Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

sandomingo 13.03.2023 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597935)
Odwołuje swoje słowa o Arce.

Po.jednym meczu?

Sylwus1988 13.03.2023 20:42

w następnej kolejce hipotetyczny remis Ruchu z ŁKS i wygrana Stali z Niecieczą praktycznie niweluje niemal całą naszą stratę z jesieni, obyśmy tylko nie sfrajerzyli ze Skrą. Zostałyby wtedy 4 punkty straty do drugiego miejsca i 9 meczów żeby je nadrobić

pepe72 13.03.2023 21:11

Zakończyła (no tak jakby) się 23 kolejka więc trochę statów.
1. Odwołano mecz Termalica-Puszcza
2. Sędzia podarował ŁKSowi 3 punkty
3. Mamy 4 miejsce (ale patrz 1) również dzięki Górnikowi Łęczna, który pokonał Arkę (śpiewamy w refrenie zamiast
lubelszczyzna" "brać wiślacka") od 0:35: https://youtu.be/CLUaVnQ794w?t=35
4. Info z "naszej okolicy:
Kod:

7 miejsce (pkt)  35
zostało meczów    11
przewaga          4
możemy tracić      0,36
   
6 miejsce (pkt)  37
zostało meczów    11
przewaga          2
możemy tracić      0,18
   
2 miejsce (pkt)  45
zostało meczów    11
brakuje punktów    6
potrzebna średnia+ 0,55
   
1 miejsce (pkt)  47
zostało meczów    11
brakuje punktów    8
potrzebna średnia+ 0,73

W grupie pościgowej (do 6 punktów straty) jest jeszcze Chrobry na 8 miejscu.

I jeszcze przypomnienie naszej sytuacji:
ŁKS, Ruch, Termalica (1-3) - remis
Puszcza (5) - porażka w Kraku
Arka (6) - dwa razy dostała w trąbę
Podbeskidzie (7) - remis w Kraku
Chrobry (8) - porażka w Głogowie

Karherop 13.03.2023 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1597939)
w następnej kolejce hipotetyczny remis Ruchu z ŁKS i wygrana Stali z Niecieczą praktycznie niweluje niemal całą naszą stratę z jesieni, obyśmy tylko nie sfrajerzyli ze Skrą. Zostałyby wtedy 4 punkty straty do drugiego miejsca i 9 meczów żeby je nadrobić

Strata będzie zniwelowana jeśli się zrównamy punktami z Ruchem i ŁKSem.

Wciąż będą na dystans dwóch spotkań z czego z każdym zagramy bezpośrednio.

Na dystansie 10 spotkań to strata tyle co nic. Wszystko w nogach naszych kopaczy

pepe72 13.03.2023 23:09

W następnej kolejce grają:
Ruch - ŁKS - chyba lepsze jest zwycięstwo ŁKSu, ew. remis
Stal - Termalica - kibicujemy Stali
Puszcza - Podbeskidzie - "idzie idzie Podbeskidzie" - choć tu każdy wynik jest OK.
Chrobry - Zagłębie - jeśli Chrobry nie wygra to może wypaść z "grupy pościgowej".
Odra - Arka - kibicujemy Odrze

Zaległy mecz: Termalica - Puszcza - bez terminu.

masada 13.03.2023 23:37

Puszcza : Podbeskidzie - zdecydowanie kibicuję Puszczy, myślę że Podbeskidzie będzie mimo straty znacznie groźniejsze i nie chodzi mi tylko o ostatnie zwycięstwo.

Może być fajna kolejka: BB może w końcu przegra lub choć straci punkty, w Chorzowie każdy wynik będzie ok. Warunek oczywisty: nasze 3 pkt

Karherop 15.03.2023 12:31

W gruncie rzeczy poza meczami Odra - Arka i Stal - Termalica gdzie trzeba trzymać kciuki za gospodarzami, w pozostałych meczach końcowe rozstrzygnięcia na pewno będą w jakimś stopniu korzystne. Przy dopisaniu przez nas 3 pkt ofc.

Niemniej dalej trzymam się zdania że remisy biorę w ciemno. Rozproszenie czołówki póki co jest zbyt duże by zakładać na 100% że Puszcza czy PBB są mniejszym/większym zagrożeniem. Podobnie Ruch ŁKS. Logika podpowiada że ŁKS trudniej będzie złapać, ale już logika polskiej piłki mówi wprost odwrotnie.

masada 15.03.2023 14:50

STS: awans Wisły 1,65. Brak awansu 2,15
Puszcza, która ma punkt mniej i zaległy mecz kurs jest już 9.
pepe72 - jeśli nadal wierzysz w Chrobrego to się możesz obłowić: 50. ;)

pepe72 15.03.2023 16:02

W Chrobrego nie wierzę po laniu w Bielsku i już gratulowałem Karheropowi celnej obserwacji.
Ale założyłem sobie, że do 6 punków różnicy to będę brał pod uwagę w obliczeniach :>

Karherop 15.03.2023 22:40

1. WISŁA KRAKÓW 15 pkt
2. Ruch Chorzów 13
3. ŁKS Łódź 10
4. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 (mecz mniej)

5. Arka Gdynia 9
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 8
7. Odra Opole 7
8. Górnik Łęczna 7
9. Resovia 7
10. Stal Rzeszów 6
11. Skra Częstochowa 6

12. Sandecja Nowy Sącz 5
13. Puszcza Niepołomice 4 (mecz mniej)
14. GKS Tychy 4
15. Chojniczanka Chojnice 4
16. GKS Katowice 3
17. Zagłębie Sosnowiec 3
18. Chrobry Głogów 3


Tabela wiosny. Widać z niej dość dobrze kto się liczy w walce o awans, a kto będzie pikował w dół.

Chrobry wynika wprost z tendencji spadkowej ;)

Pogrubiono zespoly z którymi jeszcze gramy

Wojtas 15.03.2023 23:58

Rycerze Wiosny!

oby tak dalej,nawet wierze w bezposredni awans,gdzie jeszcze miesiac temu bylismy na beznadziejnym 10 miejscu i w czarnej dupie ze wszytskim.

tomytom 16.03.2023 10:03

Katolicy do różańców, Islamiści na dywaniki, Buddyści niech powtarzają mantry, Ateiści niech się (choć do końca rundy) zapiszą do jakiejkolwiek grupy wyznaniowej :-)
To się musi udać!!!

pepe72 16.03.2023 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598029)
1. WISŁA KRAKÓW 15 pkt
(...)
Tabela wiosny. Widać z niej dość dobrze kto się liczy w walce o awans, a kto będzie pikował w dół.

Chrobry wynika wprost z tendencji spadkowej ;)

Pogrubiono zespoly z którymi jeszcze gramy

Lubię tą tabelę ale pierwszy mecz wiosny zagrany był w 2022 i niestety zremisowaliśmy z Sandecją.
Większego znaczenia to nie ma ale jakby ktoś szukał jednego brakującego meczu rewanżowego to odbył się 13 listopada 22

Jaroo1 16.03.2023 11:09

Przecież to jest tyko (dla nas aż) 5 meczów i za chwilę sytuacja może się odwrócić do góry nogami. Na pewno nie będzie tak zero jedynkowo, że ci co teraz mają formę to będą ciągle iśc do góry i awansują, a ci co stracili formę nie awansują czy pospadają z ligi.

Gdyby iśc tym tokiem rozumowania, tzn wycinać jakieś pojedyncze okresy z tabeli to właściwie powinniśmy już mieć brak szans na awans, a ŁKS i Ruch już prawie awans zaklepany.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, w tę drużynę wierzę, zaczęliśmy coś grać, bez płakania i skamlenia. Po prostu chłopy wchodzą na boisko i napierdalają.

Mam nadzieję, że nie stracimy formy, szczególnie po przerwie macowej i będzie dalej ogień. A jakby się udało bardzo bardzo blisko zbliżyć do ŁKSu czy Ruchu, to oni już będą nieźle zesrani.
Bo moim zdaniem jest też coś takiego jak nazwijmy to wielkość klubu, predysponowanie tego klubu do np danej ligi. I taka Wisła musi awansować bo jej miejsce jest w Ekstraklasie, to samo ŁKS, Ruch, Widzew, te kluby się podnosiły od zera bo to jest kawał historii i cała społecznosć za nią idąca. Taki Bełchatów czy nawet Polonia już słabo przędzie. I tak samo teraz jednak myślę, że Ruch i ŁKS to jeszcze nie półka Wisły, a np Puszcza, która potrafi często co sezon być w górze tabeli to i tak daje dupy i tego awansu nie zrobi.
Trochę jest tak, że marka robi swoje. Nie mówić, że łatwiej o piłkarzy, kasę itp ale nawet jakoś tak psychologicznie, przekonanie jest, że my musimy awansować, a inni nie i ci inni myślę, że mają z tyłu głowy, że w sumie gramy bardziej o miejsca 4-6 czy 4-8 bo te początkowe miejsca to i tak pewnie zgarnie Wisła, ŁKS, Arka czy Ruch.

Karherop 16.03.2023 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598040)
Lubię tą tabelę ale pierwszy mecz wiosny zagrany był w 2022 i niestety zremisowaliśmy z Sandecją.
Większego znaczenia to nie ma ale jakby ktoś szukał jednego brakującego meczu rewanżowego to odbył się 13 listopada 22

Jak sobie przypominam rycerze wiosny zawsze były liczeni od startu rozgrywek w danym roku a nie od teoretycznego startu rundy rewanżowej. Praktycznie nigdy te daty się nie pokrywają. Taki urok.

Tym bardziej że przerwa między rundami trwała 3 miesiące, to dużo dłużej niż trwa normalnie przerwa między sezonami.

Oczywiście że wiele z tych ekip w tabeli pójdzie do góry, zmieni się miejscami ale osobiście to dla mnie najbardziej miarodajny wskaźnik formy i jakiś miernik obecnej siły drużyny (na ten moment).

pepe72 16.03.2023 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1598045)
Przecież to jest tyko (dla nas aż) 5 meczów i za chwilę sytuacja może się odwrócić do góry nogami. Na pewno nie będzie tak zero jedynkowo, że ci co teraz mają formę to będą ciągle iśc do góry i awansują, a ci co stracili formę nie awansują czy pospadają z ligi.

Gdyby iśc tym tokiem rozumowania, tzn wycinać jakieś pojedyncze okresy z tabeli to właściwie powinniśmy już mieć brak szans na awans, a ŁKS i Ruch już prawie awans zaklepany.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, w tę drużynę wierzę, zaczęliśmy coś grać, bez płakania i skamlenia. Po prostu chłopy wchodzą na boisko i napierdalają.

Mam nadzieję, że nie stracimy formy, szczególnie po przerwie macowej i będzie dalej ogień. A jakby się udało bardzo bardzo blisko zbliżyć do ŁKSu czy Ruchu, to oni już będą nieźle zesrani....

Przerwa między "jesienią" i "wiosną" jest dość specyficzna m.in. przez okno transferowe, więc nie do końca z tym wycinaniem dowolnego okresu.
Jeśli wygramy jutro to na pewno odrobimy punkty do któregoś z pary ŁKS-Ruch bo grają między sobą.

krysztal 16.03.2023 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598040)
Lubię tą tabelę ale pierwszy mecz wiosny zagrany był w 2022 i niestety zremisowaliśmy z Sandecją.
Większego znaczenia to nie ma ale jakby ktoś szukał jednego brakującego meczu rewanżowego to odbył się 13 listopada 22

Nawet licząc mecz z Sandecja jesteśmy najlepiej punktującą ekipą do spółki z TBB.Ruch w tym czasie zanotował 2 remisy ŁKS remis i porażkę

pepe72 16.03.2023 13:08

I bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że Sandecja "gra o spadek" więc remis w 18 kolejce nie ma dla nas większego znaczenia. Mało prawdopodobne byśmy byli w małej tabeli razem z nimi.

Karherop 16.03.2023 13:14

Co więcej, licząc tylko od 4 października (początek pracy Sobola) 11 spotkań jesteśmy na 2 miejscu w lidze za ŁKSem (o 4 punkty) i przed TBB (o 1 pkt, ale jeden mecz więcej od nich).

Choć to tabela bardziej do rozliczania pracy Sobolewskiego, ale też pokazująca jak bardzo Brzęczek zawalil (mało powiedziane) okres między 8 a 12 kolejka (4 porażki i remis).

Jaroo1 16.03.2023 14:15

Cytat:

Przerwa między "jesienią" i "wiosną" jest dość specyficzna m.in. przez okno transferowe, więc nie do końca z tym wycinaniem dowolnego okresu.
Tak i dlatego wierzę, że powstała w Krakowie drużyna i że te mecze w 2023 roku, to nie przypadek, ani chwilowy efekt wywołany "nowym otwarciem" (transfery, Jaro właścicielem, Sobol trenerem, nowa runda wiec można od nowa zacząć).
Ale też są okresy właśnie meczów międzynarodowych i po nich też się mogą różne cuda stać jak nagle drużyna grająca 180 stopni inaczej. Także ja trzymam kciuki za jutro i za taką samą formę w kwietniu i jedziemy z kur...i!

Karherop 17.03.2023 23:11

Znowu patrzymy z góry na kolejkę. Są jakieś pozytywy z meczów w piątek.

Zostało 10 kolejek. Trzeba wygrać jeszcze minimum 7 z 10 spotkan. 5 spotkań u siebie i 5 spotkań na wyjedzie. To już dawno przestało być tylko hurraoptymistycznym myśleniem.

pepe72 17.03.2023 23:37

Jak wygrywamy to mam głęboko w d...e czy gramy w piątek czy w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Na szczęście w Kraku nie będziemy grać w piątki bo remont.
Statystycznie wychodzi mi, że potrzeba jeszcze 8 zwycięstw. Ale to zależy m.in. od wyniku Ruch-ŁKS w tej kolejce.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          24      12    12
punkty            42      22    20
średnia            1,75    1,83  1,67
Procent meczów    71%         
             
Baraże            53         
Brakuje          11         
średnia na mecz    1,10
             
awans vice        64         
Brakuje          22
średnia na mecz    2,20
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          26   
średnia na mecz    2,60 
najwcz. w kolejce 33


Karherop 18.03.2023 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598108)
Jak wygrywamy to mam głęboko w d...e czy gramy w piątek czy w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Na szczęście w Kraku nie będziemy grać w piątki bo remont.
Statystycznie wychodzi mi, że potrzeba jeszcze 8 zwycięstw. Ale to zależy m.in. od wyniku Ruch-ŁKS w tej kolejce.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          24      12    12
punkty            42      22    20
średnia            1,75    1,83  1,67
Procent meczów    71%         
             
Baraże            53         
Brakuje          11         
średnia na mecz    1,10
             
awans vice        64         
Brakuje          22
średnia na mecz    2,20
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          26   
średnia na mecz    2,60 
najwcz. w kolejce 33


Ze Stala będziemy grać w piątek na Reymonta, poniewaz w sobotę swój mecz rozgrywa sąsiadka u siebie.

7 wygranych wystarczy przy założeniu ugrania jeszcze 2 remisów.

pepe72 18.03.2023 00:28

No faktycznie gramy 14 kwietnia.
W sumie lepszy piątek niż poniedziałek.

Arkadiusz.Czerepach 18.03.2023 09:12

piatki sa spoko, bo robimy swoje i na spokojnie ogladamy z popcornem jak reszta gubi punkty miedzy soba

pepe72 18.03.2023 11:30

Piątki są spoko bo mamy chwilowo mały stadion i więcej nie wejdzie.
Generalnie są ch...e bo ciężko się na stadion wybrać - podobnie jak w poniedziałki. Mam nadzieję, że jeśli będziemy grać z Ruchem na Śląskim to mecz będzie w sobotę.

Marek96 18.03.2023 12:22

Wróciliśmy do gry to cieszy. Natomiast patrząc na wynik to póki co oprócz tychow wygraliśmy te same mecze co na jesien , jak się to wtedy skończyło później każdy wie. Prawdziwa weryfikacja i wyrównanie rachunków właśnie nadchodzi , z 8 najbliższymi rywalami nie wygraliśmy na jesień (4 porażki i 4 remisy) .

FraMat 18.03.2023 13:23

Tylko, że jeśli nawet jesienią wygrywaliśmy z tymi drużynami to na zasadzie farta - coś nam przypadkowo wpadło, rywal miał pecha.

Teraz jest zupełnie odwrotnie - nam wpada, bo tak wynika z przebiegu gry i - często - miażdżącej przewagi, oraz dużej liczby stwarzanych sytuacji.
Jeśli coś wpada rywalom to właśnie na zasadzie farta.

Na pewno coś jeszcze przegramy, ale właśnie pechowo, a nie dlatego, że jesteśmy gorsi.

krysztal 18.03.2023 14:04

Przez tą zjebaną jesień średnią 2 pkt na mecz będziemy w stanie osiągnąć najwcześniej w 30 kolejce

ciacho 18.03.2023 14:18

Do tego czasu to już będziemy liderem :p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl