Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

emsi 21.02.2009 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 678596)
I takie pytanko, może ktoś polecić jakiś horror idący w najbliższym czasie w tv?

Tu masz rozpiskę co będzie w sobotę i niedzielę

Sobota 21 luty

23:45 "Lęk pierwotny" HBO2

03:05 "Dyniogłowy: W proch się obrócisz" HBO2

22:20 "Pies Baskerville'ów" TV Puls

01:05 "www.strach" Polsat

22:00 "Vampire Hunter D: Żądza krwi" Ale Kino!



Niedziela 22 luty

21:50 "Oko" CANAL+ Film

22:00 "Krwawa łaźnia" AXN Sci-Fi

02:25 "Krwawa łaźnia" AXN Sci-Fi

Z tego polecam Vampire Hunter D na Ale kino świetne anime, i Oko jeśli to wersja azjatycka bo wersja USA to chłam reszty nie polecam.

Pozdrawiam

1q2 21.02.2009 17:51

Ja z tego zestawu polecam Lek pierwotny, co prawda horror to to nie jest ale film przedni, a rola Edwarda Nortona znakomita ,zreszta to w zasadzie debiut Nortona i film po ktorym jego kariera nabrala tempa.

A tu niszczace plakaty do Inglourious Basterds:)

http://i41.tinypic.com/2mhvn6b.jpg


http://i39.tinypic.com/2pzl8jo.jpg

<Crasch> 21.02.2009 18:01

wyszedł ostatnio jakiś dobry film wojenny?
mam chęć obejrzeć jakiś film w klimatach II wojny światowej.

1q2 21.02.2009 21:58

Jakos dzis badz jutro ogladne niemiecki Upadek ,o ostatnich dniach hitlera i dam znac czy warto.

A propo Bękartow Tarantino

http://www.makbet.pl/artykul/540/w-s...no-to-gowniarz

Kolejny jelop ,dla ktorego chyba zbyt ciezkie do zrozumienia jest to ze Inglourious Basterds nie jest/nie bedzie zadnym filmem historycznym a jedynie jedna wielka rozpierducha umiejscowiona w czasach 2 wojny.

Maciejj 21.02.2009 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 679145)
Jakos dzis badz jutro ogladne niemiecki Upadek ,o ostatnich dniach hitlera i dam znac czy warto.

warto i kino godne polecenia

zuraw9 22.02.2009 09:30

Oglądał ktoś Krwawe Walentynki 3D? Nie do końca mi chodzi o samą fabułę bo tu nie liczę na nic wielkiego tylko same efekty oglądania horroru w 3D.

klusek106 22.02.2009 10:08

Mialem wczoraj przyjemnosc ogladac film "Slumdog. Milioner z ulicy "
Film bardzo fajnie przedstawia realia Indii... chlopek wygral iles tam milionow rupli w Indysjkeij wersji milionerow zostalo mu ost pytanie do konca... skonczyl sie odcinek a chlopa aresztowalapolicja z domniemaniem oszustwa...

tomekk81 22.02.2009 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 678927)
wyszedł ostatnio jakiś dobry film wojenny?
mam chęć obejrzeć jakiś film w klimatach II wojny światowej.

W piątek widziałem Walkirię. Film o niemieckich spiskowcach planujących zamach na Hitlera w Wilczym Szańcu. Dobry film, myślę, że warto obejrzeć.


Aha. Początek lekko "dziwny", jak Tom Cruise pisze po niemiecku;)

wisl@k_TS 22.02.2009 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomekk81 (Post 679341)
Aha. Początek lekko "dziwny", jak Tom Cruise pisze po niemiecku;)

Dość dziwny, bo najpierw pisząc narrator 'czyta' po niemiecki, a zaraz potem po angielsku :-D

Sam film całkiem dobry, dość wiernie przedstawiona próba zamachu na Hitlera. Dobre kino, ale moim zdaniem bez żadnych rewelacji.

TSW Fanatyk 22.02.2009 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 679323)
Oglądał ktoś Krwawe Walentynki 3D? Nie do końca mi chodzi o samą fabułę bo tu nie liczę na nic wielkiego tylko same efekty oglądania horroru w 3D.

podbijam, nie wiem czy się opłaca na niego iść, był już ktoś, jak wrażenia?

.:MEDALIK:. 22.02.2009 15:00

Cytat:

Mialem wczoraj przyjemnosc ogladac film "Slumdog. Milioner z ulicy "
Film bardzo fajnie przedstawia realia Indii... chlopek wygral iles tam milionow rupli w Indysjkeij wersji milionerow zostalo mu ost pytanie do konca... skonczyl sie odcinek a chlopa aresztowalapolicja z domniemaniem oszustwa...
Złe słowa się cisną na usta...
Przez takich debili przestaje czytać posty w tym temacie, może za wyjątkiem tych napisanych przez Emsiego i 1q2.

Upadek rówież polecam, choć to nie film, z którego mozna uczyc sie hiostorii.

Jeszcze apropos "Valkirii" - czy historyjka będzie przedstawiona wiernie to mnie przestało obchodzić kiedy zobaczyłem bohatera granego przez Cruisa. No niektórych rzeczy w kinie nie zdzierże poprostu.

Maciejj 22.02.2009 17:09

za spojlery jakis admin dla przykładu powinien zbanowac kilka osob

dj_ibutti 22.02.2009 17:17

Akurat to co on opisał, to jest początek filmu ;)

Andrzej_TSW 22.02.2009 22:16

"Śmierć rotmistrza Pileckiego" warto obejrzeć jest na YT w częsciach

mic 22.02.2009 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 679323)
Oglądał ktoś Krwawe Walentynki 3D? Nie do końca mi chodzi o samą fabułę bo tu nie liczę na nic wielkiego tylko same efekty oglądania horroru w 3D.

Wybralem sie na walentynki :P

Caly film jest w 3D, ale czasem na to sie nie zwraca uwagi (np rozmowa X z Y),efekty sa, ale nie wbijaja w fotel. Jest pare scen typowo 3D (wyrazna przestrzen, latajace przedmioty), ale spodziewalem sie czegos lepszego (tj wiecej efektow). Ale wybrac sie mozna jak najbardziej. Generalnie podczas filmu lepiej usiasc gdzies w srodku albo z przodu, lepiej sie oglada.

A fabula nawet fajna.

puszek06 22.02.2009 23:14

Polecam szczerze film "Wrestler" - nigdy nie lubiłem filmów o tematyce związanej ze sportem, jednak ten film obejrzałem z przyjemnością. Historia podstarzałego zapaśnika, ludzki dramat ukazany w spoósb dość konwencjonalny lecz urzekający. Dobrze pokazany świat zapasów od kuchni - umawiane walki,styl,koks. Dla mnie to film nieco pesymistyczny (egozim) lecz pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi. Bardzo dobra rola Mickey Rourke (tytułowa) oraz drugoplanowe. Dla mnie film jak najbardziej warty obejrzenia

duren 23.02.2009 13:19

Powiem Wam, że Czesia w kinach nie warto oglądać.

1) gawiedź w wieku 16-18 lat, która przychodzi z popcornem i wypudrowanymi laskami, aby posłuchać "wypasionych tekstów" z mnogością szkłerw i innch wacków.. Irytujące to strasznie, zwłaszcza, gdy pada naprawdę konkretny tekst, np. generał zaklina się na prostatę dmowskiego, to panuje cisza. Pewnie młodzież nie wie nie tyle kto to dmowski, ile co to jest prostata.

2) Fabuła jest po prostu kiepska.
Otwartych jest naprawdę fajnych 5-6 wątków, z których żaden nie jest w ciekawy czesiowy sposób zakończony.

3) Spojrzenie na nasze wady przywary narodowe jest o wiele wieższe w serialu (co odcinek nowa wada :D), w kinie to jakoś się zaciera.

godzilla 23.02.2009 22:42

ogladal ktos 'TEETH' ? generalnei ja ten film sciaglem z katalogu komedie a szczena mi opadla doslownie jak to ogladalem...

airborne4009 23.02.2009 23:01

Valkiria nawet,nawet gdyby nie odtworca glownej roli to byloby dobrze. Madagaskar 2 niestety nie dal kopa,a pozatym to cos sie chyba zacielo w Fabryce Snow,bo coraz mniej dobrych filmow wyszlo w ostatnich latach.

donPedro23 23.02.2009 23:06

Polecam "Changeling" Eastwooda, IMO najlepszy z tegorocznych Oscarowych filmów choć niedoceniony przez Akademię (mogli chociaż nagrodzić za super scenografię lat 30.)
Bardzo dobre kino, trzyma w napięciu i klimat jaki tylko Clint może stworzyć.
Film oparty na faktach, co jeszcze bardziej powinno zachęcić do obejrzenia, ale nie zdradzam fabuły.

Poza tym polecam "Seven pounds" z Willem Smithem. Ale nie czytajcie wcześniej żadnych recenzji ani zapowiedzi bo to jeden wielki spoiler i psuje oglądanie. Solidne kino.

airborne4009 23.02.2009 23:24

Wlasnie skonczylem Za liniami wroga 3. Jeden gorszy od drugiego. Tym amerykancom sie juz w d.... poprzewracalo. Kojarzy ktos serial ktory na poczatku lat 90-tych lecial, Space: above and beyond? Po naszemu Gwiezna eskadra, nie ma ktos na plytach?

marcinarsenal 24.02.2009 21:42

Polecam każdemu film "Do góry nogami". Polski film z '82 roku, widz przenosi się w bardzo realnie przedstawione lata trzydzieste ubiegłego wieku. Powiem tylko, że warto oglądać do samego końca, po napisach końcowych jeszcze po kilku minutach nie mogłem oderwać wzroku od telewizora.

Jutro na HBO, koło 20 świetny, acz trudny film "Aż poleje się krew". Polecam dla ambitnych

zuraw9 01.03.2009 16:50

Jestem właśnie po oglądnięciu filmu "Mechanik". Musze powiedziec że zaskoczył mnie pozytywnie. Kompletnie nie wiedziałem czego się po nim spodziewać, okazało się że trzyma w napięciu i trzeba przyznać że film jest zakręcony. Bardzo dobra rola Christiana Bale'a, aż ciężko sobie wyobrazić że ten aktor grał batmana. Polecam ten film choć może nie każdemu się spodoba.

Nergal 04.03.2009 14:41

Ja ostatnia nadrobiłem kilka filmowych zaległości:)

Ładunek 200 - Naprawdę mocne rosyjskie kino, brutalność przekazu musi robić wrażenie. Upiorny milicjant porywa córkę wysoko postawionego komucha i więzi w domu dbając żeby się jej nie nudziło...kilka scen naprawdę miażdży i zapada w pamięć.

Gomorra - Włoski film na podstawie książki o tym samym tytule. Przedstawia obecnie funkcjonującą we Włoszech mafie, która nie wiele ma wspólnego z Ojcem Chrzestnym:) We filmie zagrali amatorscy aktorzy, gdzieś czytałem że kilkoro z nich aresztowała policja za faktyczną przynależność do Gomorry. Na autora książki wydano wyrok śmierci, facet nie ma stałego miejsca zamieszkania i ciągle przebywa pod ochroną. Sposób przedstawienia rzeczywistości o której ludzie wolą nie wiedzieć niekażdemu przypadnie jednak do gustu.

Following - Jeden z pierwszych filmów Chrstophera Nolan'a. Bezrobotny pisarz śledzi ludzi szukając inspiracji i w ten sposób poznaje drobnego włamywacza i zaprzyjaznia sie z nim. Jednak niedokońca zdaje sobie sprawe że wplątuje się w coś znacznie dla niego poważniejszego...naprawdę bradzo dobre kino, polecam.

Słoń - Gus van Sant przedstawia ostatni dzień z życia kilkoro uczniów pochłoniętych codziennym zajęciami niezdającymi sobie sprawy ze zbliżającej się tragedii czyli strzelaniny jaką urządzi sobie dwójka z nich. Przypadek który decyduje o tym czy zachwile umrzemy czy nie jest w tym filmie ukazany z przerażającą szczerością. Film nawiązuje do faktycznie mającej miejsce strzelaniny w jednej z amerykańskich szkół.

Rok diabła - Fikcyjna historia opowiedziana w formie dokumentu (co nadaje jej bardzo realistyczny charakter) przez osoby grające samych siebie. Bardzo ciekawy zabieg dający nam w efekcie bardzo dobry film, który jednak w pełnej krasie jest w stanie docenić tylko czeski widz:)

Pani Zemsta - Trzecia część koreańskiej trylogii zemsty. Nie tak brutalna jak poprzednie części ale trzymająca wysoki poziom. Scena kiedy zemsta sie dokonuje a ludzie czekają cierpliwie na swoją kolej ubrani w peleryny żeby niepobrudzić się krwią robi wrażenie i choćby dla niej warto sięgnąc po tą produkcje:)

Slumdog - Fajny film tylko to disneyowskie zakończenie...i po co?:)

pietruch 04.03.2009 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nergal (Post 686657)
Slumdog - Fajny film tylko to disneyowskie zakończenie...i po co?:)

Po 8 oscarów, starczy?

1q2 04.03.2009 15:39

Slumdog to kpina holiłudu z biedy - nie odnosze sie tu do samego filmu bo go nie widzialem a do gaż jakie zostaly zaplacone indyjskim aktorom.Od kilkudziesiesciu dolcow do kilku tys , za role pierwszoplanową a film juz zarobil ponad 150 mln.
Co wiecej , niczym malpki w zoo pokazali ich na gali a potem sru , spowrotem do syfu.

Suszanin 04.03.2009 16:07

Polecam film Eurotrip , można sie pośmiać , na dole recenzja ...

Cytat:

18-letni bodaj Amerykanin Scott korensponduje poprzez e-mail z niemieckim rówieśnikiem Mieke. Pewnego pięknego dnia Niemiec informuje Scotta, iż chciałby go bliżej poznać, po czym nasz bohater wpada w panikę, i odpisuje aby tamten "trzymał się z daleka od jego genitaliów" :) Sprawa nabiera trochę innego obrotu kiedy okazuje się, że Mieke jest dziewczyną, co więcej, całkiem niezłą jak to się zwykło mawiać. Jednak chłopak zdał sobie z tego sprawę trochę za późno i gdy chce wyjaśnić Mieke nieporozumienie okazuje się, iż ona rezolutnie zablokowała jego adres. I tu zaczyna się zabawa - otóż nasz bohater po namowie swojego przyjaciela Coopera wyrusza w podróż po Europie aby dotrzeć do Berlina, do Mieke. Do dwuosobowej ekipy dołączają się jeszcze bliźniaki - Jenny i Jamie(siostra i brat). Czwórka przyjaciół odwiedza kilka krajów naszego kontynentu, szukając "szalonego europejskiego seksu" czy pragnąc zwiedzać katedry i kilometrowe kolejki do Luwru. Zanim Scott dotrze do Mieke (która w końcu ląduje we Włoszech, udając się na wakacje na jachcie, a chciałoby się rzec - z rozpaczy;)) musi pokonać wiele przeszkód co obfituje w niebanalne sytuacje. Historia dla mnie ma tylko jedną lukę(zapewne luk jest więcej ale ta kłuje najmocniej) - mianowicie gdy będąc w Bratysławie, nie mając dokumentów ni pieniędzy na drogę do Niemiec z powietrza pojawia się miły pan i zabiera naszych bohaterów ze sobą.


vote-for-mikey 04.03.2009 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 686674)
Po 8 oscarów, starczy?

to ile oscarów dostał film wyznacza "dobrość" filmu?

to co powiesz o Pulp Fiction? zero oscarów
setki innych, często wybitniejszych filmów niż oscarowe, są bez nich.

Maciejj 04.03.2009 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Suszanin (Post 686725)
Polecam film Eurotrip , można sie pośmiać , na dole recenzja ...



znów ten chłam eurotrip lansujecie, co 2-3 strone ktoś poleca ten humbuk

7 kotów 04.03.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 686814)
to ile oscarów dostał film wyznacza "dobrość" filmu?

to co powiesz o Pulp Fiction? zero oscarów
setki innych, często wybitniejszych filmów niż oscarowe, są bez nich.

ilosc oskarow nie wyznacza dobrosci tylko kasowosc.
Film nie mial Cie zachwycic jak Into the wild, tylko wyciagnac 20zl z kieszeni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl