![]() |
No i ruszamy z budową! :)
19 stycznia rozpoczną się wykopki, będą prowadzone dwie równoległe budowy, na każdej po 3 żurawie, w sumie 300 robotników. do początku kwietnia maja być gotowe fundamenty, do końca listopada stan surowy, do końca maja 2010 cały stadion wraz z dachem, elewacją i infrastrukturą. czeka nas jedna runda (wiosna 2010) poza Bułgarską 5/7. http://images34.fotosik.pl/433/931e088ec2bce00f.jpg |
Ale stadion będziecie mieli jeden z ładniejszych.
I w miarę szybko. |
Cytat:
Wronki, Grodzisk...? |
Cytat:
|
Cytat:
co do dachu na zagłębiu, poszukajcie AZ Akmaar na stadiony.net coś takiego jak tam ma być na zagłębiu. |
Mnie tam najbardziej podoba się projekt Zagłębia. Nie wiem jak będzie na Lechu, ale w Krakowie to nie do końca się postarali...
|
|
Kiedy dach zaczną robić nad tą drugą trybuną, za bramką?
|
W momencie kiedy wszystkie proste trybuny będą wybudowane, wtedy dach będzie kładziony na 3 trybunach na raz.
|
Wizualnie wg mnie ta trybuna 3 piętrowa to tragedia. Budując to 3 piętro nie mogli jej bardziej oszpecić , to sie kupy nie trzyma, no ale to tylko moje zdanie
E: A co do stadiony Zagłębia, to zaryzykuje stwierdzenie , że to będzie najładniejszy z tych wszystkich polskich które się obecnie budują |
może się czepiam, ale ani trochę nie podoba mi się stadion Lecha. Ale to kwestia gustu.
a obiekt Zagłębia całkiem sympatyczny. Jak na ich potrzeby to rewelacja. I te strome trybuny też są ok. Tylko ten dach...nie wiem co to za moda robić takie prześwity. |
te szczeliny na Zagłębiu między trybuną a dachem będą jakoś zakryte?
jeśli nie to porażka, to samo jest na Lechu.. nie wspominam już o trybunie każdej innej, to się kupy nie trzyma. Nie wiem jak na Lechu ale na Zagłębiu z pewnością osoby siedzące / stojące na górze trybun będą się w****iać = wiatr, deszcz itp. Bałem się że to my będziemy mieć taki sobie stadion, ale jak porównuje go do prawie powstałego Zagłębia i jak to wygląda na Lechu to jestem uśmiechnięty. |
Osobiście mi też się stadion Lecha nie podoba. Wolę bardziej symetryczne i spójne trybuny. Z zewnątrz będzie wyglądał dosyć nowocześnie ale wnętrze mnie nie przekonuje. Taka mała ciekawostka. Stadion w Lubinie ma się nazywać Dialog Arena.
|
Cytat:
Swoją drogą, teraz co drugi nowo wybudowany stadion ma w członie nazwę Arena. Patrząc ogólnie na nowe stadiony w Polsce(wybudowane/budowane) to trochę zostały one zchrzanione. Bo żaden stadion nie jest zarazem w pełni funkcjonalny i ładny (Legia, Lech, Wisła, Korona). Zobaczymy jak to będzie wyglądało w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie(narodowy). Szkoda, bo spora kasa poszła na te stadiony, więc można było oczekiwać czegoś lepszego (nawet rozsuwanych dachów, jak na naszą aurę to był by to pomysł w '10'- koszty większe, ale stadionów nie buduje się na 5 czy 10 lat, tylko na zdecydowanie dłużej) |
Tak chodzi właśnie o tą firmę. Trochę Zagłębie pewnie zarobi ale muszę szukać kasy bo miejmy nadzieję że niedługo skończy się sponsorowanie klubów przez państwowe firmy :)
|
Na pewno stadion Lecha byłby ładniejszy, gdyby były symetryczny. Szczególnie ta 4 niższa trybuna psuje ogólne wrażenie.
A jak będą wyglądać ten i inne stadiony, przekonamy się na żywo już wkrótce. |
sa jakies nowe zdj z lubina ?
|
Cytat:
http://stadiony.net/w_budowie/stadion_zaglebia_lubin |
Cytat:
Stadion byłby ładniejszy gdyby projektant miał mózg ale go niestety nie ma. Druga sprawa to taka, że stadion zaczął być przebudowywany jeszcze jak o euro nie walczyliśmy więc wtedy taka IV trybuna robiła ogromne wrażenie jak na polskie warunki. Trybuna II (ta obecna 3-piętrowa) też została "ynteligentnie" zaprojektowana co już można zobaczyć, choć przyznam, że widok na boisko z samej góry jest naprawde dobry. Chyba ze względu na dach ten poziom jest tak dziwnie zrobiony ale to tylko wiedzą projektant i jego wspólnicy od flaszki. Szczerze to chyba najlepszy stadion będzie miała Legia, 30K, dobre trybuny, wizualnie fajny, typowo piłkarski, tylko śmieszą race na wizualizacji, te same race, za które Walter robi wojne:) Stadiony w Gdańsku i w Wrocławiu kompletnie mi sie nie podobają, a ciekawi mnie w jaki sposób chcą go zapełniać po mistrzostwach, choć w przypadku Lechii wydaje się to bardziej prawdopodobne. A właśnie, Lechia tam będzie grała czy na obecnym? Zagłębie bardzo dobry stadion oszpeciła tym dachem a dokładniej tą przestrzenią, stadion na odludziu więc wiatry tam niezłe chyba są (?). Fajnie, że wogóle powstają stadiony, może to w jakiś sposób rozkęci rodzimą piłkę. |
Tak Lechia będzie grała na tym nowym stadionie. Stadion Legii fajny tylko jak wcześniej pisałem nie podobają mi się te trybuny dwu poziomowe przy takiej pojemnośći spokojnie mogli zrobić jeden poziom.
|
|
W Toruniu też trzymają tempo jak w Lubinie:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1311 |
Trzeba obiektywnie przyznać że Lubin powinien być wzorem dla wielu klubów w Polsce mających ambicje grać w 1 czy 2 lidze. Ładny stadion wybudowany w błyskawicznym tempie za rozsądne pieniądze idealny na potrzeby takiego klubu jak Zagłębie. Bez zbędnego bajdurzenia podjęto decyzje o budowie stadionu, mija niewiele czasu i stadion stoi. Można oczywiście mówić że dach taki a siaki, że kreseczka przy Ę powinna być bardziej w prawo że to że tamto. Ale biorąc pod uwagę koszty, tempo inwestycji począwszy od podjęcia decyzji o budowie stadionu do dnia dzisiejszego i ogólne wrażenie patrząc na stadion należą się słowa uznania dla Lubina, mimo wszelkich mankamentów i niedociągnięć.
|
Cytat:
|
|
W Poznaniu tez zatrudnili sprinterów do pracy. Ledwo zaczęli a już:
http://www.budowa.maroonpoint.com/ |
prawie beda mieli stadion na dobry poczatek w 1 lidze.
|
Cytat:
|
http://www.budowa.maroonpoint.com/m0109.htm
Zdiecia z 27.01.2009 i widak na trybune za bramka To u nas D i E sa blizej polozone i jest tyle placzu |
http://pl.wikipedia.org/wiki/Telefonia_Dialog_S.A.
jeszcze odnośnie nowej nazwy stadionu Zagłębia Lubin- Dialog Arena. Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl