Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 10.10.2023 21:28

Jeszcze statystyka po segmentach. W segmentach było trochę przetasowania ale ...

Kod:

top6 - M:5, Z:1, R:2, P:2
mid6 - M:3, Z:2, R:1, P:0
bot6 - M:3, Z:1, R:2, P:0

Poprzednia była tutaj: https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=3441

pepe72 10.10.2023 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610878)
Ja bym raczej powiedział, że to niemożliwe.

Możliwe, bo do końca rundy gramy tylko z drużynami będącymi niżej od nas w tabeli.
A jedynie w 18 kolejce przyjedzie do nas Górnik Łęczna. W 19 była czerwona latarnia - Polonia Warszawa.

Miejmy nadzieję, że na obecnym wyjeździe znajdą receptę na autobus w polu karnym.

Karherop 11.10.2023 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1610875)
tylko że my nie możemy trzymać średniej 1.54, tylko znacząco ją podciągnąć, jak najbardziej zbliżyć się do 2.0. Dlatego minimum w następnych 8 meczach to 15 punktów (żeby nie odstawać od czołówki za mocno), a tak na prawdę potrzebujemy ze 20. Łatwo nie będzie.

W swoim wywodzie weryfikuje tylko co jest realne, a co się nie pokrywa z rzeczywistoscia.. Oczywiście że Wiśle brakuje regularności (szczególnie w grze ofensywnej), ale nie jest tak źle żeby miała zrobi tylko 10 pkt w 8 meczach.

Nie przy tym terminarzu, nie przy braku kontuzji (tfu tfu) i utrzymując przygotowanie fizyczne na aktualnym poziomie.

Nie jest natomiast też tak dobrze żebyśmy zdobyli aż 20 pkt.
20 z 24 pkt to bylby pewny liderem po zimie. (A na pewno w top2).

Mamy jednak wyjazdy do Gdańska i Niecieczy. Podejmiemy niepokonana Łeczna. I raczej nie ogolimy 5/5 frajerów, tylko jakaś wpadka się zdarzy. Obstawiam bilans 4-3-1 i 15 pkt do zimy co powinno dac top 4.

A to że trzeba wygrywać co się da to, łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Szczególnie z ograniczeniami naszego sztabu/zawodników.

pepe72 14.10.2023 19:56

Rezerwy w meczu na szczycie zremisowały z #3 LKS Jawiszowice. Orzeł (#2) odrobił 2 punkty.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          14      6      7        1
punkty            33      16    17   
średnia            2,54    2,67  2,43   
Procent kolejek  37%             
                   
2 miejsce (pkt)  29             
zostało kolejek  24             
przewaga          4             
możemy tracić      0,17             
                   
awans            88
Brakuje          55
średnia na mecz    2,50
najwcz. w kolejce 33


pepe72 21.10.2023 12:26

Fajny weekend, w piątek wygrała pierwsza, a w sobotę druga i to z wiceliderem. Staty pierwszej w niedzielę po meczach top2.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          15      7      7        1
punkty            36      19    17   
średnia            2,57    2,71  2,43   
Procent kolejek  39%             
                   
2 miejsce (pkt)  29             
zostało kolejek  23             
przewaga          7             
możemy tracić      0,30             
                   
awans            88      <- bardzo zgrubne szacunki 
Brakuje          52
średnia na mecz    2,48
najwcz. w kolejce 33


Karherop 22.10.2023 19:06

2 pkt straty do 2 miejsca po 12 kolejkach. Kto by się spodziewał że tak szybko odrobiny, gdy mieliśmy 7 pkt straty jeszcze po 8 kolejce.

pepe72 22.10.2023 19:18

Dobry weekend. My wygraliśmy, Łęczna zremisowała z GKSem.
Przy okazji polecam wykresy w stopce. Porównując poprzedni sezon do obecnego to wszystkie wykresy się przecięły.
Mamy średnią lepszą niż po 12 kolejkach poprzedniego sezonu, mamy lepsze miejsce i co najważniejsze brakuje nam mniej punktów do 2 miejsca niż po 12 kolejkach poprzedniego sezonu.
Teraz tylko modlić się by się znów którzyś nie przeciął :>
Jedyny minus, że Odra też wygrała i to z Podbeskidziem, z którym gramy w piątek.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            12      7      5
punkty            20    12      8
średnia            1,67  1,71  1,60
Procent meczów    35%         
             
Baraże            52         
Brakuje            32         
średnia na mecz    1,45
             
6 miejsce (pkt)    19         
zostało meczów    22         
przewaga            1         
możemy tracić-      0,05             
             
2 miejsce (pkt)    22         
zostało meczów    22         
brakuje punktów    2         
potrzebna średnia+  0,09         
                   
awans vice        63         
Brakuje            43 (15 zwycięstw)
średnia na mecz    1,95 
najwcz. w kolejce  27

Średnia na vice to 1,85 więc jeszcze jest co odrabiać ...

ciacho 22.10.2023 19:19

Szkoda, że BBT nie dowiózł remisu z Odrą, ale nie bądźmy pazerni:)

pepe72 22.10.2023 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611060)
2 pkt straty do 2 miejsca po 12 kolejkach. Kto by się spodziewał że tak szybko odrobiny, gdy mieliśmy 7 pkt straty jeszcze po 8 kolejce.

Jak to mówią nie mów hop ... ;)
W zeszłym sezonie 2 punkty wystarczyły ...

MaLk 23.10.2023 10:59

Pierwszy raz w tym sezonie udało nam się wygrać dwa mecze pod rząd. Jest moc!

;)

Skawa Wadowice 23.10.2023 13:42

I to nie z byle kim bo Znicz Pruszków i Resovia.
Dlatego przestrzegałbym przed pewnym dopisywaniem 3 pkt w meczu z Bielskiem i Sosnowcem.
Będzie ciezko wygrać 2 mecze najlizsze. Realny scenariusz to 2 remisy

pepe72 23.10.2023 16:50

... a potrzebujemy 15 wygranych

Skawa Wadowice 24.10.2023 07:14

W tym sezonie w tej lidze jest sporo wyrównanych drużyn dlatego nikt nie będzie miał odjazdu jak na początku Łks tamtego sezonu. Do tego dojdą kontuzje, wahania formy i każda drużyna w tym my będziemy mieli okres gdzie będzie słabo. (Być może mamy go za sobą XD). Dlatego uważam, że w tym sezonie mniej potrzeba do awansu, ale będzie o niego cięzej.

Karherop 24.10.2023 07:42

ŁKS nie odjechał na początku, miał niewiele lepszy początek niż my w tym sezonie. Po 12 kolejkach miał 3 miejsce i 4 pkt straty do Ruchu. Miał też tylko 1 pkt wiecej niż my obecnie.

W 13 kolejce zremisował z nami i dopiero od 14 kolejki zanotowal 5 wygranych z rzędu.

Tak więc jak ktoś teraz złapie serie 5-7 wygranych z obecnej szerokiej czołówki to ma szansę jeszcze odjechać..

Odra Opole która wyraźnie teraz lideruje też raczej nie odjedzie. Z 13 najbliższych spotkań aż 12 rozegra na wyjedzie (3 w roli gospodarza w Bełchatowie).

Nie będę zaskoczony jeśli w top 3 rundy jesiennej będzie Miedź, Wisła i Arka (kolejność dowolna).

pepe72 24.10.2023 18:23

Zrobiłem zestawienie meczów top6 do końca jesieni (pozycje wg aktualnej tabeli)
Kod:

#  Wisła    5    Odra    1    Miedź    2    Górnik Ł 3    GKS T.    4    Arka      6
13 w Podb.    17  w Motor    7  w Znicz    16  w Bruk-Bet 8  w Zagłębie 15  w Resovia  14
14 d Zagłębie 15  d Górnik Ł 3  d Resovia  14  w Odra    1  d Lechia    9  d Podb.    17
15 w Lechia    9  w Wpłock  11  w Podb.    17  d Polonia 13  w GKS K.  10  w Zagłębie 15
16 d GKS K.  10  z Polonia 13  d Zagłębie 15  w Stal    12  d Bruk-Bet  8  d Lechia    9
17 w Bruk-Bet  8  w Znicz  16  w Lechia    9  d GKS T.  4  w Górnik Ł  3  w GKS K.  10

Arka faktycznie ma najprostszy terminarz ale ja bym się zdziwił jakby na koniec rundy wskoczyła do top3.
Są tylko dwa mecze gdzie drużyny top6 będą grać między sobą - w 14 i 17 kolejce. Za to Arka ma derby w 16.

Karherop 25.10.2023 09:59

Ten koniec rundy to raczej symboliczny i wartałoby jednak wziąć pod uwagę nie 5, a 7 spotkań. Wszakże to gdzie będziemy zimowac przez 2 miesiące ma największe znaczenie w kontekście przyszłości.

Rzuca się natomiast w oczy spacerek Miedzi i Arki w 4 z 5 kolejek.

Skawa Wadowice 25.10.2023 10:11

Ciekawe czy jak Arka wejdzie do top 3, to czy kibice Arki wypną dupę na swój protest i wrócą na stadion wychwalając swojego właściciela.

Karherop 26.10.2023 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1611142)
Ciekawe czy jak Arka wejdzie do top 3, to czy kibice Arki wypną dupę na swój protest i wrócą na stadion wychwalając swojego właściciela.

Ich koledzy w Wronek to robią regularnie, więc można obstawić w ciemno taki scenariusz.

Inna sprawa, że Łobodzinski ogarnął tą bandę i trzeba zacząć się z nimi piłkarsko liczyć.

wolfy 27.10.2023 21:41

@Karherop - serię ilu zwycięstw będziemy mieli po meczu z Zagłębiem Sosnowiec, bo zapomniałem?

skarabeus 27.10.2023 21:44

wolfy,
zrobiles mi dzien :D

tedyy 29.10.2023 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1611244)
@Karherop - serię ilu zwycięstw będziemy mieli po meczu z Zagłębiem Sosnowiec, bo zapomniałem?

Tysiąc pincet :D

MaLk 29.10.2023 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611060)
2 pkt straty do 2 miejsca po 12 kolejkach. Kto by się spodziewał że tak szybko odrobiny, gdy mieliśmy 7 pkt straty jeszcze po 8 kolejce.

Spoko, statystyka czuwa, chwilowe odchylenie i wracamy do normy.

Karherop 30.10.2023 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1611322)
Spoko, statystyka czuwa, chwilowe odchylenie i wracamy do normy.

I tak to się będzie kręcić do końca. Zbyt wiele drużyn jest zainteresowane dojściem do koryta, żeby sytuacja nie zmieniała sie jeszcze 20 razy.

MaLk 30.10.2023 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611338)
I tak to się będzie kręcić do końca.

Parafrazując klasyka - naszego lub ligi.

Karherop 30.10.2023 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1611342)
Parafrazując klasyka - naszego lub ligi.

Liga na pewno będzie ciekawsza

wolfy 31.10.2023 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611347)
Liga na pewno będzie ciekawsza

Dobra, ale jaką serię będziemy mieli po Sosnowcu?

Karherop 31.10.2023 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1611389)
Dobra, ale jaką serię będziemy mieli po Sosnowcu?

Serie występów nie do zapomnienia

skarabeus 01.11.2023 10:46

Wlasnie do zapomnienia i to jak najszybciej.

wolfy 01.11.2023 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611395)
Serie występów nie do zapomnienia

E tam, ja na PBB miałem flasbacki poprzednich meczy. Czekam na coś naprawdę nowatorskiego, Gogół na obronie to za mało (Sobolewski non stop wystawia piłkarzy na innych pozycjach), cztery zmiany w 70 minucie też dupy nie urywają (niby skrajny debilizm jeśli przegrywamy grając w 10-tkę od dwudziestej minuty, ale u Kaszkieta to tylko delikatna korekta)...

Od czasu baraży łapię się na tym że często przed meczem wiem że przewalimy. Ostatnia drużyna, kibice grożą samosądem etc.? Zero emocji, przegrają.
Wrzutka z autu na wysokości pola karnego? Będzie się działo.
Kontra rywala trzech na pięciu? Rozklepią nas.
Gogół jakimś cudem ma piłkę przy nodze? Zaraz straci.

To jest wszystko tak żenujące i beznadziejne, ale co najgorsze - straszliwie powtarzalne...

Markus 01.11.2023 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1611409)
E tam, ja na PBB miałem flasbacki poprzednich meczy. Czekam na coś naprawdę nowatorskiego, Gogół na obronie to za mało (Sobolewski non stop wystawia piłkarzy na innych pozycjach), cztery zmiany w 70 minucie też dupy nie urywają (niby skrajny debilizm jeśli przegrywamy grając w 10-tkę od dwudziestej minuty, ale u Kaszkieta to tylko delikatna korekta)...

Od czasu baraży łapię się na tym że często przed meczem wiem że przewalimy. Ostatnia drużyna, kibice grożą samosądem etc.? Zero emocji, przegrają.
Wrzutka z autu na wysokości pola karnego? Będzie się działo.
Kontra rywala trzech na pięciu? Rozklepią nas.
Gogół jakimś cudem ma piłkę przy nodze? Zaraz straci.

To jest wszystko tak żenujące i beznadziejne, ale co najgorsze - straszliwie powtarzalne...

To prawda. Wszystko jest powtarzalne i wszystko już było, poza kolejnymi "innowacyjnymi" i idiotycznymi jak zwykle pomysłami Sobolewskiego, który chyba próbuje nimi rywali zaskoczyć, ale zaskakuje jedynie własnych piłkarzy, budząc uznanie najwyżej u Kazia Kmiecika i Bogusia Zająca.

Jak ta drużyna ma przed tym trenerze normalnie i stabilnie funkcjonować, mieć jakieś realne serie, zamiast chciejstwa Karheropa?

Nie da się.

skarabeus 01.11.2023 18:12

Powtarzalne, bo nie ma analizy, nie ma wyciagniecia wnioskow i nie ma przelozenia tych wnioskow na trening. Prace nad elementami, ktore kuleja. Tudziez, jest praca stale taka sama, a tylko wariat robiac to samo moze oczekiwac innych rezultatow. Wiec sie powtarzaja bledy, bramki po stalych fragmentach. W tym wlasnie widac slabosc sztabu szkoleniowego.

krysztal 02.11.2023 08:28

Dlatego proponuję zabawę.
Typujemy co "nowatorskiego"Sobol nam zaserwuje w meczu.

Qadou 02.11.2023 08:37

Najpierw mu trzeba wytłumaczyć znaczenie słowa "nowatorski" bo jest raczej poza słownikiem tego kałmuka.

wiesniak842 02.11.2023 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1611422)
Dlatego proponuję zabawę.
Typujemy co "nowatorskiego"Sobol nam zaserwuje w meczu.

Jaroch, Duda zawieszeni. Sapala czy ktos tam do srodka, Szot na lewa, Gogol wbija na prawa obrone gdyz parodysta uzna, ze obrona mniej wazna przy naszej sile ofensywy po czym stracimy ze dwie bramki po akcji ZS lewa strona:D

skarabeus 02.11.2023 11:48

Ja mysle, ze Gogol na lewej obronie :D

wolfy 03.11.2023 22:27

pepe dawaj wykres!

MaLk 03.11.2023 22:35

Dopóki wyniki bronią Sobola żaden wykres nie jest potrzebny. Ani żadna analiza.

d 03.11.2023 22:41

Poza tym to "mójludź", to gdzie do takiego z jakimiś analizami czy wykresami.

MaLk 03.11.2023 22:49

A tak na serio - do końca sezonu zasadniczego zostało równe 20 kolejek.

Do dorobku dającego awans bezpośredni brakuje nam minimum 42 punktów (wymagana średnia 2,10 w pozostałych meczach).

Średnia za trzy ostatnie mecze: 1,33
Średnia za pięć ostatnich meczów: 1,60
Średnia za wszystkie ostatnie mecze: 1,50

Poprawa jest widoczna gołym okiem...

wolfy 03.11.2023 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1611562)
A tak na serio - do końca sezonu zasadniczego zostało równe 20 kolejek.

Do dorobku dającego awans bezpośredni brakuje nam minimum 42 punktów (wymagana średnia 2,10 w pozostałych meczach).

Średnia za trzy ostatnie mecze: 1,33
Średnia za pięć ostatnich meczów: 1,60
Średnia za wszystkie ostatnie mecze: 1,50

Poprawa jest widoczna gołym okiem...

Średnia 2,10 :D Taaak, Panowie, awans mamy w garści.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl