Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Orange Ekstraklasa 2007/2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3124)

Kijek 02.07.2008 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 561253)
Zabawne. Legia daje 100 tys. € za Pawłowskiego. Ten się sądzi z klubem. Jeśli Trzeciakowi to wyjdzie, to będzie mistrzostwo świata.

Bardzo madre zagranie Mirosława, trzeba przyznac - Pawłowski za 100.000 ojro to jak za czapke gruszek, byłoby super. Zreszta Bonina pewnie mozna by było probowac wyjac za podobna cene = praktycznie za darmo. A Pawłowskiego mozna tez by probowac na lewej, pamieatajac ze przed nami ostatnia zapewne runda Edsona w Legii.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 561253)
Inna sprawa, że na prawym skrzydle chłopaki mają:
- Rocky'ego;
- Szałachowskiego;
- Radovica.

Szałach to moze grac tez w ataku, tylko nie wiadomo czy On jeszcze da rade grac. Rocki grajac dwoma napastnikami tez. Radovic pewnie przy jakiekolwiej niezlej rundzie bedzie chciał spadac na zachod badz
wschod.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 561253)
A hazardzista tylko wypożyczony do Szwajcarii.

I niech tam juz zostanie. Chyba tylko w Mariocie im go brakuje, no i moze w paru klubach nocnych, paru nocnych i taryfiarze.

A i jeszcze jeden dobry piłkarz tupie nogami do nas jak (jesli) tylko Roger odejdzie. :D

Zreszta **** - w obecnej sytuacji nawet niezle transfery nie ciesza.

Coolpick 02.07.2008 21:48

W galerii z treningow mozna zobaczyc nowe pilki Pumy ;]

flamengista 03.07.2008 07:16

Kijek, to w zasadzie nie mój problem. Ja się tylko dziwię. Pawłowski na lewej pomocy nie grał - a dla wielu prawonożnych zawodników taka zmiana pozycji źle się kończy.

Macie obecnie 3 prawoskrzydłowych. Jeden ma potencjał na skalę europejską (Radović), drugi to solidny poziom ligowy, trzeci - wielki talent ale po kontuzjach nie wiadomo.

Co do Grosickiego - może się okazać, że po roku Szwajcarzy z niego zrezygnują. I będzie 4 prawoskrzydłowych.

Ale widać ITI ma kasę, skoro ich stać na taką rozrzutność. Szkoda tylko, że pozyskiwani są nie ci zawodnicy co trzeba.

lodecki 03.07.2008 10:26

kiedy TEORETYCZNIE powinien byc znany terminarz ligowy ?

saklak1906 03.07.2008 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 561493)
kiedy TEORETYCZNIE powinien byc znany terminarz ligowy ?

Tego to najstarsi Gorale nie wiedza a co dopiero PZPN:rotfl:

zim zum 03.07.2008 11:36

podobno dzisiaj ma być

felipe 03.07.2008 11:54

A wiedzą w ogóle kto bedzie grał w tej "lidze"?

dege3 03.07.2008 11:58

Jeszcze zapewne sami nie wiedzą :D :D

OjenyyY dzieje siędzieje

lodecki 03.07.2008 11:59

no wlasnie, jak beda wygladaly pary

1 Kolejka: Wisła Kraków- Zespół X ?

MicK 03.07.2008 12:02

W niższych ligach jest już ustalony terminarz. Mecze zaczynają się od 9-10 sierpnia.

Gucio25 03.07.2008 13:27

sezon w Ekstraklasie ma się co roku zaczynać w ostatni tydzień lipca.
co do składu, to chyba 14 drużyn jest pewnych gry, a co do tej dwójki to od Polonii Bytom i Jagielloni zależy, coś mi się wydaje, że jeszcze dziś to tego terminarza nie podadzą.

edytka:
Cytat:

14:30 Sąd nad Beenhakkerem się w zasadzie skończył - teraz przedmiotem dyskusji są różne polskie kluby i ich być albo nie być w różnych polskich ligach. Korespondent namierzył Beenhakkera w pobliskiej Sheratonowi knajpie, ale się nie przysiadł - i dobrze.
może dziś jakaś decyzja?

skttrbrain 03.07.2008 16:50

Ponoć chłopaki z PZPN ciągle na etapie umywania rąk. :)

A Lewandowski zaiste strzela, i to całkiem sprawnie to robi. Ale asysta Stilicia w meczu z Voivodiną przebiła te dwie bramy Lewego. Z drugiej strony, nie ma co się zbytnio grzać, to sparingi tylko. Choć fakt, że za Smudy jeszcze nigdy Lech tak dobrze w sparingach nie grał.

szprotson 03.07.2008 17:43

ponoć Żywiec ma byc sponsorem nowym ekstraklasy

Weez3r 03.07.2008 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 561759)
ponoć Żywiec ma byc sponsorem nowym ekstraklasy

ale techincznym ;]

Szczurek_PB 03.07.2008 17:57

Sprawa licencji dla Polonii Bytom odroczona


Zarząd PZPN zobligował Komisję Odwoławczą ds. licencji klubowych do ponownego rozpatrzenia w poniedziałek wniosku Polonii Bytom w sprawie przyznania licencji na grę w ekstraklasie.
- Komisja Odwoławcza nie zajęła się naszym wnioskiem w środę, argumentując, że nie ma ku temu formalnych podstaw. Czwartkowa uchwała zarządu takie podstawy daje. Poniedziałkowe spotkanie komisji będzie się odbywało równolegle z kolejnym posiedzeniem zarządu. Tak więc sprawa naszej licencji wciąż jest otwarta i mamy nadzieję na pozytywne jej zakończenie. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ jest wreszcie szansa na merytoryczną dyskusję nad naszymi argumentami. Szkoda tylko ciągle uciekającego czasu - powiedział dyrektor Polonii Cezariusz Zając.

Komisja odwoławcza miała się wnioskiem Polonii zająć w środę, ale zwróciła się do zarządu z sugestią o ponowne rozpatrzenie sprawy przez "organ pierwszej instancji" czyli komisję licencyjną.
Z licencją dla Polonii jest duże zamieszanie. Zespół utrzymał się w ekstraklasie, jednak z powodów formalnych licencji nie dostał, bo nie złożył w terminie dokumentów finansowych. Bytomianie bronią się argumentując, że opóźnienie wynikało z opieszałości ZUS.



ile to sie jeszcze będzie ciągneło?

Plus jest taki, że teraz ten s****iel sadowski będzie MUSIAŁ rozpatrzyć wniosek, bo PZPN mu kazał. A teraz Polonia ma wszystko OK w papierach.

Zygmunt.Król 03.07.2008 18:27

O Austria. Niewygodny rywal. Jacyś polakożercy, czy co?

Zygmunt.Król 03.07.2008 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 561430)
Kijek, to w zasadzie nie mój problem. Ja się tylko dziwię. Pawłowski na lewej pomocy nie grał - a dla wielu prawonożnych zawodników taka zmiana pozycji źle się kończy.

O matko! Zmieniają poglądy na lewicowe?!:shock:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 561430)
Macie obecnie 3 prawoskrzydłowych. Jeden ma potencjał na skalę europejską (Radović), drugi to solidny poziom ligowy, trzeci - wielki talent ale po kontuzjach nie wiadomo.

Co do Grosickiego - może się okazać, że po roku Szwajcarzy z niego zrezygnują. I będzie 4 prawoskrzydłowych.

Ale widać ITI ma kasę, skoro ich stać na taką rozrzutność. Szkoda tylko, że pozyskiwani są nie ci zawodnicy co trzeba.

Czyżby byli pozyskiwani ci którzy potrzebni są Wiśle?:> Zawsze możemy się przecież pomieniać. Handel barterowy - wy nam węgiel, my wam banany ;)

Coolpick 03.07.2008 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 561759)
ponoć Żywiec ma byc sponsorem nowym ekstraklasy

Moze przy okazji bedzie dostarczal napoje izotoniczne? :>

Konrad. 03.07.2008 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 561588)
sezon w Ekstraklasie ma się co roku zaczynać w ostatni tydzień lipca.

http://www.90minut.pl/logo/pzpn.gif
Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem
Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem i w sezonie 2008/09 występować będzie w niej szesnaście zespołów - poinformował po posiedzeniu zarządu PZPN rzecznik związku Zbigniew Koźmiński.

Pierwsza kolejka rozgrywek jest zaplanowana na 25-27 lipca.

- PZPN wspólnie z zarządzającą rozgrywkami Ekstraklasą SA podjął decyzję, że ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem, czyli pod koniec lipca i z udziałem 16 zespołów - powiedział Koźmiński.

Jego zdaniem, o kształcie ekstraklasy w znacznej części decydują obecnie organy dyscyplinarne PZPN. - Wydział Dyscypliny i Związkowy Trybunał Piłkarski mają teraz głos decydujący. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie licencji dla Polonii Bytom, będziemy się jako zarząd jeszcze zajmować tą sprawą - dodał.

- Wszyscy chcieli rozliczeń za korupcję, więc teraz musimy wspólnie zjeść tę żabę. Jeśli Walne Zgromadzenie PZPN ustaliło, że można karać kluby do 30 czerwca 2009 roku, to trzeba pogodzić się z pewnymi faktami - zakończył Zbigniew Koźmiński.


źródło: PAP

szprotson 03.07.2008 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 561773)
Moze przy okazji bedzie dostarczal napoje izotoniczne? :>

offtopicowo sie pochwale, ze u mnie w Krosnie, jak na żuzlu sponsorem był Leżajsk, to dawał chłopakom gratisy w kratach :D Tyle ze po miesiacu, wszyscy juz tak chlali że dosc szybko sie pokonczyło i współpraca zakończyła mega fiaskiem. W końcu Polak nie kaktus...

ToTylkoJa 03.07.2008 19:49

Swoją drogą ciekawe zespoły można ujrzeć
Kolejka 1 - 25-27 lipca

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów
Jagiellonia Białystok - Cracovia
Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Łódzki KS - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Ruch Chorzów
Piast Gliwice - Znicz Pruszków
Arka Gdynia - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Kolejka 2 - 1-3 sierpnia

Cracovia - Arka Gdynia
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Piast Gliwice
GKS Bełchatów - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Łódzki KS
Znicz Pruszków - Lech Poznań

Kolejka 3 - 8-10 sierpnia

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów
Lech Poznań - GKS Bełchatów
Legia Warszawa - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Łódzki KS - Odra Wodzisław Śląski
Wisła Kraków - Znicz Pruszków
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Cracovia
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok

Kolejka 4

Cracovia - Łódzki KS
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Wisła Kraków
GKS Bełchatów - Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Odra Wodzisław Śląski - Legia Warszawa
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
Arka Gdynia - Górnik Zabrze
Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław

Kolejka 5

Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Łódzki KS - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Ruch Chorzów - Znicz Pruszków
Wisła Kraków - GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk - Cracovia
Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław Śląski
Piast Gliwice - Arka Gdynia

Kolejka 6

Cracovia - Wisła Kraków
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Śląsk Wrocław
GKS Bełchatów - Łódzki KS
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Odra Wodzisław Śląski - Ruch Chorzów
Arka Gdynia - Lech Poznań
Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk

Kolejka 7

Legia Warszawa - Arka Gdynia
Łódzki KS - Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów - Cracovia
Wisła Kraków - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śląski
Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Znicz Pruszków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Kolejka 8 - 19-21.09.

Cracovia - Legia Warszawa
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów
GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Lech Poznań - Piast Gliwice
Odra Wodzisław Śląski - Znicz Pruszków
Arka Gdynia - Łódzki KS

Kolejka 9 - 26-28.09.

Legia Warszawa - Piast Gliwice
Łódzki KS - Lech Poznań
Odra Wodzisław Śląski - GKS Bełchatów
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Arka Gdynia
Lechia Gdańsk - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Śląsk Wrocław - Cracovia
Znicz Pruszków - Górnik Zabrze

Kolejka 10 - 3-5.10.

Cracovia - Znicz Pruszków
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław Śląski
GKS Bełchatów - Ruch Chorzów
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Lech Poznań - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Łódzki KS
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

Kolejka 11 - 17-19.10.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Cracovia
Łódzki KS - Legia Warszawa
Odra Wodzisław Śląski - Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów - Lech Poznań
Wisła Kraków - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
Znicz Pruszków - GKS Bełchatów

Kolejka 12 - 24-25 października

Cracovia - Odra Wodzisław Śląski
GKS Bełchatów - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Górnik Zabrze - Łódzki KS
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Ruch Chorzów
Arka Gdynia - Znicz Pruszków

Kolejka 13 - 7-9 listopada

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Jagiellonia Białystok
GKS Bełchatów - Cracovia
Odra Wodzisław Śląski - Górnik Zabrze
Ruch Chorzów - Arka Gdynia
Wisła Kraków - Łódzki KS
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
Znicz Pruszków - Legia Warszawa

Kolejka 14 - 14-16 listopada

Górnik Zabrze - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków
Lech Poznań - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Łódzki KS - Ruch Chorzów
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śląski
Arka Gdynia - GKS Bełchatów

Kolejka 15 - 21-23 listopada

Cracovia - Lech Poznań
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Górnik Zabrze
GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok
Odra Wodzisław Śląski - Arka Gdynia
Ruch Chorzów - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
Znicz Pruszków - Łódzki KS


PS Ajwen zaliczył dziś dwie asysty. Wymarzony debiut :D

Szczurek_PB 03.07.2008 19:54

Mam nadzieje, że w poniedziałek Znicz zostanie zmieniony na Polonie Bytom

ToTylkoJa 03.07.2008 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 561814)
Mam nadzieje, że w poniedziałek Znicz zostanie zmieniony na Polonie Bytom

Polonia B. jest mi obojętna, ale też mam taką nadzieję. Wtedy Widzewek będzie w 3(2 nowej) lidze. Nie życzyłem im tego, ale po tym wszystkim mam do nich jeszcze większą odrazę

K_2 03.07.2008 20:12

5 pierwszych kolejek trzeba wygrac :> bo pejsy i Legia na wyjezdzie

Gucio25 03.07.2008 20:27

dziękuje bardzo kibicom wszystkich klubów za dyskusję w całym zeszłym sezonie naszej pomarańczki i zapraszam do tematu aktualnego.

kosztem podsumowania - sezon 2007/2008 był bardziej owocny niż sezon 2006/2007, w minionym nasza twórczość to 5680 wiadomości, dwa lata temu - tylko 3609.

zapraszam do dyskusji - EKSTRAKLASA 08/09

i takie życzenie na nowy sezon - więcej postów, mniej napinki. :)
albo nie, napinka musi być. :)

Wilku 03.07.2008 21:37

I na całe szczęście mamy mieć do czynienia z Ekstraklasą a nie pomarańczem :)

Zamykam.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl