Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

AZS_Lublin 16.05.2010 15:44

Oj tam z tą LM, to przesada. CFR Cluj czy Bate Borysow trafiło do LM i co mają? Kriwec z Rodionowem uciekają. Podobnie piłka rumuńska, w zeszłym sezonie cała Rumunia zdobyła niewiele wiecej pkt do rankingu niż Polska.
Gdyby było jak piszecie, Bate powinno bez problemu przejść do LM w zeszłym sezonie, tym czasem wyeliminowali ich łotysze, podobnie z Rumunią, CFR Cluj pewnie ratuje się przed spadkiem Divizi 1. Prezes otworzył nowe konta w banku, nikt nie myślał nad wzmocnieniem zespolu. Ze 90% kasy z LM zainkasowali prezesi, być może podobnie bedzie z Lechem. Awans do LM, nie koniecznie musi się przełożyć na transfery, budzet itd.

Jaroo1 16.05.2010 16:00

Cytat:

Oj tam z tą LM, to przesada. CFR Cluj czy Bate Borysow trafiło do LM i co mają? Kriwec z Rodionowem uciekają. Podobnie piłka rumuńska, w zeszłym sezonie cała Rumunia zdobyła niewiele wiecej pkt do rankingu niż Polska.
Mysle ze podstawa do myslenia ze LM sprawi ze jakis zespol oddali sie od reszty jest regularne awansowanie do LM a nie jednorazowy zastrzyk gotowki. Jednorazowo to Cupial gotowke przeznaczył na Wisle i wtedy swiecilismy najwieksze sukcesy ale pozniej znowu reszta nas doganiala czy tez my sie oslabialismy. Zeby bylo z roku na rok coraz lepiej to trzeba sie regularnie wzmacniac a nie raz od swieta, czyli regularnie grac w LM a nie raz od swieta. Co w sumie jest realne w przypadku polskich druzyn bo droga teraz jest w miare latwa

Wasiu 16.05.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 900209)
A Lech rozumiem że jeśli przejdzie pierwszą drużynę, z którą się spotka, odpadnie z kolejną to wpada i tak na jedną rundę kwalifikacji do LE zanim zagra w grupie?

Tak, tylko, ze musi wygrac ta runde. A tez raczej bedzie nierozstawiony.

Cytat:

Tu jest ta zasada że jak drużyna wygrywa z drużyną rozstawioną to "przejmuje" jej ranking?
Nigdy nie bylo czegos takiego jak "przejmowanie" wspolczynnikow. Losowanie II i III rundy odyba sie zanim skoncza sie poprzednie rundy, wiec zespol rozstawiony moze przegrac swoj mecz i wtedy awansuje zespol nierozstawiony, ktory w nastpnej rundzie wystepuje w roli tego rozstawionego, ale moim zdaniem to na jedno wychodzi.
Bo jezeli zespol nierostawiony wygrywa to znaczy, ze jest lepszy i trzeba sie go obawiac bardziej niz tego rozstawionego, ktory przegral.

Proximus 16.05.2010 16:14

Do przerwy Bazylea prowadzi z Young Boys 1:0 właśnie. Jeśli YB nie wygra tego meczy(czyt. nie zostanie mistrzem Szwajcarii) to już dziś możemy być pewni że Lech nie zostanie rozstawiony w III rundzie LM.

Uprzedzę nieprzychylne komentarze pod moim adresem. Nie mówię że to źle ani dobrze, po prostu informuję.

tofik 16.05.2010 16:27

Z tego co słyszałem to obecne zasady kwalifikowania się do LM mają być tylko kilka lat, a później znowu hardkor. Prawda to ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 900227)
Oj tam z tą LM, to przesada. CFR Cluj czy Bate Borysow trafiło do LM i co mają? Kriwec z Rodionowem uciekają. Podobnie piłka rumuńska, w zeszłym sezonie cała Rumunia zdobyła niewiele wiecej pkt do rankingu niż Polska.
Gdyby było jak piszecie, Bate powinno bez problemu przejść do LM w zeszłym sezonie, tym czasem wyeliminowali ich łotysze, podobnie z Rumunią, CFR Cluj pewnie ratuje się przed spadkiem Divizi 1. Prezes otworzył nowe konta w banku, nikt nie myślał nad wzmocnieniem zespolu. Ze 90% kasy z LM zainkasowali prezesi, być może podobnie bedzie z Lechem. Awans do LM, nie koniecznie musi się przełożyć na transfery, budzet itd.

Nie zgodzę się. Cluj zarobił na LM duże pieniądze, zarobił również na transferach z klubu a w tym sezonie również prowadzi w tabeli i kolejny zastrzyk gotówki się szykuje bo mistrz od razu kwalifikuje się do grupy :)

gigant 16.05.2010 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proximus (Post 900243)
Do przerwy Bazylea prowadzi z Young Boys 1:0 właśnie. Jeśli YB nie wygra tego meczy(czyt. nie zostanie mistrzem Szwajcarii) to już dziś możemy być pewni że Lech nie zostanie rozstawiony w III rundzie LM.

Uprzedzę nieprzychylne komentarze pod moim adresem. Nie mówię że to źle ani dobrze, po prostu informuję.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html

Proximus 16.05.2010 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 900252)


Sorry:D

No ale i tak wyszło na moje:D

Szczerze powiedziawszy jeśli odejdą z Amici Peszko i Lewy a nie znajdą na ich miejsce wartościowych zmienników to już w tej III rundzie nie widzę zbyt wielu przeciwników z którymi mili by sobie dać radę.

Lemoniadowy Joe 16.05.2010 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 900251)
Z tego co słyszałem to obecne zasady kwalifikowania się do LM mają być tylko kilka lat, a później znowu hardkor. Prawda to ?

pewien nie jestem ale to miało tak wstępnie przez 3 sezony a potem nie wiadomo

gigant 16.05.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 900254)
pewien nie jestem ale to miało tak wstępnie przez 3 sezony a potem nie wiadomo

To prawie jak odzyskamy mistrza, zacznie się Real, Barcelona czyli schody.

AZS_Lublin 16.05.2010 16:47

"Nie zgodzę się. Cluj zarobił na LM duże pieniądze, zarobił również na transferach z klubu a w tym sezonie również prowadzi w tabeli i kolejny zastrzyk gotówki się szykuje bo mistrz od razu kwalifikuje się do grupy :)"

A fakt, nie zauważyłem. No to co... mogę się założyć, że znów nic nie osiągną a co do kasy... równie dobrze, można się obawiać Sląska i Legii, bo tam są sponsorzy i się mowi, że kasa na transfery bedzie spora.
Wszak jakoś te stadiony muszą zapełnić.
Nie wiemy jak kasa z LM została przez CFR rozdysponowana. Być może pakiet zawinął prezes i g.. wyszlo z budowy ekipy.

tofik 16.05.2010 17:01

Jedni odchodzą inni przychodzą, jak to w piłce. Ale to nie liga polska i gdyby nie reinwestowali środków to pewnie by mistrza nie wygrali bo tam inne zespoły również się wzmacniają np Steaua czy bogata Timisoara.

crazykaro 16.05.2010 17:40

Jak się tak patrzę na zespoły w LM częsci mistrzowskiej i w LE to wydaje mi się że ciężej awansować do LE. W częsci mistrzowskiej LM nie ma takich zespołów jak Man City Borussia Lille CSKA Moskwa FC Porto itp. Najmocniejszym mistrzem z ktrórym może się kuchenkorz zmierzyć jest Anderlecht

skttrbrain 16.05.2010 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 900218)
A ile drużyn rozstawionych musi odpaść by Wisła była rozstawiona w IV rundzie?

W zeszłym roku współczynnik ostatniej rozstawionej drużyny wynosił coś koło 13,1 a był jednym z najniższych od lat z tego co pamiętam. Czyli rozstawienie jakiejkolwiek polskiej drużyny jest fantasmagorią.

Wit.Ek. 16.05.2010 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 900218)
A ile drużyn rozstawionych musi odpaść by Wisła była rozstawiona w IV rundzie?

Po sobotnich rozgrywkach 14.
Dziś kilka lig grało więc dziś ta liczba mogła się zmienić.
Najgorsze jest jednak to, że Wśród 51 klubów, które były przed Wisłą w zestawieniu klubów grających w IV rundzie aż 27 zaczyna grę dopiero w IV rundzie i po prostu nie ma szans by odpaść. Wiadomo nie można odpaść i nie przejść z III rundy do IV jesli się w niej nie grało...
Wśró 51 lepszych klubów 27 zaczyna w IV rundzie w ta 14 co miałaby odpaśc to 14 zespołów z 24...

wolfy 16.05.2010 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 899989)
Ja powtorze to samo co trzeba przypominac co rok. Jesli ktos chce kibicowac Amice czy Ruchowi w Pucharach - niech robi to w zaciszu domowym. Tutaj jest forum kibicow Wisly Krakow, w jakis sposob miejsce reprezntatywne dla nas wszystkich i nie beda tolerowane orgazmy po bramce czolowego zlamasa polskiej ligi Arboledy na stadionie gdzie pare tysiecy ludzi wrzeszczy "Wisla to stara k..." i buja sie w bluzach "krucjata przeciw frajerstwu".
Ewentualny sukces Amiki czy Ruchu w pucharach NIE MA ZADNEGO PRZELOZENIA na druzyne Wisly Krakow.

Pełne poparcie.

Ja nie wiem skąd się takie elementy biorą, ale na tym forum to już przekroczyło granice dobrego smaku.

Wit.Ek. 16.05.2010 20:00

Inkwizytorze zrób porzadek w temacie. Pokasuj posty.

jasnyGwint 16.05.2010 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 900297)
Jak się tak patrzę na zespoły w LM częsci mistrzowskiej i w LE to wydaje mi się że ciężej awansować do LE. W częsci mistrzowskiej LM nie ma takich zespołów jak Man City Borussia Lille CSKA Moskwa FC Porto itp. Najmocniejszym mistrzem z ktrórym może się kuchenkorz zmierzyć jest Anderlecht

rok temu było dokłanie tak samo. oczywiście napierw trzeba przejść "Levadie".

Proximus 17.05.2010 23:49

Czy mógłby ktoś, przywołując odpowiednie źródła, wyjaśnić w końcu sprawę przejmowania współczynnika po awansie od kolejnej rundy?

Szarny 18.05.2010 00:24

Powiedzmy, że w 2 rundzie el. LE dolosowana do nas zostaje nierozstawiona estońska Kalev Sillamae.

1 mecz mamy 15 lipca.

Przed rewanżem jest losowanie 3 rundy.

I tak, w 3 rundzie para Wisła Kraków - Kalev Sillamae posiada współczynnik 8.508 (współ. Wisły) i jest rozstawiona.

Dolosowany zostaje fiński Inter Turku (drużyna nierozstawiona w 3 rundzie).

Wisła przegrywa z estończykami, którzy tym sposobem w kolejnej rundzie trafiają na finów.
Unikają dzięki temu, gry z np. Liverpoolem, Juventusem, czy Stuttgartem, bo te drużyny podobnie jak Wisła są rozstawione w 3 rundzie i w drodze losowania nie mogły na siebie trafić.

W 4 rundzie współczynnika nie można przejąć, bo losowanie jest nie między 1 meczem, a rewanżem w 3 rundzie, a dopiero po rewanżach.

Wogóle, gdyby losowania zawsze były przeprowadzane po rozstrzygnięciach poprzedniej rundy, nigdy nie było by tego tzw. "przejmowania współczynnika".
Ale w tych wcześniejszych rundach losuje się kolejne, jeszcze przed ostatecznymi wynikami poprzednich.
Stąd gdy faworyt daje ciała, to ta teoretycznie słabsza drużyna idzie ścieżką, jaką powinien iść faworyt (przejmuje współczynnik, ma łatwiejszych teoretycznie rywali w kolejnej rundzie) ;)

tutaj kalendarz LE - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/calendar2010.html
a tu rozstawienia (jeszcze niekompletne) - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2010.html

Wit.Ek. 18.05.2010 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 901008)
Powiedzmy, że w 2 rundzie el. LE dolosowana do nas zostaje nierozstawiona estońska Kalev Sillamae.

1 mecz mamy 15 lipca.

Przed rewanżem jest losowanie 3 rundy.

I tak, w 3 rundzie para Wisła Kraków - Kalev Sillamae posiada współczynnik 8.508 (współ. Wisły) i jest rozstawiona.

Dolosowany zostaje fiński Inter Turku (drużyna nierozstawiona w 3 rundzie).

Wisła przegrywa z estończykami, którzy tym sposobem w kolejnej rundzie trafiają na finów.
Unikają dzięki temu, gry z np. Liverpoolem, Juventusem, czy Stuttgartem, bo te drużyny podobnie jak Wisła są rozstawione w 3 rundzie i w drodze losowania nie mogły na siebie trafić.

W 4 rundzie współczynnika nie można przejąć, bo losowanie jest nie między 1 meczem, a rewanżem w 3 rundzie, a dopiero po rewanżach.

Wogóle, gdyby losowania zawsze były przeprowadzane po rozstrzygnięciach poprzedniej rundy, nigdy nie było by tego tzw. "przejmowania współczynnika".
Ale w tych wcześniejszych rundach losuje się kolejne, jeszcze przed ostatecznymi wynikami poprzednich.
Stąd gdy faworyt daje ciała, to ta teoretycznie słabsza drużyna idzie ścieżką, jaką powinien iść faworyt (przejmuje współczynnik, ma łatwiejszych teoretycznie rywali w kolejnej rundzie) ;)

tutaj kalendarz LE - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/calendar2010.html
a tu rozstawienia (jeszcze niekompletne) - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2010.html

Fajnie wytłumaczone

Zbychu 18.05.2010 19:29

Tak na marginesie,Która z polskich stacji telewizyjnych będzie pokazywać w tym sezonie mecze rund kwalifikacyjnych Ligi Europy i Ligi Mistrzów?

maciek5656 18.05.2010 20:14

Cytat:

Tak na marginesie,Która z polskich stacji telewizyjnych będzie pokazywać w tym sezonie mecze rund kwalifikacyjnych Ligi Europy i Ligi Mistrzów?
Wszystko zależy od klubów, to one posiadają prawa do transmisji swoich spotkań w rundach eliminacyjnych i mogą je odsprzedać komu chcą. Jednak odkąd TVP dała sobie z tym spokój to wątpię czy ktoś kupi mecze ze wcześniejszych rund z mało atrakcyjnymi rywalami. Gdy ktoś trafi na jakiś bardziej medialny klub z zachodu to Polsat lub N'ka pewnie zgarną te mecze.

Jaroo1 18.05.2010 20:54

Taaa... pewnie znowu beda zajebiste cyrki z tymi transmisjami. Najpierw ogladamy ta nasza ogorkowa lige i sie slinimy na te nasze ligowe hity a pozniej jak zostaje wyloniona najlepsza 3 + zdobywca PP to nikt nie chce pokazac ich konfrontacji tez z zespolami z czolowki danej ligi- cos zero logiki. Ok moze mniejsza ogladalnosc (chociaz czy ja wiem?) ale prestiz chyba wiekszy niz 80% naszych ligowych meczow ktore emituja. No szkoda wielka bo nawet na te nasze kluby w pucharach nie spojrzymy a juz nawet nie ma szansy ich meczow dalszych pokazywac bo od razu odpadaja :)

crazykaro 18.05.2010 22:45

Rok temu pamiętam że mecze eliminacji LE były dostępne przez internet

For_FuN_ 19.05.2010 01:16

Odkad Polsat przejal P. UEFA/LE, to dzieja sie wlasnie takie cuda. Pewnie teraz tez zostanie amatorska kamerka + transmisja w sieci. Ja tam sie nie dziwie TVP, bo niby dlaczego ma reklamowac produkt konkurencji? Od lat w tv publicznej byly transmisje(nawet Intertoto) wszystkich faz, ale widac tv komercyjna ma w pupie polskie zespoly, a przede wszystkim kibicow.

Proximus 19.05.2010 08:33

Czyli trzeba liczyć że Wisła wylosuje przeciwnika z jakiegoś poważniejszego kraju niż Estonia(z całym szacunkiem) i chociaż w Sopcascie mecz wyjazdowy będzie się dało obejżeć.

Zbychu 19.05.2010 09:30

To pokazuje że transmisje powinny być w telewizji publicznej a nie komercyjnej - tam chodzi wyłącznie o zysk.Pamiętam jak kilka lat temu TVP miała puchar UEFA,pokazywali WSZYSTKIE MECZE POLSKICH ZESPOŁÓW nawet te z rywalami z Luksemburga czy tym podobnych egzotycznych krajów.I dla mnie właśnie te rundy wstępne były najciekawsze.Wole jak polski zespół "bez emocji" nokautuje pół-amatorów niż nawet najciekawszy finał Ligi Mistrzów gdzie nie ma za kim trzymać kciuki.

szczebrzeszcz 19.05.2010 09:33

jakie tam reklamowanie LM

LM jest tak znane że i bez tej rzekomej "dodatkowej" reklamy będą ją ludzie oglądać

poza tym szanse na awans nie są zbyt duże

chyba coś innego jest na rzeczy skoro nawet Polsat nie chce transmitować

Blaszczu16 24.05.2010 11:56

Potencjalni rywale polskich klubów w IV rundzie Ligii Europejskiej.
(w poniższym zestawieniu założono, że w eLM odpadną drużyny nierozstawione)



Liverpool FC ENG 115,371 (Q3)
FC Porto POR 76,659
CSKA Moskwa RUS 66,758
PSV Eindhoven NED 66,309
Juventus FC ITA 59,867 (Q3)
Sporting Clube de Portugal POR 57,659 (Q3)
Olympiakós SFP Pireus GRE 54,979 (Q2)
VfB Stuttgart 1893 GER 52,841 (Q3)
AZ Alkmaar NED 48,309 (Q3)
Steaua Bukareszt ROU 47,898
Lille OSC FRA 46,748
Galatasaray SK TUR 43,890 (Q3)
TSV Bayer 04 Leverkusen GER 40,841
Paris Saint-Germain FC FRA 39,748
Celtic FC SCO 38,158 (LM)
Club Brugge KV BEL 36,580
US Città di Palermo ITA 35,867
Getafe CF ESP 33,951
Beşiktaş JK TUR 33,890 (Q2)
Manchester City FC ENG 33,371
Dinamo Bukareszt ROU 28,898 (Q2)
AÉK Ateny GRE 25,979
Aston Villa FC ENG 25,871
Łokomotiw Moskwa RUS 25,758
Metalist Charków UKR 25,410
Lewski Sofia BUL 25,400 (Q2)
Maccabi Hajfa ISR 19,775 (Q3)
Unirea Urziceni ROU 18,898 (LM)
FK Austria Wiedeń AUT 16,915 (Q2)
SC Feyenoord NED 16,309
RCD Mallorca ESP 15,951
CSKA Sofia BUL 15,400 (Q3)
Odense Boldklub DEN 14,970 (Q3)
Dnipro Dniepropietrowsk UKR 14,910 (Q3)
SSC Napoli ITA 14,867
BV Borussia 1909 GER 14,841
BATE Borysów BLR 13,308 (LM)

Nie wygląda to za ciekawie :(

dynek.pl 24.05.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 903803)
Nie wygląda to za ciekawie :(

pracowalismy na taki stan rzeczy od kilku ladnych sezonow

Jaroo1 24.05.2010 12:26

Moim zdaniem 1/3 tych rywali w naszym zasiegu ale oczywiscie musielibysmy zagrac zajebiste zawody zeby dac rade tym zespolom.

tofik 24.05.2010 13:03

Liverpool albo Juventus dobrze byłoby wylosować.

_gilardino_ 24.05.2010 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 903843)
Liverpool albo Juventus dobrze byłoby wylosować.

Po prostu świetnie, z takimi prestiżowymi rywalami już się nagraliśmy na parę dobrych lat do przodu, poza tym na takie drużyny też przyjedzie pora tyle że w fazie grupowej :)
Ogólnie jestem optymistą, nasi gracze już nie raz i nie dwa pokazali że na Reymonta potrafią więcej niż pozwalają im na to ich własne umiejętności, 3/4 drużyn jest tutaj spokojnie do ogrania, już nie takie tuzy potrafiliśmy wyeliminować :)

westersyl 24.05.2010 13:22

Zrobic 3-4 transfery dobrze przygotować drużynę i można powalczyć z każdym prócz Juve i Liver. Na wyjeździe aby jak najmniej z tyłu, a u siebie na żywioł.

For_FuN_ 24.05.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 903803)
Potencjalni rywale polskich klubów w IV rundzie Ligii Europejskiej.
(w poniższym zestawieniu założono, że w eLM odpadną drużyny nierozstawione)



Liverpool FC ENG 115,371 (Q3)
FC Porto POR 76,659
CSKA Moskwa RUS 66,758
PSV Eindhoven NED 66,309
Juventus FC ITA 59,867 (Q3)
Sporting Clube de Portugal POR 57,659 (Q3)
Olympiakós SFP Pireus GRE 54,979 (Q2)
VfB Stuttgart 1893 GER 52,841 (Q3)
AZ Alkmaar NED 48,309 (Q3)
Steaua Bukareszt ROU 47,898
Lille OSC FRA 46,748
Galatasaray SK TUR 43,890 (Q3)
TSV Bayer 04 Leverkusen GER 40,841
Paris Saint-Germain FC FRA 39,748
Celtic FC SCO 38,158 (LM)
Club Brugge KV BEL 36,580
US Città di Palermo ITA 35,867
Getafe CF ESP 33,951
Beşiktaş JK TUR 33,890 (Q2)
Manchester City FC ENG 33,371
Dinamo Bukareszt ROU 28,898 (Q2)
AÉK Ateny GRE 25,979
Aston Villa FC ENG 25,871
Łokomotiw Moskwa RUS 25,758
Metalist Charków UKR 25,410
Lewski Sofia BUL 25,400 (Q2)
Maccabi Hajfa ISR 19,775 (Q3)
Unirea Urziceni ROU 18,898 (LM)
FK Austria Wiedeń AUT 16,915 (Q2)
SC Feyenoord NED 16,309
RCD Mallorca ESP 15,951
CSKA Sofia BUL 15,400 (Q3)
Odense Boldklub DEN 14,970 (Q3)
Dnipro Dniepropietrowsk UKR 14,910 (Q3)
SSC Napoli ITA 14,867
BV Borussia 1909 GER 14,841
BATE Borysów BLR 13,308 (LM)

Nie wygląda to za ciekawie :(

Niestety, tylko kilka ekip z ktorymi mozna powalczyc, reszta absolutnie poza zasiegiem.

pan Dudi 24.05.2010 13:33

Widzę, że już dyskutujecie na kogo lepiej byłoby trafić w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej. Zajebiście. Wyjazd do Debreczyna rok temu też Wam się podobał?

tofik 24.05.2010 13:41

A to coś wcześniej jest ? Ja się tam nie orientuje w takich ogórkowych przedbiegach :)

pan Dudi 24.05.2010 13:43

Jeśli się nie mylę, to żeby dojść do dwumeczu z jedną z ww. drużyn, Wisła musi najpierw pokonać 2 inne.

0 22 24.05.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 903821)
Moim zdaniem 1/3 tych rywali w naszym zasiegu ale oczywiscie musielibysmy zagrac zajebiste zawody zeby dac rade tym zespolom.

Taa.. które? :) Bo moim zdaniem BATE, Lewski, CSKA, Dnipro, Odense, Maccabi, Austria. Ale w żadnym z tych pojedynków kasy bym na Wisłę/Jagę/Ruch nie postawił.

Łatwiej do LM wejść niż do grupowej UEFY. Zreszta pewnie żadna nasza drużyna nawet do tej 4 rundy nie dojdzie, bo trafi się wcześniej jakies Broendby czy Breda i będzie pozamiatane.

EDIT: Ruch raczej pierwszą runde przejdzie. Chyba, że trafi na Flore Talin, która wygrała mecz z Broendby rok temu i będzie w gazie, bo graja wiosna - jesień. Reszte raczej powinni dać rade, ale niech się modlą o kogos grającego systemem jesień - wiosna, bo inaczej może być słabo. W drugiej rundzie to samo, tyczy się to również Wisły.

W trzeciej rundzie nie widze rywala, któego Jaga lub Ruch mogłby przejść, no może Motherwell. Czasy gdzie jechało się na Elfsborg i wygrywało 6-1 albo na Utrecht i wygrywało dwumecz 7-2 raczej się skończyły. Wisła może da rade jak dobrze trafi czyli jakis Azerów. Bo jak trafią Jablonec albo Kalmar, Molde to może być cienko.

A czwarta runda to żadnych szans.

1q2 24.05.2010 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 904076)
Łatwiej do LM wejść niż do grupowej UEFY.

Tak to z naszej polskiej perspektywy wygląda - tzn najłatwiej jest wejść do LE z pozycji mistrza polski;)
Natomiast oczywiście wiara i te sprawy....ale o grupie w LE w naszym czyli Wisły przypadku trzeba zapomnieć.Była by to ogromna sensacja, no ale sory - jak nie wykorzystuje się życiowej szansy awansu do LM gdzie przeciwnicy w każdej rundzie byli europejskim ogonem, jak traci się w tym roku mistrza w taki sposób - to nie ma co psioczyć na los.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl