Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

wolfy 05.11.2009 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez No_look_Pass (Post 812547)
jeszcze jako kucharza, kelnera i sprzątaczkę w restauracji "U Wiślaków", jako sprzedawcę na kasach biletowych i niech sam zapieprza na budowie stadionu. Oszczędności, że ho ho! piłkarzy też zwolnić, Skorża sobie w pojedynkę poradzi.

Skorża obowiązki Bednarza przejął bez żalu, można wręcz powiedzieć, że z entuzjazmem.

pan Dudi 05.11.2009 17:37

Pytanie czy forma Brożka zależy od jego dyspozycji fizycznej czy raczej wynika z nowej roli jaką Skorża dla niego wymyślił, czyli cofniętego napastnika. Wydaje mi się, że jednak to drugie. Bramek nie strzela, ale trzeba mu oddać, że sporo asystuje. Niemniej to ze strzelonych bramek rozlicza się napastnika, a to u Pawła niestety kuleje.

szczepanwislak 05.11.2009 17:59

Co do wypowiedzi na temat bilansu Skorży i innych trenerów w naszej drużynie to mamy najlepszy dowód na to jak właściwym człowiekiem na tym stanowisku jest Maciej Skorża

FraMat 05.11.2009 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez No_look_Pass (Post 812547)
jeszcze jako kucharza, kelnera i sprzątaczkę w restauracji "U Wiślaków", jako sprzedawcę na kasach biletowych i niech sam zapieprza na budowie stadionu. Oszczędności, że ho ho! piłkarzy też zwolnić, Skorża sobie w pojedynkę poradzi.

cieszę się, że zajarzyłeś...
Nie dodałeś, ze właściwie mógłby też zwolnić Cupiała. Byłoby, że ho ho!!!
A wszystko, zaczęło się od zwolnienia Łysego ch...!
:p

tofik 05.11.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 812556)
Pytanie czy forma Brożka zależy od jego dyspozycji fizycznej czy raczej wynika z nowej roli jaką Skorża dla niego wymyślił, czyli cofniętego napastnika. Wydaje mi się, że jednak to drugie. Bramek nie strzela, ale trzeba mu oddać, że sporo asystuje. Niemniej to ze strzelonych bramek rozlicza się napastnika, a to u Pawła niestety kuleje.

Wystarczyłoby, gdyby nie "obcinał się" w 70% sytuacji, w których należy dostawić nogę, albo poprawnie przyjąć. I już by nie kulało.

barteqTS 06.11.2009 22:12

Mam nadzieję że już niedługo posty stąd zostaną przeniesione do innego tematu. Do tego o byłych pracownikach naszego klubu.

Maciuś 06.11.2009 22:16

Pol roku po kompromitacji z Levadia nie widac ZADNEJ poprawy w grze zawodnikow. Z estonczykami w plecy, z Lechem w plecy, z Legia w plecy, co jest?!

Kamson 06.11.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813312)
Mam nadzieję że już niedługo posty stąd zostaną przeniesione do innego tematu. Do tego o byłych pracownikach naszego klubu.

Obecnie nie ma lepszego polskiego szkoleniowca od Skorży a na zagranicznego nas nie stać.

Dziękuje.

barteqTS 06.11.2009 22:22

W obecnej sytuacji chyba nie musi być lepszy, byleby tylko inny. Taki który miałby wpływ na drużynę, taki który dałby szansę Leszczakowi skoro Brożek i Małecki grają piach, taki który na mecz mimo wszystko u siebie nie zaczyna z dwoma defensywnymi, taki który jak widzi żenade w grze piłkarzy wypieprzy gwiazdy do rezerw żeby nimi wstrząsnąć. Dobrze napisał rafal777 w temacie o meczu "Dokładnie taki sam mecz jak pozostałe od początku sezonu tylko że Legia ma lepszą obronę. Gramy dokładnie to samo więc nie wiem o co wam codz"

Kluvi 06.11.2009 22:29

wiecie co mnie boli? Kiedyś Wisła jak dostała bramę to siedziała na przeciwniku do końca, czasem wygrywała, a czasem nie, ale wtedy piłkarze zapierdzielali aż miło, a od paru lat nie ma u nas tej zadziorności... To smutne...

emjot 06.11.2009 22:35

Skorża WON. Bezapelacyjnie. I do samego końca.

gooro33 06.11.2009 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813353)
W obecnej sytuacji chyba nie musi być lepszy, byleby tylko inny. Taki który miałby wpływ na drużynę, taki który dałby szansę Leszczakowi skoro Brożek i Małecki grają piach, taki który na mecz mimo wszystko u siebie nie zaczyna z dwoma defensywnymi, taki który jak widzi żenade w grze piłkarzy wypieprzy gwiazdy do rezerw żeby nimi wstrząsnąć. Dobrze napisał rafal777 w temacie o meczu "Dokładnie taki sam mecz jak pozostałe od początku sezonu tylko że Legia ma lepszą obronę. Gramy dokładnie to samo więc nie wiem o co wam codz"

Ogladnij mecze mlodej ekstraklasy a pózniej zacznij zabawiac sie w trenera.
Co do meczu nie bede sie wypowiadal bo szkoda pisac..

Marszałek 06.11.2009 22:42

Ale motywacja była.....w ogóle czego nie było. Tak gra Wisła Skorży,żeby zabawa była lepsza to on jeszcze będzie nam tu zawodników ściągał. Swego czasu Beto wypatrzył:)

Ogryzek 06.11.2009 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 813411)
Ale motywacja była.....w ogóle czego nie było. Tak gra Wisła Skorży,żeby zabawa była lepsza to on jeszcze będzie nam tu zawodników ściągał. Swego czasu Beto wypatrzył:)

Odpuść sobie z krytyką Skorży jako menadżera

Jak to mówią po owocach go poznacie - poczekamy na to okienko zimowe i wtedy będziesz mógł "pociągnąć" że miło! Kamień na kamieniu nie zostanie:) a na razie zluzuj. Skorża jeszcze niczego w menadżerce nie zepsuł i nic nie naprawił. Po prostu nie zdążył.

barteqTS 06.11.2009 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 813409)
Ogladnij mecze mlodej ekstraklasy a pózniej zacznij zabawiac sie w trenera.
Co do meczu nie bede sie wypowiadal bo szkoda pisac..


Oglądam Mistrzów Polski i to mi wystarczy żeby potwierdzić że trzeba grać takim Leszczakiem nawet jeśli ma mniejsze umiejętności niż Brożek to w momencie gdy nie idzie taki młody zawodnik może dać "to coś", zresztą.. lepiej nic nie zmieniać, nie próbować?

tomasz_19 06.11.2009 23:04

Chwaliłem i broniłem Pana Maćka, ale dziś niestety już nie mam wątpliwości... to wprawdzie mądry i wygadany facet, ale marny trener... mam nadzieję, że to jego ostatni mecz w którym trenował mój ukochany klub....

P.S szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie kto będzie jego zastępcą, na pewno zastępca nie będzie gorszy...

wislak68 06.11.2009 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 813427)
Oglądam Mistrzów Polski i to mi wystarczy żeby potwierdzić że trzeba grać takim Leszczakiem nawet jeśli ma mniejsze umiejętności niż Brożek to w momencie gdy nie idzie taki młody zawodnik może dać "to coś", zresztą.. lepiej nic nie zmieniać, nie próbować?

Ciekawy sposób rozumowania. Idąc dalej tym tropem może było by jeszcze lepiej wziąść paru chłopaków kopiących pod blokiem. Ci to dopiero mogliby dać "to coś". CL pewny.:>

royalmichael 06.11.2009 23:25

Najgorsze jest to, że Skorża jest beznadziejny a próżno w Polsce szukać lepszego od niego ;/ a na nikogo z za granicy nie ma kasy.. jesteśmy w dupie

AYALA 06.11.2009 23:34

uważam że Skorża jest zbyt dobry dla zawodników.Tu musi byc ktoś w typie kaprala z wojska, furiata jak Smuda czy Petrescu przed którym zawodnicy będą mieli cykora i dostaną wycisk na treningu.

pysio 06.11.2009 23:42

a nie mówiłem.

Wojtas 06.11.2009 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 813477)
uważam że Skorża jest zbyt dobry dla zawodników.Tu musi byc ktoś w typie kaprala z wojska, furiata jak Smuda czy Petrescu przed którym zawodnicy będą mieli cykora i dostaną wycisk na treningu.



Byl Petresku to sie nasze pseudo gwiazdy skumaly i sprytnie pozbyly.

Maciej jest dla nich za dobry i ma za maly autorytet.Na takich nierobów jak Brozek czy Malecki potrzeba bata i kogos jak Petresku inaczej czek nas powtorka z Levadii,Bytomia,Amiki i dzis z Legii.

pawelwislak 07.11.2009 00:04

Eee tam może w nas teraz za dużo pesymizmu ja myślę że trzeba dać mu czas w końcu teraz on bedzie o transferach decydował wiec jak dostanie swoich grajków może zrobi orkiestre myślę że do końca sezonu dać mu czas. I ewentualnie niech spróduje pucharow a jak mu się nie uda TO POTRZEBA NAM GERMAN FUHRERA!!

it 07.11.2009 00:08

Ja tylko chciałbym spytać, czy Skorża jest rozliczany z wyniku z Legią albo Lechem, czy z wyniku całego sezonu?

barteqTS 07.11.2009 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 813447)
Ciekawy sposób rozumowania. Idąc dalej tym tropem może było by jeszcze lepiej wziąść paru chłopaków kopiących pod blokiem. Ci to dopiero mogliby dać "to coś". CL pewny.:>

Czyli zostawiamy jak jest, Skorża the best? Grany piach to niech w piachu grzebią cały czas Ci sami?

jova 07.11.2009 00:26

Sądzę, że krytyka trenera wynika w dużej mierze z nierealistycznych wymagań w stosunku do obecnej Wisły. Moim zdaniem ewidentną wtopę Skorża zaliczył tylko z Levadią. To był rywal, którego mogliśmy i powinniśmy byli pokonać. Przy obecnych kontuzjach mamy słabszą kadrę niż Lech i Legia, więc nie rozumiem skąd bierze się przekonanie, że Wisła musi ogrywać te zespoły. Nie musi, tylko może. Graliśmy z nimi wyrównane mecze i dopóki kontuzjowani zawodnicy nie dojdą do zdrowia nie ma co się łudzić, że będziemy w stanie zdominować Legie lub Lecha i powieźć z 3-0.
Przed sezonem patrząc na skład Wisły i biorąc poprawkę na to, że będziemy grać w Sosnowcu spodziewałem się, że raczej będziemy walczyć o grę w LE niż o mistrza. Sądzę, że jak na obecny potencjał zespołu i tak osiągamy dobre wyniki. Wątpię byśmy byli w stanie zatrudnić szkoleniowca, który radziłby sobie z tymi piłkarzami wyraźnie lepiej niż Skorża.
Niezależnie od tego kto będzie prowadził zespół przy pierwszej okazji (gdy tylko będziemy mieć jakieś pieniądze) musimy poszerzyć kadrę, by zwiększyć rywalizację w drużynie i zabezpieczyć się na wypadek kontuzji.

3rider 07.11.2009 00:27

Wisla gra topornie, a wlascwie nie gra, tylko rzuca dlugie pilki na oslep i jak cos sie udaje to z przypadku. Dobor personalny zespolu jest coraz bardziej zaskakujacy. Nie bede wymienial nazwisk, bo nie o to chodzi, zeby kogos kopac, ale sa zawodnicy, ktorzy nie widzieli sie z forma od ponad miesiaca, ale maja chyba wykupiony karnet na pierwszy sklad. Skorza zasnal za sterami albo po prostu brakuje mu wiedzy. Nie rozumiem waszego zauroczenia Skorza, bo ja takich meczow jak z Legia (ktorych jest coraz wiecej) ogladac nie moge. Kopanina na olkspe, chaos i zero walki. Z Korona mielismy farta, ze goscie grali w "9", a sedzia nie przedluzyl gry... I tak to wyglada niestety. Przed derbami motywacje Macka mam gdzies, niech sie wybierze delegacja kibicowska i da im do zrozumienia o co chodzi

wislak68 07.11.2009 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 81350)
Czyli zostawiamy jak jest, Skorża the best? Grany piach to niech w piachu grzebią cały czas Ci sami?

I jak rozumiem Twoim zdaniem łopatą która ten piach odsypie ma być Leszczak. Z ciekawości zapytam ile raz widziałeś go w akcji i w którym to meczu wywarł na Tobie aż takie wrażenie że doszedłeś do wniosku że to właśnie on będzie lekiem na słabą grę Wisły?
Zwróć też z łaski swojej uwagę że w swoim poście do którego się odniosłeś nie pisałem nic o MS. Poddałem tylko w wątpliwość metodę mającą na celu pprawę gry drużyny za pomocą wpuszczania na boisko w meczu z Legią piłkarzy MESY którzy mieliby rzekomo dać "to coś".

3rider 07.11.2009 00:29

jova, nikt tutaj nie mowi, ze Wisla MUSI wygrac z Legia. MUSInatomiast cokolwiek grac, walczyc, a nie tylko wykopywac pilke przed siebie. Bytom gra ciekawiej, Ruch, etc a kadre maja 10x slabsza

ogr 07.11.2009 00:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 813507)
Ja tylko chciałbym spytać, czy Skorża jest rozliczany z wyniku z Legią albo Lechem, czy z wyniku całego sezonu?


No, sezon w pucharach już możemy podsumować...

Szarny 07.11.2009 00:50

Nie chodzi o żadny wycisk na treningu, czy bycie dobrym kumplem dla zawodników. Skorża poprostu nie potrafi nauczyć naszych piłkarzy gry pod presją. Ile razy był zły wynik, gra była chaotyczna, kiedy strzelamy pierwsi to gramy w miare poukładaną piłke. Najzwyczajniej w świecie trener Skroża przez 2,5 roku nie zaszczepił w naszej drużynie żadnego stylu. On tego nie ma i mieć nie będzie. U niektórych trenerów, nieważne jaki klub prowadzili zawsze widać było ten sam styl, tą samą filozofię (chociażby Smuda). Wisła Skorży opiera się jedynie na indywidualnościach, którym przy mocniejszym przeciwniku trudniej zabłysnąć (Małecki, Brożek).

Skorża ma wiedzę, ale nie potrafi jej sprzedać. Nie jest w stanie trafić do zawodników i nauczyć ich zorganizowanej i poukładanej gry, niezależnie od wyniku. Typowy przykład trenera, który miał w pewnym momencie troche szczęscia, gdy jego obecną pozycję w polskiej piłce zbudowali poszczególni piłkarze, a nie odwrotnie.

Problem w tym, że nie ma kim go zastąpić, przynajmniej na naszym podwórku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl