Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Skawa Wadowice 03.11.2023 23:31

Nie ma sensu robic wykresow dopoki sobol jest bo zaden optymistyczny scenariusz sie przy nim nie wydarzy

skarabeus 04.11.2023 00:13

Jak ja nie lubie miec racji...

Ale powtorze. Pepe sie zna na cyferkach, ja sie znam na pilce. Jak i wielu innych userow, wieszczacych katastrofe, ktora sie dzieje na naszych oczach.

Elendil 04.11.2023 00:33

Obstawiam, że w tym sezonie raczej nie dobijemy do baraży. Wygrywanie 1 na 3 mecze na pewno nam tego nie zapewni. Zresztą, nawet jeśli, to wiadomo, co odjebiemy w barażach.

Jaroo1 04.11.2023 06:43

Nie było już tak źle przez kilka meczów wstecz (oprócz tych dwóch ostatnich) ale brutalna prawda okazała się taka, że te kilka wygranych w 7 meczach to był chwilowy wyskok formy.

Niemniej, cały czas widać, ze drużyna ma potencjał, bo jeśli raz się wygrywa 54:1 czy 6:2 a za tydzień z równie słabym rywalem jest 0:0, to oznacza, że umiejętności i możliwości są ale przychodzi do kolejnego sprawdzianu, trzeba zacząć mecz od zera i się okazuje, że brakuje mentalu i taktyki.

Szkoda, bo z normalnym trenerem mogło by być zdobyte to 1 miejsce w cuglach - chociaż wątpię aby w obecnej sytuacji to było możliwe, bo Wisła niszczy piłkarzy i trenerów. Także w tym toksycznym układzie kto by tu nie przyszedł to pewnie zaliczy jako trener zjazd, a wraz z nim zjazd zaliczy drużyna.

Sobol jest słaby ale moim zdaniem jego wina leży tylko w połowie. Druga połowa to wina "klubu" (Królewskiego i reszty spółki) za tworzenie pojebanej rzeczywistości, która niszczy wszystko.

alexx6 04.11.2023 07:36

to że wygraliśmy 5-1 czy 6-2 to tylko dlatego że tywale przyjechali obsrani Wystarczy że drużyna przeciwna przestanie się nas bać zagra z większą determinacją już mamy problem

skarabeus 04.11.2023 08:49

Jaroo,



wbij sobie do glowy i nie pie)%*ol glupot jak sobolewski.
Wysokie zwyciestwa wynikaly tylko i wylacznie z mozliwosci Hiszpanow, kiedy przeciwnik zostawia im wolne przestrzenie. Wtedy Wisla gra na miare oczekiwan.
Kiedy przyjedzie druzyna zdyscyplinowana taktycznie i przede wszystkim dobrze ustawiona na to co my gramy, to jest bicie glowa w mur. Druzyna nie ma alternatywnych rozwiazan, nie potrafi zejsc do gry w niskim pressingu, zaprosic rywala na swoja polowe, stworzyc sobie przestrzeni, bez ktorych grac nie potrafi. Przeciwnie, ciagle cisnie de facto zmuszajac rywala do gry w 16tce, do podwajania skrzydel, zageszczeania strefy 16-30 metrow.



Za ten stan rzeczy jest odpoweidzialny tylko i wylacznie paralityk. Nikt wiecej.


Za wyniki druzyny i pozostawienie paralityka wbrew logice odpowiadaja krolewski i blaszczykowski.

Jaroo1 04.11.2023 09:20

Sam sobie wbij do głowy i nie ........
Tak wielce zdyscyplinowane Zagłębie Sosnowiec, które na dole tabeli jest, cienkie jak barszcz ale na nas się tak pieknie dyscyplinuje i umie grać. I tam trener jest taki super.

skarabeus 04.11.2023 09:32

Dokladnie tak. Pojmij. Proste metody, ktore dzialaja na Wisle, nie beda dzialac na pozostale druzyny.
Wszystkie inne druzyny potrafia zejsc do niskiej obrony, wciagnac rywala na swoja polowe, zagrac szybki atak.

My gramy jednostajnie. Jedyny schemat to pilka po obwodzie i do skrzydlowych.

Wystarczy zamknac ta strefe boiska i zagescic srodek. I nie Wisla sie odbija od sciany.
Kto tak gra, ten zdobywa na nas punkty. Kto zostawia przestrzenie, ten przegrywa.


To na prawde jest takie proste.

MaLk 10.11.2023 22:50

Niekwestionowalny progres drużyny jest coraz bardziej widoczny. Nie przegraliśmy drugiego meczu z rzędu, tym razem na trudnym terenie w Gdańsku. Maszyna się rozpędza.

Nasz średnia punktowa to obecnie 1,47.
Średnia ruchoma z 5 ostatnich spotkań: 1,60.
Średnia ruchoma z 3 ostatnich spotkań: 0,67.
Średnia strzelonych bramek w trzech ostatnich spotkaniach: 0,33/mecz.

Statystycznie do awansu bezpośredniego w pozostałych do końca sezonu meczach musimy grać ze średnią 2,16.

W ubiegłym sezonie po 15 kolejce mieliśmy 2 punkty mniej.

wolfy 10.11.2023 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1612098)
Niekwestionowalny progres drużyny jest coraz bardziej widoczny. Nie przegraliśmy drugiego meczu z rzędu, tym razem na trudnym terenie w Gdańsku. Maszyna się rozpędza.

Nasz średnia punktowa to obecnie 1,47.
Średnia ruchoma z 5 ostatnich spotkań: 1,60.
Średnia ruchoma z 3 ostatnich spotkań: 0,67.
Średnia strzelonych bramek w trzech ostatnich spotkaniach: 0,33/mecz.

Statystycznie do awansu bezpośredniego w pozostałych do końca sezonu meczach musimy grać ze średnią 2,16.

W ubiegłym sezonie po 15 kolejce mieliśmy 2 punkty mniej.

Ja krócej może - jesteśmy w piździe.

piotrek1803 10.11.2023 23:32

z drugiego miejsca na 100% nie awansujemy już, bo taka seria jak rok temu sie nie zdazy , pozostaje liczyć na fuks w barażach... ale ile meczów o coś w ostach 10 latach wygraliśmy ??

Elendil 10.11.2023 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek1803 (Post 1612107)
z drugiego miejsca na 100% nie awansujemy już, bo taka seria jak rok temu sie nie zdazy , pozostaje liczyć na fuks w barażach... ale ile meczów o coś w ostach 10 latach wygraliśmy ??

z Polonią kilka dni temu :D

Nawet jeśli załapiemy się na baraże, to z Sobolem na ławce będzie to wyglądać jak dziś, czyli męczenie buły przez 90 minut. A przeciwnikowi wystarczy jedna dobra kontra.

Ale co z tego, Królewski nic nie zmieni, jemu się podoba Wisła w 1 lidze i tyle.

Drozd 11.11.2023 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612106)
Ja krócej może - jesteśmy w piździe.

Ale cały czas na dobrej drodze :).

skarabeus 11.11.2023 10:41

Martwi mnie brak aktywnosci pepe, czy z nim wszystko ok ?

gpat 11.11.2023 16:30

Min. 15pkt w ostatnich ośmiu meczach jest mocno zagrożone, ale nie niemożliwe do zrealizowania. Hahaha trenerów zamiast trenować taktyki przez cały tydzien to on trenuje wymówki, ma chłop fantazje.

gpat 11.11.2023 16:42

Królewicz za chwilę przemówi , że chcieli grać taki nowoczesną piłkę, krakowską, tylko pozostałe drużyny nie chciały się w to bawić. Ot mamy wytłumaczenie na brak awansu.

pepe72 12.11.2023 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1612121)
Martwi mnie brak aktywnosci pepe, czy z nim wszystko ok ?

Patrząc na 3 ostatnie mecze ligowe to można wpaść w depresję i odniechciewa się pisać.

pepe72 12.11.2023 20:28

Na kolejkę przed przerwą zimową rezerwy nadal na pierwszym miejscu. Ściga nas Orzeł, reszta ma dużo większą stratę. 19 kolejka zamyka rundę jesienną i chyba IV nie zagra do wiosny.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          18      9      8        1
punkty            42      22    20   
średnia            2,47    2,44  2,50   
Procent kolejek  47%             
                   
2 miejsce (pkt)  38             
zostało kolejek  20             
przewaga          4             
możemy tracić      0,20             
                   
awans            88             
Brakuje          46       
średnia na mecz    2,56   
najwcz. w kolejce 34


pepe72 12.11.2023 20:34

Pierwsza zagrała 3 miecz bez zwycięstwa, w tym drugi bez strzelonego gola. Jedyny plus, że strata do 2 miejsca nadal 5 punktów.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            15      8      7
punkty            22      13      9
średnia            1,47    1,63  1,29
Procent meczów    44%         
             
Baraże            52         
Brakuje            30         
średnia na mecz    1,58
             
6 miejsce (pkt)    24         
zostało meczów    19         
brakuje punktów    2         
potrzebna średnia+  0,11         
             
2 miejsce (pkt)    27         
zostało meczów    19         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+  0,26         
             
awans vice        63         
Brakuje            41
średnia na mecz    2,16
najwcz. w kolejce  29


krysztal 13.11.2023 09:28

Na chwilę obecną 6 punktów bo bilans z Odrą mamy kiepski

pepe72 13.11.2023 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1612196)
Na chwilę obecną 6 punktów bo bilans z Odrą mamy kiepski

No fakt ale jeszcze nie było drugiego meczu więc można się połudzić.

pepe72 13.11.2023 10:45

Z okazji przerwy reprezentacyjnej zestawienie po segmentach:
Kod:

top6 - M:6, Z:1, R:3, P:2
mid6 - M:3, Z:2, R:1, P:0
bot6 - M:6, Z:2, R:3, P:1


krysztal 13.11.2023 10:54

Na chwile obecną...

Karherop 14.11.2023 09:05

Widać kto pikuje ostro, aby wypaść z top6. Odra i szczególnie Tychy pokazują że początek sezonu to był wypadek przy pracy. A tak to nikt poza Arka nie jest żadnym pewniakiem do top6 do zimy. Co się może jednak zmienić już w kolejnej kolejce.

No to kończymy kolejną serię między meczami kadry z dorobkiem 5/12 pkt, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

W ostatnich 4 spotkaniach powiedzmy że 7 pkt to będzie wielki sukces i zapewne będzie to też wynik który da miejsce 6-7 i alibi dla JK że idziemy w dobra stronę.

Tymczasem zeszły sezon - 19 kolejek - 27 pkt. Teamu Brzęczek/Sobol

Teraz będzie progres i 29 pkt? :> A może mniej niż 27?

Jaroo1 14.11.2023 09:15

Póki co ładnie wygląda to nasze zestawienie punktowe z sezonu tego kontra poprzedniego. Ciągle jest jakiś progres :D Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

ciacho 14.11.2023 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612239)
...
Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.

wolfy 14.11.2023 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1612243)
Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.

Może nie być, ale raczej będzie. Jak się zaczyna poważna walka to my wysiadamy.

pepe72 14.11.2023 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612239)
Póki co ładnie wygląda to nasze zestawienie punktowe z sezonu tego kontra poprzedniego. Ciągle jest jakiś progres :D Gorzej to będzie wyglądać na wiosnę, bo już serii 7 wygranych pod rząd nie będzie, i co wtedy? :D

Mnie najbardziej cieszy mniejsza niż rok temu strata do top2.
Niestety martwi wszystko pozostałe. Na ostatnim "Studio Reymonta" (YT goal.pl) B. Karcz stwierdził, że w meczach do przerwy świątecznej Sobol gra o swoją przyszłość.

wolfy 14.11.2023 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612256)
Mnie najbardziej cieszy mniejsza niż rok temu strata do top2.
Niestety martwi wszystko pozostałe. Na ostatnim "Studio Reymonta" (YT goal.pl) B. Karcz stwierdził, że w meczach do przerwy świątecznej Sobol gra o swoją przyszłość.

A gówno prawda. Nie róbcie sobie nadziei. Odklejony nie przyzna się do błędu.
Przestańcie się okłamywać i łudzić. Szkoda nerwów.

Patryko 14.11.2023 16:14

Też zwróciłem na ten moment Studia Reymonta uwagę. Jeśli Karcz opowiada coś takiego (a jest zdecydowanie najbliżej klubu ze wszystkich dziennikarzy w Krakowie), to musi być coś na rzeczy w sprawie trenera. Nie wierzę, żeby powiedział coś takiego, wcześniej nie dostając jakiegoś sygnału z samej góry.

wolfy 14.11.2023 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1612260)
Też zwróciłem na ten moment Studia Reymonta uwagę. Jeśli Karcz opowiada coś takiego (a jest zdecydowanie najbliżej klubu ze wszystkich dziennikarzy w Krakowie), to musi być coś na rzeczy w sprawie trenera. Nie wierzę, żeby powiedział coś takiego, wcześniej nie dostając jakiegoś sygnału z samej góry.

Mnie zainteresowała statystyka którą podał Miga - 100 rzutów rożnych, jeden gol.

Patryko 14.11.2023 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612262)
Mnie zainteresowała statystyka którą podał Miga - 100 rzutów rożnych, jeden gol.

Mnie osobiście latają stałe fragmenty, jeśli liczba zdobytych punktów będzie się zgadzać, a bramki będą zdobywane w wyniku dobrej, zespołowej gry, a nie fartownego odbicia się piłki od czyjejś głowy po rzucie rożnym.
Piłkarzy mamy takich (oczywiście do tego musi dojść jeszcze trener mający pojęcie o trenerce), że nie musimy polegać na 40-metrowych wyrzutach z autu, jak jacyś siepacze z Sandecji.

wolfy 14.11.2023 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1612267)
Mnie osobiście latają stałe fragmenty, jeśli liczba zdobytych punktów będzie się zgadzać, a bramki będą zdobywane w wyniku dobrej, zespołowej gry, a nie fartownego odbicia się piłki od czyjejś głowy po rzucie rożnym.
Piłkarzy mamy takich (oczywiście do tego musi dojść jeszcze trener mający pojęcie o trenerce), że nie musimy polegać na 40-metrowych wyrzutach z autu, jak jacyś siepacze z Sandecji.

No dobra, ale punkty się nie zgadzają, a awansowała Puszcza xD

Patryko 14.11.2023 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612268)
No dobra, ale punkty się nie zgadzają, a awansowała Puszcza xD

Patrz nawias ;)

Jaroo1 14.11.2023 22:23

Cytat:

Ale może też nie być takiej ch... końcówki i wpier... od całej czołówki.
Póki co to tracimy ze wszystkimi, od góry, do dołu, punkty. Tracimy praktycznie co kolejkę. Także to czy na koniec sezonu w 10 meczach wtedy chyba wygraliśmy 5 i przegraliśmy 5 to... yyy to jest 15 pkt zdobytych. Czyli teraz mając średnią 1,5 pkt na mecz, wyjdzie nam to samo :D
Po prostu w.......ów nie będzie ale prawie same remisy będą.

pepe72 14.11.2023 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612259)
A gówno prawda. Nie róbcie sobie nadziei. Odklejony nie przyzna się do błędu.
Przestańcie się okłamywać i łudzić. Szkoda nerwów.

Jeśli chodzi o trenera to pewnie nie ale Jaro jest szefem firmy więc wcześniej czy później będzie musiał dojść do poprawnych wniosków. Jak przestaniecie chodzić na mecze to pewnie wcześniej. Bo na koniec dnia liczy się wynik finansowy, a Synerise nie jest w stanie tyle przeznaczyć na Wisłę.

I proponuję zostać w tym temacie przy liczbach.

krysztal 15.11.2023 01:07

Jak na razie to Synerise nie tyle nie jest w stanie przeznaczać ileś na Wisłę ile w ogóle nie jest w stanie cokolwiek przeznaczać.W zasadzie to sam Synerise potrzebuje aby przeznaczać pieniądze na niego

wolfy 15.11.2023 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612274)
Jeśli chodzi o trenera to pewnie nie ale Jaro jest szefem firmy więc wcześniej czy później będzie musiał dojść do poprawnych wniosków. Jak przestaniecie chodzić na mecze to pewnie wcześniej. Bo na koniec dnia liczy się wynik finansowy, a Synerise nie jest w stanie tyle przeznaczyć na Wisłę.

I proponuję zostać w tym temacie przy liczbach.

Apelowałem o bojkot dawno temu. Z bólem serca, ale w interesie Wisły. Sam nie kupiłem po raz pierwszy od dawna karnetu ani żadnego biletu.
To tacy jak Ty zakłamywali rzeczywistość.
Teraz już za późno. Po takiej serii jaką musi wykręcić ten kretyn żeby wreszcie go zwolniono awans będzie mrzonką.

pepe72 19.11.2023 21:35

Wisła II zakończyła całkiem udaną rundę jesienną na 1 miejscu, z przewagą 6 punktów nad #2 Orłem Ryczów

Od 7 kolejki zespół jest #1 :)
ZRP: 13-3-1
R: #11 BBT2 (w domu), #3 LKS Jawiszowice (wyjazd), #12 Watra Białka Tatrz. (wyjazd)
P: #5 Beskid Andrychów (w domu)
(pozycje na koniec rundy)

Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          19      9      9        1
punkty            45      22    23   
średnia            2,50    2,44  2,56   
Procent kolejek  50%             
                   
2 miejsce (pkt)  39             
zostało kolejek  19             
przewaga          6             
możemy tracić      0,32             
                   
awans            88             
Brakuje          43
średnia na mecz    2,53   
najwcz. w kolejce 34

Wygląda na to, że runda wiosenna jest kopią jesieni, z tym, że wszystkie mecze, które graliśmy w domu gramy na wyjazdach, a wyjazdowe w domu.
Pauzujemy w 21 kolejce, a będziemy kończyć:
36: (w) Beskid Andrychów
37: (d) Wolania Wola Rzędzińska
38: (w) Barciczanka Barcice

pepe72 26.11.2023 14:41

Odra niestety wygrała więc nadal mamy 5 punktów straty (plus przegrany mecz z Odrą w Krakowie).
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          16      9      7
punkty            25      16      9
średnia            1,56    1,78  1,29
Procent meczów    47%         
             
Baraże            52
Brakuje          27
średnia na mecz    1,50
             
2 miejsce (pkt)  30         
zostało meczów    18         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+ 0,28         
             
1 miejsce (pkt)  32         
zostało meczów    18         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+ 0,39         
             
awans vice        63         
Brakuje          38
średnia na mecz    2,11
najwcz. w kolejce 29



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl