Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Snow 29.10.2017 09:32

Sandecja strzeliła wczoraj gola z rzutu wolnego.
W tej chwili już oficjalnie mamy najgorsze ofensywne stałe fragmenty gry w lidze.

Matejas_ 29.10.2017 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1486220)
Sandecja strzeliła wczoraj gola z rzutu wolnego.
W tej chwili już oficjalnie mamy najgorsze ofensywne stałe fragmenty gry w lidze.

Za tydzień też strzeli, a my nad tym elementem gry będziemy w tygodniu bardzo mocno pracować :rotfl:

Te tabele i wykresy można se o kant dupy rozbić! Ja ciągle powtarzam, że u siebie gramy nieskutecznie! Jaga + Lechia to strata 4pkt, Legia strata nawet 3pkt, bo spokojnie byli do ogrania! 7pkt dopisanych i każdy w tej lidze może nas cmoknąć w pompe! Owszem wyjazdy nie są naszą mocną stroną... patrząc na męczarnie w Kielcach i Poznaniu!

Było by to jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba było na czas odstawić alkohol, proszki, Ze Manuela, Pereza... oraz mieć dostępnych Veleza i Małeckiego!

Levis88 29.10.2017 09:57

Velez, Velez, Velez... Ile zagrał dobrych meczy u Nas że tak typa ciągniecie?

pepe72 29.10.2017 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486221)
Za tydzień też strzeli, a my nad tym elementem gry będziemy w tygodniu bardzo mocno pracować :rotfl:

Te tabele i wykresy można se o kant dupy rozbić! Ja ciągle powtarzam, że u siebie gramy nieskutecznie! Jaga + Lechia to strata 4pkt, Legia strata nawet 3pkt, bo spokojnie byli do ogrania! 7pkt dopisanych i każdy w tej lidze może nas cmoknąć w pompe! Owszem wyjazdy nie są naszą mocną stroną... patrząc na męczarnie w Kielcach i Poznaniu!

Było by to jak najbardziej wykonalne, tylko trzeba było na czas odstawić alkohol, proszki, Ze Manuela, Pereza... oraz mieć dostępnych Veleza i Małeckiego!

Ta tabela jest obowiązkowa bo inaczej wychodzi się na głupca. .
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html

W domu mamy 3-2-1 na wyjeździe 3-1-4.

Matejas_ 29.10.2017 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486223)
Ta tabela jest obowiązkowa bo inaczej wychodzi się na głupca. .
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html

W domu mamy 3-2-1 na wyjeździe 3-1-4.

Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

brylant17 29.10.2017 10:23

Mamy 5 miejsce! a wy płaczecie mamy 5 pkt starty do lidera a wy płaczecie.Gramy jak gramy ważne by ciułać punkty

Charlie 29.10.2017 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1486222)
Velez, Velez, Velez... Ile zagrał dobrych meczy u Nas że tak typa ciągniecie?

W każdym, w którym zagrał był dobry (no może prócz derbów). Z tym, że to defensywny pomocnik, więc wiadomo, że szału z przodu nie zrobi, choć z tego co pamiętam to miał udział przy golu w meczu z Termalicą. W Poznaniu ktoś taki bardzo by się przydał, choćby do wejścia z ławki, zamiast Halilovica. Albo zamiast Pereza w pierwszym.

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2017 10:45

punkt przywieziony z Pozniania a tu chcą zwalniać trenera , takie rzeczy tylko na forum

ogólnie to mam taką refleksje , aby był zakaz wypoiwadania się tutaj osób urodzonych po 89 roku , wtedy możnaby spokojnie podywagować , co dalej z Perezem, Imazem , itp po odsianiu 90% contentu spod znaku mistrz nnam sie należy jak psu buda i to obowiazkowo grając "krakowską piłke" (wynalazek żydów)

AgresywnyChomik 29.10.2017 10:48

4 5 1 to optymalne ustawienie chcialbym zobaczyc cos takiego:
Buchalik

Arsenic Glowacki Ivan Sadlok

Llonch Velez
Basha

Malecki. Carlitos

Brozek/Ondrasek/Balaniuk

rozarian 29.10.2017 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486224)
Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

Ogólna tabela własnie nie potwierdza, że "u siebie dajemy ciała". Bilans 3-2-1 nie jest zbyt dobry,ale i nie słaby. No i właśnie dlatego ta tabela zakłamuje, bo wyglądamy dużo gorzej niż to 1.67 pkt u siebie.
To, że parę miesięcy temu zespół trochę zapunktował, nie ma żadnego znaczenia dla oceny obecnej formy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486214)
Nie wiem co do mnie piszesz ale mam nadzieję, że mnie nie obrażasz ) Napisz mi co jest na osi X i Y, ewentualnie jakie przyjąłeś założenia wtedy porozmawiamy

Weź mnie nie rozśmieszaj. Gdzie Ty tam widziałeś obrażanie? :>

Barti 29.10.2017 11:09

Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

GBO 29.10.2017 11:34

Od momentu zdobycia mistrzostwa zajmowaliśmy odpowiednio miejsca:

7,7,5,6,9,6

W tym czasie przewinęło się przez nasz klub 10, jeżeli dobrze liczę, trenerów:

Moskal
Probierz
Kulawik
Smuda
Moskal
Broniszewski
Pawłowski
Broniszewski
Wdowczyk
Sobolewski/Kmiecik
Ramirez

Nawet jeżeli nie będziemy w tym gronie brać pod uwagę Broniszewskiego to i tak daje nam to absurdalnie sporą grupę trenerską.

Ilu w tym czasie przewinęło się przez nasz klub piłkarzy?

Trzeba sobie uświadomić że od czasu "Wielkiego Tąpnięcia" jesteśmy ligową "wyższą klasą średnią"
W zależności od formy poszczególnych drużyn jesteśmy w stanie zajmować miejsca od 5 do 8.

Zmiany trenerów i wymiany piłkarzy nic dotychczas nie przyniosły i nie przyniosą. Potrzebne są pieniądze.

Jest Kiko bo pewnie zgodził się przyjść pracować za marne, jak na warunki Ekstraklasy, pieniądze i nie miał wybujałych wymagań co do długości kontraktu, odszkodowań za wcześniejsze jego zerwanie, swojego sztabu itp.

Być może jest Kiko bo nasz dyrektor sportowy, dobrze znając piłkarski rynek, wiedział że Hiszpania/Portugalia to kierunek, gdzie można znaleźć przyzwoitych piłkarzy za niewielkie pieniądze.
Takich, którzy zdają sobie sprawę że w swoich rodzimych ligach niewiele osiągną a dobra gra w Wiśle to potencjalna odskocznia do do podpisania lukratywnego kontraktu w ligach, w których płaci się znacznie więcej.

Hiszpański trener to był magnes dla takich zawodników jak Carlitos, Llonch Velez, Gonzalez, Imaz, Perez, Manuel.

Część z nich się sprawdzi, część nie, Na części zarobimy.

Ramirez jest jaki jest. Skoro do tej pory bujał się po hiszpańskiej prowincji to pewnego poziomu nie przeskoczy. Natomiast ma umiejętności na poziomie pozostałych trenerów ekstraklasy, ma za sobą szatnię ( a sytuacja łatwa pewnie nie jest ), nie jest droższy od reszty i może być magnesem dla kolejnych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Dla mnie ok.

rafalek 29.10.2017 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486233)
Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

Jest to średnia punktowa zdobywana w odpowiednich przedziałach. Kolejka 1-4, 5-8, itp, itd..Najwyzej mielismy 2.5 pkt na mecz, najmniej w takim przedziale 1.

Jeżeli dobrze rozumiem, to co kolega chciał tą tabelką pokazać :)

Barti 29.10.2017 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1486237)
Jest to średnia punktowa zdobywana w odpowiednich przedziałach. Kolejka 1-4, 5-8, itp, itd..Najwyzej mielismy 2.5 pkt na mecz, najmniej w takim przedziale 1.

Jeżeli dobrze rozumiem, to co kolega chciał tą tabelką pokazać :)

Oś X rozszyfrowałem. Bardziej mi chodziło o oś Y. Dziękuję za wyjaśnienie. Nie każdy studiował popularne zarządzanie i marketing :lol:

Markus 29.10.2017 12:22

Widzę, że kolejny poziom absurdu został osiągnięty. Osoby, którym przeszkadza Ramirez zaczynają stawiać za wzór Koronę i chcą, by "Wisła grała jak Korona" :rotfl: Cudownie.

Od razu przypominają mi się osoby i "eksperci", którzy niegdyś chcieli, by Wisła grała jak Ruch, GKS Katowice, ŁKS itd. itp. I dla których to one były w pewnych momentach wzorem.

Dalszy komentarz w kwestii Korony uważam za zbędny.

Obecnie mamy stabilną sytuację, niezłe wyniki, pozytywne perspektywy, zawodników, którzy dobrze współpracują z Ramirezem, nie dzieje się nic zagrażającego przyszłości zespołu i stawianych przed nim celów. Nie niszczy się tego nieodpowiedzialnymi posunięciami, dla których na razie nie ma odpowiedniego uzasadnienia.

pepe72 29.10.2017 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486224)
Pisałem o kroczących cyklach miesiączkowych, wyroczniach 4kolejkowych, tabelowych krzywych PaintCADowych z dupy, czy jak tam zwał. Tabela ekstraklasy tylko potwierdza moje słowa... u siebie dajemy ciała! Jeśli tego nie zmienimy nasze szanse na pierwszą "ósemkę" będą takie, jak posiadanie piłki w drugiej połowie meczu z Lechem.

Statystyką da się wszystko udowodnić.
Remisy w domu były z Lechią i Jagiellonią, przegrana z Legią. Odpowiednio miejsca 4, 2, 1 z zeszłego sezonu. Dla mnie twierdzenie, że jest to "dawanie ciała" jest zwykłym pi...niem. Nawet z poprawką, że Lechii nie idzie w tym sezonie, a i Jaga nie tłucze wszystkich jak leci. Tylko zespoły 1-4 nie przegrały u siebie (Legia dziś gra w Warszawie).

cancer 29.10.2017 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1486230)
4 5 1 to optymalne ustawienie chcialbym zobaczyc cos takiego:
Buchalik

Arsenic Glowacki Ivan Sadlok

Llonch Velez
Basha

Malecki. Carlitos

Brozek/Ondrasek/Balaniuk

Przecież to jest mega-uber-defensywna taktyka. Dodatkowo Carlitos jako skrzydłowy w tym wypadku nie wiem czy by sobie tak dobrze radził.

rozarian 29.10.2017 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486233)
Nie rozumiesz mnie. Ja serio nie wiem o co chodzi w tabeli którą wkleiłeś. Jeśli nie trolujesz to wyjaśnij mi sens tego wykresu.

Kolega później wyjaśnił. Czytałem kiedyś analizy jakiegoś włoskiego trenera, który oceniał, że zespoły utrzymują podobną formę przez 3-4 mecze, a potem cały czas trzeba budować formę od nowa. Takie mikrocykle. Zresztą patrzyłem na sprawę trochę z bukmacherskiego punktu widzenia, gdzie zawsze biorę do analizy ostatnie 4-5 spotkań.

Karherop 29.10.2017 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GBO (Post 1486236)

Hiszpański trener to był magnes dla takich zawodników jak Carlitos, Llonch Velez, Gonzalez, Imaz, Perez, Manuel.

Część z nich się sprawdzi, część nie, Na części zarobimy.

Ramirez jest jaki jest. Skoro do tej pory bujał się po hiszpańskiej prowincji to pewnego poziomu nie przeskoczy. Natomiast ma umiejętności na poziomie pozostałych trenerów ekstraklasy, ma za sobą szatnię ( a sytuacja łatwa pewnie nie jest ), nie jest droższy od reszty i może być magnesem dla kolejnych piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Dla mnie ok.

Ciekawa analiza.

Rodzi tu się jedno pytanie: czy potrzebujemy w kadrze 10-15 pilkarzy z półwyspu iberyjskiego? W tej chwili mamy 8 (Bashe też liczę bo jest przesiakniety hiszpanska kulturą) i juz widać przede wszystkim grupy w drużynie i faworyzowanie tych pilkarzy względem pilkarzy z innych nacji. Kiko nie będzie pracował u nas dożywotnio, a zbyt duza ilość pilkarzy w/w może wprowadzić nas kiedyś w klopoty.

Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby jego wybory były mniej tendencyjne.

TIR_DO_SŁUBIC 29.10.2017 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486253)
Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby

śmy grali w piłkę a nie udawali że gramy.

GBO 29.10.2017 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486253)
Ciekawa analiza.

Rodzi tu się jedno pytanie: czy potrzebujemy w kadrze 10-15 pilkarzy z półwyspu iberyjskiego? W tej chwili mamy 8 (Bashe też liczę bo jest przesiakniety hiszpanska kulturą) i juz widać przede wszystkim grupy w drużynie i faworyzowanie tych pilkarzy względem pilkarzy z innych nacji. Kiko nie będzie pracował u nas dożywotnio, a zbyt duza ilość pilkarzy w/w może wprowadzić nas kiedyś w klopoty.

Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby jego wybory były mniej tendencyjne.

Oczywiście że nie potrzebujemy. Nie jestem zwolennikiem sprowadzania tabunów Hiszpanów. Potrzebujemy 10-15 Polaków, którzy będą stanowić trzon drużyny.

Ja to wiem, Ty to wiesz, Zarząd to wie i Junco też. Tylko co z tego skoro nie mamy pieniędzy żeby takich pozyskać.

pepe72 29.10.2017 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486253)
Ciekawa analiza.

Rodzi tu się jedno pytanie: czy potrzebujemy w kadrze 10-15 pilkarzy z półwyspu iberyjskiego? (...)

Myślę że pretensji do Ramireza byłoby mniej gdyby jego wybory były mniej tendencyjne.

W szczególności, że za transfery odpowiada Junco, a nie Kiko.
Ten pomysł Czerepaka, żeby zamknąć temat dla urodzonych po 1989 wydaje się być coraz bardziej sensowny.

ashkeczup 29.10.2017 14:20

Dajcież im spokój. Cuesta jak bronił to nieźle, Ivan przeplata lepsze mecze z gorszymi w defensywie, ale jakby mądrze uruchomić jego przerzuty, to byłaby masa pożytku, Llonch, Basha, Carlitos- czy ktoś może powiedzieć, że to nie są ponadprzeciętni zawodnicy na nasze warunki? Zaryzykowałbym tezę, że ci zawodnicy są w tym sezonie 2 poziomy wyżej niż Boguś, Brozio i Mały. Wiadomo, że jest też Imaz i Perez, ale przecież to już jest decyzja trenera. Wiecznie powtarzacie kto widzi ich na treningach, a kto nie. Jeszcze Jesus miewał przebłyski formy, ale czy Kostal nie pokazywał, że zasługuje na więcej minut? Czy Wojtkowski nie spisywał się od nich znacznie lepiej, nie jest polakiem i nie ma 19 lat? Na chwilę obecną uważam, że Halilović>Perez-widać, że ma ciąg do przodu,fantazje, nie myśli nad kierunkiem podania 3 godziny. Jasne, że dużo traci i tworzy niebezpieczeństwo, ale czy Perez tego nie robi? Wydaje mi się, że jeśliby dać temu chłopakowi więcej minut i zaufania, to odpaliłby jak Brlek. No ale niestety to tylko moje amatorskie oko, które nie widzi ich na treningach.

Pero 29.10.2017 14:51

Nie macie pretensji do Kiko że do tej pory nie dał tak naprawde poważnej szansy Bartkowskiemu?

Karherop 29.10.2017 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486256)
W szczególności, że za transfery odpowiada Junco, a nie Kiko.
Ten pomysł Czerepaka, żeby zamknąć temat dla urodzonych po 1989 wydaje się być coraz bardziej sensowny.

Mój rocznik :D cieszę się że nie zamkneliscie przede mna drogi do Wisły

Uważam ze z dwójki Junco - Kiko to ten drugi naciska pierwszego aby w drużynie bylo jak najwiecej jego ziomków, których zna i ma "przeswietlownych". Nie wyobrazam sobie odwrotnej sytuacji w której Ramirez nie chce rodaków w swojej drużynie i stopuje przed tym Junco.

Z kolei Junco daje Ramirezowi wybór:

Zebrałem Ci kadre 28 ludzi i to od ciebie zalezy ktory będzie grał. Nie wszyscy wypala, bo nigdy nie ma takiej sytuacji, ale to od Ciebie zależy na kogo postawisz i w jakiej bedzie formie.

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2017 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486260)
Mój rocznik :D cieszę się że nie zamkneliscie przede mna drogi do Wisły

nie zawiedź nas :tsw_raca:

TIR_DO_SŁUBIC 30.10.2017 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1486186)
Przyznaję, że po tych zdaniach nerwowo zacząłem przeglądać tabelę ligową, zastanawiając się czy coś mi umknęło :D

A jeśli sugerujesz np., że powinniśmy zacząć grać na wyjazdach tak jak Korona, to radzę zrobić to samo ...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1486196)
No faktycznie, nic tylko brać wzór ... daj se już siana z tą Koroną ...

Dzisiaj był mecz, Lechia-Korona.

Chciałbyś coś dodać? Zmienić?

Ja jeszcze raz powiem- na dzień dzisiejszy nasz Amigo to przy Lettierim pasterz.

wiesniak842 30.10.2017 19:54

Bez przesady. Dorobek punktowy porownywalny na ta chwile aczkolwiek zamienilbym nasza gre na ich gre:D Piec bramek na wyjezdzie za Kiko to my chyba w sparingach ze Skawinka tylko strelimy.

TIR_DO_SŁUBIC 30.10.2017 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486349)
Bez przesady. Dorobek punktowy porownywalny na ta chwile aczkolwiek zamienilbym nasza gre na ich gre:D Piec bramek na wyjezdzie za Kiko to my chyba w sparingach ze Skawinka tylko strelimy.

Ale mi się tylko i wyłącznie o to rozchodzi. Korona ma większych leszczo-piłkarzy niż my a grają w piłkę. My udajemy że gramy.

AgresywnyChomik 30.10.2017 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1486350)
Ale mi się tylko i wyłącznie o to rozchodzi. Korona ma większych leszczo-piłkarzy niż my a grają w piłkę. My udajemy że gramy.

Na podstawie czego to wnioskujesz medialnej nagonki na Korone przed poczatkiem sezoniu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl