![]() |
Cytat:
|
Stadion Podbeskidzia jest mniej więcej w centrum miasta, tuż przy osiedlu Grunwaldzkim. Właściwie jest to boisko gdzieś wciśnięte bez pomysłu, nawet nie ma gdzie zrobić sensownego parkingu. Nowy stadion ma być na 15 tysięcy miejsc (oczywiście raczej nie będzie zbyt często zapełniany w całości) i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić te 7-10 tysięcy osób tłoczących się tamtymi uliczkami. Jako bielszczanka mogę powiedzieć, że jest wiele lepszych miejsc na ulokowanie stadionu w tym mieście.
|
Ale dobrze, że wkońcu coś tam budują.
|
Super że budują ale jeśli tworzą coś "od zera" to szkoda, że popełniają błędy już w pierwszych decyzjach. Bo skoro pieniądze "i tak zostaną" wydane to powinno się w 100% być pewnym, że zrobione to zostanie będzie możliwie najlepiej.
No ale wydawać też trzeba umieć, czego wielu samorządowców uczyło się dopiero ostatnimi laty. Wcześniej mniej było inwestycji tego kalibru (m.in. z możliwości inwestowania kasy z funduszy europejskich). |
gypsy - a jakie byly pomysly dotyczace lokalizacji tego stadionu? Jasienica? Moze Szyndzielnia gdzies kolo nowej hali? Bo nie przypominam sobie innych miejscówek. Mi tam sie marzyło lotnisko kolo Wojska Polskiego i Beskidzkiego, no ale na to szans w ogole nie było.
W ogole nie kumam jak mozna tak duzy stadion postawic, gdzie ledwo ludiz na mecze przychodzi po 3-4 tysie. Owszem jeden góra dwa sezony frekwencja skoczy ale no bez przesady. Nie zdziwie sie jak stadion zostanie skonczony a podbeskdizie bedzie pykac na granicy I i II ligi. heh. Niech wkoncu ktos ten BKS uratuje -> moim zdaniem o wiele wiecej ludzi by własnie na Stal chodzilo niz na to podbeskidzie całe. |
Właśnie nie było żadnych innych pomysłów, co mnie trochę dziwi. Rzeczywiście lotnisko by nie przeszło, ale gdzieś koło hali pod Szyndzielnią - dlaczego nie? Dojazd spoko, przestrzeń dużo większa, można by ogarnąć konkretny parking i nie byłoby żadnych problemów z protestami mieszkańców, którym zadaszony stadion przeszkadza w oglądaniu meczów za free.
Zgadzam się, TSP poleci w najbliższych sezonach ;) Zresztą większość kibiców tego klubu to sezonowcy, którzy wciąż upajają się historycznym awansem. W Stali drzemie większy potencjał kibicowski i jak dla mnie jest to klub z tradycjami, a nie jakieś śmieszne Podbeskidzie... |
A stadion będzie służył Podbeskidziu i BKS'owi?
|
Taa BKS i Podbeskidzie beda tam pykać. ;)
|
Zamkną Stadion Narodowy? Nie spełnia norm bezpieczeństwa.
Cytat:
|
Hala Sportowo-widowiskowa w Krakowie
6 marca http://i.imgur.com/n8vKcVJ.jpg http://i.imgur.com/x6v6yvK.jpg http://i.imgur.com/0d3ul9Z.jpg http://i.imgur.com/SJRZju4.jpg http://i.imgur.com/RdKu1Wa.jpg http://i.imgur.com/apJjhYH.jpg |
Film z budowy stadionu w Białymstoku
http://www.youtube.com/watch?v=Yz022wPPWlM&feature=c4-overview&list=UU84Ze16WTv2ls0AhjaOBl5g + zdjęcia z obiektu https://picasaweb.google.com/es12077/20130712?authuser=0&feat=directlink Hiszpanie z OHL-u zakończyli właśnie budowę połówki białostockiego stadionu. OHL wszedł na plac budowy latem zeszłego roku. Pierwotnie połówka obiektu miała być skończona jeszcze w lutym. Magistrat poszedł jednak na rękę wykonawcy, uznając że początkowe problemy ze startem prac nie wynikały z jego złej woli (upadłość ogłosił polski partner OHL). Kolejny termin ustalono na początek lipca. Ale i jego nie udało się dotrzymać. Hiszpanie zgłosili zakończenie prac dopiero dziś. Jeśli zastrzeżeń nie będą mieli m.in. strażacy oraz inspektorzy nadzoru budowlanego, obiekt powinien być odebrany na początku sierpnia. Wówczas też będzie mogła rozpocząć się rozbiórka połowy starego stadionu. http://www.aukcjoner.pl/gallery/013932369-1.html#I1 UPDATE Aż trzy lata były potrzebne, by powiedzieć, że udało się ukończyć połówkę białostockiego stadionu. Po drodze zmienił się wykonawca, Francuzów zastąpili Hiszpanie. Okazało się też, że cały obiekt będzie kosztować o 100 milionów więcej niż pierwotnie zakładano Budowa nowego obiektu przy ulicy Słonecznej zaczęła się w czerwcu 2010 roku. Pierwszego wbicia łyżki koparki dokonał symbolicznie sam prezydent Tadeusz Truskolaski. Wykonawca - konsorcjum Eiffage skupiające firmy z Polski i Francji - miał w ciągu 13 miesięcy ukończyć pół stadionu. Gmina rozstała się jednak z nim, gdy okazało się, że nie jest w stanie dotrzymać terminów. Latem zeszłego roku na plac budowy weszli Hiszpanie z OHL. Początkowo miała ich wspierać polska Hydrobudowa, firma ta jednak upadła. Nowi wykonawcy mieli dokończyć stadion w dziewięć miesięcy. Okazało się to jednak niemożliwe. Umowę przeaneksowano na koniec czerwca. I tego terminu nie udało się dotrzymać. W końcu Hiszpanie, właśnie teraz, złożyli wniosek o dopuszczenie połowy obiektu do użytkowania. Słowem - pierwszy etap prac został ukończony! - Złożyłem już wnioski do straży pożarnej i inspekcji sanitarnej o dokonanie odbiorów. Czekamy, kiedy służby wejdą na obiekt. Liczymy, że będą to szybkie inspekcje - mówi "Gazecie" Adam Popławski, prezes spółki Stadion Miejski, która w imieniu gminy prowadzi inwestycję. - Kolejnym krokiem będzie wydanie przez nadzór budowlany zgody na użytkowanie. Jeśli nadzór nie będzie mieć zastrzeżeń, jest szansa, że na początku sierpnia spółka Stadion Miejski będzie dysponowała wszelkimi dokumentami pozwalającymi na użytkowanie obiektu. Prezes Popławski wierzy, że pierwszy mecz Jagiellonii w rundzie jesiennej kibice obejrzą już z nowych trybun. A nastąpi to 24 sierpnia, kiedy żółto-czerwoni zagrają nad Białą z Pogonią Szczecin. Trwają też pierwsze przymiarki do rozbiórki starych trybun od strony ulicy Wiosennej i Słonecznej. Na razie to prace przygotowawcze, które przyspieszą, gdy będzie pewne, że do pierwszej połówki nie ma żadnych zastrzeżeń. - Wykonawca ma czas do końca czerwca przyszłego roku, by zbudować drugą cześć stadionu - kwituje prezes Popławski. Za zbudowanie stadionu Hiszpanie zainkasują 206,5 mln zł netto, czyli około 253 mln zł brutto (początkowo miało to być 156 mln zł). Część z tej sumy zostanie potrącona - od 1 lipca gmina nalicza odsetki karne za niedotrzymanie terminu ukończenia pierwszego etapu. O nowym obiekcie przy Słonecznej mówi się przynajmniej od połowy 2007 roku, kiedy to komisja konkursowa wybrała do realizacji obiekt zaprojektowany przez pracownię nieżyjącego już prof. Stefana Kuryłowicza. Nowoczesny stadion ma pomieścić 22,5 tys. widzów. Pierwotny plan był taki, by organizować na nim imprezy towarzyszące Euro 2012 - miały to być Mistrzostwa Europy Oldboyów oraz Mistrzostwa Europy Kibiców. Plany te nie wypaliły. Stadion w pełnej krasie - jeśli dobrze pójdzie - obejrzymy za rok. Będzie to jedna z nielicznych budowli zaprojektowana w Białymstoku przez tuzy współczesnej architektury polskiej. Pozostałe to gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz kampus Uniwersytetu w Białymstoku, które powstały w głowie prof. Marka Budzyńskiego. Nowe zdjęcia 23.072013 http://jagiellonia.net/index.php?co=galeria_szczegoly&id=1121 |
|
Ja chce tam eurolige :tsw_raca:
|
Polacy po pierwszym treningu w Kraków Arenie
Hala w Krakowie robi ogromne wrażenie, szczęki nam opadły - przyznał w rozmowie z Eurosport.Onet.pl rzecznik prasowy polskiej reprezentacji, Mariusz Szyszko ps. czyli chyba najgorzej z tą halą nie jest? |
Od wewnątrz robi wrażenie ale z zewnątrz sie na to paskudztwo patrzeć nie da
|
od wewnątrz jest zajebista, naprawdę jak sie wchodzi pierwszy raz to robi wrażenie. Widok z ostatnich rzedów też znakomity.
|
Cytat:
Znow jakies placze, ze nie tak ze brzydko ze to ze tamto. Nie jest cudownie ale targanie szat jak niektorzy uprawiaja to jakas paranoja. |
Dobra ta hala.
Są podobne w Polsce? ja nie kumaty :) |
Zawsze się znajdą tacy co muszą się do czegoś dosrać, to normalne. Jeszcze taki się nie urodził by wszystkim dogodził.
|
Cytat:
|
Cytat:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32976/krakow_arena1.jpeg a tym: http://lovekrakow.pl/images/gallery/..._870_1160..jpg Hala wewnątrz wygląda świetnie i robi epickie wrażenie ale z zewnątrz jest po prostu brzydka nie dla tego że została źle zaprojektowana tylko dla tego że ktoś nie potrafi prowadzić inwestycji( kolejny raz) i ten ktoś powinien za to odpowiedzieć a teksty w stylu pokaż swój pokój sobie daruj bo są na takim samym poziomie jak: "ty pewnie zagrał bys lepiej?" albo "jak jesteś taki mądry to zrób to lepiej". Ta hala została wybudowana z naszych pieniędzy i jako mieszkaniec tego pięknego chujowo zarządzanego miasta mam prawo oceniać i być w....iony. Cytat:
|
Hahahahaha
Poziom trolowania MASTER. Jedno to wizka z pierwszych planow a drugie to nie skonczona hala w stanie sprzed kilku miesiecy :-) Zniszczyles w tym momencie. Elewacja z odleglosci 200 m dla mnie jest ok. Jak jestes blizej instalacje rzucaja sie w oczy ale tz bez przesady. Obiekt dla mnie jest akceptowalny. Jadac Mogilska wyglada ok, jadac Al. Pokoju jest ok wiec nie robmy tragedi. Odemnie takie zdjecie z forum Skyscrapercity http://i.imgur.com/dzO87Ld.jpg |
zdjęcie rzeczywiście złe wrzuciłem, przepraszam.
http://lovekrakow.pl/galerie/zdjecie/id/25261 tu masz dobre tak będzie wyglądać elewacja... piękna prawda? wszystko jest twoim zdaniem ok? E: http://www.youtube.com/watch?v=Hd1WLZwa6oQ a tu test telebimu, pierwotnie taki miał być na całej długości hali ale ograniczono sie do tego fragmentu a resztę pokryto cienkimi paskami LED co kilkadziesiąt centymetrów( znowu zabrakło pieniędzy). Każdy może miec własny gust ale jak dla mnie to ten obiekt wygląda jakby cały był pokryty rusztowaniem |
ja .......e, jak komuś się coś niepodoba to od razu źle? Dla mnie ta hala jest brzydka, naprawdę bardzo brzydka. Ale wg Ciebie co, nie powinienem wyrażać swojego zdania?
Ty na polityków nie narzekasz? Przeciez nie było jeszcze takiego który by wszystkim dogodził! |
Cytat:
Cytat:
http://1.bp.blogspot.com/--UvPpELo4d...EY-+FOTO+1.JPG a tym: http://swedishgodzilla.files.wordpre...asha_grey2.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Dzwine mamy to miasto, że większość obiektów użyteczności publicznej wewnątrz czarują, z zewnątrz jednak są dość kontrowersyjnymi okur_inami :) |
Elewacje by zrobili i stadion byłby całkiem ładny, swoją drogą pytanie mam, co z tymi pękającymi szybami i daszkami nad trybunami, dawno się na stadionie nie było to nie wiem.
|
Cytat:
A co do hali to mam nadzieję że tego tak nie zostawią w takim stanie |
Cytat:
Cytat:
PS. Ja wiem że na palcach jednej ręki można policzyć obiekty które wyglądają tak dobrze jak na wizualizacjach ale to jest przegięcie bo jeżeli nawet w pewnym momencie zrezygnowano z pierwotnej koncepcji to powinni wybrać rozwiązanie które tego obiektu nie będzie szpecić. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl