![]() |
Władze Jagiellonii Białystok zdecydowały, że na dwa ostatnie mecze ekstraklasy na własnym boisku zamknięta będzie część trybun zajmowana przez "szalikowców" klubu. To kompromis w związku z zagrożeniem zamknięcia całego stadionu na wniosek policji.
http://www.90minut.pl/news/156/news1...giellonii.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Niezły zamordyzm zapanował w Polsce jak kluby same sobie zamykają stadiony lub jego część jak na Jagiellonii. A pomyśleć, że zaledwie kilka lat temu ci sami co teraz rządzą nawoływali społeczeństwo do "obywatelskiego nieposłuszeństwa" bo rzekomo demokracja była zagrożona :). Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
|
Cytat:
Takich ludzi powinno się określać mianem "skomrecjonalizowanego kibica" którego przyciąga atmosfera festynu, klimat tanca z gwiazdami itp atrakcje... piknik moze i nie spiewa, ale jest to wierny kibic który na mecz przyjdzie i nie bedzie przytakiwał, jak mu ktoś bedzie stadion zamykał i wmawiał, że dla niego jest niebezpiecznie. |
http://www.youtube.com/watch?v=Mgka-q3fDCE
zmontowane wypowiedzi dziennikarzy Canal + |
Cytat:
Cytat:
|
To już jest Białoruś, żeby w wolnym kraju nie można było wyrażać swojej opinii przeciwko partii rządzącej to jest skandal i sprawa nadająca się do Organizacji Praw Człowieka.
|
Tuskaszenko.
To są po prostu jaja. Okej, Panowie na filmie w większości nie przypominali mi opozycjonistów tylko niezłych łobuziaków, ale zamykanie ich za skandowanie haseł antyrządowych, za spokojne zachowanie, niepodawanie przyczyny zatrzymania - to jest autorytaryzm. |
Jako że ustępujący mistrz ma duże powiązania z Wronkami czy w tym roku będzie śpiewane : Gdzie Twoje mistrzostwo Amico .......ona??
|
Cytat:
|
Ale na rynku?? przecież ....a tam nie będą chyba wyłapywać kto przeklina.
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Co do Gazety Krakowskiej. Tamten typek, który napisał ten 'tekst' pisze także na temat Pippy Middelton, także ciężko było spodziewać się czegoś innego niż wpisanie się w ogólnopolski trend. Jednak warto też podkreślić tekst Karcza, chwalący derbową atmosferę, więc stawianie Krakowskiej w jednym szeregu z Wyborczą jest mimo wszystko, w mojej opinii, przesadzone.
Dobry transparent Jagi. Ust nam nie zamkną. Wiecie czego oni się boją najbardziej? Boją się prawdy, boją się że ktoś głośno powie o tym, jak to jest w tym kraju. A co jest najlepszą formą dotarcia do dużej liczby osób? Farba w sprayu. Za jej pomocą możemy walczyć. Niech każdy zmobilizuje się i wyrazi to i owo na murach. Ust nam nie zamkną. Ale i tak news dnia jak dla mnie - TWSD reklamujące 'incjatywę' massouda ::shock:: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mam nadzieje że na rynku pokażemy co myślimy o Tusku i jego POjebanej ekipie. 20-30 tysięcy osób + to co będzie "przejazdem" na rynku i w okolicach niech usłyszy nasze zdanie. Oczywiście wszystko bez agresji, żeby nie było co pokazywać na drugi dzień w TV.
|
fialo,ale za co chwalić Karcza,za tekst "miejmy nadzieję że za parę lat nie będzie w ogóle wulgaryzmów na derbach",chwali atmosferę,bo przypominała tą ,jaką chcą widzieć dziennikarze,czyli ta "ich Anglia",nie piszę Anglia bo jak jest na wyspach z wulgaryzmami to już wyżej ktoś napisał.
|
Co za po.......ony kraj... juz widze fete, jak sie zjedzie cala malopolska policja to bedzie swietowanie na calego. To bedzie feta podwyzszonego ryzyka...
|
Cytat:
Prawda jest taka, ze jeszcze miesiąc będziemy mieć walkę z chuliganami, no ew. do wyborów. Potem wszystko wróci do normy. Zbyt wiele poważnych firm i osobistości, traci pieniądze przez działania rządu, aby tusk i jego ekipa mogła tak hasać miesiącami... Także jeszcze dwa tygodnie do przerwy w rozgrywkach, a na nowy sezon miejmy nadzieję że rząd znajdzie sobie nowego wroga... |
Cytat:
|
Ludzie! Nas aresztują pod stadionem za koszulki, a wy chcecie coś na fecie śpiewać? Przecież ten typ co 2 lata temu wszedł na Adasia z flagą, dziś dostałby dożywocie za dewastację zabytków, a za odpalone race w tłum wbije się oddział prewencji z bronią gładkolufową. Przemarsz na rynek tylko parami, broń Boże nie deptać trawy, uważać na światła. Nad wszystkim, czuwał będzie Basałaj z megafonem, który będzie podawał rytm marszu - "Lewa, lewa.. na prawo patrz, światło czerwone, Armia Białej Gwiazdy stop!" Na rynku ustawiamy się zgodnie z numerowanymi miejscami, w odstępie 1 metra od pozostałych kiboli. Po zezwoleniu policjanta odpowiedzialnego za zabezpieczenie, mamy 10 minut na werbalne wyrażenie swojej radości. Żadnych wulgaryzmów, stonowane "hip, hip hura!" albo "jest, jest, jest - mistrzem jest TS". Szczególną uwagę należy zwrócić na wyrzucanie śmieci do wyznaczonych pojemników, z uwzględnieniem podziału na : szkło, plastik itp. W trosce o stan zabytkowej nawierzchni Rynku, każdy kibic, zobligowany będzie do założenia obuwia zamiennego w postaci tenisówek z białą podeszwą. Osoby cierpiące na płaskostopie, muszą przedstawić w siedzibie klubu zaświadczenie od ortopedy, wraz z pisemnym wnioskiem i dokumentacją lekarską. Władze klubu i policja przypominają również o zakazie spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, jednak dzięki staraniom Zarządu i SKWK, każdy kibic będzie mógł spożyć 0.3 l. piwa, marki Redds w plastikowym kubeczku. Po zakończonej zabawie kibice opuszczą płytę Rynku Głównego w następującej kolejności : mieszkańcy Nowej Huty, ulicą Mikołajską o godzinie 21:00, Prądniki, Olsza, Azory i Bronowice, ulicą Floriańską o godzinie 21:10, Bieżanów i Kurdwanów ulicą Grodzką o godzinie 21:20.... A już nazajutrz na oficjalnej stronie klubu, będziecie mogli obejrzeć nagranie z tego zapierającego dech w piersiach, spektaklu radości i euforii. "Tak się bawi, tak się bawi - Wisełka" będzie się niosło po całym Krakowie, ale tylko do godziny 22:00, bo przecież cisza nocna.
|
Wcale się nie zdziwię jak będą hasła na facie typu "Miała być Irlandia, a jest Białoruś" ,"Kaczor Donald, twój rząd obalą kibole", itp. :lol:
|
nie wiem moze to zly pomysl ale mysle ze powinnismy fete zoorganizowac na bloniach wtedy nie bedzie przejscia i moze nikomu nie beda mogli zarzucic przerwoconych smietnikow itd. prawda jest taka ze bedzie mnostwo tajniakow i na to nic nie poradzimy;/
|
LuKas, ja Karcza nie chwalę. Mówię tylko, żeby, mimo wszystko, Krakowskiej w jednym rzędzie z Wyborczą nie stawiać, nie zapominajmy że to właśnie 'Times' nakreślił historię Donalda-kibola. Zresztą, wstyd się przyznać, znajomy pracuje w pewnej krakowskiej redakcji. Nieważne której. I prawda jest taka, że nie wszyscy dziennikarze myślą tak jak to jest przedstawiane w gazetach. Niektórzy z nich są 'po naszej stronie', ale teksty próbujące nas bronić, nie są puszczane przez górę, żadna gazeta nie chce wyjść przed szereg, wyłamać się z ogólnopolskiej mody.
Co do fety - radość z mistrzostwa radością, ok starajmy się żyć normalnie, ale nie wyobrażam sobie fety bez antyrządowych haseł. Ludzie, nie dajmy się zastraszyć, intonujmy, śpiewajmy przyśpiewki wbijające szpile PO i Tuskowi. Skończmy z psychozą strachu, teraz juz nie będzie obawy, że zamkną nam stadion itp. Dajmy upust naszym emocjom i to nie tylko związanym z Mistrzostwem Polski. Jeżeli za coś takiego będą mandaty, zatrzymania (mimo wszystko nie wyobrażam sobie tego), to znaczy że to państwo umarło, to o co walczyło chociażby pokolenie Solidarności umarło. Wtedy pozostanie wyemigrować z tego kraju. Nie dajmy się zastraszyć. Liczę na mimo wszystko na fetę w starym stylu, ale z naciskiem na zaistniałą sytuację. |
jeszcze dodam ze jak dla mnie cale G powinno przyniesc kominiarki i doping z zakrytymi twarzami prowadzic:)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na meczu z Polonią Warszawa całe G zakrywa szalikami twarze, siada na krzesełkach i nie prowadzi dopingu ! Tak powinno być, a nie, że G1 nie siada bo oni chcą stać, jak wszyscy to wszyscy !
|
feta bedzie troche przypominala stare czasy za komuny chasła antyrzadowe pelno tajniakow i nadzwyczajna mobilizacja milicji o sorry policji
|
Cytat:
Wyslij im to na gadu, prosze. Nie jestem zwolennikiem protestow w takiej formie ale nie mamy wyboru. - Jak wszyscy to wszyscy. - W podziękowaniu dla osób decyzyjnych w klubie. Za " ustępstwa", złotówkę od biletu, za możliwość prezentowania opraw i wykrzykiwania prawdy, za niższe ceny karnetów dla wiernych kibiców, za dofinansowanie pociągów... itd... - Niech rząd nie myśli, że kibice Wisły to się zgodzą na wszystko jak leci. Jak ma tak byc to niech lepiej sobie zamkną ten stadion. I kropka. |
ROZKWIT FASZYSTOWSKIEGO PAŃSTWA W PEŁNEJ KRASIE.
Zamykanie ludzi za wyrażanie w kulturalny sposób swoich poglądów jest jawnym działaniem przeciwko podstawowym prawom zagwarantowanym nam przez Konstytucje, ale widać Tusk i jego świta zapominają co to takiego jest. MAM NADZIEJE, ŻE ICH DNI W RZĄDZIE SĄ POLICZONE. Zamykanie trybuny jako środek prewencyjny przed zamknięciem całego stadionu? Teraz jeszcze wojewoda mazowiecki zastanawia się czy nie zamknąć stadionu Legii jako mecz podwyższonego ryzyka mimo, że żadnego zagrożenia nie ma, bo nas tam nie będzie, a sami ze sobą lać się chyba nie zamierzają. Ciekawe czy kwestią czasu jest zamknięcie przez Kracika stadionów Wisły i Cracovii, a wówczas sygnał będzie jasny. Zamknąć usta kibicom i zwalić winę na nich odwracając uwagę społeczeństwa od rzeczywistych problemów nękających nasz kraj. |
http://www.hfhrpol.waw.pl/pliki/wystapienie_mswia.pdf
Helsińska Fundacja Praw Człowieka w liście do MSWiA. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl