Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

tofik 11.07.2009 16:23

Jaki będzie ten stadion to będzie. I tak już się nie mogę doczekać :) Jeszcze cały sezon na obczyźnie ;/

radekogi 11.07.2009 19:35

Kolejne rendery z tworzonego przezemnie stadionu. Narazie wszystko jest zgodne z prawdziwym projektem, chociaż z dachem było dużo problemów i jest on jeszcze nie gotowy. Prace powoli posuwają się do przodu, ale do finalnego efektu jeszcze długa droga. Opinie mile widziane.


http://img197.imageshack.us/img197/9314/87400510.th.png

http://img212.imageshack.us/img212/3595/29502242.th.png

http://img389.imageshack.us/img389/3682/52862296.th.png

http://img44.imageshack.us/img44/6404/68615656.th.png

harthausen 11.07.2009 21:51

sympatyczne te Twoje rendery, jak dla mnie stopień szczegółowości wystarczający w zupełności.
Z niecierpliwością czekam, aż zaczniesz do prostych trybun dorzucać narożniki.

farciarz 11.07.2009 23:57

Mam takie pytanie: ile będzie wynosić odległość pierwszego rzędu trybun od lini bocznej na naszym stadionie??
Spotkałem się już z wieloma wersjami, jeśli macie taki wiadomości to napiszcie

rafalek 12.07.2009 09:08

Około 17 metrów.

Co do stadionu - co raz piękniej wygląda ta trybuna. Patrzeć tylko, jak rośnie i cieszyc się, że będziemy mieli taki obiekt, a nie narzekać, że coś tam. W końcu NASZ DOM będzie na europejskim poziomie.

Ivory1906 12.07.2009 13:30

na forum stadiony.net uzytkownik WIESZCZU podal o to taka informacje :

Witam

Chciałem podzielić się informacjami na temat przebudowy stadionu Wisły Kraków. Mianowicie , wedle uzyskanych informacji rozważana jest korekta projektu trybuny głównej według której będzie ona jednopoziomowa jaki i niemal pewne jest to ze dach trybuny głównej będzie "zakrywał" pawilon medialny.

P.S.Wybaczcie mi nie fachowy język jakiego użyłem ; jeżeli chodzi o wiarygodność informacji to pochodzą one od pracowników i miedzy innymi kierownika budowy firmy Polimex-Mostostal. Informacje uzyskałem od mojego szanownego ojca którego to firma w której pracuje podpisała miesiąc temu umowę na prace zbrojarko -ciesielskie z "Polimex em"

Jezeli to prawda to ....nie wiem nawet jak to okreslic...

Grzadq 12.07.2009 13:42

To powinniśmy coś zrobić, jakieś naciski, protesty.

63.5 Kg 12.07.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 760653)
To powinniśmy coś zrobić, jakieś naciski, protesty.

Mysle zebysmy sie umowili o 17 pod stadionem i zaczeli protestowac...wszyscy pod stadion...:foch:

MatMario 12.07.2009 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 760647)
na forum stadiony.net uzytkownik WIESZCZU podal o to taka informacje :

Witam

Chciałem podzielić się informacjami na temat przebudowy stadionu Wisły Kraków. Mianowicie , wedle uzyskanych informacji rozważana jest korekta projektu trybuny głównej według której będzie ona jednopoziomowa jaki i niemal pewne jest to ze dach trybuny głównej będzie "zakrywał" pawilon medialny.

P.S.Wybaczcie mi nie fachowy język jakiego użyłem ; jeżeli chodzi o wiarygodność informacji to pochodzą one od pracowników i miedzy innymi kierownika budowy firmy Polimex-Mostostal. Informacje uzyskałem od mojego szanownego ojca którego to firma w której pracuje podpisała miesiąc temu umowę na prace zbrojarko -ciesielskie z "Polimex em"

Jezeli to prawda to ....nie wiem nawet jak to okreslic...

Tak to może być prawda bo cos słyszałem że jak usuneli ten słup z okrąglaka to zaczał przeciekać i muszą coś tam z dachem pomyśleć...

Projekt jest i do tego przetarg już chyba rozstrzygnięty na trybune dwupoziomową to nie wiem jak ty to wymyśliłeś że można tak sobie wykonawca zmienia że jednak będzie jedno piętro.

Ivory1906 12.07.2009 14:48

ja tego nie wymyslilem tylko podalem co napsial ten uzytkownik. to niech przedluza ten dach ale niech nie zmieniaja tej trybuny :P

rozarian 12.07.2009 15:04

Widocznie temat stadionu Wisły nie jest już na topie wśród kiełbas wyborczych.Po przykrej wpadce z EURO2012 można kasę przerzucić na inne inwestycje,które dadzą politykom więcej szans na punkty wyborcze.Nie dość że projekt w Krakowie jest mniej ambitny od tych w Gdańsku czy Wrocławiu,to jeszcze chce się go upie... .Warto tu przytoczyć słowa największego wodolejcy Rzeczypospolitej-Drzewieckiego,że wszystkie inwestycje w miastach które odpadły,będą kontynuowane w takiej formie,w jakiej zostały wcześniej zaplanowane.

Kamilo113 12.07.2009 15:56

aa co sie dzieje na C nic nie rosnie !

Coolpick 12.07.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamilo113 (Post 760697)
aa co sie dzieje na C nic nie rosnie !

Zuraw sie wywrocil, koniec budowy. Info pewne, telefoniczne

PhantomRanger 12.07.2009 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 760699)
Zuraw sie wywrocil, koniec budowy. Info pewne, telefoniczne

Nie uwierzyłem póki nie zobaczyłem:P http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ow/kamera.html

manisnh 12.07.2009 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 760699)
Zuraw sie wywrocil, koniec budowy. Info pewne, telefoniczne

Słyszałem że PIP wstrzymał prace na budowie tylko do końca roku a nie w ogóle ...

banasik 12.07.2009 17:43

powiedzcie, że żartujecie...

StelmiOriginal 12.07.2009 17:50

1 Załącznik(ów)
Teraz na kamerce zaslonili caly dół a'la Paint.

troj88 12.07.2009 17:50

hahaha:D a ja słyszałem że mają zburzyć cały stadion a grać będziemy na stałe w Sosnowcu :D

rav 12.07.2009 18:21

Dajcie już spokój :)

sayek89 12.07.2009 18:36

Pewnie za parę dni zobaczymy olbrzyma po drugiej stronie kamery, czyli po prawej stronie. Bo tam mało co rośnie.

PS: a ja słyszałem że przez Reymonta 22 ma iść autostrada...

radekogi 12.07.2009 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 760495)
sympatyczne te Twoje rendery, jak dla mnie stopień szczegółowości wystarczający w zupełności.
Z niecierpliwością czekam, aż zaczniesz do prostych trybun dorzucać narożniki.

Dzięki. Za narożniki sie jeszcze nie wziąłem bo jest to najtrudniejsze do zrobienia. Nie ma nigdzie, nawet na planach projektowych dokładnie pokazanego narożnika, tzn jestem w stanie go zrobić ale moze sie nieco różnić od tego który powstanie w rzeczywistości.

Bronowianin 12.07.2009 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 760771)
Dzięki. Za narożniki sie jeszcze nie wziąłem bo jest to najtrudniejsze do zrobienia. Nie ma nigdzie, nawet na planach projektowych dokładnie pokazanego narożnika, tzn jestem w stanie go zrobić ale moze sie nieco różnić od tego który powstanie w rzeczywistości.

U dołu strony, po kliknięciu na wyobrażenie narożnika masz foto z wizualizacjami:

http://www.stadionwisly.info/dane_te...ne/konstrukcja

Nie wiem na ile może być to pomocne, ale mniej więcej można tam zobaczyć jak te narożniki będą się prezentować.

radekogi 12.07.2009 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 760781)
U dołu strony, po kliknięciu na wyobrażenie narożnika masz foto z wizualizacjami:

http://www.stadionwisly.info/dane_te...ne/konstrukcja

Nie wiem na ile może być to pomocne, ale mniej więcej można tam zobaczyć jak te narożniki będą się prezentować.

Dzięki, ale mam nawet dokładniejsze plany. Tak jak mówie, trybuny wzdłuż boiska są identyczne jak oryginalne, natomiast w naroznikach może pojawić się jakies przekłamanie.

cassius31krakow 12.07.2009 20:40

:coolpick - poplułem monitor:D

farciarz 12.07.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 760549)
Około 17 metrów.

Co do stadionu - co raz piękniej wygląda ta trybuna. Patrzeć tylko, jak rośnie i cieszyc się, że będziemy mieli taki obiekt, a nie narzekać, że coś tam. W końcu NASZ DOM będzie na europejskim poziomie.

a czy będzie jakiś płot czy siatka między boiskiem a murawą(mam nadzieje że nie). no i czy będą te pleksy -oby nie

harthausen 12.07.2009 20:48

do radekogi:
przyjdzie czas, że Twoja mrówcza (w sensie ilości szczegółów) praca się zakończy i będziesz miał całość.
Czy możliwa będzie wtedy symulacja wyglądu stadionu wewnątrz (widok na boisko z różnych punktów na dowolnej trybunie) oraz zewnątrz (np. widok z kopców , od strony Parku Jordana, z drugiej strony Błoń :D, Biprostalu, czy też wyższych punktów Starego Miasta, choćby Wieży Ratuszowej lub Wawelu)

Ivory1906 12.07.2009 20:55

Harthausen

pewno bedzie mozliwa ale niewiadomo czy jak skonczy stadion komp mu wytrzyma bo to jest naprawde wiele szczegolow. To wszystko zaelzy od jego kompa czy mu to uciagnie. Miejmy nadzieje ze tak :)

wieszcz 12.07.2009 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 760674)
Tak to może być prawda bo cos słyszałem że jak usuneli ten słup z okrąglaka to zaczał przeciekać i muszą coś tam z dachem pomyśleć...

Projekt jest i do tego przetarg już chyba rozstrzygnięty na trybune dwupoziomową to nie wiem jak ty to wymyśliłeś że można tak sobie wykonawca zmienia że jednak będzie jedno piętro.

Witam

W końcu nadarzyła sie okazja żeby sie zarejestrować , jakkolwiek jednak chcialem sie odniec do cytatu mojego postu z stadiony.net|igol , mianowicie co do trybuny głownej to ja rozumiem to w ten sposob ze bylalby tej samej wilekosci jednakoze bylby jeden ciag krzeselek vide projekt nr. 3 naszego stadiou.. chociaz w rzeczy samej sam za bardzo nie daje wiarya w to a zeby po wylonieniu wykonawcy na budowe trybony glownej była mozliwoscl szeroko rozuminaej zmiany projektu .... w końcu do do "okraglaka" informacja jest niemal pewna. pozdrawiam

Kamilo113 13.07.2009 11:32

nooo w końcu robią fundamenty na C huraaa !!!;]

rafalek 13.07.2009 11:36

Gdzie ty widzisz fundamenty robione na C?

Zwierze 13.07.2009 11:38

lepiej żeby nie robili fundamentów NA C
A koledze chodzi chyba o to że zaczeli ponownie kopać pod byłm sektorem A/B

www.rallyonline.prv.pl 13.07.2009 11:52

Może się ktoś kompetentny odnieść do tej informacji z możliwą zmianą projektu głównej?ma ktoś jakiś kkontakt z kierownikiem budowy lub kimś kto pracuje przy budowie?

przyznam szczerze ze jakas denerwująca ta wiadomośc ;/
i ze niby do okrąglaka cieknie woda? to budowlańcy nie umieją porządnie zatkać małej dziurki?

arth_ur 13.07.2009 12:05

Chyba taniej jest wyje**ć cały okrąglak niż zmieniać projekt ! Ktoś sieje propagandę i tyle !

saklak1906 13.07.2009 12:09

Jakis nawiedzony dzieciak napisal cos gdzies a wy ludzie wpadacie w panike.

Przeciez umowe na wykonanie trybuny juz podpisano, zapewne juz zamowiono elemety tej konstrukcji.
Wiec szanse na zmaiane projektu sa zerowe, argumet zeby obciac koszty jest smieszny bo kary by sie posypaly co napewno zwiekszyly by koszty.
Trzeba by rozpisac nowy przetarg wystapic o nowe pozwolenie o budowe itp itd.

A najsmieszniejszy jest argumet ze w okraglaku cieknie w otworze po maszcie oswietleniowym i beda zadaszac okraglak. No tak lepiej wybudowac dach niz zalac wylewke i uszczelnic. A jak wiatr podwieje deszcz w kierunku okralaka i zacznie zaciekac to pewnie obuduja caly okraglak blacha?.


Wiekszych glupot juz dawno nie czytalem chyba ze na pudelku

radekogi 13.07.2009 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 760821)
do radekogi:
przyjdzie czas, że Twoja mrówcza (w sensie ilości szczegółów) praca się zakończy i będziesz miał całość.
Czy możliwa będzie wtedy symulacja wyglądu stadionu wewnątrz (widok na boisko z różnych punktów na dowolnej trybunie) oraz zewnątrz (np. widok z kopców , od strony Parku Jordana, z drugiej strony Błoń :D, Biprostalu, czy też wyższych punktów Starego Miasta, choćby Wieży Ratuszowej lub Wawelu)

Widok z różnych punktów stadionu oczywiście jest możliwy. Moge zrobic to nawet teraz ale nie ma sensu bo, póki co z trybuny widac tylko boiska. Co do kopca, parku jordana to będzie trudniej ale coś sie pomyśli :)))

spinnaker 13.07.2009 14:20

No i przesunęli olbrzyma :) Z tego co widziałem przejeżdżając Reymonta przywieźli kolejne częsci do niego :)

wiselka34 13.07.2009 16:55

Witam:) moze ktos wrzucic widok nowego stadionu z roznych punktow albo konkretna wizualizacje od srodka;p z gory dzieki nara

PhantomRanger 14.07.2009 12:06

http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...sy-krakow.html
Teraz już wszystko jasne. Powiększony został zasięg tego żurawia, czyli nie muszą go na jeszcze przesuwać

Fuks 14.07.2009 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 761620)
http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...sy-krakow.html
Teraz już wszystko jasne. Powiększony został zasięg tego żurawia, czyli nie muszą go na jeszcze przesuwać

tutaj : http://www.wisla.krakow.pl/pl/budowa...rawia_giganta/

to lepiej opisali.

I jeszcze przy okazji przypomne, ze wszystkie kamerki mozna znalezc : http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/

wieszcz 14.07.2009 12:20

Co do bazy treningowej ,dawno juz nie było zadnych szcegolowych informacji ..moze oprocz tego ze budowa hali TS Wisla i hoteli jest zawieszona z powodu sytucji finansowej firmy Salwator .. ; a jezeli dobrze licze na przelomie lipieca\sierpień kończy się umowa sponsora głownego firmy Salwator(mial uczestniczycw w/w inwestycjach) z Wisla SA może wowczas cos sie wyjaśni..

P.S. Pamietam ze na portalu gazeta.pl byl sowjego czasu artykuł w ktorym napisane bylo ze Wisla SA mogłaby korzystac z Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Kolna...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl