![]() |
Cytat:
Cytat:
wschod. Cytat:
A i jeszcze jeden dobry piłkarz tupie nogami do nas jak (jesli) tylko Roger odejdzie. :D Zreszta **** - w obecnej sytuacji nawet niezle transfery nie ciesza. |
W galerii z treningow mozna zobaczyc nowe pilki Pumy ;]
|
Kijek, to w zasadzie nie mój problem. Ja się tylko dziwię. Pawłowski na lewej pomocy nie grał - a dla wielu prawonożnych zawodników taka zmiana pozycji źle się kończy.
Macie obecnie 3 prawoskrzydłowych. Jeden ma potencjał na skalę europejską (Radović), drugi to solidny poziom ligowy, trzeci - wielki talent ale po kontuzjach nie wiadomo. Co do Grosickiego - może się okazać, że po roku Szwajcarzy z niego zrezygnują. I będzie 4 prawoskrzydłowych. Ale widać ITI ma kasę, skoro ich stać na taką rozrzutność. Szkoda tylko, że pozyskiwani są nie ci zawodnicy co trzeba. |
kiedy TEORETYCZNIE powinien byc znany terminarz ligowy ?
|
Cytat:
|
podobno dzisiaj ma być
|
A wiedzą w ogóle kto bedzie grał w tej "lidze"?
|
Jeszcze zapewne sami nie wiedzą :D :D
OjenyyY dzieje siędzieje |
no wlasnie, jak beda wygladaly pary
1 Kolejka: Wisła Kraków- Zespół X ? |
W niższych ligach jest już ustalony terminarz. Mecze zaczynają się od 9-10 sierpnia.
|
sezon w Ekstraklasie ma się co roku zaczynać w ostatni tydzień lipca.
co do składu, to chyba 14 drużyn jest pewnych gry, a co do tej dwójki to od Polonii Bytom i Jagielloni zależy, coś mi się wydaje, że jeszcze dziś to tego terminarza nie podadzą. edytka: Cytat:
|
Ponoć chłopaki z PZPN ciągle na etapie umywania rąk. :)
A Lewandowski zaiste strzela, i to całkiem sprawnie to robi. Ale asysta Stilicia w meczu z Voivodiną przebiła te dwie bramy Lewego. Z drugiej strony, nie ma co się zbytnio grzać, to sparingi tylko. Choć fakt, że za Smudy jeszcze nigdy Lech tak dobrze w sparingach nie grał. |
ponoć Żywiec ma byc sponsorem nowym ekstraklasy
|
Cytat:
|
Sprawa licencji dla Polonii Bytom odroczona
Zarząd PZPN zobligował Komisję Odwoławczą ds. licencji klubowych do ponownego rozpatrzenia w poniedziałek wniosku Polonii Bytom w sprawie przyznania licencji na grę w ekstraklasie. - Komisja Odwoławcza nie zajęła się naszym wnioskiem w środę, argumentując, że nie ma ku temu formalnych podstaw. Czwartkowa uchwała zarządu takie podstawy daje. Poniedziałkowe spotkanie komisji będzie się odbywało równolegle z kolejnym posiedzeniem zarządu. Tak więc sprawa naszej licencji wciąż jest otwarta i mamy nadzieję na pozytywne jej zakończenie. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ jest wreszcie szansa na merytoryczną dyskusję nad naszymi argumentami. Szkoda tylko ciągle uciekającego czasu - powiedział dyrektor Polonii Cezariusz Zając. Komisja odwoławcza miała się wnioskiem Polonii zająć w środę, ale zwróciła się do zarządu z sugestią o ponowne rozpatrzenie sprawy przez "organ pierwszej instancji" czyli komisję licencyjną. Z licencją dla Polonii jest duże zamieszanie. Zespół utrzymał się w ekstraklasie, jednak z powodów formalnych licencji nie dostał, bo nie złożył w terminie dokumentów finansowych. Bytomianie bronią się argumentując, że opóźnienie wynikało z opieszałości ZUS. ile to sie jeszcze będzie ciągneło? Plus jest taki, że teraz ten s****iel sadowski będzie MUSIAŁ rozpatrzyć wniosek, bo PZPN mu kazał. A teraz Polonia ma wszystko OK w papierach. |
O Austria. Niewygodny rywal. Jacyś polakożercy, czy co?
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem Ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem i w sezonie 2008/09 występować będzie w niej szesnaście zespołów - poinformował po posiedzeniu zarządu PZPN rzecznik związku Zbigniew Koźmiński. Pierwsza kolejka rozgrywek jest zaplanowana na 25-27 lipca. - PZPN wspólnie z zarządzającą rozgrywkami Ekstraklasą SA podjął decyzję, że ekstraklasa wystartuje zgodnie z planem, czyli pod koniec lipca i z udziałem 16 zespołów - powiedział Koźmiński. Jego zdaniem, o kształcie ekstraklasy w znacznej części decydują obecnie organy dyscyplinarne PZPN. - Wydział Dyscypliny i Związkowy Trybunał Piłkarski mają teraz głos decydujący. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie licencji dla Polonii Bytom, będziemy się jako zarząd jeszcze zajmować tą sprawą - dodał. - Wszyscy chcieli rozliczeń za korupcję, więc teraz musimy wspólnie zjeść tę żabę. Jeśli Walne Zgromadzenie PZPN ustaliło, że można karać kluby do 30 czerwca 2009 roku, to trzeba pogodzić się z pewnymi faktami - zakończył Zbigniew Koźmiński. źródło: PAP |
Cytat:
|
Swoją drogą ciekawe zespoły można ujrzeć
Kolejka 1 - 25-27 lipca Górnik Zabrze - GKS Bełchatów Jagiellonia Białystok - Cracovia Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski Legia Warszawa - Lechia Gdańsk Łódzki KS - Śląsk Wrocław Wisła Kraków - Ruch Chorzów Piast Gliwice - Znicz Pruszków Arka Gdynia - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Kolejka 2 - 1-3 sierpnia Cracovia - Arka Gdynia Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Piast Gliwice GKS Bełchatów - Legia Warszawa Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław Lechia Gdańsk - Łódzki KS Znicz Pruszków - Lech Poznań Kolejka 3 - 8-10 sierpnia Górnik Zabrze - Ruch Chorzów Lech Poznań - GKS Bełchatów Legia Warszawa - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Łódzki KS - Odra Wodzisław Śląski Wisła Kraków - Znicz Pruszków Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk Piast Gliwice - Cracovia Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok Kolejka 4 Cracovia - Łódzki KS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Wisła Kraków GKS Bełchatów - Piast Gliwice Jagiellonia Białystok - Lech Poznań Odra Wodzisław Śląski - Legia Warszawa Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk Arka Gdynia - Górnik Zabrze Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław Kolejka 5 Lech Poznań - Górnik Zabrze Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok Łódzki KS - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Ruch Chorzów - Znicz Pruszków Wisła Kraków - GKS Bełchatów Lechia Gdańsk - Cracovia Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław Śląski Piast Gliwice - Arka Gdynia Kolejka 6 Cracovia - Wisła Kraków Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Śląsk Wrocław GKS Bełchatów - Łódzki KS Górnik Zabrze - Legia Warszawa Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice Odra Wodzisław Śląski - Ruch Chorzów Arka Gdynia - Lech Poznań Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk Kolejka 7 Legia Warszawa - Arka Gdynia Łódzki KS - Jagiellonia Białystok Ruch Chorzów - Cracovia Wisła Kraków - Lech Poznań Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śląski Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów Piast Gliwice - Górnik Zabrze Znicz Pruszków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Kolejka 8 - 19-21.09. Cracovia - Legia Warszawa Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków Lech Poznań - Piast Gliwice Odra Wodzisław Śląski - Znicz Pruszków Arka Gdynia - Łódzki KS Kolejka 9 - 26-28.09. Legia Warszawa - Piast Gliwice Łódzki KS - Lech Poznań Odra Wodzisław Śląski - GKS Bełchatów Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok Wisła Kraków - Arka Gdynia Lechia Gdańsk - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Śląsk Wrocław - Cracovia Znicz Pruszków - Górnik Zabrze Kolejka 10 - 3-5.10. Cracovia - Znicz Pruszków Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław Śląski GKS Bełchatów - Ruch Chorzów Górnik Zabrze - Wisła Kraków Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław Lech Poznań - Legia Warszawa Piast Gliwice - Łódzki KS Arka Gdynia - Lechia Gdańsk Kolejka 11 - 17-19.10. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Cracovia Łódzki KS - Legia Warszawa Odra Wodzisław Śląski - Jagiellonia Białystok Ruch Chorzów - Lech Poznań Wisła Kraków - Piast Gliwice Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze Śląsk Wrocław - Arka Gdynia Znicz Pruszków - GKS Bełchatów Kolejka 12 - 24-25 października Cracovia - Odra Wodzisław Śląski GKS Bełchatów - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Górnik Zabrze - Łódzki KS Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk Lech Poznań - Śląsk Wrocław Legia Warszawa - Wisła Kraków Piast Gliwice - Ruch Chorzów Arka Gdynia - Znicz Pruszków Kolejka 13 - 7-9 listopada Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Jagiellonia Białystok GKS Bełchatów - Cracovia Odra Wodzisław Śląski - Górnik Zabrze Ruch Chorzów - Arka Gdynia Wisła Kraków - Łódzki KS Lechia Gdańsk - Lech Poznań Śląsk Wrocław - Piast Gliwice Znicz Pruszków - Legia Warszawa Kolejka 14 - 14-16 listopada Górnik Zabrze - Cracovia Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków Lech Poznań - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Legia Warszawa - Śląsk Wrocław Łódzki KS - Ruch Chorzów Wisła Kraków - Lechia Gdańsk Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śląski Arka Gdynia - GKS Bełchatów Kolejka 15 - 21-23 listopada Cracovia - Lech Poznań Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Górnik Zabrze GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok Odra Wodzisław Śląski - Arka Gdynia Ruch Chorzów - Legia Warszawa Lechia Gdańsk - Piast Gliwice Śląsk Wrocław - Wisła Kraków Znicz Pruszków - Łódzki KS PS Ajwen zaliczył dziś dwie asysty. Wymarzony debiut :D |
Mam nadzieje, że w poniedziałek Znicz zostanie zmieniony na Polonie Bytom
|
Cytat:
|
5 pierwszych kolejek trzeba wygrac :> bo pejsy i Legia na wyjezdzie
|
dziękuje bardzo kibicom wszystkich klubów za dyskusję w całym zeszłym sezonie naszej pomarańczki i zapraszam do tematu aktualnego.
kosztem podsumowania - sezon 2007/2008 był bardziej owocny niż sezon 2006/2007, w minionym nasza twórczość to 5680 wiadomości, dwa lata temu - tylko 3609. zapraszam do dyskusji - EKSTRAKLASA 08/09 i takie życzenie na nowy sezon - więcej postów, mniej napinki. :) albo nie, napinka musi być. :) |
I na całe szczęście mamy mieć do czynienia z Ekstraklasą a nie pomarańczem :)
Zamykam. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl