![]() |
"Mały" zabrał się za stawianie słupów z prawej strony trybuny :-)
edit. Wywożą maszty oświetleniowe. http://i32.tinypic.com/13zbsqx.jpg |
Z uwagi na to iż większość z Was zainteresowana jest oglądaniem postępów prac przy trybunie C i AiB nakręciłem dwa filmiki na których widać prace maszyn.
1# http://www.youtube.com/watch?v=CrLR7Jn4V8E 2# http://www.youtube.com/watch?v=zK57pUZl4Y4 |
moze troche glupie pytanie ale czy ktoś się orientuje dokładnie jaki zakres prac wykonywanych jest na drugiej zmianie?
|
Dziennik Polski :
Poszukiwany inwestor hali Wisły. Brakuje 35 milionów złotych. Czy ktoś dołoży do budowy w zamian za atrakcyjny teren pod hotele? Około 35 mln zł brakuje do wybudowania hali Wisły na ok. 5 tysięcy widzów. Z powodu kryzysu klub nie może znaleźć inwestora, który dołożyłby do inwestycji w zamian za możliwość wybudowania hoteli w bardzo atrakcyjnym miejscu. - Rozmawiamy z różnymi inwestorami, ale na razie nie ma żadnych konkretów - mówi Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła Kraków. Przyznaje, że jeżeli brakujące pieniądze nie znajdą się do końca listopada, to przepadnie 8 mln euro jakie na inwestycje zarezerwowano w ramach dofinansowania ze środków europejskich. Gdyby nie kryzys, to budowa hali mogłaby niedługo się rozpocząć. Takie były plany jeszcze w ubiegłym roku. Dzięki staraniom marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary na budowę hali znaleziono połowę pieniędzy z funduszy europejskich. Klub miał również inwestora gotowego wyłożyć drugą połowę Spółkę Mieszkaniową Salwator, z którą podpisał umowę na współfinansowanie. Porozumienie obejmowało również budowę hoteli sieci Hilton. Dwa z nich miały powstać na terenie TS Wisła od strony ul. Reymonta, a trzeci na gruntach Wisły Kraków SA od strony al. 3 Maja. W sumie koszt wszystkich inwestycji, które zaplanowano obok rozbudowywanego stadionu na Euro 2012, miał wynieść ok. 150 mln euro. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Krakowa uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego, który daje możliwość przeprowadzenia inwestycji. Podano wtedy, że do ich sfinansowania firma Salwator organizuje grupę arabskich inwestorów. Mówiono o funduszu rodziny panującej w Kuwejcie. W lutym SM Salwator poinformowała, że fundusz arabski zawiesił prace nad projektem w związku z sytuacją gospodarczą na świecie. Liczono jednak, że organizacja Euro 2012 w Krakowie pomoże znaleźć inwestora. Od maja wiadomo już jednak, że Kraków nie jest brany pod uwagę jako miasto-gospodarz mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012. To tylko utrudniło sprawę. ..." |
W sumie dobrze sie dzieje bo moze ktoś oprzytomnieje i zamiast 3 hoteli, moze powstanie kiedyś jeden a na reszcie kompleks treningowy z prawdziwego zdarzenia.
Wogóle to mam pytanie czy ktoś ma informacje co z boiskami treningowymi ? Kortowe likwidują i zostaną chyba tylko całe 2 boiska trawiaste na wszystkie grupy wiekowe.... |
Być może mój wpis nie ma wiele wspólnego z doniesieniami z aktualnego stanu robót ale chciałbym podzielić się wiedzą zdobytą w trakcie urlopu spędzonego w krajach Benaluksu. Widziałem mianowicie jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie - Amsterdam Arena. Pojemność ponad 51 tys. Koszt inwestycji 250 mln guldenów co daje ok. 412 mln zł. Wszystko w Holandii jest droższe, domy, materiały budowlane, koszty pracy wielokrotnie wyższe. Również należy wiąć pod uwagę ogromne koszty fundamentów ponieważ Amsterdam leży na teranach depresyjnych, bardzo podmokłych, większość domów zbudowana jest na palach. Liczby te dedykuję panom Majchrowskiemu i Obtułowiczowi. Jeszcze jedno: stadion Arena Amsterdam można sobie zwiedzić za 10,5 euro, ulg. 9,5 euro. Ja jestem ciekawy, czy po ukończeniu przestarzałego i koszmarnego dzieła pana Obtułowicza, jakim jeststadion Wisły, jakieś osoby będą chętne zapłacić za obejrzenie stadionu.
|
Ten stadion zaczęto budować w 1993 roku więc jak możesz porównywać ceny??
|
A jaka była przez ten czas inflacja? Nie przesadzajmy. Nasz stadion jest 3 razy przepłacony. Ale tak to bywa jak się ma takie chody w UM jak pan O.
|
Cytat:
Nie wiem czy o to Ci dokładnie chodziło ale na drugiej zmianie prace przy trybunie zachodniej wykonują podwykonawcy, a zajmują się szalowaniem ścian , zbrojeniem i w godzinach nocnych betonowaniem. P.S.Polimex-Mostostal pracuje do 16. |
wie ktoś może jacy podwykonawcy byli przy budowach E i D, a jacy są teraz? Czym się dokładnie zajmowali, najlepiej jakby ktoś powoływał się na jakieś źródło.
|
Hej wierny. Masz rację, że w moich ogólnych wywodach trzeba by uwzględnić równiez inflację. ale przeliczając te guldeny na euro proporcje byłyby podobne. Więc dodam jeszcze może co następuje: Arena Amsterdam ma zasuwany dach i hotel. Trwa to ok 40 min, można zasunąć szybciej w 15 min ale wtedy są kłopoty w zasilaniu prądem połowy miasta. Dodam jeszcze, że wersja stadionu jest wersją wg Obtułowicza oszczędną a sam zainteresowany twierdził długo, że projekt wykonał za darmo, w czynie społecznym. Bo dopóki miasto nie było właścicielem, nie miał kto podpisać umowy z "architektem" - "filantropem". Z punktu widzenia Amsterdamu sytuacja wygląda następująco: tam budując stadion, zebrała sie gupa ludzi i radziła jak najtaniej zbudować supernowoczesny stadion, u nas proces przebiegał tak aby po drodze można było zarobić na lewo jak najwięcej. Do dzisiaj zastanawiam się, jakie kompetencje miała pani Barbara Janik, odgrywając ważną rolę przy okazji tej inwestycji. Ani ja, ani nikt z moich znajomych nie zna odpowiedzi na to pytanie.
|
Cytat:
|
Ja nie rozumiem jednego...Oglądam właśnie legie z olimpia oni sobie graja na własnym stadionie budowa im nie przeszkodziła lech też już na jesieni będzie grał na u siebie tylko my będziemy się rok męczyć w sosnowcu!!!Wczoraj każdy widział jak to wyglądało i aż boję się pomyśleć co będzie w trakcie sezonu:/Skoro Kraków i tak nie organizuje Euro to jakim cudem nie możemy grać na Reymonta?!!Czekam aż ktoś udzieli mi sensownej odpowiedzi na moje nurtujące pytanie...
|
Adamd303 poruszył ciekawy problem,którym w prasie krakowskiej prawie w ogóle się nie interesowano.Koszt stadionu Wisły-jak na tak mało ambitny projekt-jest gigantyczny!Jeśli porównania cenowe ze stadionem Ajaxu kogoś nie przekonują,to proszę sobie porównać pierwszą trybunę(od strony Błoń)ze stadionem w Kielcach,w tym czasie budowanym.Ta prosta i archaiczna,jednopoziomowa trybuna na ok.5700 widzów kosztowała więcej od całego,dwupoziomowego stadionu Korony na 15000 widzów(koszt 46 milionów).Resztę dopiszcie sobie sami.
|
Cytat:
Tak, tylko ze stadion w Kielcach to trybuny ... i w zasadzie tyle i do tego wszystko szare ( łącznie z krzesełkami) i bez żadnej elewacji. Także porównywanie naszego stadionu do tego z Kielce niema większego sensu |
Cytat:
|
wooojo,koszt tej trybuny był większy nawet bez zaplecza.Poza tym koszt wybudowania 1 krzesełka w Krakowie będzie porównywalny do tego z Baltic Arena,a standard obiektów jakże różny.
|
Jakże różny ten standard? Oba stadiony klasy Uefa elite. Ale tobie pewnie chodzi o wygląd mam racje?
|
Co do ceny, to weźcie pod uwagę że budowa etapami będzie znacznie droższa niż budowa całego stadionu od podstaw. Trudno jest porównywać koszty rożnych stadionów, zbyt wiele jest czynników wpływających na nią. Trzeba też wziąć pod uwagę, że warunki geologiczne pod stadionami są rożne, więc koszty fundamentów mogą być kilkakrotnie wyższe, lub niższe.
|
Cytat:
|
Ja mimo tego całego bałaganu jaki mamy w Krakowie (chociażby cała sytuacja ze stadionem Hutnika) mam ciągle nadzieje, że na wiosnę przyszłego roku po wspaniałych wynikach naszej Wisełki władze staną na głowie i gdzieś w kwietniu wrócimy na Reymonta. Oczywiście warunkiem jest wcześniejsze obniżenie i położenie nowej murawy, wykonanie w terminie trybuny C oraz wykonanie zaplecza na D. Wcale nie jest to żadne mission impossible:P
|
Tu klasa elite,i tam klasa elite,ale jednak jest różnica.Żeby nie wyszło,że jestem malkontentem,bo i tak b.cieszę się z tego stadionu Wisełki,byleby tylko był(tylko już bez żadnych zmian w projekcie,na rzecz jego zubożenia).Jednak co do kosztów,to mam dalej wątpliwości.
|
|
Zajebista
10 znaków |
Ale szybko wybudowali tą trybunę :shock:
|
http://img27.imageshack.us/img27/741/12477503189276.jpg
Co to za budynek?? Magazyn?? Mam nadzieję że w planach jest jego zburzenie. |
to chyba stacja trafo?
|
Cytat:
Jak popatrze jak szybko i sprawnie budowa idzie na Legii, a klub nie musi się nigdzie tułać tylko cały czas gra na swoim stadionie (nawet w europejskich pucharach - wczorajszy mecz z Olimpi Rustavi!) to po prostu szlag mnie trafia jaka chooynia jest w tym Krakowie ze wszystkim... Strasznie to boli że tak zaniedbuje się ważne dla miasta sprawy... |
Cytat:
Mnie tez to boli. Legia gra u siebie,jest gospodarzem w prawdziwym tego slowa znaczeniu a nie jak my w Sosnowcu ,robi szybko stadion -i to tak pomyslane zeby zespol mogl caly czas grac tam mecze. U na mysle ze jakby naprawde ktos sie za to wzial to dalo by sie zrobic,ale jak zwykle przepychanki urzedasow itd,czyli po krakowsku. |
Jeszcze słówko dot. moich wywodów na temat Amsterdam Areny. Nie rozumiem po co pan Obtułowicz zaprojektował jakieś obniżanie murawy.Wg. mnie murawę powinno sie podwyższyć by pod płytą zyskać miejsce na parkingi. Gołym okiem widać że będzie to w przyszłości ogromny problem. Z tego, co wiem, nie ma jeszcze żadnego projektu parkingu, żadnych przetargów, nic sie nie dzieje.
|
Już widzę to podwyższenie murawy na parking-jak na stadionie Narodowym w Warszawie.Wiesz o ile wtedy trzeba by podnieść wysokość trybun?Z apomniałeś,że chodzi o budowę w Krakowie?Zaraz by się pojawili jacyś wiecznie protestujący,"zatroskani"obywatele,którzy razem z paroma gorliwymi urzędasami uje... budowę,bo stadion by znowu coś tam zasłaniał.
|
Panowie nie przesadzajcie. Jakie podwyższenie murawy?? Co do parkingu pod płytą, to równie dobrze możesz się zapytać czemu nie przewidziano rozsuwanego dachu, 2 razy większej pojemności, i tysiąca innych bajerów, a potem odpowiedz sobie na to że to Kraków i się nie da bo nie. A wracając do parkingów, to projekty są, a nawet przetarg był na koncesjonariusza.
|
kolejne rendery:
http://img198.imageshack.us/img198/5190/66555841.th.png http://img339.imageshack.us/img339/4598/13849455.th.png te szczeliny w dachu oczywiście zostaną osłonięte, samo pokrycie dachu też musze zrobić bardziej przezroczyste bo teraz wygląda jakby było szare |
Cytat:
radekogi: Wrzuć widok ze środka boiska na trybunę, tak żeby była widziana na wprost (rozumiesz :)). Co do dachu, to chyba wystarczy wyregulować opcję "transparency". |
Cytat:
|
Cytat:
I tak się można przerzucać. To nie temat o stadionie Legii. Pod paroma względami lepszego, pod kilkoma gorszego... ale obiektu podobnej klasy. |
Skoro już tyle problemów z tą budową, to tak mnie właśnie coś zaświtało (może lepiej napisać zaciemniło) - jak przy obniżaniu murawy budowlańcy natrafią na jakieś znaleziska i wpadnie chmara archeologów, i nie wyjdzie przed 2015?
A może czas zacząć się cieszyć z rzeczy małych i z faktu, że mimo wszystko idzie to jakoś do przodu ... w końcu. I jeszcze dla przypomnienia okładka Forzy z 2003 z zapowiedzią STADION 2006 http://i27.tinypic.com/2i8zng7.jpg |
Chmara archeologów nie wpadnie bo tam pewnie nic nie będzie. A jak będzie to zaręczam Ci, że znajdą sie archeolodzy kibice Wisełki, którzy zrobią badania szybko i sprawnie.:P
|
Nie zapominaj, że to ... Kraków :-)
|
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl