birmingham City. Myślałem ze nasi piłkarze zostaną krótko mówiąc zjedzeni przez Angoli, tymczasem wygralismy 2 : 0 [mogło być wyżej] i naprawdę chłopaki wywarli bardzo dobre wrażenie. Gra z klepki, podania. Anglicy przewyższali ich trochę szybkościowo i wytrzymałościowo, ale reasumując mamy naprawdę zdolną młodzież i wypadałoby, aby paru chłopaków się nie zmarnowało, ale to niestety chyba tylko życzenia.
Jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę przy rozgrzewce było to mianowicie, że piłkarzy Birmingham instruowało 3 trenerów. Poszczególny wykonywał z nimi określone ćwiczenia, natomiast u nas tylko jeden. |
i ten jeden ma pewnie w opiece 3 grupy...
a wyniki w młodzieżowej piłce nie mają znaczenia. Polacy co jakiś czas osiągają dobre rezultaty w piłce juniorskiej ( i to na dużych imprezach ), ale później giną w seniorach. Natomiast jest spora szansa, że te dzieciaki z Birmingham zadebiutują za kilka lat w Premiership, a nasi w tym czasie będą kopać się w czoło np. w Niecieczy.. |
Mnie ten mecz dał obraz, że mamy cholernie zdolnych młodych piłkarzy, grających z ambicją, determinacją, jak wczoraj, ale niestety im są starsi tym maja mniejsze perspektywy przebicia się do dobrego klubu. W naszym kraju talent to jest zawodnik 23 letni niestety.
W Anglii zawodnik załóżmy o mniejszych umiejętnościach i tak jest w stanie więcej osiagnąć bo mają odpowiedni sztab ludzi, którzy są w stanie pokierować młodymi piłkarzami, zagwarantować im odpowiedni poziom. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl