Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Peroslaw88 29.11.2009 09:13

zostawcie tego Małka, bo sędziuje jak potrafi. Ok, były spalone gwizdane, ale to wina bocznych. Wolny dla Legii może i nieprawidłowy, ale to nie gol. Kto w Wiśle tak uderzy z 25 metrów?

felipe 29.11.2009 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panew (Post 823204)
widze że pół forum dostało wścieku dupy i szuka w stylu pejsów spisków i układów
raczej polecam szukać lenistwa i dziadostwa w szeregach naszych "zawodowych piłkarzy"
wiadro zimnej wody na rozgrzane głowy bo wstyd czytac takie posty jak pojawiały się na wcześniejszej stronie, szkoda ze pisali to też niektórzy moderatorzy

Dobre słowa, widać, że jest grupa osób, których te insynuacje po prostu wstydzą...

Kiedyś już pisałem - poziom pewnych osób NICZYM nie różni się od poziomu rozumowania kolegów zza Błoń - z tą różnicą, że przeciw nim zawsze spiskuje GTS, przeciw Wiśle natomiast cały legijny PZPN.

Wstyd mi! No ale cóż, niektórych podnieca myśl, że ostatnia sprawiedliwa, uciskana Wisła walczy z podłym systemem...

Eustachy 29.11.2009 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 823213)
Dobre słowa, widać, że jest grupa osób, których te insynuacje po prostu wstydzą...

Kiedyś już pisałem - poziom pewnych osób NICZYM nie różni się od poziomu rozumowania kolegów zza Błoń - z tą różnicą, że przeciw nim zawsze spiskuje GTS, przeciw Wiśle natomiast cały legijny PZPN.

Wstyd mi! No ale cóż, niektórych podnieca myśl, że ostatnia sprawiedliwa, uciskana Wisła walczy z podłym systemem...


Ty to chyba zawodowy sedzia jestes albo cos w tym stylu.
Ilekroc toczy sie dyskusja, czy dany arbiter byl przekupiony, czy tylko slepy, jednego mozna byc pewnym - lada moment zjawi sie felipe i bedzie pisac o spisku GTS :)

Pamietam jak przed kilku laty zazarcie broniles sedziego, tego co to na oczach calej Polski uwalil Polonie Bytom. Tak go broniles, a on po 2 tygodniach byl juz we Wroclawiu i dzis na szczescie jego nazwisko nie funkcjonuje w Ekstraklasie. Ciekawe czy z tego powodu juz ci nie wstyd ? :D

felipe 29.11.2009 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 823218)
Ty to chyba zawodowy sedzia jestes albo cos w tym stylu.
Ilekroc toczy sie dyskusja, czy dany arbiter byl przekupiony, czy tylko slepy, jednego mozna byc pewnym - lada moment zjawi sie felipe i bedzie pisac o spisku GTS :)

Pamietam jak przed kilku laty zazarcie broniles sedziego, tego co to na oczach calej Polski uwalil Polonie Bytom. Tak go broniles, a on po 2 tygodniach byl juz we Wroclawiu i dzis na szczescie jego nazwisko nie funkcjonuje w Ekstraklasie. Ciekawe czy z tego powodu juz ci nie wstyd ? :D

Nie, nie jest mi wstyd.
A trafił do więzienia w związku z tamtym meczem ?
Przecież Wiśle też nie raz, nie dwa sędziował któryś z umoczonych sędziów (każdej drużynie sedziowali, taka skala zjawiska), raz lepiej, raz gorzej - nie wyciągajmy z tego wniosków...

Bardziej chodzi mi o cos innego - sędziowie (czy przekupieni czy czyści) najzwyczajniej w świecie mają prawo się pomylic. Dobrze ktoś napisał wyżej - mamy pseudo ligę, pseudo kopaczy, nie wymagajmy zatem super zajebistych sędziów... Małecki w ciągu meczu 10 razy źle poda piłkę, 10 razy źle ją przyjmie, 2 setki zmarnuje... a sędzia pomyli się raz i już żale, że ustawił mecz...
Zreszta pomyłki/kontrowersje są wszędzie - wczoraj obejrzałem mecz PSG-Auxerre, jakbyś zobaczył jak tam w końcówce skrzywdzono gości z rzutem karnym... i skończyło się 1:0... Jeśli już gdzieś były spiski by pomóc klubom ze stolicy to tam. Bo jakim prezentem jest wolny z 30 metrów ? :lol: Wiśle np taki "prezent" by gówno dał... A i wystarczyłoby by w Legii bronił każdy inny bramkarz z ligi niż Mucha, tez by skończyło się inaczej i nie byłoby gadania...

Zachowajmy trochę zdrowego rozsądku.


PS - sędzią nie jestem, znam jednego, ale on gania po klepiskach A-Klasy ;)

flamengista 29.11.2009 11:17

Ja się dziwię, że Wam po serii Levadia-Amika-Legia-Pasy skacze jeszcze ciśnienie.

Ja już po meczu z Levadią stwierdziłem, że dla mnie sezon się zakończył i zdanie to podtrzymuje. Naprawdę mało mnie obchodzi, czy zdobędziemy MP - bo i tak nie zmyje się estońskiej plamy na Wiślackim honorze.

Jedyna szansa na rehabilitację to sukcesik (na sukces raczej nie wierzę) w europejskich pucharach, a więc awans do fazy grupowej PUEFA w przyszłym roku.


A patrząc na grę poszczególnych drużyn - oczywiście potwierdza się teza (nie tylko moja), że w tej lidze liczy się tylko Wisła, Legia i Amika. Z Polonii i Ruchu uchodzi para, reszta ma już znaczną stratę.

I mimo, że Legia gra straszną padakę, tracąc multum punktów z cieniasami, Amika podobnie a my przegrywamy wszystkie hitowe mecze - i tak nikt temu tercetowi nie może zagrozić.

To przykre, bo aż prosiłoby się, by jakaś ambitna drużyna wykorzystała ten sezon do zrobienia niespodzianki. Bo tak słabej ligi i tak słabych Amiki, Legii i Wisły jeszcze nie było. Ale oczywiście nie ma takiej drużyny, bo pozostałe kluby są bardzo słabe kadrowo, finansowo i organizacyjnie. Jaga miałaby szanse, ale ma -10 punktów w plecy.

Pojedynek o MP zamienił się w tragifarsę. Biorąc pod uwagę ideę fair-play i przyznając punkty za wrażenia sportowe, to w zasadzie powinno się ogłosić że nikt nie zasługuje na tytuł mistrzowski.

Co gorsza, będzie pewnie gorzej. Ciekawe, jak długo w Wiśle zostanie Brożek, a w Amice Lewandowski.

Amika mimo znaczących środków za Murasia nie załatała poważnej dziury w środku pola, Rengifo się zbuntował a Stilić znikł. I to miał być klub, który będzie naszą wizytówką ligi w Europie. Amika potrzebuje faktycznie kilku znaczących wzmocnień, tylko czy wyda na to pieniądze?

Legia - niby widać zalążki czegoś lepszego, ale po ponad 2 latach pracy Urbana i sporych możliwościach transferowych to trochę za mało. Póki Legia nie będzie miała solidnego trenera, będzie grała kichę. Bo moim zdaniem posiada całkiem przyzwoitych kopaczy - z tym składem powinna zdominować ligę. Kontuzje to jakieś usprawiedliwienie, ale nawet jak wszyscy byli zdrowi to (L) traciła punkty.

kot 29.11.2009 11:21

Wali mnie Legia i zdanie jej kibiców, bo za utratę lidera Wisła jest sobie sama winna a nie wyłącznie sędziowie. Wisła Cupiała od lat była ponad sędziów i dlatego nigdy nie mogła liczyć na przychylność PZPN w innych sprawach, jak drakońskie kary kibicowskie czy dla piłkarzy itd. Kibice, którzy za wygraną i tytuł sprzedaliby przysłowiową "własną matkę" a nie tylko honor, mnie nie dziwią, zwłaszcza Ci czekający na ten tytuł od lat, bo w końcu śpiewać co mecz o mistrzu i od lat go na oczy nie widzieć, musi na ich psychice wywrzeć negatywne reakcje, co nawet jest wytłumaczalne naukowo. Dla nich Małek będzie nie tylko korzystną " naturalną " pomyłką sędziowską, ale nawet bohaterem. Dla nich liga staje się atrakcyjniejsza, nie wtedy, gdy uczciwą Wisłę Cupiała będzie gonić niespodziewana Polonia Bytom, ale od lat komunistycznych, medialnie uznawany za dobro narodowe, właśnie ich klub. Tylko ja za taką Małkową atrakcyjność ligi dziękuję, gdyż bez takich niespodzianek, jak przykładowa Polonia Bytom a za to z wiecznie promowanymi dobrami narodowymi, nasza liga będzie geograficznym " Piętaszkiem" a Wisła bez prawdziwej konkurencji ligowej, nigdy nie zaistnieje w Europie. Dopóki nie uczciwy wynik sportowy będzie decydował o losach ligi, dopóty liga ta będzie endemiczna. Siłowe i sztuczne rozwiązania ligowe typu siódmy ŁKS do spadku w zamian za ostatnią w tabeli Cracovię, w ramach błędnej filozofii Ekstraklasy o wyższosci kasy Filipiaka, zaprowadzą nas jeszcze dalej w głąb piłkarskiej puszczy polskiej.

Małek nie jest sędzią niekompetentnym, bo jest sedzią międzynarodowym i dlatego nie mógł mylić się aż tak notorycznie na niekorzyść GKS. Można się pomylić raz, dwa razy a nawet trzy, ale nie kilkanaście razy w jedną stronę. Logika jest tu więc nieubłagana. Dlaczego to robił, to już tylko on o tym wie ?. Małek sam sobie dobiera liniowych i tworzy swój zespół sędziowski a ten jego liniowy, znany jest z tego, że widzi to co chce widzieć.

A teraz zapytam kibiców Wisły, broniących tutaj Małka i jego liniowych - czyżbyście przeoczyli prawie 400 aresztowań a w tym kilkudziesięciu sędziów i obserwatorów w ostatnim czasie ? Czy nadal uważacie, że w polskiej piłce nie ma nieuczciwych sędziów i nigdy już ich nie będzie ? Czy tych sędziów, których część z Was tak broniła przedtem zażarcie, a którzy obecnie mają sprawy w prokuraturze wrocławskiej, nadal uważacie za uczciwych ? Czyżby korupcji sędziowskiej w Polsce nie było w ogóle ? Czy dla was uczciwy sędzia jest ten, który jeszcze do prokuratury nie zawitał, ale tylko dlatego, że jego kolejka się wydłuża z natłoku wizyt tam innych sędziów ?

Kiedyś sędzia Listkiewicz a potem prezes PZPN powiedział, że

w każdym środowisku znajdzie się czarna owca


i po latach jego słowa brzmią, jak jakiś pogrzebowy żart, gdyż obecnie trzeba stwierdzić -

czy znajdzie się w tym środowisku choć jeden uczciwy sędzia ?

I na koniec zapytam już wszystkich kibiców - czy uważacie, że dalszy ciąg korupcji sędziowskiej pomoże czy zabije do końca polską piłkę i czy nie warto wszystkim kibicom, solidarnie napiętnować, jakiekolwiek symptomy powrotu tej korupcji do naszej piłki ? Po tylu aresztowaniach, raczej zasadniej jest podejrzewać sędziego o korupcję, niż o przypadek ?. Czyż nie uważacie, że bez uczciwej konkurencji ligowej, polska piłka nigdy nie dorówna tej zagranicznej ? Czy interesuje Was wyłącznie endemiczny skansen piłkarski w Polsce ? Tutaj nie chodzi o kluby a o interes sędziów i PZPN. Ci ludzie nie chcą pozwolić umrzeć korupcji, gdyż widać mają w tym interes własny. Oni zawsze liczą, że znajdą się kolejni chętni w klubach, na ich usługi i biznes przetrwa poza urzędem fiskalnym. Dlatego pomijam tutaj korupcję piłkarzy , trenerów czy prezesów klubów, bo gdyby nie mieli z kim ubijać interesów, to by tego nie robili, choć oni sami warci są takiego samego potępienia, co i sędziowie, gdyż czasami także, potrafią układać się między klubami i ich piłkarzami wyłącznie. Interesujące jest też to, że Ekstraklasa zupełnie nie jest zainteresowana sędziami zawodowymi a jednocześnie chciała by się mienić ligą zawodową ? Przecież to niewielki wydatek aby stworzyć zawodowych sędziów, dobrze opłacanych i płacących podatki do US a nie utrzymywać amatorów, czekających na lewą kasę.

A tak w Polsce nie mamy ani zawodowych sędziów, ani piłkarzy ani trenerów ani Ekstraklasy ani PZPN-u, ale mamy za to kwitnącą jak nigdzie korupcję.

Maciuś 29.11.2009 11:30

Ogladacie Cafe Futbol? Nie wzielismy Moretto bo 180 tys euro to bylo za duzo :/

Ogryzek 29.11.2009 11:32

Nie chcę nawiązywać już wprost do meczu Bełchatów-Legia

Nie chcę usprawiedliwiać naszych kopaczy (to osobny temat ich żenująca gra)

Ale dla tzw. racjonalistów co to nie wierzą w spiski. To jakim cudem już 300 osób odwiedziło prokuraturę we Wrocławiu? W żadnym kraju w Europie korupcja nie jest tak rozwinięta jak u nas!

Pamiętam zanim wybuchła "afera korupcyjna" za czasów Petrescu kiedy prowadził nasz team i powiedział ze skala korupcji w Polsce jest dużo większa niż w Rumunii to go media i tzw zdroworozsądkowi kibice wyśmiali! Był "rumuńskim oszołomem" co nie wiedział co plecie i w ten sposób usprawiedliwia swoje porażki.... dzisiaj pan Wdowczyk dobrowolnie przyznał się (Na razie tylko za Kielce)...

Więc to Wy błądzicie bo ten kraj jest cały przeżarty korupcją. Nawet żeby dostać pracę w urzędzie skarbowym (trzeba być znajomym naczelnika!), w sądzie na etacie nawet niesędziowskim (znajomośći i rodzina). Każdy z nas to wie, że tak jest nawet w firmach prywatnych gdzie właściciel stracił kontrolę albo jest to filia zachodniej firmy. (Jak u mnie) Prawie sami znajomi i rodzina. Nepotyzm....

Stąd ręka rękę myje.... zostałeś sędzią na szczeblu centralnym od czasu do czasu pomóż w 1 meczyku (Małek)...

Nie mówię teraz o takich przekrętach jak spółdzielnia Fryzjera. (A tak w ogóle czy jej konkurentka Rzeszowsko-Warszawska została rozbita? Czy poległ tylko Wielkopolski oddział z Fryzjerem na czele?)

Dlatego ja właśnie jako racjonalista wobec takich faktów za każdym razem po meczu takim jak Bełchatów-Legia mam włączone czerwone światło... (może akurat ten nie był ustawiony)... ale może właśnie był... Za dużo syfu w naszej piłce aby być bezkrytycznym i łykać wszystko jako pomyłki sędziowskie jak pelikan ciepłe kluchy:D

Zwłaszcza pomyłki takiego "zawodowca" jak Małek:)

PS
Właściwie wszystko napisał już kolega kot powyżej (pisząc swojego posta nie czytałem jego) :)

harthausen 29.11.2009 11:33

akurat można wierzyć w każde słowo bez zastrzeżeń, które tam pada :D (Cafe Futbol)

Znowu wsiedli na starego konika: Wisła pod Cupiałem pada a mądre ITI buduje silną drużynę.
Może i mają rację ? :)

Eustachy 29.11.2009 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 823230)
Nie, nie jest mi wstyd.
A trafił do więzienia w związku z tamtym meczem ?
Przecież Wiśle też nie raz, nie dwa sędziował któryś z umoczonych sędziów (każdej drużynie sedziowali, taka skala zjawiska), raz lepiej, raz gorzej - nie wyciągajmy z tego wniosków...

Bardziej chodzi mi o cos innego - sędziowie (czy przekupieni czy czyści) najzwyczajniej w świecie mają prawo się pomylic. Dobrze ktoś napisał wyżej - mamy pseudo ligę, pseudo kopaczy, nie wymagajmy zatem super zajebistych sędziów... Małecki w ciągu meczu 10 razy źle poda piłkę, 10 razy źle ją przyjmie, 2 setki zmarnuje... a sędzia pomyli się raz i już żale, że ustawił mecz...
Zreszta pomyłki/kontrowersje są wszędzie - wczoraj obejrzałem mecz PSG-Auxerre, jakbyś zobaczył jak tam w końcówce skrzywdzono gości z rzutem karnym... i skończyło się 1:0... Jeśli już gdzieś były spiski by pomóc klubom ze stolicy to tam. Bo jakim prezentem jest wolny z 30 metrów ? :lol: Wiśle np taki "prezent" by gówno dał... A i wystarczyłoby by w Legii bronił każdy inny bramkarz z ligi niż Mucha, tez by skończyło się inaczej i nie byłoby gadania...

Zachowajmy trochę zdrowego rozsądku.


PS - sędzią nie jestem, znam jednego, ale on gania po klepiskach A-Klasy ;)

Wiem ze owy sedzia mial postawione zarzuty prokuratorskie i zostal usuniety, a jak sie to dalej potoczylo - nie wiem. Moge jednak w ciemno zakladac, ze do wiezienia (niestety) nie poszedl, tak jak pozostali jego koledzy przestepcy pilkarscy liczeni juz w setkach.

Co do pilkarzy, to jesli juz zdecydowales sie do nich dowalic byle tylko znowu bronic sedziowskich pomylek (lub "pomylek"), to trzeba bylo lepiej zostawic Maleckiego, a wyciagnac Lobodzinskiego, bo ten nie dosc ze nie umie prosto kopnac, to jeszcze jest znany z podpisywania listow-premii sedziowskich i zdecydowanie lepiej by sie tu kompomowal :) Ale mniejsza z tym, bo wybacz ja nie kupuje takiej filozofii, ze skoro pilkarze slabi, to sedziom wolno wypaczac wyniki spotkan. To jakas paranoja. Jednym i drugim trzeba sie wziasc za dupska i tyle.

A do tego, ze zagranica tez co rusz odstawiane sa waly, nikogo przekonywac chyba nie trzeba, bo jasnym jest ze w zaleznosci od ligii, podstawowa roznica sa stawki. Ale moze zostawmy problemy Czechow Czechom, a afery Niemcow Niemcom i skupmy sie na swoim podworku :)

PS. nie wiem co chciales powiedziec przez to, ze nam tez sedziowali umoczeni sedziowie, ale mam nadzieje, ze nie ponioslo Cie do tego stopnia, iz sugerujesz celowa korupcje z inicjatywy Wisly

PS.2 ja to bym nawet zwiekszyl zawodowym sedziom zarobki, ale za cene testow na wariografie. Co kwartal pytanie "czy cos pan ostatnio skrecil i dlaczego". :-p
Przez tyle lat byli w zasadzie bezkarni, ze nie zawahalbym sie im teraz wyciac takiego numeru. Zreszta sedziowskiej klice nigdy sie krzywda nie dziala. Szlag czlowieka trafia, bo te kilkaset zlapanych "czarnych owiec" do dzis powinno siedziec w celi, a zamiast tego cwaniaki za zrabowane pieniadze pootwierali sobie prywatne biznesy i obecnie smieja sie nam wszystkim w twarz. Podobnie jest z tymi, ktorzy odstawiaja takie stronnicze sedziowanie jak chocby Malek, czy ten mega-bezczel, ktory podyktowal ostatnio Odrze karniaka przy Konwiktorskiej. W najgorszym razie degraduje sie takiego na kilka spotkan o lige nizej, po czym gosc wraca i po jakims czasie wycina kolejny numer z usmiechem na twarzy.

bofff 29.11.2009 13:28

wszystkie wasze teorie spiskowe nie mogą być prawdziwe choćby z powodów statystycznych hehe a niektóre teksty to już kabaret normalnie.
Sędziowie są w większości chu.owi, fakt. Małek popełnił 3 poważne błedy, ale w linii prostej nie decydowały one o wyniku (wolny Iwańskiego to jak 6-tka w lotka)
A Legia ma Muchę (a może Dowhania) i to on przesądzłl o wyniku meczu a nie Małek
P.S. jak nie przedłuży kontraktu to się Trzeciak już chyba nie wybroni

Peroslaw88 29.11.2009 13:53

Gdyby nie Mucha to Legia miałby znacznie mniej punktów.

KuLwIk 29.11.2009 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 823310)
Gdyby nie Mucha to Legia miałby znacznie mniej punktów.

Oj stary, chyba odkryłeś Amerykę :-D

felipe 29.11.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 823243)
Wiem ze owy sedzia mial postawione zarzuty prokuratorskie i zostal usuniety, a jak sie to dalej potoczylo - nie wiem. Moge jednak w ciemno zakladac, ze do wiezienia (niestety) nie poszedl, tak jak pozostali jego koledzy przestepcy pilkarscy liczeni juz w setkach.

Co do pilkarzy, to jesli juz zdecydowales sie do nich dowalic byle tylko znowu bronic sedziowskich pomylek (lub "pomylek"), to trzeba bylo lepiej zostawic Maleckiego, a wyciagnac Lobodzinskiego, bo ten nie dosc ze nie umie prosto kopnac, to jeszcze jest znany z podpisywania listow-premii sedziowskich i zdecydowanie lepiej by sie tu kompomowal :) Ale mniejsza z tym, bo wybacz ja nie kupuje takiej filozofii, ze skoro pilkarze slabi, to sedziom wolno wypaczac wyniki spotkan. To jakas paranoja. Jednym i drugim trzeba sie wziasc za dupska i tyle.

A do tego, ze zagranica tez co rusz odstawiane sa waly, nikogo przekonywac chyba nie trzeba, bo jasnym jest ze w zaleznosci od ligii, podstawowa roznica sa stawki. Ale moze zostawmy problemy Czechow Czechom, a afery Niemcow Niemcom i skupmy sie na swoim podworku :)

PS. nie wiem co chciales powiedziec przez to, ze nam tez sedziowali umoczeni sedziowie, ale mam nadzieje, ze nie ponioslo Cie do tego stopnia, iz sugerujesz celowa korupcje z inicjatywy Wisly

PS.2 ja to bym nawet zwiekszyl zawodowym sedziom zarobki, ale za cene testow na wariografie. Co kwartal pytanie "czy cos pan ostatnio skrecil i dlaczego". :-p
Przez tyle lat byli w zasadzie bezkarni, ze nie zawahalbym sie im teraz wyciac takiego numeru. Zreszta sedziowskiej klice nigdy sie krzywda nie dziala. Szlag czlowieka trafia, bo te kilkaset zlapanych "czarnych owiec" do dzis powinno siedziec w celi, a zamiast tego cwaniaki za zrabowane pieniadze pootwierali sobie prywatne biznesy i obecnie smieja sie nam wszystkim w twarz. Podobnie jest z tymi, ktorzy odstawiaja takie stronnicze sedziowanie jak chocby Malek, czy ten mega-bezczel, ktory podyktowal ostatnio Odrze karniaka przy Konwiktorskiej. W najgorszym razie degraduje sie takiego na kilka spotkan o lige nizej, po czym gosc wraca i po jakims czasie wycina kolejny numer z usmiechem na twarzy.

Niezbyt mnie zrozumiałeś, trudno. Nie będe tłumaczył dalej każdego akapitu, bo to co chciałem przekazać napisałem w poprzednim poście. Myślałem, że jasno. Koniec tematu z mojej strony.

Markus 29.11.2009 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 823205)
zostawcie tego Małka, bo sędziuje jak potrafi. Ok, były spalone gwizdane, ale to wina bocznych. Wolny dla Legii może i nieprawidłowy, ale to nie gol. Kto w Wiśle tak uderzy z 25 metrów?

Ale o czym Ty piszesz? słaby sędzia myli się i popełnia błędy w obie strony, a nie tylko w jedną, lub 10 w jedną i dla pozoru 1-2 w drugą. Dlatego tu nie ma mowy o żadnych błędach wynikłych z niekomptencji, czy słabości Małka, a jest mowo świadomym oszustwie.

Wczoraj Małek okradł Bełchatowian, świadmiie, nie ma co do tego żadnej wątpliwości.

I jeszcze jedno do tych powątpiewających w układy, spiski, oszustwa - Panowie, czy Wyście się urodzili wczoraj? My już od dawien dawna żyjemy w kraju "Piłkarskiego Pokera", który nadal sobie trwa, o czym przekonują ciągle przybywające aresztowania przez prokuraturę Wrocławską.

0 22 29.11.2009 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 823348)
Wczoraj Małek okradł Bełchatowian, świadmiie, nie ma co do tego żadnej wątpliwości.


Cytat:

Tomasz Wróbel: Nie wydaje mi się, że Legia była lepsza od nas. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg gry i byliśmy bliżej strzelenia gola. Po przerwie gra się wyrównała i oba zespoły mogły zdobyć bramkę. Nie sądzę, żeby sędzia był dzisiaj stronniczy. Przy sytuacji bramkowej faktycznie wybiegłem za wcześnie z muru i powtórka rzutu wolnego była jak najbardziej prawidłowa.



Ale pewnie zaraz napiszesz ze złodziejstwo i spisek jest oczywisty jak oczywistosc, a Wrobel sie boi legijnej komisji ligi :)

Markus 29.11.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 823458)


Ale pewnie zaraz napiszesz ze złodziejstwo i spisek jest oczywisty jak oczywistosc, a Wrobel sie boi legijnej komisji ligi :)

A kto tu w ogóle mówi o powtarzaniu wolnego, którego nie było? Do powtórzenia Miałek miał podstawy, do podyktowania faulu nie. Podobnie jak w wielu innych momentach, gdy gwiazdał dla Legii. My tu mowimy o przerywaniu akcji Bełchatowa, interpretowaniu niemal wszystkiego na korzyść Legii, itd.

Trudno też aby Wrobel pod rygolem kary dyscyplinarnej inaczej komentował publicznie pracę sędziego. Hajtą to on nie jest.

Oczywiście wszystko możemy uznać za przypadek jak chcielibyście w Wawie - to, że Choto i Radovic przed ważnym meczem w ewidentnych sytuacjach nie zostają wykartkowani, to że Marcelo dziś został, choć nic kompletnie nie zrobił i na kartkę absolutnie nie zasłużył, dalej, możemy uznać za akt sprawiedliwości i uczciwości wlepienie Boguskiemu "zaocznej" absencji w poprzednim sezonie za rzekomy faul przed meczem z Legią, a nie wlepienie jej teraz wspomnianej wyżej dwójce, anulowanie bodajże w poprzednim sezonie "niesłusznej" żóltej kartki pokazanej o ile pamiętam Choto, a zapewne brak upominania się o to teraz w przypadku Marcelo itd. itp.

Ba, mmożemy w ogóle uznać, że cała Polska myli się wskazując właśnie na Legię jako na klub najbardziej uprzywilejowywany i wspierany przez obecne władze i media piłkarskie, i że sędziowie trafiają do Wrocławia za niewinność, broń boże nigdy nie za gwiazdanie dla Legii. Ale to już nawet nie byłoby śmieszne,

Pan Jotka 29.11.2009 18:06

http://www.sport.pl/pilka/1,70987,73...Agresywne.html UUUUUUUUUUUUUU!!!! POWIAŁO GROZĄ!!!! :O

FraMat 29.11.2009 18:07

daj spokój, Markus, zaślepionym warszawiakom trudno cokolwiek tłumaczyć..
Oni są niewinni.

Za dawnych czasów popularne było (sarkastyczne) powiedzenie: "Jestem niewinny jak Związek Radziecki".
Tearz proponuję:
"niewinny jak piłkarz Legii"

0 22 29.11.2009 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 823669)
Ba, mmożemy w ogóle uznać, że cała Polska myli się wskazując właśnie na Legię jako na klub najbardziej uprzywilejowywany i wspierany przez obecne władze i media piłkarskie, i że sędziowie trafiają do Wrocławia za niewinność, broń boże nigdy nie za gwiazdanie dla Legii. Ale to już nawet nie byłoby śmieszne,

To zdanie brzmi tak jakby trafiali za sedziowanie dla Legii co jest totalna bzdura (niestety - bo chcialbym, zeby wyszlo ze ITI kupuje). Podaj mi mecze, nazwiska, sedziów kupionych przez Legię które pojawiły się we Wrocławiu.

panew 29.11.2009 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 823676)
daj spokój, Markus, zaślepionym warszawiakom trudno cokolwiek tłumaczyć..
Oni są niewinni.

Za dawnych czasów popularne było (sarkastyczne) powiedzenie: "Jestem niewinny jak Związek Radziecki".
Tearz proponuję:
"niewinny jak piłkarz Legii"

ja też chyba jestem zaślepiony , jeśli ktoś traktuje podarowanie komuś wolnego na 25/30 metrze jako spisek warszawsko/Legijno/PZPNowski. 99 procent takich wolnych konczy sie strzałami w jupiter albo w mur. to tak jakby sie czepiac że jakis aut w złą stronę dali w srodku boiska
a te n tekst o niewinności wyczytałeś pewnie na forum wiecznie pokrzywdzonych kibiców sąsiadki

widze że frustracja po debilnej stracie punktów przez naszych skórokopów wychodzi z co poniektórych ale raczej szukałbym winy, jak juz pisałemm, u naszych "brożiniów"

mnie też te porażki bolą ale nie szukam winy u Bogu ducha winnych Legionistów

Ogryzek 29.11.2009 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 823684)
To zdanie brzmi tak jakby trafiali za sedziowanie dla Legii co jest totalna bzdura (niestety - bo chcialbym, zeby wyszlo ze ITI kupuje). Podaj mi mecze, nazwiska, sedziów kupionych przez Legię które pojawiły się we Wrocławiu.

Pije do twojego podpisu

Jak byś wytłumaczył akcję z Boguskim w zeszłym roku? Canal+ i Wieszczycki rozpętali tą burzę która porwała tylko Boguskiego? Gdzie inni brutale?

Szydzić każdy może i obracać argumenty oponentów w absurd (jak twój podpis), ale nie zmienia to rzeczywistości.
Ja już znam wyśmiewanie "oszołoma Petrescu" i jego spiski "warszawskie"...

A gdzie jest Petrescu a gdzie Polska piłka dziś? każdy widzi.

0 22 29.11.2009 18:31

Petrescu uważał tez, ze terminarz jest pod Legię ustawiony, bo najpierw przeciwnik grał z Wisła, gdzie się męczył, a potem jechał na Legie wykończony i wykartkowany.

W tym sezonie Legia najpierw grała z Załębiem, a potem to Zagłębie grało u siebie z Wisła. Za dwa tygodnie bedziemy mieli tego powtórkę.

Akurat dla mnie Petrescu to zły przykład - bo to frustrat, który jakby był trenerem Legii to gadał by to samo tylko, ze na Wisłe - zwróc uwage, ze ostatnio w wywiadzie dla polskiej prasy tez mówil, ze w Rumunii go gnebią sedziowie. Sorry, ale w światowe spiski przeciw Petrescu to ja juz na pewno nie uwierze.

Dwa Petrescu wcale nie jest zbawca rumuńskiej piłki. Przed Unirea grała w LM rok wczesniej Cluj, a dwa lata wczesniej Steaua, a chyba 5 lat wczesniej w 1/4 Uefy była Steaua, Dinamo i Rapid.


P.S. Masz gdzies moze ten faul / 'faul' Boguskiego? Bo szczerze mówiac nawet nie pamietam jak to wyglądało :)

węgorz2 29.11.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 823205)
zostawcie tego Małka, bo sędziuje jak potrafi. Ok, były spalone gwizdane, ale to wina bocznych. Wolny dla Legii może i nieprawidłowy, ale to nie gol. Kto w Wiśle tak uderzy z 25 metrów?

KIRM he he ,bez napinki jestem madrzejszy o jeden mecz ,pozdrawiam

Ogryzek 29.11.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 823697)
Petrescu uważał tez, ze terminarz jest pod Legię ustawiony, bo najpierw przeciwnik grał z Wisła, gdzie się męczył, a potem jechał na Legie wykończony i wykartkowany.

W tym sezonie Legia najpierw grała z Załębiem, a potem to Zagłębie grało u siebie z Wisła. Za dwa tygodnie bedziemy mieli tego powtórkę.

Akurat dla mnie Petrescu to zły przykład - bo to frustrat, który jakby był trenerem Legii to gadał by to samo tylko, ze na Wisłe - zwróc uwage, ze ostatnio w wywiadzie dla polskiej prasy tez mówil, ze w Rumunii go gnebią sedziowie. Sorry, ale w światowe spiski przeciw Petrescu to ja juz na pewno nie uwierze.

Dwa Petrescu wcale nie jest zbawca rumuńskiej piłki. Przed Unirea grała w LM rok wczesniej Cluj, a dwa lata wczesniej Steaua, a chyba 5 lat wczesniej w 1/4 Uefy była Steaua, Dinamo i Rapid.

Ale ja pytałem o akcję Canal + i Wieszczyckiego:)

węgorz2 29.11.2009 18:36

transparent kibicow LEGII bardzo zabolał dziennikarzy różnych środowisk, pewnie jutro rozpętają nagonke na kibiców ,mnie zastanawia że nie słyszałem tak konkretnego oporu kiedy WYBORCZA promowała napis; NIE PŁAKAŁEM ZA PAPIEŻEM

0 22 29.11.2009 18:36

Nie pamietam faulu - jak mi zapodasz to gwarantuje Ci słowem honoru szczera wypowiedz.

Ja w takie spiski po prostu nie wierze, gdyby tak bylo to KL by wywalila na trybuny Skorze przed meczem z Legią, bo miała taka możliwosc. Co, jako kibic Legii mam dociekac czy moze nie bylo interwencji z gory Basałaja?

P.S. A Wieszczycki sercem jest za ŁKS, a nie Legia o czym wiele razy mówił w studiu podczas relacji z meczów ŁKS.

węgorz2 29.11.2009 18:42

Dajcie panowie spokój bo i tak do niczego nie dojdziecie. Każda ze stron bedzie miała zawsze swoje racje .Prawda jest taka jak napisal jeden z przedmówców ,to nie sedziowei ,pzpn czy ktos inny ,to my sami roztrwoniliśmy przewagę i nikt nie zaprzeczy!

Krissu 29.11.2009 19:57

Pewien klub się, po raz kolejny, wzmacnia...

Vinci 29.11.2009 20:07

Będą mieli przyzwoity stadion, więc teraz pora, by go w jakiś sposób wypełnić. Najlepsza metoda, to silna drużyna i wyniki. Mam nadzieję, że podobne tendencje wzrostowe zauważymy w Wiśle...

wolfy 29.11.2009 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 823768)
Będą mieli przyzwoity stadion, więc teraz pora, by go w jakiś sposób wypełnić. Najlepsza metoda, to silna drużyna i wyniki. Mam nadzieję, że podobne tendencje wzrostowe zauważymy w Wiśle...

Uwierzę jak zobaczę.

dostuffca 29.11.2009 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 823703)
transparent kibicow LEGII bardzo zabolał dziennikarzy różnych środowisk, pewnie jutro rozpętają nagonke na kibiców ,mnie zastanawia że nie słyszałem tak konkretnego oporu kiedy WYBORCZA promowała napis; NIE PŁAKAŁEM ZA PAPIEŻEM

offtop: autorem w/w hasła był Paweł Bravo - dziennikarz Rzeczpospolitej. Tak na marginesie lewactwa i popkultury.

0 22 29.11.2009 21:03

Ale wyborcza nagradzała ten cytat jakimis wyróznieniam i nagrodami roku.

P.S. Dokładnie "Tiszert dla wolnosci' patron medialny GazWyb. Swoja droga odkrylem, ze jest stronka Wolnosc dla Tiszerta jakis prawicowców :)

Pan Jotka 29.11.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 823801)
offtop: autorem w/w hasła był Paweł Bravo - dziennikarz Rzeczpospolitej. Tak na marginesie lewactwa i popkultury.

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...S___Legia.html Mówisz-masz.

flamengista 29.11.2009 22:07

Skrót meczu Odra-Wisła to obraz naszej ligi w pigułce - dla niewtajemniczonych gości z zagranicy.

Najpierw przepiękna centra ex-kadrowicza Jopa, który precyzyjnie wyłożył piłkę Kirmowi. Absolutnie nie ma mowy o przypadku, każdy koneser polskiej skopanej wie dobrze, że Jop już od pewnego czasu kiksuje zawsze w ten sam sposób.

Następnie rajd Małeckiego w stylu Maradony - palce lizać. Chłopaki z Odry po godzinach prawdopodobnie dorabiają jako słupki na placu manewrowym.

Tylko strzał Kirma jakoś nie z tej bajki.

masterlag 29.11.2009 22:11

Sorry za OT, ale kompletnie nie rozumiem... *0 22*- o co chodzi z twoim podpisem? o.O

0 22 29.11.2009 22:18

Wyjaśnia prawdopodnie najwiekszy spisek w historii swiatowego futbolu.

(było klosa w latach młodosci ogladać z grupenfuhrerem Wolfem) :)

Proud 29.11.2009 22:26

Kolega po prostu od kilku dni kminił jakiś oryginalny podpis, mający na celu wyśmiania fobii Wiślaków...i oto jest owoc jego przemyśleń. ;)


edit:

Cytat:

no wiesz, kompleksy.. wszyscy be, a Lech cacy. coś jak sąsiadka zza Błon tylko z jedną różnicą Ci są z Wielkopolski
Kolega jest z Warszawy :)

Mateuusz 29.11.2009 22:26

osz w morde:D to oddaje honor. w sumie racja. sorka
wiecej sie nie wypowiadam po browarach..:/

Kamson 29.11.2009 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 823874)
no wiesz, kompleksy.. wszyscy be, a Lech cacy. coś jak sąsiadka zza Błon tylko z jedną różnicą Ci są z Wielkopolski:)

Przecież to jest kierunkowy do Warszawy...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl