Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

miodzio 01.08.2011 13:02

To ja poproszę o nazwę stadionu i herb drużyny piłkarskiej występującej na tym obiekcie:

http://img89.imageshack.us/img89/525...1221160732.jpg

http://img580.imageshack.us/img580/1911/ghjgi.jpg

Titto 01.08.2011 13:21

Mógłbyś dać podpowiedź? :-)

WISŁAZWE 01.08.2011 13:40

Za wcześnie na podpowiedź :) szukaj.

filemon 01.08.2011 13:50

Stadion to Sapporo Dome a gra na nim drużyna Sapporo Consadole. tak? a, i herb: http://www.albionroad.com/images/sto...le-sapporo.gif

Jestem niemal w 100% pewny, wiec moze zeby nie opozniac: W jakiej miejscowości znajduje się poniższy zabytek?
http://img837.imageshack.us/img837/5756/898989t.jpg

Titto 01.08.2011 14:04

Czysty strzał - Malmo ? :-)

filemon 01.08.2011 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1138209)
Czysty strzał - Malmo ? :-)

Niestety nie, próbuj dalej :-) Podpowiem, że jeśli chodzi o liczbę ludności to niemal dwa razy mniejsze od Malmoe.

@kangurekm: też nie, ale już bliżej stamtąd do Nottingham niż do Malmoe.

Podpowiedź:

http://img819.imageshack.us/img819/1994/wwwp.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Edit: Już się da :)
http://imageshack.us/photo/my-images/819/wwwp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...g/%3C/a%3E

kangurekm 01.08.2011 20:18

Coś podobnego jest chyba w Nottingham , ale pewny nie jestem

WISŁAZWE 02.08.2011 18:15

Brighton :>
I liczba ludności mniej więcej by się zgadzała 156 tys mieszkańców, czyli prawie 2 razy mniej niż Malmo

Edytowałem Ci filemon posta i zrobiłem tak, aby zdjęcie było widoczne :)

filemon 02.08.2011 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1138946)
Brighton :>
I liczba ludności mniej więcej by się zgadzała 156 tys mieszkańców, czyli prawie 2 razy mniej niż Malmo

Edytowałem Ci filemon posta i zrobiłem tak, aby zdjęcie było widoczne :)

DOKŁADNIE :) Jedziesz z zagadką ;) Dzięki :)

WISŁAZWE 02.08.2011 22:17

Zagadka szybka co by ruszyć do przodu z tematem :)

Panoramę jakiego miasta przedstawia fotografia poniżej:

http://i56.tinypic.com/1zb5il4.jpg

zOOn 02.08.2011 22:31

Trondheim

Kto to jest i gdzie stoi to popiersie?

http://img35.imageshack.us/img35/451/zz02w.jpg



Podpowiedź:

http://img836.imageshack.us/img836/6109/zz03.jpg

oldbiezanow 02.08.2011 23:10

Trondheim?

WISŁAZWE 04.08.2011 13:15

Jan Parandowski :>

zOOn 04.08.2011 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1140049)
Jan Parandowski :>

Nie, ale temat, jak najbardziej grecki.

Ten Pan z pomnika nie pisał, a coś odkrył i badał. Parandowski zaś to miejsce opisał w 'Mitach' :-D

Naprowadzić powinny postacie z tej greckiej sceny na wazie.

Eternit 04.08.2011 16:22

Arthur Evans odkrywca pałacu w Knossos?:>
Potwierdzenie: http://heritage-key.com/arthur-evans

filemon 04.08.2011 16:25

Artur Evans? :)

EDIT: Nooo nie, Eternit! Jak mogłeś! :P

Eternit 04.08.2011 16:30

Jako, że jestem pewien. Co to za "miła" Pani?:>
http://i52.tinypic.com/102sdpw.jpg

Sevi 04.08.2011 16:59

Ulrike Marie Meinhof?

Eternit 04.08.2011 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sevi (Post 1140192)
Ulrike Marie Meinhof?

Twoja zagadka:)

Sevi 04.08.2011 17:08

Coś prostego:
http://img52.imageshack.us/img52/6870/yfkh.jpg
kto to?

zOOn 04.08.2011 17:17

Oskar Dirlewanger

Dowódca plutonu kryminalistów. Pacyfikował min Powstanie Warszawskie.

Sevi 04.08.2011 17:25

Jasne, Twoja kolej :)

zOOn 04.08.2011 17:47

Co to za miasto?

http://img194.imageshack.us/img194/6259/img1812ja.jpg

zOOn 04.08.2011 22:22

Hint:

Nazywane jest perłą (pewnego morza).

WISŁAZWE 04.08.2011 22:42

Dubrownik :>

edit:

Jak dobrze, to zagadkę zadam dopiero jutro wieczorem bo teraz nie za bardzo mam czas, także jak ktoś coś ma to dawać, wrzucać nie obrażę się. ( Jedynie jakiegoś bana wlepię
:lol:)

zOOn 04.08.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1140514)
Dubrownik :>

Tak jest. Zazwyczaj na zdjęciach pokazywany z drugiej strony, od pełnego morza :)


Zadajesz.

zOOn 04.08.2011 22:52

OK - w takim razie ja jeszcze raz.

Co to za obiekt?

http://img189.imageshack.us/img189/8420/zz04m.jpg

piter116 04.08.2011 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zOOn (Post 1140526)
OK - w takim razie ja jeszcze raz.

Co to za obiekt?

http://img189.imageshack.us/img189/8420/zz04m.jpg

To nie czasem stary obiekt naszej Wisełki : ) ?

zOOn 04.08.2011 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1140532)
To nie czasem stary obiekt naszej Wisełki : ) ?

:> Dokładnie. 1923 rok. Derby

Zadajesz

piter116 04.08.2011 23:08

http://imageshack.us/photo/my-images/191/fotaaaw.jpg/
Gdzie się znajduje i kogo przedstawia ten pomnik ?
http://imageshack.us/photo/my-images/191/fotaaaw.jpg/

Edit: kangurekm- pudło
z00n - trafiony zatopiony

kangurekm 04.08.2011 23:16

Pomnik Chmielnickiego w Kijowie ?

zOOn 04.08.2011 23:19

Josip Jelačić - chorwacki bohater. Pomink w Zagrzebiu.

Zaraz coś zadam.

zOOn 04.08.2011 23:28

Kto to jest? I co to za mur za nim? No i gdzie to jest? :D

http://img850.imageshack.us/img850/7994/zz06.jpg

piter116 04.08.2011 23:46

Cesarz Rzymski Trajan. London Wall. Kiedyś Londinium, dziś część londyńskiego City.
Jako że z00n poszedł spać wrzucam potwierdzenie oraz kolejną zagadkę : )
http://pl.wikipedia.org/wiki/Londinium

Pytanie brzmi: co to jest i gdzie się znajduje ?

http://imageshack.us/f/819/fotaaa.jpg/
http://imageshack.us/f/819/fotaaa.jpg/

Podpowiedź : 16.08.2011
http://imageshack.us/f/600/1234nj.jpg/
http://imageshack.us/f/600/1234nj.jpg/

Ja_Kibic jesteś na dobrym tropie zatem kolejna podpowiedź:
http://imageshack.us/f/200/aaayag.jpg/
http://imageshack.us/f/200/aaayag.jpg/

WISŁAZWE pudło : ) Chodzi o miejsce w Danii, najbliżej rozwiązania zagadki był Ja_Kibic. To też nie w Arhus. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Danii. Zobaczcie na moją poprzednią zagadkę. Idę według pewnego klucza : )
Brawo Etiop ! Twoja kolej.

Ja_Kibic 05.08.2011 20:03

Ratusz Kopenhaga ?

WISŁAZWE 05.08.2011 20:26

To może to Arhus :>

Etiop 05.08.2011 20:44

Ogrody Tivoli w Kopenhadze?

Eternit 05.08.2011 20:45

Tivoli?
123456789

kangurekm 05.08.2011 20:57

Billund , Legoland?

Etiop 05.08.2011 21:00

Co i gdzie?
http://i55.tinypic.com/205r135.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl