Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Zbychu 12.05.2010 07:34

Cytat:

"Kolejorz" w III rundzie kwalifikacji LM będzie rozstawiony jeżeli zostaną spełnione dwa warunki:
- BSC Young Boys Berno zostanie mistrzem Szwajcarii - na dwie kolejki przed końcem drużyna z Berna ma trzy punkty przewagi nad drugim FC Basel 1893
- AC Sparta Praga nie zostanie mistrzem Czech - na kolejkę przed końcem Sparta przewodzi tabeli z taką samą liczbą punktów co FC Baník Ostrawa i z punktem przewagi nad FK Jablonec nad Nisou 1997...
Analiza z 90minut
http://www.90minut.pl/news/123/news1...-czesc-II.html

Chociaż jeśli Witek zamieści swoją to też chyba się nie obrazimy...:)

Fuks 13.05.2010 20:57

Cytat:

"Kolejorz" w III rundzie kwalifikacji LM będzie rozstawiony jeżeli zostaną spełnione dwa warunki:
- BSC Young Boys Berno zostanie mistrzem Szwajcarii - na dwie kolejki przed końcem drużyna z Berna ma trzy punkty przewagi nad drugim FC Basel 1893
- AC Sparta Praga nie zostanie mistrzem Czech - na kolejkę przed końcem Sparta przewodzi tabeli z taką samą liczbą punktów co FC Baník Ostrawa i z punktem przewagi nad FK Jablonec nad Nisou 1997
no , YBB popisowo przegrywa na wyjezdzie 1:4 z Lucerną, a Basel prowadzi, wiec tracą pierwsze miejsce (zostaje jedna kolejka do rozegrania) trzeba jeszcze liczyc na Sparte :D

SpoXsteR 13.05.2010 21:01

A co jesli tylko jeden z tych warunkow bedzie spelniony?
tez beda rozstawieni?
:>

sorry, nie znam sie zbytnio na tym.. i dwuznacznie mozna to odebrac

Fuks 13.05.2010 21:05

No napisane jest "jezeli zostaną spełnione dwa warunki". Czyli muszą zostac spełnione oba naraz zeby byli rozstawieni , gdyby było inaczej to napisaliby " jezeli zostanie spełniony jeden z warunków" .. tak mi sie wydaje ;)


edit: było jedno "nie" za duzo, wiec wymazałem ..

Mareq 13.05.2010 21:06

Cytat:

A co jesli tylko jeden z tych warunkow bedzie spelniony?
tez beda rozstawieni?
:>
Spełnienie jednego z tych dwóch warunków spowoduje , że ewentualnie grający w tych rozgrywkach Lech nie będzie rozstawiony.
W tej chwili jest 9 zespołów z lepszym dorobkiem punktowym niż zespół z Poznania . Jeżeli do tego grona dołączy Sparta Praga , albo Fc Basel , to Lech spada na 11 miejsce , czyli jest pierwszym(ewentualnie drugim jeżeli zarówno Sparta jak i Fc Basel wygrają swoje ligi) zespołem nierozstawionym.

crazykaro 13.05.2010 22:07

Lech już nie jest rozstawiony :D

!!IRIVER!! 13.05.2010 22:27

I z czego się ****a cieszycie? Chcecie kolejnej polskiej kompromitacji w pucharach? Ja *******ę, co za kraj. Też nie życzę Lechowi Mistrzostwa, też wolałbym, żebyśmy to my zagrali w el.LM. Ale jak już ten polski klub gra, choćby się go nienawidziło, to jakaś "sympatia" i "jedność" być powinna. Zwłaszcza, że w sobotę też, za nienawidzone Zagłębie, kciuki chyba cała wiślacka brać będzie trzymać.

kosaTS 13.05.2010 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 898368)
I z czego się ****a cieszycie? Chcecie kolejnej polskiej kompromitacji w pucharach? Ja *******ę, co za kraj. Też nie życzę Lechowi Mistrzostwa, też wolałbym, żebyśmy to my zagrali w el.LM. Ale jak już ten polski klub gra, choćby się go nienawidziło, to jakaś "sympatia" i "jedność" być powinna. Zwłaszcza, że w sobotę też, za nienawidzone Zagłębie, kciuki chyba cała wiślacka brać będzie trzymać.

Chcemy kompromitacji jak Leszek będzie grał w el. LM . : )
jak to jest zdobyć mistrza ( ewentualnie ) przez błędy sędziów? Przecież tak naprawdę to powinniśmy MY być już mistrzem. Przy stanie 1:0 dla Ruchu ewidentny karny dla Ruchu i czerwona dla Bosackiego - dajmy na to, że Grzyb strzela i jest 2:0 i pewnie po ptokach. Wisełka w najgorszym wypadku wygrywa 2:1, prawidłowo zdobyta bramka Głowackiego, nie powinno być wolnego w ostatniej sytuacji meczu(tu nie jestem do końca pewien), po której padła bramka dla Prymitywów z drugiej strony błoń.

Także apeluję do Lechitów "Nigdy nie będziemy za Waszymi plecami" - jesteśmy lepsi, może zawaliliśmy wiele meczy, nie do końca zasługujemy na Majstra, ale jesteśmy lepsi w perspektywie całego sezonu.

W Poznaniu takie obyczaje są,
Piłkarze Lecha mecze sprzedają,
Więc jeśli tylko chcesz zakupić jakiś mecz,
Do Piotrka Reissa musisz zgłosić się.

TYLKO WISŁA

!!IRIVER!! 13.05.2010 23:02

Człowieku ogarnij się. :D W meczu z Piastem to nam sędzia pomógł. Błędy sędziowskie niestety nadal będą rzutowały na wyniki meczów, dopóki nie zostanie wprowadzona analiza wideo. Z Koroną sędzia mógł wywalić Pietię w 9.minucie za rękę w polu karnym. Czy wy niektórzy widzicie oczami bezstronnego kibica?

Natomiast żal pozostaje, i smutek też. Serce krwawi jak cholera. Te okoliczności (już nie chodzi o te sędziowskie błędy - tylko o to, że te gole wpadły w doliczonym czasie gry, kiedy już nic nie można odwrócić!)... Ale jest i nadzieja, że jednak w sobotę może zdarzy się cud i wszyscy wykrzykniemy : "Mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy!" ?? Ochłońcie.

crazykaro 13.05.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 898368)
I z czego się ****a cieszycie? Chcecie kolejnej polskiej kompromitacji w pucharach? Ja *******ę, co za kraj. Też nie życzę Lechowi Mistrzostwa, też wolałbym, żebyśmy to my zagrali w el.LM. Ale jak już ten polski klub gra, choćby się go nienawidziło, to jakaś "sympatia" i "jedność" być powinna. Zwłaszcza, że w sobotę też, za nienawidzone Zagłębie, kciuki chyba cała wiślacka brać będzie trzymać.

A mam się prawo z tego śmiać. Już sie dosyć naczytałem o Wiśle więc teraz sie trochę pośmieje z drezyniarzy:lol: Poza tym kradzione nie "tuczy":P

A Jagielloni (mam nadzieję) i Ruchowi jak najbardziej będę kibicował

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 898379)
Człowieku ogarnij się. :D W meczu z Piastem to nam sędzia pomógł. Błędy sędziowskie niestety nadal będą rzutowały na wyniki meczów, dopóki nie zostanie wprowadzona analiza wideo. Z Koroną sędzia mógł wywalić Pietię w 9.minucie za rękę w polu karnym. Czy wy niektórzy widzicie oczami bezstronnego kibica?

Natomiast żal pozostaje, i smutek też. Serce krwawi jak cholera. Te okoliczności (już nie chodzi o te sędziowskie błędy - tylko o to, że te gole wpadły w doliczonym czasie gry, kiedy już nic nie można odwrócić!)... Ale jest i nadzieja, że jednak w sobotę może zdarzy się cud i wszyscy wykrzykniemy : "Mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy!" ?? Ochłońcie.

Z Koroną i tak przegralismy to nie rozumiem tego argumentu. A z Piastem strzeliliśmy 4 bramki, nawet zawodnicy Piasta się nie zorientowali że był spalony to czego więcej wymagasz od sędziego? A tu masz podsumowanie http://www.weszlo.com/news/4952

Fuks 15.05.2010 18:39

Sparta mistrzem Czech, tym samym Lech nie bedzie rozstawiony w 3 rundzie kwalifikacji LM, o ile tam awansuje.

(swoją drogą znowu zabawnie bedzie wygladac ten ich herb na stronie UEFA, z trzema wronami haha :D)

Jaroo1 15.05.2010 19:09

Cytat:

Ludzie, kibicuje Wiśle, ale teraz życze każdej polskiej drużynie, aby nabijała nam jak najwięcej punktów do rankingu klubowego.. Jesli bedziemy do tej sprawy podchodzić jak wy to niedlugo wylądujemy na szarym zadupiu pilkarskiego swiatka w Europie..
i dobrze :P Cy Polska zasluguje na to zeby w LM miec 1 zespol a w LE 3? Jesli nie bedziemy miec 3-4 dobrych zesplow to o kant dupy rozbic te wszystkie rankingi krajowe. Powiedzmy ze Wisla i Lech powalcza w pucharach ale juz Ruch, Legia, Jaga, Pogon czy te zespoly cos moga zaprezentowac? Chyba jedynie farta albo heroiczny boj z lepszymi rywalami. Na te chwile Polski nie stac nawet na 3 zespoly w pucharach europejskich wiec po co nam 4 czy 5,6 ktore bysmy chieli...

Szarny 15.05.2010 19:19

Zanim zacznie się (jak co roku) szerzenie szczytnej idei kibicowania w pucharach polskim drużynom, a w szczególności tym, których delikatnie mówiąc na codzień się nie szanuje..

..proponuję prześledzić sytuację np. w Szkocji.
Mamy tam dwie mocne ekipy i resztę ligi, którą można sobie o kant dupy obić.
Co takim Aberdeenom, Kilmarnockom i innym daje dobra gra czołowej dwójki w pucharach?
Całe gówno.

I tak. Mamy dwie możliwości.

Jeżeli Wisła zbuduje przyzwoity zespół, który rozegra 3 dobre sezony w Europie, będziemy mieli powiedzmy te 20-30 pkt.
Nie będziemy musieli się oglądać na innych, bo na swoje sami zapracowaliśmy.

Patrząc w drugą stronę, czyli sytuacja, w której Wisła stacza się coraz niżej, a taka np. Amika gra przyzwoicie w pucharach i ugrywa w 3 sezony te 20-30 pkt. Co z tego mamy?
Całe gówno.
Bo oni w tej wirtualnej przyszłości grają dobrze, zdobywają punkty, a my gramy słabo i nawet mając dodane te 30% od ogólnej zdobyczy polskich zespołów w pucharach nic nam nie daje.
Bo to nie punkty rankingowe grają tylko piłkarze.

Reasumując.
Kibicowanie drużynom, którym na codzień w lidze życzy się źle to nic innego jak zwykłe kurestwo ;)
Ja naprawdę nie potrafię pojąć całego tego zajarania rankingami, tego jak nisko z roku na rok Polska spada. Gówno mnie to obchodzi.
Dobra drużyna na swoje zapracuje. Słaba nawet będąc rozstawiona w którejś tam rundzie, dzięki tym punktom zdobytym przez innych i tak będzie srała w majty przed wicemistrzem Andory, a na mecz z 3 drużyną z Kazachstanu ze strachu nie wyjdzie.

Jaki ma sens kibicowanie np. Amice w pucharach? Chyba tylko taki, żeby razem z Poznaniakami dzielić radość z ewentualnej dobrej gry polskiej drużyny w Europie.
Dla mnie to jest totalnie niepoważne podejście do sprawy. Potrafię zrozumieć kibiców okazjonalnych, którzy sportem interesują się tylko, gdy gra reprezentacja albo klub.
Dla takich nie ma znaczenia czy to Wisła, Legia, czy Amika. Wyobrażacie sobie kibiców Cracovii i Amiki, siedzących w pubie i cieszących się po awansie Wisły do kolejnej rundy jakiegoś z pucharów?

I taki apel na koniec, bo mnie poniosło:D

Drogi Kibicu Wisły Kraków. Dla "dobra polskiej piłki" kibicując wrogom, ****isz się.:lol:

Wit.Ek. 15.05.2010 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 899617)
Zanim zacznie się (jak co roku) szerzenie szczytnej idei kibicowania w pucharach polskim drużynom, a w szczególności tym, których delikatnie mówiąc na codzień się nie szanuje..

..proponuję prześledzić sytuację np. w Szkocji.
Mamy tam dwie mocne ekipy i resztę ligi, którą można sobie o kant dupy obić.
Co takim Aberdeenom, Kilmarnockom i innym daje dobra gra czołowej dwójki w pucharach?
Całe gówno.

I tak. Mamy dwie możliwości.

Jeżeli Wisła zbuduje przyzwoity zespół, który rozegra 3 dobre sezony w Europie, będziemy mieli powiedzmy te 20-30 pkt.
Nie będziemy musieli się oglądać na innych, bo na swoje sami zapracowaliśmy.

Patrząc w drugą stronę, czyli sytuacja, w której Wisła stacza się coraz niżej, a taka np. Amika gra przyzwoicie w pucharach i ugrywa w 3 sezony te 20-30 pkt. Co z tego mamy?
Całe gówno.
Bo oni w tej wirtualnej przyszłości grają dobrze, zdobywają punkty, a my gramy słabo i nawet mając dodane te 30% od ogólnej zdobyczy polskich zespołów w pucharach nic nam nie daje.
Bo to nie punkty rankingowe grają tylko piłkarze.

Do tego miejsca zgadzam się w 100 %...
Zresztą polecam lekture tego posta
http://wislakrakow.com/forum/showpos...5&postcount=58

Troche innymi słowami napisane...
Gdy klubom wliczało się do rankingu klubowego 50% punktów z rankingu krajowego wtedy ranking krajowy miał ogromne znaczenie dla klubu. Ranking krajowy Poslki miał duże znaczenie dla rankingu klubowego WIsły.
Teraz gdy tylko 20% rankingu krajowego wlicza się klubom to tak jak napisał Szarny
Bo gdy gramy słabo i nawet mając dodane te 20% od ogólnej zdobyczy polskich zespołów w pucharach to nic nam to nie daje.

Jeśli Wisła ma być silnym klubem to nieważne dla niej będzie to czy startuje od II czy od III rundy kwalifikacji.
Dla Wisły ważne jest to by miała na tyle dużo punktów by była rozstawiona bo wtedy w losowaniu prawie jest pewne że trafi na słabszą od siebie drużyne i dzięki temu łątwiej ją przejdzie.

Oxydrene 15.05.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 899738)
Zbychu.

Poziom ligi nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

Jeszcze raz przykład Szkocji.
Celtic i Rangers grają dobrze w pucharach, zapewniają temu krajowi wysokie miejsce w rankingu.
Jakie ma to przełożenie na resztę ligi?
Żadne, bo reszta szkockich drużyn odpada z pucharów w podobnie ekspresowym tempie jak drużyny z Polski.
Dwa kluby produkują jakieś 90-95% całego dorobku w rankingu klubowym, reszta ligi to dramat totalny, nie mający wpływu na to jak Celtic i Rangers prezentują się w Europie.

Produkują, produkują ale w poważniejszych fazach już dostają baty. Przecież najwiekszy sukces Celtiku to awans do 1/8 co im Boruc karnego wyjął i dzieki temu awansowali. Są dobrzy bo tam jest forsa ale na dłuższą mete nie przeskoczą pewnego poziomu jak ich liga nie zrobi sie mocniejsza, bo bedą klepać wszystkich ciągle po 4-0,5-0 i czego sie nauczą? Zagrają 4 mecze w lidze z drużynami na ich poziomie a reszte sezonu z ogórami.

_ukoL 15.05.2010 21:42

A te ogórki i tak by ogoliły Naszych gwiazdorów, bo biegają 10 razy więcej, 10 razy ambitniej i 10 razy szybciej niż Ekstraklasa. Tam chociaż ambicję widać, a tutaj wyjdzie jeden z drugim dostaną kontrakt po 200 tys. euro i już mu się wydaje, że jest piłkarzem. Ogórem jest i to kiszonym, a nie piłkarzem.

Szarny 15.05.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oxydrene (Post 899794)
Produkują, produkują ale w poważniejszych fazach już dostają baty. Przecież najwiekszy sukces Celtiku to awans do 1/8 co im Boruc karnego wyjął i dzieki temu awansowali. Są dobrzy bo tam jest forsa ale na dłuższą mete nie przeskoczą pewnego poziomu jak ich liga nie zrobi sie mocniejsza, bo bedą klepać wszystkich ciągle po 4-0,5-0 i czego sie nauczą? Zagrają 4 mecze w lidze z drużynami na ich poziomie a reszte sezonu z ogórami.

Bądź tu mocny i weź nie dostań po dupie od tych najmocniejszych ;)

A taki Szachtar. Liga mocno przeciętna, ale klub, w który włożono sporo kasy. I sukces jest.
Razem z Dinamem przerastają tą lige, grają na codzień z leszczami, a nie zapomnieli jak się gra na wysokim poziomie. Puchar UEFA zdobyli mimo przeciętnej ligi.

Moim zdaniem tu nie o ligę chodzi. Tylko o poziom zaangażowania w stosunku do umiejętności.
Gdyby piłkarze Szachtara olewacko podchodzili do swoich ligowych rywali to nie mieli by szans na zdobycie pucharu.

Powtórzę się.
Chodzi mi tylko o bycie fair z własnym sumieniem ;)
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jednego dnia myślę sobie o nielubianej na codzień drużynie "Sztilicz, sztilicz, podaj ****a.... jest gol!!! Super, są punkty", a kilka dni później, gdy liga gra wszystko wraca do normy.
Jak ktoś tak myśli to niech sobie sam znajdzie odpowiednie słowo pasujące do takiego podejścia.
I nie, wcale nie o patriotyzm chodzi ;)

Z mojej strony koniec tematu.

Proud 15.05.2010 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 899721)
Nie życzę tego awansu Lechowi, Amice, Kolejarzowi, Kolejorzowi, Lokomotivovi, WKP, KKS, Pyrom tak samo jak nie życzyłbym go Legii, Widzewowi, Górnikowi, Ruchowi czy każdemu innemu klubowi poza Wisłą.
Wszystko o czym piszecie to mrzonki.
Polska piłka pogrążona w korupcji (Wrocław nie wiele tutaj zmienił) chorych układach, miernocie organizacyjnej (tylko dzięki ręce od UEFA zmieniło się trochę sprawie stadionów) jeszcze przez wiele lat będzie ligą buraczaną. I ja wolę być mistrzem tej ligi i obrywać od Levadii czy Dynama Tbilisi niż oglądać plecy jakiegokolwiek klubu, który ciągnie nasz kraj do LM.
Przestańmy się okłamywać, ze Cupiał jeszcze kiedyś kolejny raz otworzy szeroko portfel i wywali kasę, gdy inni organizacyjnie i finansowo zaczną mu uciekać. Nie, nie otworzy. Raz będzie lepiej raz gorzej ale więcej będzie zależało od słabości innych niż naszej siły. Jak wygląda prawda pokazuje wszystko co związane jest chociażby ze stadionem i szeroko rozumianym marketingiem czy skautingiem.
Dlatego tak liczyłem na mistrzostwo w tym roku. Być może na kolejne poczekamy dłuuuuugo.

Zgadzam się w 100%. Niestety nie jest kolorowo. Musiałoby dojść do cudu abyśmy to my odskoczyli od tej ligi. Liczyłem, że Mistrzostwo będzie szansą na ten cud(szcześliwy awans do LM) Ale niestety, dość, że graliśmy słabo, to jeszcze brakowało nam tego szczęscia.
Brakuje go już od kilku ładnych lat...i nie mówię tu o jakimś pojedynczym meczu ligowym.

Nigdy nie będę kibicował Lechowi w pucharach. Tak jak pisze Szarny, byłoby to sztuczne z mojej strony i niezgodne z moim sumieniem .

mitmichael 16.05.2010 07:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 899721)
Nie życzę tego awansu Lechowi, Amice, Kolejarzowi, Kolejorzowi, Lokomotivovi, WKP, KKS, Pyrom tak samo jak nie życzyłbym go Legii, Widzewowi, Górnikowi, Ruchowi czy każdemu innemu klubowi poza Wisłą.
Wszystko o czym piszecie to mrzonki.
Polska piłka pogrążona w korupcji (Wrocław nie wiele tutaj zmienił) chorych układach, miernocie organizacyjnej (tylko dzięki ręce od UEFA zmieniło się trochę sprawie stadionów) jeszcze przez wiele lat będzie ligą buraczaną. I ja wolę być mistrzem tej ligi i obrywać od Levadii czy Dynama Tbilisi niż oglądać plecy jakiegokolwiek klubu, który ciągnie nasz kraj do LM.
Przestańmy się okłamywać, ze Cupiał jeszcze kiedyś kolejny raz otworzy szeroko portfel i wywali kasę, gdy inni organizacyjnie i finansowo zaczną mu uciekać. Nie, nie otworzy. Raz będzie lepiej raz gorzej ale więcej będzie zależało od słabości innych niż naszej siły. Jak wygląda prawda pokazuje wszystko co związane jest chociażby ze stadionem i szeroko rozumianym marketingiem czy skautingiem.
Dlatego tak liczyłem na mistrzostwo w tym roku. Być może na kolejne poczekamy dłuuuuugo.

Widze spartan w avku Sparte Praga. Oni wczoraj wygrali lige a co za tym idzie Lech na pewno nie bedzie rozstawiony i moze trafic w 4 rundzie jezeli awansuje np na Seville a w hiszpanii na ich stadionie bedzie pogrom - to samo moze byc jezeli trafia na Tottenham - znajac zycie polskiej pilki tak sie na pewno stanie.

kot 16.05.2010 08:20

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...l?ticaid=1a2c9

Ciekawe, czy promocja stadionów Euro 2012 przez UEFA skończy się na informacjach o takowych, jak powyżej, czy też Amica jest szczęściarzem stulecia polskiej piłki i wybrańcem UEFA oraz naszych decydentów krajowych i promocja potrwa aż do samych ME 2012, co oznaczać by mogło, że Amica już mogaby liczyć kasę i spijać miód z tej promocji czyli z udziału w grupach LM ?

orzeu 16.05.2010 10:00

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...l?ticaid=1a2c9


Rany Boskie jakie kompleksy :lol:
WOW! NAPISALI O NAS! ZDZISIEK, WIDZIALES? PISZA O NAS W EŁROPIE !!


Ja powtorze to samo co trzeba przypominac co rok. Jesli ktos chce kibicowac Amice czy Ruchowi w Pucharach - niech robi to w zaciszu domowym. Tutaj jest forum kibicow Wisly Krakow, w jakis sposob miejsce reprezntatywne dla nas wszystkich i nie beda tolerowane orgazmy po bramce czolowego zlamasa polskiej ligi Arboledy na stadionie gdzie pare tysiecy ludzi wrzeszczy "Wisla to stara k..." i buja sie w bluzach "krucjata przeciw frajerstwu".
Ewentualny sukces Amiki czy Ruchu w pucharach NIE MA ZADNEGO PRZELOZENIA na druzyne Wisly Krakow.

tofik 16.05.2010 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szlaQ (Post 899961)
To ja już nie wiem z kim może zagrać ten Leszek bo wszędzie piszą inaczej....

Nie jestem pewien, ale - Panathinaikos, Dinamo Zagrzeb, Sparta Praga, Litex Lovech, Partizan, FC Copenhagen no i kilka innych :)
to w 3 rundzie

Wit.Ek. 16.05.2010 10:23

W drugiej rundzie rywalami Lecha będzie któryś z poniższych zespołów

  1. HJK Helsiniki lub Debreczyn
  2. Levadia Tallinn
  3. Metalurgs Liepaja
  4. FH Hafnarfjardar
  5. Mistrz Bośni - Hercegowiny
  6. Olimpi Rustavi
  7. Pyunik Yerevan
  8. NK Koper
  9. Inter Baku
  10. Renova Dzepciste
  11. Dinamo Tirana
  12. HB Torshavn
  13. The New Saints
  14. FC Santa Coloma *
  15. Linfield Belfast
  16. Mistrz Malty lub San Marino
  17. Mistrz Luksemburga


Rywalem w III rundzie Lecha będzie któraś z tych drużyn


  1. Anderlecht
  2. FC Kopenhaga
  3. Hapoel Tel Aviv
  4. Sparta Praga
  5. Rosenborg
  6. FC Salzburg
  7. Litex Łowecz
  8. Dinamo Zagrzeb
  9. Partizan Belgrad
  10. Bate Borysów lub Mistrz Szwajcarii - Basel lub Young Boys

UniaTarnówZKS1928 16.05.2010 10:42

Ci rywale w III rundzie to Ci rozstawieni?

No to faktycznie ładnie jako Polska lecimy na dno:| Ciekawe jak wyglądają Ci nierozstawieni razem z Lechem...


Co do LE to czy czy Ruch jest rozstawiony w 2 rundzie? I czy Wisła jest rozstawiona w 3? Przynajmniej sprawa Jagi/Pogoni w 3 rundzie jeśli chodzi o rozstawienie jest dla mnie jasna;]

Sensej 16.05.2010 10:49

Wisła rozstawiona w 3 Ruch balansuje na krawedzi rozstawienia

Wit.Ek. 16.05.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 900010)

No to faktycznie ładnie jako Polska lecimy na dno:| Ciekawe jak wyglądają Ci nierozstawieni razem z Lechem...

Nierozstawieni w III Rundzie kwalifikacji do LM - czyli towarzystwo Leszka

  1. Bate Borysów lub Mistrz Szwajcarii - Basel lub Young Boys
  2. Lech Poznan **
  3. MSK Zilina **
  4. Sheriff Tiraspol **
  5. Omonia Nicosia **
  6. AIK Stockholm **
  7. Bohemians Dublin **
  8. Ekranas Panevezys **
  9. HJK Helsiniki lub Debreczyn
  10. FK Aktobe

tofik 16.05.2010 11:18

Niezłe ogóry. Faktycznie mistrz Polski w elitarnym gronie :D

For_FuN_ 16.05.2010 11:46

W sierpniu bedzie juz po pucharach dla polskich druzyn. Ruch i Pogon/Jagiellonia odpadna juz ze swoimi pierwszymi rywalami, a Wisla i Lech w III rundach(w IV rundzie Ligi Europy nie beda rozstawieni, wiec trafia na potege). Stawiam na to duze pieniadze. O jakies szokujace transfery do Lecha sie nie martwie, bo pieniadze za Lewandowskiego czy Peszke trafia do kieszeni wlasciciela(jak to jest w Wisle i Legii). Bez powaznych inwestycji nie ma szans na jakiekolwiek sukcesy.

orzeu 16.05.2010 12:17

Nie bede wdawal sie w zadne dyskusje. Co innego komentowac wystepy, co innego sie nimi ekscytowac i cieszyc z wygranych naszych wrogow.
Kibicujcie im w domu jesli potraficie. Ja nie potrafie.

http://www.youtube.com/watch?v=zLGNUnDc6_Y

7 kotów 16.05.2010 13:18

Kibicowac w pucharach to ja moge Lechii czy Slaskowi czy Jagielloni. A im wczesniej jakies Ruchy czy Amiki dostana w dupe, tym lepiej i smieszniej.

Baala 16.05.2010 13:28

Jak ja bym chciał, żeby Jaga zdobyła PP i w pucharach trafiła na jakis Liverpool by mogła się kibicowsko pokazać. I tak i tak nie przejda żadnej rundy bo startują od IIIq gdzie nie sa roztawieni.

Co do pozostałych to Ruch niech przejdzie te dwie pierwsze rundy kwalifikacyjne w trzeciej i tak odpadnie. Lech to najlepiej niech trafi na Levadie i popłynie ;)

AYALA 16.05.2010 13:34

już w drugiej rundzie Lech może miec ciężką przeprawe z uczestnikiem ligi mistrzów Debreczynem.Pozostałe raczej do ogrania no chyba że jeszcze...Levadia czeka.Drużyny z dawnego ZSRR są nieobliczalne i należy sie z nimi liczyc tak jak kiedyś z Tibilisi.

Baala 16.05.2010 13:38

Debreczyn w drugiej rundzie jest rozstawiony.

OPTIMUS_(konto_usunięte) 16.05.2010 14:01

Bierzcie pod uwagę terminarz naszej ligi a ligi europejskiej kuchenki jak zwykle mają słaby start na początku sezonu więc odpadną i kasa za lewego , Peszki czy Stilica im nie pomoże. Co do NAS jak już pisałem wcześniej kilka razy spadamy coraz niżej może nowy stadion coś zmieni będzie więcej kasy, bądź co bądź cała struktura ludzi którzy decydują , transfery , skauting jet do gruntownej przebudowy inaczej możemy zapomnieć o MP i o otwarciu się na Europe.

MatMario 16.05.2010 14:56

Dobrze rozumiem że my mamy do przejsci dwie rundy kwalifikacyjne i jedna wstępną żeby grać w grupie? Jesteśmy rozstawieni tylko w pierwszej rundzie w której gramy? Można jakiś przykładowych przeciwników? Są tutaj też jakieś ograniczenia że np gramy z jakimiś drużynami ze słabszych lig? Czy o ile przejdziemy tą rundę z rozstawienia to trafiamy na potęgi z Anglii Hiszpani itd?

Wasiu 16.05.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 900188)
Dobrze rozumiem że my mamy do przejsci dwie rundy kwalifikacyjne i jedna wstępną żeby grać w grupie? Jesteśmy rozstawieni tylko w pierwszej rundzie w której gramy? Można jakiś przykładowych przeciwników? Są tutaj też jakieś ograniczenia że np gramy z jakimiś drużynami ze słabszych lig? Czy o ile przejdziemy tą rundę z rozstawienia to trafiamy na potęgi z Anglii Hiszpani itd?

Przed faza grupowa sa 4 rundy kwalifikacyjne. My zaczynamy od drugiej (15 lipiec). W II i III napewno jestesmy rozstawieni. W IV nie.

http://www.uclpredictions.ucoz.com/0910/el1011.htm

Tu jest tabela z zespolami ktora biora udzial w najblizszej edycji Ligi Europejskiej. Lista jest jeszcze niepelna, poza tym zaklada, ze zawsze wygrywa zespol rozstawiony. A niespodzianki napewno beda, oby bez naszego udzialu.

MatMario 16.05.2010 15:22

A Lech rozumiem że jeśli przejdzie pierwszą drużynę, z którą się spotka, odpadnie z kolejną to wpada i tak na jedną rundę kwalifikacji do LE zanim zagra w grupie?

Tu jest ta zasada że jak drużyna wygrywa z drużyną rozstawioną to "przejmuje" jej ranking?

royalmichael 16.05.2010 15:31

A ile drużyn rozstawionych musi odpaść by Wisła była rozstawiona w IV rundzie?

AZS_Lublin 16.05.2010 15:36

Rozstawienie w IV rundzie jest nierealne. Jeśli już, to ok 20 zespołow ( tak na moje oko) musiało by odpaść z rywalizacji. Poza tym tuzy z Italii czy Anglii własnie w IV rundzie włączają się do gry ( czyli nie mają nawet jak odpaść wcześniej).

Pablo84 16.05.2010 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 900009)
Sorry Orzeu ale nie zgodzę się z Twoim ostanim zdaniem, Amica zdominowała nas na szczeblu organizacyjnym teraz zaczyna to przechodzić na szczebel sportowy, fakt że fartem ale co by nie było to oni wygrywają z nami walkę o najlepszych polskich grajków. Teraz jak czytam że chcą sypnąć 5 mln euro na transfery to zaczynam się bać co stanie się gdy awansują do LM zwłaszcza mając na uwadze ich szczęście. Mam nadzieje, że sukcesy Amici staną się bodźcem dla Wisły bo co by nie mówić stoimy w miejscu, przykro mi to mówić ale w wielu kwestiach powinnyśmy wzorować się na Amice.

No ale co?Możemy mieć ich w dupie czy nie? Ich awans może spowodować odskoczenie na lata świetlne w polskiej lidzie,a gdy ktoś myśli, że zmobilizuję to Cupiała czy Waltera to działania jest albo niepoprawnym optymistą, albo skończonym kretynem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl