![]() |
Cytat:
http://www.90minut.pl/news/123/news1...-czesc-II.html Chociaż jeśli Witek zamieści swoją to też chyba się nie obrazimy...:) |
Cytat:
|
A co jesli tylko jeden z tych warunkow bedzie spelniony?
tez beda rozstawieni? :> sorry, nie znam sie zbytnio na tym.. i dwuznacznie mozna to odebrac |
No napisane jest "jezeli zostaną spełnione dwa warunki". Czyli muszą zostac spełnione oba naraz zeby byli rozstawieni , gdyby było inaczej to napisaliby " jezeli zostanie spełniony jeden z warunków" .. tak mi sie wydaje ;)
edit: było jedno "nie" za duzo, wiec wymazałem .. |
Cytat:
W tej chwili jest 9 zespołów z lepszym dorobkiem punktowym niż zespół z Poznania . Jeżeli do tego grona dołączy Sparta Praga , albo Fc Basel , to Lech spada na 11 miejsce , czyli jest pierwszym(ewentualnie drugim jeżeli zarówno Sparta jak i Fc Basel wygrają swoje ligi) zespołem nierozstawionym. |
Lech już nie jest rozstawiony :D
|
I z czego się ****a cieszycie? Chcecie kolejnej polskiej kompromitacji w pucharach? Ja *******ę, co za kraj. Też nie życzę Lechowi Mistrzostwa, też wolałbym, żebyśmy to my zagrali w el.LM. Ale jak już ten polski klub gra, choćby się go nienawidziło, to jakaś "sympatia" i "jedność" być powinna. Zwłaszcza, że w sobotę też, za nienawidzone Zagłębie, kciuki chyba cała wiślacka brać będzie trzymać.
|
Cytat:
jak to jest zdobyć mistrza ( ewentualnie ) przez błędy sędziów? Przecież tak naprawdę to powinniśmy MY być już mistrzem. Przy stanie 1:0 dla Ruchu ewidentny karny dla Ruchu i czerwona dla Bosackiego - dajmy na to, że Grzyb strzela i jest 2:0 i pewnie po ptokach. Wisełka w najgorszym wypadku wygrywa 2:1, prawidłowo zdobyta bramka Głowackiego, nie powinno być wolnego w ostatniej sytuacji meczu(tu nie jestem do końca pewien), po której padła bramka dla Prymitywów z drugiej strony błoń. Także apeluję do Lechitów "Nigdy nie będziemy za Waszymi plecami" - jesteśmy lepsi, może zawaliliśmy wiele meczy, nie do końca zasługujemy na Majstra, ale jesteśmy lepsi w perspektywie całego sezonu. W Poznaniu takie obyczaje są, Piłkarze Lecha mecze sprzedają, Więc jeśli tylko chcesz zakupić jakiś mecz, Do Piotrka Reissa musisz zgłosić się. TYLKO WISŁA |
Człowieku ogarnij się. :D W meczu z Piastem to nam sędzia pomógł. Błędy sędziowskie niestety nadal będą rzutowały na wyniki meczów, dopóki nie zostanie wprowadzona analiza wideo. Z Koroną sędzia mógł wywalić Pietię w 9.minucie za rękę w polu karnym. Czy wy niektórzy widzicie oczami bezstronnego kibica?
Natomiast żal pozostaje, i smutek też. Serce krwawi jak cholera. Te okoliczności (już nie chodzi o te sędziowskie błędy - tylko o to, że te gole wpadły w doliczonym czasie gry, kiedy już nic nie można odwrócić!)... Ale jest i nadzieja, że jednak w sobotę może zdarzy się cud i wszyscy wykrzykniemy : "Mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy!" ?? Ochłońcie. |
Cytat:
A Jagielloni (mam nadzieję) i Ruchowi jak najbardziej będę kibicował Cytat:
|
Sparta mistrzem Czech, tym samym Lech nie bedzie rozstawiony w 3 rundzie kwalifikacji LM, o ile tam awansuje.
(swoją drogą znowu zabawnie bedzie wygladac ten ich herb na stronie UEFA, z trzema wronami haha :D) |
Cytat:
|
Zanim zacznie się (jak co roku) szerzenie szczytnej idei kibicowania w pucharach polskim drużynom, a w szczególności tym, których delikatnie mówiąc na codzień się nie szanuje..
..proponuję prześledzić sytuację np. w Szkocji. Mamy tam dwie mocne ekipy i resztę ligi, którą można sobie o kant dupy obić. Co takim Aberdeenom, Kilmarnockom i innym daje dobra gra czołowej dwójki w pucharach? Całe gówno. I tak. Mamy dwie możliwości. Jeżeli Wisła zbuduje przyzwoity zespół, który rozegra 3 dobre sezony w Europie, będziemy mieli powiedzmy te 20-30 pkt. Nie będziemy musieli się oglądać na innych, bo na swoje sami zapracowaliśmy. Patrząc w drugą stronę, czyli sytuacja, w której Wisła stacza się coraz niżej, a taka np. Amika gra przyzwoicie w pucharach i ugrywa w 3 sezony te 20-30 pkt. Co z tego mamy? Całe gówno. Bo oni w tej wirtualnej przyszłości grają dobrze, zdobywają punkty, a my gramy słabo i nawet mając dodane te 30% od ogólnej zdobyczy polskich zespołów w pucharach nic nam nie daje. Bo to nie punkty rankingowe grają tylko piłkarze. Reasumując. Kibicowanie drużynom, którym na codzień w lidze życzy się źle to nic innego jak zwykłe kurestwo ;) Ja naprawdę nie potrafię pojąć całego tego zajarania rankingami, tego jak nisko z roku na rok Polska spada. Gówno mnie to obchodzi. Dobra drużyna na swoje zapracuje. Słaba nawet będąc rozstawiona w którejś tam rundzie, dzięki tym punktom zdobytym przez innych i tak będzie srała w majty przed wicemistrzem Andory, a na mecz z 3 drużyną z Kazachstanu ze strachu nie wyjdzie. Jaki ma sens kibicowanie np. Amice w pucharach? Chyba tylko taki, żeby razem z Poznaniakami dzielić radość z ewentualnej dobrej gry polskiej drużyny w Europie. Dla mnie to jest totalnie niepoważne podejście do sprawy. Potrafię zrozumieć kibiców okazjonalnych, którzy sportem interesują się tylko, gdy gra reprezentacja albo klub. Dla takich nie ma znaczenia czy to Wisła, Legia, czy Amika. Wyobrażacie sobie kibiców Cracovii i Amiki, siedzących w pubie i cieszących się po awansie Wisły do kolejnej rundy jakiegoś z pucharów? I taki apel na koniec, bo mnie poniosło:D Drogi Kibicu Wisły Kraków. Dla "dobra polskiej piłki" kibicując wrogom, ****isz się.:lol: |
Cytat:
Zresztą polecam lekture tego posta http://wislakrakow.com/forum/showpos...5&postcount=58 Troche innymi słowami napisane... Gdy klubom wliczało się do rankingu klubowego 50% punktów z rankingu krajowego wtedy ranking krajowy miał ogromne znaczenie dla klubu. Ranking krajowy Poslki miał duże znaczenie dla rankingu klubowego WIsły. Teraz gdy tylko 20% rankingu krajowego wlicza się klubom to tak jak napisał Szarny Bo gdy gramy słabo i nawet mając dodane te 20% od ogólnej zdobyczy polskich zespołów w pucharach to nic nam to nie daje. Jeśli Wisła ma być silnym klubem to nieważne dla niej będzie to czy startuje od II czy od III rundy kwalifikacji. Dla Wisły ważne jest to by miała na tyle dużo punktów by była rozstawiona bo wtedy w losowaniu prawie jest pewne że trafi na słabszą od siebie drużyne i dzięki temu łątwiej ją przejdzie. |
Cytat:
|
A te ogórki i tak by ogoliły Naszych gwiazdorów, bo biegają 10 razy więcej, 10 razy ambitniej i 10 razy szybciej niż Ekstraklasa. Tam chociaż ambicję widać, a tutaj wyjdzie jeden z drugim dostaną kontrakt po 200 tys. euro i już mu się wydaje, że jest piłkarzem. Ogórem jest i to kiszonym, a nie piłkarzem.
|
Cytat:
A taki Szachtar. Liga mocno przeciętna, ale klub, w który włożono sporo kasy. I sukces jest. Razem z Dinamem przerastają tą lige, grają na codzień z leszczami, a nie zapomnieli jak się gra na wysokim poziomie. Puchar UEFA zdobyli mimo przeciętnej ligi. Moim zdaniem tu nie o ligę chodzi. Tylko o poziom zaangażowania w stosunku do umiejętności. Gdyby piłkarze Szachtara olewacko podchodzili do swoich ligowych rywali to nie mieli by szans na zdobycie pucharu. Powtórzę się. Chodzi mi tylko o bycie fair z własnym sumieniem ;) Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jednego dnia myślę sobie o nielubianej na codzień drużynie "Sztilicz, sztilicz, podaj ****a.... jest gol!!! Super, są punkty", a kilka dni później, gdy liga gra wszystko wraca do normy. Jak ktoś tak myśli to niech sobie sam znajdzie odpowiednie słowo pasujące do takiego podejścia. I nie, wcale nie o patriotyzm chodzi ;) Z mojej strony koniec tematu. |
Cytat:
Brakuje go już od kilku ładnych lat...i nie mówię tu o jakimś pojedynczym meczu ligowym. Nigdy nie będę kibicował Lechowi w pucharach. Tak jak pisze Szarny, byłoby to sztuczne z mojej strony i niezgodne z moim sumieniem . |
Cytat:
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...l?ticaid=1a2c9
Ciekawe, czy promocja stadionów Euro 2012 przez UEFA skończy się na informacjach o takowych, jak powyżej, czy też Amica jest szczęściarzem stulecia polskiej piłki i wybrańcem UEFA oraz naszych decydentów krajowych i promocja potrwa aż do samych ME 2012, co oznaczać by mogło, że Amica już mogaby liczyć kasę i spijać miód z tej promocji czyli z udziału w grupach LM ? |
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...l?ticaid=1a2c9
Rany Boskie jakie kompleksy :lol: WOW! NAPISALI O NAS! ZDZISIEK, WIDZIALES? PISZA O NAS W EŁROPIE !! Ja powtorze to samo co trzeba przypominac co rok. Jesli ktos chce kibicowac Amice czy Ruchowi w Pucharach - niech robi to w zaciszu domowym. Tutaj jest forum kibicow Wisly Krakow, w jakis sposob miejsce reprezntatywne dla nas wszystkich i nie beda tolerowane orgazmy po bramce czolowego zlamasa polskiej ligi Arboledy na stadionie gdzie pare tysiecy ludzi wrzeszczy "Wisla to stara k..." i buja sie w bluzach "krucjata przeciw frajerstwu". Ewentualny sukces Amiki czy Ruchu w pucharach NIE MA ZADNEGO PRZELOZENIA na druzyne Wisly Krakow. |
Cytat:
to w 3 rundzie |
W drugiej rundzie rywalami Lecha będzie któryś z poniższych zespołów
Rywalem w III rundzie Lecha będzie któraś z tych drużyn
|
Ci rywale w III rundzie to Ci rozstawieni?
No to faktycznie ładnie jako Polska lecimy na dno:| Ciekawe jak wyglądają Ci nierozstawieni razem z Lechem... Co do LE to czy czy Ruch jest rozstawiony w 2 rundzie? I czy Wisła jest rozstawiona w 3? Przynajmniej sprawa Jagi/Pogoni w 3 rundzie jeśli chodzi o rozstawienie jest dla mnie jasna;] |
Wisła rozstawiona w 3 Ruch balansuje na krawedzi rozstawienia
|
Cytat:
|
Niezłe ogóry. Faktycznie mistrz Polski w elitarnym gronie :D
|
W sierpniu bedzie juz po pucharach dla polskich druzyn. Ruch i Pogon/Jagiellonia odpadna juz ze swoimi pierwszymi rywalami, a Wisla i Lech w III rundach(w IV rundzie Ligi Europy nie beda rozstawieni, wiec trafia na potege). Stawiam na to duze pieniadze. O jakies szokujace transfery do Lecha sie nie martwie, bo pieniadze za Lewandowskiego czy Peszke trafia do kieszeni wlasciciela(jak to jest w Wisle i Legii). Bez powaznych inwestycji nie ma szans na jakiekolwiek sukcesy.
|
Nie bede wdawal sie w zadne dyskusje. Co innego komentowac wystepy, co innego sie nimi ekscytowac i cieszyc z wygranych naszych wrogow.
Kibicujcie im w domu jesli potraficie. Ja nie potrafie. http://www.youtube.com/watch?v=zLGNUnDc6_Y |
Kibicowac w pucharach to ja moge Lechii czy Slaskowi czy Jagielloni. A im wczesniej jakies Ruchy czy Amiki dostana w dupe, tym lepiej i smieszniej.
|
Jak ja bym chciał, żeby Jaga zdobyła PP i w pucharach trafiła na jakis Liverpool by mogła się kibicowsko pokazać. I tak i tak nie przejda żadnej rundy bo startują od IIIq gdzie nie sa roztawieni.
Co do pozostałych to Ruch niech przejdzie te dwie pierwsze rundy kwalifikacyjne w trzeciej i tak odpadnie. Lech to najlepiej niech trafi na Levadie i popłynie ;) |
już w drugiej rundzie Lech może miec ciężką przeprawe z uczestnikiem ligi mistrzów Debreczynem.Pozostałe raczej do ogrania no chyba że jeszcze...Levadia czeka.Drużyny z dawnego ZSRR są nieobliczalne i należy sie z nimi liczyc tak jak kiedyś z Tibilisi.
|
Debreczyn w drugiej rundzie jest rozstawiony.
|
Bierzcie pod uwagę terminarz naszej ligi a ligi europejskiej kuchenki jak zwykle mają słaby start na początku sezonu więc odpadną i kasa za lewego , Peszki czy Stilica im nie pomoże. Co do NAS jak już pisałem wcześniej kilka razy spadamy coraz niżej może nowy stadion coś zmieni będzie więcej kasy, bądź co bądź cała struktura ludzi którzy decydują , transfery , skauting jet do gruntownej przebudowy inaczej możemy zapomnieć o MP i o otwarciu się na Europe.
|
Dobrze rozumiem że my mamy do przejsci dwie rundy kwalifikacyjne i jedna wstępną żeby grać w grupie? Jesteśmy rozstawieni tylko w pierwszej rundzie w której gramy? Można jakiś przykładowych przeciwników? Są tutaj też jakieś ograniczenia że np gramy z jakimiś drużynami ze słabszych lig? Czy o ile przejdziemy tą rundę z rozstawienia to trafiamy na potęgi z Anglii Hiszpani itd?
|
Cytat:
http://www.uclpredictions.ucoz.com/0910/el1011.htm Tu jest tabela z zespolami ktora biora udzial w najblizszej edycji Ligi Europejskiej. Lista jest jeszcze niepelna, poza tym zaklada, ze zawsze wygrywa zespol rozstawiony. A niespodzianki napewno beda, oby bez naszego udzialu. |
A Lech rozumiem że jeśli przejdzie pierwszą drużynę, z którą się spotka, odpadnie z kolejną to wpada i tak na jedną rundę kwalifikacji do LE zanim zagra w grupie?
Tu jest ta zasada że jak drużyna wygrywa z drużyną rozstawioną to "przejmuje" jej ranking? |
A ile drużyn rozstawionych musi odpaść by Wisła była rozstawiona w IV rundzie?
|
Rozstawienie w IV rundzie jest nierealne. Jeśli już, to ok 20 zespołow ( tak na moje oko) musiało by odpaść z rywalizacji. Poza tym tuzy z Italii czy Anglii własnie w IV rundzie włączają się do gry ( czyli nie mają nawet jak odpaść wcześniej).
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl