![]() |
Oj tam z tą LM, to przesada. CFR Cluj czy Bate Borysow trafiło do LM i co mają? Kriwec z Rodionowem uciekają. Podobnie piłka rumuńska, w zeszłym sezonie cała Rumunia zdobyła niewiele wiecej pkt do rankingu niż Polska.
Gdyby było jak piszecie, Bate powinno bez problemu przejść do LM w zeszłym sezonie, tym czasem wyeliminowali ich łotysze, podobnie z Rumunią, CFR Cluj pewnie ratuje się przed spadkiem Divizi 1. Prezes otworzył nowe konta w banku, nikt nie myślał nad wzmocnieniem zespolu. Ze 90% kasy z LM zainkasowali prezesi, być może podobnie bedzie z Lechem. Awans do LM, nie koniecznie musi się przełożyć na transfery, budzet itd. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Bo jezeli zespol nierostawiony wygrywa to znaczy, ze jest lepszy i trzeba sie go obawiac bardziej niz tego rozstawionego, ktory przegral. |
Do przerwy Bazylea prowadzi z Young Boys 1:0 właśnie. Jeśli YB nie wygra tego meczy(czyt. nie zostanie mistrzem Szwajcarii) to już dziś możemy być pewni że Lech nie zostanie rozstawiony w III rundzie LM.
Uprzedzę nieprzychylne komentarze pod moim adresem. Nie mówię że to źle ani dobrze, po prostu informuję. |
Z tego co słyszałem to obecne zasady kwalifikowania się do LM mają być tylko kilka lat, a później znowu hardkor. Prawda to ?
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Sorry:D No ale i tak wyszło na moje:D Szczerze powiedziawszy jeśli odejdą z Amici Peszko i Lewy a nie znajdą na ich miejsce wartościowych zmienników to już w tej III rundzie nie widzę zbyt wielu przeciwników z którymi mili by sobie dać radę. |
Cytat:
|
Cytat:
|
"Nie zgodzę się. Cluj zarobił na LM duże pieniądze, zarobił również na transferach z klubu a w tym sezonie również prowadzi w tabeli i kolejny zastrzyk gotówki się szykuje bo mistrz od razu kwalifikuje się do grupy :)"
A fakt, nie zauważyłem. No to co... mogę się założyć, że znów nic nie osiągną a co do kasy... równie dobrze, można się obawiać Sląska i Legii, bo tam są sponsorzy i się mowi, że kasa na transfery bedzie spora. Wszak jakoś te stadiony muszą zapełnić. Nie wiemy jak kasa z LM została przez CFR rozdysponowana. Być może pakiet zawinął prezes i g.. wyszlo z budowy ekipy. |
Jedni odchodzą inni przychodzą, jak to w piłce. Ale to nie liga polska i gdyby nie reinwestowali środków to pewnie by mistrza nie wygrali bo tam inne zespoły również się wzmacniają np Steaua czy bogata Timisoara.
|
Jak się tak patrzę na zespoły w LM częsci mistrzowskiej i w LE to wydaje mi się że ciężej awansować do LE. W częsci mistrzowskiej LM nie ma takich zespołów jak Man City Borussia Lille CSKA Moskwa FC Porto itp. Najmocniejszym mistrzem z ktrórym może się kuchenkorz zmierzyć jest Anderlecht
|
Cytat:
|
Cytat:
Dziś kilka lig grało więc dziś ta liczba mogła się zmienić. Najgorsze jest jednak to, że Wśród 51 klubów, które były przed Wisłą w zestawieniu klubów grających w IV rundzie aż 27 zaczyna grę dopiero w IV rundzie i po prostu nie ma szans by odpaść. Wiadomo nie można odpaść i nie przejść z III rundy do IV jesli się w niej nie grało... Wśró 51 lepszych klubów 27 zaczyna w IV rundzie w ta 14 co miałaby odpaśc to 14 zespołów z 24... |
Cytat:
Ja nie wiem skąd się takie elementy biorą, ale na tym forum to już przekroczyło granice dobrego smaku. |
Inkwizytorze zrób porzadek w temacie. Pokasuj posty.
|
Cytat:
|
Czy mógłby ktoś, przywołując odpowiednie źródła, wyjaśnić w końcu sprawę przejmowania współczynnika po awansie od kolejnej rundy?
|
Powiedzmy, że w 2 rundzie el. LE dolosowana do nas zostaje nierozstawiona estońska Kalev Sillamae.
1 mecz mamy 15 lipca. Przed rewanżem jest losowanie 3 rundy. I tak, w 3 rundzie para Wisła Kraków - Kalev Sillamae posiada współczynnik 8.508 (współ. Wisły) i jest rozstawiona. Dolosowany zostaje fiński Inter Turku (drużyna nierozstawiona w 3 rundzie). Wisła przegrywa z estończykami, którzy tym sposobem w kolejnej rundzie trafiają na finów. Unikają dzięki temu, gry z np. Liverpoolem, Juventusem, czy Stuttgartem, bo te drużyny podobnie jak Wisła są rozstawione w 3 rundzie i w drodze losowania nie mogły na siebie trafić. W 4 rundzie współczynnika nie można przejąć, bo losowanie jest nie między 1 meczem, a rewanżem w 3 rundzie, a dopiero po rewanżach. Wogóle, gdyby losowania zawsze były przeprowadzane po rozstrzygnięciach poprzedniej rundy, nigdy nie było by tego tzw. "przejmowania współczynnika". Ale w tych wcześniejszych rundach losuje się kolejne, jeszcze przed ostatecznymi wynikami poprzednich. Stąd gdy faworyt daje ciała, to ta teoretycznie słabsza drużyna idzie ścieżką, jaką powinien iść faworyt (przejmuje współczynnik, ma łatwiejszych teoretycznie rywali w kolejnej rundzie) ;) tutaj kalendarz LE - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/calendar2010.html a tu rozstawienia (jeszcze niekompletne) - http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2010.html |
Cytat:
|
Tak na marginesie,Która z polskich stacji telewizyjnych będzie pokazywać w tym sezonie mecze rund kwalifikacyjnych Ligi Europy i Ligi Mistrzów?
|
Cytat:
|
Taaa... pewnie znowu beda zajebiste cyrki z tymi transmisjami. Najpierw ogladamy ta nasza ogorkowa lige i sie slinimy na te nasze ligowe hity a pozniej jak zostaje wyloniona najlepsza 3 + zdobywca PP to nikt nie chce pokazac ich konfrontacji tez z zespolami z czolowki danej ligi- cos zero logiki. Ok moze mniejsza ogladalnosc (chociaz czy ja wiem?) ale prestiz chyba wiekszy niz 80% naszych ligowych meczow ktore emituja. No szkoda wielka bo nawet na te nasze kluby w pucharach nie spojrzymy a juz nawet nie ma szansy ich meczow dalszych pokazywac bo od razu odpadaja :)
|
Rok temu pamiętam że mecze eliminacji LE były dostępne przez internet
|
Odkad Polsat przejal P. UEFA/LE, to dzieja sie wlasnie takie cuda. Pewnie teraz tez zostanie amatorska kamerka + transmisja w sieci. Ja tam sie nie dziwie TVP, bo niby dlaczego ma reklamowac produkt konkurencji? Od lat w tv publicznej byly transmisje(nawet Intertoto) wszystkich faz, ale widac tv komercyjna ma w pupie polskie zespoly, a przede wszystkim kibicow.
|
Czyli trzeba liczyć że Wisła wylosuje przeciwnika z jakiegoś poważniejszego kraju niż Estonia(z całym szacunkiem) i chociaż w Sopcascie mecz wyjazdowy będzie się dało obejżeć.
|
To pokazuje że transmisje powinny być w telewizji publicznej a nie komercyjnej - tam chodzi wyłącznie o zysk.Pamiętam jak kilka lat temu TVP miała puchar UEFA,pokazywali WSZYSTKIE MECZE POLSKICH ZESPOŁÓW nawet te z rywalami z Luksemburga czy tym podobnych egzotycznych krajów.I dla mnie właśnie te rundy wstępne były najciekawsze.Wole jak polski zespół "bez emocji" nokautuje pół-amatorów niż nawet najciekawszy finał Ligi Mistrzów gdzie nie ma za kim trzymać kciuki.
|
jakie tam reklamowanie LM
LM jest tak znane że i bez tej rzekomej "dodatkowej" reklamy będą ją ludzie oglądać poza tym szanse na awans nie są zbyt duże chyba coś innego jest na rzeczy skoro nawet Polsat nie chce transmitować |
Potencjalni rywale polskich klubów w IV rundzie Ligii Europejskiej.
(w poniższym zestawieniu założono, że w eLM odpadną drużyny nierozstawione) Liverpool FC ENG 115,371 (Q3) FC Porto POR 76,659 CSKA Moskwa RUS 66,758 PSV Eindhoven NED 66,309 Juventus FC ITA 59,867 (Q3) Sporting Clube de Portugal POR 57,659 (Q3) Olympiakós SFP Pireus GRE 54,979 (Q2) VfB Stuttgart 1893 GER 52,841 (Q3) AZ Alkmaar NED 48,309 (Q3) Steaua Bukareszt ROU 47,898 Lille OSC FRA 46,748 Galatasaray SK TUR 43,890 (Q3) TSV Bayer 04 Leverkusen GER 40,841 Paris Saint-Germain FC FRA 39,748 Celtic FC SCO 38,158 (LM) Club Brugge KV BEL 36,580 US Città di Palermo ITA 35,867 Getafe CF ESP 33,951 Beşiktaş JK TUR 33,890 (Q2) Manchester City FC ENG 33,371 Dinamo Bukareszt ROU 28,898 (Q2) AÉK Ateny GRE 25,979 Aston Villa FC ENG 25,871 Łokomotiw Moskwa RUS 25,758 Metalist Charków UKR 25,410 Lewski Sofia BUL 25,400 (Q2) Maccabi Hajfa ISR 19,775 (Q3) Unirea Urziceni ROU 18,898 (LM) FK Austria Wiedeń AUT 16,915 (Q2) SC Feyenoord NED 16,309 RCD Mallorca ESP 15,951 CSKA Sofia BUL 15,400 (Q3) Odense Boldklub DEN 14,970 (Q3) Dnipro Dniepropietrowsk UKR 14,910 (Q3) SSC Napoli ITA 14,867 BV Borussia 1909 GER 14,841 BATE Borysów BLR 13,308 (LM) Nie wygląda to za ciekawie :( |
Cytat:
|
Moim zdaniem 1/3 tych rywali w naszym zasiegu ale oczywiscie musielibysmy zagrac zajebiste zawody zeby dac rade tym zespolom.
|
Liverpool albo Juventus dobrze byłoby wylosować.
|
Cytat:
Ogólnie jestem optymistą, nasi gracze już nie raz i nie dwa pokazali że na Reymonta potrafią więcej niż pozwalają im na to ich własne umiejętności, 3/4 drużyn jest tutaj spokojnie do ogrania, już nie takie tuzy potrafiliśmy wyeliminować :) |
Zrobic 3-4 transfery dobrze przygotować drużynę i można powalczyć z każdym prócz Juve i Liver. Na wyjeździe aby jak najmniej z tyłu, a u siebie na żywioł.
|
Cytat:
|
Widzę, że już dyskutujecie na kogo lepiej byłoby trafić w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej. Zajebiście. Wyjazd do Debreczyna rok temu też Wam się podobał?
|
A to coś wcześniej jest ? Ja się tam nie orientuje w takich ogórkowych przedbiegach :)
|
Jeśli się nie mylę, to żeby dojść do dwumeczu z jedną z ww. drużyn, Wisła musi najpierw pokonać 2 inne.
|
Cytat:
Łatwiej do LM wejść niż do grupowej UEFY. Zreszta pewnie żadna nasza drużyna nawet do tej 4 rundy nie dojdzie, bo trafi się wcześniej jakies Broendby czy Breda i będzie pozamiatane. EDIT: Ruch raczej pierwszą runde przejdzie. Chyba, że trafi na Flore Talin, która wygrała mecz z Broendby rok temu i będzie w gazie, bo graja wiosna - jesień. Reszte raczej powinni dać rade, ale niech się modlą o kogos grającego systemem jesień - wiosna, bo inaczej może być słabo. W drugiej rundzie to samo, tyczy się to również Wisły. W trzeciej rundzie nie widze rywala, któego Jaga lub Ruch mogłby przejść, no może Motherwell. Czasy gdzie jechało się na Elfsborg i wygrywało 6-1 albo na Utrecht i wygrywało dwumecz 7-2 raczej się skończyły. Wisła może da rade jak dobrze trafi czyli jakis Azerów. Bo jak trafią Jablonec albo Kalmar, Molde to może być cienko. A czwarta runda to żadnych szans. |
Cytat:
Natomiast oczywiście wiara i te sprawy....ale o grupie w LE w naszym czyli Wisły przypadku trzeba zapomnieć.Była by to ogromna sensacja, no ale sory - jak nie wykorzystuje się życiowej szansy awansu do LM gdzie przeciwnicy w każdej rundzie byli europejskim ogonem, jak traci się w tym roku mistrza w taki sposób - to nie ma co psioczyć na los. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl