![]() |
Cytat:
W życiu nie ważne sa tylko pieniądze, po przekroczeniu pewnego pułapu. Gdyby tak było to 90% naszych piłkarzy by u nas obecnie nie grała. Czy stać nas na lepszego trenera niz Ramirez? Wyglada na to ze tak i tu powinniśmy zamknąć dyskusje, bo dowodem tej tezy jest dzisiejsza decyzja zarządu. Jak masz inne zdanie to polemizuj sobie z Dukatem lub Sarapata na tt. PS czy w każdym poście musisz okazywac swoja domniemana wyższość nad rozmówca? |
Cytat:
Ekstraklasa to słaba (i biedna) liga. Nasze drużyny regularnie oblatują wpd w pucharach. Jesteśmy (finansowo, ale pewnie i sportowo) za ligami: Niemiecką, Angielską, Włoską, Hiszpańską, Francuską, Belgijską, Szwedzką, Norweską, Turecką czy Rosyjską (a i tak pewnie coś pominąłem). Co więcej - lepsze miejsca pracy to także druga Bundesliga czy Championship. Wisłą to raczej biedna drużyna w Ekstraklasie. Jest sporo drużyn z o wiele większymi (realnymi) budżetami, do tego ciągle spłacamy długi. Sprzedajemy piłkarzy żeby się utrzymać na powierzchni. Nie dajemy konkurencyjnych kontraktów. Reasumując - jesteśmy średniakami w cienkiej lidze. QUED EDIT: Zapomniałem oczywiście o lidze holenderskiej :D Cytat:
A, już wiem - Wasilewski :D Cytat:
|
Cytat:
Może zrobmy ankietę ile osób uważa Cie za nieomylnego? Malo jest osób z tak wysokim mniemaniem o sobie. |
Cytat:
Zaskakujące. Proponuję inną ankietę - ilu z nas chciało zwolnienia Maaskanta, Wdowczyka, Moskala (dwa razy), Probierza, Smudy bo uważała, że drużyna ma o wiele większy potencjał? Ta ankieta różni się od Twojej w sumie tylko tym, że ma sens. Coś pokaże. |
No tak "wzmocnienia" porobione, a mistrzostwo ucieka to trzeba reagować, ratować sezon.
A tak na serio to miałem nadzieję, że w nowym zarządzie są rozsądni ludzie. To już mogli dać chłopu chociaż te dwa mecze dograć do zakończenia rundy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kiko wprowadzil Wisle na inny pułap. Teraz tylko tego nie spierdoolic :D
|
Cytat:
|
Tak czy siak, za pol roku, pol forum bedzie tesknic za Kiko...
|
Cytat:
Albo Probierz. Albo Latal. I długo tak możemy. Jeden Fornalik to miał talent do klejenia czegoś w ekstremalnych warunkach, ale nawet on spasował. |
Śmieszy mnie podejście niektórych, którzy twierdzą, że kolejny raz zmieniamy trenera, bo głupi kibole nie wytrzymują ciśnienia :D
A nie przyszło niektórym do głowy, że po prostu to co prezentował Ramirez nie pasowało do koncepcji budowania zespołu? Nawet w jego najlepszych czasach gra opierała się na lagach do przodu i kontrach. Czasem to funkcjonowało, czasem nie. Ale zadajcie sobie pytanie czy macie ochotę oglądać taką Wisłę? Skoro nie gramy o mistrza, a puchary też raczej są poza naszym zasięgiem (wedle opinii zwolenników Ramireza) to może chociaż wypadałoby się nie męczyć patrząc na naszą grę? Środek tabeli można zrobić grając piłką, skoro lepsze wyniki niż środek tabeli to dla nas za dużo, to chociaż miejmy możliwość nacieszyć oko od czasu do czasu. A jeśli faktycznie Wisła ma być budowana na solidnych podstawach i aspirować do wyższych lokat to też nie można oddawać piłki i czekać co przeciwnik zrobi i bazować na lagach na Carlitosa i patrzeć co on wymyśli. Taki wariant budowany na kontrach to może się sprawdzić raz - w sezonie konia, a potem znów będzie dołowanie. Chcemy walczyć o coś więcej niż środek i okazjonalna zwyżka formy - trzeba budować zespół, który gra po prostu w piłkę. Moim zdaniem Ramirez do budowy takiego zespołu się zupełnie nie nadawał. Podejrzewam, że podobnie było to odbierane w gabinetach Wisły. A co do tego nowego Hiszpana - to chyba lepszy kierunek. Może i zdobył mistrza Węgier tylko, ale skoro prowadził taki zespół to ma odpowiednią mentalność - potrafi wygrywać taśmowo. Nie będzie się srał z grą bo prowadzimy 1:0, jak Kiko. I bardzo dobrze. Ja trzymam kciuki - bo chcę wreszcie zobaczyć trochę ładnej piłki. A jak dojdzie do tego brak minimalizmu - tym lepiej. do @up Wolfy : No widzisz, a ja chorągiewką nie jestem. Od Kiko wolę już nawet Smudę, nie wspominając o sprzedawczyku. Po prostu niech będzie trener, który chce grać do przodu i ma cohones. I tyle. Cudów nie wymagam, gorsze i lepsze serie zdarzą się na dłuższą metę każdemu trenerowi. Dorzucę jeszcze krótkie pytanie. Tylko odpowiedz szczerze. Czy podobała Ci się gra Wisły Kiko Ramireza ? |
Tania opcja na ciezkie czasy. Pomimo tego, ze uwazam go za slabego trenera a od naszej gry przewaznie bolaly oczy, moim zdaniem swoje zadanie wykonal (biorac pod uwage wyniki) conajmniej przyzwoicie. Pozostaje podziekowac i zyczyc sukcesow w przyszlosci.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Zapominacie o jednym.Kiko Ramirez mial dać górną osemke w sezonie 2015/16.Dał? ,no dał.
Potem była juz ta upragniona ósemka gdzie Wisła grała mecze na wakacjach.Sadze ze postanowiono dać mu jeszce jedną szanse za swoj poprzedni sukces ,dostał okres przygotowawczy ,transfery i mial pokazać co potrafi.Bonus gdzie trener no-name ma swoje 5 minut.Klub bez wiekszych nakladów i transfery za okragłe 0 złotych i tak niewiele tracił.Poł roku. A ze Kiko potrafi niezbyt wiele co szybko pokazał ,to juz inna bajka z innnym smokiem,kazdy przejrzał na oczy ,ze to trener z ktorym Wisla kopała by sie z jakimś Plockiem po czołach w srodku tabeli.a tego nikt niechce.I chyba dobrze ze celujemy wyżej,czy nie? |
16 wygranych w 36 spotkaniach i średnia punktowa na poziomie ~1.4 ... To wystarczy za komentarz. Przy dobrej grze to w tej tragicznej i wyrównanej ekstraklapie, to można by było wałczyć o MP(taki tytuł daje w ostatnich latach słabiutkie 2 pkt/mecz), a o puchary to na pewno. Dodając do tego taktykę: "Grajmy na Carlitosa, on coś zrobi" i mamy podsumowanie wuefisty. Wraca tam gdzie jego miejsce, tzn. na hiszpańskie orliki. Adios i powodzenia :).
A co do samego faktu. To widocznie było planowane od wielu tygodni, skoro już mamy nowego trenera. |
Ramirez mial duzo szczescia w poczatkowym okresie ezonu. Gole w koncowkach (Derby,Wisla Plock). Potem sie wyrownala (Lech, Termalica) i poszlo w dol.
I zero taktyki. nasza taktyka: podaj do Carlitosa i sie zobaczy. Wywalili go po najgorszym meczu w tym roku a moze dluzszym okresie. Wg mnie sklad mamy lepszy niz miejsce. |
Cytat:
Wczorajszy mecz wyglądał jak gwozdz do trumny, która już byla uszykowana od jakiegoś czasu. Od kiedy? Tego się pewnie nie dowiemy. W zespole nie działo się dobrze i znowu (o zgrozo) wyszło, że Janekx mial racje. Polecam też poczytać na tt w jakim tonie wypowiada się teraz menager Wasyla o Ramirezie. |
No i brutalna ale realistyczna ocena przyszła. Dzięki za dobre chwile i powodzenia!
|
Czas był najwyższy...
Moim zdaniem brak klimatu w szatni dołożył swoje. Drużyna cofała się, zamiast rozwijać. Co będzie dalej ? nikt nie wie... |
wymowna była sytuacja zaraz po meczu na lawce rezerwowych...to w jaki sposob osoby ze sztabu szkoleniowego podały sobie ręke ( na dowidzenia)....wszyscy wiedzieli...1,5h po meczu dymisja. i ze dzisiaj ogloszenie trenera...to trwało lekką ręką miesiąc...Kiko miał ogarnać zespół , całą to rzesze nowych ludzi...i uytrzymać dystans ktory na wiosne pozwoli powalczyć...sytuacja w tabveli mu to ułatwiała ale gra i wyniki jego drużyny wrecz przeciwnie...
Przez kilka miesiecy mozna ni ezrobić wyniku....ale mozna zrobić DNA zespołu...Wisła w ostatnich miesiącach była poprostu bylejaka.... |
Cytat:
|
Cytat:
PS. Kiedy moderatorzy zmienia nazwę tematu? |
Cytat:
Sprawdź sobie tabelę za ten rok ew. tu masz zacytowaną: http://weszlo.com/2017/12/10/kiko-ra...nskie-osiedla/ A co do lagi na Carlitosa to tak gra m.in. Górnik wiec pi...sanie o stylu to na prawdę ciężka głupota. W każdym razie dopóki nie sponsorują nas szejkowie znad Zatoki. Mam nadzieję, że nowy trener ogarnie drużynę w zimie ale mam obawę, że Zarząd poszedł na skróty i kupił sobie pół roku spokoju wywalając trenera. Być może potrzebowali szoku przed środą i miejmy nadzieję, że w środę punkty zdobędziemy. |
Wywalenie 2 m przed przerwą zimową to jest jakaś taktyka zaskoczenia pod wygranie derbów bo nie kumam?W Wiśle większa presja na trenerów niż w Realu.3-3 w Niecieczy nowu nie po jakimś słabym meczu, z Górnikiem dobrze grali do Vrar potem puściły nerwy, słaby mecz z Płockiem to chyba efekt ostatniej nerwówki z Górnikiem ale żeby znów robić burdel na ławce trenerskiej to jest komedia.
|
Dajcie linka do konkretnego wpisu tego menago Wasyla. Nie każdy ma konto, żeby przeglądać, a nic na 'wierzchu' nie widać.
Przygoda Kiko nieuchronnie się kończyła od kilku meczów. Zarząd nie wytrzymał przed derbami i CHYBA słusznie. Nie można było dopuścić, by GWÓŹDŹ DO TRUMNY został wbity we środę... Z drugiej strony ewentualna wygrana we środę, z Kiko na ławce, sprawiłaby, że pretekst do jego zwolnienia by się poszedł jebać. Mimo niezbyt dobrych wyników będę gościa dobrze wspominać. |
Mam takie wrażenie, że Ramirez to była opcja na przeczekanie. Nie jestem w stanie zrozumieć też jak można zatrudnić faceta, który nie zna j.angielskiego. To jest kpina. Tłumacz nigdy nie odda tego co mówi trener. Takie jest moje zdanie. Kiko nie zrobił wiele, by tu zostać. Przez rok nie był w stanie nauczyć się j. angielskiego, czy jakiś podstaw polskiego.
Moim zdaniem tak słabego trenera nie mieliśmy nie pamiętam od kiedy. To co wczoraj się działo na meczu ( byłem na nim), to chyba jeden z gorszych meczów Wisły w ostatnich latach. Przez ten rok nie zrobiliśmy żadnego postępu. Wieczne bronienie wyniku i granie długiej piłki. Gdyby nie Carlitos, Kiko już dawno by tu nie było. Według mnie to tak słaby trener, że on nigdzie pracy nie znajdzie. Miał komfort pracy. Tylu zawodników ile miał tutaj sprowadzonych, to żaden, ale to żaden trener nie dostał tutaj przez ostatnie lata. Bardzo się ciesze, że nie musimy się z nim męczyć już. |
Cytat:
A od kiedy Wasilewski ma agenta??? |
Ale co on tam takiego napisał? Nie przesadzajcie
|
coś cytat nie działa
pepe72 Skąd: kraina gandzi i deszczu :rotfl: proponuję przestać ćpać, jeśli wg ciebie 1,42pkt/mecz jest dobrym wynikiem https://vpx.pl/i/2017/12/11/trenerzy.png |
O kurde Moskal z 1,25 nawet nie byłem świadom, że aż tak słabo było :D
|
Hola, hola. Jak podliczysz go jeszcze za okres od 7/11/11 do 31/12/11 to srednia mu wyjdzie 1,36!!! Nie duzo gorzej od Kiko:D
|
Cytat:
Masz jak wół powyżej, który trener ile punktów w meczu robił. Nie rozumiem czemu miałbym wspierać Kiko za jego 1,4 punkta w meczu zważywszy na to, że na Wisłę od długiego czasu się nie da patrzeć. Ja rozumiem jakby jego 'kunszt' trenerski polegał na robieniu 1,8+ pts w meczu to wtedy można przymknąć oko na styl. Fakt jest taki, że punktował przeciętnie - co ci koledzy wytłuścili, a przy tym nasza gra to była ciężka do przetrawienia KASZANA. Teraz po roku obserwowania trenerskiego warsztatu Kiko mam ochotę zawyć FRANZ WRACAJ! To chyba świadczy jaki super futbol graliśmy za Kiko. A optymalnie byłoby zatrudnić kogoś, kto potrafiłby drużynę tak poukładać jak 'trener przed Kiko', ale moralnie nie splamionego. Dlatego ten 'węgierski' Hiszpan wydaje się ciekawą opcją. |
Cytat:
W skrócie bronil decyzji o zwolnieniu i podkreślał minimalna przewaga nad strefa spadkowa, kiepski styl zespolu i grę poniżej możliwości zawodników. Może nic kontrowersyjnego, ale cos z czym wielu się ciągle nie zgadza. |
Cytat:
PRZYSZLI: » Zoran Arsenić (NK Osijek) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Vullnet Basha (UCAM Murcia) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Denys Bałaniuk (Dnipro Dniepropietrowsk) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Julián Cuesta Díaz (UD Almería) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Tibor Halilović (NK Lokomotiva Zagrzeb) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Jesús Imaz Ballesté (Cádiz CF) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Marko Kolar (NK Lokomotiva Zagrzeb) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Martin Košťál (Spartak Trnava) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Carlos Daniel López Huesca (Villarreal CF B) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Zé Manuel (FC Porto) - roczne wypożyczenie » Víctor Pérez Alonso (AD Alcorcón) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Francisco Manuel Vélez Jiménez (UD Almería) - kontrakt do 30.06.2019 r. » Marcin Wasilewski (Leicester City FC) - kontrakt do 30.06.2018 r. » Kamil Wojtkowski (RB Lipsk) - kontrakt do 30.06.2020 r. ODESZLI: » Petar Brlek (Genoa CFC) - transfer » Krzysztof Drzazga (Chojniczanka Chojnice) - wypożyczenie » Krystian Kujawa (Podbeskidzie Bielsko-Biała) - koniec kontraktu » Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - transfer » Michał Miśkiewicz (CD Feirense) - koniec kontraktu » Przemysław Porębski (MKS Trzebinia/Siersza) - wypożyczenie » Matija Špičić (?) - koniec kontraktu » Semir Štilić (Wisła Płock) - rozwiązany kontrakt » Wojciech Słomka (GKS Katowice) - wypożyczenie » Alan Uryga (Wisła Płock) - koniec kontraktu » Éver Valencia Ruiz (CD Independiente Medellín) - skrócone wypożyczenie » Hugo Vidémont (AFC Tubize) - rozwiązany kontrakt » Mateusz Zachara (CD Tondela) - koniec kontraktu » Łukasz Załuska (Pogoń Szczecin) - koniec kontraktu » Piotr Żemło (Wisła Puławy) - wypożyczenie Jakiekolwiek oceny warsztatu czy porównania do wcześniejszych trenerów mijają się z celem w powyższej sytuacji. |
Dokladnie. Kiko mial duzo lepsze warunki do pracy od poprzednikow.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ta drużyna wbrew temu na co się zanosiło (Llonch, Velez, Małecki czy teraz Wasyl) jest bezjajeczna, nawet jeśli nie ma umiejętności to nie zachęca też swoją postawą. Jedyną objawem "waleczności" sa głupie faule Wojtkowskiego i Pereza... Oczywiście były mecze jak Płockiem na wiosnę, ale wiele tych Kiko timeów to były sytuacje jak w Derbach czy w Płocku. gdzie każdy widział że to czyste przypadki wcale nie zmywały ogólnego obrazu żenującej gry. Sama zmiana - w tym momencie kiedy Kiko odchodzi przed dwoma prawdopodobnymi porażkami może być różnie oceniana za jakiś czas bo średnią ma nienajgorszą. Słaby trener to to nie był wybitny na pewno tez nie. Jest wiec spora szansa ze trafimy gorzej :D Ciesze się ze biorą Hiszpana bo ostatnie co nam trzeba to żeby znowu wymieniać 10 zawodników a tak mogłoby być gdyby "Kiko zabrał cały ten hiszpański szrot ze sobą" - Joan może uspokoić zagraniczną gwardię i dać nadzieje tym odsuniętym przez Kiko Teraz już wiemy na 100% że Kiko by odszedł bez względu na ostatnie wyniki, zarząd poszedł na łatwiznę i wziął gościa którego już miał na oku przed rokiem. W tej sytuacji wstrząs przed derbami to nie jest całkiem nielogiczna i nerwowa decyzja. Kiko możemy podziękować na pewno za Lopeza, Lloncha i Veleza jak ten w końcu ozdrowieje |
Wszystko wskazuje na to, że decyzja o pożegnaniu się z Kiko po meczu z Zagłębiem już wcześniej zapadła (ile wcześniej nie wiem).
Patrząc na to, jak wyglądała drużyna w meczu z Płockiem to zostawiając Ramireza na ławce w derbach i z Zagłębiem najbardziej prawdopodobny dorobek punktowy wynosiłby 0. Coś ewidentnie się wypaliło. Co może zmienić Sobol? Bardzo niewiele (pamiętacie jego debiut rok temu z Pogonią?) zwłaszcza że ewidentnie są problemy zarówno fizyczne jak i mentalne. Na fizyczne nie poradzi nic, wątła nadzieja na poprawę mentalną, ambicjonalną i mądrość w grze. O jeździe na tyłkach można teraz zapomnieć, bo na to nie mają siły. Trzeba zagrać mądrze, wtedy być może jakiś punkt uda się w tych dwóch meczach zdobyć a na wiosnę znowu - jak rok temu - atakować górną ósemkę. Także zwalniając KR teraz zarząd w zasadzie niczym nie ryzykuje - byłoby zero punktów a tak to może jakiś punkcik uda się uciułać, choć szanse na to są niewielkie. U nas w tej chwili nie ma nikogo, kto mógłby dać drużynie pozytywny impuls a w takiej sytuacji wystarczy jakiś Piątek z Hernandezem czy Świerczok, żeby nas ukąsić. Gra defensywna jest u nas na takim poziomie, że sytuacje na pewno będą mieli a że są w gazie to pewnie coś wykorzystają. Nowy trener na wiosnę będzie miał chyba trochę trudniej niż KR rok temu - bo nasz terminarz do najłatwiejszych nie należy... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl