![]() |
Cytat:
|
w następnej kolejce hipotetyczny remis Ruchu z ŁKS i wygrana Stali z Niecieczą praktycznie niweluje niemal całą naszą stratę z jesieni, obyśmy tylko nie sfrajerzyli ze Skrą. Zostałyby wtedy 4 punkty straty do drugiego miejsca i 9 meczów żeby je nadrobić
|
Zakończyła (no tak jakby) się 23 kolejka więc trochę statów.
1. Odwołano mecz Termalica-Puszcza 2. Sędzia podarował ŁKSowi 3 punkty 3. Mamy 4 miejsce (ale patrz 1) również dzięki Górnikowi Łęczna, który pokonał Arkę (śpiewamy w refrenie zamiast lubelszczyzna" "brać wiślacka") od 0:35: https://youtu.be/CLUaVnQ794w?t=35 4. Info z "naszej okolicy: Kod:
7 miejsce (pkt) 35I jeszcze przypomnienie naszej sytuacji: ŁKS, Ruch, Termalica (1-3) - remis Puszcza (5) - porażka w Kraku Arka (6) - dwa razy dostała w trąbę Podbeskidzie (7) - remis w Kraku Chrobry (8) - porażka w Głogowie |
Cytat:
Wciąż będą na dystans dwóch spotkań z czego z każdym zagramy bezpośrednio. Na dystansie 10 spotkań to strata tyle co nic. Wszystko w nogach naszych kopaczy |
W następnej kolejce grają:
Ruch - ŁKS - chyba lepsze jest zwycięstwo ŁKSu, ew. remis Stal - Termalica - kibicujemy Stali Puszcza - Podbeskidzie - "idzie idzie Podbeskidzie" - choć tu każdy wynik jest OK. Chrobry - Zagłębie - jeśli Chrobry nie wygra to może wypaść z "grupy pościgowej". Odra - Arka - kibicujemy Odrze Zaległy mecz: Termalica - Puszcza - bez terminu. |
Puszcza : Podbeskidzie - zdecydowanie kibicuję Puszczy, myślę że Podbeskidzie będzie mimo straty znacznie groźniejsze i nie chodzi mi tylko o ostatnie zwycięstwo.
Może być fajna kolejka: BB może w końcu przegra lub choć straci punkty, w Chorzowie każdy wynik będzie ok. Warunek oczywisty: nasze 3 pkt |
W gruncie rzeczy poza meczami Odra - Arka i Stal - Termalica gdzie trzeba trzymać kciuki za gospodarzami, w pozostałych meczach końcowe rozstrzygnięcia na pewno będą w jakimś stopniu korzystne. Przy dopisaniu przez nas 3 pkt ofc.
Niemniej dalej trzymam się zdania że remisy biorę w ciemno. Rozproszenie czołówki póki co jest zbyt duże by zakładać na 100% że Puszcza czy PBB są mniejszym/większym zagrożeniem. Podobnie Ruch ŁKS. Logika podpowiada że ŁKS trudniej będzie złapać, ale już logika polskiej piłki mówi wprost odwrotnie. |
STS: awans Wisły 1,65. Brak awansu 2,15
Puszcza, która ma punkt mniej i zaległy mecz kurs jest już 9. pepe72 - jeśli nadal wierzysz w Chrobrego to się możesz obłowić: 50. ;) |
W Chrobrego nie wierzę po laniu w Bielsku i już gratulowałem Karheropowi celnej obserwacji.
Ale założyłem sobie, że do 6 punków różnicy to będę brał pod uwagę w obliczeniach :> |
1. WISŁA KRAKÓW 15 pkt
2. Ruch Chorzów 13 3. ŁKS Łódź 10 4. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 (mecz mniej) 5. Arka Gdynia 9 6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 8 7. Odra Opole 7 8. Górnik Łęczna 7 9. Resovia 7 10. Stal Rzeszów 6 11. Skra Częstochowa 6 12. Sandecja Nowy Sącz 5 13. Puszcza Niepołomice 4 (mecz mniej) 14. GKS Tychy 4 15. Chojniczanka Chojnice 4 16. GKS Katowice 3 17. Zagłębie Sosnowiec 3 18. Chrobry Głogów 3 Tabela wiosny. Widać z niej dość dobrze kto się liczy w walce o awans, a kto będzie pikował w dół. Chrobry wynika wprost z tendencji spadkowej ;) Pogrubiono zespoly z którymi jeszcze gramy |
Rycerze Wiosny!
oby tak dalej,nawet wierze w bezposredni awans,gdzie jeszcze miesiac temu bylismy na beznadziejnym 10 miejscu i w czarnej dupie ze wszytskim. |
Katolicy do różańców, Islamiści na dywaniki, Buddyści niech powtarzają mantry, Ateiści niech się (choć do końca rundy) zapiszą do jakiejkolwiek grupy wyznaniowej :-)
To się musi udać!!! |
Cytat:
Większego znaczenia to nie ma ale jakby ktoś szukał jednego brakującego meczu rewanżowego to odbył się 13 listopada 22 |
Przecież to jest tyko (dla nas aż) 5 meczów i za chwilę sytuacja może się odwrócić do góry nogami. Na pewno nie będzie tak zero jedynkowo, że ci co teraz mają formę to będą ciągle iśc do góry i awansują, a ci co stracili formę nie awansują czy pospadają z ligi.
Gdyby iśc tym tokiem rozumowania, tzn wycinać jakieś pojedyncze okresy z tabeli to właściwie powinniśmy już mieć brak szans na awans, a ŁKS i Ruch już prawie awans zaklepany. Zobaczymy co z tego wyjdzie, w tę drużynę wierzę, zaczęliśmy coś grać, bez płakania i skamlenia. Po prostu chłopy wchodzą na boisko i napierdalają. Mam nadzieję, że nie stracimy formy, szczególnie po przerwie macowej i będzie dalej ogień. A jakby się udało bardzo bardzo blisko zbliżyć do ŁKSu czy Ruchu, to oni już będą nieźle zesrani. Bo moim zdaniem jest też coś takiego jak nazwijmy to wielkość klubu, predysponowanie tego klubu do np danej ligi. I taka Wisła musi awansować bo jej miejsce jest w Ekstraklasie, to samo ŁKS, Ruch, Widzew, te kluby się podnosiły od zera bo to jest kawał historii i cała społecznosć za nią idąca. Taki Bełchatów czy nawet Polonia już słabo przędzie. I tak samo teraz jednak myślę, że Ruch i ŁKS to jeszcze nie półka Wisły, a np Puszcza, która potrafi często co sezon być w górze tabeli to i tak daje dupy i tego awansu nie zrobi. Trochę jest tak, że marka robi swoje. Nie mówić, że łatwiej o piłkarzy, kasę itp ale nawet jakoś tak psychologicznie, przekonanie jest, że my musimy awansować, a inni nie i ci inni myślę, że mają z tyłu głowy, że w sumie gramy bardziej o miejsca 4-6 czy 4-8 bo te początkowe miejsca to i tak pewnie zgarnie Wisła, ŁKS, Arka czy Ruch. |
Cytat:
Tym bardziej że przerwa między rundami trwała 3 miesiące, to dużo dłużej niż trwa normalnie przerwa między sezonami. Oczywiście że wiele z tych ekip w tabeli pójdzie do góry, zmieni się miejscami ale osobiście to dla mnie najbardziej miarodajny wskaźnik formy i jakiś miernik obecnej siły drużyny (na ten moment). |
Cytat:
Jeśli wygramy jutro to na pewno odrobimy punkty do któregoś z pary ŁKS-Ruch bo grają między sobą. |
Cytat:
|
I bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że Sandecja "gra o spadek" więc remis w 18 kolejce nie ma dla nas większego znaczenia. Mało prawdopodobne byśmy byli w małej tabeli razem z nimi.
|
Co więcej, licząc tylko od 4 października (początek pracy Sobola) 11 spotkań jesteśmy na 2 miejscu w lidze za ŁKSem (o 4 punkty) i przed TBB (o 1 pkt, ale jeden mecz więcej od nich).
Choć to tabela bardziej do rozliczania pracy Sobolewskiego, ale też pokazująca jak bardzo Brzęczek zawalil (mało powiedziane) okres między 8 a 12 kolejka (4 porażki i remis). |
Cytat:
Ale też są okresy właśnie meczów międzynarodowych i po nich też się mogą różne cuda stać jak nagle drużyna grająca 180 stopni inaczej. Także ja trzymam kciuki za jutro i za taką samą formę w kwietniu i jedziemy z kur...i! |
Znowu patrzymy z góry na kolejkę. Są jakieś pozytywy z meczów w piątek.
Zostało 10 kolejek. Trzeba wygrać jeszcze minimum 7 z 10 spotkan. 5 spotkań u siebie i 5 spotkań na wyjedzie. To już dawno przestało być tylko hurraoptymistycznym myśleniem. |
Jak wygrywamy to mam głęboko w d...e czy gramy w piątek czy w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Na szczęście w Kraku nie będziemy grać w piątki bo remont.
Statystycznie wychodzi mi, że potrzeba jeszcze 8 zwycięstw. Ale to zależy m.in. od wyniku Ruch-ŁKS w tej kolejce. Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Cytat:
7 wygranych wystarczy przy założeniu ugrania jeszcze 2 remisów. |
No faktycznie gramy 14 kwietnia.
W sumie lepszy piątek niż poniedziałek. |
piatki sa spoko, bo robimy swoje i na spokojnie ogladamy z popcornem jak reszta gubi punkty miedzy soba
|
Piątki są spoko bo mamy chwilowo mały stadion i więcej nie wejdzie.
Generalnie są ch...e bo ciężko się na stadion wybrać - podobnie jak w poniedziałki. Mam nadzieję, że jeśli będziemy grać z Ruchem na Śląskim to mecz będzie w sobotę. |
Wróciliśmy do gry to cieszy. Natomiast patrząc na wynik to póki co oprócz tychow wygraliśmy te same mecze co na jesien , jak się to wtedy skończyło później każdy wie. Prawdziwa weryfikacja i wyrównanie rachunków właśnie nadchodzi , z 8 najbliższymi rywalami nie wygraliśmy na jesień (4 porażki i 4 remisy) .
|
Tylko, że jeśli nawet jesienią wygrywaliśmy z tymi drużynami to na zasadzie farta - coś nam przypadkowo wpadło, rywal miał pecha.
Teraz jest zupełnie odwrotnie - nam wpada, bo tak wynika z przebiegu gry i - często - miażdżącej przewagi, oraz dużej liczby stwarzanych sytuacji. Jeśli coś wpada rywalom to właśnie na zasadzie farta. Na pewno coś jeszcze przegramy, ale właśnie pechowo, a nie dlatego, że jesteśmy gorsi. |
Przez tą zjebaną jesień średnią 2 pkt na mecz będziemy w stanie osiągnąć najwcześniej w 30 kolejce
|
Do tego czasu to już będziemy liderem :p
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl