Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Watts 12.09.2012 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1275643)
Lokalizacja oczywiście pozostawia wiele do życzenia...

A czemu tak? Z ciekawości pytam.

gypsy 13.09.2012 09:11

Stadion Podbeskidzia jest mniej więcej w centrum miasta, tuż przy osiedlu Grunwaldzkim. Właściwie jest to boisko gdzieś wciśnięte bez pomysłu, nawet nie ma gdzie zrobić sensownego parkingu. Nowy stadion ma być na 15 tysięcy miejsc (oczywiście raczej nie będzie zbyt często zapełniany w całości) i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić te 7-10 tysięcy osób tłoczących się tamtymi uliczkami. Jako bielszczanka mogę powiedzieć, że jest wiele lepszych miejsc na ulokowanie stadionu w tym mieście.

Kociewiak 13.09.2012 11:16

Ale dobrze, że wkońcu coś tam budują.

QBAS 13.09.2012 17:23

Super że budują ale jeśli tworzą coś "od zera" to szkoda, że popełniają błędy już w pierwszych decyzjach. Bo skoro pieniądze "i tak zostaną" wydane to powinno się w 100% być pewnym, że zrobione to zostanie będzie możliwie najlepiej.

No ale wydawać też trzeba umieć, czego wielu samorządowców uczyło się dopiero ostatnimi laty. Wcześniej mniej było inwestycji tego kalibru (m.in. z możliwości inwestowania kasy z funduszy europejskich).

killzone 13.09.2012 20:40

gypsy - a jakie byly pomysly dotyczace lokalizacji tego stadionu? Jasienica? Moze Szyndzielnia gdzies kolo nowej hali? Bo nie przypominam sobie innych miejscówek. Mi tam sie marzyło lotnisko kolo Wojska Polskiego i Beskidzkiego, no ale na to szans w ogole nie było.

W ogole nie kumam jak mozna tak duzy stadion postawic, gdzie ledwo ludiz na mecze przychodzi po 3-4 tysie. Owszem jeden góra dwa sezony frekwencja skoczy ale no bez przesady. Nie zdziwie sie jak stadion zostanie skonczony a podbeskdizie bedzie pykac na granicy I i II ligi. heh. Niech wkoncu ktos ten BKS uratuje -> moim zdaniem o wiele wiecej ludzi by własnie na Stal chodzilo niz na to podbeskidzie całe.

gypsy 13.09.2012 21:16

Właśnie nie było żadnych innych pomysłów, co mnie trochę dziwi. Rzeczywiście lotnisko by nie przeszło, ale gdzieś koło hali pod Szyndzielnią - dlaczego nie? Dojazd spoko, przestrzeń dużo większa, można by ogarnąć konkretny parking i nie byłoby żadnych problemów z protestami mieszkańców, którym zadaszony stadion przeszkadza w oglądaniu meczów za free.

Zgadzam się, TSP poleci w najbliższych sezonach ;) Zresztą większość kibiców tego klubu to sezonowcy, którzy wciąż upajają się historycznym awansem. W Stali drzemie większy potencjał kibicowski i jak dla mnie jest to klub z tradycjami, a nie jakieś śmieszne Podbeskidzie...

wislacki 13.09.2012 21:34

A stadion będzie służył Podbeskidziu i BKS'owi?

killzone 13.09.2012 21:57

Taa BKS i Podbeskidzie beda tam pykać. ;)

Paweł 15.02.2013 10:04

Zamkną Stadion Narodowy? Nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Cytat:

Stadion Narodowy nie spełnia żadnych standardów przeciwpożarowych - wynika z przekazanych w czwartek prokuraturze dokumentów, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie"

„Unieruchomienie hydrantów na obiekcie, ich uszkodzenie, brak bram dymoszczelnych oraz kurtyn dymowych" - to tylko kilka uchybień na największym i najdroższym stadionie w Polsce, wymienionych w zawiadomieniu o „uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa", które w czwartek wpłynęło do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga-Północ.
Pozew skierowała prestiżowa międzynarodowa kancelaria prawna Cameron McKenna w imieniu wykonawców Stadionu: firmy Alpine Construction Polska oraz Hydrobudowy Polska, których podwykonawcami byli Solid-Bud i Małkowski.

Według nich urządzenia zostały uszkodzone mechanicznie. „Pogięto prowadnice bram dymoszczelnych. Uszkodzenia stwierdzono w 30 urządzeniach”.

Jak wynika z dokumentów, nadzorca Stadionu Narodowego - Narodowe Centrum Sportu - powinien jak najszybciej zamknąć obiekt.
Z informacji gazety wynika, że zarządcy stadionu szukają podwykonawców, którzy po cichu naprawią uszkodzenia.
źródło: http://www.forbes.pl/stadion-narodow...38947,1,1.html

LukL 07.03.2013 10:21

Hala Sportowo-widowiskowa w Krakowie
6 marca

http://i.imgur.com/n8vKcVJ.jpg

http://i.imgur.com/x6v6yvK.jpg

http://i.imgur.com/0d3ul9Z.jpg

http://i.imgur.com/SJRZju4.jpg

http://i.imgur.com/RdKu1Wa.jpg

http://i.imgur.com/apJjhYH.jpg

adam08 12.07.2013 08:33

Film z budowy stadionu w Białymstoku

http://www.youtube.com/watch?v=Yz022wPPWlM&feature=c4-overview&list=UU84Ze16WTv2ls0AhjaOBl5g

+ zdjęcia z obiektu

https://picasaweb.google.com/es12077/20130712?authuser=0&feat=directlink

Hiszpanie z OHL-u zakończyli właśnie budowę połówki białostockiego stadionu.


OHL wszedł na plac budowy latem zeszłego roku. Pierwotnie połówka obiektu miała być skończona jeszcze w lutym. Magistrat poszedł jednak na rękę wykonawcy, uznając że początkowe problemy ze startem prac nie wynikały z jego złej woli (upadłość ogłosił polski partner OHL). Kolejny termin ustalono na początek lipca. Ale i jego nie udało się dotrzymać. Hiszpanie zgłosili zakończenie prac dopiero dziś.

Jeśli zastrzeżeń nie będą mieli m.in. strażacy oraz inspektorzy nadzoru budowlanego, obiekt powinien być odebrany na początku sierpnia. Wówczas też będzie mogła rozpocząć się rozbiórka połowy starego stadionu.

http://www.aukcjoner.pl/gallery/013932369-1.html#I1

UPDATE

Aż trzy lata były potrzebne, by powiedzieć, że udało się ukończyć połówkę białostockiego stadionu. Po drodze zmienił się wykonawca, Francuzów zastąpili Hiszpanie. Okazało się też, że cały obiekt będzie kosztować o 100 milionów więcej niż pierwotnie zakładano
Budowa nowego obiektu przy ulicy Słonecznej zaczęła się w czerwcu 2010 roku. Pierwszego wbicia łyżki koparki dokonał symbolicznie sam prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wykonawca - konsorcjum Eiffage skupiające firmy z Polski i Francji - miał w ciągu 13 miesięcy ukończyć pół stadionu. Gmina rozstała się jednak z nim, gdy okazało się, że nie jest w stanie dotrzymać terminów. Latem zeszłego roku na plac budowy weszli Hiszpanie z OHL. Początkowo miała ich wspierać polska Hydrobudowa, firma ta jednak upadła. Nowi wykonawcy mieli dokończyć stadion w dziewięć miesięcy. Okazało się to jednak niemożliwe. Umowę przeaneksowano na koniec czerwca. I tego terminu nie udało się dotrzymać.

W końcu Hiszpanie, właśnie teraz, złożyli wniosek o dopuszczenie połowy obiektu do użytkowania. Słowem - pierwszy etap prac został ukończony!

- Złożyłem już wnioski do straży pożarnej i inspekcji sanitarnej o dokonanie odbiorów. Czekamy, kiedy służby wejdą na obiekt. Liczymy, że będą to szybkie inspekcje - mówi "Gazecie" Adam Popławski, prezes spółki Stadion Miejski, która w imieniu gminy prowadzi inwestycję. - Kolejnym krokiem będzie wydanie przez nadzór budowlany zgody na użytkowanie.

Jeśli nadzór nie będzie mieć zastrzeżeń, jest szansa, że na początku sierpnia spółka Stadion Miejski będzie dysponowała wszelkimi dokumentami pozwalającymi na użytkowanie obiektu. Prezes Popławski wierzy, że pierwszy mecz Jagiellonii w rundzie jesiennej kibice obejrzą już z nowych trybun. A nastąpi to 24 sierpnia, kiedy żółto-czerwoni zagrają nad Białą z Pogonią Szczecin.

Trwają też pierwsze przymiarki do rozbiórki starych trybun od strony ulicy Wiosennej i Słonecznej. Na razie to prace przygotowawcze, które przyspieszą, gdy będzie pewne, że do pierwszej połówki nie ma żadnych zastrzeżeń.

- Wykonawca ma czas do końca czerwca przyszłego roku, by zbudować drugą cześć stadionu - kwituje prezes Popławski.

Za zbudowanie stadionu Hiszpanie zainkasują 206,5 mln zł netto, czyli około 253 mln zł brutto (początkowo miało to być 156 mln zł). Część z tej sumy zostanie potrącona - od 1 lipca gmina nalicza odsetki karne za niedotrzymanie terminu ukończenia pierwszego etapu.

O nowym obiekcie przy Słonecznej mówi się przynajmniej od połowy 2007 roku, kiedy to komisja konkursowa wybrała do realizacji obiekt zaprojektowany przez pracownię nieżyjącego już prof. Stefana Kuryłowicza. Nowoczesny stadion ma pomieścić 22,5 tys. widzów. Pierwotny plan był taki, by organizować na nim imprezy towarzyszące Euro 2012 - miały to być Mistrzostwa Europy Oldboyów oraz Mistrzostwa Europy Kibiców. Plany te nie wypaliły. Stadion w pełnej krasie - jeśli dobrze pójdzie - obejrzymy za rok. Będzie to jedna z nielicznych budowli zaprojektowana w Białymstoku przez tuzy współczesnej architektury polskiej. Pozostałe to gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz kampus Uniwersytetu w Białymstoku, które powstały w głowie prof. Marka Budzyńskiego.


Nowe zdjęcia 23.072013


http://jagiellonia.net/index.php?co=galeria_szczegoly&id=1121

Kolumbus 31.05.2014 12:07

http://bi.gazeta.pl/im/bb/1c/f5/z160...a-inaugura.jpg

masakra

OpEnTaNy 31.05.2014 16:35

Ja chce tam eurolige :tsw_raca:

Matejas_ 18.06.2014 07:08

Polacy po pierwszym treningu w Kraków Arenie

Hala w Krakowie robi ogromne wrażenie, szczęki nam opadły - przyznał w rozmowie z Eurosport.Onet.pl rzecznik prasowy polskiej reprezentacji, Mariusz Szyszko

ps. czyli chyba najgorzej z tą halą nie jest?

piotrek06 18.06.2014 07:36

Od wewnątrz robi wrażenie ale z zewnątrz sie na to paskudztwo patrzeć nie da

LanceTS 18.06.2014 10:36

od wewnątrz jest zajebista, naprawdę jak sie wchodzi pierwszy raz to robi wrażenie. Widok z ostatnich rzedów też znakomity.

MatMario 18.06.2014 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1365108)
Od wewnątrz robi wrażenie ale z zewnątrz sie na to paskudztwo patrzeć nie da

Pokaz swoj pokoj ocenimy.

Znow jakies placze, ze nie tak ze brzydko ze to ze tamto.

Nie jest cudownie ale targanie szat jak niektorzy uprawiaja to jakas paranoja.

Dariook 18.06.2014 13:43

Dobra ta hala.
Są podobne w Polsce? ja nie kumaty :)

Arkas 18.06.2014 13:56

Zawsze się znajdą tacy co muszą się do czegoś dosrać, to normalne. Jeszcze taki się nie urodził by wszystkim dogodził.

Błaszczu_WIŚLAK 18.06.2014 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1365189)
Dobra ta hala.
Są podobne w Polsce? ja nie kumaty :)

Ta jest zdecydowanie największa :) Na największych koncertach moze pomieścić nawet 23 tysiące.

piotrek06 18.06.2014 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1365187)
Pokaz swoj pokoj ocenimy.

Znow jakies placze, ze nie tak ze brzydko ze to ze tamto.

Nie jest cudownie ale targanie szat jak niektorzy uprawiaja to jakas paranoja.

Ach zajebisty argument, czyli uważasz, że to że elewacja( właściwie jej brak) wygląda zupełnie inaczej niż miała wyglądać bo okazało się że znowu było drożej niż powinno jest ok? rury i beton które "zdobią" halę ci sie podobają? no chyba że nie widzisz rużnicy między tym:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32976/krakow_arena1.jpeg
a tym:
http://lovekrakow.pl/images/gallery/..._870_1160..jpg

Hala wewnątrz wygląda świetnie i robi epickie wrażenie ale z zewnątrz jest po prostu brzydka nie dla tego że została źle zaprojektowana tylko dla tego że ktoś nie potrafi prowadzić inwestycji( kolejny raz) i ten ktoś powinien za to odpowiedzieć a teksty w stylu pokaż swój pokój sobie daruj bo są na takim samym poziomie jak: "ty pewnie zagrał bys lepiej?" albo "jak jesteś taki mądry to zrób to lepiej". Ta hala została wybudowana z naszych pieniędzy i jako mieszkaniec tego pięknego chujowo zarządzanego miasta mam prawo oceniać i być w....iony.
Cytat:

Są podobne w Polsce? ja nie kumaty
Nasza jest największa natomiast konkurencja to Łódź, Gdańsk/Sopot, Katowice a w niedalekiej przyszłości Gliwice. Tylko że Spodek jest przestarzały i podobno bardzo źle zarządzany więc najwięksi rywale o topowe imprezy to będą Gdańsk i Gliwice bo hala w Łodzi odstaje jednak od reszty jeśli chodzi o funkcjonalność i widoczność(chodzi oczywiście o mecze bo na koncerty to dobra opcja). Teraz tylko kwestia tego ile w porównaniu do reszty będzie kosztowało wynajęcie "Kraków Areny" i czy uda się sprzedać nazwę...

MatMario 18.06.2014 21:34

Hahahahaha

Poziom trolowania MASTER.

Jedno to wizka z pierwszych planow a drugie to nie skonczona hala w stanie sprzed kilku miesiecy :-)

Zniszczyles w tym momencie.

Elewacja z odleglosci 200 m dla mnie jest ok. Jak jestes blizej instalacje rzucaja sie w oczy ale tz bez przesady. Obiekt dla mnie jest akceptowalny. Jadac Mogilska wyglada ok, jadac Al. Pokoju jest ok wiec nie robmy tragedi.

Odemnie takie zdjecie z forum Skyscrapercity http://i.imgur.com/dzO87Ld.jpg

piotrek06 18.06.2014 21:43

zdjęcie rzeczywiście złe wrzuciłem, przepraszam.
http://lovekrakow.pl/galerie/zdjecie/id/25261
tu masz dobre tak będzie wyglądać elewacja... piękna prawda? wszystko jest twoim zdaniem ok?

E: http://www.youtube.com/watch?v=Hd1WLZwa6oQ a tu test telebimu, pierwotnie taki miał być na całej długości hali ale ograniczono sie do tego fragmentu a resztę pokryto cienkimi paskami LED co kilkadziesiąt centymetrów( znowu zabrakło pieniędzy). Każdy może miec własny gust ale jak dla mnie to ten obiekt wygląda jakby cały był pokryty rusztowaniem

LanceTS 19.06.2014 00:25

ja .......e, jak komuś się coś niepodoba to od razu źle? Dla mnie ta hala jest brzydka, naprawdę bardzo brzydka. Ale wg Ciebie co, nie powinienem wyrażać swojego zdania?
Ty na polityków nie narzekasz? Przeciez nie było jeszcze takiego który by wszystkim dogodził!

Matejas_ 19.06.2014 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1365285)
ja .......e, jak komuś się coś niepodoba to od razu źle? Dla mnie ta hala jest brzydka, naprawdę bardzo brzydka. Ale wg Ciebie co, nie powinienem wyrażać swojego zdania?
Ty na polityków nie narzekasz? Przeciez nie było jeszcze takiego który by wszystkim dogodził!

Gust jest jak ch_j - każdy ma swój! Taka jest prawda. To co dla jednego będzie trącić brzydotą, dla innego będzie dziełem sztuki! Kij tam z politykami! Nawet kobiety nie ma takiej co by każdemu facetowi dogodziła... hahaha.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1365263)
Ach zajebisty argument, czyli uważasz, że to że elewacja( właściwie jej brak) wygląda zupełnie inaczej niż miała wyglądać bo okazało się że znowu było drożej niż powinno jest ok? rury i beton które "zdobią" halę ci sie podobają? no chyba że nie widzisz rużnicy między tym:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32976/krakow_arena1.jpeg
a tym:
http://lovekrakow.pl/images/gallery/..._870_1160..jpg

Trawa gorzej przystrzyżona czy o elewację chodzi? Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią! Jest opcja plandeki jak na stadionie w Pyrlandii, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte! W życiu nie wszystko wygląda jak w filmie, musisz to zapamiętać, że wizualizacja a obiekt rzeczywisty się różnią. Szkiełko wszystko upiększa uwierz na słowo, chyba że nie widzisz różnicy między tym:
http://1.bp.blogspot.com/--UvPpELo4d...EY-+FOTO+1.JPG
a tym:
http://swedishgodzilla.files.wordpre...asha_grey2.jpg

crazykaro 19.06.2014 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365349)
Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią!

To samo można powiedzieć o naszym stadionie:D

Matejas_ 19.06.2014 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1365357)
To samo można powiedzieć o naszym stadionie:D

Nasz stadion został ukończony w 100% i wygląda dokładnie tak jak większość budowlańców oczekiwała! To jak będzie wyglądał w następnych latach zależy tylko od tego co wymyślą władze, bo naprawić można naprawde wiele, ale jak widać niewielu na tym zależy :)

Dzwine mamy to miasto, że większość obiektów użyteczności publicznej wewnątrz czarują, z zewnątrz jednak są dość kontrowersyjnymi okur_inami :)

Valandil 19.06.2014 19:45

Elewacje by zrobili i stadion byłby całkiem ładny, swoją drogą pytanie mam, co z tymi pękającymi szybami i daszkami nad trybunami, dawno się na stadionie nie było to nie wiem.

crazykaro 19.06.2014 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365361)
Nasz stadion został ukończony w 100% i wygląda dokładnie tak jak większość budowlańców oczekiwała! To jak będzie wyglądał w następnych latach zależy tylko od tego co wymyślą władze, bo naprawić można naprawde wiele, ale jak widać niewielu na tym zależy :)

Dzwine mamy to miasto, że większość obiektów użyteczności publicznej wewnątrz czarują, z zewnątrz jednak są dość kontrowersyjnymi okur_inami :)

No własnie nie do końca, bo nasz stadion miał być wykonany z betonu architektonicznego a nie z konstrukcyjnego.
A co do hali to mam nadzieję że tego tak nie zostawią w takim stanie

piotrek06 19.06.2014 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1365349)
Gust jest jak ch_j - każdy ma swój! Taka jest prawda. To co dla jednego będzie trącić brzydotą, dla innego będzie dziełem sztuki! Kij tam z politykami! Nawet kobiety nie ma takiej co by każdemu facetowi dogodziła... hahaha.



Trawa gorzej przystrzyżona czy o elewację chodzi? Gołym okiem nawet laik dostrzeże, że elwacja nie jest skończona i z pewnością tak tego nie zostawią! Jest opcja plandeki jak na stadionie w Pyrlandii, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte! W życiu nie wszystko wygląda jak w filmie, musisz to zapamiętać, że wizualizacja a obiekt rzeczywisty się różnią. Szkiełko wszystko upiększa uwierz na słowo, chyba że nie widzisz różnicy między tym:
http://1.bp.blogspot.com/--UvPpELo4d...EY-+FOTO+1.JPG
a tym:
http://swedishgodzilla.files.wordpre...asha_grey2.jpg

No właśnie problem w tym że podobno niewiele ma sie zmienić, bo jeżeli już nawet przygotowali wizualizacje z tą "elewacją" http://www.urbanity.pl/photos/09/36/100936.jpg to raczej nie po to żeby to teraz czymś przykrywać. Tym bardziej że nie bardzo jest jak bo:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoveKraków
To tasiemki ledowe mają stanowić elewację. Świecące paski o długości 10 metrów każdy, będą montowane co 18 centymetrów na środkowej części elewacji. Natomiast nad wejściem głównym do hali, od strony ulicy Lema, kładzione będą co 6 centymetrów. – Dzięki temu nad wejściem uzyskamy obraz najwyższej jakości. Pozostały fragment naszego długiego ekranu także będzie dobrze widoczny, a obraz wyświetlany na nim dostrzeżemy nawet z Kopca Kościuszki – wyjaśnia nam prezes Rapciak.

Więc raczej tych ledowych tasiemek nie przykryją. Niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę ale wydaje mi się że ta nowa wizualizacja pojawiła sie dopiero kiedy ludzie zaczęli pytać czemu hala wygląda "trochę" inaczej niż miała wyglądać czyli po fakcie.

PS. Ja wiem że na palcach jednej ręki można policzyć obiekty które wyglądają tak dobrze jak na wizualizacjach ale to jest przegięcie bo jeżeli nawet w pewnym momencie zrezygnowano z pierwotnej koncepcji to powinni wybrać rozwiązanie które tego obiektu nie będzie szpecić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl