![]() |
|
Heh to Tiboni trafił do Cska Sofia, będzie kwas jak sie tam rozstrzela i zostanie najlepszym strzelcem drużyny:)
|
Emile Mpenza, były zawodnik m.in. takich zespołów jak Schalke, Hamburger czy Manchester City podpisał kontrakt z azerskim Neftchi Baku. Dla portalu azerisport.com Mpenza powiedział "To nie krok wstecz, lecz etap w mojej karierze". Belgijski napastnik chce pomóc w zdobyciu przez Neftchi tytułu mistrzowskiego. Mpenza to 52-krotny reprezentant Belgii (17 bramek). Ma za sobą występy na MŚ 1998 oraz Euro 2000, gdzie został najmłodszym strzelcem bramki. Miał wtedy 21 lat.
|
I to wcale nie wypalony gość, bo w tamtym sezonie strzelił dla Sion 21 bramek, powołali go znowu do reprezentacji.
Ciekawe kiedy i czy w ogóle tacy piłkarze zawitają w Polsce. |
i Azerowie potrafia, a my nie potrafimy dac takiemu zawodnikowi 400,500k za rok gry
Ma 32 lata, jeszcze by nie zle namieszal w naszej smiesznej ekstraklasie |
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={FE60904B-C2A8-4E60-9B05-700DBBC29BBC}§ion=playerProfile&teamid=&bioid= 94383
Oficjalna robi sobie żarty, czy przygotowania do przedstawienia nowego zawodnika? |
Cytat:
Strzal w dziesiatke bo Mesut to jednak bardzo dobry grajek. W ogole to ten link dziwny... jakis fake :P Nie wyswietla sie jak powinien ;) PS: Nie wiem po co MU gracze pokroju Tiago Manuela Diasa Correiry... |
A on nie miał iść przypadkiem do Barcy:D? Jak Oezil przyjdzie do MU to wprost cudownie;D wreszcie Fergie zrozumiał, że potrzebuje kreatywnego pomocnika;)!
|
Cytat:
http://www.realmadrid.com/cs/Satelli...eal_Madrid.htm |
http://www.futbolnews.pl/informacje/...pryjskiej.html
I pomyśleć że kiedyś był w Tottenhamie. Grał w Premier League.. a nawet strzelił w poprzeczkę w meczu Bolton - Liverpool. Grzegorz Rasiak ;D Cytat:
|
Cytat:
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html
CSKA Moskwa oficjalnie ogłosiło sprzedaż swojej gwiazdy, Milosa Krasicia do Juventusu Turyn. Serb kosztował Starą Damę 15 milionów euro. Swietny ruch Juve. Nie przeprowadzili wprawdzie zadnych spektakularnych transferow ale Bonucci i Krasic to solodni zawodnicy i mam nadzieje ze wkomponuja sie w druzyne i La Vecchia Signora zajmie jak najlepsze miejsce w lidze :) |
Edgar Davids zostal wczoraj zawodnikiem Crystal Palace. Nie spodziewalem sie, ze wznowi kariere a tu miła niespodzianka gdyz kazdy wie, jakim był w przeszlosci pilkarzem.
http://stooq.com/n/?f=349931 |
A Robuś Lewandowski wróćił juz tam gdzie jego miejsce.Czyli grzeje ławę w Borussi bo wolą Japonczyka.Nota bene ściągniętego za 450.000 ojro.Zatem kosztował 10 razy mniej niż Robuś a gra 2 razy lepiej.Czysty zysk Borussii :)
|
Mascherano w Barcelonie.
Cytat:
http://www.blaugrana.pl/news/5743/ma..._fichado!.html http://www.fcbarcelona.com/web/catal...827112582.html Świetny zakup Barcelony. Jeśli podawane kwoty okażą się prawdziwe, to będzie to mistrzostwo świata wśród transferów. Brawo Duma Katalonii. |
No to jeszcze tylko Kuyt do Interu i Liverpool srodek tabeli :)
|
Cytat:
|
Robinho do Milanu ?
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/tra...wiadomosc.html |
Cytat:
|
To jest dla mnie szmacenie się po prostu
http://www.sport.pl/pilka/1,65083,83...rzutowiec.html Juve - Inter - Milan, wyobraźmy sobie taką sytuacje w polskiej lidzie Legia - Wisła - Cracovia, piłkarz zostałby zjedzony ! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Coś tutaj dyskusje odnośnie najciekawszych transferów piłkarskich na świecie zamarły ostatnio ;)
Dlatego postanawiam odmłodzić ten wątek, a więc do roboty :) Zacznę może od mniej prestiżowych transferów , ale na pewno ciekawych pod względem kontekstu drużyn w niedalekiej przyszłości , a rozpocznę od dawno sfinalizowanego już transferu nastoletniego jeszcze Gai Assulina : 19 - latek z Izraela, którego talent przyrównywany jest do piłkarskich umiejętności Lionela Messiego opuścił Barcę i związał się z Man City czteroletnim kontraktem. Obiecujący piłkarz do Anglii miał trafić już w wakacje, ale po tym jak Izraelczyk nabawił się kontuzji kolana, transfer nie doszedł do skutku. Rokujący zawodnik , lecz jak na razie nie mieści się w szerokim składzie "The Citizens". Następnie ( już pomijam mniej znane finalizacje ) kolejna " nadzieja światowej piłki " to Ryo Miyaichi : Miyaichi został piłkarzem Arsenalu. Japoński zawodnik, o którym mówi się, że jest "nowym Cristianem Ronaldo" podpisze czteroletni kontrakt z nowym klubem. Ten utalentowany gracz ma 18 lat. Miyaichi zaimponował trenerowi Arsenowi Wengerowi podczas rozgrywanych w ubiegłym roku mistrzostw świata do lat 17. I on również jak poprzednik o którym wyżej pisałem nie jest jeszcze w kadrze pierwszej drużyny.Do tej pory grał jedynie w szkolnej drużynie Chukyodai Chuyko z której to trafił do Londyńczyków. Man United postarał się również o konkurencję dla Kuszczaka ;) , sprowadził duńskiego bramkarza Andersa Lindegaarda z norweskiego klubu Aalesund. Podpisał trzyipółletni kontrakt . Kosztował 3,5 miliona funtów. A jaka jest jego sytuacja obecnie w Czerwonych Diabłach zapewne sami dobrze wiecie :) Zaś Antonio Cassano osiągnął porozumienie z Milanem w sprawie swojego kontaktu .Przenosiny piłkarza miały miejsce z jego dotychczasowego klubi Sampdorii. Na teraz w Milanie rezerwowy. 22-letni obrońca Genoi Andrea Ranocchia jest pierwszym piłkarzem, którego sprowadził do klubu nowy trener Interu, Brazylijczyk Leonardo , który zastąpił na tym stanowisku Beniteza . Czyli jak widzimy 2 istotne zmiany nastąpiły w drużynie mistrza Włoch. Inter, według lokalnych mediów, zapłacił za obrońce ok. 12,5 mln euro. Teraz z wiadomych przyczyn jeszcze nie gra jako niedawny nabytek. Bardzo ciekawie zapowiadają się ostatnie zakupy :) a mianowicie : Napastnik Werderu Brema Hugo Almeida został zawodnikiem Besiktasu Stambuł. O transferze oficjalnie poinformował turecki klub na swojej stronie internetowej. To kolejne wzmocnienie Besiktasu po Simao Sabrosie. Kolejno : Piłkarz reprezentacji Holandii Ibrahim Afellay przeszedł z PSV Eindhoven do Barcelony wysokość transferu to trzy miliony euro.Zagrał ostatnio nawet końcowe minuty w meczu z Bilbao w Pucharze Króla. Skrótowo : Argentyński obrońca Martin Demichelis został wypożyczony na pół roku z Bayernu Monachium do hiszpańskiej Malagi. Zawodnik zdążył juz zadebiutować w ostatnim meczu z Bilbao i trafić do siatki na 1 :0 w zremisowanym ostatecznie 1 : 1 spotkaniu. A to jak dla mnie hit !!! :) Celtic Glasgow podpisał kontrakt ze szwedzkim pomocnikiem Freddiem Ljungbergiem. Kupiony z Chicago Fire. Miał zadebiutować już w derbach ale nie wyszedł ostatecznie na murawę A ten transfer także wywołał u mnie zainteresowanie .Hiszpańska Malaga kontynuuje wzmocnienia. Po Martinie Demichelisie z Bayernu sprowadziła niedawno Julio Baptistę z Romy. O ile już o czym wspomniałem Demichelis zdążył oficjalnie założyć barwy zespołu to Baptiscie nie było to jeszcze dane. A w zastępstwie Cassano Federico Macheda z Manchesteru United został wypożyczony do końca sezonu do Sampdorii Genua, gdzie ma go skutecznie zastąpić. Napastnik włoskiej reprezentacji młodzieżowej nie otrzymywał na Old Trafford zbyt wielu szans od Alexa Fergusona i siedział głównie na ławce rezerwowych. A obecnie w nowym klubie nie zagrał jeszcze minuty także poczekamy na spełnienie tych zamierzeń przez niego. Również ciekawie zapowiada się ten nius : Newcastle podpisało kontrakt z Hatemem Ben Arfą. Dotychczas zawodnik był jedynie wypożyczony z Olympique Marsylia. 23-letni napastnik przyszedł do Newcastle we wrześniu, ale na początku października złamał nogę. Mimo to, angielski klub zdecydował się go wykupić i podpisać kontrakt do 2015 roku. No i ostatni hit to bez wątpienia przejście Edina Dżeko do Man City z Wolfsburga !! Jeden z najbardziej pożądanych graczy w Europie kosztował według brytyjskich mediów 27 mln funtów. I tym samym piłkarz został najdroższym w historii Bundesligi. 24-letni Bośniak przeszedł w przeliczeniu na euro za 35 milionów . To pięć milionów więcej niż półtora roku temu Bayern Monachium zapłacił VfB Stuttgart za reprezentanta Niemiec Mario Gomeza. Jak sami widzicie jego poczynania w niedawnym jeszcze rywalu Lecha w LE zapowiadają się niezwykle fascynująco ! :) Warte odnotowanie jest przejście byłej gwiazdy Bayernu Luci Toniego z Genui do Juve. 33 latek wypożyczony będzie do końca sezonu. Stwierdzić można , że został w natychmiastowym tempie sprowadzony na zastępstwo kontuzjowanego Fabio Quagliarelli. I tak na sam koniec do wiadomości trzeba dać nagłą zmianę trenera w Liverpoolu ,Roy Hodgson dziś został odwołany. The Reds do końca sezonu ma poprowadzić Szkot Kenny Dalglish była legenda piłkarska tego klubu , ostatnio pracująca z młodzieżą przy Anfield Road .A tak na marginesie nazwisko tego pana powinno coś mówić naszym kibicom :) no przynajmniej tym starszego pokolenia ;) To tyle , jak wcześniej wspominałem nie pisałem wszystkich zagranicznych transferów tylko te które uważałem za wartę takiego małego nagłośnienia :D Może teraz temat coś drgnie |
Ciąg dalszy polskiego desantu na Turcję:
http://sport.interia.pl/raport/trans...s-euro,1580585 |
No blisko blisko bardzo blisko ale oficjalnie do niczego jeszcze nie doszło i" Grosik " dalej jest zawodnikiem Jagi.
Ale za to mam podobnego niusa :P http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Gal...528,1,293.html i tam pewnie już zakotwiczy |
http://www.fcingolstadt.de/index.php?id=7&tx_ttnews[tt_news]=3719&cHash=686c0cdb7e8ba45f2f0acdae30dbeb8d
|
Ronaldinho zagra we Flamengo:
Cytat:
|
Cicinho na pół roku w Villarreal - Cicinho wraca po trzech latach gry we włoskiej Serie A do hiszpańskiej Primera Division. Brazylijczyk występujący na prawej stronie obrony został wypożyczony z AS Romy do Villarrealu.
I mniej ciekawy zakup :) Juanfran został piłkarzem Atletico - Atletico Madryt sfinalizowało transfer pomocnika Osasuny Pampeluna Juanfrana. 26-letni piłkarz przeniósł się na Vicente Calderon za 4,25 miliona euro. Z Atletico związał się umową do 30 czerwca 2015 roku. I spekulacja :) - ale raczej wiarygodna i pewnie niedługo oficjalnie się o tym dowiemy :) Według nieoficjalnych informacji napływających z Półwyspu Iberyjskiego, Malaga uzgodniła warunki wypożyczenia z Barcelony Gabriela Milito. Argentyńczyk przeniesie prawdopodobnie się na La Rosaleda do końca sezonu. |
Darren Bent w Aston Villi :D
|
za 29 milionów euro:rotfl:
Prawdopodobnie właśnie sumy transferowe w Anglii przekroczyły granice absurdu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl